Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
376 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 376 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι εννοω??

Καμοια φορα θελω να παω καπου το βραδυ με τον αντρα μου σε ενα σπιτι φιλων ή καπου για διασκεδαση ποτο και μουσικη. Απο τοτε που γεννηθηκε ο γιος μου τα εκοψα ΟΛΑ. Θελω να παω εχω τη δυνατοτητα να αφησω το μωρο στη μαμα ή τη πεθερα μου αλλα δεν το κανω. Δεν μπορω να τον αποχωρηστω.
Ενω απο πριν γεννησω ελεγα θα τον αφηνω και θα βγαινω ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ. Οταν ακομα ηταν πιο μικρος τον αφησα για πρωτη φορα και πηγαμε ενα 2ημερο με τον αντρα μου. Δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ και επιστρεψαμε πισω πολυ πιο νωρις.
Εχω εμπιστοσυνη και στη μαμα μου και στη πεθερα μου. Αυτο το αχγος που εχω οταν θα τον αφησω εστω και για 2 ωρες οι τυψεις πιο πολυ δεν τις μπορω. Ενω ακουω αλλες μαμαδες που αφηνουν τα παιδακια στις μαμαδες του εγω γιατι να μην μπορω να το κανω?
Πολλες φορες μου ειπε και η μαμα και η πεθερα μου φερε το μωρο για το Σαββατοκυριακο να ξεκουραστεις να κοιμηθεις λιγακι ενω θελω να τον αφησω δεν το κανω - δεν μπορω.
Ειμαι υπερβολικη? Αισθανεστε και εσεις ετσι? Γιατι δεν μπορω να τον αφησω ειναι ηδη 12 μηνων.... Μανουλες που αφηνετε τα παιδακια για μερες στις γιαγιαδες πειτε μου τι γνωμη σας....

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι για πείτε!
Γιατί κι εγώ μία απο τα ίδια Αφροδίτη μου...

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στην αρχη και γω ετσι αισθανομουν.ομως επειδη ειμαστε και γυναικες και συζυγοι χρειαζομαστε καπου-καπου ενα διαλλειμα.την πρωτη φορα που αφησα την κορη μου ηταν πανω απο 1 ετους σιγουρα και αργησα να την αφηνω επειδη οπου και να πηγαινα δεν μας ενοχλουσε ακομα και σε γαμους που ειχα ξενυχτι ηταν μαζι μας και κοιμοταν στο καροτσι.τον γιο ομως παλι επειδη δεν ειναι βολικο παιδι τον αφηνα βραδυ στη μανα μου απο πολυ-πολυ μικρο!ενοοειται ομως πως αν ειναι λιγο αρρωστα και εχω να παω καπου θα ανεβει η μανα μου σπιτι ετσι ωστε τη νυχτα να ειμαι κοντα τους

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον εγω μεχρι στιγμης τις εχω αφησει κανα δυο-τρεις φορες στον πατερα μου το βραδυ αφου τις εχω βαλει εγω για υπνο. Βεβαια καθε μιση ωρα τον παιρνω τηλ. αλλα σε γενικες γραμμες αμα κοιμηθουν δεν εχω προβλημα. Αλλα αμα ειναι ξυπνιες δεν μπορω με τιποτα.

BIKH

BIKH
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΡΟ ΠΕΤΥΧΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!ΣΗΜΕΡΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ!!!ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΑΠΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ,ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ,ΝΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΤΑΚΙ ΚΤΛ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ!ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ!ΘΑ ΔΟΥΜΕ!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.. ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΒΟΛΤΑ.. ΕΙΧΑΜΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΜΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΕΜΑΤΑ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΓΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΣΟΚ. ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΕ ΔΩ ΝΤΥΜΕΝΗ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΒΑΜΜΕΝΗ. ΓΕΜΙΣΑ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΜΟΥ. ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ 2 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 8 ΕΩΣ ΤΙΣ 11.30, ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ. ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΟΡΘΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ-ΦΑΓΩΜΕΝΗ- ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ. ΕΕ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΚΑΙΡΟΥ, ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΗ ΔΩΣΩ ,ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ, ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΩΣ ΤΙΣ 7.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΥΨΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΑΣΧΟΛΩ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ-ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΩΒΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΕΤΩΝ 92- ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η.. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ..!!
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΕ ΑΥΤΑ. ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΕΠΑΝΩ ΜΑΣ. ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΦΟΒΕΡΑ ΔΕΣΜΕΥΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. Η ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ Ο ΟΜΦΑΛΙΟΣ ΛΩΡΟΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maya στις Σαβ Σεπ 11, 2010 5:16 am, 1 φορά

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα ο γιός μου είναι τεσσάρων μηνών και κάτι και μόλις τον περασμένο μήνα τον άφησα στην μητέρα μου για να πάω ένα τριήμερο κάπου να ξεσκάσω....Σας πληροφορώ ότι την έπαιρνα συνέχεια τηλέφωνο γιατί ανησυχούσα για το μωρό μου...Μέχρι που με έβρισε και ησύχασα Laughing
Γενικότερα εγώ τον αφήνω γιατί όπως είπε και η Ευουλα μας πιο πάνω είμαστε και γυναίκες και σύζυγοι και θέλουμε και λίγο τον χρόνο μας...και το διαλλειμά μας...Και μάλιστα θα τον ξανα αφήσω την εβδομάδα που μας έρχεται για πέντε μέρες πάλι λόγω ταξιδιού....Όποτε μην κολλάς χρειάζεσαι και συ την ανάσα σου!!!






[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

κατιουλα

κατιουλα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχχ εμενα τα δικα μου δε καθονται πουθενα!Ο μεγαλος κοιμηθηκε μονο 3 βραδια στη μαμα μου οταν γεννησα το μωρο κ αλλα 3 βραδια οταν πηγαμε μια εκδρομουλα με τον αντρα μου.Δηλαδη μονο οταν χρειαστηκε!Δεν ειναι κακο που κοιμουνται συνεχεια σπιτι σου,αλλα οταν χρειαστει να πας καπου κ τα αφησεις,να μην εχεις κλαματα κ ιστοριες! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Ποσο ευκολα αφηνετε τα παιδακια σας να κοιμηθουν εκτως σπιτιου? 215994

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.
Εχετε δικαιο και το καταλαβαινω απολυτα οτι πρεπει λιγο να βγαινουμε και να δινουμε λιγο παραπανω χρονο στους συζυγους μας.
Αυτο το αχγος ομως οπως διαβαζω το περνατε ολες. Τηλεφωνα μηνυματα καθε λιγο...χαχα
Ισως να ανησυχω λιγο περισσοτερο διοτι τον γιο μου δεν μπορει να κοιμησει κανενας αλος εκτως απο εμενα και επισης αν τυχει και ξεπνησει τη νυχτα θελει εμενα.
Πρεπει ομως να μαθει και αυτος. Ειμαστε ο ενας κολλημενος πανω στον αλλο.
Ισως ειναι και καλυτερα για αρχη να ερχοντε αυτες στο σπιτι μας παρα να τον περνω στα δικα τους.

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα είναι 2 χρονών και ακόμα δεν την έχω αφήσει. Βέβαια έχω βγει αφού την έβαλα για ύπνο και ήρθε η μαμά μου σπίτι για να την προσέχει. Βέβαια είναι από τα παιδιά που δυσκολεύονται να κοιμηθούν εκτός σπιτιού και κρεβατιού οπότε δε θέλω να της χαλάσω την ηρεμία της. Δεν μπορεί να έρθει κάποιος σπίτι να τον κρατήσει;

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω δεν μπορω.ο μεγαλος ειναι 3.5 και για να βγω δεν τον εχω αφησει ποτε αλλου,αν ειναι ερχονται σπιτι.φετος βεβαια 1 φορα εχουμε βγει ολες και ολες

http://momof2princes.blogspot.com

χαρακης

χαρακης
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω κοριτσια 2 σαββατο το μηνα τον αφηνω χωρις τυψεις μπορω να πω για να βγουμε μια βουλτουλα βραδυνη...

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω κοριτσια δεν εχω προβλημα,περιπου μια φορα το μηνα αφηνω την Χριστινουλα στη μαμα μου που της εχω τρελη εμπιστοσυνη και ειτε απλα αραζω με τον αντρουλη μου,ειτε βγαινουμε με την παρεουλα μας.

Ειναι τονωτικο αυτο για μας και ξεφευγει λιγακι το μυαλο απο αυτα που κανουμε καθε μερα,αλλωστε αυτο δεν μας κανει κακους γονεις αντιθετα μας γεμιζει τις μπαταριες !
Ασχετα βεβαια αν κοιταζομαστε που και που με τον αντρα μου και λεμε "παιδι μου!!!"χα χα χα!!!!

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασικά είναι θέμα ψυχολογίας.Εφόσον έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη, είναι καλό και για σένα να το αποχωριστείς λίγο όχι μόνο για να διασκεδάσεις,αλλά για να καταλάβεις ότι είναι ένας άλλος άνθρωπος που σε χρειάζεται αλλά και μερικές φορές θα περνάει καλά και χωρίς εσενα!
Αντίστοιχα είναι καλό και για το παιδί σου για να μη μείνει κολλημένο πάνω σου.Γιατί θα υπάρξει μια πραγματική ανάγκη και δε θα μπορεί τότε να σε αφήσει! (πχ Αν κάνεις άλλο παιδάκι και είσαι στο μαιευτήριο;;!!)
Δε χρειάζεται να το αφήνεις να κοιμάται κάθε 3 και λίγο για να βγαίνεις (και να νιώθεις τύψεις-αν εκεί το πηγαίνεις).Αλλά καμιά φορά μπορεί να γίνει!

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνω με οσα λετε κοριτσια.
Νικολεττα αυτο ειπε και πιο πριν οτι θα ηταν καλο να ερχοντε για αρχη στο σπιτι μας. Καλυτερα να ειναι στο δικο του χωρο.
ANGEL μου αυτο με το δευτερο παιδι και μαιευτηριο δεν το ειχα σκεφτει Rolling Eyes χαχα σωστηηηη.
Την αλλη βδομαδα ειμαστε καλλεσμενοι σε φιλους και θα κανω την αρχη. Θα πω στη μανα μου ερθει το βραδυ και βλεπουμε. Νομιζω οτι δεν θα ειναι δυσκολο. Αυτο που σκεφτομαι περισσοτερο ειναι αν τυχει και φυγω για 2-3 μερες....

mamametriazouzounakia


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αν και ανηκω στην κατηγορια "μαζι μας τα παιδια" θεωρω απολυτα υγιες και σωστο να μπορουν κι αυτα να μεινουν χωρις εμας για μια μερα ή νυχτα ή και κανα δυο μερες... αλλά και για τους γονεις...

Εμεις δυστυχως δεν εχουμε την δυνατοτητα να τα αφησουμε πουθενα αλλα αν ειχα (κι οταν ειχα με την πρωτη στην μαμα μου) θα τα αφηνα εστω ενα βραδυ καθε διμηνο να βγω με τον αντρα μου και να βρεθουμε λιγο οι δυο μας κλπ... αλλα μεχρι εκει... δεν μπορω και το αντιθετο, που αφηνουν τα παιδια για μερες και συνεχεια κλπ...

http://familyclubproducts.blogspot.com

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουτε εγω μπορω να τα αφησω Rolling Eyes ισως καποια στιγμη οταν γινουν 5-6 χρονων Laughing να το δοκιμασω! Αλλα και ο μπαμπας τους δεν θελει να τα αφησουμε,τουλαχιστον ειμαστε της ιδιας λογικης και δεν εχουμε συγκρουσεις...κατι ειναι κι αυτο Razz

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΚΟΡΗ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΞΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 18 ΗΜΕΡΩΝ.....
ΟΠΟΤΕ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΚ....ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΟ!ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΦΗΝΩ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΦΗΣΩ,ΤΟ ΚΑΝΩ!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΑΦΗΣΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΔΩ ΟΣΟ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ την άφησα πρώτη φορά το Πάσχα στη μαμά μου στο εξοχικό γιατί δεν είχε σταθμό. Ηταν 11 μηνών. Τις 3 πρώτες ημέρες ξεκουράστηκα, αλλά μετά άρχισε το στερητικό σύνδρομο.

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ την αφήνω σύχνα στη μαμά μου. Βέβαια μένει δίπλα μου. Μακριά φύγαμε μόνο ένα Σκ που ήταν το παιδί 15 μηνών και την τρέλανα στα τηλέφωνα. Τις περισσότερες φορές την παίρνουμε μαζί μας αν θα πάμε κάπου αλλά έχει φορές που και σπίτι να είμαι ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη που δεν νιώθω καλά κάποιες φορές μένει με τη μαμά μου. Δεν νομίζω όμως οτι θα την άφηνα να μείνει πουθενά αλλού νύχτα...........

mamamaria


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω την κορη μου την αφηνα την μερα με την μαμα μου η με την πεθερα αν δεν μπορουσε η μαμα μου απο 3 μηνων που πηγα στην δουλεια καποιες φορες κοιμοτανε και βραδυα, ηταν τελικα το καλυτερον που μπορουσα να κανω γιατι μετα απο ενα χρονο ,αν και ειχα σταματησει την δουλεια (οχι για τον λογο του παιδιου) λογο προβληματος υγειας καναμε συνεχεια ταξιδια αλλα μονοημερα αλλα 3ημερα μεχρι να βγουν εξετασεις κτλ τοτε αν δεν την ειχα αφησει καθολου η αν δεν την αποχοριζομουνα θα ειχαμε σοβαρο προβλημα και οι δυο! αλλα αφου ειχε συνηθισει να μενει εκτος σπιτιου και χωρις την μαμα της ολα ηταν καλα!!
οταν γεννησα τον γιο μου και επειδη χρειαστηκε να μεινουμε παραπανω μερες στην αθηνα την ειχα αφησει στην πεθερα μου 25 μερες (βεβαια τις 10 ηταν μαζι και ο μπαμπας της)αλλα μου ειχε λειψει παρα πολυ εκτος απο αυτο η ιδια δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα!!!!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ πάλι με το ζόρι την αφήνω στην πεθερά(η μαμά είναι στο νησί) μόνο όταν είναι να πάμε για ψώνια με τον σύζυγο. και μόλις επιστρέψουμε την παίρνω γρήγορα σπίτι.
μένουμε πάνω-κάτω και δεν υπάρχει πρόβλημα στο να την αφήσω, αλλά για καθαρά ψυχολογικούς λόγους την θέλω μαζί μου!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις