Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
614 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 614 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το να "χαζολογισουμε" σ' αυτο το φορουμ περιοριζονται μονο σε συγκεκριμενα θεματα απ'οτι καταλαβα...

εννοειται πως το πρωτο που με νοιαζει ειναι να εχω ενα γερο μωρο οπως και η καθε μανουλα φανταζομαι. συγνωμη βρε κοριτσια που σας θιξαμε!!!! ολες οι αλλες μ@λ@κιες που γραφονται δεν σας πειραζουν ενα χαζο θεμα που εχει να κανει με κολπακια των γιαγιαδων μας που δεν ειχαν υπερηχο σας χαλασε τοοοοσο πολυ πια;;;;;

Lillybell επιδη τυχαινει να ειμαι στο φορουμ καιρο λυπαμαι πολυ για το παιδακι που εχασες και το εχω διαβασει σε διαφορα θεματα αλλα δυστυχως στο συγκεκριμενο θεμα εισαι λιγο φαουλ...

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσι μου γλυκο δεν νομίζω οτι εθιξες εμας. Προσεξε κατι ομως. βρισκεσαι σε ενα φορουμ που υπαρχουν γυναικες με 10 εξωσωματικες και χωρις παιδι. Υπαρχουν γυναικες που εχασαν μωρα. Παραπανω απο ενα και 2 μεριεκς . Υπαρχουν γυναικες που μπορει να μην αποκτησουν ΠΟΤΕ παιδι και μας λες οτι εχεις πορωση και κανεις πραγματα του 1800 και περνεις και ελπιδες για το φύλο του μωρου σου? Δεν λεω οτι δεν πρεπει να αισθανεσαι ετσι .Καταλαβαινω να εχεις προτιμηση αλλα ρε κουκλα μου δεν χρειαζεται να το λες σε μια παρεα που ενα μεγαλο ποσοστο γυναικων θα εδινε το ενα τους νεφρο για να ειναι στην θεση σου και χεστηκε για το φυλο, το ονομα το χρωμα των ματιων.
Το ιδιο πιστευω και για ολες αυτες τις εγκυουλες που λυσανε να μεινουν εγκυουλες και μολις μενουν τα ζαλισουν στις γυναικες που δεν εχουν παιδι και προσπαθουν, με εμετους, ζαλαδες και φαγουρες στα βυζια. Δηλαδη ελεος. Εχεις δικιο ομως οτι μερικα θεματα ειναι για γελια. Ειναι παλι αλλα που ειναι πραγματικα για κλάματα.

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ede δεν εχω καμια πορωση για το φυλο του παιδιου μου. Μιας και αυριο τυχαινει να εχω β επιπεδου και μιας και με εχει φαει το αγχος για τη συγκεκριμενη εξεταση για συγκεκριμενο λογο ειδα το θεματακι και ειπα να ξεχαστω λιγο κανοντας χαβαλε. Εμενα λοιπον πραγμετικα το φυλο του παιδιου ειναι το τελευταιο που με νοιαζει. Σεβομαι το οτι καποιες κοπελες ειχαν ατυχιες αλλα πραγματικα δεν θεωρω οτι ειναι ειναι σοβαρο το συγκεκριμενο θεμα για να σταβωσει καποιος... και στην τελικη οπως ουτε εγω διαβαζω ολα τα θεματα αν δεν μου αρεσει ο τιτλος ο καθενας εχει αυτη την επιλογη!!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
H θεματοθετρια το δηλωσε:ειναι ερωτηση για να περνα η ωρα τωρα που οι περισσοτεροι ειναι πιο χαλαροι και κανουν και τις διακοπες τους...εγω θα συμφωνησω πως ειναι ενα πολυ αναλαφρο θεμα, οπως ΕΞΙΣΟΥ αναλαφρο για μενα ειναι εαν το μωρο μου θα φαει γιαουρτι τωρα η αργοτερα, θα φαει το φαγητο του αλεσμενο η σε κομματια, θα θηλασει η θα πιει απο το μπουκαλι του και αλλα πολλα που αλλες μαμαδες ισως τα βρισκουν σημαντικα...Η ζωη ειναι ετσι παιδια, που ακομη και στις δυσκολοτερες φασεις της ζωης μας εχουμε αναγκη να ξεφυγουμε και να πουμε και τη μ@λακια μας..

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede37 έγραψε:κορίτσι μου γλυκο δεν νομίζω οτι εθιξες εμας. Προσεξε κατι ομως. βρισκεσαι σε ενα φορουμ που υπαρχουν γυναικες με 10 εξωσωματικες και χωρις παιδι. Υπαρχουν γυναικες που εχασαν μωρα. Παραπανω απο ενα και 2 μεριεκς . Υπαρχουν γυναικες που μπορει να μην αποκτησουν ΠΟΤΕ παιδι και μας λες οτι εχεις πορωση και κανεις πραγματα του 1800 και περνεις και ελπιδες για το φύλο του μωρου σου? Δεν λεω οτι δεν πρεπει να αισθανεσαι ετσι .Καταλαβαινω να εχεις προτιμηση αλλα ρε κουκλα μου δεν χρειαζεται να το λες σε μια παρεα που ενα μεγαλο ποσοστο γυναικων θα εδινε το ενα τους νεφρο για να ειναι στην θεση σου και χεστηκε για το φυλο, το ονομα το χρωμα των ματιων.
Το ιδιο πιστευω και για ολες αυτες τις εγκυουλες που λυσανε να μεινουν εγκυουλες και μολις μενουν τα ζαλισουν στις γυναικες που δεν εχουν παιδι και προσπαθουν, με εμετους, ζαλαδες και φαγουρες στα βυζια. Δηλαδη ελεος. Εχεις δικιο ομως οτι μερικα θεματα ειναι για γελια. Ειναι παλι αλλα που ειναι πραγματικα για κλάματα.

+1

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoinaki123 έγραψε:
ede37 έγραψε:κορίτσι μου γλυκο δεν νομίζω οτι εθιξες εμας. Προσεξε κατι ομως. βρισκεσαι σε ενα φορουμ που υπαρχουν γυναικες με 10 εξωσωματικες και χωρις παιδι. Υπαρχουν γυναικες που εχασαν μωρα. Παραπανω απο ενα και 2 μεριεκς . Υπαρχουν γυναικες που μπορει να μην αποκτησουν ΠΟΤΕ παιδι και μας λες οτι εχεις πορωση και κανεις πραγματα του 1800 και περνεις και ελπιδες για το φύλο του μωρου σου? Δεν λεω οτι δεν πρεπει να αισθανεσαι ετσι .Καταλαβαινω να εχεις προτιμηση αλλα ρε κουκλα μου δεν χρειαζεται να το λες σε μια παρεα που ενα μεγαλο ποσοστο γυναικων θα εδινε το ενα τους νεφρο για να ειναι στην θεση σου και χεστηκε για το φυλο, το ονομα το χρωμα των ματιων.
Το ιδιο πιστευω και για ολες αυτες τις εγκυουλες που λυσανε να μεινουν εγκυουλες και μολις μενουν τα ζαλισουν στις γυναικες που δεν εχουν παιδι και προσπαθουν, με εμετους, ζαλαδες και φαγουρες στα βυζια. Δηλαδη ελεος. Εχεις δικιο ομως οτι μερικα θεματα ειναι για γελια. Ειναι παλι αλλα που ειναι πραγματικα για κλάματα.

+1

1(10 * 10) -98

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
love4 έγραψε:H θεματοθετρια το δηλωσε:ειναι ερωτηση για να περνα η ωρα τωρα που οι περισσοτεροι ειναι πιο χαλαροι και κανουν και τις διακοπες τους...εγω θα συμφωνησω πως ειναι ενα πολυ αναλαφρο θεμα, οπως ΕΞΙΣΟΥ αναλαφρο για μενα ειναι εαν το μωρο μου θα φαει γιαουρτι τωρα η αργοτερα, θα φαει το φαγητο του αλεσμενο η σε κομματια, θα θηλασει η θα πιει απο το μπουκαλι του και αλλα πολλα που αλλες μαμαδες ισως τα βρισκουν σημαντικα...Η ζωη ειναι ετσι παιδια, που ακομη και στις δυσκολοτερες φασεις της ζωης μας εχουμε αναγκη να ξεφυγουμε και να πουμε και τη μ@λακια μας..

Σωστἀ

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
είναι πραγματικα αστειο αυτό τ πραγμα, και τοσο τοσο υποκριτικο

σας πειραξε τ παιχνιδι των γιαγιαδων κ προτιμηση μιας κοπελας γ τ φυλο π στην πραγματικοτητα πιστευω πως ολοι μα ολοι εχουμε προτιμηση απλα τις περισσοτερες φορες δεν τολμάμε ν τ ξεστομισουμε κ δε ειδα πουθενα ν θιγονται οι κοπελες π προσπαθουν γ παιδι ( αλλωστε αυτές εχουν τ δικο τους παρεακι), με την ιδια λογικη δεν επιτρεπεται ν μιλαμε πχ για δίαιτες γτ καποια κοπελα από εδώ μπορει ν είναι αναπηρη, γ διακοπες γτ καποια δεν εχει λεφτα γ να παει κτλ

ε ενταξει ελεος πια, ανοιξτε ένα θεμα γτ τις ερευνες στο cern κ μιληστε μεταξυ σας, κ αφήστε εμας τους απλους λαικους ανθρώπους ν λεμε και τη χαζομαρα μας

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σαχλαμαρα , παιδιαστικο, αστειο , της γιαγιας της προγιαγιας. οπως παλια και συνεχιζουν να το λενε και τωρα, για στρογγυλη κοιλια ή για μυτερη.για μαχαιρια και ψαλιδια !! ποιος δε θελει ενα υγιες παιδακι ??!!! αν ειναι ομως 9 μηνες να ασχολεισαι και να παθαινεις ψυχωση και υστερια, και να ζεις στο αγχος αν το παιδι που θα φερεις στο κοσμο θα ειναι υγιες ή οχι, αν το γεννησεις ζωντανο ή νεκρο!! προκαλει αρρωστια !! χανεις το νοημα της ζωης , της ζωης που προκειται να φερεις στο κοσμο!! να ζεις μεσα στο αγχος ?? για ποιο λογο, οτι ειναι να γινει ,θα γινει! ο Θεος τα εχει κανονισει!!το αγχος προκαλει απιστια!!γιατι στον υπερηχο ρωταμε αν ειναι αγορι ή κοριτσι? φυσικα και δεν εχει σημασια!! θελεις ομως το πλασματακι που θα φερεις στο κοσμο σε λιγους μηνες, να το φανταζεσαι , ονειρευεσαι εκεινη τη στιγμη, και δεν μετραει τιποτα αλλο , ουτε αν θα ειναι αγορι ουτε αν θα ειναι κοριτσι!!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνω με οτι έγραψε η Ιουλίανα οριζοντίως,καθετως και διαγωνιως.


Καλημέρα!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marthafy έγραψε:

και τι βγηκε? ειναι σωστο ή βλακειες???????

Κι εμένα μου το είχαν κάνει αλλά με σταυρό, βγήκε πως θα κάνω 1 αγόρι και 1 κορίτσι. Πάντα έτσι έβγαινε.
Τελικά έκανα 2 κοριτσάκια.

stilvy1982

stilvy1982
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Διαβαζοντας τις απαντησεις καταλαβαινω ποσο ακυρες ειναι μερικες απο αυτες & συνηδιτοποιω οτι δεν εχετε καμια αισθηση του χιουμορ σε ενα θεματακι που το δηλωνει πως ειναι για να περασει η ωρα!!
Λιλλυ το οτι εχεις χασει ενα παιδι πραγματικα λυπαμαι αλλα ειναι εκτος θεματος ede δυστυχως υπαρχουν & παντα θα υπαρχουν γυναικες που προσπαθουνε για παιδι αυτο δεν σημσινει πως δεν μπορουμε να λεμε τους προβληματισμους μας, εξαλλου γίαυτο υπαρχουν θεματικες ενοτητες στο forum. Ειναι ενα νεο θεματακι χιουμοριστικο δλδ η stevi που χλευαζει καθε θεμα & ανεβαζει οτι ασχετο ειναι εντελως λογικο;;
Ας ξεχωρισουμε λιγο στο μυαλο μας τα θεματα κι ας απανταμε σε οποια μας ενδιαφερουνε χωρις να θιγουμε κανεναν!

marthafy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αν εξερα κοριτσια οτι υπαρχει τετοιο προβλημα ουτε καν θα ανεβαζα το θεμα!!! Embarassed Embarassed 
δηλαδη σε αυτο το forum επιτρεπεται να μιλαμε μονο για αποβολες -προσπαθειες κτλ?? Sad Sad 
νομιζα οτι η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος χαρας, προσμονης και ξενιασιας τουλαχιστον για μενα δοξα το θεο που ειμαι στο δευτερο παιδι και μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα και οπως και οι περισσοτερες κοπελες πιστευω. οπως ανεφεραν και καποιες κοπελες παραπανω αν καποια νομιζει οτι δεν την <<εμπνεει>>το θεμα ας μην το διαβασει γιατι πρεπει να μας κανετε να νιωθουμε τυψεις για κατι τοσο απλο? ειναι αμαρτια δηλαδη να επιθυμεις πολυ ενα κοριτσακι ή ενα αγορακι? δηλαδη αν σας πω οτι θελω να κανω αγορι γιατι πεθανε ο αδελφος του αντρα μου 30 χρονων και θελω να βγαλω το ονομα του θα με συγχωρεσετε για την αμαρτια μου που θελω γιο??? νομιζω οτι το παρατραβηξαμε το θεμα κοριτσια και θα επρεπε να αλλαξει το forum ονομα και να γραφει ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ και οχι ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ. συγνωμη, αν μιλησα ασχημα αλλα εχω πολλες συγγενεις που προσπαθουσαν για παιδι και τετοια κολληματα-συμπεριφορες δεν ειχαν ουτε εχουν. ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
marthafy έγραψε:αν εξερα κοριτσια οτι υπαρχει τετοιο προβλημα ουτε καν θα ανεβαζα το θεμα!!! Embarassed Embarassed 
δηλαδη σε αυτο το forum επιτρεπεται να μιλαμε μονο για αποβολες -προσπαθειες κτλ?? Sad Sad 
νομιζα οτι η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος χαρας, προσμονης και ξενιασιας τουλαχιστον για μενα δοξα το θεο που ειμαι στο δευτερο παιδι και μεχρι τωρα δεν εχω καποιο προβλημα και οπως και οι περισσοτερες κοπελες πιστευω. οπως ανεφεραν και καποιες κοπελες παραπανω αν καποια νομιζει οτι δεν την <<εμπνεει>>το θεμα ας μην το διαβασει γιατι πρεπει να μας κανετε να νιωθουμε τυψεις για κατι τοσο απλο? ειναι αμαρτια δηλαδη να επιθυμεις πολυ ενα κοριτσακι ή ενα αγορακι? δηλαδη αν σας πω οτι θελω να κανω αγορι γιατι πεθανε ο αδελφος του αντρα μου 30 χρονων  και θελω να βγαλω το ονομα του  θα με συγχωρεσετε για την αμαρτια μου που θελω γιο??? νομιζω οτι το παρατραβηξαμε το θεμα κοριτσια και θα επρεπε να αλλαξει το forum ονομα και να γραφει ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ και οχι ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ. συγνωμη, αν μιλησα ασχημα αλλα εχω πολλες συγγενεις που προσπαθουσαν για παιδι και τετοια κολληματα-συμπεριφορες δεν ειχαν ουτε εχουν. ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ
don t worry be happy !!
να χαρεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου !!! να ερθει γρηγορα ο καιρος που θα κρατησεις το ομορφο κ υγιες μωρό στην αγκαλιά σου!! σου ευχομαι ο Θεος να σου δώσει αυτό που επιθυμείς!! η επιθυμία δεν ειναι αμαρτία !! αν ηταν ετσι, και εκεινοι που επιθυμουν να αποκτησουν παιδι αμαρτανουν !! Wink Wink 
αυτο ελειπε κοπελα μου να εχεις και ενοχες τωρα !!!
παντα στη ζωη θα τα αντιμετωπιζουμε αυτα!! εμεις οι ανθρωποι προσβαλλουμε και θιγουμε χωρις να σκεφτομαστε ποιον εχουμε απεναντι μας, γιατι πολυ απλα κυριαρχει ο εγωισμος και η ζηλεια !! να σου ζησει και το πρωτο σου παιδακι, και μ ενα πόνο σ αυτο που ερχεται Smile !!

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνω κι εγω με την Ιουλιαννα και με αυτήν την λογική μπορει καποια να θέσει θέμα για το που να παει διακοπές και αλλες δέκα να μην έχουν την δυνατότητα να πανε ουτε μεχρι τη Σαλαμίνα για μπάνιο.οπως επισης μπορει καποια να παραπονιέται για τη συμπεριφορά της μαμάς της και καποια άλλη να εχει χάσει τη Μαμα της και να το θεωρεί γελοίο το θέμα.καλως η κακώς ετσι ειναι η ζωή δεν γίνεται να μας απασχολούν όλες τα ίδια και την ίδια χρονική περιοδο γιαυτο υπάρχει και η δυνατότητα επιλογής και αν δεν σου αρέσει ο τίτλος απλα δεν το διαβάζεις.Α επισης εμενα μου είχαν κάνει αυτο με το μαχαίρι και το ψαλίδι και μου ειχε βγει κορίτσι και τελικα εκανα αγόρι!!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dori έγραψε:Συμφωνω κι εγω με την Ιουλιαννα και με αυτήν την λογική μπορει καποια να θέσει θέμα για το που να παει διακοπές και αλλες δέκα να μην έχουν την δυνατότητα να πανε ουτε μεχρι τη Σαλαμίνα για μπάνιο.οπως επισης μπορει καποια να παραπονιέται για τη συμπεριφορά της μαμάς της και καποια άλλη να εχει χάσει τη Μαμα της και να το θεωρεί γελοίο το θέμα.καλως η κακώς ετσι ειναι η ζωή δεν γίνεται να μας απασχολούν όλες τα ίδια και την ίδια χρονική περιοδο γιαυτο υπάρχει και η δυνατότητα επιλογής και αν δεν σου αρέσει ο τίτλος απλα δεν το διαβάζεις.Α επισης εμενα μου είχαν κάνει αυτο με το μαχαίρι και το ψαλίδι και μου ειχε βγει κορίτσι και τελικα εκανα αγόρι!!

Ke pios sou eipe oti gia na paei kaneis sti Slamina gia mpanio einai fthina ?
7 eyro to ferry mono na pas kai alla 7 gia na gyrisis 14 .
den tha fas kati, ena ouzaki ,den tha pieis ena kafe;
Se pliroforo oti i Salamina exei ftiaksi paaaaara poly.Gia pigene sto aiantio, sto nato,sta Selinia na patheis plaka.

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οκ.τη Σαλαμίνα την ανέφερα σαν παράδειγμα συγκριτικά με κάποιο νησί για διακοπές.και τέλος αυτο που θελω να πω ειναι οτι παντα θα υπάρχει το κακό και παντα θα υπάρχει και το χειρότερο για να συγκρίνεις.ενοειται οτι οσες εχουμε γίνει μάνες ξέρουμε πολυ καλα οτι δεν υπάρχει μεγαλύτερος πονος απο το να χάνει η Μάνα το παιδι της.ομως καποια το έχασε έμβρυο και πονάει, καποια άλλη το έχασε εν ζωή και πονάει περισσοτερο και γενικα παντα μα παντα υπάρχει κατι χειρότερο.αυτο ομως δεν σημαίνει οτι πρεπει να σταματήσουμε να κάνουμε χαβαλέ και να σκεφτόμαστε μονο τα αςχημα που μας συμβαινουν γιατι τοτε θα έπρεπε ολοι να παίρναμε ψυχοφάρμακα για να αντεπεξέλθουμε στην καθημερινότητα.και φυσικα δεν πιστευω οτι υπάρχει κοπέλα που να ειναι έγκυος και να την ενδιαφέρει περισσοτερο το φύλλο απο το να ειναι γερό το παιδι της.μην τα ισοπεδώνουμε ολα!

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Dori έγραψε:Οκ.τη Σαλαμίνα την ανέφερα σαν παράδειγμα συγκριτικά με κάποιο νησί για διακοπές.και τέλος αυτο που θελω να πω ειναι οτι παντα θα υπάρχει το κακό και παντα θα υπάρχει και το χειρότερο για να συγκρίνεις.ενοειται οτι οσες εχουμε γίνει μάνες ξέρουμε πολυ καλα οτι δεν υπάρχει μεγαλύτερος πονος απο το να χάνει η Μάνα το παιδι της.ομως καποια το έχασε έμβρυο και πονάει, καποια άλλη το έχασε εν ζωή και πονάει περισσοτερο και γενικα παντα μα  παντα υπάρχει κατι χειρότερο.αυτο ομως δεν σημαίνει οτι πρεπει να σταματήσουμε να κάνουμε χαβαλέ και να σκεφτόμαστε μονο τα αςχημα που μας συμβαινουν γιατι τοτε θα έπρεπε ολοι να παίρναμε ψυχοφάρμακα για να αντεπεξέλθουμε στην καθημερινότητα.και φυσικα δεν πιστευω οτι υπάρχει κοπέλα που να ειναι έγκυος και να την ενδιαφέρει περισσοτερο το φύλλο απο το να ειναι γερό το παιδι της.μην τα ισοπεδώνουμε ολα!

συμφωνω απολυτα !! ακριβως ετσι ειναι!!

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dori έγραψε:Οκ.τη Σαλαμίνα την ανέφερα σαν παράδειγμα συγκριτικά με κάποιο νησί για διακοπές.και τέλος αυτο που θελω να πω ειναι οτι παντα θα υπάρχει το κακό και παντα θα υπάρχει και το χειρότερο για να συγκρίνεις.ενοειται οτι οσες εχουμε γίνει μάνες ξέρουμε πολυ καλα οτι δεν υπάρχει μεγαλύτερος πονος απο το να χάνει η Μάνα το παιδι της.ομως καποια το έχασε έμβρυο και πονάει, καποια άλλη το έχασε εν ζωή και πονάει περισσοτερο και γενικα παντα μα  παντα υπάρχει κατι χειρότερο.αυτο ομως δεν σημαίνει οτι πρεπει να σταματήσουμε να κάνουμε χαβαλέ και να σκεφτόμαστε μονο τα αςχημα που μας συμβαινουν γιατι τοτε θα έπρεπε ολοι να παίρναμε ψυχοφάρμακα για να αντεπεξέλθουμε στην καθημερινότητα.και φυσικα δεν πιστευω οτι υπάρχει κοπέλα που να ειναι έγκυος και να την ενδιαφέρει περισσοτερο το φύλλο απο το να ειναι γερό το παιδι της.μην τα ισοπεδώνουμε ολα!

ne bre to katalava,apla to anafero giati xtipise kapos alla entaksi..cool !

Stevi_tasos

Stevi_tasos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
fanouria έγραψε:
Dori έγραψε:Οκ.τη Σαλαμίνα την ανέφερα σαν παράδειγμα συγκριτικά με κάποιο νησί για διακοπές.και τέλος αυτο που θελω να πω ειναι οτι παντα θα υπάρχει το κακό και παντα θα υπάρχει και το χειρότερο για να συγκρίνεις.ενοειται οτι οσες εχουμε γίνει μάνες ξέρουμε πολυ καλα οτι δεν υπάρχει μεγαλύτερος πονος απο το να χάνει η Μάνα το παιδι της.ομως καποια το έχασε έμβρυο και πονάει, καποια άλλη το έχασε εν ζωή και πονάει περισσοτερο και γενικα παντα μα  παντα υπάρχει κατι χειρότερο.αυτο ομως δεν σημαίνει οτι πρεπει να σταματήσουμε να κάνουμε χαβαλέ και να σκεφτόμαστε μονο τα αςχημα που μας συμβαινουν γιατι τοτε θα έπρεπε ολοι να παίρναμε ψυχοφάρμακα για να αντεπεξέλθουμε στην καθημερινότητα.και φυσικα δεν πιστευω οτι υπάρχει κοπέλα που να ειναι έγκυος και να την ενδιαφέρει περισσοτερο το φύλλο απο το να ειναι γερό το παιδι της.μην τα ισοπεδώνουμε ολα!

συμφωνω απολυτα !! ακριβως ετσι ειναι!!

ma auto einai kai to logiko.

simfono mazi sas.

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελεια. Εξισωνουμε τις διακοπες στην Σαλαμινα με το φυλο ενος παιδιου. Οκ. Προσωπικα το ιδιο μου κανει η μαγγανεια και οι σταυροι. εγω διαφωνω με τον τροπο που καποια περιμενειο μωρο εχει τετοια πορωση για το φυλο. Δεν πιστευει τον γιατρο και περνει ελπιδες απο τον σταυρο. Βεβαια ομολογω οτι εν μερει εετε δικιο. Υπαρχει παντα καποιος που υποφερει οποτε δεν μπορουμε ουτε να συμπασχουμε ουτε να μην μιλαμε. Οκ Φαουλ. Φαουλ οχι γιατι το πιστευω αυτο με τμια γυναικα που δεν εχει παιδι αλλα γιατι το ειπα εδω. οσο για το αν μιλαει καποιος ή οχι.......δημοσια οχι τις περισσοτερες φορες. Σε προσωπικες κουβεντες ..........μην ειστε και τοσο σιγουρες οτι δεν ενοχλει. Wink Wink Wink Wink 

marthafy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ede37 έγραψε:Τελεια. Εξισωνουμε τις διακοπες στην Σαλαμινα με το φυλο ενος παιδιου. Οκ. Προσωπικα το ιδιο μου κανει η  μαγγανεια και οι σταυροι. εγω διαφωνω με τον τροπο που καποια περιμενειο μωρο εχει τετοια πορωση για το φυλο. Δεν πιστευει τον γιατρο και περνει ελπιδες απο τον σταυρο. Βεβαια ομολογω οτι εν μερει εετε δικιο. Υπαρχει παντα καποιος που υποφερει οποτε δεν μπορουμε ουτε να συμπασχουμε ουτε να μην μιλαμε. Οκ Φαουλ. Φαουλ οχι γιατι το πιστευω αυτο με τμια γυναικα που δεν εχει παιδι αλλα γιατι το ειπα εδω. οσο για το αν μιλαει καποιος ή οχι.......δημοσια οχι τις περισσοτερες φορες. Σε προσωπικες κουβεντες ..........μην ειστε και τοσο σιγουρες οτι δεν ενοχλει. Wink Wink Wink Wink 

εχω κολλησει γιατι ο συγκεκριμενος γιατρος εχει κανει λαθος σε δυο φιλες μου για το φυλλο και γιατι κοιταω και ξανα κοιταω τον υπερηχο που μου ειπε πως κατα 90% ειναι κοριτσι και δειχνει και καλα το φυλο του παιδιου αλλα πιο πολυ για ογοριου μου κανει παρα για κοριτσιου. εντομεταξυ βρε κοριτσια το εδειξα και στην παιδιατρο της κορης μου και αυτη μου λεει οτι δεν νομιζει που φαινεται καθαρα και λεω μηπως με δουλευει ο γιατρος μου γιατι μου τα κανει κατι τετοια. τελος παντων, γερο να ειναι το κουτσουνακι μου και σε 4μερες θα σας πω ποιος ειχε τελικα δικιο.

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια, διαβασα τις απαντησεις σας, αλλα μαλλον το φαουλ ειναι καποιων απο εσας που σταθηκαν στο χαμο του παιδιου μου και αρπαχτηκαν απο αυτο...!
Εγω εθεσα το θεμα απο τη χριστιανικη πλευρα..Με ενοχλησε παρα πολυ η λεξη "μαγγανειες"..Το γεγονος δηλαδη οτι γινονται...τελετες προβλεψης φυλου με το Ιερο συμβολο του Σταυρου! Ακομα και η βερα ενα ιερο συμβολο ειναι κι ομως εχει και αυτη τετοιες χρησεις;; Εγραψα οτι εμεις οι ιδιες που κανουμε αυτα ειμαστε ο ιδιες που ταζουμε τα μωρα μας στην Παναγια και στους Αγιους; Δεν ειναι ομορφο ρε παιδι μου..Και αθεος να εισαι δεν παιζεις με το Σταυρο!
Αυτα εγραψα..Την αποψη μου...
Και οσο για το γεγονος οτι εχασα ενα μωρο και μου φαινεται αχαριστια να "τρελαινεται" και να πωρωνεται καποια αλλη με το φυλο του παιδιου της, οπως γραφει η ιδια η θεματοθετρια με τα δικα της λογια, πιστεψτε με το ιδιο ενιωθα και πολυ πριν γινω μητερα καν...Πολυ πριν με ενδιαφερει το θεμα "παιδι" καν....
Σαφως και γραφουμε και πιο αναλαφρα θεματα, ουδεποτε ειπα να μη γραφονται τετοια και μαλιστα εχω συμμετασχει σε ουκ ολιγα απο αυτα και εχω γελασει πολυ....

fanouria

fanouria
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
- οσο για τη βερα, γραψε λαθος , δαχτυλιδι εννοουσα!
- βγηκε και κατι καλο, σταματησε ο "αντωνης" ή οπως τον λετε, να σε θεωρει εχθρο του!
- αλλο να πεις την αποψη σου , με ωραιο τροπο , και αλλο να εισαι εριστική και δεν ξερω και εγω τι αλλο.
-τη κοπελα δεν τη ξερω ουτε με ξερει, ειναι δικαιωμα της ομως αν θελει να εχει εντονη επιθυμια, ή να τρελαινεται οπως ειπε και η ιδια!! δεν ειναι σωστο να τη προσβαλουμε !!
- πολυ πριν λοιπον συνειδητοποιησω οτι θελω παιδια , μου ηρθε το πρωτο απροσμενα !! ετσι λοιπον ανηκω στην κατηγορια του ταματος, ο πρωτος μου γιος ειχε προβλημα στη διαρκεια της εγκυμοσυνης,(μη μπω σε λεπτομερειες) ο γιατρος με ενημερωσε για την κατασταση , και μου ειπε οτι μαλλον θα το παρουμε, αλλα μη στεναχωριεσαι μικρη εισαι θα κανεις αλλα παιδια !! η απαντηση μου ηταν για να παρεις το παιδι μου απο μεσα μου, θα πρεπει πρωτα να εχω πεθανει εγω!! μη μιλας για αθεια , για ταματα , για πιστη, οταν δεν γνωριζεις τον αλλον λοιπον!!!
- βλεπω γυναικες ( και να με συγχωρεσουν γιατι ειναι αρκετες ) κανουν 3 εξωσωματικες 5, 10 !! πολυ λοιπον ,πριν κανω παιδια η αποψη μου ηταν , οταν πιστευεις ρε παιδι μου, δεν ειναι ωραιο να πηγαινεις κοντρα στο Θεό,πως να το κανουμε! απο θρησκευτικης αποψης παντα!! δεν βγηκα ομως ποτε να προσβαλω καμια και να πω την αποψη μου !!
- βλεπω κοπελες να προσβαλλουν αλλες γιατι ειναι ανορθογραφες , γιατι δεν μπορουν να μεταφερουν σωστα αυτο που σκεφτονται , και ομως φερονται ασχημα,. αυτες λοιπον, σκεφτονται οτι σε λιγο καιρο θα πανε στο σχολειο τα παιδια τους , και υπαρχει περιπτωση καποια απο αυτα να συναντησουν προβλημα ?? και οτι κει στη γωνια θα περιμενουν κατι ατομα σαν τις ιδιες ετοιμα να τα κατασπαραξουν ?? μαλλον οχι, γιατι αν το σκεφτοντουσαν , δεν θα μπαινανε στη διαδικασια να κοροιδεψουν!! και παλι απο θρησκευτικης αποψης το λεω,( γιατι οταν εχεις πιστη , εχει και παιδεια ) εκει δεν ειδα να θυμωνεις να κοροιδευεις , να προσβαλεις, να μιλας για αθεια!
- οταν καποιοι καποιες βριζουν την εκκλησια , τους ιερεις , δεν ειδα να θυμωνεις και να μιλας για αθεια και για ταματα, γιατι αυτες που βριζουν τους παπαδες, αυτες ζητανε να τις παντρεψουν και να βαφτισουν τα παιδια τους !!
- και μιλας για αθεια για ενα παιχνιδι , οχι μαγγανια για μενα, ενα βλακωδες παιχνιδι που κανανε οι γιαγιαδες οπως ξαναειπα. το οτι η κοπελα χρησιμοποιησε σταυρο , προφανως δεν το ηξερε οτι δεν πρεπει, με ωραιο τροπο θα μπορεσες να σχολιασεις αυτο, και μεχρι εκει!! δεν μας αφορα στο τι πιστευουν οι αλλοι και στο τι οχι, γι αυτο πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι στο πως εκφραζομαστε !!

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλε τι ειναι αυτο που εγραψες για τις εξωσωματικες...;;οπως εγραψες αλλες κανουν και 5 εξωσωματικες κτλ...θελημα Θεου δεν ειναι λοιπον ποτε θα πιασει;Μια πολυ καλη μου φιλη 15 χρονια τωρα με απειρες εξωσωματικες και προσπαθειες δεν λεει να πιασει και αλλες πιανουν με την πρωτη....δεν ειναι θελημα Θεου αυτο;τωρα γιατι να καταληγει κανεις εκει για να τα καταφερει "Αγνωσται αι βουλαι του Κυριου".Και σαφως δεν ειμαι θρησκοληπτη απλα μου εκανε τρομερη εντυπωση αυτο.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις