Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

betboo


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμεις τωρα που επεσε η θερμοκρασια στην ξανθη της φοραω κορμακι-ζιπουνακι με μανικακι και απο πανω αμανικο μακο υπνοσακο.. αργοτερα θα προσθεσω και φορμακι.. Πως ντύνετε το βρεφάκι σας για ύπνο; - Σελίδα 2 215994

Μυρτακι


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ζιπουνακι και μακρυ παντελονακι πυζαμας. Αααα και σεντονακι

oh mummy

oh mummy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ γενικώς δεν την πολυντύνω γιατί είμαι από τους ανθρώπους που δεν αντέχουν τη ζέστη και νομίζω πως υποφέρει και το μωρό.... Ολο το καλοκαίρι γυμνή με το παμπερ (και φέτος που χρόνισε και πέρυσι όλο τον Αύγουστο που ήταν λιγότερο από 2 μηνών. Τώρα που άρχισε να ψυχραίνει ο καιρός έχω καμιά 10ριά μέρες που της φοράω φανελάκι κοντομάνικο ή αμάνικο και καμιά φορά καλτσάκια, Τη σκεπάζω μόνο με σεντονάκι και πάντα το πετάει, δεν το θέλει καθόλου. Καλά για κουβέρτα δεν το συζητώ ακόμα... Την έχω μάθει έτσι και σε καλό μου έχει βγει. Έχει γίνει ανθεκτική και δεν αρρωσταίνει Wink

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τωρα που εχει αρχισει ο καιρος και ψυχρενη της βαζω μπιτζαμουλες μακριες και την τυλιγο με μια πικε κουβερτουλα αλλα δεν την κραταει για πολυ!!γιατι μετα αρχιζει να κλοτσαει!

eva_manoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ αν σας πω ότι το παιδί μου δε κοιμάται χωρίς τη μάλλινη κουβέρτα της, τί θα μου πείτε;;; Εκανα τα πάντα! Με το που τη βγάζω, ενώ έχει κοιμηθεί, ξυπνάει και κλαίει αν δεν της τη βάλω. Ετσι όλο το καλοκαίρι κοιμόμασταν με ενα ζιπουνάκι, την κουβέρτα (ναι και στον καύσωνα) και φυσικά κλιματισμό!! Το χειμώνα μία ολόσωμη πιζαμούλα και την κουβέρτα μας, φυσικά! Τώρα που είναι πιο μεγάλη θα της πάρω κανονικές πιζαμούλες πάνω κάτω.Φανελάκι από μέσα να της φοράω;; Δεδομένου ότι η κουβέρτα θα μας συνοδεύει πάντα και το σπίτι μου είναι αρκετά ζεστό;; Εγώ λέω όχι, αλλά θα ήθελα και τη συμβουλή πιο έμπειρων μαμάδων!!

xara petsiou

xara petsiou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω την κοιμιζω με μακρυ φορμακι [οχι τα χοντρα] και με κουβερτουλα παλι οχι πολυ βαρια... ε αν νιωσω οτι κανει λιγη ψυχρα της βαζω και φανελακι απο μεσα...

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ego epeidh o kairosw exei kriosei kapos tou vazo fanelaki kontomaniko kai ena formaki makri kai to vradi ton skepazo me ena fleece kouvertaki

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
argyro 2 έγραψε:ego epeidh o kairosw exei kriosei kapos tou vazo fanelaki kontomaniko kai ena formaki makri kai to vradi ton skepazo me ena fleece kouvertaki

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ αυτό τον καιρό. Έχω βέβαια αγοράσει και ένα fleece φορμάκι για γερά κρύα.

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tolazarakimou! έγραψε:
argyro 2 έγραψε:ego epeidh o kairosw exei kriosei kapos tou vazo fanelaki kontomaniko kai ena formaki makri kai to vradi ton skepazo me ena fleece kouvertaki

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ αυτό τον καιρό. Έχω βέβαια αγοράσει και ένα fleece φορμάκι για γερά κρύα.


kai apo afta exo alla gia pio meta ennoeitai

athineta

athineta
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια,

Εγώ από εχθές την κοιμίζω με τα μπιτζαμάκια της και τον υπνόσακο.

Νομίζω ότι είναι καλά.

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΦΟΡΜΑΚΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΕ!!! ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΑΠΟ 27 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ!!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ εμενα δεν βολευεται καθολου με τον υπνοσακο,θελει να ειναι ελευθερος

οταν ηταν μωρακι δεν ηθελε ουτε κουβερτα!!!
τωρα πια εχει το παπλωματακι του και το θελει Shocked βεβαια επειδη στριφογυρναει το βραδυ και ξεσκεπαζεται του φοραω φανελακι, ζεστες πιτζαμουλες και καλτσουλες!!!

markou

markou
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πως ντύνετε το βρεφάκι σας για ύπνο; - Σελίδα 2 604962
Ενα φορμακι κ μια κουβερτούλα της βαζω εγω κ ειναι μια χαρα . οχι πολυ βαρια ντυμένα στον ύπνο.

Eri Flower

Eri Flower
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ της βάζω ένα κορμάκι- φανελάκι εσωτερικά και εξωτερικά ένα ολόσωμο κορμάκι μπιτζαμάκι!

nikol80


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια!!

και εγω εχω θεμα με το ντυσιμο το βραδυ!!του φοραω κοντομανικο εσωρουχο και μακρυμανικο φορμακι και απο πανω τον υπνοσακο χωρις μανικια!!δεν ξερω αν κρυωνει η ζεσταινεται???μηπως θα επρεπε να του φοραω μακρυμανικο εσωρουχο???η μηπως θα επρεπε να τον σκεπαζω με κουβερτα πανω απο τον υπνοσακο????

kallia28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Της φοράω ήδη body, απο την ημέρα που γεννήθηκε δηλαδή, και το φορμάκι της κανονικά, την σκεπάζω ένα κουβερτάκι και αν καποια βραδια είναι πιο κρύα της βάζω ενα λεπτό κουβερτάκι σε στύλ πάνας απο μεσα, τώρα για το χειμώνα υπνόσακκο για να ειμαιο σίγουρη οτι δεν θα κρυωνει ακόμα κι αν ξεσκεπάζεται!!

http://www.savetheplanet.gr

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
όταν γεννήθηκε επειδή ήταν Αύγουστος και έκανε πολύ ζέστη της φορούσα μόνο το κορμάκι με καλτσάκια και την σκέπαζα με σεντονάκι ή πάνα.
μόλις ο καιρός έγινε πιο δροσερός της φοράω το κορμάκι από μέσα με καλτσάκια και ένα φορμάκι από πανω και την σκεπάζω με μία κουβερτούλα.

ZHNAKI

ZHNAKI
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
lenaki1982 έγραψε:όταν γεννήθηκε επειδή ήταν Αύγουστος και έκανε πολύ ζέστη της φορούσα μόνο το κορμάκι με καλτσάκια και την σκέπαζα με σεντονάκι ή πάνα.
μόλις ο καιρός έγινε πιο δροσερός της φοράω το κορμάκι από μέσα με καλτσάκια και ένα φορμάκι από πανω και την σκεπάζω με μία κουβερτούλα.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΕΝΑΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΟΛΟΣΟΜΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΑΜΑΝΙΚΟ Η ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΟΛΟΣΟΜΕΣ ΠΥΤΖΑΜΟΥΛΕΣ ΛΕΠΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΟΧΙ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΖΩ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ.ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΧΟΥΜΕ 20-21 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΡΥΑ...ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΗΡΑΜΕ ΥΠΝΟΣΑΚΟ

ioannam24

ioannam24
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω της φοραω αμανικο κορμακι απο μεσα και ενα λεπτο φορμακι απο πανω και την σκεπαζω.

Tour_baby

Tour_baby
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεννηθήκαμε και εμείς τέλη Ιουλίου και αυτο το διάστημα που το κρύο και η υγρασία μας κάνουν παιχνίδια για το βραδυνό μας ύπνο φοράμε κοντομάνικο κορμάκι και λεπτο φορμάκι με καλτσούλες. Σκεπαζόμαστε με κουβέρτα αλλά σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω υπνόσακο γιατί το βράδυ ξεσκεπάζετε και ανυσηχώ!!

http://nickolasepilepsystory.blogspot.com/

gigantas

gigantas
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμείς γεννηθήκαμε τελη Μαρτίου επειδή τα μωράκια εχουν θερμοκρασία πιο υψηλή απο εμάς..ο παιδίατρος μας συμβουλεύει να ντύνουμε το παιδί ελαφρά οχι σαν ντολμαδάκι γιατι υδρώνουν με το παραμικρό!φορμάκι ολόσωμο με κοντομάνικο ζιπουνάκι με σκέπασμα μια λεπτή πικέ κουβερτούλα του φορούσα μέχρι αρχές Μάη..μετά με τις ζέστες κοντομάνικο φορμάκι χωρις ζιπουνακι χωρίς σκέπασμα,με τους καύσωνες..με το pambers,τον Σεπτέμβρη μόνο πυτζαμούλες λεπτές,τώρα λεπτές βαμβακερές πυτζαμούλες με τον υπνόσακο(ο οποίος ειναι 100%βαμβακερός και δεν ιδρώνει)και ειμαι σίγουρη οτι ειναι ζεστός και ετσι θα ξεχειμωνιάσουμε..

foulab

foulab
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμείς είμαστε 40ημερών.Εσωρουχάκι κοντομάνικο και λεπτή πυζαμούλα για τώρα είναι καλά?Α!Και τη σκεπάζω με κουβερτούλα...

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμεις ειμαστε 5μιση μωνων κ βαζουμε τωρα πλεον μακρυμανικο εσωρουχακι κ ελαφρυα μπιτζαμακια!καλτσουλες ελαφρυες (αν κ το πρω εχουν φυγει απο τα ποδαρακια )κ σκεπαζιμαστε η με κουβερτουλα ισπανικη η με το παπλωματακι απο την προικα του μωρου!Δεν ξερω η ιδεα του υπνοσακου με "πνιγει"!!!!!!!!!! Embarassed

eytyxiaz


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμείς από σήμερα που έχει λίγη ψυχρούλα το σπίτι φανελάκι κοντομάνικο και υπνόσακο........δεν πήγαινε άλλο συνέχεια ξεσκαπαζόνταν...άσε που είχα το αγχος της και σηκωνόμουν κάθε λίγο και λιγάκι για να την σκεπάσω

vivianna

vivianna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και εγώ της φοράω ένα κορμάκι μακρυμάνικο και τον υπνόσακο(ανάλογα με τον καιρό της βάζω τον ποιο βαρύ ή τον ποιο ελαφρύ ανάλογα με τα togs). Μάλιστα πρόσφατα ανακάλυψα στο Μothercare υπνόσακο με ποδαράκια και χεράκια όποτε είναι πλέον ελεύθερη να κινηθεί στο κρεββάτι της. Για την δική σου όμως ηλικία καλύτερα ο κλασσικός υπνόσακος με κουμπίά που μπορείς να επιλέξεις πόσο στενά το θέλεις. Απλώς πρόσεξε να κάνει καλή εφαρμογή και να κουμπώνει κάτω στα πόδια και όχι στο λαιμό(εμένα με βόλεψαν του Mothercare).

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις