Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
106 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 106 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 11:43 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mary 30 έγραψε:με την αδερφη μου μένουμε σχετικά μακρια όμως οπότε βρισκομασταν πάντα της επερνα κάτι για το παιδι. Απο τότε που γέννησα τρεις φορές ρε παιδια έχει δει το παιδι κ ποτε δε του πήρε κάτι. Σήμερα την είδα πήγαμε κ για καφέ της έδωσα το δώρο της μικρής κ ούτε το καφέ της δεν πλήρωσε. Τι να πω τελικά κάποιοι άνθρωποι είναι πολυ παρτακιδες κ ενω είχαμε παει σε εμπορικό κ ψωνιζε για τον εαυτό της. Απογοητευτικά πολυ πίστευα οτι κάτι θα έχει πάρει για το καλο στο μωρο μιας κ εμένα χεσμενη με έχει γενικότερα.
Να πω την αληθεια κι εμενα θα με πειραζε.απο οτι λες ψωνιζε για τον εαυτο της,αρα δεν εχει οικονομικο θεμα,αλλα και να ειχε,παλι θα μπορουσε να παρει κατι στο μωρακι σου,ετσι για το καλο.κι απο τη στιγμη που εσυ παιρνεις συνεχεια δωρα για το δικο της παιδι,το ιδιο θα επρεπε να κανει και αυτη.σταματα κι εσυ να της κανεις δωρα και τοτε θα το καταλαβει..στη ζωη μας πρεπει να εκτιμουμε καποια πραγματα και να ανταποδιδουμε..

27Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 11:55 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απλά προσπαθώ να καταλάβω πώς γίνεται.......από αδερφή σε αδερφή (δεν είναι η όποια σχέση)......αλλά είπαμε δεν έχω αδέρφια οπότε σταματώ εδώ...

28Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 2:20 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
επειδη αναμεσα στα αδερφια συνηθως υπαρχει πολυ μεγαλη οικειοτητα πολλες φορες τα αδικουμε γιατι ξερουμε οτι δεν θα μας παρεξηγησουν
επισης, σε καθε οικογενεια υπαρχει και το πιο κακομαθημενο παιδι που εχει μαθει απο τα αδερφια του να το νταντευουν λιγο περισσοτερο οποτε ισως να μην το κανει συνειδητα η αδερφη σου

29Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 9:56 pm

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρε παιδια δεν ειπα να παρει στο μωρο κανενα σπιτι ετσι κατι μια σαλιαρα για το καλο ειπα . και ουτε εχω απαιτηση να μου ντυσει το παιδι μου μη τρελαθουμε. απλα ειπα οτι οταν γεννησε εδωσα και 500 ευρω απο το υστερημα μου και παντα σε γιορτες σε γενεθλια δωρα στο παιδι και οταν ειχα λεφτα και στην ιδια και στον αντρα της γιατι ειμαστε μακρι και ηθελα να νιωθουν οτι τους σκεφτομαι γιατι τηλ παιρνεις και το ψιλικατζη και του μιλας ενω οταν δινεις ενα δωρο οταν ο αλλος ειναι ανθρωπος λεει κοιτα ξοδευτικε για να ειμαι εγω χαρουμενος. και προσωπικα εμενα μου φανηκε πολυ ασχημο να παμε στο εμπορικο και να παρει λαπτοπ κινητο ρουχα και καλλυντικα και να μη παρει κατι ετσι συμβολικο για το ανηψι της ενω ειχε λεφτα. απο τους ξενους το καταλαβαινω η απο φιλους αλλα απο συγγενη ε οχι δεν το καταλαβαινω. εγω δεν ειμαι ετσι εχω μαθει να ευχαριστω τους αλλλους και οταν θα κανουν 1 για μενα εγω θα κανω 10 για αυτους αλλα οταν βλεπω οτι με συναντιυν μονο για να παρουν και γενικοτερα να κερδισουν απο μενα τοτε για ποια αδερφικη σχεση μιλαμε???? ασχετοι ανθρωποι πιο πολυ νοιαστικαν για το παιδι μου



(συγνωμη για το σεντονι)

30Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Παρ Ιαν 03, 2014 11:20 pm

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εσυ απο εδω και περα να εχεις τυπικες σχεσεις μαζι της,γιατι τελικα μονο για την οικογενεια της ενδιαφερεται.απαραδεκτη συμπεριφορα..εσυ να εχεις κανει τοσα κι αυτη τιποτα?τι να πω..

31Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 12:19 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mary 30 έγραψε:ρε παιδια δεν ειπα να παρει στο μωρο κανενα σπιτι ετσι κατι μια σαλιαρα για το καλο ειπα . και ουτε εχω απαιτηση να μου ντυσει το παιδι μου μη τρελαθουμε. απλα ειπα οτι οταν γεννησε εδωσα και 500 ευρω απο το υστερημα μου και παντα σε γιορτες σε γενεθλια δωρα στο παιδι και οταν ειχα λεφτα και στην ιδια και στον αντρα της γιατι ειμαστε μακρι και ηθελα να νιωθουν οτι τους σκεφτομαι γιατι τηλ παιρνεις και το ψιλικατζη και του μιλας ενω οταν δινεις ενα δωρο οταν ο αλλος ειναι ανθρωπος λεει κοιτα ξοδευτικε για να ειμαι εγω χαρουμενος. και προσωπικα εμενα μου φανηκε πολυ ασχημο να παμε στο εμπορικο και να παρει λαπτοπ κινητο ρουχα και καλλυντικα και να μη παρει κατι ετσι συμβολικο για το ανηψι της ενω ειχε λεφτα. απο τους ξενους το καταλαβαινω η απο φιλους αλλα απο συγγενη ε οχι δεν το καταλαβαινω. εγω δεν ειμαι ετσι εχω μαθει να ευχαριστω τους αλλλους και οταν θα κανουν 1 για μενα εγω θα κανω 10 για αυτους αλλα οταν βλεπω οτι με συναντιυν μονο για να παρουν και γενικοτερα να κερδισουν απο μενα τοτε για ποια αδερφικη σχεση μιλαμε????  ασχετοι ανθρωποι πιο πολυ νοιαστικαν για το παιδι μου



(συγνωμη για το σεντονι)

δεν είχα καταλάβει οτι το 500άρικο για το παιδί της το έδωσες εσύ........ούτε είχα καταλάβει οτι για τον εαυτό της αγόρασε τόσο πανάκριβα πράγματα τη μέρα που συναντηθήκατε....έχεις όλα τα δίκια να προσβάλλεσαι νομίζω....γνώμη μου πάντα.... και να σου πω και κάτι? δε νομίζω να χρειάζεται τίποτα το παιδί σου από ένα τέτοιο άτομο, συγνώμη αλλά είσαι και άνεργη, και μου κάνει λίγο σαν επίδειξη αυτό που έκανε...

32Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 12:44 am

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θεωρω οτι ενα -δυο δωρα δεν μπορουν να αλλαξουν τη σχεση μου με τον αδελφο μου. Εμενα με χαροποιει οτι οταν ερχεται σπιτι και με αδεια χερια τα κοριτσια κανουν σαν τρελες απο τη χαρα τους. Θελουν το θειο τους κι οχι το δωρο. Τωρα αν καποιοι κρινουν τις αδελφικες σχεσεις απο τα ποσα δωρα φερνουν στα ανηψια οι θειοι λογικο ειναι να απογοητευονται.

33Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 1:56 am

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Προφανώς η κοπέλα δεν έχει και την τέλεια σχέση γιατί κάπου είπε οτι την ίδια την έχει χεσμένη, για να χρησιμοποιήσω ακριβώς την φράση της.......αλλά και απ οτι κατάλαβα απο τότε που γεννήθηκε το παιδάκι δεν του έχει πάρει κάτι, που ούτε κι αυτό το θεωρώ νορμάλ από αδέρφια να συμβαίνει.......γνώμη μου πάντα.

34Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 6:50 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μην συνερίζεσαι κοπέλα μου τέτοια ψιλοπράγματα! Μιλάς πάντα για την αδερφή σου, το ίδιο σου το αίμα. Αν η αδερφική σχέση και αγάπη οριζεται και καθορίζεται από ένα αρκουδάκι δώρο ή από ένα σετ φόρμες αστο να πάει καλύτερα! προσπάθησε πάντα να δικαιολογεις τα αδερφια σου, γιατι ειναι οι μονοι άνθρωποι που σ'αγαπουν ειλικρινα! τωρα αν "δεν πλήρωσε τον καφε",ειναι που σαν αδεφη έχει το θάρρος να το κανει αυτο!Δεν το έκανε σε φιλη, ή στο γείτονα στην αδερφη της το έκανε, που έχει την οικειότητα για κάτι τέτοιο.  Το έχω κάνει πάμπολες φορές στα αδέρφια μου και μάλιστα μου το "κοπανάνε" μερικές φορές, αλλά παντα "δικην αστείου", οπως και αυτα σε εμενα! Θα με πλήγωνε πολυ αν μαθαινα ότι το παρεξηγουνε αυτο.

Δεν πήρε κάτι στο παιδι. Οκ. ειναι πολλοί άνθρωποι που δεν ειναι των δωρων. Κάνω εδω και πολλα χρονια δώρα σε ανθρώπους είτε χριστουγεννα, είτε στη γιορτη τους, που δεν μου έχουν πάρει ούτε τσιχλα που λεει ο λόγος, ποτε κάποιοι. Δεν με νοιαζει. Δεν θα κοστολογησω έτσι το ενδιαφέρον τους για μενα. Αλλωστε τα δώρα ειναι μια κινηση απλά. Εμενε μου αρεσει και την κάνω απλά.

Συγνωμη για την μακρυγορία, αλλά πραγματικά, πιστευω ότι η αδερφική αγάπη ειναι η ισχυρότερη αγάπη μετα την αγάπη του παιδιού και οφείλουμε να την προστατευουμε, και να μην επιτρεπουμε ουτε στην σκέψη να την βλάψει.

35Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 8:35 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχεις δικιο inka.για παραδειγμα η δικη μου αδερφη ναι μεν μου ερχετε με το κατιτις της αλλα ασχολειτε κ ουσιαστικα με τα παιδια μου.θα τους μιλησει σοβαρα θα παιξει πολυ μαζι της που στην ουσια αυτα εκτιμανε κ περισσοτερο τα παιδια να τους δειχνεις οτι ενδιαφερεσε για αυτα!
Mairy η αδερφη σου εκτος απο τα δωρα που δεν κανει ειναι κ γενικα απομακρη απο τα παιδια σου;

36Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 8:42 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και απομακρη και ούτε το παίζει ποτε κ ούτε στο μαιευτήριο δεν ήρθε, τελοσπαντων εγω σας ειπα κάποια πράγματα κάποιες με κατακρινατε . Δεν πειράζει εγω έκανα αυτα που έπρεπε και βλέπω οτι ο καθένας κοιτάει την οικογένεια του έτσι κ η αδερφη μου. Αυτο θα κάνω κ εγω.

37Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 8:53 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο ειναι το χειροτερο να βλεπεις οτι το δικο σου δημιουργιμα η αδερφη σου δεν το χαιρετε.μα πραγματικα θα της κρατουσα μουτρα αν ειχε αυτη τη συμπεριφορα.κρατα την σε αποσταση ωσπου να καταλαβει ποσο λαθος συμπεροφερετε!

38Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 8:55 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατι οποτε καποιος λεει κατι διαφορετικο απο αυτο που θελετε να ακουσετε θεωρείτε οτι σας κατακρίνει, σας επιτίθεται κλπ? Δεν σε κατακρινουμε βρε Μαιρη αλλα σου λεμε καποιες απο εμας οτι για εμας προσωπικα η αδερφικη αγάπη ειναι κατι πολυ ιερο και δεν θα χαλάγαμε τις καρδιές μας με τα αδέρφια μας για τέτοια πραγματα. Αυτο και τιποτα παραπανω. Και ς ας μην ξεχναμε οτι τα ο παιδι μας ειναι σημαντικό και συμπθητικό και αξιαγάπητο για εμας οχι για ολον τον κόσμο ακομα και για τα ιδια τα αδερφια μας. Καποιοι μπορεί να μην το εχουν με τα παιδια μεχρι να αποκτήσουν. Να μην έχουν το παιχνίδι ,το τραγουδάκι και δεν ξέρω τι άλλο. Τωρα αν ειναι τοσο απόμακρη και σου φερεται τοσο ασχημα κατα την δικη σου γνώμη γιατί δεν της μιλάς ?Αδερφες ειστε. Δεν ξέρω ......αλλα ατομα που η σχεση μου μαζι τους ειναι απο της σημαντικότερες της ζωής μου δεν μπορώ να τα παρεξηγήσω, να τα κατηγορήσω, να πικραθώ μαζί τους. Πρεπει να γινει κατι πολυ σοβαρό και τα δωρακια, οι επισκεψεις και τα τηλεφωνηματα (για εμενα παντα) δεν ειναι σοβαρα. Για καποιους αλλους μπορεί να ειναι. Οκ σεβαστό. Κανε οτι νομιζεις. Δικη σου αδερφη ειναι στο κάτω κατω . Wink 

39Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 8:58 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:Αυτο ειναι το χειροτερο να βλεπεις οτι το δικο σου δημιουργιμα η αδερφη σου δεν το χαιρετε.μα πραγματικα θα της κρατουσα μουτρα αν ειχε αυτη τη συμπεριφορα.κρατα την σε αποσταση ωσπου να καταλαβει ποσο λαθος συμπεροφερετε!
Βρε ντεμακι μην εισαι τοσο απολυτη. Αν ειναι και σε διαφορετικη φάση ο αλλος......Απεκτησα ανηψι οταν ημουν 19 ετων. Αλλη ορεξη δεν ειχα να ασχοληθω με το μωρο .Ειχα στο μυαλο μου την βολτα, να χαλασω λεφτα σε μπουζουκια και καλλυντικα,γκομενοδουλεις κλπ . Ερχοταν η μικρη στο σπιτι την εβλεπα για λιγο ,μολις αρχιζε την γκρινια εφευγα ακομα και για διημερο Laughing Δεν σημαινε οτι δεν αγαπουσα το παιδι ή δεν χαιρομουν με τον αδερφο  μου. Τωρα με την ανηψια μου εχουμε σουπερ σχεση και βγαινουμε και τα διαφορα μας. Αν εισαι σε διαφορετικο μηκος κύματος την δεδομένη στιγμή ....................

40Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 9:13 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:Αυτο ειναι το χειροτερο να βλεπεις οτι το δικο σου δημιουργιμα η αδερφη σου δεν το χαιρετε.μα πραγματικα θα της κρατουσα μουτρα αν ειχε αυτη τη συμπεριφορα.κρατα την σε αποσταση ωσπου να καταλαβει ποσο λαθος συμπεροφερετε!
Βρε ντεμακι μην εισαι τοσο απολυτη. Αν ειναι και σε διαφορετικη φάση ο αλλος......Απεκτησα ανηψι οταν ημουν 19 ετων. Αλλη ορεξη δεν ειχα να ασχοληθω με το μωρο .Ειχα στο μυαλο μου την βολτα, να χαλασω λεφτα σε μπουζουκια και καλλυντικα,γκομενοδουλεις κλπ . Ερχοταν η μικρη στο σπιτι την εβλεπα για λιγο ,μολις αρχιζε την γκρινια εφευγα ακομα και για διημερο Laughing Δεν σημαινε οτι δεν αγαπουσα το παιδι ή δεν χαιρομουν με τον αδερφο  μου. Τωρα με την ανηψια μου εχουμε σουπερ σχεση και βγαινουμε και τα διαφορα μας. Αν εισαι σε διαφορετικο μηκος κύματος την δεδομένη στιγμή ....................
και εμενα η αδερφη μου οταν γεννησα ηταν γενικα στον κοσμο της κ αν κ η ιδια κατηγορει τωρα τον εαυτο της νομιζοντας πως δεν ασχοληθικς με τον βαφτιστηρι της(η πρωτη μου κορη)οσο επρεπε τοτε ζητοντας μου συγνωμη τωρα εμενα ποτε δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι δεν την ενδιαφερει το παιδι μου.επαιζε μιλουσε μαζι της λαχταρουσε να την δει οχι στον βαθμο που το κανει τωρα αλλα το εβλεπα αρκετο.αν εβλεπα μια απαξιωση για το παιδι μου μια γαιδουρια δεν θα το ανεχομουν.εγω προσωπικα φυσικα θα μιλουσα μαζι της γιαυτο γιατι δεν αφηνω τιποτα στον αερα.

ασχετο τωρα που ειπα θα μιλουσα!!εχω θεμα με την μανα μου.πρεπει να της μιλησω αλλα υποτιθετε οτι δεν ξερω καποια πραγματα αλλα τα εμαθα απο την αδερφη μου κ δεν θελω με τιποτα να την εκθεσω!!!μα πραγματικα οταν οι δικοι σου ανθρωποι ειναι αμυαλοι πως τους ταρακουνας να βαλουν μυαλο;;;

41Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 9:16 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:Αυτο ειναι το χειροτερο να βλεπεις οτι το δικο σου δημιουργιμα η αδερφη σου δεν το χαιρετε.μα πραγματικα θα της κρατουσα μουτρα αν ειχε αυτη τη συμπεριφορα.κρατα την σε αποσταση ωσπου να καταλαβει ποσο λαθος συμπεροφερετε!
Βρε ντεμακι μην εισαι τοσο απολυτη. Αν ειναι και σε διαφορετικη φάση ο αλλος......Απεκτησα ανηψι οταν ημουν 19 ετων. Αλλη ορεξη δεν ειχα να ασχοληθω με το μωρο .Ειχα στο μυαλο μου την βολτα, να χαλασω λεφτα σε μπουζουκια και καλλυντικα,γκομενοδουλεις κλπ . Ερχοταν η μικρη στο σπιτι την εβλεπα για λιγο ,μολις αρχιζε την γκρινια εφευγα ακομα και για διημερο Laughing Δεν σημαινε οτι δεν αγαπουσα το παιδι ή δεν χαιρομουν με τον αδερφο  μου. Τωρα με την ανηψια μου εχουμε σουπερ σχεση και βγαινουμε και τα διαφορα μας. Αν εισαι σε διαφορετικο μηκος κύματος την δεδομένη στιγμή ....................
και εμενα η αδερφη μου οταν γεννησα ηταν γενικα στον κοσμο της κ αν κ η ιδια κατηγορει τωρα τον εαυτο της νομιζοντας πως δεν ασχοληθικς με τον βαφτιστηρι της(η πρωτη μου κορη)οσο επρεπε τοτε ζητοντας μου συγνωμη τωρα εμενα ποτε δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι δεν την ενδιαφερει το παιδι μου.επαιζε μιλουσε μαζι της λαχταρουσε να την δει οχι στον βαθμο που το κανει τωρα αλλα το εβλεπα αρκετο.αν εβλεπα μια απαξιωση για το παιδι μου μια γαιδουρια δεν θα το ανεχομουν.εγω προσωπικα φυσικα θα μιλουσα μαζι της γιαυτο γιατι δεν αφηνω τιποτα στον αερα.

ασχετο τωρα που ειπα θα μιλουσα!!εχω θεμα με την μανα μου.πρεπει να της μιλησω αλλα υποτιθετε οτι δεν ξερω καποια πραγματα αλλα τα εμαθα απο την αδερφη μου κ δεν θελω με τιποτα να την εκθεσω!!!μα πραγματικα οταν οι δικοι σου ανθρωποι ειναι αμυαλοι πως τους ταρακουνας να βαλουν μυαλο;;;
Πιστευεις οτι η μαμα σου εχει την εντυπωση οτι απο την στιγμη που τα γνωριζει η αδερφη σου δεν θα σου τα πει? Wink Wink Wink Αφου ξερει οτι εισατ πολυ δεμενες.

42Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 9:24 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν Μαίρη δεν διάβασα ολες τις απαντήσεις αλλα διάβασα το πρόβλημα. Αυτο που σε απογοητεύει περισσότερο σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι ο άλλος δεν χαίρεται με τη χαρα σου. Η χαρα ειναι πιο σημαντική απο τη λύπη. Οταν γίνει το κακο όλοι τρέχουν να σε λυπηθουν στη χαρα όμως; Λουης! 
Παντα θα σε πληγώνουν οι μικρότητες αλλα όπως διάβασα σε ενα βιβλίο "τους κακούς συγγενείς τους αντικαθιστουμε με καλούς φίλους" 
Μπορει η αδερφη σου να μην πηρε για το παιδι αλλα μια φίλη σου να δείξει απίστευτο ενδιαφέρον απο εκει που δεν το περιμένεις! 

Πάντως και εγώ στη θέση σου θα σπαζομουν!

43Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 9:34 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:Αυτο ειναι το χειροτερο να βλεπεις οτι το δικο σου δημιουργιμα η αδερφη σου δεν το χαιρετε.μα πραγματικα θα της κρατουσα μουτρα αν ειχε αυτη τη συμπεριφορα.κρατα την σε αποσταση ωσπου να καταλαβει ποσο λαθος συμπεροφερετε!
Βρε ντεμακι μην εισαι τοσο απολυτη. Αν ειναι και σε διαφορετικη φάση ο αλλος......Απεκτησα ανηψι οταν ημουν 19 ετων. Αλλη ορεξη δεν ειχα να ασχοληθω με το μωρο .Ειχα στο μυαλο μου την βολτα, να χαλασω λεφτα σε μπουζουκια και καλλυντικα,γκομενοδουλεις κλπ . Ερχοταν η μικρη στο σπιτι την εβλεπα για λιγο ,μολις αρχιζε την γκρινια εφευγα ακομα και για διημερο Laughing Δεν σημαινε οτι δεν αγαπουσα το παιδι ή δεν χαιρομουν με τον αδερφο  μου. Τωρα με την ανηψια μου εχουμε σουπερ σχεση και βγαινουμε και τα διαφορα μας. Αν εισαι σε διαφορετικο μηκος κύματος την δεδομένη στιγμή ....................
και εμενα η αδερφη μου οταν γεννησα ηταν γενικα στον κοσμο της κ αν κ η ιδια κατηγορει τωρα τον εαυτο της νομιζοντας πως δεν ασχοληθικς με τον βαφτιστηρι της(η πρωτη μου κορη)οσο επρεπε τοτε ζητοντας μου συγνωμη τωρα εμενα ποτε δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι δεν την ενδιαφερει το παιδι μου.επαιζε μιλουσε μαζι της λαχταρουσε να την δει οχι στον βαθμο που το κανει τωρα αλλα το εβλεπα αρκετο.αν εβλεπα μια απαξιωση για το παιδι μου μια γαιδουρια δεν θα το ανεχομουν.εγω προσωπικα φυσικα θα μιλουσα μαζι της γιαυτο γιατι δεν αφηνω τιποτα στον αερα.

ασχετο τωρα που ειπα θα μιλουσα!!εχω θεμα με την μανα μου.πρεπει να της μιλησω αλλα υποτιθετε οτι δεν ξερω καποια πραγματα αλλα τα εμαθα απο την αδερφη μου κ δεν θελω με τιποτα να την εκθεσω!!!μα πραγματικα οταν οι δικοι σου ανθρωποι ειναι αμυαλοι πως τους ταρακουνας να βαλουν μυαλο;;;
Πιστευεις οτι η μαμα σου εχει την εντυπωση οτι απο την στιγμη που τα γνωριζει η αδερφη σου δεν θα σου τα πει? Wink Wink Wink Αφου ξερει οτι εισατ πολυ δεμενες.
εχει την υπονοια.δεν μπορω ομως να την διαβεβαιωσω.

44Απογοητευτικα - Σελίδα 2 Empty Απ: Απογοητευτικα Σαβ Ιαν 04, 2014 1:31 pm

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ντεμάκι, τότε δε μπορείς να κάνεις και πολλά.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις