Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
479 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 479 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:34 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλη προοδο να εχουν ολα τα παιδακια του κοσμου και το δικο μου μαζι !! με την εναρξη της σχολικης χρονιας της εβελινας μου ξεκινησε και το αγχος μου !! κυριως με την τουαλετα !! πως θα παει να κανει τα κατουρακια της στην τουρκικη μου λετε ;; και αν πεσει κατω στις βρωμιες ;;τι θα γινει ;; δεν συζητω για τα ρουχα που θα τα κατεβασει και θα τα βρεξει πιθανοτατα !μιλαμε οτι εχω πανικοβληθει pale affraid δευτερα 13 σεπτεβρη ..... 606100 ! ξερω οι περισοτερες διαβαζετε και γελατε αλλα καποιες που με γνωριζουν ξερουν οτι με απασχολει σοβαρα το θεμα αυτο!!

2δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:36 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όχι καλή μου δεν γελάμε, συμπάσχουμε, εγώ τουλάχιστον που θα τον στείλω προνήπιο! με έχει πιάσει το στομάχι μου! μόνο και μόνο για την τουαλέτα! καλά σοβαρά μιλάς? τούρκικες έχουν και στο νήπιο?
καλά πάει , ο δικός μου θα πέσει και θα σπάσει το κεφάλι του δεν υπάρχει περίπτωση!

3δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:39 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια πιστευω πως ειναι πιο ευκολες οι τουρκικες για τα παιδακια και πολυ πιο ακινδυνες απο θεμα μικροβιων. η δικη μου τουλαχιστον βολευεται καλυτερα.καλη χρονια ευχομαι!!!!

4δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:42 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω το σκεφτομαι αυτο για τις δικες μου που του χρονου βεβαια θα πανε προνηπια .Εδω αμαν εκανα να συνηθισουν την κανονικη τουαλετα πως θα πανε μετα στην τουρκικη; Μας δουλευουν ; Και ποιος θα τα πηγαινει; Σιγα μην ασχολειται καποιος με αυτο το θεμα.Γιατι δεν κανουν κανονικες τουαλετες ποτε δεν καταλαβα. Σε αλλα και αλλα ξερουν να τα τρωνε τα λεφτα π.χ να κανουν καινουρια γηπεδα για ποδοσφαιρο. Τις τουαλετες στα σχολεια δεν μπορουν να τις φτιαξουν;;;;

5δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:43 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:κοριτσια πιστευω πως ειναι πιο ευκολες οι τουρκικες για τα παιδακια και πολυ πιο ακινδυνες απο θεμα μικροβιων. η δικη μου τουλαχιστον βολευεται καλυτερα.καλη χρονια ευχομαι!!!!
δεν ξερω ρε φιλεναδα οι δικες μου δεν βολευονται καθολου στο ορθιο.

6δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:44 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:κοριτσια πιστευω πως ειναι πιο ευκολες οι τουρκικες για τα παιδακια και πολυ πιο ακινδυνες απο θεμα μικροβιων. η δικη μου τουλαχιστον βολευεται καλυτερα.καλη χρονια ευχομαι!!!!


επικίνδυνες είναι, ξέρεις πώς γλιστράνε άμα πατήσεις εκεί πάνω! πω πω και έχουμε ρεκόρ στα χτυπήματα στο κεφάλι! τουλάχιστον θα τον παίρνω στις 12 τον μικρό, ας ελπίσουμε ότι θα τα κρατάει μέχρι εκείνη την ώρα!

7δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:46 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:
markellajohny έγραψε:κοριτσια πιστευω πως ειναι πιο ευκολες οι τουρκικες για τα παιδακια και πολυ πιο ακινδυνες απο θεμα μικροβιων. η δικη μου τουλαχιστον βολευεται καλυτερα.καλη χρονια ευχομαι!!!!


επικίνδυνες είναι, ξέρεις πώς γλιστράνε άμα πατήσεις εκεί πάνω! πω πω και έχουμε ρεκόρ στα χτυπήματα στο κεφάλι! τουλάχιστον θα τον παίρνω στις 12 τον μικρό, ας ελπίσουμε ότι θα τα κρατάει μέχρι εκείνη την ώρα!
καλε τι ωραια ρουχαλακια ειναι αυτα που φορας στον γαμπρουλη μου . χιχιχ

8δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:46 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι λεσ τωρα? τουρκικες τουαλετεσ εχουν τα νηπια?..αν ειναι δυνατον...εδω ξεχνανε να σκουπιστουν καμια φορα...ασε που εμενα στο σπιτι μου λεει παντα να παω μαζι της..και αν κανουν κακακια...? εγω σπιτι την πλενω κλπ...
πολυ με αγχωσες και εμενα τωρα??
που θα πανε τα παιδακια μας??

9δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:48 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο κοριτσια τι να σας πω τωρα ;; Πανω που ελεγα οτι εχω ενα χρονο μπροστα μου για να αγχωθω με αγχωσατε απο τωρα Razz Razz Razz Μου φαινεται θα παρω σβαρνα ολα τα νηπιαγωγεια για να κανω αυτοψια στις τουαλετες τους. χιχιι

10δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:50 am

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τις τούρκικες τις κάνουν για λόγους υγιεινής, γενικά σε μέρη οπου μαζεύεται πολύ πλήθος, προτιμούνται.
Πάντως αφου ξεκινάνε τα μικρά την Δευτέρα, καλό θα ήταν να ρωτήσετε τους παιδαγωγούς γι αυτό το θέμα…

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

11δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:53 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eley8eria έγραψε:Τις τούρκικες τις κάνουν για λόγους υγιεινής, γενικά σε μέρη οπου μαζεύεται πολύ πλήθος, προτιμούνται.
Πάντως αφου ξεκινάνε τα μικρά την Δευτέρα, καλό θα ήταν να ρωτήσετε τους παιδαγωγούς γι αυτό το θέμα…
ρε ελευθερια μου για ποια υγειηνη μιλαμε που οταν κατουρας στην τουρκικη γινεσαι χαλια απο το να πιτσιλιεσαι; Συγγνωμη βρε κουκλα μου αλλα δεν το καταλαβαινω. Τουλαχιστον στις αλλες αν τις χλωριωνουν σωστα και τις απολυμαινουν δεν νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα.

12δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:53 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
faye έγραψε:καλε τι ωραια ρουχαλακια ειναι αυτα που φορας στον γαμπρουλη μου . χιχιχ

είδες? τον προπονώ για γαμπρό!Razz Razz


bou-boukitsa έγραψε:τι λεσ τωρα? τουρκικες τουαλετεσ εχουν τα νηπια?..αν ειναι δυνατον...εδω ξεχνανε να σκουπιστουν καμια φορα...ασε που εμενα στο σπιτι μου λεει παντα να παω μαζι της..και αν κανουν κακακια...? εγω σπιτι την πλενω κλπ...
πολυ με αγχωσες και εμενα τωρα??
που θα πανε τα παιδακια μας??


και μένα! δεν ξέρει να σκουπιστεί εγώ τον σκουπίζω, ούτε τα βρακιά του δεν ξέρει να σηκώσει! θα βγαίνει ξεβράκωτος απο την τουαλέτα! Χριστέ μου, κοίτα πώς αγχωθήκαμε!

13δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:54 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία έγραψε:
markellajohny έγραψε:κοριτσια πιστευω πως ειναι πιο ευκολες οι τουρκικες για τα παιδακια και πολυ πιο ακινδυνες απο θεμα μικροβιων. η δικη μου τουλαχιστον βολευεται καλυτερα.καλη χρονια ευχομαι!!!!


επικίνδυνες είναι, ξέρεις πώς γλιστράνε άμα πατήσεις εκεί πάνω! πω πω και έχουμε ρεκόρ στα χτυπήματα στο κεφάλι! τουλάχιστον θα τον παίρνω στις 12 τον μικρό, ας ελπίσουμε ότι θα τα κρατάει μέχρι εκείνη την ώρα!
μα εχουν ειδικο μερος για να πατανε και δε γλιστραει. δεν ξερω, εμενα παντως ειναι εκπαιδευμενη απο τις τουαλετες του παρκου, αρα δε θα εχουμε προβλημα!

14δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:56 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να πω ρε κοριτσια εμενα παντως δεν εχουν συνηθισει και βλεπω του χρονου να εχουμε θεμα.

15δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:57 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
faye έγραψε:τι να πω ρε κοριτσια εμενα παντως δεν εχουν συνηθισει και βλεπω του χρονου να εχουμε θεμα.


όχι βρε σε έναν χρόνο γίνονται θαύματα! ενώ σε 2 μέρες τι θαύμα να γίνει! No δευτερα 13 σεπτεβρη ..... 534787 pale δευτερα 13 σεπτεβρη ..... 679259 δευτερα 13 σεπτεβρη ..... 654655 δευτερα 13 σεπτεβρη ..... 911307 δευτερα 13 σεπτεβρη ..... 585182

16δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:58 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:
faye έγραψε:καλε τι ωραια ρουχαλακια ειναι αυτα που φορας στον γαμπρουλη μου . χιχιχ

είδες? τον προπονώ για γαμπρό!Razz Razz


bou-boukitsa έγραψε:τι λεσ τωρα? τουρκικες τουαλετεσ εχουν τα νηπια?..αν ειναι δυνατον...εδω ξεχνανε να σκουπιστουν καμια φορα...ασε που εμενα στο σπιτι μου λεει παντα να παω μαζι της..και αν κανουν κακακια...? εγω σπιτι την πλενω κλπ...
πολυ με αγχωσες και εμενα τωρα??
που θα πανε τα παιδακια μας??


και μένα! δεν ξέρει να σκουπιστεί εγώ τον σκουπίζω, ούτε τα βρακιά του δεν ξέρει να σηκώσει! θα βγαίνει ξεβράκωτος απο την τουαλέτα! Χριστέ μου, κοίτα πώς αγχωθήκαμε!

αχ και εμενα...ευτυχως ειναι και αλλα παιδακια ετσι ε? και νομιζα πως την ειχα κακομαθει...αλλα μωρε μικρουλια ειναι ακομη..κριμα να μπουν τοσο στα βαθια...δεν φτανει που πρεπει να μαθουν τοσα πταγματα,,γραμματα..κλπ...να εχουν και την τουαλετα...
τι να πω βρε παιδι μου...τα ελληνικα σχολεια σε ολο το μεγαλειο τους..αισχος!!
(ελπιζω να μην παρεξηγηθω..αλλα δεν μπορουν ολοι να τα πανε σε ιδιωτικο για να τα προσεχουν τα καμαρια μας..?!! ετσι δεν ειναι??)
Θεουλη μου βοήθεια!!!!!!!!!!!!!

17δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 3:59 am

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
faye έγραψε: Συγγνωμη βρε κουκλα μου αλλα δεν το καταλαβαινω. Τουλαχιστον στις αλλες αν τις χλωριωνουν σωστα και τις απολυμαινουν δεν νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα.

Σε αυτό ακριβώς που λες είναι το πρόβλημα.
Εμπιστεύεσαι εσύ ότι τις καθαρίζουν σωστά?
Η διαφορά είναι στο ότι στην μια κάθεσαι ενώ στην άλλη δεν ακουμπάς καθόλου παραμόνο τα παπούτσια σου.
Τα οποία έτσι κι αλλιώς είναι τίγκα στο ζουζούνι από κάτω.
Τώρα για το πιτσίλισμα που λες.. Με τέτοια φόρα πια? Χαχαχαχα
Αστειεύομαι.
Σοβαρά τώρα, επειδή μιλάμε για παιδάκια, λογικά θα υπάρχει κάποια διαδικασία ειδικά για τις πρώτες τάξεις.
Θα πρέπει να μιλήσετε όπως και δήποτε με τους παιδαγωγούς…

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

18δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 4:01 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eley8eria έγραψε:
faye έγραψε: Συγγνωμη βρε κουκλα μου αλλα δεν το καταλαβαινω. Τουλαχιστον στις αλλες αν τις χλωριωνουν σωστα και τις απολυμαινουν δεν νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα.

Σε αυτό ακριβώς που λες είναι το πρόβλημα.
Εμπιστεύεσαι εσύ ότι τις καθαρίζουν σωστά?
Η διαφορά είναι στο ότι στην μια κάθεσαι ενώ στην άλλη δεν ακουμπάς καθόλου παραμόνο τα παπούτσια σου.
Τα οποία έτσι κι αλλιώς είναι τίγκα στο ζουζούνι από κάτω.
Τώρα για το πιτσίλισμα που λες.. Με τέτοια φόρα πια? Χαχαχαχα
Αστειεύομαι.
Σοβαρά τώρα, επειδή μιλάμε για παιδάκια, λογικά θα υπάρχει κάποια διαδικασία ειδικά για τις πρώτες τάξεις.
Θα πρέπει να μιλήσετε όπως και δήποτε με τους παιδαγωγούς…
ισως εχεις και δικιο σε αυτο αλλα εσυ πιστευεις οτι θα ασχολουνται τοσο πολυ οι παιδαγωγοι για να τα πηγαινουν τουαλετα ωστε να μην εχουμε ατυχηματα.; Δεν ξερω. Αλλα και τις κανονικες τουαλετες και καλα να μην τις καθαριζουν αν βαλεις λιγο χαρτι υγειας πανω μπορεις να κανεις κατι. Δεν ξερω ρε κοριτσια δεν το εχω δοκιμασει ακομα στις δικες μου και μου φαινεται βουνο.

19δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 4:04 am

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τωρα που το σκέφτομαι.. Δεν θυμάμαι καθόλου.. μα καθόλου.. τις δικές μας τουαλέτες στο Δημοτικό... drunken

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

20δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 4:05 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
αχ και εμενα...ευτυχως ειναι και αλλα παιδακια ετσι ε? και νομιζα πως την ειχα κακομαθει...αλλα μωρε μικρουλια ειναι ακομη..κριμα να μπουν τοσο στα βαθια...δεν φτανει που πρεπει να μαθουν τοσα πταγματα,,γραμματα..κλπ...να εχουν και την τουαλετα...
τι να πω βρε παιδι μου...τα ελληνικα σχολεια σε ολο το μεγαλειο τους..αισχος!!
(ελπιζω να μην παρεξηγηθω..αλλα δεν μπορουν ολοι να τα πανε σε ιδιωτικο για να τα προσεχουν τα καμαρια
μας..?!! ετσι δεν ειναι??)
Θεουλη μου βοήθεια!!!!!!!!!!!!!


τι κρίμα να μην πάνε μαζί τα παιδάκια μας σχολείο, να βρούμε συμπαράσταση η μία στην άλλη!
εγώ είχα ρωτήσει σε ιδιωτικό για αυτόν ακριβώς το λόγο αλλά μου είχαν πει 4000 το χρόνο! δευτερα 13 σεπτεβρη ..... 911307

21δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 4:07 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια εγώ δεν έχω παιδάκι ακόμα να το στείλω τη Δευτέρα σχολείο, αλλά επειδή διαβάζω αυτά που γράφετε για τις τουαλέτες, θέλω να πω τη γνώμη μου.

Οι τούρκικες όπως τις λέτε, είναι πιο υγιεινές. Καμία τουαλέτα δεν καθαρίζεται τόσο καλά όσο θέλετε να νομίζετε.
Εσείς όταν είστε έξω σε μία καφετέρια ας πούμε, κάθεστε?
Γιατί εμένα η μαμά μου με έμαθε να μην κάθομαι ποτέ. Δε θέλω να έρθω σε επαφή με οτιδήποτε "ξένο". Καμία φορά σιχαίνομαι μέχρι και το πόμολο της πόρτας της τουαλέτας να πιάσω. Όχι να ακουμπήσω το καπάκι της λεκάνης!

Οι τουαλέτες είναι ειδικές -μικρότερες δηλαδή- για παιδάκια και υποθέτω τουλάχιστον ότι δε γλιστράνε. Ύστερα αυτή είναι η "φυσική" στάση του ανθρώπου να κάνει την ανάγκη του. Οπότε αργά ή γρήγορα θα το συνηθίσουν.

Όσο για τα κακάκια. Είμαι κι εγώ από αυτά τα παιδάκια που έμαθαν να τα κρατάνε (όχι τα τσίσα). Για άλλους λόγους. Πχ έρχονταν τα αγόρια και μας έπαιρναν μάτι -στο δημοτικό- από πάνω που οι τουαλέτες δεν ήταν χτισμένες μέχρι το ταβάνι...

Για καλό και για κακό πάντως κάντε καμιά πρόβα στο σπίτι, να μάθουν και να ψευτοσκουπίζονται...
Κι εγώ έτσι αναγκάστηκα να μάθω όπως και οι περισσότερες φαντάζομαι. Οι μαμάδες μας μας σκούπιζαν μέχρι τότε...

22δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 4:08 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα παντος ειναι τυχερα γιατι και στο νηπιο αλλα και στο δημοτικο εχουν απο τις κανονικες!!αλλα και απο τις τουρκικες να ειχαν εμενα δεν κανουν τα κακα στο σχολειο γιατι απλα εχουν μαθει να τους σκουπιζω εγω και ετσι κανουν μονο τα τσισα!

βαρβαρουλα !!!σταματα να αγχωσε!το παιδι θα μαθει!θα τις διξεις καποιες φορες και μετα οκ
αλλα εχεις σκεφτη και το αλλο?αν πηγενες εσυ στα διαλληματα και την εβαζες?

23δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 4:16 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαρτί στη λεκάνη??????
Shocked


Ούτε μία στο εκατομμύριο!
Όταν θα δεις τη λεκάνη τίγκα στο κάτουρο -με συγχωρείτε κιόλας- εσύ τι θα κάνεις?
Θα κάτσεις να τη σκουπίσεις και μετά να στρώσεις ωραία ωραία το χαρτάκι και να στρογγυλοκάτσεις?
Με συγχωρείτε κορίτσια, αλλά επειδή θα κάνω και κοριτσάκι, ποτέ των ποτών ποτέ! Κι επειδή έπαθα και μια ουρολοίμωξη πέρσυ, θα σας πω ότι τα μικρόβια είναι παντού!
Δεν είναι μόνο μέσα στη λεκάνη.
Το καζανάκι που "πετάει" το νερό σα συντριβάνι, ξέρετε τι αποτέλεσμα έχει?
Ποια καθαρίστρια πήρε τη χλωρίνη και το σφουγγάρι να τρίψει γύρω γύρω όλα τα τοιχώματα της λεκάνης?
Μην τρελαθούμε τώρα!

24δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 4:18 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Χαρτί στη λεκάνη??????
Shocked


Ούτε μία στο εκατομμύριο!
Όταν θα δεις τη λεκάνη τίγκα στο κάτουρο -με συγχωρείτε κιόλας- εσύ τι θα κάνεις?
Θα κάτσεις να τη σκουπίσεις και μετά να στρώσεις ωραία ωραία το χαρτάκι και να στρογγυλοκάτσεις?
Με συγχωρείτε κορίτσια, αλλά επειδή θα κάνω και κοριτσάκι, ποτέ των ποτών ποτέ! Κι επειδή έπαθα και μια ουρολοίμωξη πέρσυ, θα σας πω ότι τα μικρόβια είναι παντού!
Δεν είναι μόνο μέσα στη λεκάνη.
Το καζανάκι που "πετάει" το νερό σα συντριβάνι, ξέρετε τι αποτέλεσμα έχει?
Ποια καθαρίστρια πήρε τη χλωρίνη και το σφουγγάρι να τρίψει γύρω γύρω όλα τα τοιχώματα της λεκάνης?
Μην τρελαθούμε τώρα!


και εγώ σιχαίνομαι πολύ! αλλά τι να σου πω! με σίχανες 2 φορές περισσότερο! θα τα κρατάω πάνω μου δεν ξαναπάω σε τουαλέτα! Razz

25δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Empty Απ: δευτερα 13 σεπτεβρη ..... Παρ Σεπ 10, 2010 4:20 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω σιχαινομαι πολυ αλλα επισης νομιζω οτι ειναι πολυ δυσκολο να μαθεις σε τοσο μικρα παιδακια ειδικα αν δεν το εχουν συνηθισει να ενεργουντε με αυτον τον τροπο . Βεβαια μπορει να κανω και λαθος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις