Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
27 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 27 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 41]

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα! Θα σχολιάσω ό,τι θυμηθώ. Καταρχήν χθες ήταν ένα καλό βράδυ, αφού ξύπνησε μόνο 3-4 φορές. Την τελευταία φορά έμεινε ξύπνιος μισή με μία ωρίτσα, αλλά δεν παραπονιέμαι. Δουλεύω στο δημόσιο και δε με παίρνει να παραιτηθώ, γιατί έχουμε να πληρώνουμε εξωφρενική-ασύλληπτη, ειδικά γαι τα σημερινά δεδομένα, δόση στεγαστικού δανείου. Δεν έχουμε κάποιον εδώ, είναι όλοι Θεσ/νίκη, και είμαστε 3 χρόνια στην πόλη, οπότε δεν έχω πολλά δεδομένα. Μare, δε θέλω να τύχω όλο το ποσό του τζόκερ, μόνο όσα χρειάζονται για να μείνω με το αγόρι μου μέχρι να γίνει 3 ετών. Δεν είμαι πλεονέκτρα (όχι ότι θα με χαλούσε να τα τύχαινα) και βεβαίως δε θα είχα πρόβλημα να δώσω και στις μανούλες Ιανουαρίου, αν και είμαι μανούλα Δεκεμβρίου!! Very Happy Ναι, κι εγώ έχω απορία για το χυμό ροδιού: είχα επιχειρήσει να φτιάξω, αλλά τα σπόρια δε διαλύονται στο μπλέντερ!

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tassoula έγραψε:
Υπάρχει και άλλη λύση αλλά ίσα που προλαβαινεις, να μείνεις ξανά έγκυος και να μην γυρίσεις στην δουλειά αλλά μετα δεν θα ξέρεις που να αφήσεις 2 παιδιά .
Το κράτος έπρεπε να μεριμνει και η μάνα να πηγαίνει για δουλειά τουλάχιστον 2χρονια μετά τη γέννα έτσι ώστε να μπορεί να πάει το παιδί σε εναν σταθμό, αλλά πολλά θέλω για ποιο κράτος μιλάμε;;
Εγω πήγα για δουλειά όταν η μικρή μου ηταν 2 1/2 μηνών και οκ είχα την μάνα μου όμως δεν είναι το ίδιο. Ηταν το δικό μου μωρακι και ήθελα να το κρατήσω εγώ και κανένας άλλος και να το μεγαλώσω εγώ όπως θέλω.

Καλημέρα δεν σας είπα!!!
Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα δεν προλαβαίναμε να βρεθούμε με τον άντρα μου (με τα τόσα ξυπνήματα, πού να βρεθείς) και το βράδυ πέφταμε ξεροί! Τον τελευταίο καιρό, κάτι γίνεται και φυσικά και σκέφτομαι ότι αυτό είναι μια ελπίδα αλλά, βρε κορίτσια, μπορώ να μείνω έγκυος, χωρίς να έχω περίοδο (ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει)... Θα το ήθελα και μετά βλέπουμε πού θα αφήσω τα 2! Wink

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το ρόδι το κόβω στη μέση και το στύβω στον στίφτη, όπως θα έστιβες ένα πορτοκάλι. Βγαίνει χυμός και ό,τι κουκουτσάκια περισσεύουν τα τρώω εγώ. Αν το κάνεις στο μπλέντερ, πρέπει μετά να το περάσεις από σουρωτήρι για να μείνει ο χυμός.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρε σ ευχαριστουμε που μας διαφωτισες...δεν το χα σκεφτει οτι στιβεται ετσι...
Θα τοδοκιμασωκ θα σου πω αν το πιει..παντως δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη...

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα για εμένα... Είχα πολλά νεύρα και δεν μπορούσα να το ελέγξω... Τώρα έχω τύψεις αλλά η μέρα χάθηκε... Δεν ξέρω τι με πιάνει ώρες ώρες, από το άγχος μου ασφυκτιώ. Το θέμα της επιστροφής στην εργασία πάει να με τρελάνει. Ξέρω πως δεν είμαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία και πως πάλι καλά που είχα τη δυνατότητα να κάτσω με το αγόρι μου τόσο καιρό, αλλά δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Τη μια θέλω να ουρλιάξω, την άλλη να πλαντάξω στο κλάμα...

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?
ευχαριστω για τις ευχες σας!Κατερινα να χαιρεσαι και εσυ τον Δημητρη σου.
Γυρισαμε προχτες απο τη γιαγιακα μου,περασαμε υπεροχα και ο μικρος το ευχαριστηθηκε παρα πολυ..ειδα και τη μανουλα μου και τον μπαμπακα μου που ηρθαν και αυτοι στη γιαγια.μου ειχαν λειψει πολυ κοριτσια,αλλα πλεον εμεινε 1 μηνας μεχρι να παμε θεσσαλονικη για χριστουγεννα.
η αληθεια ειναι πως ανυπομονω για να στολισω το σπιτι μας και ευχομαι να ζησει το δεντρακι μας απο τα χερακια μου μωρου μου.
σημερα πηγαμε παιδιατρο και ευτηχως εβαλε 550γρ και 1.5 ποντο!
Χαρα στο κουραγιο σας που δουλευεται κιολας,νιωθω πολυ κουρασμενη, ολη μερα τρεχω απο πισω του συν το σπιτι και το μαγειρεμα.

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Της έδωσα και εγώ ρόδι αλλά δεν το ήπιε, μαλλον δεν διψούσε.... …
Πήγαμε στο γιατρό. Κική δεν ξέρω αν εσύ έχεις το πιο αδύνατο μωρακι ή εγώ.
Είμαστε 73 πόντους και 7680 γρ. Αδύνατούλες δηλαδή παρόλο που τρώμε. Το καλό είναι οτι η μικρούλα μου είναι ακόμα ελαφριά και την σηκώνω εύκολα.
Ξεκινάμε και ψαράκι και αυγό!!!
Μπορούνε να φάνε αντί για κοτόπουλο γαλοπούλα, εμένα μου την είχε γράψει από τον 6ο μήνα.
Jollie δεν νομίζω οτι μπορείς να μείνεις έγκυος αν δεν αδιαθετησεις. Εκτός αν μείνεις στην πρώτη σου ωορρηξία!!! Νομίζω θα αδιαθετησεις αν μειώσεις τον θηλασμό όταν πχ πιάσεις δουλειά ή αν ο μικρός τρώει μεγαλύτερες ποσότητες στερεάς τροφής.
Εγω Ιόλη δουλεύω σε ναυτιλιακή εταιρεία και έχω αστατα ωράρια και όλες της μέρες της εβδομάδας με κυλιομενα ρεπό. Για μένα ηταν θαύμα και που πήρα τους 4 μήνες.

Τώρα για το χθεσινο βράδυ δεν πήγε καλά, η μικρή ξύπνησε στη 1.00 και εκλεγε με λυγμούς και δεν ηρεμουσε... ….. Την πήρα στο κρεββάτι και έκανε πολύ ανήσυχο ύπνο και δεν ήθελε καθόλου σκεπασματα. Ξυπναγε με κλάματα και ξανά κοιμόταν. Δεν μου το είχε ξανακάνει, το αποδιδω και αυτό στα δόντια γιατί και ο γιατρός μου είπε σήμερα οτι είναι πολύ πρησμένα τα ούλα της τα πάνω, αλλιως δεν ξέρω τι άλλο.
Για να δουμε σήμερα γιατί αύριο θα έχω μια πολύ δύσκολη μέρα στην δουλεια μακάρι να μην έχω και δύσκολη νύχτα στο σπίτι.

Το μωρακι μου το αγαπώ πολύ!!!!!!
Καληνύχτα μανουλες και μωρακια!!!


ΥΓ. Ωραία θα ηταν αλήθεια κάποτε να συναντιομασταν όλες μαζί με τα μικρά μας. Ίσως κάποια στιγμή να μπορούσαμε να το κανονισουμε!!!!!

308Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Παρ Οκτ 31, 2014 10:37 pm

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια
εγω δεν το δοκιμασα το ροδι :/ δεν πειραζει, του χρονου.. τωρα εβαλα μανταρινι κ τους αρεσει. αλλα μεσα στη φρουτοκρεμα, οχι ως χυμο, διοτι δεν θελω να δινω χυμους οσο πινουν με μπιμπερο ακομα

τασουλα εμεις ειμαστε 74 εκ και 7560 ο μικρος! σας φαγαμε.. πιο αδυνατος... η μικρη ειναι 7360 με 72,50, αναλογικα ειναι ελαφρως πιο στρουμπουλη. εχουν ομως και αλλο σκαρι, ο μικρος ειναι μακρουλος και πολυ αδυνατος, δλδ τα χερακια του σκετα κοκαλα.. αντιθετα η μικρη παρολο που της λες λεπτη και παλι, εχει και μαγουλακι, και μυς δλδ πιανεις κατι.

με εξαιρεση τον τελευταιο μηνα που ο μικρος πηρε 70 γρ μονο (ηταν και αρρωστος) γενικως ομως ειμαι ευχαριστημενη. ηταν προωρα κ γεννηθηκαν 1600 και 1500 γραμμαρια... αρα μια χαρα πανε ως τωρα! Smile

καλο μήνα!

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα! Το χυμό πώς τον δίνετε, με καλαμάκι ή στο εκπαιδευτικό ποτηράκι; Πραγματικά θα ήταν ωραία να βρισκόμασταν!.. Είμαι σε δίλημμα: να του πάρουμε παπλωματάκι ή κουβέρτα και υπνόσακο. Με έναν υπεύθυνο που μίλησα μου πρότεινε ότι εφόσον το σπίτι έχει ζέστη καλό θα ήταν να του πάρω μάλλινο σαλοπετάκι που θα μπορεί να το φοράει και να κυκλοφορεί ελεύθερα μέσα στο σπίτι και έξω και από πάνω μάλλινη κουβερτούλα, η οποία είναι ζεστή. Εσείς τι λέτε; Μπράβο όσες πήγατε στον παιδίατρο και έχετε καλά νέα από τα μωράκια σας. Εμείς θα πάμε αυτή την εβδομάδα για μετρήσεις μόνο.

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα χυμο ρουφαει με το καλαμακι...κ εμεις ζεστη εχουμε αρκετη κ δε θα παρω υπνοσακο.εχω βεβαια μια κουβερτα με φερμουαρ

311Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Νοε 01, 2014 12:49 pm

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα! Δεν ξέρω πόσο χαζή είναι η ερώτηση, αλλά... με τα δικά μας καλαμάκια τους δίνετε χυμό ή υπάρχουν ειδικά για μωρά;

312Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Σαβ Νοε 01, 2014 11:01 pm

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ στο μπιμπερο της έβαλα το χυμό λέτε γιαυτό να μην το υπιευ; να της το βάλω στο εκπαιδευτικό ποτηρακι; δεν έχω επιχειρήσει ποτέ να της δώσω καλαμάκι δεν ξέρω αν θα ρουφαγε.
Πωπω τα μωρά σας κανουν τόσαααα εμένα ούτε το μπουκάλι με το γάλα δεν κρατάει, χαϊδεύει το αυτί της εκείνη την ώρα.

Καλημέρα!!!!!

Σήμερα η νύχτα πήγε πολύ καλά!!!! Ξύπνησε μόνο 2 φορές!!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 328109

313Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Κυρ Νοε 02, 2014 12:03 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια !! χαθηκα γιατι πρωτον ειχα θεμα με τον υπολογιστη και δευτερον περασα μια πολυ δυσκολη βδομαδα με τη μικρη , πολυ γκρινια και πολλα ξυπνηματα ουυφφφ... το χθεσινο βραδδυ ηταν αρκετακαλο ξυπνησε μονο μια φορα και δεν αναγκαστηκα νατη φερω στον κρεβατι μας παλι !

να σχολιασω οτι θυμαμαι δεν τα διαβασα και ολα ολα, κατερινα και μαρια να χαιρεστε τα νινακια σας που γιωρταζαν ! να ναι παντα γερα και τυχερα!!

εγω το ροδι το αλεσα στο μουλτι και μετα το σουρωσα ! στην αρχη το εστιψα σαν πορτοκαλι αλλα μου βγηκε πικρο ( επειδη τριβοτανε και η σαρκα) ...

εχω της δινω χυμο/ νερο με καλαμακι.. το νερο με παγουρακι που εχει δικο του καλαμακι και το χυμο με δικο μας καλαμακι για να ο πεταω μετα γιατι πως να το πλυνω το αλλο... αυτα τα λιγα κι απο μενα δεν θυμαμαι αλλα συγχωρεστε με Smile

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας και από μένα!

Τι κάνετε? Εμείς βολτάρουμε 2 μέρες τώρα που έχει τέλειο καιρό!
Ο μικρός μου είναι 9280 γραμμάρια. Είχε μια πτώση από τον 7ο μήνα που έπαιρνε πολύ λίγο και τώρα σε αυτό το μήνα πήρε λίγο τα πάνω του (+380).
Ρόδι μια φορά του έστιψα και δεν το ήπιε (ήταν πολύ στυφό) - μέσα στη φρουτόκρεμα το είχα βάλει. Σήμερα του έβαλα μερικά σποράκια στο μπλέντερ με την υπόλοιπη φρουτόκρεμα και έφαγε καλύτερα (δεν το σούρωσα γιατί δεν φάνηκε να τον ενοχλούν τα σπόρια). Χυμό δεν του έχω δώσει ακόμα γιατί θεωρώ πιο σημαντικό να τρώει τη φρουτόκρεμα και να πίνει νεράκι και γαλατάκι Smile Σιγά σιγά που θα πλησιάζουμε το χρόνο μπορεί να του δώσω κανένα χυμό.
Νερό και εμένα με καλαμάκι το πίνει σχεδόν από την αρχή (παγούρι με καλαμάκι ενσωματωμένο αλλά και με καλαμάκι κανονικό πίνει).
Τα βράδια μας πάνε από το κακό στο χειρότερο αυτόν τον καιρό...ξυπνάει ανά μισή - μια ώρα μέχρι που τον παίρνω στο κρεβάτι μας και κάπως κοιμάται καλύτερα. Από τη μια λέω δόντια αλλά από την άλλη αν ήταν δόντια θα ηρεμούσε στο κρεβάτι μας? Προχθές πχ έκανε δύο δίωρα στο κρεβάτι μας και χθες 3μιση ώρες σερί (ενώ στο δικό του δεν ξεπερνούσε τη 1 ώρα αυτό το διήμερο!). Ελπίζω να ηρεμήσει σιγά σιγά!

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κ απο εμας...εμενα η μπουμπου μογ 9μηνων ηταν 8050 74εκ..αδυνατουλα..την τελευταια εβδομαδα το μονο γευμα που τρωει ολοκληρο ειναι το μεσημεριανο..τα δε φρουτα τα σταματησε.πφφφφ..

316Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Κυρ Νοε 02, 2014 10:07 am

RITAKI30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΜΗΝΑ! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 215994

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλό μήνα!!!

Τα μωρακια μας κάνουν οτι θέλουν μου φαίνεται!

Καλό βράδυ!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα!! Smile

Σίγουρα τα μωρά κάνουν ότι θέλουν! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο και θεωρώ ότι όταν το αποδεχτείς τότε όλα φαίνονται πιο εύκολα Razz

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα και καλό μήνα κορίτσια,πως είστε?
Να σας ρωτήσω μαξιλάρι πότε βάζουμε στα μωρά?και τι μαξιλάρι ?ο Δημήτρης εδώ και καιρό όπως κοιμόμαστε σηκώνεται στον ύπνο του και ανεβαίνει στα δικά μας,δεν κοιμαται αλλιως.ξέχασα να ρωτήσω τη γιατρό προχτές που πήγαμε..

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαξιλάρι λένε μετά το χρόνο αλλά η αλήθεια είναι ότι και στον δικό μου του αρέσει το μαξιλάρι. Είτε όταν κοιμάται στο κρεβάτι μας είτε στο δικό του που έχει κατεβάσει την πάντα και την έχει κάνει μαξιλάρι!!
Πάντως στο σετ που είχα πάρει (πάντα, πάπλωμα κτλ) είχε ένα μικρό μαξιλάρι ελαφρύ οπότε ίσως κάτι τέτοιο να ήταν καλό.

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειρήνη και εγώ έχω ένα τέτοιο,λες να του το βάλω?από το να ανεβαίνει στα δικά μας ίσως είναι καλύτερο αυτό ε ?

322Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Δευ Νοε 03, 2014 12:57 pm

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!!! Τι κάνετε;
Εγώ το χυμό του τον δίνω με κουταλάκι, γιατί τελευταία εμφανίζει μια αποστροφή προς το ποτηράκι του...χμμμμ
Από κιλά βλέπω όλες μοντελάκια έχετε, εμείς σας τρώμε λάχανο, είμαστε 9900, πήγαμε σήμερα στη γιατρό! Μου ´χουν βγει τα χέρια απ´ ο,τι καταλαβαίνετε! Πάντως έχουμε μπόλικες διπλές να τσιμπάμε!
Κι ο δικός μου είναι μαξιλαρακιας, τρελαίνεται για μαξιλάρι, του χα βάλει ένα χαμηλό δυο φορές μέχρι τώρα που είχε μπούκωμα, για να αναπνέει καλύτερα και κοιμόταν με τις ώρες!!

Ricola


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας μανουλες!!!
Καλο μηνα και καλη βδομαδα!!!
ειχα καιρο να μπω!!!
Λοιπον ...το ροδι του το κανω στον αποχυμωτη και το πινει απο ενα μικρο κανονικο ποτηρακι.
Τα βραδια μας εχουν πια ηρεμησει(φτου φτου)και σαν να εχει κανει ενα προγραμματακι ο μικρος.Ξεκινησε εδω και λιγες μερες και τρωει καλα.Επισης πιανεται απο οπου βρει και σηκωνεται στα ποδαρακια του και στεκεται με καμαρι!!!Και αν τον κραταμε απο τα χερια κανει και βηματα!Πως μεγαλωνει ετσι γρηγορα????
Μαρεεμας μοντελακια δε μας λες...ειμαστε περιπου στα ιδια κιλα και ειμαστε μικρακια!!!Χεχεχε!!!
Καληνυχτα!!!

324Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Δευ Νοε 03, 2014 10:57 pm

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλήμερα,

για χυμό ρόδι ακόμα δεν έχω δώσει θα ρωτήσω την Πέμπτη τον παιδίατρο αυτόν μηνά μπήκε κρόκος, ανθότυρο, σπανάκι, αγκινάρα, μπρόκολο κ με τα 3-4 ήμερα των αλλεργιών δεν προλάβαινα να βάλω κ άλλα καινούργια!

Εμείς ήμασταν τον προηγούμενο μήνα 71 εκ και 8180γρ μεθαύριο θα δούμε τι κάναμε αυτόν τον μηνά Razz

Μαξιλάρι θα ήθελα κ εγώ σιγά σιγά να του βάλω.. θα ρωτήσω τον παιδίατρο

Στην Σουηδία προτείνουν οι παιδίατροι τα μωρά να κοιμούνται με μαξιλάρι λεπτό σε πάχος πχ 2 δάκτυλα από την αρχή που γεννιούνται.

Το καλοκαίρι ήμασταν διακοπές με ένα ζευγάρι Ελλήνων που μένει Σουηδία πλέον και το μωράκι τους τότε 4 μηνών κοιμόταν με τέτοιο μαξιλάρι από ημερών!

325Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 13 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τρι Νοε 04, 2014 12:28 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα κοριτσια...ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ να εχουμε...εχω ναμπ 4 ημερες γιατι ειχαμε παει ταξιδακι σε κατι φιλους...περασαμε πολυ ωραια αλλα ηταν η πρωτη φορα που το μωρο εκλαιγε στο καθισμα αυτοκινητου κ δεν μπορουσε να ηρεμησει...ποτε δεν εχει κανει κατι τετοιο...το καθισμα ειναι καινουργιο,ανετο κ αναπαυτικο...με αγχωσε αυτο κ τωρα οταν θα θελουμενα παμε ταξιδι θα προβληματιζομαι..
Τασσουλα την Κυριακη βολταραμε ολη την ημερα στα μερη σου,στην Πατρα...ηταν παρα πολυ ωραια,ειχε κ τελεια μερα,ηταν κ τα μαγαζια ανοιχτα κ ειχε παρα πολυ κοσμο...φοβερη περατζαδα...δεν ειχα παει ποτε στην πατρα κ μου αρεσε...μεναμε σ ενα χωριο μιση ωρα μετα την πατρα...
οι φιλοι που μας φιλοξενουσα ειχαν ροδιες κ μου εδωσαν ροδια οποτε ευκαιρια να δωσω χυμο ροδιου στο μωρο..αν κ δεν νομιζω να το πιει...η παιδιατρος μου χε πει να της δινω χυμο πορτοκαλι στο εκπαιδευτικο ποτηρακι παντως αλλα πτε της δεν ηπιε..
μαλλον αυριο θα την παω παιδιατρο μονο για ζυγισμα γιατι δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα...απο φαγητο παμε πολυ χαλια....δεν ρωει σχεδον τιποτα κ δεν πινει κ πολυ γαλα...οποτε θα δουμε αυριο που βρισκομαστε...
μαξιλαρι εγω δεν της εχω βαλει αν κ εχω ενα λεπτο...παντως δεν εχει δειξει να το θελει...
Jollie εγω απο σκεπασματα εχω παπλωμα κουνιας και κουβερτα κουνιας (ισπανιας) αλλα προς το παρον δεν τα εχω χρησιμοποιησει ακομα...την σκεπαζω με δυο μικρα κουβερτακια ενα φλις κ ενα κουβερτακι τυπου ισπανιας κ επειδη ειναι μικρα,ετσι πιστευω δηλαδη,δεν ξεσκεπαζεται..εχω ομως κ μια σομπα αναμενη στην χαμηλη σκαλα ολο το βραδυ στο δωματιο της..
συγνωμη για το σεντονι αλλα νομιζω πως τα σχολιασα ολα... Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις