Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την RITAKI30 στις Τετ Σεπ 10, 2014 3:17 am, 1 φορά

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ritaki, αν και δεν ειμαι μητερα,συμφωνω απολυτα με το σκεπτικο σου και με τα επιχειρηματα σου...ισως να εδινες βαρος και να ελεγες στον αντρα σου οτι η πεθερα σου το να σηκωνει το μωρο κ να το προσεχει θα της επιφερει επιπροσθετη κουραση και δεν θα ειναι καλο για την υγεια της ,ναι μεν θα της ειναι ευχαριστο να το προσεχει,αλλα θα κουραζετε πολυ...ας το κρατησει η νταντα κ ας ερχετε να το βλεπει(αν θελει κ καθε μερα σπιτι σου)!!!σου ευχομαι με το καλο!!!εχεις χρονο μπροστα σου να ετοιμασεις το εδαφος κ να γινει αυτο που θελεις εσυ!!!!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ritaki ειμαι μια πολύ έμπειρη μανούλα, και ίσως κατάλληλη για να σε διαφωτίσω λίγο. Εχω 2 μωράκια, το ένα μόλις το στείλαμε στον σταθμό και το μικρότερο το κρατά η γιαγιά (μαμά μου). Η πεθερά μου έφυγε τα Χριστούγεννα απ' την ασθένεια που αναφέρεις... μου στοίχισε γιατί μας αγαπούσε πολύ. Κι εμείς φυσικά.

Κατ'αρχήν με το καλό εύχομαι να κάνετε ένα υγιές μωράκι!!! Αυτό θα έπρεπε να κουβεντιάζετε τώρα. Μόνο αυτό. Για να ζήσετε την εγκυμοσύνη με χαρά. Να χαρείτε την προσμονή και τον ενθουσιασμό.

Μόλις με το καλό έρθει το μωράκι σας, η ζωή σας σίγουρα θα αλλάξει εντελώς και η φιλοσοφία σας επίσης. Θα σκεφτόσαστε και θα πράτετε διαφορετικά. Οι περισσότερες μαμάδες τότε καταλαβαίνουμε πως ό,τι σκεφτόμασταν, προγραμματίζαμε, φανταζόμασταν, προετοιμάζαμε και υποσχόμασταν πήγανε περίπατο. Τρώμε κάποιες... "σφαλιάρες" και συνερχόμαστε (με την καλή έννοια). Κάποιες (λίγες) ίσως και να έχουν προβλέψει τα πάντα. Αμφιβάλω βέβαια..

Θα σου απαντήσω και πιο εξειδικευμένα:
Καταρχήν ο σύζυγος σου έχει απόλυτο δίκιο για την ψυχολογία της μητέρας του. Αυτό στ'αλήθεια θα την κρατήσει ζωντανή. Αυτό έκανε την πεθερά μου να το παλέψει και να ζήσει περισσότερο. Αυτό έκανε την μητέρα μου από ΧΝΑ να κερδίσει πίσω σχεδόν ένα νεφρό.
Οταν θα γίνεις μητέρα θα καταλάβεις....
Πάμε και σ'αυτά:
1.Ειναι μεγαλη (72) και οσο κ αν είναι ικανη, θεωρω ότι τις αντοχες νεοτερης δεν τις εχει.
Μια χαρά είναι η ηλικία της. Οι περισσότερες γιαγιάδες είναι και παραπάνω.

2.Εχει την παλιοαρρωστια και ποιος μου εγγυαται ότι καποια στιγμη δεν θα ζαλιστει, πχ να πεσει κατω η να την πιασει οτιδηποτε..Κ αν πχ της λεγαμε, οκ θα μας το κρατας 1 μερα τη βδομαδα (πχ Παρασκευη) και τις υπολοιπες μερες η γυναικα, αν τυχαινε καποια Παρασκευη να πρεπει να παει για εξετασεις η για οτιδηποτε, που θα το αφηνα το μωρο?
Εδώ έχεις δίκιο για τις εξετάσεις. Τα υπόλοιπα μπορείς οποιαδήποτε γιαγιά να τα πάθει.

3.Θα πρεπει να της το πηγαινω σπιτι πριν την δουλεια μου.Οκ, είναι κοντα το σπιτι τους δε λεω, ένα τεταρτο με το αμαξι, αλλα δεν είναι βασανο να ξυπνας ένα μωρο 9μηνων με το ζορι, να του χαλας τον υπνο και να το βγαζεις μες το κρυο (διοτι την φυλαξη την θελουμε Νοεμβριο-Απριλιο) να το τρεχεις?
Δεν είναι βάσανο για το παιδί: Είναι πρόγραμμα. Βάσανο είναι μάλλον για εσένα.

4.Το μωρο θα εχει καποιο προγραμμα και καποιους κανονες.Θα ξερω ότι το ακολουθει?Πχ το ταιζω τοτε, τρωει αυτά, κοιμαται τοτε κλπ?Η ως εμπειρη θα κανει όπως ξερει εκεινη?Πχ αφηνε τα μωρα της μηνων ακομα και μπουσουλαγανε μονα τους στην σκαλα της πολυκατοικιας.
Δεν θα είσαι ποτέ σίγουρη. Θες να σου πω τι κάνουν οι νταντάδες; Τουλάχιστον οι γιαγιάδες τα αγαπούν τα παιδιά 1000%. Και τα εγγόνια τα προσέχουν περισσότερο απ' τα παιδιά τους!!!!!

5.Θα πρεπει επι 8 ωρες να ασχολειται μονο με εκεινο.Αυτο όμως το επιβαλεις στην νταντα λεγοντας της ότι την πληρωνεις ΜΟΝΟ για το παιδι, στη πεθερα πως της λες να μην μαγειρεψει για το σπιτι της, να μην απλωσε, να μην πλυνει κλπ εκεινες τις ωρες για να εχει τα ματια της 14 στο μωρο?
Ολες οι γιαγιάδες και οι νταντάδες ξέρουν πως θα ασχολούνται με το μωρό καταρχήν και λιγότερο με οτιδήποτε. Μα τα αυτονόητα σε ανησυχούν;

6.Δεν οδηγαει.
Ε... είναι απαραίτητο; Εγώ θα ανησυχούσα και πάντα ανησυχώ όταν κάποιος πάει τα παιδιά μου κάπου... Εξάλλου θα προσλάβεις μια νταντά να οδηγεί και να το πάει βόλτες;;; πως ξέρεις πως οδηγεί ο καθένας; affraid

7.Αν συμβει κατι και δεν το παρει εγκαιρα χαμπαρι διοτι ηταν στο μπαλκονι κ απλωνε, πχ πνιγει το μωρο η βαλει χερ στην μπριζα?
Δεν μιλάς σοβαρά ασφαλώς....

8.Ο πεθερος μου δεν ακουει καλα, δλδ καθολου από το 1 αυτι.εστω ότι η πεθερα κανει μπανιο, πως θα το προσεξει εκεινος?
Με τα μάτια ίσως; Αστειεύομαι: Ποτέ δεν κάνουμε μπάνιο όντας μόνοι μας με τα μωρά. Ολοι το ξέρουν.

9.Θα τηρουνται σχολαστικα κανονες υγιεινης? Πχ ο πεθερος ασχολειται με χωραφια..
Ασφαλώς και θα τηρούνται, έτσι συνηθίζεται απ' όλους όσους ασχολούνται με τα μωρά. Ωσπου να δεις κάποια μέρα το μωρό σου να μπουσουλάει και να γλύψει απ' το πάτωμα ένα λιωμένο μπισκότο.... Razz (σόρρυ αλλά θα δεις πράγματα που δεν φαντάζεσαι....)

10.Πολυ σημαντικο.Ως καρκινοπαθης δεν κανει να εχει επαφη με ασθενεις.Αν το μικρο αρρωστησει ποιος θα μου το προσεξει, αν εχω δηλωσει εξαρχης στην νταντα ότι Παρασκευες δεν την χρειαζομαι? Και αν λεω εγω παιρνοντας το καλυτερο δυνατο σεναριο, τον πρωτο καιρο είναι καλα,αν μετα λογω φαρμακων , θεαρπειων ,οτιδηποτε αρχισει και εξαντλειται τι θα γινεται τις Πααρσκευες?Διοτι για πραπανω μερα μες την εβδομαδα δεν το συζητω, ξερουμε ότι δεν θα βρουμε καμμια νταντα να ερχεται λιγοτερο από 4 φορες την εβδομαδα..
Εχεις δίκιο κι εδώ. Η μητέρα μου που είναι ΧΝΑ και πρέπει να προσέχει εξίσου, καθε φορά που τα παιδιά είναι άρρωστα τα προσέχει με μάσκα. Αν κάνεις το ίδιο εσύ και ο άντρας σου όταν είστε άρρωστοι, δεν θα κολλήσετε ποτέ το παιδί σας!!!

11.Βολτες με το καροτσι.Θα μπορει να το βγαλει?Εχει τις δυναμεις?
Θες να μου πεις πως θα αφήσεις την νταντά να βγάλει το παιδί σου έξω;;;; affraid

12.Θεωρω ως εφικτη μια λυση τυπου το αφηνουμε Παρασκευη βραδυ να βγουμε και το παιρνουμε το Σαββατο.Ετσι, πραγματικα θα προσφερει βοηθεια στο ζευγαρι που θελει να ξεσκασει λιγο μονο του! Και ετσι πραγματικα θα το αφησω με μεγαλη χαρα!
Σωστή. Αν και δεν το έχω κάνει ποτέ, πάντα γυρνάμε, παίρνουμε τα παιδιά και πάμε στο σπίτι μας. Αλλά θα το'θελα κι εγώ να μπορώ να το κάνω!!!


Βλέπω απ' τα παραπάνω πως ψάχνεις εναγωνίως (προφανώς για άλλους προσωπικους σου λόγους που δεν αναλύεις εδώ) ένα σωρο προφάσεις για να μην συμμετέχει η πεθερά σου. ΟΚ, είναι δική σου οικογένεια και οι αποφάσεις σας, μόνο να σκέφτεστε λίγο μπαίνοντας στην θέση του άλλου. Οσο για τα "όρια" που προσπαθείς να θέσεις, μόλις γίνεις μαμά εσύ θα τα πατήσεις πρώτη, σχεδόν βέβαιο.
Τέλος, θα με θυμηθείς όταν θα ζήσεις λίγο το θέμα "νταντά". Είναι τόσο κρύος ο κόσμος εκεί έξω. Είναι πολύ καλύτερο να προσέχει κάποιος τα παιδιά μου, που τα αγαπάει, που λιώνει για αυτά -  παρά κάποιος μόνο για το χρήμα... Ασε..

Αυτά και μην τα παρεξηγήσεις. Είμαι ήδη μαμά. Και κάποτε σκεφτόμουν όπως εσύ. Κι αν τα διαβάσεις σε 2 χρόνια ίσως συμφωνήσεις μαζί μου. Και κάποτε και η πεθερά σου ίσως είχε τις αντιλήψεις σου. Και αυτή ειναι μαμά και κάαααατι ξέρει.

Τυχερές όσες έχουμε λίγη βοήθεια! Με το καλό κοριτσάκι μου!

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κα



Έχει επεξεργασθεί από τον/την RITAKI30 στις Τετ Σεπ 10, 2014 3:17 am, 1 φορά

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
HAPPY MAM συμφωνω απολυτα μαζι σου!!RITAKI30 σε μερικα πραγματα σε βρισκω λιγο υπερβολικη!!!ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ που δεν σκεφτηκεσ,ειναι δυνατον να αγαπαει να φροντιζει και να περιποιειτε μια ξενη νταντα το μωρο σου καλητερα απο την γιαγια του?μονο αυτο κατσε και σκεψου,οταν ερθει το μωρο σου θα σκεφτεσαι αλλιως μετα απο καποιουσ μηνες γιατι στην αρχη δεν θα θελεισ να το αποχωριζεσαι καθολου!!Οταν η πεθερα σου θα ειναι τοσο ασχημα που δεν θα μπορει να κρατει το μωρο τοτε σκεφτεσαι και την νταντα αλλα σιγουρα θα τισ δωσει ζωη το μωρο και θα την κρατησει σιγουρα!!η ευτυχια που θα γινουν παππουδεσ και η ψυχολογια τησ και μονο θα την κανουν καλητερα!Επισησ για το μωρο δεν ειναι ταλαιπωρια,κι εγω ετσι το σκεφτομουν οταν επρεπε να την παω καπου για να μου την κρατησουν ,αλλα ειναι ταλαιπωρια για τουσ γονεισ παρα για το μωρο,οποτε μην το λυπασαι!επισης οταν καποιοσ αρρωστησει βαζεισ και τη μασκα σου για να εισαι υσηχη δεν ισχυει μονο για την πεθερα σου αυτο!Κι αυτο το πραγμα πια που οολεσ νομιζουμε οτι μας κανουν κουμαντο οι αλλοι τα σπιτια ελεοσ...Δε σου κανουν κουμαντο απλα εχουν τοσο μεγαλη προσμονη φανταζομαι και θελουν να ειναι χρησιμοι ακομα και στην κατασταση τουσ!Α και η ηλικια μη σε απασχολη τοσο τησ φιλης μου η γιαγια που ειναι 84 χρονων και κοτσονατη γιαγια δεν ειχε κανενα προβλημα.Οποτε η δικια σας ειναι παιδουλα Very Happy Very Happy !Σκεψου τη μεγαλη χαρα θα εχει αυτη η γυναικα που θα προσεχει το εγγονακι τησ και δεν λεω να το κανεισ μονο για να χαιρεται αυτη προσωπικα πιστευω οτι ειναι τοο καλητερο απο το να παρεισ μια νταντα που ουτε την ξερεισ και το βλεπει καθαρα σαν εργασια...τα μωρα ετσι δενονται και σχηματιζουν δεσμουσ με τουσ συγγενεισ εαν δεν το μεγαλωσουν και δεν το πονεσουν οι παπουδεσ ποιοσ θα το κανει?οταν η πεθερα σου θα χρειαζεται εξετασεισ η τυχει οτιδηποτε αλλο ασ εχεισ στο μυαλο σου μια εναλλακτικη ισωσ μια φιλη η μια νταντα που θα φωναξεισ για συγκεκριμενεσ φορεσ.ετσι κι αλλιως θα ξερει απο πριν η γυναικα τα ραντεβου τησ για να κανονιζεισ κι εσυ τι θα κανεισ με το μωρο!καλα για υατο για την υγειηνη που ειπεσ και το μπανιο και τον πεθερο που δεν ακουει και ειναι στο χωραφι αστο...δεν υπαρχει ξερουν απο παιδια και ειδικα οταν δεν ειναι το παιδι σου και ειναι εγγονι το προσεχεισ δυο φορεσ!!οποτε μην σε αγχωνει κατι τετοιο.Ασ ερθει με το καλο το μωρακι ασ ερθει η στιγμη να πας στη δουλεια και θα ειναι ολα καλητερα και θα τα βλεπεισ πιο ηρεμα τα πραγματα!Το θεωρω επισησ πολυ εγωιστικο να αφηνεισ το μωρο στα πεθερικα μονο και μονο οταν θελετε να βγειτε η να σας βοηθησουν, ειναι παπουδεσ και θα θελουν να δουν το μωρο ακομα κι οταν δε χρειαζεσαι την βοηθεια τους!!ΑΥΤΑ!κατσε σκεψου τα και οσο η πεθερα σου στεκει καλα μην σκεφτεσαι τιποτα.οταν και η ιδια δεν θα εχει αντοχεσ θα σας το πει απο μονη της!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RITAKI30 έγραψε:Καλησπερα!Οχι δεν ψαχνω εναγωνιως τροπους να την απομακρυνω, αλλα θελω να ειμαι ησυχη οταν ειμαι μακρια του, οτι εχω εναν ανθρωπο γερο , με αντανακλαστικα και καλη καρδια ( το σιγουρο οτι διαθετει) μαζι του.

Αν ερχοταν σπιτι μου δεν θα ηταν καλυτερα δλδ? Αλλα το βασικο που με κοβει, ειναι το να μην μπορει καποια στιγμη και μετα και να μεινω στα κρυα του λουτρου 1 μερα τη βδομαδα..

Μα δεν ταλαιπωρείται το παιδί. Ισα ίσα να δεις πόση χαρά θα κάνει που θα ετοιμάζεται κάθε μέρα. Θα στριγγλίζει απ τη χαρά του. Ετσι είναι τα παιδιά. Γιατί να την ταλαιπωρήσεις την γυναίκα;

Τι να πω... μακάρι να είσαι τόσο τυχερή να βρεις μια καλή κοπέλα όπως τη φαντάζεσαι. Και να πέσεις και μέσα στην κρίση σου σχετικά με την "καλή καρδιά". Και τα παραπάνω που έχεις σκεφτεί και ζητάς. Εμείς είμαστε στον κύκλο μου πολλές "παθούσες" και "μαθούσες"!!  Very Happy
Ετσι δεν το διακινδυνεύω ούτε 1 στο εκατομμύριο να κακοπεράσουν συναισθηματικά τα παιδιά μου. Θέλω να μεγαλώνουν και να νιώθουν αγάπη.

Πάντως κακώς συζητάτε από τώρα για το θέμα αυτό, έχετε ακόμη πολύ καιρό και πολλά να δειτε, να νιώσετε, να συμβούν. Και σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες προϋποθέσεις σε 1 χρόνο σχεδόν που μιλάς.
Ελα, λέγε στον άντρα σου το μαγικό "θα δούμε" και χαλαρώστε και απολαύστε την προσμονή! Διαρκεί πολύ λίγο!!!!!!

edit: dimitraal με συμπληρωσες εντελως!!!

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για ΣΚ να περνά καλά το ζευγάρι καλή είναι η πεθερά να το φυλάει και για κάθε μέρα είναι το πρόβλημα?
Όλα όσα προανέφερες ως προβλήματα και ως πιθανά να συμβούν για το Σάββατο δεν ισχύουν?
Η πεθερά, θέλει να το κρατήσει, υπερεκτιμώντας τις δυνάμεις της προφανώς, γιατί θέλει να σας βοηθήσει, βάζοντας σε δεύτερη μοίρα την ξεκούρασή της και την άνεσή της.

Άνθρωπο έχεις βρει να στο κρατάει?
Πόσο εμπιστοσύνη έχεις? Αρτιμελής θα είναι οκ αλλά όλα τα άλλα?

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την RITAKI30 στις Τετ Σεπ 10, 2014 3:18 am, 1 φορά

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τους αρέσει δεν τους αρέσει ξυπνούν...
Μετά ξανακοιμούνται αυτά...Εμείς τι να πούμε που πάμε για δουλειά! Twisted Evil

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να



Έχει επεξεργασθεί από τον/την RITAKI30 στις Τετ Σεπ 10, 2014 3:19 am, 1 φορά

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αρα έχεις πάρει τις αποφάσεις σου όπως τα λες ritaki. Και πάλι βλέπω ενώ ρωτάς δεν έχεις την διάθεση να μάθεις, δεν έχεις την διάθεση να ακούσεις.

9 μηνών προτιμάς να το'χεις το μωρό άρρωστο στον σταθμό με απανωτές ιωσεις παρά να το κρατήσει λίγο καιρό η μητέρα του άντρα σου.... Rolling Eyes

Στον αγώνα "κατά της πεθεράς" δεν βλεπω να βρίσκεις πολλούς συμμάχους...

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quo



Έχει επεξεργασθεί από τον/την RITAKI30 στις Τετ Σεπ 10, 2014 3:20 am, 1 φορά

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Happy mamma όπως τα λες ...
Συμφωνώ.

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ενταξει κοριτσια, ευχαριστω.

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν πρόλαβ να διαβασω το αρχικό ποστ της κοπέλας γιατί όπως κατάλαβα το....γκάλοπ δεν πήγε όπως ήθελε ,εκνευρίστηκε και τα εσβησε.
Αυτά που διαΒάσα απο την χαπιμαμ ...Να καθεται πανω απο οκτώ ώρες πανω απο ενα μωρο χωρίς να κανει τίποτα άλλο????
έλα Παναγία μου!!δηλαδή εμείς δεν μαγειρευουμε με τα παιδιά δίπλα μας?Δεν κανουμε δουλειες οταν εχουμε παιδια???Και τι υπολογιζετε την πεθερά???Μέχρι τοτε ποιος ζει ποιος πεθαίνει.Ας ερθει πρωτα το μεράκι με το καλό και βλέπετε μετα.

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το έχει κάνει παράθεση η happy mamma. Διάβασέ το από εκεί.

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Το έχει κάνει παράθεση η happy mamma. Διάβασέ το από εκεί.
αυτό είπαμε ρε μαντάμ οτι απο εκεί το διαβασα.Αλλά και αυτή η χάπι ήθελε να κανει και σχολιασμο δίπλα σε κάθε ενότητα.Άφησε το ατόφιο ρε μαντάμ να το ευχαριστηθουμε.

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede37 έγραψε:Δεν πρόλαβ να διαβασω το αρχικό ποστ της κοπέλας γιατί όπως κατάλαβα το....γκάλοπ δεν πήγε όπως ήθελε ,εκνευρίστηκε και τα εσβησε.
Αυτά που διαΒάσα απο την χαπιμαμ ...Να καθεται πανω απο οκτώ ώρες πανω απο ενα μωρο χωρίς να κανει τίποτα άλλο????
έλα Παναγία μου!!δηλαδή εμείς δεν μαγειρευουμε με τα παιδιά δίπλα μας?Δεν κανουμε δουλειες οταν εχουμε παιδια???Και τι υπολογιζετε την πεθερά???Μέχρι τοτε ποιος ζει ποιος πεθαίνει.Ας ερθει πρωτα το μεράκι με το καλό και βλέπετε μετα.


Καλησπερα, οχι δεν εκνευριστηκα απλα ειδα ια καπως επιθετικη - ειρωνικη σταση απο καποιες κοπελες, χωρις να καταλαβω το γιατι κ προφανως θεωρησα σωστο να ληξω το θεμα διοτι αντι για συμβουλες και αποψεις, δεχομοθν ειρωνια και επιθετικοτητα Shocked Και επισης αλλο να πλενεις το μπαλκονι σου εσυ, ουσα νεα και ενεργητικη με αντανακλαστικα αν συμβει κατι και αλλο μια γυναικα ανω των 70, κουρασμενη και ταλαιπωρημενη απο την παλιοαρρωστια..Κ δεν μιλαω για δουλειες τυπου σιδερο-μαγειρεμα οταν το μωρο το αφηνεις στο παρκο, αλλα οταν αρχιζει το περπατημα?Τεσπα..

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede37 έγραψε:
margdimitra έγραψε:Το έχει κάνει παράθεση η happy mamma. Διάβασέ το από εκεί.
αυτό είπαμε ρε μαντάμ οτι απο εκεί το διαβασα.Αλλά και αυτή η χάπι ήθελε να κανει και σχολιασμο δίπλα σε κάθε ενότητα.Άφησε το ατόφιο ρε μαντάμ να το ευχαριστηθουμε.

Το φχαριστηθηκες τολαχιστον? Κοιτα ειρωνεια...Απο οτι βλεπω το επιπεδο καποιων ειναι...

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RITAKI30 έγραψε:
ede37 έγραψε:
margdimitra έγραψε:Το έχει κάνει παράθεση η happy mamma. Διάβασέ το από εκεί.
αυτό είπαμε ρε μαντάμ οτι απο εκεί το διαβασα.Αλλά και αυτή η χάπι ήθελε να κανει και σχολιασμο δίπλα σε κάθε ενότητα.Άφησε το ατόφιο ρε μαντάμ να το ευχαριστηθουμε.

Το φχαριστηθηκες τολαχιστον? Κοιτα ειρωνεια...Απο οτι βλεπω το επιπεδο καποιων ειναι...
Δαπεδο.Αυτό δεν είπα?Δεν το Φχαριστηθηκα .Άλλο πράγμα το αυθεντικό.

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede37 έγραψε:
RITAKI30 έγραψε:
ede37 έγραψε:
margdimitra έγραψε:Το έχει κάνει παράθεση η happy mamma. Διάβασέ το από εκεί.
αυτό είπαμε ρε μαντάμ οτι απο εκεί το διαβασα.Αλλά και αυτή η χάπι ήθελε να κανει και σχολιασμο δίπλα σε κάθε ενότητα.Άφησε το ατόφιο ρε μαντάμ να το ευχαριστηθουμε.

Το φχαριστηθηκες τολαχιστον? Κοιτα ειρωνεια...Απο οτι βλεπω το επιπεδο καποιων ειναι...
Δαπεδο.Αυτό δεν είπα?Δεν το Φχαριστηθηκα .Άλλο πράγμα το αυθεντικό.


Σε ευχαριστω που χανεις χρονο για να διαβασεις κατι το οποιο θεωρεις δαπεδο!Με τιμα ιδιαιτερως!

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν κανει τίποτα καλέ.Κοιμουντε και τα παιδιά .....ξέρεις τι ωραία περναει η ωρα?Ουτε να σκέφτεσαι ουτε να στενοχωριεσαι.Μα τι στα λέω ,τα ξέρεις τα ίδια κανεις.

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede37 έγραψε:Δεν κανει τίποτα καλέ.Κοιμουντε και τα παιδιά .....ξέρεις τι ωραία περναει η ωρα?Ουτε να σκέφτεσαι ουτε να στενοχωριεσαι.Μα τι στα λέω ,τα ξέρεις τα ίδια κανεις.

Στο πρωτο σου σχολιο απαντησα ηρεμα και λογικα.Απο οτι φαινεται ομως δεν εχεις και την καλυτερη σχεση με τον διαλογο. Θα επιληφθω του θεματος.

ede37

ede37
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
RITAKI30 έγραψε:
ede37 έγραψε:Δεν κανει τίποτα καλέ.Κοιμουντε και τα παιδιά .....ξέρεις τι ωραία περναει η ωρα?Ουτε να σκέφτεσαι ουτε να στενοχωριεσαι.Μα τι στα λέω ,τα ξέρεις τα ίδια κανεις.

Στο πρωτο σου σχολιο απαντησα ηρεμα και λογικα.Απο οτι φαινεται ομως δεν εχεις και την καλυτερη σχεση με τον διαλογο. Θα επιληφθω του θεματος.
ααα θα είσαι καινούρια φαίνεται για αυτό δεν το ημέρες.Δεν πειράζει δεν κρατώ κακίες.Συνήθως απαντώ όπως μου απάντανε.Και εγώ στο πρωτο σου σχόλιο δεν Μίλησα μετα εκανα τον διαλογο που χάραξες εσύ.

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ Ο ADMIN ΕΠΙΛΗΦΘΕΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ, ΔΙΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις