Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα, θα ηθελα να μου απαντησει οποια ξερει κατι ή γεννησε στο Παπαγεωργειου με Φ.Τ( με προκληση ή χωρις)  εαν οταν ζητησατε επισκληριδιο σας την εκαναν..

Ειναι ευκολο?

Πρεπει απλως να πληρωσεις τον αναισθησιολογο?

Η' δεν κανουν επισκληριδιο στον Φ.Τ εαν δεν το κρινουν οι γιατροι απαραιτητο?

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλη λευτερια να εχεις! μ εναν πονο!
γεννησε εκει η φιλη μου πριν 3 μηνες περιπου,δεν της εκαναν,ζητησε αλλα δεν της εκαναν.
εχω την εντυπωση οτι αν δεν πας με το γιατρο σου στο δημοσιο(οσοι πανε)δε σου κανουν επισκληριδιο.

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οπως τα λεει η μαρια ειναι νομιζω!
θα πας με το γιατρο σου?γιατι αλλιως πρεπει να το πετυχεις σε εφημερια

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλό κοπέλα μου!
Τώρα, ο γιατρός σου, δεν έχει κάποιον να μπει στο "πόδι" του? Δηλαδή δεν μπορεί να σε παραπέμψει κάπου? Πάντως κι εγώ απ' όσο ξέρω σε δημόσια νοσοκομεία επισκληρίδιος.... δύσκολα......
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΕΙΟΥ - ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ 215994

*Αν λες για την επόμενη Δευτέρα, έχει εφημερία το Παπαγεωργίου

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν εχω γιατρο στο Παπαπγεωργιου..αρρωστησε η γιατρος μου κ σκεφτήκαμε το δημοσιο εφοσον δεν μπορει η ιδια

κ επειδη εχω διαβητη κυησης πρεπει να γεννησω την 38η εβδομαδα με προκληση Πηραμε τηλ μας ειπαν οτι μαλλον θα μας δεχτουν σε ημερα εφημεριας που εχει την Δευτερα κ βολευει ακριβως, αλλα το θεμα μου ειναι η επισκληριδιος κ εαν τελικα μας δεχτουν γιατι τα μασαγαν

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ημέρα εφημερίας δε μπορεί να σε διώξει κανένας, το μόνο σίγουρο......τώρα για την επισκληρίδιο είναι το θέμα.....

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate φανταζομαι οτι το μαλλον πηγαινε στο οτι εξαρταται απο τι περαστικα θα εχουν, τωρα για επισκληριδιο ισως στην προκληση κανουν, πανε πρωι πρωι και πιστευω να μην εχουν <κοσμο> και να εισαι τυχερη,

δεν εχει καμμια κοπελα απο εδω γιατρο στο παπαγεωργιου να στον συστησει?οποτε θα συν μαζι του (με το κατιτις φανταζομαι) αλλα θα εισαι πιο ησυχη και θα εχεις και την επισκληριδιο σιγουρη

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν μπορει να με διωξει ναι το ξερω

επειδη ομως δεν θα παω με σπασμενα νερα αλλα για προκληση μπορει να μην μου δωσουν καμια προτεραιοτητα κ ετσι περιμενοντας ανώφελα την δικη μου σειρα να με κανουν να βαρεθω κ να φυγω...

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:kate φανταζομαι οτι το  μαλλον πηγαινε στο οτι εξαρταται απο τι περαστικα θα εχουν, τωρα για επισκληριδιο ισως στην προκληση κανουν, πανε πρωι πρωι και πιστευω να μην εχουν <κοσμο> και να εισαι τυχερη,

δεν εχει καμμια κοπελα απο εδω γιατρο στο παπαγεωργιου να στον συστησει?οποτε θα συν μαζι του (με το κατιτις φανταζομαι) αλλα θα εισαι πιο ησυχη και θα εχεις και την επισκληριδιο σιγουρη

Πηρα εναν κ δεν αναλαμβανει τελευταια στιγμη λεει..κ οτι πολυ χλωμο να με δεχτουν για προκληση στην εφημερεια και οτι δεν μπαινω τοσο ευκολα στο Παπαγεργειου τελευταια στιγμη κλπ..
Εχω ακομα εναν να παρω αυριο αλλα χλωμο κ αυτον τον κοβω..

κ εγω να δωσω και το "κατιτις" επι2 και επι3 αλλα δεν βλεπω να βρισκω καποιον για να τα δωσω..

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κate, συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά νομίζω ότι μια κοπέλα από τις εγκυούλες - μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου, είχε γεννήσει σε εφημερία του Παπαγεωργίου. Με καισαρική βέβαια, αλλά μπορεί να έχει γιατρό εκεί. Αν θέλεις, στείλε της ένα μήνυμα. Είναι και πολύ γλυκιά κοπέλα, οπότε αν έχει τρόπο, σίγουρα θα σε βοηθήσει. Το nick της είναι LindakiS

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομίζω οτι στο Παπαγεωργίου ειδικά δεν παίζει το κατιτίς που λέτε....
Τι να πω βρε κοπέλα μου.....πάνε νωρίς νωρίς, πες οτι πονάς.......δεν μου έρχεται κάτι άλλο......

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mhtsaina σ'ευχαριστω πολυ κοπελα μου!

Κ τι συγνωμη ζητας που βοηθας κ απο πανω.

Θα της στειλω πμ!

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξέρω κορίτσι μου τι μπορεί να γίνει, πάντως επειδή τη διάβαζα από τότε που ήμασταν μαζί στην ομάδα Ας μαζευτούμε όσες προσπαθούμε για μωράκι, ήταν πολύ κατατοπισμένη σε όλα. Επίσης αν και νέα μανούλα, μπαίνει πολύ συχνά και γράφει στο θέμα της, αν προσέξεις, και χθες είχε γράψει. Οπότε θεωρώ ότι θα το δει λογικά μέχρι αύριο.
Ελπίζω από την καρδιά μου να γίνει το καλύτερο!
Και συγνώμη που θα πω κάτι το οποίο τώρα είναι μάλλον άστοχο και άσκοπο, αλλά γυναικολόγος που δεν έχει αντικαταστάτη να στείλει τις ασθενείς του σε τέτοιες περιπτώσεις, με κάνει έξω φρενών...
Δηλαδή αν εγώ αρρωστήσω και δεν μπορώ να πάω σε ένα δικαστήριο, δεν πρέπει να έχω έναν συνάδελφο να πάει έστω να ζητήσει μια αναβολή για λογαριασμό μου; Κουφό μου φαίνεται αυτό που έγινε ... Τέλος πάντων!
Καλή επιτυχία!

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρήκα το σχετικό ποστ της κοπέλας

http://forum.eimaimama.gr/t19842p900-topic#780301

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kate αν δεν βγαλεις ακρη ψαξε για γιατρο στο ιπποκρατειο, εφημερευει περισσοτερες φορες

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:Δεν ξέρω κορίτσι μου τι μπορεί να γίνει, πάντως επειδή τη διάβαζα από τότε που ήμασταν μαζί στην ομάδα Ας μαζευτούμε όσες προσπαθούμε για μωράκι, ήταν πολύ κατατοπισμένη σε όλα. Επίσης αν και νέα μανούλα, μπαίνει πολύ συχνά και γράφει στο θέμα της, αν προσέξεις, και χθες είχε γράψει. Οπότε θεωρώ ότι θα το δει λογικά μέχρι αύριο.
Ελπίζω από την καρδιά μου να γίνει το καλύτερο!
Και συγνώμη που θα πω κάτι το οποίο τώρα είναι μάλλον άστοχο και άσκοπο, αλλά γυναικολόγος που δεν έχει αντικαταστάτη να στείλει τις ασθενείς του σε τέτοιες περιπτώσεις, με κάνει έξω φρενών...
Δηλαδή αν εγώ αρρωστήσω και δεν μπορώ να πάω σε ένα δικαστήριο, δεν πρέπει να έχω έναν συνάδελφο να πάει έστω να ζητήσει μια αναβολή για λογαριασμό μου; Κουφό μου φαίνεται αυτό που έγινε ... Τέλος πάντων!
Καλή επιτυχία!

Μήτσαινα, δεν ειναι έτσι όπως φαίνεται....αν ο γιατρός σου ξεγεννάει σε ιδιωτική κλινική, ούτε ο ίδιος επιτρέπεται να σε ξεγεννήσει σε δημόσιο νοσοκομείο.....δεν τον αφήνουν! Στα δημόσια ξεγεννούν όσοι δουλεύουν εκεί.

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχεις απολυτο δικιο mhtsaina το προβλημα δεν ειναι οτι δεν εχει αντικαταστατη.. εχει και 2 κιολας

το προβλημα ειναι οτι η καημενη αρρωστησε (πνευμονια)και επειδη αυτη ηθελα να με ξεγεννησει αναγκαστικα επρεπε να παω σε ιδιωτικη κλινικη επειδη δεν ειναι του δημοσιου...

Ειπαμε τωρα που ετυχε αυτο εαν ειναι να με ξεγεννησει καποιος ξενος παω και στο δημοσιο και η καλυτερη επιλογη στην Θεσσαλονικη ειναι το Παπαγεωργιου,αλλα δεν το βλεπω εφικτο

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν πας δλδ σε ιδιωτική έχει δικό της άνθρωπο η γιατρός σου να σε αναλάβει????
Μήπως να το σκεφτείς και αυτό?

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filenada έγραψε:Αν πας δλδ σε ιδιωτική έχει δικό της άνθρωπο η γιατρός σου να σε αναλάβει????

Αυτό εννοούσα κι εγώ filenada μου, λέω δεν μπορεί να μην έχει αντικαταστάτη να την ξεγεννήσει την κοπέλα σε ιδιωτική κλινική, είναι δυνατόν; Το ξέρω ότι ο γιατρός σου αν είναι σε ιδιωτική δεν μπορεί να σε ξεγεννήσει στο Δημόσιο...
Τώρα, εντάξει, αρρώστησε η γυναίκα, τι να κάνουμε. Κατανοητό.

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:
filenada έγραψε:Αν πας δλδ σε ιδιωτική έχει δικό της άνθρωπο η γιατρός σου να σε αναλάβει????

Αυτό εννοούσα κι εγώ filenada μου, λέω δεν μπορεί να μην έχει αντικαταστάτη να την ξεγεννήσει την κοπέλα σε ιδιωτική κλινική, είναι δυνατόν; Το ξέρω ότι ο γιατρός σου αν είναι σε ιδιωτική δεν μπορεί να σε ξεγεννήσει στο Δημόσιο...
Τώρα, εντάξει, αρρώστησε η γυναίκα, τι να κάνουμε. Κατανοητό.

ΑΝ κατάλαβα καλά, η φίλη μας σκέφτηκε οτι εφόσον θα την ξεγεννήσει κάποιος "άγνωστος" τελικά, καλύτερα να μην πάει ιδιωτικά και δίνει ένα σκασμό λεφτά......μπορεί και να μην κατάλαβα....

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βεβαια και για τις 3 κλινικες που ξεγενναει.

Με τον εναν εχω ραντεβου την Παρασκευη στην κλινικη(που ειχαμε ηδη επιλεξει) για να κανω υπερηχο και καρδιοτογραφημα που επρεπε να ειχα κανει την προηγουμενη βδομαδα αλλα μειναμε πισω λογω την υγειας της.

εαν θελω προχωραω τον τοκετο μαζι του

filenada σωστα σκεφτηκες παιζει και το οικονομικο τωρα ακομα μεγαλυτερο ρολο λογω της καταστασης

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου, αλλά ένας γιατρός που είναι δεξί χέρι της δικής σου, και τον εμπιστεύεται και θα σε προσέξει, δεν είναι το ίδιο με μια εφημερία σε νοσοκομείο....που μπορεί να πετύχεις και τον πιο σπουδαίο επιστήμονα, αλλά και τον πιο τυχαίο εφημερεύοντα........γνώμη μου πάντα, δε θέλω να σε επηρρεάσω, αλλά αν έχεις τη δυνατότητα να πας σε κλινική,η γιατρός σου θα σε παραπέμψει σε καλά χέρια, δε θα είσαι μια άγνωστη στο πλήθος.......βλέπω οτι η κοπέλα που προαναφέραμε λέει πως είχε 40 κοπέλες για γέννα στην εφημερία......διάβασε το λινκ που σου έβαλα, τα λέει πολύ αναλυτικά.

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχεις δικιο κ εγω τα ιδια σκεφτηκα αλλα και τα λεφτα πολλα
Η αληθεια ειναι οτι μπορει να εχουμε την δυνατοτητα αλλα ειναι πεταγμενα λεφτα τα μισα κ δεν μας περισσεύουν, θα μας λειψουν απο αλλου γι αυτο κ μπηκαμε στο τρυπακι λογω της καταστασης και το ψαχνουμε

Ειχα νοσηλευτεί στο Παπαγεωργιου αρχες Δεκέμβρη κ εμεινα ευχαριστημενη αλλα ειναι εντελως διαφορετικο να εχεις την γιατρο σου η καποιον που εκεινη εμπιστευετε.

Τεσπα, και γιατρο να βρω(λεμε τωρα) η επισκληριδιος με καιει γιατι με το πονο ειμαι πολυ κοτα κ στην ιδεα οτι θα ποναω και δεν θα ειναι διαθεσιμη η αναισθησια με πιανει πανικος

filenada


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να μη σε πιάνει τίποτα......εγώ έκανα επισκληρίδιο και δεν πρόλαβε καν να με πιάσει, τα παιδιά βγήκαν με το πρώτο δοκιμαστικό σπρωξιματάκι και στις δυο γέννες μου! Ούτε 5 λεπτά! Από καρδιάς σου εύχομαι το ίδιο........Όλα θα πάνε καλά, πάνε στο γιατρό την Παρασκευή και αποφασίζεις!

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι ολα θεμα συγκυριων, μπορει να πας και να γινεται χαμος και μπορει να μην ειναι κανενας, εγω πηγα τα χριστουγεννα στο ιπποκρατειο με συσπασεις και με εκαναν φυλλο και φτερο, δεν περιμενα καθολου

ηρεμησε και ολα θα πανε καλα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις