Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Κυρ Ιουλ 06, 2014 3:50 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:Δεν ΄έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις,,,αλλα εγώ θα σου πω αν το θέλεις πολύ να προχωρήσεις...
οι 'αντρες πείθονται...έτσι και αλλιώς έχεις ήδη 3, δεν θα είναι τόσο μεγάλη διαφορά, ούτε οικονομικά!

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως με κάθε παραπάνω παιδί έρχονται και παραπάνω ευλογίες, και μια χαρά τα καταφέρνεις και να τα ζήσεις και να τα σπουδάσεις και απ'όλα!!

Συνήθως με 1 και 2 παιδιά γκρινιάζουμε, ενώ με τα 6-8 μια χαρά τα καταφέρνουν!

Αν αντέχεις ψυχολογικά και δεν το βλέπεις σαν θυσια (όπως μερικές μανούλες)  να προχωρήσεις!!!

Εύχομαι γρηγορα να διαβάσουμε ευχάριστα!


Εσύ bou-boukitsa πόσα έχεις που λες στις άλλες ότι 6-7 παιδιά μεγαλώνουν εύκολα και οικονομικά ;
Θα τα σπουδάσεις με στραγάλια ή με μύγδαλα ;Εκτός αν και εσύ με τον άντρα σου βγάζετε μαύρα λεφτά οπότε δεν έχετε πρόβλημα και με το φορολογικό ξέσκισμα μαζί με το......άλλο ξέσκισμα......μη πάει ο νους σου στο πονηρό ...για το ξέσκισμα να μεγαλώνεις πολλά παιδιά μιλάω.

27Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Κυρ Ιουλ 06, 2014 4:59 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

28Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Κυρ Ιουλ 06, 2014 8:20 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Stevi_tasos έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Δεν ΄έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις,,,αλλα εγώ θα σου πω αν το θέλεις πολύ να προχωρήσεις...
οι 'αντρες πείθονται...έτσι και αλλιώς έχεις ήδη 3, δεν θα είναι τόσο μεγάλη διαφορά, ούτε οικονομικά!

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως με κάθε παραπάνω παιδί έρχονται και παραπάνω ευλογίες, και μια χαρά τα καταφέρνεις και να τα ζήσεις και να τα σπουδάσεις και απ'όλα!!

Συνήθως με 1 και 2 παιδιά γκρινιάζουμε, ενώ με τα 6-8 μια χαρά τα καταφέρνουν!

Αν αντέχεις ψυχολογικά και δεν το βλέπεις σαν θυσια (όπως μερικές μανούλες)  να προχωρήσεις!!!

Εύχομαι γρηγορα να διαβάσουμε ευχάριστα!


Εσύ bou-boukitsa πόσα έχεις που λες στις άλλες ότι 6-7 παιδιά μεγαλώνουν εύκολα και οικονομικά ;
Θα τα σπουδάσεις με στραγάλια ή με μύγδαλα ;Εκτός αν και εσύ με τον άντρα σου βγάζετε μαύρα λεφτά οπότε δεν έχετε πρόβλημα και με το φορολογικό ξέσκισμα μαζί με το......άλλο ξέσκισμα......μη πάει ο νους σου στο πονηρό ...για το ξέσκισμα να μεγαλώνεις πολλά παιδιά μιλάω.

Δεν έχω 6-7....αλλά έχω φίλες που έχουν και 7 και 8 και τα καταφέρνουν μια χαρά!
Δεν είναι κάτι που μπορεί να νοιώσει ο καθένας, αλλά τους έρχονται και χρήματα και κάθε τι από το πουθενά!

Κατά τα άλλα δεν προέτρεψα καμία να κάνει 6 παιδιά~
Έγραψα πως ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ....τα παραπάνω τελοσπάντων, και ήταν απάντηση μόνο για την κοπέλα που έκανε την ερώτηση.
Επειδή εχω υπάρξει παλιότερα στο blog και ξερω πως ανάβουν τα αίματα με το παραμικρό δεν θέλησα να απαντήσω σε καμία άλλη απάντηση που δόθηκε.
Αλλά σε αυτήν που έβαλε το θέμα έχω δικαίωμα να πω την γνώμη μου.

φιλιαααααααααααα! Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 417472 

29Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Κυρ Ιουλ 06, 2014 8:23 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν θες άκου το παρακάτω!



30Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Κυρ Ιουλ 06, 2014 8:49 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Δεν ΄έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις,,,αλλα εγώ θα σου πω αν το θέλεις πολύ να προχωρήσεις...
οι 'αντρες πείθονται...έτσι και αλλιώς έχεις ήδη 3, δεν θα είναι τόσο μεγάλη διαφορά, ούτε οικονομικά!

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως με κάθε παραπάνω παιδί έρχονται και παραπάνω ευλογίες, και μια χαρά τα καταφέρνεις και να τα ζήσεις και να τα σπουδάσεις και απ'όλα!!

Συνήθως με 1 και 2 παιδιά γκρινιάζουμε, ενώ με τα 6-8 μια χαρά τα καταφέρνουν!

Αν αντέχεις ψυχολογικά και δεν το βλέπεις σαν θυσια (όπως μερικές μανούλες)  να προχωρήσεις!!!

Εύχομαι γρηγορα να διαβάσουμε ευχάριστα!


Εσύ bou-boukitsa πόσα έχεις που λες στις άλλες ότι 6-7 παιδιά μεγαλώνουν εύκολα και οικονομικά ;
Θα τα σπουδάσεις με στραγάλια ή με μύγδαλα ;Εκτός αν και εσύ με τον άντρα σου βγάζετε μαύρα λεφτά οπότε δεν έχετε πρόβλημα και με το φορολογικό ξέσκισμα μαζί με το......άλλο ξέσκισμα......μη πάει ο νους σου στο πονηρό ...για το ξέσκισμα να μεγαλώνεις πολλά παιδιά μιλάω.

Δεν έχω 6-7....αλλά έχω φίλες που έχουν και 7 και 8 και τα καταφέρνουν μια χαρά!
Δεν είναι κάτι που μπορεί να νοιώσει ο καθένας, αλλά τους έρχονται και χρήματα και κάθε τι από το πουθενά!

Κατά τα άλλα δεν προέτρεψα καμία να κάνει 6 παιδιά~
Έγραψα πως ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ....τα παραπάνω τελοσπάντων, και ήταν απάντηση μόνο για την κοπέλα που έκανε την ερώτηση.
Επειδή εχω υπάρξει παλιότερα στο blog και ξερω πως ανάβουν τα αίματα με το παραμικρό δεν θέλησα να απαντήσω σε καμία άλλη απάντηση που δόθηκε.
Αλλά σε αυτήν που έβαλε το θέμα έχω δικαίωμα να πω την γνώμη μου.

φιλιαααααααααααα! Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 417472 

Μη του δίνεις σημασία. Ο Αντώνης είναι. Άστον να χτυπιέται.

31Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Κυρ Ιουλ 06, 2014 11:49 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:Δεν ΄έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις,,,αλλα εγώ θα σου πω αν το θέλεις πολύ να προχωρήσεις...
οι 'αντρες πείθονται...έτσι και αλλιώς έχεις ήδη 3, δεν θα είναι τόσο μεγάλη διαφορά, ούτε οικονομικά!

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως με κάθε παραπάνω παιδί έρχονται και παραπάνω ευλογίες, και μια χαρά τα καταφέρνεις και να τα ζήσεις και να τα σπουδάσεις και απ'όλα!!

Συνήθως με 1 και 2 παιδιά γκρινιάζουμε, ενώ με τα 6-8 μια χαρά τα καταφέρνουν!

Αν αντέχεις ψυχολογικά και δεν το βλέπεις σαν θυσια (όπως μερικές μανούλες)  να προχωρήσεις!!!

Εύχομαι γρηγορα να διαβάσουμε ευχάριστα!


Εσύ bou-boukitsa πόσα έχεις που λες στις άλλες ότι 6-7 παιδιά μεγαλώνουν εύκολα και οικονομικά ;
Θα τα σπουδάσεις με στραγάλια ή με μύγδαλα ;Εκτός αν και εσύ με τον άντρα σου βγάζετε μαύρα λεφτά οπότε δεν έχετε πρόβλημα και με το φορολογικό ξέσκισμα μαζί με το......άλλο ξέσκισμα......μη πάει ο νους σου στο πονηρό ...για το ξέσκισμα να μεγαλώνεις πολλά παιδιά μιλάω.

Δεν έχω 6-7....αλλά έχω φίλες που έχουν και 7 και 8 και τα καταφέρνουν μια χαρά!
Δεν είναι κάτι που μπορεί να νοιώσει ο καθένας, αλλά τους έρχονται και χρήματα και κάθε τι από το πουθενά!

Κατά τα άλλα δεν προέτρεψα καμία να κάνει 6 παιδιά~
Έγραψα πως ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ....τα παραπάνω τελοσπάντων, και ήταν απάντηση μόνο για την κοπέλα που έκανε την ερώτηση.
Επειδή εχω υπάρξει παλιότερα στο blog και ξερω πως ανάβουν τα αίματα με το παραμικρό δεν θέλησα να απαντήσω σε καμία άλλη απάντηση που δόθηκε.
Αλλά σε αυτήν που έβαλε το θέμα έχω δικαίωμα να πω την γνώμη μου.

φιλιαααααααααααα! Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 417472 


και ξαναρωτώ εγώ τώρα κάτι.
Με μαύρα ,αδήλωτα λεφτά μπορεί κανείς να τα μεγαλώσει τα 7-8 παιδιά ,επίσης να παίρνει επιδόματα και αν είναι και δημόσιος υπάλληλος η καλύτερη του ,σε χαλεπούς καιρούς μπορεί να κάνει καλή μπάζα με τόσα παιδιά.

32Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 1:43 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Stevi_tasos έγραψε:

και ξαναρωτώ εγώ τώρα κάτι.
Με μαύρα ,αδήλωτα λεφτά μπορεί κανείς να τα μεγαλώσει τα 7-8 παιδιά ,επίσης να παίρνει επιδόματα και αν είναι και δημόσιος υπάλληλος η καλύτερη του ,σε χαλεπούς καιρούς μπορεί να κάνει καλή μπάζα με τόσα παιδιά.

Για τα επιδόματα δεν απαντώ καν γιατι όποιος ασχοληθει λίγο βλεπει ότι όχι μόνο δεν παίρνεις επίδομα για τα παιδιά, αλλά φορολογούνται κιόλας.

Δες όμως το βίντεο που είχα βάλει...και άσε τα μαύρα χρήματα...
Πίστη χρειάζεται όχι μαύρες δουλειές!
, και ο Θεός σε όσους πιστεύουν βρίσκει τον τρόπο να τους βοηθήσει!

Κατα τα άλλα ζούμε στην χώρα του μαύρου χρήματος, οι περισσότεροι κοροϊδεύουν την εφορία, κράτος κλπ και το κράτος εμάς φυσικά.!
Από πολιτικούς μέχρι απλούς αγρότες όλοι κρύβουν, αλλά δεν έχω δει κανενα από αυτούς να έχει 10 παιδιά!!

33Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 2:24 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bou-boukitsa έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:

και ξαναρωτώ εγώ τώρα κάτι.
Με μαύρα ,αδήλωτα λεφτά μπορεί κανείς να τα μεγαλώσει τα 7-8 παιδιά ,επίσης να παίρνει επιδόματα και αν είναι και δημόσιος υπάλληλος η καλύτερη του ,σε χαλεπούς καιρούς μπορεί να κάνει καλή μπάζα με τόσα παιδιά.

Για τα επιδόματα δεν απαντώ καν γιατι όποιος ασχοληθει λίγο βλεπει ότι όχι μόνο δεν παίρνεις επίδομα για τα παιδιά, αλλά φορολογούνται κιόλας.

Δες όμως το βίντεο που είχα βάλει...και άσε τα μαύρα χρήματα...
Πίστη χρειάζεται όχι μαύρες δουλειές!
, και ο Θεός σε όσους πιστεύουν βρίσκει τον τρόπο να τους βοηθήσει!

Κατα τα άλλα ζούμε στην χώρα του μαύρου χρήματος, οι περισσότεροι κοροϊδεύουν την εφορία, κράτος κλπ και το κράτος εμάς φυσικά.!
Από πολιτικούς μέχρι απλούς αγρότες όλοι κρύβουν, αλλά δεν έχω δει κανενα από αυτούς να έχει 10 παιδιά!!


To 1900 και στον Μεσαίωνα και πιο πριν και μετά Χριστό έκαναν 10 - 20 παιδιά ο καθένας.Αν έκαναν δέκα , τα πέντε πέθαιναν στη γέννα και μαζί και οι μαμάδες πολλές φορές.
Από τα πέντε που έμεναν ζήτημα να ζούσαν μέχρι τα 25 τους χρόνια(πόλεμοι,λιμοί, ασθένειες κλπ) .

Αν νομίζεις ότι είμαστε στο 1900 , στο μεσαίωνα ή στην αρχαία εποχή , τότε ας κάνουν και 30 παιδιά.
Εγώ επειδή βγάζω 2000 ευρώ το μήνα με τον άντρα μου μαζί και μιλάω για τώρα και μπορεί να πέσουμε ή να ανέβουμε , με τρία παιδιά δεν μας φτάνουν,έχουμε πρόβλημα καλή μου.Να μας δώσεις άλλα 3000 το μήνα να κάνουμε και τέταρτο ; Τα αγαπάμε πολύ.

34Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 2:56 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι ήθελες και ρώταγες βρε θεματοθέτρια?

Αφού ξέρεις το μπάχαλο που επικρατεί!

Κάνε ό,τι γουστάρεις.

35Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 6:38 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπελα μου χωρις να εχω διαβασει ολες τις απαντησεις θα σου πω πως το βλεπω εγω. Αν νομιζεις οτι αντεχεις ψυχολογικα και οικονομικα και ενα τεταρτο παιδι συζητησε το με τον αντρουλη σου και προχωρηστε το!!! Τα παιδια μονο χαρα μπορουν να φερουν σε ενα σπιτι κι εσεις ξερετε καλητερα απ'ολους αν αντεχετε το ψυχολογικο και οικονομικο κομματι....

36Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 6:40 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Τι ήθελες και ρώταγες βρε θεματοθέτρια?

Αφού ξέρεις το μπάχαλο που επικρατεί!

Κάνε ό,τι γουστάρεις.


Αλλιως θα εκανε ο,τι αποτελεσμα βγαλει η στατιστικη;;;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

37Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 10:44 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οκ ωραιο το βιντεακι που μας εβαλες bouboukitsa ,Μπορω και εγω να σου βαλω αλλα τοσα με παιδια σε αθλια κατασταση και ενα τσουρμο πολυτεκνους που ζητανε απο το κρατος να τους μεγαλωσει τα παιδια. Μια χαρα ο Θεος αλλα δεν τον εχω δει ποτε ουτε να πληρωνει φροντιστηρια ουτε γιατρους ουτε σπιτι ουτε εφοριες,δεη,λογαριασμους. Αφου εισαι σιγουρη οτι θα βοηθησει ο θεος και θα γεμισεις ευλογιες γιατι δεν κανεις 6 παιδια να τονωσεις και την πιστη σου? να ζησεις το θαυμα απο κοντα βρε αδερφε.να διες τι ωραια ειναι καθε μηνα για να πληρωσεις τα βασικα να περιμενεις να σε θυμηθει ο θεος.
Εξω απο το χορο ριχνετε κατι γυροβολιες ολοι. Μπες μεσα να σε καμαρωσουμε.

Και μου αρεσει που πολλες φορες συγκρινετε τα χρονια της γιαγιας με τα σημερα. Παλια εκαναν 100 παιδια με την προοπτικη να ζησουν τα 3. Επισης απο το δημοτικο σταματαγαν το σχολειο και ειτε τα παντρευαν ειτε τα εστελναν στην δουλεια. Οι αναγκες ηταν εντελως διαφορετικες σε ολα. Δεν μαθαινε κανενα ξενη γλωσσα ουτε υπηρχε το εργο να κανει μια δραστηριοτητα. και μετα λετε παλια εκαναν 10 παιδια. Ε και τωρα τα κανεις αν εχεις σκοπο να τα στειλεις για δουλεια απο τα 8 , να τα ζεσταινεις με το μαγγαλι και να τρωνε σκουπαλευρο. Οπως εκαναν παλια δηλαδη.
ααααα και η θεουσα που μας εβαλες λεει πουθενα οτι αυτα που δινουν οι πιστοι σε τροφιμα τα εχει κανει πλακακια με τον τραγο διπλα και τρωει τα μισα? Γιατι συνηθως αυτο κανουν οι πολυ θρησκοληπτοι με τα κομποσκοινια στα χερια.

38Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 10:51 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Stevi_tasos έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:

και ξαναρωτώ εγώ τώρα κάτι.
Με μαύρα ,αδήλωτα λεφτά μπορεί κανείς να τα μεγαλώσει τα 7-8 παιδιά ,επίσης να παίρνει επιδόματα και αν είναι και δημόσιος υπάλληλος η καλύτερη του ,σε χαλεπούς καιρούς μπορεί να κάνει καλή μπάζα με τόσα παιδιά.

Για τα επιδόματα δεν απαντώ καν γιατι όποιος ασχοληθει λίγο βλεπει ότι όχι μόνο δεν παίρνεις επίδομα για τα παιδιά, αλλά φορολογούνται κιόλας.

Δες όμως το βίντεο που είχα βάλει...και άσε τα μαύρα χρήματα...
Πίστη χρειάζεται όχι μαύρες δουλειές!
, και ο Θεός σε όσους πιστεύουν βρίσκει τον τρόπο να τους βοηθήσει!

Κατα τα άλλα ζούμε στην χώρα του μαύρου χρήματος, οι περισσότεροι κοροϊδεύουν την εφορία, κράτος κλπ και το κράτος εμάς φυσικά.!
Από πολιτικούς μέχρι απλούς αγρότες όλοι κρύβουν, αλλά δεν έχω δει κανενα από αυτούς να έχει 10 παιδιά!!


To 1900 και στον Μεσαίωνα και πιο πριν και μετά Χριστό έκαναν 10 - 20 παιδιά ο καθένας.Αν έκαναν δέκα , τα πέντε πέθαιναν στη γέννα και μαζί και οι μαμάδες πολλές φορές.
Από τα πέντε που έμεναν ζήτημα να ζούσαν μέχρι τα 25 τους χρόνια(πόλεμοι,λιμοί, ασθένειες κλπ) .

Αν νομίζεις ότι είμαστε στο 1900 , στο μεσαίωνα ή στην αρχαία εποχή , τότε ας κάνουν και 30 παιδιά.
Εγώ επειδή βγάζω 2000 ευρώ το μήνα με τον άντρα μου μαζί και μιλάω για τώρα και μπορεί να πέσουμε ή να ανέβουμε , με τρία παιδιά δεν μας φτάνουν,έχουμε πρόβλημα καλή μου.Να μας δώσεις άλλα 3000 το μήνα να κάνουμε και τέταρτο ; Τα αγαπάμε πολύ.

ede37 έγραψε:οκ ωραιο το βιντεακι που μας εβαλες bouboukitsa ,Μπορω και εγω να σου βαλω αλλα τοσα με παιδια σε αθλια κατασταση και ενα τσουρμο πολυτεκνους που ζητανε απο το κρατος να τους μεγαλωσει τα παιδια. Μια χαρα ο Θεος αλλα δεν τον εχω δει ποτε ουτε να πληρωνει φροντιστηρια ουτε γιατρους ουτε σπιτι ουτε εφοριες,δεη,λογαριασμους. Αφου εισαι σιγουρη οτι θα βοηθησει ο θεος και θα γεμισεις ευλογιες γιατι δεν κανεις 6 παιδια να τονωσεις και την πιστη σου? να ζησεις το θαυμα απο κοντα βρε αδερφε.να διες τι ωραια ειναι καθε μηνα για να πληρωσεις τα βασικα να περιμενεις να σε θυμηθει ο θεος.
Εξω απο το χορο ριχνετε κατι γυροβολιες ολοι. Μπες μεσα να σε καμαρωσουμε.

Και μου αρεσει που πολλες φορες συγκρινετε τα χρονια της γιαγιας με τα σημερα. Παλια εκαναν 100 παιδια με την προοπτικη να ζησουν τα 3. Επισης απο το δημοτικο σταματαγαν το σχολειο και ειτε τα παντρευαν ειτε τα εστελναν στην δουλεια. Οι αναγκες ηταν εντελως διαφορετικες σε ολα. Δεν μαθαινε κανενα ξενη γλωσσα ουτε υπηρχε το εργο να κανει μια δραστηριοτητα. και μετα λετε παλια εκαναν 10 παιδια. Ε και τωρα τα κανεις αν εχεις σκοπο να τα στειλεις για δουλεια απο τα 8 , να τα ζεσταινεις με το μαγγαλι και να τρωνε σκουπαλευρο. Οπως εκαναν παλια δηλαδη.
ααααα και η θεουσα που μας εβαλες λεει πουθενα οτι αυτα που δινουν οι πιστοι σε τροφιμα τα εχει κανει πλακακια με τον τραγο διπλα και τρωει τα μισα? Γιατι συνηθως αυτο κανουν οι πολυ θρησκοληπτοι με τα κομποσκοινια στα χερια.


Ede37 βλέπεις κάποια ομοιότητα σε αυτά που γράφουμε ;
Αν βλέπεις και είναι ευχάριστο , μήπως είναι καιρός να κάνεις και λίγο αυτοκριτική αλλά και κριτική στις φιλενάδες σου ;

39Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 10:58 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οτι συμφωνουμε σε αρκετα ειναι αληθεια. Ολοι οι τρελοι και οι ανωμαλοι μοιαζουν ετσι δεν λενε? Laughing Laughing Laughing Laughing Δεν σημαινει ομως τι συμφωνουμε στα παντα και ειναι λογικο. επισης δεν σημαινει οτι αν σε κατι διαφωνουμε θα πρεπει να εχω εγω αδικο ή εσυ. οσο για την κριτικη στις φιλεναδες μου......αν εννοεις απο εδω δεν εχω φιλεναδες με την εννοια που τον εννοεις. Οσο ανετα μπορω να διαφωνησω μαζι σου τοσο ανετα μπορω να διαφωνησω και με την ''διαδικτυακη μου φιλεναδα''. Και το ιδιο να συμφωνησω με τον διαδικτυακο μου ''εχθρο.''

40Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 11:17 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Από 3 και πάνω πιστεύω ότι δεν παίζει ρόλο πόσα θα κάνεις. Απλά χάνεις τη μπάλα έτσι και αλλιώς...
Τι 3 τι 4 τι 5 και ούτω καθεξής.

ωωωωπ τωρα σε ειδα εσενα πως μου ξεφυγες? Laughing Laughing Τι λες ρε μανταμ ξερεις τι διαφορα εχουν τα 2 με τα τρια ...παιδακια εννοω. Laughing Razz Τεραστια. Ρωτα εμενα. Αλλο τρια παιδακια και αλλο 4. πως να το κανουμε? Δεν ειναι χρυσοψαρο να του αλλαζεις νερο και ολα καλα.

41Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 07, 2014 11:30 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede37 έγραψε:
margdimitra έγραψε:Από 3 και πάνω πιστεύω ότι δεν παίζει ρόλο πόσα θα κάνεις. Απλά χάνεις τη μπάλα έτσι και αλλιώς...
Τι 3 τι 4 τι 5 και ούτω καθεξής.

ωωωωπ τωρα σε ειδα εσενα πως μου ξεφυγες? Laughing Laughing Τι λες ρε μανταμ ξερεις τι διαφορα εχουν τα 2 με τα τρια ...παιδακια εννοω. Laughing Razz Τεραστια. Ρωτα εμενα. Αλλο τρια παιδακια και αλλο 4. πως να το κανουμε? Δεν ειναι χρυσοψαρο να του αλλαζεις νερο και ολα καλα.

Κάνε και τέταρτο και μετά μιλάς... Αφού δεν έχεις κάνει πως ξέρεις τη διαφορά.
Ακούς τη μια και την άλλη τι σου λένε?
Κάνε παιδί μου... εσύ έχεις πάρει το κολάει που λένε.

42Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 14, 2014 5:50 am

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καλησπερα. Δεν ειχα μπει στο φορουμ τις τελευταιες μερες λογω τεχνικων προβληματων. Ειλικρινα δεν περιμενα μια απλη εκφραση επιθυμιας να εγειρει τοση αντιπαραθεση. Οση δινουν βαση στο οικονομικο και το σχετιζουν αμεσα με την τεκνοποιεια να τους πω οτι μετα το 3 ετσι κι αλλιως αλλαζεις καποιες συνηθειες σου, αλλα εκει που εχεις 3 χωραει αλλο ενα. Δε βγαζουμε πολλα χρηματα αλλα εχουμε ενα τεραστιο σπιτι δικο μας και αλλα δυο διαθεσιμα. Αντοχες υπαρχουν αρκετες

43Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 14, 2014 6:20 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariketi έγραψε:Κοριτσια καλησπερα. Δεν ειχα μπει στο φορουμ τις τελευταιες μερες λογω τεχνικων προβληματων. Ειλικρινα δεν περιμενα μια απλη εκφραση επιθυμιας να εγειρει τοση αντιπαραθεση. Οση δινουν βαση στο οικονομικο και το σχετιζουν αμεσα με την τεκνοποιεια να τους πω οτι μετα το 3 ετσι κι αλλιως αλλαζεις καποιες συνηθειες σου, αλλα εκει που εχεις 3 χωραει αλλο ενα. Δε βγαζουμε πολλα χρηματα αλλα εχουμε ενα τεραστιο σπιτι δικο μας και αλλα δυο διαθεσιμα. Αντοχες υπαρχουν αρκετες
Προσωπικα δεν συμφωνω. Εγω τρια εχω και ειλικρινα δεν χωραει αλλο. και απο οικοομικης αποψης.

44Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 14, 2014 6:38 am

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεκτη η διαφωνια σου ede. Εγω νιωθω οτι μπορω να ανταπεξελθω και σε ενα τεταρτο παιδακι. Δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αντοχες και το σεβομαι αυτο. Σεβομαι επισης ολες τις αποψεις που εξεφρασαν οι μανουλες αλλα δε συμφωνω με το οτι πρεπει να εχεις πολλα λεφτα για να κανεις παιδια.

45Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 14, 2014 6:45 am

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariketi έγραψε:Δεκτη η διαφωνια σου ede. Εγω νιωθω οτι μπορω να ανταπεξελθω και σε ενα τεταρτο παιδακι. Δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αντοχες και το σεβομαι αυτο. Σεβομαι επισης ολες τις αποψεις που εξεφρασαν οι μανουλες αλλα δε συμφωνω με το οτι πρεπει να εχεις πολλα λεφτα για να κανεις παιδια.
Πολλα λεφτα οχι. Αλλα χρηματα πρεπει να εχεις. Ακομα τα παιδια σου ειναι μικρα και πιστεψε με ανεξοδα. Εγω προς το παρον για τα 2 χρειαζομαι 500 ευρω το μηνα μονο για τις δραστηριοτητες τους και καποιες ειδικες θεραπειες ,χωρις να υπολογισω το φαγητο τους και τις εξοδους τους. Το μωρο δεν το υπολογιζω καν. Του χρονου που θα ξεκινησει Αγγλικα και 4-5 χρονια θα εχω 3 Αγγλικα ..... Shocked  Shocked ναι με γονατιζει λιγο ειδικα αν σκεφτω σε περιπτωση που καποιο θελει 2η γλωσσα και και και........... Τελος παντων αν εσυ θεωρεις οτι μπορεις δεν το συζηταμε αλλο. Σου ευχομαι το καλυτερο.

46Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 14, 2014 11:12 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα είναι δυνατόν να μην παίζουν τα χρήματα που έχει ο καθένας ,ρόλο στο εάν θα κάνει και άλλο παιδί ή όχι ;
Εδώ μερικοί ένα έχουν και τα βγάζουν δύσκολα πέρα, εδώ άλλοι δεν έχουν κανένα και το σκέφτονται για το ένα, δεν θα σκεφτεί κάποιος αν το ένα γίνουν δύο, τα δύο τρία και τα τρία,τέσσερα ;

47Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 14, 2014 11:41 pm

ria spies

ria spies
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσαραααα.....keep going..... !!!!!εγω δεν εχω ουτε τεραστιο σπιτι κ ειμαι εγκυος στο πεμπτο.....!!!! Κ ειμαδτε με 1550 ευρω το μηνα με δανειο αυτοκινιτου λογω πολυτεκνιας....ε και???? Ολα τα καλαααα...ασε που εμας μας πιανουν οι μεγαλομσνιες μας κ τα θελουμε ολα υποτιθεται για τα παιδια μας για να ικανοποιουμε τα δικα μας αποθημενα κ βγαινουν κατι παιδια στον κοσμο με κορεσμοοοο για ολα ....κ βαζω κ τα δικα μου παιδια κ επειδη υπηρξαν καλυτερες εποχες οικονομικες εβγαλα τον μεγαλο μου γιο κακομαθημενοοοο ....κ τωρα του ειναι δυσκολη η υποθεση του "οχι"...αλλα δοξα στον Θεο!!!! Ολα για καποιο λογο γινοντε!!!!! Κ θα το πω με πολυ δικη μου εμπειριααααα.....οταν πθστευεις κ αναπαυεσαι στον Θεο....δεν σ αφηνει...!!!! Το εζησα..το ζω...κ θα συνεχισω να το ζω .....το μονο που θα σου πω ειναι καλη μου ειναι να μην ερθεις σε τριβη με τον αντρα σου για ενα τετοιο θεμα....αν δεν συμφωνει αστο...κ αν θελει ο απο Πανω θα το φερει....εγω ουτε σκεφτομουν για πεμπτο....ελεγα μεχρι εδω ειναι οι δυναμεις μου...κ ομως ...για να μου το εστειλε χωρις νσ το επιδιωξουμε...ειμαι σιγουρη πως κατι παραπανω βλεπει..... Wink 

48Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Δευ Ιουλ 14, 2014 11:48 pm

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα!!ηθελα ειλικρινα και χωρις ιχνος ειρωνιας,πως ερχεται απο μονο του ενα μωρο?και πως τα στελνει ο απο Πανω???ειλικρινα απορω Rolling Eyes 

49Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Τρι Ιουλ 15, 2014 12:00 am

ria spies

ria spies
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν το ηξερες????? Με το φυσημα....χωρις ιχνος ειρωνειας.... Very Happy 

50Θελω και 4ο μωρο - Σελίδα 2 Empty Απ: Θελω και 4ο μωρο Τρι Ιουλ 15, 2014 12:03 am

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ria spies έγραψε:Δεν το ηξερες????? Με το φυσημα....χωρις ιχνος ειρωνειας.... Very Happy 
κοιτα παντα ο γραπτος λογος παρεξηγητειτε οταν ειπα χωρις ειρωνια το εννοουσα!!αλλα...........

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις