Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

eyakos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmera o gitros moy moy egrapse adeia ayrio einai na perasw epitroph preph na paw egw h na sthlw kapoion alon?aytoi sto ika eipan oti preph na paroysiasto h idia. ti gnwrhzete?

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εσυ η ιδια πρεπει να πας κοριτσι μου δυστηχως το γνωριζω γιατι κ μια φιλη μου περασε σχεδον μεχρι τον 6 στο κρεβατι και οταν εστειλε τη μητερα της την εδιωξαν κακην κακως

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eyakos έγραψε:kalhmera o gitros moy moy egrapse adeia ayrio einai na perasw epitroph preph na paw egw h na sthlw kapoion alon?aytoi sto ika eipan oti preph na paroysiasto h idia. ti gnwrhzete?


ολο το πρωτο τριμηνο το περασα στο κρεβατι λογω επαπηλουμενης κυησης.
επιτροπη πηγαινε η μητερα μου, δεν υπηρχε κανενα προβλημα. απο την στιγμη που πρεπει να εισαι κλινηρης πως θα πας εκει?δεν εχει λογικη αυτο......
βεβαια στην δικη μου περιπτωση οπως και σε ολες αυτη την στιγμη στην ελλαδα, δεν καναμε τπτ λογω απεργιων. εχουν αναβληθει και τα 3 ραντεβου μου απο τον νοεμβρη και μετα που ειναι οι απεργιες γτ επιτροπες δεν λειτουργουν!!!!τελευταιο ραντεβου ειχα προχτες, την δευτερα, και αναβληθηκε και αυτο και μεταφερθηκε ενα μηνα μετα. απ' οτι μου ειπαν ουτε και τοτε θα γινει τπτ αφου δεν υπηρχει καμια ειδοποιηση-ενημερωση για το μελλον του εοπυυ........ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

eyakos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mary 30 έγραψε:εσυ η ιδια πρεπει να πας κοριτσι μου δυστηχως το γνωριζω γιατι κ μια φιλη μου περασε σχεδον μεχρι τον 6 στο κρεβατι και οταν εστειλε τη μητερα της την εδιωξαν κακην κακως
eyxaristw polly  Very Happy palh 8a me taleporisoyn dhl. Mad 

eyakos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
poppaki έγραψε:
eyakos έγραψε:kalhmera o gitros moy moy egrapse adeia ayrio einai na perasw epitroph preph na paw egw h na sthlw kapoion alon?aytoi sto ika eipan oti preph na paroysiasto h idia. ti gnwrhzete?


ολο το πρωτο τριμηνο το περασα στο κρεβατι λογω επαπηλουμενης κυησης.
επιτροπη πηγαινε η μητερα μου, δεν υπηρχε κανενα προβλημα. απο την στιγμη που πρεπει να εισαι κλινηρης πως θα πας εκει?δεν εχει λογικη αυτο......
βεβαια στην δικη μου περιπτωση οπως και σε ολες αυτη την στιγμη στην ελλαδα, δεν καναμε τπτ λογω απεργιων. εχουν αναβληθει και τα 3 ραντεβου μου απο τον νοεμβρη και μετα που ειναι οι απεργιες γτ επιτροπες δεν λειτουργουν!!!!τελευταιο ραντεβου ειχα προχτες, την δευτερα, και αναβληθηκε και αυτο και μεταφερθηκε ενα μηνα μετα. απ' οτι μου ειπαν ουτε και τοτε θα γινει τπτ αφου δεν υπηρχει καμια ειδοποιηση-ενημερωση για το μελλον του εοπυυ........ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
exw treles zalades emetoys kai kati ponakia xamila o gitros moy moy egrpse adeia h doyleia moy einai baria ergastireio zaxaroplasthkhs polla baroi katapsiksois kai poles wres or8osstasia se ena shmio kati to opoio moy apagoreyse o aggyoxeiroyrgos.exw psilo anxo8h. Cool Mad kai parepiptontos kai makria 45 xiliometra apo to spiti moy.

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πηγαινε σε ενα ιδιωτικο γιατρο τοτε βρε συ συβεβλημενο με τον εοπυυ για να σου γραψει αδεια. και εγω σταματησα απο τη δουλεια μου γιατι περασα 3μισι μηνες στο κρεβατι και εμενα ηταν δυσκολη να κουβαλαω βαρη και τετοια. μη διανοηθεις να πας σε τετοια δουλεια. προεχει το ωρο τωρα.

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α η ζαλαδες και τα πονακια φυσιολογικα ειναι γιατι μεγαλωνει η μητρα, οι ζαλαδες θα φυγουν γυρω στη 13-14 βδομαδα και οι εμετοι.

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα στα κοριτσια!

ρε παιδια ειστε σιγουρες οι πρεπει να παει η ιδια??? τι σοι επ'απειλουμενη κυηση ειναι αυτη αν πρεπει να σηκωθει απο το κρεβατι?
στην περιπτωση της αδερφης μου μεχρι κι εγω πηγα και το δεχτηκανε αν και συνηθως πηγαινε ο γαμπρος μου - εννοειται χωρις προβλημα.

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο. ποιος θα παρει τετοια ευθυνη -αν συμβει κατι σε μια εγκυο - οτι απαιτησε να εμφανιστει η ιδια?????

eyakos νομιζω οτι πρεπει να το ψαξεις λιγο παραπανω και σε καμια περιπτωση να μην πας εσυ αν δεν σιγουρευτεις οτι δεν γινεται διαφορετικα.

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ετσι ξερω και απο μενα που περασα τρεισιμιση μηνες στο κρεβατι και απο μια φιλη μου που περασε τους 6 . θελουν να πας ολα τα εγγραφα δικαιολογητικα και συ η ιδια σου κλεινουν ραντευου συγκεκριμενη μερα και ωρα και πας με καροτσακι(αναπηρικο)αλιως πας σε ιδιωτικο ιατρο και σου γραφει αδεια.

eyakos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia o idiotikos giatros moy egrapse adeia kai phge x8es h aderfh moy meta apo 5 meres apergias ton giatron toy eopyy.kai ths eipan sthn grammatia oti preph na paw h idia.exw ypoti8ete ayrio ranteboy gia epitroph.8a ma8o se ligo giati 8a parw thl na rwthsw an 8a gynh h epitroph h exoyn palh apergia Sad 

eyakos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia molhs ema8a oti exoyn apergia kai den 8a kanoyn tis epitripes oi giatroi.h kyria poy apanthse sto thl.moy eipai oti kanonhka preph na paroysiastw egw ala an pah kapoios alos einai sthn krysh ths epitrophs an ton dexth h oxi.exoyme na perasoyme megalh taleporia leme!!

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οπως πολυ σωστα ειπαν τα κοριτσια δεν χρειαζεται να πας εσυ εφοσον ειναι επαπειλουμενη κυηση!!!και εμενα η μητερα μου πηγε τρεις φορες!!!
το θεμα ειναι οτι δεν θα κανεις τπτ γιατι ο εοπυυ δεν λειτουργει απο τον νοεμβρη που εχουν αρχισει οι απεργιες και επιτροπες δεν γινονται!!!!

eyakos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia kai me thn doyleia ti kanw mhn me kraksoyn?enhmerosa to afenthko moy thn perasmenh ebdomada oti o giatros moy egrapse adeia kai oti apergh oeopy.ala psylo anxo8ika.kai me tis meres poy trexoyn ti ginete?

elenisimo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οταν ημουν εγω με επαπειλουμενη πήγαινε ο άντρας μου και δεν είχε πρόβλημα. Από φίλη που ανηκει σε άλλο ικα εμαθα οτι απαιτουσαν προσωπικη παρουσια. Σε αυτη την περιπτωση περνεις τηλεφωνο στο ατυνομικο τμημα της περιοχης σου. λες οτι εισαι κλινηρης και έρχετε κάποιος αστυνομικος σπιτι σου για να υπογραψεις μια εξουσιοδοτηση.

Lollipop83

Lollipop83
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω στέλνω την μητέρα μου. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Εσύ δεν μπορείς να σηκωθείς για να πας.επεσε στην περίπτωση η αδερφή σου. Πήγε η μητέρα μου και της σφράγισαν την άδεια που μου έχει γράψει ο γιατρός. Μου είπαν να το βγάλω φωτοτυπία και να την δώσω στην δουλειά για να μην εχω πρόβλημα. Επίσης με έγραψαν σε μια λίστα και είπαν ότι θα με πάρουν αυτοί τηλέφωνο να μου πουν ποτε θα περάσω επιτροπή. Και ενα άσχημο που είπαν στην μητέρα μου ειναι ότι όλες οι επιτροπές θα κατεβούν στα κεντρικά. Στην πλατεία θεάτρου. Δεν ξέρω ποτε και αν σίγουρα θα γίνει αλλα αν γίνει αστα να πανε. Πολυ ταλαιπωρία.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις