Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
284 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 284 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Πεμ Ιουν 10, 2010 4:48 am

ΛΕΝΑΚΙ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
το πιο γάλα είναι καλύτερο για το μωρό σου θα το δείξει το ίδιο το μωρό.εγώ μετά τον θηλασμό άρχισα το nativa αλλά η μικρή δεν το ήθελε καθόλου και μετά πήρα το novalac και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα μετά από 7 μήνες περίπου.

52ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Πεμ Ιουν 10, 2010 5:09 am

KPAP

KPAP
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ FRISOLAC ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 6 MHNA KAI META FRISOMEL ΕΩΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.ΑΠΟ 12 ΜΗΝΩΝ ΠΙΝΟΥΜΕ NOULAC ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ.

53ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Πεμ Ιουν 10, 2010 5:34 am

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ ΦΡΙΣΟΜΕΛ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΝΕΙ! ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΓΡΑΨΑΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ. ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ ΝΟΒΑΛΑΚ ΤΗΝ ΠΑΤΑΓΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΓΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΑΜΕ ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ!!
ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΝΟΒΑΛΑΚ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟ....
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ!!!!
ΚΑΙ ΟΝΤΨΣ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΠΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΦΕΡΕΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!

http://FRAOU8@YAHOO.GR

54ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Πεμ Ιουν 10, 2010 12:22 pm

ntintina

ntintina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμας μας ειπαν οτι η εταιρεια που φτιαχνει το νοβαλακ ειναι πιο μπροστα σε θεμα ερευνας απο το φριζολακ και οτι σε καθε αλλαγη συστασης οι αλλες εταιρειες τα αλλαζουν πιο μετα,τι να πω...εμεις τωρα πινουμε αλμιρον πεπτι αλλερτζι κερ

55ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Πεμ Ιουν 10, 2010 12:30 pm

anastasia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ntintina έγραψε:εμας μας ειπαν οτι η εταιρεια που φτιαχνει το νοβαλακ ειναι πιο μπροστα σε θεμα ερευνας απο το φριζολακ και οτι σε καθε αλλαγη συστασης οι αλλες εταιρειες τα αλλαζουν πιο μετα,τι να πω...εμεις τωρα πινουμε αλμιρον πεπτι αλλερτζι κερ
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΕ ΤΟ ΝΟΒΑΛΑΚ?

http://FRAOU8@YAHOO.GR

56ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 1:20 am

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλα μονο το δικο μου παιδι πινει frezylac?????????
μηπως γιαυτο δεν κοιμαται τα βραδια???????
(ο καθενας με τον πονο του)

57ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 1:32 am

tania


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
iaggelop έγραψε:καλα μονο το δικο μου παιδι πινει frezylac?????????
μηπως γιαυτο δεν κοιμαται τα βραδια???????
(ο καθενας με τον πονο του)

εμάς στην κλινική μας δώσανε το φριζολακ το οποίο το ε΄πινε μια χαρα το μωρό. /οταν πήγαμε στον παιδιατρο μας έδωσε το φρεζιλακ όπου το παιδί δεν το έπινε, δεν κοιμόταν και δυσκολευόταν γενικότερα οπότε ξαναγυρίσαμε στο φριζολακ

58ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 1:37 am

tsourekaki

tsourekaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="tania"]
iaggelop έγραψε:καλα μονο το δικο μου παιδι πινει frezylac?????????
μηπως γιαυτο δεν κοιμαται τα βραδια???????
(ο καθενας με τον πονο του)

εμάς στην κλινική μας δώσανε το φριζολακ το οποίο το ε΄πινε μια χαρα το μωρό. /οταν πήγαμε στον παιδιατρο μας έδωσε το φρεζιλακ όπου το παιδί δεν το έπινε, δεν κοιμόταν και δυσκολευόταν γενικότερα οπότε ξαναγυρίσαμε στο φριζολακ[/quoteκαι

τωρα κοιμαται? ποσες ωρες το βραδυ?με διαλειματα

59ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 1:40 am

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς πίνουμε το novalac!!!Πολύ καλό!

60ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 1:44 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emeis meta to thilasmo tou edwsa frisolac giati mas eixan dwsei k apo tin kliniki meta ton 6ofrisomel k otan xronise ithela na tou dwsw fresko xekinisame me nounou kid fresko meta apo 2 mines to ekane emeto tou pira delta advance alla oute auto tou arese k katalixame mexri stigmis sto neslac alla emena den maresei!otan ginei 2 tha to allaxw se fresko gala gaitanidi!!!(tis perioxis i monada)!!!

61ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 1:46 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Gianna έγραψε:Έτσι ο γιατρός μου είχε προτείνει το adapta το οποίο είχε υπέροχη γεύση και μυρωδιά. τόσο γλυκιά και βανιλένια όπως το adapta

Τα γάλατα σε σκόνη που προορίζονται για νεογέννητα δεν υπάρχει λόγος ούτε να είναι γλυκά αλλά ούτε να έχουν γεύση βανίλιας. Η γεύση που έχουν τα περισσότερα γάλατα μοιάζει με του μητρικού χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το μητρικό δεν είναι γλυκό αλλά σίγουρα όχι με γεύση βανίλιας Laughing

gogo έγραψε:
Θα συμφωνήσω με τον γυναικολόγο και τον παιδίατρο σου...ένα 6μηνο είναι πολύ καλός χρόνος...από εκεί και πέρα το παιδί έχει δόντια...και δεν νομίζω ότι πρέπει να συνεχίσει το θηλασμό.

Ούτε εγώ θήλασα πολυ τις κόρες μου και έδινα και συμπλήρωμα αλλά το πότε θα αποθηλάσει ένα μωρό εξαρτάται πρώτα από το ίδιο και κατόπιν από τη μητέρα του. Όχι από τους γιατρούς.

Kathy έγραψε:Στην πρώτη μου κόρη έδινα Aptamil και έμεινα ευχαριστημένη. Έχει μέσα και ταυρίνη που τα κάνει θηριάκια!!!
Τη δεύτερη τη θήλασα τρία χρόνια και τρεις μήνες και δεν ξέρει τι θα πει μπιμπερό!!!

Όλα τα βρεφικά γάλατα έχουν ταυρίνη!
Η δεύτερη αποθήλασε μόνη της να φανταστώ; Very Happy

Εγώ τη μεγάλη μου την ξεκίνησα με frisolac, μετά περάσαμε στο S26 (το ίδιο ήπιε και η μικρή μέχρι που διαγνώσθηκε η αλλεργία της οπότε και πήρε υποαλλεργικό γάλα) και το θεωρώ μακράν το καλύτερο. Very Happy

Νομίζω όμως ότι ο παιδίατρος που παρακολουθεί το παιδί θα ξέρει καλύτερα ποιο γάλα να προτεινει.

http://mammael.blogspot.com/

62ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 1:55 am

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Genika eimai iper tou thilasmo gia 1 xrono ostoso epidi iparxoun polla problimata...... kali etairia galaktos einai i nounou ligoteri zaxari apo ola ta alla pou kikloforoun prosoxi se kati advance kai abc den einai kan galata einai rofimata galaktos kai to kalitero meta to xrono einai to elegmeno fresko gala!!!!!Ageladino super kai katsikisio gia autous pou exoun alergies!!!!!

63ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 3:26 am

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marvel1984 έγραψε:Εμείς πίνουμε το novalac!!!Πολύ καλό!


marvel αυτό για τη δυσκοιλιοτητα το πίνετε; Εμείς ξεκινήσαμε με frisolac, πήγαμε σε nativa και τώρα επειδή συνεχίζει η δυσκοιλιότητα μας έδωσε το novalac. Βέβαια ακόμα δεν είδα αποτελέσματα γιατί από χθες το ξεκινήσαμε. Λέτε να δω αλλαγή;;;

64ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 3:30 am

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το είχαμε ξεκινήσει από την αρχή.Μην φανταστείς ότι εμένα κάνει πολλά κακά,1 φορά την ημέρα,άντε 2.Πίνουμε το novalac και το novalac it(για τη δυσκοιλιότητα).Το δεύτερο,το πίνουμε 2 φορές την ημέρα.Αν δω ότι δεν κάνει κακά μια μέρα,βάζω λίγο χαμομηλάκι μέσα στο γάλα.

Θα κάνει λίγες μέρες για να δεις διαφορά! flower flower

65ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 3:38 am

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχεις δίκιο, novalac IT λέγεται. Πίνουμε και 100ml χαμομήλι τη μέρα. Ελπίζω να αλλάξει η κατάσταση γιατί ζορίζεται απίστευτα ο καημένος και μόνο με λαδάκι τα κάνει Crying or Very sad

66ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 3:41 am

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κρίμα μωρέ...και εμένα δεν κάνει πολλές φορές και πονάει το καημενούλη μου!Πόσες φορές κάνει? Rolling Eyes

67ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 3:51 am

popi.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μια φορά και αυτό... με το ζόρι και με βοήθεια! Χωρις λαδάκι, θα ζοριστεί μόνος του, θα κοκκινίζει, θα γκρινιάζει και τελικά... τζίφος! Τίποτα δεν θα κάνει. Να δούμε ποτε θα αλλάξει...

ΥΓ. Ωραία φωτό!!! Τέλεια φατσούλα!!!

68ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 4:14 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω κοριτσια για εναν χρονο θηλαζα,ασχετα απο το οτι ακουγα οτι εχει κρεμασει πανω μου εξαρταται απο εμενα κτλ.εδω στην ελλαδα βλεπω οτι ο θηλασμος δν ειναι πολυ δημοφιλης.και οτι οι μανουλες δν το πολυπαλευουνε.απο ολες τις φιλες μου,μονο εγω θηλασα μεχρι ενα χρονο.ολες πηγαιναν μεχρι 2 το πολυ 6 μηνες.και μετανιωσα που της το εκοψα και στον ενα χρονο.μετα το θηλασμο πηραμε το ναν το 2 για μετα το 1το ετος του παιδιου,και μετα τα 2 ξεκινησαμε το νουνου το εβαπορε,αλλα ηταν υπερβολικα γλυκο σε καποια φαση πιναμε και αυτα τα αβγ και αντβανσ,τωρα πια πινουμε κανονικο φρεσκο με προτιμηση ολυμπος,νουνου φαμιλυ και φαρμα,σαυτα τα 3 ειμαστε.και ειμαι υπερευχαριστημενη γτ πινει πρωι βραδυ,ενα μπιμπερο γεματο μεχρι πανω.δηλ περιπου 300γρ.

69ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Τετ Ιουν 16, 2010 4:26 am

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Popi,ευχαριστώ! ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 417472
Και ο δικός σου δεν πάει πίσω!

70ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Παρ Οκτ 08, 2010 9:47 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟ FRISOLAC ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ 40ΗΣΕ ΕΓΙΝΕ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΑΛΙ ΤΟ FRISOLAC TO COMFORT ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

71ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Παρ Οκτ 08, 2010 10:37 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τον Αλέξανδρο τον θήλασα όχι αποκλειστικά για 2 περίπου μήνες, και το βρεφικό γάλα που του έδινα ήταν το ΝΑΝ1, όχι για κανένα ιδιαίτερο λόγο αλλά γιατί μας το έδωσαν στην κλινική και το συνεχίσαμε. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, και μετά συνε΄χισα και με το ΝΑΝ2 μέχρι να χρονίσει, οπότε και ήπιε φρέσκο γάλα.
Τον Θοδωρή τον θηλάζω ακόμα οπότε δεν έχω πάρει άλλο γάλα, αλλά άν χρειαστεί, μάλλον το ΝΑΝ θα έπαιρνα πάλι.
Θυμάμαι μια φορά που ο Αλέξανδρος είχε δυσκοιλιότητα, ο παιδίατρος μας σύστησε το Aptamil.
ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 604962

72ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Παρ Οκτ 08, 2010 11:13 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ τον θηλάζω ακόμα αν και δεινοπάθησα για να καταφέρω τον αποκλειστικό θηλασμό μετά τον μικτό (με aptamil) που μας προτειναν στο μαιευτηριο...

παντως οσο καιρο του το εδωσα το ξενο αυτο ημουν ευχαριστημενη...

73ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Σαβ Οκτ 09, 2010 7:16 am

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
to nativa to dinei kamia sas.giati mou to edwse i paidiatros afou to almiron mas zorize polu sta kaka,alla den to kserei kamia apo oses exw rwtisei.ta kanei kai prasinamalla den zorizetai opws me to almiron.

74ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Σαβ Οκτ 09, 2010 12:34 pm

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα κορίτσια δυστυχώς μου κόπηκε το γάλα μετά τους 2 μήνες, σχετικά σύντομα, και λόγω δυσανεξίας στη λακτόζη (που επίσης δυστυχώς, πήρε από μένα το μωρό μου) του δίναμε του μικρού μου Aptamil Allergy Digest σε συνδυασμό με Aptamil Extra Care. Να 'ναι καλά η παιδίατρος που ασχολήθηκε και μου βρήκε τα γάλατα, έτσι το αγοράκι μου πέρασε μόνο 3-4 βράδια κολικούς!!! Σωθήκαμε στην κυριολεξία!!!

75ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ? Κυρ Οκτ 10, 2010 2:22 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kai gw kai sta dio mou paidia aptamil dinw....alitheia stin ellada poso kostizei;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις