Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
92 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 92 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

stellina87


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εμένα η γιατρός μου είπε να αποφεύγω τα ανθρακούχα γιατί εκτός ότι παχαίνουν ανεβάζουν το σάκχαρο στην εγκυμοσύνη.

eftixia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stellina87 έγραψε:Και εμένα η γιατρός μου είπε να αποφεύγω τα ανθρακούχα γιατί εκτός ότι παχαίνουν ανεβάζουν το σάκχαρο στην εγκυμοσύνη.

το ξερω....εμενα δεν μου τα απαγορευσε. Απλα μου επεσημανε τα κιλα....Βεβαια προς το παρον τρωω ελαχιστα και εχω χασει και 2 κιλα ηδη αλλα μου ειπε οτι θα τα παρω συντομα και να μην αγχωνομαι...Αληθεια παντως με βοηθανε πολυ....Οποτε πινω μενουν καποιες τροφες στο στομαχι μου!!

stellina87


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εμένα μου είπε ότι τα πολλά κιλά τα παίρνουμε το τελευταίο τρίμηνο.Δεν πειράζει,ας είναι καλά τα νινάκια!

thomais


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια τι κανετε? Πως πατε? Απο οτι βλεπω ολα οκκκκκκκ και πολυ χαιρομαι. Irene ειδα οτι περνεις και εσυ κατι υποθετα, μαλλον περνουμε τα ιδια εχω δει αποτελεσματα και επιτελους χαιρομαι την εγκυμουνη χωρις εμμετους. Very Happy Very Happy Very Happy

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα τι κανετε; Εμεις υελικα ολα οκ ακουσαμε κ τη καρδουλα κ τωρα περιμενουμε να περασει ο καιρος για την αυχενικη

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κι από μένα! Είμαι 10 εβδομάδων έγκυος! Σε 10 μέρες θα κάνω την αυχενική και ... μετράω τις μέρες!!

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eftixia έγραψε:
stellina87 έγραψε:Εγώ Ευτυχία μου είμαι από τα άτομα που δυσκολεύονται να κάνουν εμετό.Οπότε προσπαθώ να μην ζορίζομαι, και τις ανέχομαι! Twisted Evil 

Και εγω το ιδιο υπαρχουν φορες που με πιανουν και δεν κανω οταν ομως επιμενουν μετα απο μονο του ερχεται....και η αληθεια ειναι οτι μετα με ανακουφιζει κιολας!!Επισης με βοηθαει πολυ το ανθρακικο!!!το τι ανθρακουχα εχω πιει δε λεγεται....Να πως θα μπουν τα κιλα.....απο τη ζαχαρη......

Κι εγώ για να τα αποφεύγω, έπινα σπιτική λεμονάδα με ανθρακούχο νερό. Όχι ότι η λεμονάδα δεν έχει ζάχαρη αλλά ... είναι πιο ...αγνά υλικά!!

Άλλωστε, μην ανησυχείται για τα κιλά! Μετά από λίγο καιρό, σταματούν οι ναυτίες και έρχονται οι καούρες! Ξεκινάμε λοιπόν τα γαλακτοκομικά (που τώρα δεν μπορώ να τα αγγίξω!) και κόβονται μαχαιρι όλα τα ανθρακούχα και ότιδηπότε χωνευτικό!!

eftixia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ANGEL έγραψε:
eftixia έγραψε:
stellina87 έγραψε:Εγώ Ευτυχία μου είμαι από τα άτομα που δυσκολεύονται να κάνουν εμετό.Οπότε προσπαθώ να μην ζορίζομαι, και τις ανέχομαι! Twisted Evil 

Και εγω το ιδιο υπαρχουν φορες που με πιανουν και δεν κανω οταν ομως επιμενουν μετα απο μονο του ερχεται....και η αληθεια ειναι οτι μετα με ανακουφιζει κιολας!!Επισης με βοηθαει πολυ το ανθρακικο!!!το τι ανθρακουχα εχω πιει δε λεγεται....Να πως θα μπουν τα κιλα.....απο τη ζαχαρη......

Κι εγώ για να τα αποφεύγω, έπινα σπιτική λεμονάδα με ανθρακούχο νερό. Όχι ότι η λεμονάδα δεν έχει ζάχαρη αλλά ... είναι πιο ...αγνά υλικά!!

Άλλωστε, μην ανησυχείται για τα κιλά! Μετά από λίγο καιρό, σταματούν οι ναυτίες και έρχονται οι καούρες! Ξεκινάμε λοιπόν τα γαλακτοκομικά (που τώρα δεν μπορώ να τα αγγίξω!) και κόβονται μαχαιρι όλα τα ανθρακούχα και ότιδηπότε χωνευτικό!!


Καλημερα Angel, μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!!Δεν μας δινεις και πολυ κουραγιο να ξερεις.....χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
χαλαλι ολα θα περασουν....

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χα,χα, Ευτυχία!!
Έτσι είναι, τελειώνει το ένα και αρχίζει το άλλο!!!
Πάντως, τώρα που είμαι για 3η φορά έγκυος δεν έχω εμετούς. Πού και πού καμιά ναυτία. Αλλά νιώθω ότι δε χωνεύω κανένα φαγητό για ώρεςςςς!

stellina87


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σου Angel.Mε το καλό και εσύ το μωράκι σου!Αυτό που λες για τη λεμονάδα μου το έχουν πει και άλλοι και λέω να το κάνω.Αν πιάσει θα πίνουμε κρύα λεμονάδα στην υγειά σου. Very Happy 

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια!!τι κανετε??εγω δεν ειδα καμια βελτιωση με τα υποθετα..οι εμετοι δε σταματανε με τπτ...πολυ δυσκολη κατασταση!!!!angel καλως ηρθες στην ομαδουλα μας..με το καλο το μωρακι σου..
κοριτσια εκλεισα και χθες ραντεβου για την αυχενικη.14/8 μακαρι να εχουν σταματησει οι εμετοι γιατι δε ξερω πως θα καταφερω να παω..θα ειμαι 11w+6d

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ, βρε κορίτσια, δεν έχω καθημερινούς εμετούς, ούτε πρωινή αναγούλα. Το θέμα είναι ότι μπορεί να κάνω εμετό οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας, ακόμα και αργά το βράδυ! Δεν τολμάω να πλύνω τα δόντια μου με ... ακρίβεια!

Vassiliki_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα!
9 εβδομάδων εγω,πρώτο παιδάκι!

stellina87


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια!!! Very Happy  I love you Τι κάνετε σήμερα????Βασιλική καλώς ήρθες!!!Με το καλό το μωρό σου!!!!

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vassiliki_ έγραψε:Καλημερα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα!
9 εβδομάδων εγω,πρώτο παιδάκι!

Καλωσήρθες!! Είμαστε πολύ κοντά χρονικά. Εγώ είμαι στη 10η εβδομάδα αλλά με ακρίβεια θα μου πει ο ιατρός μου την επόμενη φορά γιατί λίγο το ψάχνουμε!!

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια?Πως τα πατε?Εγω 10w4d σημερα και οι αναγουλες καλα κρατουν..αυτο το οτι δεν χωνευει το στομαχι το εχω και εγω...ανυπομονω να περασουν οι μερες για την αυχενικη στις 7 αυγουστου.. Very Happy 

Vassiliki_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα stelina ,Ritaki καλώς σας βρήκα ,angel μην φανταστείς,και εμείς το ψάχνουμε λιγάκι,εχουμε απόκλιση μια εβδομαδα ,ο σάκος συμφωνεί ημερολογιακα,αλλα το εμβρυακι εχει άλλη άποψη κ βγαίνει μια εβδομαδα μεγαλύτερο!6/8 εχουμε την αυχενικη οποτε εκει θα ξεκαθαρίσουν ολα!

mikrh mama

mikrh mama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η χαρα μας ειναι  απεριγραπτη!!!! τωρα περιμενουμε τα αποτελεσματα των εξετασεω και ανυπομωνω να το ξανα δω να μεγαλωνει το μπιζελακι μουυ!!

stellina87


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια!!!! I love you Τι κάνετε σήμερα????Πώς πάτε από συμπτώματα????

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα!! Αυτές τις μέρες έχω πολλές ναυτίες!! Οπαιαδήποτε στιγμή της ημέρας!
Αυτό σημαίνει ότι προχωράω καλά, αυτό με παρηγορεί!! Ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού μου: 5/8 για αυχενική!!

irene-_-

irene-_-
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια καλησπερα..ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα σπορακια να μεγαλωνουν..εγω δεν εχω το κουραγιο να μπαινω καθε μερα γιατι με εχουν γονατισει οι εμετοι..χθες εκανα 15.. καλο βραδυ να εχετε... I love you 

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωχχ! irene - ακολουθείς κάποια ειδική διατροφή μπας και βελτιωθείς;; Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός, να μειωθούν οι εμετοί!

eftixia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?Εχω λιωσει απο τη ζεστη ολες αυτες τις μερες!!!!Οι εμετοι καλα κρατουν ακομα ....αντε να δουμε ποσο ακομα!!

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας και από εμενα πριν λιγε ςμερες κρατησα το θετικο τεστ στα χερια μου και αυριο εχω ραντεβού με τον γιατρο μου αν όλα πανε καλα θα είναι το τριτο μου παιδακι εχω αλλα δυο αγορακια 2.5 και 8.5 χρονων από συπτωματα χαλια ολο με ποναει το στομαχι μου και εχω υπνηλία σαν αρρωστη αισθανομαι

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
souzan έγραψε:γεια σας και από εμενα πριν λιγε ςμερες κρατησα το θετικο τεστ στα χερια μου και αυριο εχω ραντεβού με τον γιατρο μου αν όλα πανε καλα θα είναι το τριτο μου παιδακι εχω αλλα δυο αγορακια 2.5 και 8.5 χρονων από συπτωματα χαλια ολο με ποναει το στομαχι μου και εχω υπνηλία σαν αρρωστη αισθανομαι

Με το καλό!! Κι εγώ το 3ο παιδάκι περιμένω!! Το μόνο παρηγορητικό των συμπτωμάτων είναι ότι προχωράει καλά η εγκυμοσύνη!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις