Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:Αμ το πα...Δεν το πα;;;

Να μην το λεγα, να ελεγα δεν το πα...


11 ο κλοκ.... Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 911307 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 911307 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 911307 

 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 850933 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 850933 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 850933 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 850933 

Λαβ γιου γκερλζ



καληνυχτα τρελο ξεφαντιαρικο κοριτσι!!!!
χαχαχαχαχαχα

 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 40746 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 40746 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 40746 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 315810 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 315810 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 315810 

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καληνυχτα λιλακι!!!!! Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 

σ'αφηνω ρηνακι μου και εγω με ξαναπιανει το κεφαλι μου.......μακια πολλα  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina1983 έγραψε:καληνυχτα λιλακι!!!!! Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 

σ'αφηνω ρηνακι μου και εγω με ξαναπιανει το κεφαλι μου.......μακια πολλα  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 


σαραβαλακι μου  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 35468 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 35468 

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια, σήμερα δεν άλλαξε κάτι από χθες είμαι το ίδιο και μάλλον και λίγο χειρότερα.Εκατσα και διάβασα τις ιστορίες όλων σας και το μόνο που θα ήθελα να σας συμβουλέψω είναι στις κάτω των 30 να το δείτε χαλάρα και το νινάκι θα έρθει, στις άνω των 30 αν έχετε πολύ καιρό που προσπαθήτε και δεν έρχετε να πάτε σε ειδικό γιατρό στην υπογονίμοτητα και να ψαχτείτε.Η δική μου ιστόρια είναι παλιά προσπαθώ από τα 31 μου μέχρι τα 33 μου για φυσιολογική σύλληψη και από εκεί πέρα ανεβαίνω ένα γολγοθά.Εχω κάνει 2 σπερματεγχύσεις και 5 εξωσωματικές, έχω ψάξει τα πάντα και η μόνη εξέταση που δεν έχω κάνει είναι η λαπαροσκόπηση.Σε όλες το αποτέλεσμα είναι μηδέν.Κάπου πήρε το μάτι μου μια κοπέλα που της είπε η γιατρός της να μην κάνει λαπαρόσκοπηση και να πάει κατευθείαν σε εξωσωματική.Διαφωνώ, αν άλλαζα κάτι σε όλα αυτά που έχω κάνει θα ήταν αυτό.Πρώτα λαπαροσκόπηση και υστερόσκοπηση και μετά όλα τα άλλα, κάτι μου λέει ότι επειδή τώρα που θα πάω στον γιατρό θα μου πει ότι είναι το μόνο που δεν έχουμε κάνει και ότι θα πρέπει να το κάνω και αυτό.Αυτό όμως συνεπάνεγεται και διακοπή της περιόδου για κάποιους μήνες και ότι πάμε πολύ πίσω...είμαι 38 χρονών πια.

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσι ''δεν αντεχω αλλο'' το ονοματακι σου?Smile 

Ειδα το θεματακι που ειχες ανοιξει και σε προσκαλεσε η λιλλυ να ερθεις στην παρεα μας!!Να σε καλοσωρισω και εγω εδω,καλωσηρθες κοριτσι!!! Very Happy 

Σε αυτο που ειχες ανοιξει λοιπον,εχω να σου πω οτι ακριβως τα ιδια ενιωθα και εγω πριν λιγο καιρο....οταν ερχονται συνεχομενες αποτυχιες η μια μετα την αλλη,σε ριχνουν στα πατωματα.....ειναι λογικο οταν προσπαθεις με βοηθεια γιατρων κιολας και δεν ερχεται και βλεπεις γυρω σου πολλες εγκυουλες απο το δικο σου περιβαλλον και εσυ να νιωθεις καπως στο ''περιθωριο'',δεν ξερω αν το εχεις νιωσει αλλα εγω ναι....... Crying or Very sad 
Πλεον ειμαι καλα  Smile .....αμα θελει θα ερθει.....οτι θελει ο μεγαλοδυναμος......δεν πρεπει να το αφηνουμε να μας καταβαλει το θεμα ''μωρο'',πρεπει να κοιταμε μπροστα και ολα θα γινουν,ξερει Εκεινος!!!

Το 38 ξερω σε αγχωνει....ελα να σε ανεβασω λιγο Laughing ....μια γνωστη μου εμεινε εγκυος στα 38...οπως επισης και η μανουλα μου τοτε παλια.... Very Happy Επισης ειναι αρκετες γυναικες που μενουν εγκυες +40....

Εγω εχω κανει 2 σπερματεγχυσεις αποτυχημενες βεβαια....αλλα και υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα και διορθωση λιγααακι της καρδιοσχημης και μπας και παρει ''μπροστα'' η μητρα και συλλαβει το γονιμοποιημενο ωαριο....τι να σου πω ακομα παιρνει μπρος ουυυυυ  Razz 

Για να κανεις λαπαροσκοπηση εκτος απο τον προφανη λογο ανεξηγητης υπογονιμοτητας....δεν πρεπει να υπαρχει και καποιος αλλος λογος?πχ.ενδομητριωση,βουλωμενες σαλπιγγες,κυστες κτλ κτλ???Δεν νομιζω χωρις κανενα λογο να κανεις λαπαροσκοπηση,να δεις τι?Αμα ειναι ολα καλα?Νομιζω συμφωνα με το πρωτοκολλο τον ιατρων οτι μετα απο καποιες αποτυχιες τα ψαχνουν βαθυτερα.....δυστυχως εχουν και την σειρα τους αυτα...τι να πω....

Μην το βαζεις κατω αλλα και συναμα μην σε καταβαλει....να εισαι δυνατη και αισιοδοξη....

Αμα ο γιατρος σου κρινει οτι πρεπει να την κανεις,θα την κανεις ετσι δεν ειναι?Γιαι το θαυματακι μας απ'οτι φαινεται πρεπει να περασουμε πολλα μονοπατια.....

Εγω απο την αλλη το εχω αφησει στην τυχη του,να περασει το καλοκαιρακι και απο χειμωνα,να μα'στε καλα,θα δουμε τι και αν θα κανουμε κατι..... Laughing 


darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
den antexo allo έγραψε:Καλημέρα κορίτσια, σήμερα δεν άλλαξε κάτι από χθες είμαι το ίδιο και μάλλον και λίγο χειρότερα.Εκατσα και διάβασα τις ιστορίες όλων σας και το μόνο που θα ήθελα να σας συμβουλέψω είναι στις κάτω των 30 να το δείτε χαλάρα και το νινάκι θα έρθει, στις άνω των 30 αν έχετε πολύ καιρό που προσπαθήτε και δεν έρχετε να πάτε σε ειδικό γιατρό στην υπογονίμοτητα και να ψαχτείτε.Η δική μου ιστόρια είναι παλιά προσπαθώ από τα 31 μου μέχρι τα 33 μου για φυσιολογική σύλληψη και από εκεί πέρα ανεβαίνω ένα γολγοθά.Εχω κάνει 2 σπερματεγχύσεις και 5 εξωσωματικές, έχω ψάξει τα πάντα και η μόνη εξέταση που δεν έχω κάνει είναι η λαπαροσκόπηση.Σε όλες το αποτέλεσμα είναι μηδέν.Κάπου πήρε το μάτι μου μια κοπέλα που της είπε η γιατρός της να μην κάνει λαπαρόσκοπηση και να πάει κατευθείαν σε εξωσωματική.Διαφωνώ, αν άλλαζα κάτι σε όλα αυτά που έχω κάνει θα ήταν αυτό.Πρώτα λαπαροσκόπηση και υστερόσκοπηση και μετά όλα τα άλλα, κάτι μου λέει ότι επειδή τώρα που θα πάω στον γιατρό θα μου πει ότι είναι το μόνο που δεν έχουμε κάνει και ότι θα πρέπει να το κάνω και αυτό.Αυτό όμως συνεπάνεγεται και διακοπή της περιόδου για κάποιους μήνες και ότι πάμε πολύ πίσω...είμαι 38 χρονών πια.

Καλημερα! Κι εγω βαδιζω στα 38 εχω κανει 3 εξωσωματικες κι εχω 5 εμβρυα στην καταψυξη που θα μεταφερω τον χειμωνα. τωρα δεν μπορω λογω δουλειας.
Αυτο που θα κανω κι εγω τον αλλο μηνα ειναι λαπαροσκοπηση ωστε να αποκλειστουν ολα τα ενδεχομενα. Εμενα δεν μου ειπε για διακοπη περιοδου τιποτα. Μολις λεει νιωσω καλα μετα την επεμβαση, προχωραω οπως θελω.
Δεν μπορω να καταλαβω την απαισιοδοξια σου ομως. 38 ειμαστε δεν ειμαστε και 50. Ενταξει δυσκολα τα πραγματα αλλα ας χαλαρωσουμε και λιγο. Δεν μας υπεγραψε και κανενας συμβολαιο οτι θα κανουμε παιδια ουτε και σταματαει η ζωη αν δεν κανουμε.
Ας ηρεμησουμε λιγο, η κακη ψυχολογια μονο ασχημα αποτελεσματα φερνει δεν αλλαζει τιποτα. Κι εγω δεν χαιρομουν με το 1,2 ή το 0,7 των χοριακων μου αλλα πιο πολυ με πεισμωνει η ατυχια παρα να με ριξει στα ταρταρα.
Μην περιμενεις να σε βοηθησει κανεις εσυ πρεπει να βοηθησεις τον εαυτο σου.
Ενταξει ειπαμε να κανουμε παιδι αλλα οχι και να χασουμε τον εαυτο μας μεχρι τοτε.
Χαμογελο και το κεφαλι ψηλα! Ετσι κι αλλιως η ευτυχια ερχεται οποτε θελει αυτη οχι οποτε θελουμε εμεις!
Επισης καθως βλεπεις στο συγκεκριμενο θεμα ειμαστε ολες 3 λαλουν και 2 χορευουν, Κατσε εδω μαζι μας και θα συνελθεις σε χρονο ντε τε με ολα τα βλαμενα που εχουμε μαζευτει εδω!
Φιλια πολλα!

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια ομορφη καλησπεραααα  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Είστε πολύ καλές όλες. Για την λαπαροσκόπηση το μόνο που θα πω είναι ότι θα την έκανα από την αρχή γιατί από ότι κατάλαβα και με άλλες κοπέλες που έχω μιλήσει για το θέμα υπογονιμότητα, αν υπάρχουν υδροσάλπιγγες αυτό δεν φαίνεται στην απλή σαλπιγγογραφία και στην υστερόσκοπηση και η υδροσάλπιγγα δηλητηριάζει το περιβάλλον της μήτρας και κάθε προσπάθεια πάει στο κενό.Αν το ήξερα πριν χρόνια θα την είχα κάνει μόνο και μόνο για να αποκλείσω παν ενδέχομενο μη επιτυχιας εμφύτευσης.Το Σάββατο πήρα το έβδομο μηδενικό της καριέρας μου και επειδή είχα πιστέψει πολύ σε αυτήν μου τη προσπάθεια λόγω 3 άριστων βλαστοκύστεων όσο να είναι με έριξε στα πατώματα.
Οταν είχα ξεκινήσει και εγώ όλο αυτό τον αγώνα ήμουν και εγώ της δικής σας απόψης και μάλιστα πάρα μα πάρα πολύ χαλάρη, κάθε αποτυχία όμως με έκανε να πεισμώνω, τώρα δεν ξέρω αν πρεπει να πεισμώσω ή να τα παρατήσω, δεν ξέρω από που να το πιάσω.Καλώς σας βρήκα λοιπόν τρελιάρες και μάλλον μέσα από αυτό το δύσκολο ταξίδι αν μη τι άλλο θα αποκτήσω υπέροχες φίλες....ήδη με κάνατε να χαμογελάσω.

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σε καλωσορισω και εγω στην παρεουλα μας..εγω δε μπορω να σου πω κατι πανω στον προβληματισμο σου γιατι δεν εχω εμπειρια παρα μονο να σου ευχηθω να γινει το θαυματακι οσο πιο συντομα γινεται και να σε γεμισει χαρα

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
den antexo allo έγραψε:Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Είστε πολύ καλές όλες. Για την λαπαροσκόπηση το μόνο που θα πω είναι ότι θα την έκανα από την αρχή γιατί από ότι κατάλαβα και με άλλες κοπέλες που έχω μιλήσει για το θέμα υπογονιμότητα, αν υπάρχουν υδροσάλπιγγες αυτό δεν φαίνεται στην απλή σαλπιγγογραφία και στην υστερόσκοπηση και η υδροσάλπιγγα δηλητηριάζει το περιβάλλον της μήτρας και κάθε προσπάθεια πάει στο κενό.Αν το ήξερα πριν χρόνια θα την είχα κάνει μόνο και μόνο για να αποκλείσω παν ενδέχομενο μη επιτυχιας εμφύτευσης.Το Σάββατο πήρα το έβδομο μηδενικό της καριέρας μου και επειδή είχα πιστέψει πολύ σε αυτήν μου τη προσπάθεια λόγω 3 άριστων βλαστοκύστεων όσο να είναι με έριξε στα πατώματα.
Οταν είχα ξεκινήσει και εγώ όλο αυτό τον αγώνα ήμουν και εγώ της δικής σας απόψης και μάλιστα πάρα μα πάρα πολύ χαλάρη, κάθε αποτυχία όμως με έκανε να πεισμώνω, τώρα δεν ξέρω αν πρεπει να πεισμώσω ή να τα παρατήσω, δεν ξέρω από που να το πιάσω.Καλώς σας βρήκα λοιπόν τρελιάρες και μάλλον μέσα από αυτό το δύσκολο ταξίδι αν μη τι άλλο θα αποκτήσω υπέροχες φίλες....ήδη με κάνατε να χαμογελάσω.

λοιπον αλλαξε το nick name που εχεις μπει και θα σε περιμενουμε με αλλο! ακου den antexo allo. Μα πως το σκεφτηκες μαρη????

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα ρηνιω μου  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 

Κοριτσι ''δεν αντεχω αλλο'' εισαι σιγουρη γιαυτο με τις υδροσαλπιγγες?ρωτησες γιατρο?γιατι εμενα ο ακτινολογος μου μου ειχε δειξει ακτινογραφια με υδροσαλπιγγες,ητανε σαν φουσκα με υγρο ετσι φαινοτανε.....
Με βαζεις σε υποψιες.....ειχα που ειχα στο νου να ξανακανω σαλπιγγογραφια γιατι με το ''ωραιο τρελομυαλουδακι'' μου σκεφτομουνα οτι με την υστεροσκοπηση μηπως τις ''βουλωσα'' τις σαλπιγγες (το ξερω τωρα γελας χαχαχαχ) αλλα τι κανω εγω φταιω???το τρελομυαλο φταει!!!! Razz Razz Razz Razz 

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina1983 έγραψε:Καλησπερα ρηνιω μου  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 

Κοριτσι ''δεν αντεχω αλλο'' εισαι σιγουρη γιαυτο με τις υδροσαλπιγγες?ρωτησες γιατρο?γιατι εμενα ο ακτινολογος μου μου ειχε δειξει ακτινογραφια με υδροσαλπιγγες,ητανε σαν φουσκα με υγρο ετσι φαινοτανε.....
Με βαζεις σε υποψιες.....ειχα που ειχα στο νου να ξανακανω σαλπιγγογραφια γιατι με το ''ωραιο τρελομυαλουδακι'' μου σκεφτομουνα  οτι με την υστεροσκοπηση μηπως τις ''βουλωσα'' τις σαλπιγγες (το ξερω τωρα γελας χαχαχαχ) αλλα τι κανω εγω φταιω???το τρελομυαλο φταει!!!! Razz Razz Razz Razz 


καθριν παιρνω την σκουπα της βασουλα να σε κοπανισω μια στο κλουβιο κεφαλι σου μπας και συνελθεις!!!!!!

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
irene-_- έγραψε:να σε καλωσορισω και εγω στην παρεουλα μας..εγω δε μπορω να σου πω κατι πανω στον προβληματισμο σου γιατι δεν εχω εμπειρια παρα μονο να σου ευχηθω να γινει το θαυματακι οσο πιο συντομα γινεται και να σε γεμισει χαρα
Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου.Ξέρεις προβληματιζόμουν χθες αφού διάβασα όλη σας την συζήτηση για το αν θα σας κάνω κακό λέγοντας τα δικά μου απαισιόδοξα.Τελικά μάλλον πήρα τη σωστή απόφαση γιατί έχετε μια πολύ ζεστή παρέα.

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irene-_- έγραψε:
katerina1983 έγραψε:Καλησπερα ρηνιω μου  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 

Κοριτσι ''δεν αντεχω αλλο'' εισαι σιγουρη γιαυτο με τις υδροσαλπιγγες?ρωτησες γιατρο?γιατι εμενα ο ακτινολογος μου μου ειχε δειξει ακτινογραφια με υδροσαλπιγγες,ητανε σαν φουσκα με υγρο ετσι φαινοτανε.....
Με βαζεις σε υποψιες.....ειχα που ειχα στο νου να ξανακανω σαλπιγγογραφια γιατι με το ''ωραιο τρελομυαλουδακι'' μου σκεφτομουνα  οτι με την υστεροσκοπηση μηπως τις ''βουλωσα'' τις σαλπιγγες (το ξερω τωρα γελας χαχαχαχ) αλλα τι κανω εγω φταιω???το τρελομυαλο φταει!!!! Razz Razz Razz Razz 


καθριν παιρνω την σκουπα της βασουλα να σε κοπανισω μια στο κλουβιο κεφαλι σου μπας και συνελθεις!!!!!!

και εγω σ'αγαπω!!!! Razz Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 35468 

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
den antexo allo έγραψε:
irene-_- έγραψε:να σε καλωσορισω και εγω στην παρεουλα μας..εγω δε μπορω να σου πω κατι πανω στον προβληματισμο σου γιατι δεν εχω εμπειρια παρα μονο να σου ευχηθω να γινει το θαυματακι οσο πιο συντομα γινεται και να σε γεμισει χαρα
Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου.Ξέρεις προβληματιζόμουν χθες αφού διάβασα όλη σας την συζήτηση για το αν θα σας κάνω κακό λέγοντας τα δικά μου απαισιόδοξα.Τελικά μάλλον πήρα τη σωστή απόφαση γιατί έχετε μια πολύ ζεστή παρέα.

Που να διαβαζες και τα περσινα καμωματα μας!!!!Θα σε πονουσαν τα σαγονια σου απο το γελιο!!!!! Very Happy 

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katerina1983 έγραψε:Καλησπερα ρηνιω μου  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 417472 

Κοριτσι ''δεν αντεχω αλλο'' εισαι σιγουρη γιαυτο με τις υδροσαλπιγγες?ρωτησες γιατρο?γιατι εμενα ο ακτινολογος μου μου ειχε δειξει ακτινογραφια με υδροσαλπιγγες,ητανε σαν φουσκα με υγρο ετσι φαινοτανε.....
Με βαζεις σε υποψιες.....ειχα που ειχα στο νου να ξανακανω σαλπιγγογραφια γιατι με το ''ωραιο τρελομυαλουδακι'' μου σκεφτομουνα  οτι με την υστεροσκοπηση μηπως τις ''βουλωσα'' τις σαλπιγγες (το ξερω τωρα γελας χαχαχαχ) αλλα τι κανω εγω φταιω???το τρελομυαλο φταει!!!! Razz Razz Razz Razz 
Θα πάρω το θάρος και θα συμφωνήσω με την Ιρενε...Η υστερόσκοπηση μόνο καλό θα σου έχει κάνει και όχι κακό.Πόσο καιρός προσπαθείς εσύ για μωράκι?

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
den antexo allo έγραψε:
irene-_- έγραψε:
Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου.Ξέρεις προβληματιζόμουν χθες αφού διάβασα όλη σας την συζήτηση για το αν θα σας κάνω κακό λέγοντας τα δικά μου απαισιόδοξα.Τελικά μάλλον πήρα τη σωστή απόφαση γιατί έχετε μια πολύ ζεστή παρέα.


εννοειται πως πηρες την σωστη αποφαση γιατι εμεις εδω μεσα ειμαστε 2 σε 1.και βοηθαμε η μια την αλλη και "πουλαμε" τρελα σε αφθονια  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing 

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerina1983 έγραψε:
den antexo allo έγραψε:
irene-_- έγραψε:να σε καλωσορισω και εγω στην παρεουλα μας..εγω δε μπορω να σου πω κατι πανω στον προβληματισμο σου γιατι δεν εχω εμπειρια παρα μονο να σου ευχηθω να γινει το θαυματακι οσο πιο συντομα γινεται και να σε γεμισει χαρα
Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου.Ξέρεις προβληματιζόμουν χθες αφού διάβασα όλη σας την συζήτηση για το αν θα σας κάνω κακό λέγοντας τα δικά μου απαισιόδοξα.Τελικά μάλλον πήρα τη σωστή απόφαση γιατί έχετε μια πολύ ζεστή παρέα.

Που να διαβαζες και τα περσινα καμωματα μας!!!!Θα σε πονουσαν τα σαγονια σου απο το γελιο!!!!! Very Happy 



αχ περσι το καλοκαιρι!!!!!!!!ΧΑχαχαχαχαχαχ

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
den antexo allo έγραψε:
Θα πάρω το θάρος και θα συμφωνήσω με την Ιρενε...Η υστερόσκοπηση μόνο καλό θα σου έχει κάνει και όχι κακό.Πόσο καιρός προσπαθείς εσύ για μωράκι?

Διαβασε αλλα βαλε προσταυετικα στα ματια....σε προειδοποιω!!!χαχαχα
Αισιως 3 χρονια αλλα ειμαι μια δεκαετια  Shocked   με τον αντρα μου  Shocked  Shocked  Shocked και ειμαστε free....και δεν μας εκατσε ουτε στην χαση και στην φεξη αλλα ουτε και με συντονισμενες προσπαθειες!!!!
υ.γ. και απορω πως με αντεχει ακομα!!!!! Razz Razz Razz Razz Razz

για τις υδροσαλπιγγες δεν μου ειπες?εισαι σιγουρη?

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katerina1983 έγραψε:
den antexo allo έγραψε:
Θα πάρω το θάρος και θα συμφωνήσω με την Ιρενε...Η υστερόσκοπηση μόνο καλό θα σου έχει κάνει και όχι κακό.Πόσο καιρός προσπαθείς εσύ για μωράκι?

Διαβασε αλλα βαλε προσταυετικα στα ματια....σε προειδοποιω!!!χαχαχα
Αισιως 3 χρονια αλλα ειμαι μια δεκαετια  Shocked   με τον αντρα μου  Shocked  Shocked  Shocked και ειμαστε free....και δεν μας εκατσε ουτε στην χαση και στην φεξη αλλα ουτε και με συντονισμενες προσπαθειες!!!!
υ.γ. και απορω πως με αντεχει ακομα!!!!! Razz Razz Razz Razz Razz

για τις υδροσαλπιγγες δεν μου ειπες?εισαι σιγουρη?
Θα σου απαντήσω γιατί έτσι μου είπε και εμένα ο τελευταίος γιατρός μου, έχω αλλάξει πολλούς και τον τελευταίο για κάποιο λόγο τον εμπιστεύομαι.Με την υστερόσκοπηση κοιτάμε την μήτρα από μέσα, με την λαπαροσκόπηση την μήτρα απέξω, είναι εξίσου σημαντικές και οι δυο εξετάσεις στην διερευνηση της υπογονιμότητας, και ναι όλα μπορεί να φαίνονται καλά σε μια σαλπιγγογραφια και όμως να μην είναι.Εχω κάνει όλες μα όλες τις εξετάσεις που υπάρχουν εκτός από την λαπαρόσκοπηση, τώρα στα 38 φοβάμαι να την κάνω, αν όμως ξεκινουσα τώρα θα ήταν η πρώτη που θα έκανα.Γιατί αυτό το "απλά έτυχε" πολύ μου τη δίνει τώρα τελευταία.

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και από ότι βλέπω είσαι και πολύ μικρούλα, ποιος σας έχουν πει ότι είναι ο λόγος που δεν έρχεται το μπεμπέ?

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
den antexo allo έγραψε:Και από ότι βλέπω είσαι και πολύ μικρούλα, ποιος σας έχουν πει ότι είναι ο λόγος που δεν έρχεται το μπεμπέ?
απλα ετυχε...... Mad Mad Mad Mad Mad Mad 
δεν υπαρχει καποιος προφανης λογος....ολα ειναι οκ...ανεξηγητη υπογονιμοτητα  Mad Mad Mad 
εχω και καποια κιλα παραπανω αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι απο την στιγμη που ειμαι στον κυκλο μου οκ και στον θυρροειδη μου κτλ κτλ δεν εμποδιζουν τοοοοσοοοοο πολυ πια......
κοριτσι την ξερω την διαφορα των εξετασεων και των 2....και ειμαι και εγω πολυυυυυ φοβιτσιαρα πολυ ομως......και φοβαμαι πολυ αμα μου πει κανα τετοιο και μενα για λαπαροσκοπηση...αλλα ειπαμε μετα το χειμωνα αν θα παω  Razz 

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
katerina1983 έγραψε:
den antexo allo έγραψε:Και από ότι βλέπω είσαι και πολύ μικρούλα, ποιος σας έχουν πει ότι είναι ο λόγος που δεν έρχεται το μπεμπέ?
απλα ετυχε...... Mad Mad Mad Mad Mad Mad 
δεν υπαρχει καποιος προφανης λογος....ολα ειναι οκ...ανεξηγητη υπογονιμοτητα  Mad Mad Mad 
εχω και καποια κιλα παραπανω αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι απο την στιγμη που ειμαι στον κυκλο μου οκ και στον θυρροειδη μου κτλ κτλ δεν εμποδιζουν τοοοοσοοοοο πολυ πια......
κοριτσι την ξερω την διαφορα των εξετασεων και των 2....και ειμαι και εγω πολυυυυυ φοβιτσιαρα πολυ ομως......και φοβαμαι πολυ αμα μου πει κανα τετοιο και μενα για λαπαροσκοπηση...αλλα ειπαμε μετα το χειμωνα αν θα παω  Razz 
Οτι έχει να κάνει με εξέταση στη φάση που είσαι να μην το φοβάσαι, κανε ζουζουνιές χαλαρά το καλοκαίρι και θα έρθει το μπεμπε σου... Very Happy
Και αυτό το ανεξήγητη πια....έχω και μια φίλη που πολύ της τη σπάει....Παρακαλάει να της βρουν κάτι.

den antexo allo


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ψευδώνυμο που διάλεξα και εγώ.....μιλάμε για πολύ κατρακύλα προχθές.Οταν θα είμαι καλύτερα θα το αλλάξω.
Φιλιά πολλά κοριτσάκια τα ξανα λέμε.

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσια!! Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 315810  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 315810 

Δεν σας προλαβα.. Crying or Very sad  Crying or Very sad 

den antexo allo πραγματικα κανε κατι με αυτο το νικ θα πλακωσει η ΔΗΕ... Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 654316  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 654316  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 654316 
Μου θυμιζει ινδιανα! Ξερεις.."το μικρο ουρανιο τοξο", Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 2963  "το συννεφο που βρεχει"  Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 868444 κλπ κλπ κλπ...

Λοιπον, ειμαστε ιδια ηλικια, 38 κι εγω.. Εγω δεν εχω ιστορικο με εξωσωματικες, ολες μου οι εγκυμοσυνες ηταν με φυσικη συλληψη..4 στον αριθμο, απο τις οποιες εχω ενα μονο παιδι. Η δευτερη κατεληξε στον 8ο μηνα και ηταν ενα παιδι με τρισωμια 21..οι αλλες 2 πηγαν άπατες.. Ουτε καν προλαβαν να δουν το φως της ημερας... Ψιλοανεξηγητες ολες αυτες οι αποτυχιες εχω να σου πω..Δε βρισκουμε κατι το τρομερο που να εφταιξε...

Πολλες φορες εχω αναρρωτηθει κι εχουμε συζητησει με κοπελες κι εδω, τι ειναι χειροτερο.. Να μη μενεις ποτε εγκυος ή να μενεις και να τα χανεις και μαλιστα και αγρια, οπως ειναι ο ενδομητριος θανατος στον 8 μηνα;

Ουυυυυυ επεσα κι εγω πολυ, τρελαθηκα, απογοητευτηκα, ο χρονος ειναι αμειλικτος, τα 38 ειναι ενα βημα απο τα 40 ..και τετοια...
Ωσπου, απο μονο του ηρθε αυτο, αποφασισα οτι δεν θα χαλασω τα πολυτιμα χρονια μου οπως και του μικρου μου παιδιου κλαιγοντας για καποιο αλλο μωρο που ΔΕΝ ερχεται! Το ξερω, θα μου πεις, "εχεις κι ενα παιδι για παρηγορια".. Να σου πω.. Εχεις δικιο, ειναι μια παρηγορια, αλλα η σαλτα απο τις αρνητικες χοριακες ή τις αποβολες ειναι ιδια.. Εκει σε τρωει και μια ακομα ενοχη τυπου " δεν ειμαι αξια να χαρισω στο παιδι μου ενα αδελφακι", "θα μεινει μονο του στη ζωη οταν φυγουμε εμεις" και τετοιες μλκιες.... Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 534787 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 534787 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 534787 Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #133 - Σελίδα 35 534787 



Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις