Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
351 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 351 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1πως να κερδισω τη δουλεια? Empty πως να κερδισω τη δουλεια? Σαβ Ιαν 04, 2014 7:45 am

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοπελες.θα ηθελα τη γνωμη σας για το πως να παρω μια δουλεια που τη θελω παρα πολυ!

ΕΙμαι ακτινολογος π μετακομισα στην αγγλια κ η θεση αφορα εναν ακτινολογο στον μαστογραφο σ ενα μεγαλο κοντινο νοσοκομείο με δυνατότητα μεταπτυχιακου.η ερωτηση που θετουν ειναι πως θα υποστηριξω αυτη τη θεση συμφωνα με την εμπειρια με κ τις σπουδες μ

Αρχικα αναφερω τις σπουδες μ (ποσο κρατησαν, , που εγιναν κτλ)Κ μετα μ φαινεται οτι αρχιζω ενα παραληρημα απο τον ενθουσιασμο.αν εχετε υπομονη συνεχιστε το διαβασμα.θα σας τα γραψω στο περιπου μεταφρασμενα

Λεω οτι η εμπειρια ν μ εχει ευαισθητοποιησει κ μ εχρι βοηθήσει ν αποκτήσω μια πιο ανθρωποκεντρικη προσεγγιση κ παραλληλα πυροδοτησε το ενδιαφερον μ για την προληψη τη διάγνωση κ τις διάφορες θεραπείες κατα τ καρκίνου του μαστου.

Ο καρκινος ειναι συνώνυμο του φοβου κ τις απελπισίας δεδομενου ερευνων που αποδυκνειουν οτι 1 στις 10 γυναικες θα νοσησει καποια στιγμη.αντιθετα η συχνοτητα της παθησης στους άντρες ειναι σπανια κ δεν ειναι αξια αναφοράς. .ο ακτινολογος εχει ρολο κλειδι στο να διαγνωσει με τον καλυτερο δυνατο τροπο τα νεα περιστατικά εγκαιρα στοχευοντας στην αυξηση του ποσοστου επιβιωσης κ της εφαρμογης της λιγοτερο ακραίας θεραπειας με τις λιγοτερες παρενεργειες.γι αυτο ο ακτινολογος δεν κανει μια απλη δουλειά. Κανει κατι οαραπανω.ειναι ενα λειτουργημα που σε ανταμείβει με το συναισθημα ότι σωζεις κυριολεκτικά μια ζωη με το να ενθαρρυνεις τον πληθυσμο να υποβάλλεται σε τακτικο ελεγχο.

Σορρυ αν σας κουρασω.περιμενω τη γνωμη σας

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου toxotina και καλη χρονια!
Μια διευκρινιση: Εισαι ιατρος ακτινολογος ή τεχνολογος ακτινολογος;
Γιατι εχω την εντυπωση οτι αυτα που γραφεις τα κανει ενας γιατρος.

..."ο ακτινολογος εχει ρολο κλειδι στο να διαγνωσει με τον καλυτερο δυνατο τροπο τα νεα περιστατικά εγκαιρα στοχευοντας στην αυξηση του ποσοστου επιβιωσης κ της εφαρμογης της λιγοτερο ακραίας θεραπειας με τις λιγοτερες παρενεργειες.γι αυτο ο ακτινολογος δεν κανει μια απλη δουλειά. Κανει κατι οαραπανω.ειναι ενα λειτουργημα που σε ανταμείβει με το συναισθημα ότι σωζεις κυριολεκτικά μια ζωη με το να ενθαρρυνεις τον πληθυσμο να υποβάλλεται σε τακτικο ελεγχο."

Οποτε, αν δεν εισαι γιατρος η ιδια ειναι μαλλον ακυρα. Εχω την εντυπωση οτι πρεπει να γραψεις περισσοτερο για την διαθεση που εχεις να ενημερωνεσαι στις νεες εξελιξεις,να εκπαιδευεσαι συνεχεια σε νεα μηχανηματα, γενικα οτι θελεις πολυ να εξελισσεσαι και δεν επαναπαυεσαι.
Αν φυσικα εισαι γιατρος με ειδικοτητα ακτινολογου, τοτε μια χαρα τα γραφεις.

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ για την απάντηση σου.οχι ειμαι τεχνολογος αλλα λεγοντας οτι χρησιμοποιω τον καλυτερο δυνατο τροπο απεικόνισης εννοω πως εχω τη δυνατότητα να κανω απεικονισιμη μια βλαβη μεσα απο διάφορες τεχνικες κ ληψεις κ αυτο εχει ως επακολουθο μια σωστη διάγνωση με αποτελεσμα μια θεραπεια χωρις καθυστερηση κ μεγαλύτερα ποσοστα επιβίωσης. Μαλλον πρεπει να το διατυπωσω καλύτερα αλλα εχω αγχωθει τόσο πολυ π ούτε ξέρω τι γραφω

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
toxotina έγραψε:Ευχαριστώ για την απάντηση σου.οχι ειμαι τεχνολογος αλλα λεγοντας οτι χρησιμοποιω τον καλυτερο δυνατο τροπο απεικόνισης εννοω πως εχω τη δυνατότητα να κανω απεικονισιμη μια βλαβη μεσα απο διάφορες τεχνικες κ ληψεις κ αυτο εχει ως επακολουθο μια σωστη διάγνωση με αποτελεσμα μια θεραπεια χωρις καθυστερηση κ μεγαλύτερα ποσοστα επιβίωσης. Μαλλον πρεπει να το διατυπωσω καλύτερα αλλα εχω αγχωθει τόσο πολυ π ούτε ξέρω τι γραφω

Ναι, μαλλον πρεπει να το διατυπωσεις καλυτερα γιατι γραφεις για διαγνωση και κανεις αλλος δεν κανει διαγνωσεις εκτος απο τον ιατρο..Οποτε αυτο απο μονο του θα ηταν ακυρο. Καλυτερα να γραψεις πανω σε αυτο ακριβως που κανεις, δηλαδη στον χειρισμο των μηχανηματων που ειναι και πολυπλοκα και στην εμφανιση αριστων ληψεων κλπκλπ.Οτι εχεις την εκπαιδευση και την εμπειρια, αλλα και τη θεληση κλπ
Για το θεμα του καρκινου του μαστου ισως να σβησεις εκεινο που λες για τη σπανιοτητα στους ανδρες γιατι μολις προσφατα εχουμε τετοιο περιστατικο και ειμαι σε επαρχιακη πολη της Ελλαδας. Μην γραφεις οτι δεν ειναι αξιο αναφορας καλυτερα, δεν χτυπαει ομορφα.
Τωρα αν θελεις κατι αλλο γραψε να δουμε.
Καλη επιτυχια!

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω για τις συμβουλες.οσο για τον καρκινο στους αντρες το εβαλα πιο πολύ για εντυπωσιασμο διοτι η περισαουερη βιβλιογραφία αναφερεται στις γυναίκες καθ οτι ειναι κ πιο συνηθισμενο.αλλα μαλλον εχεις δικιο καλύτερα να τα γράψω πιο λιτα κ όμορφα παρα να βαζω ενα σωρο κ στο τελος να χασω τη μπαλα

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πέρα απο το ιατρικό του θέματος για το οποιο φυσικα δεν γνωρίζω τιποτα, θελω να σου πω ετσι όπως το διάβασα οτι παρελειψες να γράψεις γιατι θέλεις τη συγκεκριμενη θέση. 
Να γράψεις οτι σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο νοσοκομείο γιατι εχει πολυ καλη φήμη, γιατι θα συνεργαστεις με γιατρούς που έχουν πολυ καλη φήμη. Να πεις επίσης οτι το νοσοκομείο εχει πολλα περιστατικά και αυτο θα σε βοηθήσει να εξειδικευτεις ακόμα περισσότερο. Να πεις οτι θα ήθελες να ενταχθεις στο εργατικό δυναμικό του συγκεκριμένου νοσοκομείου γιατι διαθέτεις τα τυπικα προσόντα και είσαι άνθρωπος που συνεργάζεται άψογα με τους συναδέλφους.
Μη γράφεις γιατι σε ενδιαφέρει το επάγγελμα γράψε γιατι σε ενδιαφέρει η ΘΕΣΗ




Γνώμη μου παντα 


Εύχομαι ολόψυχα να πάρεις τη δουλεια

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλή επιτυχία τοξοτίνα!!!!  πως να κερδισω τη δουλεια? 215994 

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή επιτυχία!

Koproskylo


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
toxotina έγραψε:η ερωτηση που θετουν ειναι πως θα υποστηριξω αυτη τη θεση συμφωνα με την εμπειρια με κ τις σπουδες μ

toxotina έγραψε: αρχιζω ενα παραληρημα

Κάτσε και ξαναδιάβασε τι έχεις γράψει , και σκέψου εάν νομίζεις πως θα σε βοηθήσουν ..
Το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι πως τα πολλά λόγια είναι φτώχεια .  πως να κερδισω τη δουλεια? 4872 

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Διαφωνώ με την ιδέα μιας κοπέλας που λέει να γράψεις γιατί σε ενδιαφέρει η θέση (ή το οτιδήποτε). Με σεβασμό πάντα. Το κάνω για να σε βοηθήσω.

Διάβασε τί έγραψες: η ερωτηση που θετουν ειναι πως θα υποστηριξω αυτη τη θεση συμφωνα με την εμπειρια με κ τις σπουδες μ


Δηλαδή δε σε ρωτάνε τί σε ενδιαφέρει εσένα, αλλά τί έχεις εσύ για να τους φανείς ενδιαφέρον. Ουσιαστικά σου λένε "πείσε μας ότι έχεις και ξέρεις αυτά που ζητάμε, ότι είσαι για μας κελεπούρι".

Θα πεις λοιπόν ότι έχεις σπουδάσει αυτά, εκεί, έχεις εμπειρία σ' αυτό από εκεί ..
...και τώρα μπορείς να πεις τί σε ενδιαφέρει, αλλά να είναι κάτι που πρώτα να ενδιαφέρει αυτούς.

Δηλαδή αυτό που σου είπε μια κοπέλα είναι καλή ιδέα, ότι πχ σ' ενδιαφέρει να λάβεις εκπαίδευση σε ένα σχετικό τομέα με το επάγγελμά σου, που θα διευρύνει τις γνώσεις σου, πχ στο χειρισμό μιας νέας τεχνολογίας (σόρυ κι εγώ δεν ξέρω τα του επαγγέλματός σου). Και για να μην είναι λόγια του αέρα μπορείς να πεις ότι θα κινηθείς άμεσα (πχ ήδη έχω στρέψει το ενδιαφέρον μου προς τα εκεί και πρόκειται να λάβω τη σχετική εκπαίδευση τον επόμενο Μάϊο από εκεί). Τότε ναι, θεωρώ ότι η λέξη έχει ένα νόημα (γι' αυτούς).

Το να πεις ότι "σε ενδιαφέρει να..." να βοηθήσεις το συνάνθρωπο ή να χειρίζεσαι σωστά το μηχάνημα για να κάνει ο γιατρός σωστές διαγνώσεις, θεωρώ ότι βγάζει μια αδύναμη αίσθηση που λέει "θα προσπαθήσω να....". Δηλαδή θα σκεφτούν, δεν είναι σίγουρη;

Όχι, αυτό μπορείς να το περάσεις στην πείρα που απέκτησες, ότι δηλαδή δουλειά σου είναι να κάνεις τα παραπάνω κάτι που το θεωρείς δεδομένο και αυστηρά πολύ σημαντικό.

Με λίγα λόγια η αίσθηση που θα έχεις όταν το γράφεις (και που θέλεις να έχουν αυτοί) είναι ότι δεν περιμένεις αυτούς να σε πάρουν στη δουλειά τους για να σου δώσουν την ευκαιρία να κάνεις αυτά που σε ενδιαφέρουν. Αλλά ότι αυτά που έχεις κι αυτά που ξέρεις είναι αυτό που τους ενδιαφέρει κι ότι εσύ είσαι η ευκαιρία γι' αυτούς.

Καλή επιτυχία και πες μας τί έγινε!!!

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα τζιφος η δουλεια.δεν την πήρα δυστυχώς αλλα οκ δεν πτοουμαι.οταν κλεινει μια πορτα σιγουρα θα ανπιξει μια αλλη καινούρια

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα τζιφος η δουλεια.δεν την πήρα δυστυχώς αλλα οκ δεν πτοουμαι.οταν κλεινει μια πορτα σιγουρα θα ανοίξει μια αλλη καινούρια

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κρίμα κοριτσάκι... Κάθε εμπόδιο όμως για καλό, κάτι καλύτερο θα βρεθεί.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις