Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
59 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 59 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51Είμαι ξανά έγκυος!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Είμαι ξανά έγκυος!! Κυρ Ιουλ 27, 2014 1:55 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stel87 έγραψε:
efaki27 έγραψε:
ANGEL έγραψε:Ε, ναι , λοιπόν!! Είμαι έγκυος στο 3ο παιδάκι!!!
Και εμφανίζομαι ξανά στο φόρουμ!!
μπράβο,συνχαριτήρια! !!!!! να σου ζησουν ,γερα κ δυνατα να είναι!!!τα παιδιά ειναι δώρο θεού...κ εμεις 4 αδερφια ειμαστε,κ αν κ δεν μεγαλωσαμε στα πλούτη,δεν μας ένοιαζε γιατι ειχαμε αγάπη!!!για μένα είσαι άξια θαυμασμού!!!

efaki27  και εγω ακριβος το ιδιο,4 αδερφια,χωρις πολλα πολλα αλλα με πολλη πολλη αγαπη και τωρα ξερω οτι εχω 3 ανθρωπους που δεν θα τουσ αλαζα με τιποτα στον κοσμο..

καποιοι ανθρωποι απλα θελουν να κανουν παιδια για να τα ντυνουν με τα καλυτερα,να τουσ αγοραζουν οτι βγει στην αγορα γιαυτο και χρειαζονται τοσα χρηματα για να τα μεγαλωσουν αλλα ξεχνανε το πιο βασικο που μπορουν να τουσ δωσουν.


Σας ευχαριστώ, κορίτσια, για τις ευχές σας!! Σας ευχαριστώ που χαίρεστε με τη χαρά μου!! Κι εγώ αισθάνομαι ικανοποιημένη μέσα σε μια μεγάλη οικογένεια και χαίρομαι που προσπαθώ να τη μεγαλώσω!!!

52Είμαι ξανά έγκυος!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Είμαι ξανά έγκυος!! Κυρ Ιουλ 27, 2014 4:00 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANGEL έγραψε:
stel87 έγραψε:
efaki27 έγραψε:
ANGEL έγραψε:Ε, ναι , λοιπόν!! Είμαι έγκυος στο 3ο παιδάκι!!!
Και εμφανίζομαι ξανά στο φόρουμ!!
μπράβο,συνχαριτήρια! !!!!! να σου ζησουν ,γερα κ δυνατα να είναι!!!τα παιδιά ειναι δώρο θεού...κ εμεις 4 αδερφια ειμαστε,κ αν κ δεν μεγαλωσαμε στα πλούτη,δεν μας ένοιαζε γιατι ειχαμε αγάπη!!!για μένα είσαι άξια θαυμασμού!!!

efaki27  και εγω ακριβος το ιδιο,4 αδερφια,χωρις πολλα πολλα αλλα με πολλη πολλη αγαπη και τωρα ξερω οτι εχω 3 ανθρωπους που δεν θα τουσ αλαζα με τιποτα στον κοσμο..

καποιοι ανθρωποι απλα θελουν να κανουν παιδια για να τα ντυνουν με τα καλυτερα,να τουσ αγοραζουν οτι βγει στην αγορα γιαυτο και χρειαζονται τοσα χρηματα για να τα μεγαλωσουν αλλα ξεχνανε το πιο βασικο που μπορουν να τουσ δωσουν.


Σας ευχαριστώ, κορίτσια, για τις ευχές σας!! Σας ευχαριστώ που χαίρεστε με τη χαρά μου!! Κι εγώ αισθάνομαι ικανοποιημένη μέσα σε μια μεγάλη οικογένεια και χαίρομαι που προσπαθώ να τη μεγαλώσω!!!



Αν μπαίνατε στο κόπο να διαβάσετε τη νούμερο 28 ανάρτηση στη δεύτερη σελίδα , θα διαπιστώνατε ότι και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ της έδωσα της κοπέλας αλλά και τη γνώμη μου είπα ή οποία μπορεί να μην σας αρέσει αλλά αυτή είναι ,τι να κάνουμε ;

Γι αυτό αστροπελέκια μου, να διαβάζετε καλύτερα.
Σας το βάζω και εδώ


Απ: Είμαι ξανά έγκυος!! στό Παρ Jul 25, 2014 4:11 pm
Stevi_tasos

Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συνδεδεμένος
Αριθμός μηνυμάτων: 1055
Points: 1149
Ημερομηνία εγγραφής: 24/06/2014
Stevi_tasos έγραψε:
Αναφέρομαι στην σημερινή εποχή για να μην παρεξηγηθώ.

Όποιος κάνει από τρίτο παιδί και πάνω, θα είναι εισοδηματίας ή φοροφυγάς, ή θα έχει μαύρα εισοδήματα αλλιώς αξιοπρεπή ζωή,μεγάλωμα παιδιών με όλες τις σημερινές ανάγκες που δεν είναι πλασματικές αλλά πραγματικές και ότι επιφέρουν σε κόστος τα πολλά παιδιά σήμερα,θα το βρεις μπροστά σου.
Όλα αυτά είναι ωραία , τα τρία παιδιά ,τα τέσσερα, τα πέντε αλλά αν δεν έχεις χρήματα για να τους προσφέρεις από τα βασικά μέχρι ένα μέσο όρο κόστους διαβίωσης, η διαβίωση αυτή εξελίσσεται σε αγώνα για επιβίωση.
Με το καλό να γεννήσεις αλλά έχε όλα αυτά στο μυαλό σου γιατί τα μωράκια μετά το "γκούτσου γκούτσου" και την πρώτη χαρά , χρειάζονται ασφάλειες, γιατρούς, φάρμακα, εμβόλια, φαγητό, γάλατα, φρούτα ,σπίτι , ζέστη , δροσιά κλπ κλπ ....
Δεν είμαστε και γύφτοι στο τσαντίρι να κάνουμε από δέκα παιδιά η κάθε μια και όσα πεθάνουν , πέθαναν ούτε είμαστε στο Μεσαίωνα ή στην αρχαία Ελλάδα ούτε στο 1900 .
Έχουμε 2014 .


Είτε σου αρέσει είτε όχι , αυτή είναι η γνώμη μου για τα τρία και πάνω παιδιά.
Αν δεν σου αρέσει κράτα τη γνώμη της roodie και όσων σου λένε το αντίθετο για να είναι αρεστές και φυσικά εγώ...η ...κακιά της παρέας!
Ούτε οι άλλες θα σου δώσουν λεφτά γιατί είπε μία, νομίζω η roodie ότι δεν θα τα ζητήσεις από μένα.Φυσικά και όχι.
Εμείς με τρία παιδιά ξέρουμε τι έξοδα υπάρχουν και φυσικά το τι πιστεύουν τα ζευγάρια είναι διαφορετικό γιατί το κάθε ζευγάρι έχει τα δικά του εισοδήματα αλλά κυρίως τα δικά του "θέλω" για τα δικά του παιδιά.
Εγώ είπα τη γνώμη μου ευγενέστατα , σου είπα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που είσαι έγκυος αλλά παράλληλα σου είπα ότι τα έξοδα πολλαπλασιάζονται και στο είπα όχι για να ακούσεις κάτι ευχάριστο αλλά για να διαβάσεις και να καταλάβεις την πραγματικότητα που είναι ότι τα παιδιά θέλουν λεφτά εκτός από τα γνωστά βασικά και τετριμμένα που λέγονται όταν λείπουν τα χρήματα δηλαδή ότι θέλουν αγάπη και θαλπωρή και όλα αυτά. ΝΑΙ, τα θέλουν αυτά πρωτίστως αλλά χωρίς χρήμα η αγάπη φεύγει από το παράθυρο και η θαλπωρή χάνεται ειδικά το Χειμώνα που θα πρέπει να ανάβετε καλοριφέρ και να καίτε πετρέλαιο, φυσικό αέριο, ξύλα, ηλεκτρικό ή ότι άλλο.
Για να το βουλώσουν λοιπόν μερικές κακές και πανάθλιες εδώ μέσα που μπαίνουν κάθε φορά όταν γράφω κάτι διαφορετικό που δεν τους αρέσει, επαναλαμβάνω πάλι αυτό που είπα:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ.


ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΣΑΣ.

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ.

ΑΝ ΣΑΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ Ή ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΜΑΥΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ,ΠΑΩ ΠΑΣΟ !

ΟΚ ;

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΛΕΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΩΝ.

53Είμαι ξανά έγκυος!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Είμαι ξανά έγκυος!! Κυρ Ιουλ 27, 2014 4:01 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Stevi_tasos έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:Αναφέρομαι στην σημερινή εποχή για να μην παρεξηγηθώ.

Όποιος κάνει από τρίτο παιδί και πάνω, θα είναι  εισοδηματίας ή φοροφυγάς, ή θα έχει μαύρα εισοδήματα αλλιώς αξιοπρεπή ζωή,μεγάλωμα παιδιών με όλες τις σημερινές ανάγκες που δεν είναι πλασματικές αλλά πραγματικές και ότι επιφέρουν σε κόστος τα πολλά παιδιά σήμερα,θα το βρεις μπροστά σου.
Όλα αυτά είναι ωραία , τα τρία παιδιά ,τα τέσσερα, τα πέντε αλλά αν δεν έχεις χρήματα για να τους προσφέρεις από τα βασικά μέχρι ένα μέσο όρο κόστους διαβίωσης, η διαβίωση αυτή εξελίσσεται σε αγώνα για επιβίωση.
Με το καλό να γεννήσεις αλλά έχε όλα αυτά στο μυαλό σου γιατί τα μωράκια μετά το "γκούτσου γκούτσου" και την πρώτη χαρά , χρειάζονται ασφάλειες, γιατρούς, φάρμακα, εμβόλια, φαγητό, γάλατα, φρούτα ,σπίτι , ζέστη , δροσιά κλπ κλπ ....
Δεν είμαστε και γύφτοι στο τσαντίρι να κάνουμε από δέκα παιδιά η κάθε μια και όσα πεθάνουν , πέθαναν ούτε είμαστε στο Μεσαίωνα ή στην αρχαία Ελλάδα ούτε στο 1900 .
Έχουμε 2014 .  


Είτε σου αρέσει είτε όχι , αυτή είναι η γνώμη μου για τα τρία και πάνω παιδιά.
Αν δεν σου αρέσει κράτα τη γνώμη της roodie  και όσων σου λένε το αντίθετο για να είναι αρεστές και φυσικά εγώ...η ...κακιά της παρέας!
Ούτε οι άλλες θα σου δώσουν λεφτά γιατί είπε μία, νομίζω η roodie ότι δεν θα τα ζητήσεις από μένα.Φυσικά και όχι.
Εμείς με τρία παιδιά ξέρουμε τι έξοδα υπάρχουν και φυσικά το τι πιστεύουν τα ζευγάρια είναι διαφορετικό γιατί το κάθε ζευγάρι έχει τα δικά του εισοδήματα αλλά κυρίως τα δικά του "θέλω" για τα δικά του παιδιά.
Εγώ είπα τη γνώμη μου ευγενέστατα , σου είπα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που είσαι έγκυος αλλά παράλληλα σου είπα ότι τα έξοδα πολλαπλασιάζονται και στο είπα όχι για να ακούσεις κάτι ευχάριστο αλλά για να διαβάσεις και να καταλάβεις την πραγματικότητα που είναι ότι τα παιδιά θέλουν λεφτά εκτός από τα γνωστά βασικά και τετριμμένα που λέγονται όταν λείπουν τα χρήματα δηλαδή ότι θέλουν αγάπη και θαλπωρή και όλα αυτά. ΝΑΙ, τα θέλουν αυτά πρωτίστως αλλά χωρίς χρήμα η αγάπη φεύγει από το παράθυρο και η θαλπωρή χάνεται ειδικά το Χειμώνα που θα πρέπει να ανάβετε καλοριφέρ και να καίτε πετρέλαιο, φυσικό αέριο, ξύλα, ηλεκτρικό ή ότι άλλο.
Για να το βουλώσουν λοιπόν μερικές κακές και πανάθλιες εδώ μέσα που μπαίνουν κάθε φορά όταν γράφω κάτι διαφορετικό που δεν τους αρέσει,  επαναλαμβάνω πάλι αυτό που είπα:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ.

ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΣΑΣ.

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ.


ΑΝ ΣΑΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ Ή ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΜΑΥΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ,ΠΑΩ ΠΑΣΟ !

ΟΚ ;


ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΛΕΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΩΝ.
..

54Είμαι ξανά έγκυος!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Είμαι ξανά έγκυος!! Κυρ Ιουλ 27, 2014 11:03 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Stevi_tasos έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:
Stevi_tasos έγραψε:Αναφέρομαι στην σημερινή εποχή για να μην παρεξηγηθώ.

Όποιος κάνει από τρίτο παιδί και πάνω, θα είναι  εισοδηματίας ή φοροφυγάς, ή θα έχει μαύρα εισοδήματα αλλιώς αξιοπρεπή ζωή,μεγάλωμα παιδιών με όλες τις σημερινές ανάγκες που δεν είναι πλασματικές αλλά πραγματικές και ότι επιφέρουν σε κόστος τα πολλά παιδιά σήμερα,θα το βρεις μπροστά σου.
Όλα αυτά είναι ωραία , τα τρία παιδιά ,τα τέσσερα, τα πέντε αλλά αν δεν έχεις χρήματα για να τους προσφέρεις από τα βασικά μέχρι ένα μέσο όρο κόστους διαβίωσης, η διαβίωση αυτή εξελίσσεται σε αγώνα για επιβίωση.
Με το καλό να γεννήσεις αλλά έχε όλα αυτά στο μυαλό σου γιατί τα μωράκια μετά το "γκούτσου γκούτσου" και την πρώτη χαρά , χρειάζονται ασφάλειες, γιατρούς, φάρμακα, εμβόλια, φαγητό, γάλατα, φρούτα ,σπίτι , ζέστη , δροσιά κλπ κλπ ....
Δεν είμαστε και γύφτοι στο τσαντίρι να κάνουμε από δέκα παιδιά η κάθε μια και όσα πεθάνουν , πέθαναν ούτε είμαστε στο Μεσαίωνα ή στην αρχαία Ελλάδα ούτε στο 1900 .
Έχουμε 2014 .  


Είτε σου αρέσει είτε όχι , αυτή είναι η γνώμη μου για τα τρία και πάνω παιδιά.
Αν δεν σου αρέσει κράτα τη γνώμη της roodie  και όσων σου λένε το αντίθετο για να είναι αρεστές και φυσικά εγώ...η ...κακιά της παρέας!
Ούτε οι άλλες θα σου δώσουν λεφτά γιατί είπε μία, νομίζω η roodie ότι δεν θα τα ζητήσεις από μένα.Φυσικά και όχι.
Εμείς με τρία παιδιά ξέρουμε τι έξοδα υπάρχουν και φυσικά το τι πιστεύουν τα ζευγάρια είναι διαφορετικό γιατί το κάθε ζευγάρι έχει τα δικά του εισοδήματα αλλά κυρίως τα δικά του "θέλω" για τα δικά του παιδιά.
Εγώ είπα τη γνώμη μου ευγενέστατα , σου είπα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που είσαι έγκυος αλλά παράλληλα σου είπα ότι τα έξοδα πολλαπλασιάζονται και στο είπα όχι για να ακούσεις κάτι ευχάριστο αλλά για να διαβάσεις και να καταλάβεις την πραγματικότητα που είναι ότι τα παιδιά θέλουν λεφτά εκτός από τα γνωστά βασικά και τετριμμένα που λέγονται όταν λείπουν τα χρήματα δηλαδή ότι θέλουν αγάπη και θαλπωρή και όλα αυτά. ΝΑΙ, τα θέλουν αυτά πρωτίστως αλλά χωρίς χρήμα η αγάπη φεύγει από το παράθυρο και η θαλπωρή χάνεται ειδικά το Χειμώνα που θα πρέπει να ανάβετε καλοριφέρ και να καίτε πετρέλαιο, φυσικό αέριο, ξύλα, ηλεκτρικό ή ότι άλλο.
Για να το βουλώσουν λοιπόν μερικές κακές και πανάθλιες εδώ μέσα που μπαίνουν κάθε φορά όταν γράφω κάτι διαφορετικό που δεν τους αρέσει,  επαναλαμβάνω πάλι αυτό που είπα:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ.

ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΣΑΣ.

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ.


ΑΝ ΣΑΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ Ή ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΜΑΥΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ,ΠΑΩ ΠΑΣΟ !

ΟΚ ;


ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΛΕΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΩΝ.
..
.

55Είμαι ξανά έγκυος!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Είμαι ξανά έγκυος!! Τετ Ιουλ 30, 2014 11:28 pm

zenaki


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Με το καλο γερο και υγεια γεματο και να χαιρεσαι τα αλλα δυο αγγελουδια σου..

56Είμαι ξανά έγκυος!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Είμαι ξανά έγκυος!! Πεμ Ιουλ 31, 2014 7:10 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zenaki έγραψε:Με το καλο γερο και υγεια γεματο και να χαιρεσαι τα αλλα δυο αγγελουδια σου..

Σ'ευχαριστώ!! Κι εσύ με το καλό να γεννήσεις!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις