Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

thali-alex

thali-alex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Διαβαζω το προικισμενα μωρα εμπνευσμενοι γονεις εγω αν ημουν θεσσαλονικη σιγουρα θα ηταν στις επιλογες μου αλλα δεν ξερω αν τον βρισκεις οποτε θες. Εμενα η δικη μου την βρίσκω παντα αλλα περα απο καλος επιστημονας με ρωταει και για το παιδι δινει βαση δλδ στο πως πρεπει να το μεγαλωνω και στο πως νιωθει αυτο που λεει δλδ ο παπαβεντσης.

thali-alex

thali-alex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οσο για το αρθρο αυτη δεν ειναι η αληθεια τα θελουμε αναξερητα αλλα οπως θελουμε εμεις!!!!!!

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασια μου εμενα μου ειχε πει να της βαζω οδοντοκρεμα (γιατι λεει χρειαζεται αυτη τη πολυ μικρη ποσοτητα φθοριου που εχει)ειναι μια η οποια ειναι καταλληλη για μωρα απο 6 μηνων!αλλα μη φανταστεις,ισα που ακουμπας αυτο το πραγματακι απο σιλικονι επανω στην οδοντοκρεμα!!τοτε που μου το ειχε πει ειχα γελασει παρα πολυ γιατι λεω ενα δοντι εχουμε θα το πλενουμε κιολας???αχα χαχαχα!μου ειχε πει οτι εχει διαπιστωθει οτι αμα αυτα τα δοντια βγαλουν τερηδονα υπαρχουν πιθανοτητες κ τα κανονικα μετα να βγουν ετσι,γι αυτο υποτιθεται πρεπει να ξεκιναμε νωρις! Rolling Eyes

θαλεια αν βγαλεις καμια ακρη με τα βιβλια πες μας κ εμας μπας κ δουμε προκοπη σ αυτο το σπιτι!!!!αν καταφερω θα σου στειλω αυριο αν μπορεις κ εσυ να τα πουμε!!! Wink

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλό είναι!πες μου πώς σου.φάνηκε μετά!

Μωρέ κ η δικιά μου καλή είναι κ την εκτιμώ κ την βρίσκω πάντα κ κοντά μου αλλά αυτόν τον θεωρώαυθεντία!! αλλά είναι πολύ μακριά μου!!


griniaroula

griniaroula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα και από εμάς! !! Χθες ήταν ο γάμος της αδερφή ς μου, οχι επειδή είναι κορη μου αλλά το κατερινακι ηταν το πιο όμορφο παρανυφακι!!!!! Στο κτημα ξεραθηκε στον υπνο και ξυπνησε στις 6 το πρωι που πηγαμε σπιτι, την ξαναθηλασα και ξαναξυπνησε στις 9!!!

Οσο για τον υπνο που συζητατε σιγουρα τα βιβλία σε κατευθύνουν αλλα μην ξεχνατε οτι απλά μας δινουν γενικες οδηγίες και ιδεες , καθε παιδακι είναι ξεχωριστο και έχει τα δικα του κολπα!!!

Mama40

Mama40
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Παντως κανενα παιδι δεν κακομαθε κ δεν επαθε τιποτα κακο απο την αγαπη κ τις πολλες αγκαλιες κ την μονιμη παρουσια μας .. Οταν ερθει η στιγμη μονα τους θα ξεκολλησουν απο πανω μας..

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ το κουκλάκι κοιμήθηκε από την κούραση,ε;
Να σας ζήσουν γκρινιαρουλα κ με απογόνους σύντομα!

Κ εγώ είμαι υπέρ αυτής της άποψης! θα έρθει η ώρα που δεν θα μας θέλουν! Ας τα απολαύσουμε μέχρι τοτε!!
Ωραίο το μπλογκ θάλεια!!

Mama40

Mama40
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Anastasie απο οτι ξερω καλο ειναι να κανουμε μια επισκεψη σε παιδοδοντιατρο τον πρωτο χρονο ..
Εμενα μου ειπε οτι η τερηδονα οφειλεται στο γαλα που πινουν με μπιμπερο μεσα στη νυχτα μισοκοιμισμενα..
Εκει θελει λιγο καθαρισμα με γαζα στεγνη βρεγμενη το ιδιο ειναι.. η ενα καθαρο πανακι ...

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το έχω ακούσει αυτό για τον χρόνο,ελπίζω να έχουμε δόντια γιατί.μέχρι στιγμής μόνο 2 έχουμε!!
Ισχύει κ για τον θηλασμό;ή μόνο μπιμπερό;

Τι έγινε;σαββατόβραδο κ μείναμε λίγες;η ειρήνη, που χάθηκε;;η ματς;

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα μου το ειχε πει κ δε χρησιμοποιησαμε ποτε μπιμπερο!υποτιθεται οτι πρπει να το βαζεις μετα το βραδινο γαλα,αλλα οταν ξυπναει το βραδυ κ ξανα πινει 5-6 φορες δεν πολυ ισχυει!
θεωρω οτι το λενε πιο πολυ για να μπει στις συνηθειες του μωρου απο νωρις κ για να παιρνουν το απαιτουμενο φθοριο!!

Ακομα να κοιμηθειιιιιιιιι!!!!!!!!!! affraid ειναι ξυπνια απο τις 15:00 κ ξανα πηρε εναν υπνακο κατα τις 19:00 στο αμαξι για εικοσι λεπτα!!!ξερει καμια απο που βγαινουν οι μπαταριες τους???? scratch
εχει παρει δυο μωρομαντηλα κ σφουγγαριζει το σαλονι(μπουσουλοντας)αχα χαχαχα!!!

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαχαχα!! σε γλιτώνει άπο τις αυριανές δουλειές! θησαυρός το κορίτσι σου!!

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειχε προτεινει ο πατερας της καποια στιγμη να της βαλουμε δυο swiffer στα ποδια να κανει καμια δουλεια,μαλλον το ειχε ακουσει κ βρηκε καλυτερη λυση!!

Mama40

Mama40
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαχαχα α βρε Ζωη πως δεν το σκεφτηκα

Mama40

Mama40
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
2 σουιφερ στα γονατα .. Vetex στα χερια κ ενα κρανος για να μη χτυπανε στις γωνιες των επιπλων

Anastasie

Anastasie
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κράνος η μόνη λύση! βάλαμε γωνίες σι τραπέζι του σαλονιού κ τις ξεπάτωσε τ
ο τρελό!

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κουκλες!!!!!
πως κοιμηθηκατε σημερα!εμεις για τα δικα μας δεδομενα πολυ καλα !!! Wink

griniaroula

griniaroula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα και απο εμας!!!! Κι εμείς τελειο βράδυ τι να σας πω...ξυπναγε σχεδον κάθε μια ωρα!!! Απορω πως αντεχουμε οι ερμες οι μανες!!! ! Χαχαχαχα

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ποιος ειπε οτι αντεχουμε griniaroula??αχα χαχα!!!

Ξεχασα να σας πω συναντησα μια γνωστη χτες η οποια εχει ενα κοριτσακι σχεδον 3μηνες μεγαλυτερο απο τη Ζωη!αυτο το παιδακι λοιπον απο την αρχη κοιμοταν 12ωρα!της κοιμαται αργα γυρω στις 12:00-12:30 κατα της 9 το πρωι της φτιαχνει γαλα της το δινει,η μικρη δε μπαινει καν σε διαδικασια να ανοιξει τα ματια της απλα το πινει κ συνεχιζει τον υπνο της μεχρι τις 12!!οταν χρειαστει να την ξυπνησει πιο νωρις για να πανε καπου,απλα το παιδακι κουτουλαει κ δε μπορει να ξυπνησει γιατι δεν εχει κλεισει 12ωρο!!ειπατε κατι?? affraid

mary2

mary2
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα! βρεχει παλι, τα νευρα μου.. εκανα τον πρωτο ζεστο καφε για φετος!

βρε ζωη αυτο το μωρο που περιεγραψες σιγουρα νορμαλ ειναι;;
ειδες που κοιμηθηκε η δικια σου; ενταξει μια μερα στις 3 κοιμαται δεν μπορεις να πεις! χαχα!!

τον παπαβεντση κοριτσια τον ειχα φωναξει σπιτι για τις μικρες κ για το θηλασμο που ειχα προβλημα.. στη συγγραφη δε λεω μπορει να ειναι πολυ καλος, αλλα στην πραξη δεν μ αρεσε.
πολυ στα πεταχτα με τα μωρα,λιγομιλητος, υποτονικος ηταν καπως...οταν ηρθε η ωρα για την πληρωμη ακουσαμε τη φωνη του! εμενα μου συστησε τη μεντελα για το θηλαστρο(ενταξει εκει σωθηκα). κ ενα φυλλαδιο νεογεννητου μας αφησε που ηταν πολυ απλο κ χρησιμο.
τον ειχα παρει απογευμα κ μου κλεισε ραντεβου το αλλο πρωι στις 8...! βεβαια για μας τοτε μερα νυχτα δεν ειχε διαφορα!
Sleep

τωρα παμε σε μια διπλα στο σπιτι για να μπορω να παω κ μονη αν χρειαστει. ειναι να σου αρεσει κ σαν ανθρωπος ο γιατρος για να σε κρατησει...

mary2

mary2
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αυτο με τα βετεξ κ τα σουιφερ φοβερη ιδεα! κ το κρανος για εργατικα ατυχηματα πολυ γελιο!! εγω εχω κ δυο θα μου τελειωνουν τις δουλειες πιο γρηγορΑ. χα!Very Happy
επρεπε να σας διαβασω πιο πριν.. μολις σφουγγαρισα..!

ΖΩΗ13

ΖΩΗ13
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δε ξερω βρε μαιρη μου τι να σου πω ....η αληθεια ειναι οτι καποιες στιγμες στα μεγαλα ξενυχτια εχω ψιλοζηλεψει Rolling Eyes !

Αυτο το πρωτοσκεφτηκαμε οταν αρχισε να μπουσουλαει σα σιφουνας!αυτο με τα μωρομαντηλα ηταν δικη της ιδεα!αχα χαχαχαχα!!
Οντως εσενα ειναι κ δυο μια χαρα σε βρησκω θα τελειωνουν σε χρονο ρεκορ!! Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10 - Σελίδα 4 328109 Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10 - Σελίδα 4 328109 Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10 - Σελίδα 4 417472

Συμπεθερα μη μου πειτε οτι ακομα κοιμαστε!!! Μανουλες Νοεμβρίου 2013 Νο 10 - Σελίδα 4 417472

thali-alex

thali-alex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα τι κανετε; ειδες η Ζωουλα ηταν σαββατοβραδο και ειπε να χαλαρωσει εμενα παλι μου εσπασε τα νευρα ακουγοταν μια τρελη μεσα στο βραδυ" σουτ κατω νανι ειναι νυχτα ακομα"!!!!!!!!!!

Οσο για το βετεξ και εγω το εχω σκεφτει αλλα εχουμε πλακακι εδω οταν παω Αθηνα ομως θα του αρχισω εκπαιδευση!!!!!

Mama40

Mama40
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Προχθες του φορεσα λευκα ρουχα κ σε μιση ωρα αλλαξαν χρωμα.. Λεω να τα βαλω με τα μαυρα στο επομενο πλυσιμο..
Καμαρωνω οτι εχω κ καθαρο σπιτι ..τρομαρα μου!!

thali-alex

thali-alex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαμα 40 εδω στας εξοχας με εχει νικησει κατα κρατος η αμμος, το χωμα , ο μικρος και ο μεγαλος!!!!!!!!!! Καθε μερα σκουπα και αν προλαβω σφουγγαρισμα αλλα και παλι το μονο καλο ειναι οτι τα επιπλα δεν εχουν σκονη!!!!!!!!

nafs

nafs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσάρες!! Σας διάβαζα αλλα είχα αποσυνδεθεί για κάποιον λόγο και έκανα λάθος τον κωδικό!

Μαίρη, συγνωμη τώρα θα σχολιάσω εκείνο το φοβερό πρωινό σου, είχα γελάσει πάαααααααααρα πολύ! Τι τραβας κι εσύ καημένη! πάντως για τον γιατρό συμφωνω πλήρως, πρέπει να ταιριάζουν και τα "χνωτα"σου που λενε, για να μπορείς να τον εμπιστεύεσαι.

ΠΟια είχε αυτη την ωραία ιδέα με τα βετέξ;;;; Καλά εμεις ακόμα δεν μπουσουλάμε, αλλά θα κάνω πατέντα γιατι είναι πολύ τεμπέλα!!!

Ζωή (που δεν σε λένε Ζωή), μην ακούς κανέναν περί υπνου. Ίσα να ζηλεύεις είναι. Εμείς που τα παιδιά μας κοιμούνται σχετικά καλά δεν θα έπρεπε να το λέμε σε κανέναν, εγώ προσωπικά πολλες φορές ντρέπομαι κιολας που εσεις μπορεί να ξυπνήσετε πόσες φορές την νυχτα. Σαν τον βραδινό ύπνο δεν έχει. Ελπίζω σιγα σιγά να στρωσουν όλα τωρα που θα χρονισουν!

Εμεις όλη μερα βολτάραμε, έχει λυσσαξει το παιδι στην πείνα, τρώει ασύστολα και εν τουτοις 5 ανθρωποι μου ειπαν ότι αδυνατισε. Μου ρχεται να πάω να την ζυγισω αυριο, ανησυχησα λίγο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις