Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jorji έγραψε:κι εμείς προσπαθούμε 9-10 μήνες περίπου.
η απογοητευσή μου στα ύψη.
μετα απο επιμονή και καλλιργεια σπερματος του συζηγου,βρήκαμε οτι έχει 3 μικροβια στο σπέρμα.
Περνει τωρα αντιβίωση.
Μακάρι να ήταν αυτός ο λόγος που δεν έχουμε αποκήσει το θαυματάκι μας και συντομα να δω ενα θετικό τεστ.


Κοριτσακι μου σου εχομαι να δεις γρηγορα το θετικο τεστακι!!υπομονη χρειαζεται κ αφου βρηκατε το λογο που δυσκολευεστε ειναι θεμα χρονου πιστευω..μακαρι να εχουμε ολες τα θετικα αποτελεσματα που τοοοοσο ποθουμε!!

afroula_27


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα σας και από μένα!!
Εμείς προσπαθούμε εδώ και 15 μήνες.
Πήγα στο γυναικολόγο, έχω κάνει υπέρυχο και είναι όλα καλά καθώς και ο άντρας μου είναι εντάξει.
Μήπως χρειάζεται να κάνω καμιά άλλη εξέταση;;
Η αλήθεια όμως είναι ότι υπάρχει άγχος και με τις συνθήκες που ζούμε είναι δύσκολο να το αποβάλλουμε και οι δυο...
Κάνω προσευχούλα να σταματήσει αυτή η αγωνιά σε όσες περιμένουμε & να έχουμε ένα μωράκι που θέλουμε τόσο πολύ στην αγκαλιά μας κορίτσια.

ζουζουνακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω νομιζω πως ειμαι η ποιο τυχερη στο forum δυο επαφες ειχα μεσα σ ενα μηνα και εμεινα εγκυος

Pausaki

Pausaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ζουζουνακι έγραψε:εγω νομιζω πως ειμαι η ποιο τυχερη στο forum δυο επαφες ειχα μεσα σ ενα μηνα και εμεινα εγκυος


Μπράβο ζουζουνακι....να σου απονεμουμε τον τίτλο της "πιο" τυχερης αφού το θελεις!!! ποσο καιρο προσπαθουσατε για μωρακι?? - Σελίδα 2 50580

Pausaki

Pausaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
afroula_27 έγραψε:Καλησπέρα σας και από μένα!!
Εμείς προσπαθούμε εδώ και 15 μήνες.
Πήγα στο γυναικολόγο, έχω κάνει υπέρυχο και είναι όλα καλά καθώς και ο άντρας μου είναι εντάξει.
Μήπως χρειάζεται να κάνω καμιά άλλη εξέταση;;
Η αλήθεια όμως είναι ότι υπάρχει άγχος και με τις συνθήκες που ζούμε είναι δύσκολο να το αποβάλλουμε και οι δυο...
Κάνω προσευχούλα να σταματήσει αυτή η αγωνιά σε όσες περιμένουμε & να έχουμε ένα μωράκι που θέλουμε τόσο πολύ στην αγκαλιά μας κορίτσια.


Κοπέλα μου αυτη ειναι μεγαληηηη κουβέντα...
Για να καταλάβουμε ο άντρας σου έχει εξεταστεί και ξέρετε ότι ειναι καλα? και εάν ναι τι εξετασεις έκανε?
Εσύ..αυτο που έχεις κανει μόνο εδω και 15 μηνες ειναι απλα ένας υπερηχος ? ??
Άλλες εξετασεις ο γιατρός σου Πχ ορμονικες σου έχει δώσει να κανείς? σαλπιγγογραφια ? κάτι..? καμία καλλιέργεια ?
Ειναι χιλιάδες οι λόγοι που μπορεί να καθυστερήσει η σύλληψη ...μπορει να ναι απλα το αγχος που έχει γίνει πλέον πιπιλα και όλοι το αποδίδουν στο αγχος..όμως υπάρχουν και παολογικοι παράγοντες που με έναν υπερηχο απλα δεν φαίνονται ...
Δε θέλω να σε ανησυχησω απλα επειδή έχω υπάρξει στη θέση σου θέλω να σε αφυπνησω...
Ψαξου Ψαξου Ψαξου... Και αν ο γιατρός που έχεις 15 μηνες σου λέει μόνο ότι φταίει το αγχος χωρις να σε έχει βάλει να ψάχτεις περισσότερο ...τότε αν θέλεις τη γνωμη μου κανε μια επίσκεψη και σε κάποιον άλλο...πάρε και μια άλλη γνωμη γυναικολογου...ειναι πολυ κρίμα να περνάει ο καιρος έτσι απλα ελπίζοντας ενω μπορει να φτάιει κάτι πολυ πολυ απλό που διορθώνεται...
Τελειώνοντας να σου ευχηθώ να ειναι οντως το αγχος που σας σταματάει και τίποτα άλλο και τον άλλο μήνα να μπεις και να μας πεις τα ευχάριστα ... I love you

paourina

paourina
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ζουζουνακι έγραψε:εγω νομιζω πως ειμαι η ποιο τυχερη στο forum δυο επαφες ειχα μεσα σ ενα μηνα και εμεινα εγκυος

kai egw to idio kalh mou 2 epafes mesa sto septebrh kai tsoup eggyos

afroula_27


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Pausaki έγραψε:
afroula_27 έγραψε:Καλησπέρα σας και από μένα!!
Εμείς προσπαθούμε εδώ και 15 μήνες.
Πήγα στο γυναικολόγο, έχω κάνει υπέρυχο και είναι όλα καλά καθώς και ο άντρας μου είναι εντάξει.
Μήπως χρειάζεται να κάνω καμιά άλλη εξέταση;;
Η αλήθεια όμως είναι ότι υπάρχει άγχος και με τις συνθήκες που ζούμε είναι δύσκολο να το αποβάλλουμε και οι δυο...
Κάνω προσευχούλα να σταματήσει αυτή η αγωνιά σε όσες περιμένουμε & να έχουμε ένα μωράκι που θέλουμε τόσο πολύ στην αγκαλιά μας κορίτσια.


Κοπέλα μου αυτη ειναι μεγαληηηη κουβέντα...
Για να καταλάβουμε ο άντρας σου έχει εξεταστεί και ξέρετε ότι ειναι καλα? και εάν ναι τι εξετασεις έκανε?
Εσύ..αυτο που έχεις κανει μόνο εδω και 15 μηνες ειναι απλα ένας υπερηχος ? ??
Άλλες εξετασεις ο γιατρός σου Πχ ορμονικες σου έχει δώσει να κανείς? σαλπιγγογραφια ? κάτι..? καμία καλλιέργεια ?
Ειναι χιλιάδες οι λόγοι που μπορεί να καθυστερήσει η σύλληψη ...μπορει να ναι απλα  το αγχος που έχει γίνει πλέον πιπιλα και όλοι το αποδίδουν στο αγχος..όμως υπάρχουν και παολογικοι παράγοντες που με έναν υπερηχο απλα δεν φαίνονται ...
Δε θέλω να σε ανησυχησω απλα επειδή έχω υπάρξει στη θέση σου θέλω να σε αφυπνησω...
Ψαξου Ψαξου Ψαξου... Και αν ο γιατρός που έχεις 15 μηνες σου λέει μόνο ότι φταίει το αγχος χωρις να σε έχει βάλει να ψάχτεις περισσότερο ...τότε αν θέλεις τη γνωμη μου κανε μια επίσκεψη και σε κάποιον άλλο...πάρε και μια άλλη γνωμη γυναικολογου...ειναι πολυ κρίμα να περνάει ο καιρος έτσι απλα ελπίζοντας ενω μπορει να φτάιει κάτι πολυ πολυ απλό που διορθώνεται...
Τελειώνοντας να σου ευχηθώ να ειναι οντως  το αγχος που σας σταματάει  και τίποτα άλλο και τον άλλο μήνα να μπεις και να μας πεις τα ευχάριστα ... I love you

Η αλήθεια είναι ότι από τότε που έκανα το υπέρυχο και μου είπαν ότι είναι όλα καλά λόγω του ότι το σκεφτόμουν συνέχεια, προτίμησα να ηρεμήσω λίγους μήνες (από αρχές Ιουλίου). Μετά τον Σεπτέμβη ο άντρας μου πήγε σε ανδρολόγο και έκανε εξετάσεις (σπερματογράφημα & καλλιέργια σπέρματος) και μας είπαν ότι είναι όλα καλά εκτός από κάποια βακτήρια που είχε. Έτσι του έδωσε αντιβίωση και φτάσαμε μέχρι σήμερα πιστεύοντας ότι μετά την αγωγή ίσως να είχαμε καλά αποτελέσματα. Νόμιζα ότι είχα κάποια συπτώματα αυτό τον μήνα αλλά ήταν η ιδέα μου τελικά & μου ήρθε περίοδος.
Όμως έχεις δίκιο πρέπει να προχωρήσω και σε άλλες εξετάσεις. Πηγαίνω στο Έλενα σχετικά με τα γυναικολογικά αλλά δεν έχω στάνταρ γιατρό. Έχω κάνει μια έρευνα με τους γυναικολόγους αλλά ίσως χρειαστώ και την βοήθεια του forum για την τελική επιλογή.

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα σας,
εμεις προσπαθησαμε 2 φορες μονο και ηρθε αμέσως αλλα υπήρχε άγχος αρκετό Very Happy

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμεις προσπαθουσαμε 2 χρονια.ωσπου εκανα εξετασεις,εγω κ ο αντρας μου και βρηκαμε τι φταιει.η γνωμη μου ειναι στον χρονο να κανετε εξετασεις ορμονικες και σαλπιγγογραφια!κ ο αντρας σπερμοδιαγραμμα!μην περιμενε,καλυτερα να ξερετε οτι δεν εχετε τιποτα και να σας φυγει το ανχος ή να βρειτε τι φταιει και να κινηθητε αλιως.

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
efaki27 έγραψε:εμεις προσπαθουσαμε 2 χρονια.ωσπου εκανα εξετασεις,εγω κ ο αντρας μου και βρηκαμε τι φταιει.η γνωμη μου ειναι στον χρονο να κανετε εξετασεις ορμονικες και σαλπιγγογραφια!κ ο αντρας σπερμοδιαγραμμα!μην περιμενε,καλυτερα να ξερετε οτι δεν εχετε τιποτα και να σας φυγει το ανχος ή να βρειτε τι φταιει και να κινηθητε αλιως.

κ εγω ετσι σκέφτομαι να κανω..πανω στον χρονο εξετασεις.ηδη εχω αρχισει και ψάχνομαι με την πραλακτινη και τον θυροειδή..σπερμοδιαγραμμα εχει κανει ο αντρας μου δυο φορες..ικανότατος είναι..εγω μαλλον εχω καποιο θεμα..
εφακι εσεις που το ψαξατε και βρηκατε τι φταιει μετα εμεινες εγκυος γρηγορα????ο γιατρος μου ακομα δεν μοιυ εχει προτεινει σαλπιγγογραφια αλλα θελω να κανω για να αποκλεισω όλα τα ενδεχομενα..

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
perperouna,θα προτεινα να κανεις ενα πληρη ορμονικο ελενχο(LH,FSH,TSH,T3,T4,FT3,FT4,prg,e2,prl,testo,f-testo,s-dhea,dhea,17-0h prg,δ4,shbg,anti-tro,anti tg.)αυτα θα στα γραψει ο γυναικολογος σου.απο εδω καταλαβενουμε αν κατι δεν παει καλα.μετα θα σου προτεινει την σαλπιγγογραφια κ περεταιρω αιματολογικες.εμεις οταν ειδαμε τι φταιει,καναμε εξωσωματικη γιατι ειναι μονοδρομος.δεν πετυχε η πρωτη κ θα ξανακανω δευτερη τον ιανουαριο.

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
efaki27 έγραψε:perperouna,θα προτεινα να κανεις ενα πληρη ορμονικο ελενχο(LH,FSH,TSH,T3,T4,FT3,FT4,prg,e2,prl,testo,f-testo,s-dhea,dhea,17-0h prg,δ4,shbg,anti-tro,anti tg.)αυτα θα στα γραψει ο γυναικολογος σου.απο εδω καταλαβενουμε αν κατι δεν παει καλα.μετα θα σου προτεινει την σαλπιγγογραφια κ περεταιρω αιματολογικες.εμεις οταν ειδαμε τι φταιει,καναμε εξωσωματικη γιατι ειναι μονοδρομος.δεν πετυχε η πρωτη κ θα ξανακανω δευτερη τον ιανουαριο.

πρωτα από όλα σου ευχομαι καλη επιτυχια για τον ιανουαριο!!!! μακαρι να μεινεις γρηγορα εγκυος! ακομα ο γιατρος δεν μου εχει πει να κανω ορμονολογικες εξετασεις ..με το πουπερασουν 12 κυκλοι χωρις εγκυμοσυνη μου ειπε ότι θα προχωρήσουμε σε εξετασεις..εμεις ειμαστε στον 11 μηνα προσπαθειών ακομα..κ λεμε από ιανουαριο να του πουμε να μας τις γραψει..να σου πω την αληθεια εχω σταματησει να το σκέφτομαι τοσο εντονα οσο τους προηγουμενους μηνες αλλα δεν παυει να είναι μια επιθυμια μας μεγαλη..
εχω ελαφρως τσιμπημενη προλακτινη όμως που μπορει να δυσκολευει λιγο τα πραγματα..εχεις εσυ καποια εμπειρια από τη προλακτινη?

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις προσπαθουσαμε 25μηνες..κ ομως σε εμας ηταν μονο το ΑΓΧΟΣ...ειχα κανει σαλπιγγογραφια κ ολες τις ορμονικες..ειχα κανει κ 3μηνες με χαπια συν 1μηνα σπερματεγχυση...κ εκει που ειχα απογοητευτει με την αποτυχημενη σπερματεγχυση...τον επομενο μηνα εμεινα φυσιολογικα

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω πολυ για τις ευχες..δεν γνωριζω τιποτα απο prl.αφου θα σου τις γραψει τον ιανουαριο,περιμενε μεχρι τοτε....να χαλαρωσεις ομως στις γιορτες και να μην το πολυσκεφτεσαι,και που ξερεις,ισως ερθει για δωρο εορτων!!!!!

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
matinaki1990 έγραψε:εμεις προσπαθουσαμε 25μηνες..κ ομως σε εμας ηταν μονο το ΑΓΧΟΣ...ειχα κανει σαλπιγγογραφια κ ολες τις ορμονικες..ειχα κανει κ 3μηνες με χαπια συν 1μηνα σπερματεγχυση...κ εκει που ειχα απογοητευτει με την αποτυχημενη σπερματεγχυση...τον επομενο μηνα εμεινα φυσιολογικα
να σου ζησει,να ειναι γερη κ δυνατη η μπουμπουκα σου...το πατουσακι της στην φωτο ειναι για φιλημα....

afroula_27


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αύριο θα πάμε σε γυναικολόγο να μας δώσει να κάνουμε εξετάσεις & να δούμε τι άλλο θα μας πει...

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
afroula_27 έγραψε:Αύριο θα πάμε σε γυναικολόγο να μας δώσει να κάνουμε εξετάσεις & να δούμε τι άλλο θα μας πει...

Αφρούλα, οταν εκανε ο αντρας σου αγωγή εκανες και εσυ; Γιατί μπορεί να σε "κολλησε" και μετα την αγωγή να τον ξανακολλησες. Γιατί κάτι παρόμοιο ειχε και εμενα ο αντρας μου και προληπτικα εκανα και εγω αγωγή. Πριν ξεκινήσουμε τις προσπαθειες μας.

γκρινιαρα

γκρινιαρα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα στην πσρεουλα!!!

ειμαι η γκρινιαρα (παλιο μελος εδω μεσα)....

ειχα 2 αποτυχημενες εγκυμοσυνες...εμεινα εγκυος και τις 2 φορες με την τριτη προσπαθεια αλλα δυστυχως....απεβαλα...

προτου μεινω εγκυος ειχα κανει προγεννετικο ελεγχο και ηταν ολα μια χαρα...

μετα τη δευτερη αποβολη εκανα ελεγχο θρομβοφυλιας και βγηκα θετικη....οποτε σε επομενη κυηση θα κανω αντιπηκτικες ενεσεις...εκανε και ο αντρας μου σπερδοδιαγραμμα το οποιο βγηκε τελειο...

ηταν ιουλιος του 2012...

απο τοτε προσπαθουμε ξανα αλλα...τζιφος....

το καλοκαιρι εκανα 2 κυκλους θεραπεια και παλι τζιφος...

η γιατρος ειπε να κανω σπερματεγχυση...αλλα σκεφτομαι το κοστος...

προτεινε και στον αντρα μου βιταμινες αλλα λογω απαγορευτικου κοστους βρηκα μεσω ιντερνετ κατι παραπλησιο...

ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω....εχω κουραστει...

μακαρι να μπορουσα να κανω μια επιτυχημενη εξωσωματικη να ησυχαζα....

σας ευχαριστω για το χρονο σας....

συγγνωμη για το "σεντονι"

καλη επιτυχια σε ολες!!!!

afroula_27


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Titino έγραψε:
afroula_27 έγραψε:Αύριο θα πάμε σε γυναικολόγο να μας δώσει να κάνουμε εξετάσεις & να δούμε τι άλλο θα μας πει...

Αφρούλα, οταν εκανε ο αντρας σου αγωγή εκανες και εσυ; Γιατί μπορεί να σε "κολλησε" και μετα την αγωγή να τον ξανακολλησες. Γιατί κάτι παρόμοιο ειχε και εμενα ο αντρας μου και προληπτικα εκανα και εγω αγωγή. Πριν ξεκινήσουμε τις προσπαθειες μας.


Πέρσι τέτοια εποχή έκανα τεστ Παπ και βρήκαν μήκυτες, έκανα θεραπεία. Μετά έκανα κολποκόπηση που βγήκε αρνητική & το τελευταίο τεστ Παπ τον Μάϊο που ήταν καθαρό.
Έτσι ο ουρολόγος μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω και εγώ θεραπεία εφόσον ήμουν εντάξει.

Θα δουμε τι θα μου πει και η γυναικολόγος σήμερα... Rolling Eyes

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα μου τι σου ειπε ο γυναικολόγος?ολα καλα?

afroula_27


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
perperouna έγραψε:αφρουλα μου τι σου ειπε ο γυναικολόγος?ολα καλα?

Λοιπόν κορίτσια πήγαμε, είδε τις εξετάσεις μου & μου έδωσε να πάρω για 3 μήνες Βιταμίνη C & μια κρέμα κολπική την Eva belle (λόγω του ότι στις παλίες μου εξετάσεις είχα αλλοιώσεις HPV) : http://www.intermed.com.gr/el/catalogue/sensitive-area-cleansing-relief/products/eva-belle-vaginal-cream/
Μου είπε λόγω του ότι είχα κάνει τεστ Παπ τον Ιούνιο θα ξανακάνω μαζί της από την αρχή εξετάσεις στις αρχές του χρόνου & Ορμονικές.
Μας είπε να πάρει και ο σύζυγος βιταμίνες.
Η αλήθεια είναι ότι δεν με άγχωσε καθόλου και εκείνο που την ενδιαφέρει αρχικά είναι η υγεία του κόλπου διότι ειδικεύεται στον καρκίνο της μήτρας.
Και ο χρόνος θα δείξει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις