Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Για να αρχίσουμε... Empty Για να αρχίσουμε... Παρ Ιουλ 25, 2014 4:58 am

Βάνα Κ.

Βάνα Κ.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλώς σας βρήκα!!!
Έχω μια κορούλα 13 μηνών και μας ενδιαφέρουν ό,τι έχει σχέση με διατροφή, θηλασμό, baby led weaning. Μένουμε στην Αγγλία προς το παρόν, αλλά τον Αύγουστο επιστρέφουμε στα πάτρια...
Μας αρέσουν οι βόλτες με το μάρσιπο και να ακούω την ανάσα της μικρής μου όταν κοιμάται.

http://www.babyledweaning.gr

2Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Παρ Ιουλ 25, 2014 5:02 am

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βάνα Κ. έγραψε:Καλώς σας βρήκα!!!
Έχω μια κορούλα 13 μηνών και μας ενδιαφέρουν ό,τι έχει σχέση με διατροφή, θηλασμό, baby led weaning. Μένουμε στην Αγγλία προς το παρόν, αλλά τον Αύγουστο επιστρέφουμε στα πάτρια...
Μας αρέσουν οι βόλτες με το μάρσιπο και να ακούω την ανάσα της μικρής μου όταν κοιμάται.
καλως ηρθες!να την χαιρεσαι!να σε ρωτησω κατι γιατι ειμαι ασχετη!τι ειναι το baby led weaning? Rolling Eyes 

3Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Παρ Ιουλ 25, 2014 7:06 am

Βάνα Κ.

Βάνα Κ.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα! Να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου.
Baby led weaning είναι ο τρόπος με τον οποίο κάναμε την εισαγωγή στις στερεές τροφές από τότε που η κόρη μας ήταν 6 μηνών. Βασικά δεν δίνεις καθόλου αλεσμένα.
Έχει πολύ ενδιαφέρον κυρίως για τα αποτελέσματά του. Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο υπάρχει και ιστοσελίδα στα ελληνικά που έχω φτιάξει γιατί δεν υπήρχε τίποτα, όλα ήταν στα αγγλικά. Συγνώμη που δεν μπορώ να παραθέσω την ιστοσελίδα, είμαι καινούριο μέλος ακόμη, αλλά θα την βρεις πολύ εύκολα, αν βάλεις το όνομα της μεθόδου και μετά .gr
Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Καλή συνέχεια Very Happy 

http://www.babyledweaning.gr

4Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Παρ Ιουλ 25, 2014 8:29 am

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βάνα Κ. έγραψε:Καλησπέρα! Να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου.
Baby led weaning είναι ο τρόπος με τον οποίο κάναμε την εισαγωγή στις στερεές τροφές από τότε που η κόρη μας ήταν 6 μηνών. Βασικά δεν δίνεις καθόλου αλεσμένα.
Έχει πολύ ενδιαφέρον κυρίως για τα αποτελέσματά του. Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο υπάρχει και ιστοσελίδα στα ελληνικά που έχω φτιάξει γιατί δεν υπήρχε τίποτα, όλα ήταν στα αγγλικά. Συγνώμη που δεν μπορώ να παραθέσω την ιστοσελίδα, είμαι καινούριο μέλος ακόμη, αλλά θα την βρεις πολύ εύκολα, αν βάλεις το όνομα της μεθόδου και μετά .gr
Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Καλή συνέχεια Very Happy 
ενδιαφερον αυτο!αν και εχουμε περασει αυτο το σταδιο προ πολλου,καθε πληροφορια ειναι χρησιμη

5Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Παρ Ιουλ 25, 2014 8:37 am

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλως ηρθες να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!

6Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Παρ Ιουλ 25, 2014 9:40 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βάνα Κ. έγραψε:Καλώς σας βρήκα!!!
Έχω μια κορούλα 13 μηνών και μας ενδιαφέρουν ό,τι έχει σχέση με διατροφή, θηλασμό, baby led weaning. Μένουμε στην Αγγλία προς το παρόν, αλλά τον Αύγουστο επιστρέφουμε στα πάτρια...
Μας αρέσουν οι βόλτες με το μάρσιπο και να ακούω την ανάσα της μικρής μου όταν κοιμάται.

ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ;

7Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Σαβ Ιουλ 26, 2014 12:05 am

Βάνα Κ.

Βάνα Κ.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ααααχ, όλοι αυτό μας λένε...
Το σκεφτόμαστε πολύ καιρό και είπαμε να το δοκιμάσουμε. Εγώ έχω δουλειά, ο άντρας μου ψάχνει, σπίτι υπάρχει και το σημαντικότερο είναι ότι οι οικογένειές μας είναι στην Ελλάδα. Και το βάλαμε σαν προτεραιότητα να μεγαλώσουμε το/τα παιδιά μας ακόμα και με στερήσεις, αλλά περιστοιχισμένα απο την αγάπη των δικών μας. Τι να πω... Wish me luck...

http://www.babyledweaning.gr

8Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Σαβ Ιουλ 26, 2014 12:16 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλώς ήρθες στο φόρουμ και με το καλό να επιστρέψεις στην Ελλάδα!! Θα τα λέμε εδώ μέσα!!

9Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Κυρ Ιουλ 27, 2014 10:39 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βάνα Κ. έγραψε:Ααααχ, όλοι αυτό μας λένε...
Το σκεφτόμαστε πολύ καιρό και είπαμε να το δοκιμάσουμε. Εγώ έχω δουλειά, ο άντρας μου ψάχνει, σπίτι υπάρχει και το σημαντικότερο είναι ότι οι οικογένειές μας είναι στην Ελλάδα. Και το βάλαμε σαν προτεραιότητα να μεγαλώσουμε το/τα παιδιά μας ακόμα και με στερήσεις, αλλά περιστοιχισμένα απο την αγάπη των δικών μας. Τι να πω... Wish me luck...

Obviously I wish you good luck !
Αλλά δεν είναι ότι καλύτερο να έρθετε Ελλάδα.
Αν έχετε τα ίδια εισοδήματα με δικό σας σπίτι και πάλι η ζωή εδώ είναι δύσκολη.

10Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Κυρ Ιουλ 27, 2014 10:41 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πρέπει να τα βάλετε κάτω και να αναλύσετε τα δεδομένα πολύ καλά.
Οι συναισθηματισμοί θα σου πρότεινα να περάσουν σε δεύτερη μοίρα.

Obviously quite a lot has changed since Greece first went (or entered) into this deep recession and financial crisis.
As a result, see what is happening,now !

11Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Κυρ Ιουλ 27, 2014 3:24 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βάνα Κ. έγραψε:Καλώς σας βρήκα!!!
Έχω μια κορούλα 13 μηνών και μας ενδιαφέρουν ό,τι έχει σχέση με διατροφή, θηλασμό, baby led weaning. Μένουμε στην Αγγλία προς το παρόν, αλλά τον Αύγουστο επιστρέφουμε στα πάτρια...
Μας αρέσουν οι βόλτες με το μάρσιπο και να ακούω την ανάσα της μικρής μου όταν κοιμάται.

Κι εμείς με baby led weaning ξεκινήσαμε και πηγε πολύ καλά. Αλλά από 14 μηνών και μετά ο δικός μου απλά έχασε το ενδιαφέρον του, ξαφνικά άρχισε απλά να ανοίγει το στόμα του και να περιμένει να τον ταΐσω εγώ. Η θεωρία μου είναι ότι ήταν πάνω που άρχισε να γυρνάει το σπίτι και σου λέει ο πιτσιρικάς "να ξοδέψω μία ώρα να φάω ενώ μπορώ να τελειώνω σε 20 λεπτά και να πάω να παίξω;"  Laughing Laughing Laughing 

Με το καθάρισμα πώς την πάλεψες;;;

Καλή επιστροφή να 'χετε και καλή τύχη.

12Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Κυρ Ιουλ 27, 2014 11:12 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βάνα Κ. έγραψε:Ααααχ, όλοι αυτό μας λένε...
Το σκεφτόμαστε πολύ καιρό και είπαμε να το δοκιμάσουμε. Εγώ έχω δουλειά, ο άντρας μου ψάχνει, σπίτι υπάρχει και το σημαντικότερο είναι ότι οι οικογένειές μας είναι στην Ελλάδα. Και το βάλαμε σαν προτεραιότητα να μεγαλώσουμε το/τα παιδιά μας ακόμα και με στερήσεις, αλλά περιστοιχισμένα απο την αγάπη των δικών μας. Τι να πω... Wish me luck...
Μια χαρά σας βρίσκω. Το έκαναν και δύο φίλες μου πρόσφατα και δεν το έχουν μετανιώσει. Όσο δύσκολη και να είναι η ζωή στην Ελλάδα, αλλά τόσο δύσκολη είναι και στο εξωτερικό. Απλά οι δυσκολίες είναι διαφορετικές. Όλα καλά θα σας πάνε, να το δεις!  Very Happy 

13Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Κυρ Ιουλ 27, 2014 11:15 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όσο για το baby led weaning, προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα τι προσφέρει εκτός από το να δημιουργεί άλλον ένα πονοκέφαλο για τη μαμά  Embarassed 

14Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Κυρ Ιουλ 27, 2014 11:17 pm

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Areti2 έγραψε:
Βάνα Κ. έγραψε:Ααααχ, όλοι αυτό μας λένε...
Το σκεφτόμαστε πολύ καιρό και είπαμε να το δοκιμάσουμε. Εγώ έχω δουλειά, ο άντρας μου ψάχνει, σπίτι υπάρχει και το σημαντικότερο είναι ότι οι οικογένειές μας είναι στην Ελλάδα. Και το βάλαμε σαν προτεραιότητα να μεγαλώσουμε το/τα παιδιά μας ακόμα και με στερήσεις, αλλά περιστοιχισμένα απο την αγάπη των δικών μας. Τι να πω... Wish me luck...
Μια χαρά σας βρίσκω. Το έκαναν και δύο φίλες μου πρόσφατα και δεν το έχουν μετανιώσει. Όσο δύσκολη και να είναι η ζωή στην Ελλάδα, αλλά τόσο δύσκολη είναι και στο εξωτερικό. Απλά οι δυσκολίες είναι διαφορετικές. Όλα καλά θα σας πάνε, να το δεις!  Very Happy 


ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ "ΔΟΥΛΟΥΣ" ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ(ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΟΥΛΟΥΣ) ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ !
ΚΟΠΙΑΣΤΕ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΝΑ ΦΑΤΕ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ ,ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΛΙΑ !
ΘΑ ΤΣΟΝΤΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ , ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΝΤΑΝΤΑ , ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΕΤΕ !!!

ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ....

15Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Κυρ Ιουλ 27, 2014 11:58 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε Τάσο μου δεν έχεις κάτι καλύτερο να ασχοληθείς; Έχεις γαμίσει όλα τα θέματα του φόρουμ με βλακείες. Ήμαρτον αγόρι μου, καλοκαίρι είναι, πάνε να κάνεις κανένα μπανάκι να δροσιστεί ο εγκέφαλος γιατί ο χειμώνας προβλέπεται μακρύς.

16Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Κυρ Ιουλ 27, 2014 11:59 pm

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σόρρυ - γεμίσει ήθελα να πω αλλά ξέρεις πώς είναι, γλώσσα λανθάνουσα κλπ κλπ  Rolling Eyes

17Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 12:06 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Areti2 έγραψε:Όσο για το baby led weaning, προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα τι προσφέρει εκτός από το να δημιουργεί άλλον ένα πονοκέφαλο για τη μαμά  Embarassed 


Απο πλευρας φαγητου δεν ειναι ιδιαιτερα μπελαλιδικο.... το παιδι τρωει ο,τι και οι γονεις του, απλα αναλατο. Συνηθιζει σε διαφορετικες υφες, δε χρειαζεται να "κρυβεις" τα λαχανικα, τρωει οσο θελει και δεν "φτυαριζεις" απλα το φαγητο στο στομα του και φυσικα γλυτωνεις ποστ του τυπου "3 χρονων και τρωει μονο αλεσμενα, τι να κανω;".  Very Happy 

Τον πρωτο μηνα προσπαθησα κι εγω με πουρεδες και φρουτοκρεμες αλλα αρνιοταν πεισματικα. Η επισκεπτρια υγειας μου το προτεινε κι ετσι ξεκινησε να τρωει ο δικος μου!

Βανα μου, παιδικο ειχατε ξεκινησει παιδικο εδω;


Σορρυ για τους τονους, δεν εχει το κινητο!

18Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 12:10 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Areti2 έγραψε:Βρε Τάσο μου δεν έχεις κάτι καλύτερο να ασχοληθείς; Έχεις γαμίσει όλα τα θέματα του φόρουμ με βλακείες. Ήμαρτον αγόρι μου, καλοκαίρι είναι, πάνε να κάνεις κανένα μπανάκι να δροσιστεί ο εγκέφαλος γιατί ο χειμώνας προβλέπεται μακρύς.

Στα μπάνια του είναι υποτίθεται.

19Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 12:14 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
margdimitra έγραψε:
Areti2 έγραψε:Βρε Τάσο μου δεν έχεις κάτι καλύτερο να ασχοληθείς; Έχεις γαμίσει όλα τα θέματα του φόρουμ με βλακείες. Ήμαρτον αγόρι μου, καλοκαίρι είναι, πάνε να κάνεις κανένα μπανάκι να δροσιστεί ο εγκέφαλος γιατί ο χειμώνας προβλέπεται μακρύς.

Στα μπάνια του είναι υποτίθεται.

Πότε τα κάνει; Τη νύχτα; Γιατί τη μέρα είναι συνέχεια στο κομπιούτερ.

20Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 12:16 am

Areti2

Areti2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mamma Tomato έγραψε:Απο πλευρας φαγητου δεν ειναι ιδιαιτερα μπελαλιδικο.... το παιδι τρωει ο,τι και οι γονεις του, απλα αναλατο. Συνηθιζει σε διαφορετικες υφες, δε χρειαζεται να "κρυβεις" τα λαχανικα, τρωει οσο θελει και δεν "φτυαριζεις" απλα το φαγητο στο στομα του και φυσικα γλυτωνεις ποστ του τυπου "3 χρονων και τρωει μονο αλεσμενα, τι να κανω;".  Very Happy 

Και κερδίζεις ποστ του τύπου "18 μηνών ξαφνικά σταμάτησε να τρώει"  Razz 

Δεν έχω κρύψει ποτέ λαχανικά. Δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό με τα αλεσμένα.

Και τις υφές κάποια στιγμή θα τις συνηθίσει, γιατί να ξεκινήσει από 6 μηνών; Όλα στην ώρα τους...

(δεν σου επιτίθεμαι, έτσι; απλά λέω φωναχτά τον συλλογισμό μου)

21Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 12:59 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Areti2 έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Απο πλευρας φαγητου δεν ειναι ιδιαιτερα μπελαλιδικο.... το παιδι τρωει ο,τι και οι γονεις του, απλα αναλατο. Συνηθιζει σε διαφορετικες υφες, δε χρειαζεται να "κρυβεις" τα λαχανικα, τρωει οσο θελει και δεν "φτυαριζεις" απλα το φαγητο στο στομα του και φυσικα γλυτωνεις ποστ του τυπου "3 χρονων και τρωει μονο αλεσμενα, τι να κανω;".  Very Happy 

Και κερδίζεις ποστ του τύπου "18 μηνών ξαφνικά σταμάτησε να τρώει"  Razz 

Δεν έχω κρύψει ποτέ λαχανικά. Δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό με τα αλεσμένα.

Και τις υφές κάποια στιγμή θα τις συνηθίσει, γιατί να ξεκινήσει από 6 μηνών; Όλα στην ώρα τους...

(δεν σου επιτίθεμαι, έτσι; απλά λέω φωναχτά τον συλλογισμό μου)

Εξαρτάται και από το παιδί.
Ξέρω σπόρι που από ενός έτους τρώει ποπ κορν χωρίς κανένα πρόβλημα και φαγητό μαλακό. Χωρίς καν να έχουν προσπαθήσει οι γονείς.
Ο δικός μου πάλι ο μαντράχαλος και να του το μασήσεις... φαγητό δε θα φάει. Είναι του γάλακτος.

Και εγώ πάντως είμαι της άποψης ότι πρέπει να ακολουθούμε τους ρυθμούς του παιδιού και να μην πιέζουμε καταστάσεις.

22Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 3:17 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Areti2 έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Απο πλευρας φαγητου δεν ειναι ιδιαιτερα μπελαλιδικο.... το παιδι τρωει ο,τι και οι γονεις του, απλα αναλατο. Συνηθιζει σε διαφορετικες υφες, δε χρειαζεται να "κρυβεις" τα λαχανικα, τρωει οσο θελει και δεν "φτυαριζεις" απλα το φαγητο στο στομα του και φυσικα γλυτωνεις ποστ του τυπου "3 χρονων και τρωει μονο αλεσμενα, τι να κανω;".  Very Happy 

Και κερδίζεις ποστ του τύπου "18 μηνών ξαφνικά σταμάτησε να τρώει"  Razz 

Δεν έχω κρύψει ποτέ λαχανικά. Δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό με τα αλεσμένα.

Και τις υφές κάποια στιγμή θα τις συνηθίσει, γιατί να ξεκινήσει από 6 μηνών; Όλα στην ώρα τους...

(δεν σου επιτίθεμαι, έτσι; απλά λέω φωναχτά τον συλλογισμό μου)

margdimitra έγραψε:
Areti2 έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Απο πλευρας φαγητου δεν ειναι ιδιαιτερα μπελαλιδικο.... το παιδι τρωει ο,τι και οι γονεις του, απλα αναλατο. Συνηθιζει σε διαφορετικες υφες, δε χρειαζεται να "κρυβεις" τα λαχανικα, τρωει οσο θελει και δεν "φτυαριζεις" απλα το φαγητο στο στομα του και φυσικα γλυτωνεις ποστ του τυπου "3 χρονων και τρωει μονο αλεσμενα, τι να κανω;".  Very Happy 

Και κερδίζεις ποστ του τύπου "18 μηνών ξαφνικά σταμάτησε να τρώει"  Razz 

Δεν έχω κρύψει ποτέ λαχανικά. Δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό με τα αλεσμένα.

Και τις υφές κάποια στιγμή θα τις συνηθίσει, γιατί να ξεκινήσει από 6 μηνών; Όλα στην ώρα τους...

(δεν σου επιτίθεμαι, έτσι; απλά λέω φωναχτά τον συλλογισμό μου)

Εξαρτάται και από το παιδί.
Ξέρω σπόρι που από ενός έτους τρώει ποπ κορν χωρίς κανένα πρόβλημα και φαγητό μαλακό. Χωρίς καν να έχουν προσπαθήσει οι γονείς.
Ο δικός μου πάλι ο μαντράχαλος και να του το μασήσεις... φαγητό δε θα φάει. Είναι του γάλακτος.

Και εγώ πάντως είμαι της άποψης ότι πρέπει να ακολουθούμε τους ρυθμούς του παιδιού και να μην πιέζουμε καταστάσεις.

Μην αγχωνεσαι Αρετη, δεν ειδα να μου επιτιθεσαι. Ειναι αυτο που ειπε η Margidimitra, το καθε παιδι εχει το δικο του ρυθμο. Ο δικος μου δεν τους ηθελε τους πουρεδες, αντιθετα ενα απο τα πρωτα πραγματα που εφαγε ηταν σουτζουκακι (αναλατο) και πατατα φουρνου. Τη λιστα με τα πλεονεκτηματα την εχω προχειρη γιατι καταλαβαινεις το τι ακουσα απο τις γιαγιαδες! Laughing 

23Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 4:26 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ "ΔΟΥΛΙΚΑ" ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΑΓΚΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΝΤΑΝΤΑ, ΕΡΧΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΕΙΣ.
ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΣΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΑΛΛΩΝ ΣΥΝΑΦΩΝ.
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΕΙΣ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ, ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΓΑΠΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.
ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΖΩ.
ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ;
ΧΕΣΤΗΚΑ ! ! !
ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ "ΧΕΣΤΗΚΑ" ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ !!

24Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 4:58 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαλαρωσε λιγο, δε σου ζητησε δανεικα η κοπελα....  Very Happy 

Ο παιδικος στη Βρετανια κοστιζει οσο ενας μισθος, οι περισσοτερες μαμαδες τα πρωτα 3χρονια δουλευουν με χασουρα, απλα και μονο για να μεινουν στην αγορα εργασιας.Δεν ξερω τι δουλεια κανουν τα παιδια αλλα μαλλον εφοπλιστες δεν ειναι. Οποτε τα βαζεις κατω και λες "μεροδουλι-μεροφαι εδω ή στην Ελλαδα;" Και επιλεγεις. Αλλα την επιλογη σου τη στηριζεις μεχρι τελους!
Αν σε 6 μηνες η ιδια κοπελα κανει ποστ, "δεν εχω να παρω γαλα για το παιδι και η πεθερα μου δε βοηθαει" θα της βαλουμε τις φωνες παρεα.

25Για να αρχίσουμε... Empty Απ: Για να αρχίσουμε... Δευ Ιουλ 28, 2014 5:07 am

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mamma Tomato έγραψε:Χαλαρωσε λιγο, δε σου ζητησε δανεικα η κοπελα....  Very Happy 

Ο παιδικος στη Βρετανια κοστιζει οσο ενας μισθος, οι περισσοτερες μαμαδες τα πρωτα 3χρονια δουλευουν με χασουρα, απλα και μονο για να μεινουν στην αγορα εργασιας.Δεν ξερω τι δουλεια κανουν τα παιδια αλλα μαλλον εφοπλιστες δεν ειναι. Οποτε τα βαζεις κατω και λες "μεροδουλι-μεροφαι εδω ή στην Ελλαδα;" Και επιλεγεις. Αλλα την επιλογη σου τη στηριζεις μεχρι τελους!
Αν σε 6 μηνες η ιδια κοπελα κανει ποστ, "δεν εχω να παρω γαλα για το παιδι και η πεθερα μου δε βοηθαει" θα της βαλουμε τις φωνες παρεα.

ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΔΑΝΕΙΚΑ ;
ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ.
ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ,ΞΕΡΕΙΣ !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις