Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 42]

26 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 1:06 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Καταρχήν ευχαριστώ που μου δίνετε τα φώτα σας και που προσπαθείτε να με βοηθήσετε.  Very Happy  Ειρήνη, 2 ονόματα είναι που ακούγονται στην πόλη (πήγα στον έναν από αυτούς) και πάνω κάτω ακολουθούν τα ίδια σε θέματα διατροφής. Επίσης δεν υπάρχει κάποιος που να ασχολείται με το θέμα του θηλασμού, ίσως γι΄αυτό να ξεκινάνε νωρίς τις στερεές και να συστήνουν έτοιμες κρέμες. Έφτιαξα σήμερα νωρίτερα την κρέμα του, για να έχω περισσότερες ώρες μπροστά μου, για να του τη δώσω. Έβαλα 40γραμ. βρασμένο μοσχάρι, 1 καροτάκι, 1 πατατούλα, 1 φέτα γλυκοπατάτα, 1 κ.σ. λάδι και ζουμάκι. Δεν ξέρω τι όγκος βγήκε. Με το ζόρι και με κλάμα έφαγε 2 κουταλάκια (δικά του), δεν άνοιγε το στόμα με τίποτα και καταλήξαμε πάλι να θηλάζει. Πριν τον ξεκινήσω στερεές όλοι μου έλεγαν ότι είναι έτοιμος, γιατί όποτε τρώγαμε κοιτούσε λες και μετρούσε τις μπουκιές μας. Τώρα που ξεκινήσαμε όμως...σκούρα τα πράγματα  Crying or Very sad Ιόλη, κι εμένα και οι 2 παιδίατροι για ωμό λάδι με είπαν. (Δε θυμάμαι αν είχες ρωτήσει χθες εσύ ή η Kate, ναι, 3/12 γέννησα.)

27 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 1:19 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και σε εμασ μας ειπε να βαζουμε το λαδι ωμο...της εδωσα νερακι με εκπαιδευτικο ποτηρακι αλλα το ρουφαει κ μετα το φτυνει κ γινεται μουσκεμα...οποτε βρηκε τον τροπο να δροσιζεται..!!!

28 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 1:24 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχα!!! Smile εμενα ο μικρος παιζει με το εκπαιδευτικο μπιμπερο, πινει κιολας αλλα κυριως του αρεσει γιατι ειναι ολοστρογγυλο κ βρηκε καλο παιχνιδι. η μικρη, ουτε να το δει

29 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 1:29 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και στο δικό μου έδωσα εκπαιδευτικό ποτηράκι, αλλά, επειδή δεν είναι μαθημένος ούτε στην πιπίλα ούτε στο μπιμπερό, το έχει μόνο για παιχνίδι και για να το κοπανάει!

30 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 1:44 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια....τι κανετε;;;καλοριζικο το νεο θεματακι...

31 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 1:54 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλορίζικο το καινούριο θεματακι!
Εμείς χθες πήγαμε το απόγευμα παίδων,δεν μπορούσα να ηρεμήσω Και ευτυχώς είναι όλα καλά.ταλαιπωρηθηκε ο μικρός γτ φύγαμε στης 02:00απο εκεί αλλά τέλος καλό όλα καλά.
Είχε πολλά περιστατικα θετικά στον στρεπτοκοκο!!
Ιόλη εσένα σκεφτόμουν χθες,θυμάμαι που διάβαζα που είχε πέσει το μωράκι σου!καμιά μανούλα να μην ζήσει αυτό που ζήσαμε εμείς!!
Αυτό με τα γραμμάρια είναι ζόρι φαντάζομαι,αλλά δεν μπορούν όλα τα μωράκια να τρώνε 200γρ αλλά θέλουν περισσότερο,αλλά λιγότερο..εμένα π.χ θηλαζει μετά τρώει λίγα κομματάκια από ένα φρούτο μετά ξαναθηλαζει μετά μεσημεριανό ξανά θηλασμός κρέμα ξανά θηλασμός.στα καπάκια αυτά!!επίσης κάθε μέρα δεν τρώει την ίδια ποσοτητα...όπως και εμείς δλδ..

32 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 2:02 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
όντως να μην το ζησουν!! ειναι τρομερο! κ παλι καλά που δεν ειχαμε τπτ....

κοριτσια πιστευω οτι με τον θηλασμο πρεπει να ειναι οντως πιο δυσκολο με τις ποσοτητες.. χαρα στο κουραγιο σας και πολλα μπραβο!! με τη φορμουλα, ειναι πιο στανταρ τα πραγματα. τα μικρακια εχουν μαθει απο πολυ μικρα να τρωνε συγκεκριμενη ποσοτητα μετρημενη μεχρι κ το ml οποτε καθε φορα πανω κατω τοσο τρωνε. για να αλλαξει κατι στην ποσοτητα πρεπει να ειναι ή μετα το εμβολιο (τους κοβεται λιγο η ορεξη) ή να ειναι πιο νωρις/πιο αργα η ωρα, ή να νυσταζουν πολυ οποτε θα φανε παλι, αλλα λιγο λιγοτερο, ή κατι να συμβει πχ η μικρη ειχε προβληματα με το ρεψιμο της κ εκει της κοβοταν λιγο η φορα. ως επι το πλειστον ομως σε κανονικες συνθηκες, τοσους μηνες τωρα τρωνε πανω κατω το ιδιο. 5-10 μλ διαφορα δλδ το πολυ. βεβαια μιλαω για τα δικα μου.

με τον θηλασμο ξαναλεω χιλια μπραβο

33 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 2:04 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οταν λεω τοσους μηνες το ιδιο, εννοω το ιδιο καθε μερα σε καθε γευμα, οχι (εννοειται!) το ιδιο ολους αυτους τους μηνες... ειχαμε ξεκινησει, οταν τα ειχαμε πρωτοπαρει σπιτι 1 μηνος, με 45 μλ (1μιση δοση της φορμουλας) Smile θυμαμαι τοτε εκανα κ αντληση, και εφτανε κ περισσευε το γαλα!! Smile

34 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 2:45 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιόλη, νομίζω τα μπράβο αξίζουν σε εσένα, που τα καταφέρνεις με 2 μωρουλάκια (ενώ εμείς έχουμε 1) και με τη δουλειά (εγώ είμαι σε άδεια). Η δυσκολία που έχω με το θηλασμό, ή μάλλον που είχα γιατί με τον καιρό γίνεται πιο εύκολο, είναι ότι δυσκολευόμουν να τα προλάβω όλα, γιατί δεν ήθελα βοήθεια (και ειδικά την πεθερά μέσα στα πόδια μου!). Τους πρώτους μήνες τα ΄χα παίξει από τις ορμόνες, από την ασχετοσύνη μου, από τους φόβους μου, αλλά τώρα είναι όλα καλύτερα! Very Happy

35 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 2:46 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία, μακάρι αυτή να ήταν η τελευταία τρομάρα που πήρατε!

36 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 2:59 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jollie ευχαριστω, αν κ νομιζω οτι ολες μας αξιζουμε μπραβο, αλλη για τα 2 μωρακια, αλλη για τον θηλασμο, αλλη γιατι δουλευει, αλλη γιατι δεν εχει καθολου βοηθεια... εγω δουλευω μεν (και μαλιστα πολυ, τωρα τελευταια.... εχω 4-5 μερες που δουλευω παλι κατι 18ωρα...) αλλα εχω πολλη βοηθεια. Για την οποια βοηθεια, ομως αναγκαστηκα να εχω κ πεθερα, κ μανα κ τους παντες, μεσα στα ποδια μου... ωστοσο η δουλεια μου δεν ειναι σταθερη, δλδ τωρα δουλευω αλλα μπορει ν μην δουλεψω τις επομενες 2 βδομαδες παρα μονο 1-2 ωρες τη μερα. Οποτε κ ελπιζω ν ασχοληθω με τα παιδακια μου κ να φυγουν κ παλι, οι αλλοι.

Τον πρωτο καιρο παντως, με τις αντλήσεις, δεν μπορουσα κ εγω να δουλεψω τοσο.. 3-4 ωρες το πολυ. Μεχρι 2μιση μηνων εκανα αντλησεις αλλα πλεον οταν ειχαν φτασει 2μιση, ειχα φτασει κ εγω να τους δινω μολις 1 γευμα απο τα 8 δικο μου. Στην αρχη τα εδινα ολα, μετα ενα μεγαλο διαστημα 5 δικα μου 3 ξενο, κ τελος για κανενα δεκαπενθημερο ειχα φτασει 1 - 7... μπηκε στο νοσοκομειο η μικρη, ετρεχα στο νοσοκομειο ν κανω αντλησεις, λιγο απο την ταραχη λιγο απο το προγραμμα που χαλασε, παει το γαλα... ε κ μετα το σταματησα γιατι ο επαναγαλακτισμος ηταν κατι πολυ δυσκολο, με 2 μωρα που δεν εχουν ποτε θηλασει (λογω ΜΕΝΝ), κ για να γινει μονο με το θηλαστρο ειναι δυσκολο, οποτε το αφησα κ σκεφτηκα ομως οτι μπορουσα να τα φροντιζω πιο καλα χωρις τις αντλησεις γιατι ειχα περισσοτερο χρονο. ετσι καταληξαμε απο 2μιση μηνων μονο φορμουλα..

37 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 3:18 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kάθε πράγμα έχει και το τίμημά του: απαράβατος κανόνας τελικά! Από κάθε επιλογή μας κάτι κερδίζουμε κάτι χάνουμε... Τουλάχιστον να έχουμε επιλογές! Μεγάλο ζόρι είναι όταν δεν μπορούμε να επολέξουμε, όπως εγώ τώρα που προσπαθώ να μαγειρέψω κι αυτός κλαίει όπου κι αν τον βάζω!!

38 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 3:33 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jollie απ' ότι φαίνεται δεν έχετε πολλές επιλογές με το θέμα παιδιάτρου...το καλό είναι ότι έχει πολλές πληροφορίες το ίντερνετ. Ότι θέλεις αν το ψάξεις σίγουρα κάτι θα βρεις που να σε καλύπτει! Και φυσικά μπορείς να ρωτάς και εδώ! Όλες μαζί θα τα καταφέρουμε να ταΐσουμε τα ζουζούνια μας δεν μπορεί!! Smile
Και εγώ έχω μεγάλη περιέργεια πως θα ανταποκριθεί στο εκπαιδευτικό ποτήρι! Αγχώνομαι και λίγο για τα φαγητά αλλά το καλό είναι ότι θα ξεκινήσουμε με φρούτα που θεωρώ ότι είναι κάπως πιο εύκολο από τα λαχανικά (και για τα μωρά να το δεχτούν και για την ετοιμασία του γεύματος!).
Πάντως για ποσότητες μην στεναχωριέσαι καθόλου, σιγά σιγά θα συνηθίσει! Από ότι διαβάζω στο ίντερνετ άλλα μωρά χρειάστηκαν 2-3 μήνες για να φάνε ολόκληρο γεύμα!
Όσο για το μαγείρεμα και το μωρό να κλαίει όπου το αφήσεις είναι πολύ γνώριμη εικόνα για μένα οπότε σε καταλαβαίνω! Σήμερα όμως προς το παρόν είναι καλό παιδάκι, μην τον κατηγορώ Razz

39 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 3:36 am

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσάκια την παρακολουθώ τη συζήτηση για τα λαχανικά, αλλά σιγά μην τα συγκρατήσω όλα, οπότε όταν θα βάλουμε λαχανικά, μάλλον θα σας ρωτήσω τότε!
Εκπαιδευτικό ποτηράκι από τι ηλικία βάζουμε; Εμείς έχουμε ένα, μας το χαν πάρει δώρο, αλλά δεν του το δωσα ακόμη.

40 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 3:39 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συνήθως λένε το νερό να ξεκινήσει να το πίνει στο εκπαιδευτικό ποτήρι άρα περίπου 6 μηνών. Τώρα για όσους ξεκινήσουν νωρίτερα στέρεες ίσως το μωρό να μην είναι έτοιμο για το εκπαιδευτικό ποτήρι αλλά το δοκιμάζεις και αν δεν το θέλει (δεν πίνει) του το ξαναδίνεις μετά από λίγο διάστημα

41 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 3:57 am

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για πείτε λίγο νορμάλ-καλές τιμές για προσκλητήρια & μπομπονιέρες! Να ξέρω που κυμαίνονται, ακόμη δεν έχω ξεκινήσει ψάξιμο! (που χρόνος!)

42 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 4:32 am

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ έδωσα για στολισμό εκκλησίας μπομπονιέρες προσκλητήρια μαρτυρικα 2 στεφανακια που ηθελα 530.στον στολισμό έχει ένα κιόσκι με 3τρςπεζια από κάτω με ζαχαρωτά καραμέλες χωνακια για τα παιδιά στο θέμα που επέλεξα ένα μηχάνημα που βγάζει μπουρμπουληθρες στολισμό στα σκαλιά και την κολυμπήθρα.τα πήρα πακέτο από ένα ανθοπωλείο στην Καλαμαριά.δεν λέω όνομα μη θεωρηθεί διαφημίση.επίσης βρήκα γλυκά με 0.80ε και θα έχω και αναψυκτικά μπουκαλάκια που εκεί που είναι η ετικέτα τους θα τυπώσω το όνομα του μωρού με το θέμα της βάφτισης.

43 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 5:56 am

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα μανουλες!!!
Πωπωπω φαγητοσυζητηση!!!Μιαμ μιαμ..Το θεμα διατροφης το χω ψαξει λιγακι και εγω θα το συζητησουμε και με τον παιδιατρο οταν ερθει η ωρα και νομιζω θα τα βρουμε!Πλεον δε νομιζω πως υπαρχρι λαθος και σωστο ο καθε γιατρος απο οτι εχω καταλαβει υποστηριζει καικατι αλλο καιη καθε μανουλα επιλεγει αυτη τι ειναι καλο για το μωρο της!
maria_dou φανταζομαι τι περασατε..μονο στη σκεψη τρελαινομαι!!Αφου ειναι μια χαρα..προσπαθησε να το ξεχασεις!!
ιοληνα χαιρεσαι τα ζουζουνια σου!!!Εγω βρισκω και ολη τη διαδικασια της σκονης βουνο..να βρασεις μπουκαλια,,,,να βρασεις νερο...κτλ...ενω με το στηθος ειναι ολα πιο γρηγορα!

Και εγω το εκπαιδευτικο ποτηρακι σκεφτομαι...αν και νομιζω πως θα ζοριστουμε...αφου ο μικρος δεν εχει πιει γαλα εκτος στηθους!!!

Ο μικρος μου σημερα εχει γκρινια....και τον ενοχλουν πολυ τα ουλα του!Εχει παρει καμια την αλοιφη για τ αουλα?ποια ειναι η γνωμη σας??

44 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 5:58 am

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ααααα επισης οι μανουλες που θα κανετε γαμοβαφτιση...μου δινετε τα φωτα σας???Καμια ιδεα???Δεν εχω ψαξει τιποτα ακομα....βεβαια ειμαστε για του χρονου αλλα δεν εχω παει καν σε γαμοβαφτιση και δεν ξερω..πχ...μπομπονιερες...εχεις μια γι ατο γαμο και μια για τη βαπτιση...ξερω ξερω ...παντελως ασχετη!!!!!

45 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 6:01 am

Broken Angel

Broken Angel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλε ανοιξαν οι εγγραφες και δεν λετε τιποτα??χαχα.Λοιπον στην ουσια δεν ανηκω σε αυτο το θεματακι αλλα πολλες απο εσας με ξερετε απο το φεις μπουκ οποτε λεω αν δεν εχετε αντιρρηση να τα λεμε και απο εδω.Ειμαι η Νανσυ κοριτσια.Να ευχηθω σε ολες σας να σας ζησουν τα μωρακια σας και για οσες δεν με ξερετε να σας πω οτι εχω το πιο μικρακι γιατι γεννησα Μαρτη.Απλα και εγω παρακολουθουσα αυτο το θεματακι σε ολη την εγκυμοσυνη μου.

46 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 6:04 am

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Broken Angel έγραψε:Καλε ανοιξαν οι εγγραφες και δεν λετε τιποτα??χαχα.Λοιπον στην ουσια δεν ανηκω σε αυτο το θεματακι αλλα πολλες απο εσας με ξερετε απο το φεις μπουκ οποτε λεω αν δεν εχετε αντιρρηση να τα λεμε και απο εδω.Ειμαι η Νανσυ κοριτσια.Να ευχηθω σε ολες σας να σας ζησουν τα μωρακια σας και για οσες δεν με ξερετε να σας πω οτι εχω το πιο μικρακι γιατι γεννησα Μαρτη.Απλα και εγω παρακολουθουσα αυτο το θεματακι σε ολη την εγκυμοσυνη μου.

Καλως την!!!!!!!!!!!!
Βουλα εδω!!!
πως εισαι κοριτσακι??Τι κανει το κουκλι?

47 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 6:09 am

Broken Angel

Broken Angel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σου Βουλιτσα μου.Μια χαρα ειναι.Εφτασε τους δυομιση μηνες και εχει γινει μπουλουκακι.Ολο γελια μας κανει και οχι μονο σε εμας.Οποιος ασχετος σκυψει στο καροτσι να την κοιταξει αμεσως χαχανιζει η μπουμπου!!!!!!Μονο που μας ταλαιπωρει το εκζεμα που εχουμε και δεν βλεπω να φτιαχνει Crying or Very sad 

48 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 6:16 am

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Broken Angel έγραψε:Γεια σου Βουλιτσα μου.Μια χαρα ειναι.Εφτασε τους δυομιση μηνες και εχει γινει μπουλουκακι.Ολο γελια μας κανει και οχι μονο σε εμας.Οποιος ασχετος σκυψει στο καροτσι να την κοιταξει αμεσως χαχανιζει η μπουμπου!!!!!!Μονο που μας ταλαιπωρει το εκζεμα που εχουμε και δεν βλεπω να φτιαχνει Crying or Very sad 

Θηλαζεις?Μηπως εχει να κανει με καμια αλλεργια το εκζεμα της?Μπορει να λεω και βλακεια..δεν ξερω..αλλα επειδη εμεις ζοριζομαστε με αλλεργιες(εχουμε εντερικα προβληματα ομως)εχω διαβασει διαφορα και επεσα πανω σε κατι για εκζεμα και αλλεργια..

49 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 6:17 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Νάνσυ! Καλώς όρισες στο θέμα μας! Μια χαρά ανήκεις και εσύ εδώ όπως όλες που μαζευτήκαμε από Δεκέμβρη έως Μάρτιο Smile
Να χαίρεσαι το πιπίνι της παρέας!! Smile

50 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# - Σελίδα 2 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #12# Δευ Ιουν 09, 2014 6:28 am

Broken Angel

Broken Angel
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ricola έγραψε:
Broken Angel έγραψε:Γεια σου Βουλιτσα μου.Μια χαρα ειναι.Εφτασε τους δυομιση μηνες και εχει γινει μπουλουκακι.Ολο γελια μας κανει και οχι μονο σε εμας.Οποιος ασχετος σκυψει στο καροτσι να την κοιταξει αμεσως χαχανιζει η μπουμπου!!!!!!Μονο που μας ταλαιπωρει το εκζεμα που εχουμε και δεν βλεπω να φτιαχνει Crying or Very sad 

Θηλαζεις?Μηπως εχει να κανει με καμια αλλεργια το εκζεμα της?Μπορει να λεω και βλακεια..δεν ξερω..αλλα επειδη εμεις ζοριζομαστε με αλλεργιες(εχουμε εντερικα προβληματα ομως)εχω διαβασει διαφορα και επεσα πανω σε κατι για εκζεμα και αλλεργια..
Οχι Βουλα δεν θηλαζω τωρα πια.Θηλασα 37 μερες αποκλειστικα αλλα δυστηχως επρεπε να παρω αγωγη για επιλοχειο και κρισεις πανικου.Το παλεψα πολυ αλλα δεν το ρισκαρα να περνουν τα φαρμακα στο γαλα του μωρου μου και ετσι το εκοψα.Ομως εχει παρουσιαστει απο τεσσαρων εβδομαδων το εκζεμα που θηλαζα τοτε και συνεχιζεται ακομα.Ειναι κυριως στο προσωπο και αν δεν βαλω κρεμουλα για μια μερα εξαπλωνεται και σε ολο το σωμα.Ο γιατρος μου ειπε απο την στιγμη που με την κρεμουλα το κραταμε σε ενα καλο επιπεδο συνεχιζουμε ετσι και βλεπουμε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις