Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
17 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 17 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 41]

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι καλά jollie μου. Τώρα που περπατά θα παίζει καλύτερα. Εμένα μου φαίνεται πολύ μικρούλα ακόμα για να παίξει σε παιδική χαρά ή σε παιδότοπο..... Ακόμα έχουμε 2 δόντια rabbit
Σήμερα στάθηκε για λίγη ώρα όρθια μονη της Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 536304
Τώρα το απόγευμα που ειμασταν οικογενειακώς έλεγε μπαμπά και κοίταζε τον άντρα μου και μαμάμαμαμα και κοίταζε εμένα Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 875502
Δεν τρώει φρούτο σε κομματάκια με τίποτα, όσες φορές της έχω δώσει δεν ασχολείται καν, βέβαια γενικά τρώει με το ζόρι φρούτο. Μεσημεριανό μια τρώμε μια όχι και αλεσμένο αλλιώς αηδιάζει.
Καταλαβαίνει όταν το ρωταω που είναι το ένα και που είναι το άλλο αν του το έχω δείξει κάποιες φορές βέβαια και οργώνει όλο τον χώρο είτε μπουσουλωντας είτε τοίχο, τοίχο καναπέ,τραπέζι κλπ.
Δεν μπορεί να βάλει τα παιχνίδια της στις τρύπες αν είναι στρογγυλά ή τετράγωνα ή τρίγωνα κλπ.
Τα δικά σας;;

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κική δεν είναι φοβερό πόσο γρήγορα μαθαίνουν;;; και εμάς απο την μια μέρα στην άλλη, την μια κοιμόταν μόνη της και την άλλη μόνο στην αγκαλιά. Η μητέρα μου την ήθελε αγκαλιτσα.......και τώρα κουναμε.....

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι τασουλα...κακομαθαινουν μπαμ μπαμ.....αλλα την δικαιολογω αφου βλεπει το εγγονι καθε εναμιση μηνα περιπου...και γω λεω στην ελισαβετ φερε μου το μπαλακι κ το φερνει η βαζει κατι κυβακια η στρογγυλα στην αναλογη θεση πουεχει το παιχνιδι...αλλα δεν το πετυχαινει και παντα...επισης σκυβει κ μας δινει φιλακι στο μαγουλο...της λεμε κανε μακια κ δινει το φιλακι της...
Στο χωριο ειχε η πεθερα μου ενα κατσικακι ημερων κ το ταιζε με μπουκαλι κ το φερναμε μπροστα στην ελισαβετ κ το εβλεπε...δεν μπορειτε να φανταστειτε πως εκανε...φωναζε του μιλαγε του ελεγε του ελεγε κουνουσε χερια...χαμος....ειχε ενθουσιαστει αφου δεν ειχε ξαναδει

Mare

Mare
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυτό το σύνδρομο της αγκαλιάς μάλλον το ΄χουν όλες οι γιαγιάδες. Και η μαμά μου συνέχεια αγκαλιά θέλει να τον έχει. Μάλλον ξέρουν πόσο γρήγορα μεγαλώνουν και θέλουν να τα χαρούν τώρα που κάθονται ακόμη στην αγκαλίτσα! Σχετικό είναι το κάθονται - ο δικός μου χτυπιέται να φύγει.

Κι εμείς jollie τον πήγαμε σε παιδότοπο την περασμένη εβδομάδα, ο ιδιοκτήτης είναι γνωστός του συζύγου και μας είπε να πάμε καθημερινή και όχι ΣΚ που γίνεται χαμός. Είχε μόνο 2 μεγαλύτερα παιδάκια, τα οποία χοροπηδούσαν στα φουσκωτά σε άλλο χώρο, και τον δικό μας τον βάλαμε σε μια πισίνα με μπάλες και έπαθε αμόκ!

Φιλάκια δίνει, από τα σχήματα βάζει στις τρύπες τα εύκολα (κύκλος, τετράγωνο), δείχνει τα μαλλιά του και τα πόδια του και επίσης έχει συνδυάσει αρκετά αντικείμενα με λέξεις και καταλαβαίνει για ποιο μιλάμε.

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανούλες Smile
Τασούλα γκρίνιαζε στις διαδρομές με το αυτοκίνητο (κάθε μέρα πηγαίναμε σε άλλη πόλη οπότε είχαμε πολλές διαδρομές). Με το καρότσι ήταν λίγο καλύτερα αλλά αρκετές φορές αναγκαζόμασταν και τον πιάναμε αγκαλιά (το λέω αναγκαζόμασταν γιατί πρώτον είχε κρύο και δεν ήθελα να τον βγάζω από τα ζεστά του καροτσιού και δεύτερον είναι και 10 κιλά οπότε πόσο να περπατήσεις έχοντας τον αγκαλιά? Razz ).
Σε μουσεία δεν πήγαμε, πήγαμε όμως σε ένα κάστρο το οποίο δεν είναι καθόλου φιλικό για καρότσια! Είχε πολλές σκάλες οπότε στα περισσότερα σημεία πηγαίναμε εναλλάξ με το σύζυγο. Εκεί θα βοηθούσε το sling αλλά ενώ το πήρα μαζί μου στο ταξίδι τελικά δεν το χρησιμοποίησα (δεν το είχα στο αυτοκίνητο όταν το χρειάστηκα).

Ο δικός μου ενώ του αρέσει πολύ να βάζει και να βγάζει αντικείμενα, να τα μεταφέρει από το ένα κουτί στο άλλο κτλ δεν ασχολείται να τα βάλει στο κλειστό κουτί (σύμφωνα με το σχήμα δηλαδή). Πάντα το ανοίγει και τα βάζει μέσα και μετά το κλείνει.

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα! Λοιπόν, να δω τι θα θυμηθώ να σχολιάσω! Καταρχήν ο παιδότοπος που πήγαμε είναι διαφορετικός από τους άλλους. Δηλ. ήταν σπίτι (σαν τα μεγάλα αρχοντικά που δείχνει στις ελληνικές ταινίες) το οποίο το διαμόρφωσαν σε παιδότοπο. Έχει δωματιάκια που υποτίθεται ότι απευθύνονται σε διαφορετικές ηλικίες. Σε αυτό που κάτσαμε εμείς είχε μόνο ένα πλαστικό σπιτάκι και διάφορα παιχνιδάκια (όχι πάρα πολλά, αλλά ξεχνιόταν πηγαίνοντας από το ένα στο άλλο) και μπάλες μέσα σε πλεκτά κρεμασμένες από το ταβάνι. Έτσι μπορούσε να παίξει σχετικά ακίνδυνα. Είχε και μια κοπελίτσα μέσα που ψιλοασχολιόταν κι εμένα την αγχώδη και αγχωτική να περιφέρομαι!! Razz  Ο δικός μου βάζει τα σχήματα αρκεί να του τα γυρίσω στη σωστή μεριά. Βέβαια ειδικά από την ώρα που περπατάει δεν κάθεται πάνω από μισό λεπτό σε κάθε παιχνίδι. Επίσης αντιλαμβάνεται τα πάντα, αλλά ακόμα δε μιλάει και δε λέει συλλαβές πέρα από μα-μα και μπα-μπα, που και αυτά δεν είμαι σίγουρη ότι τα έχει συνδέσει με τα πρόσωπα. Λέει όμως πολύ το ¨Α¨όταν θέλει να δείξει ή να πει κάτι. Μπράβο στην Ηλέκτρα που στάθηκε όρθια μόνη της!! Άντε και σε ανώτερα!! Κική, θέλω κι εγώ κατσικούλα, αλλά ο άντρας μου με κοροιδεύει... tongue

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν είχα την δυνατότητα θα έπαιρνα και εγώ κατσικουλα!!!!
Ειρήνη πολύ νοικοκύρης ο γιος σου!!! Αφού τα βάζει στην θέση τους και κλείνει και το κουτί Razz
Εμένα μέχρι ώρας μόνο τα βγάζει.....
Σήμερα έβαλε ένα στρογγυλό και πέταγα από την χαρά μου και χάρηκε και προσπαθούσε να το ξαναβάλει αλλά δεν τα κατάφερνε η μικρούλα μου. Εγώ της έλεγα μπράβο και ας μην μπορούσε, για την προσπάθεια!
Κική τι ωραία φώτο!!! Στην καλόγρια είναι και αυτή;;; ή απο την βάπτιση της Ελισάβετ;;
Τι του φορουσες του Αγγελου στο ταξίδι;;; εγώ της πήρα γαντακια και σκουφάκι. Να της πάρω φόρμα εξόδου ολόσωμη ή απλά χοντρό μπουφάν;;;
Μάρε οι γιαγιάδες έχουν τον σύνδρομο της αγκαλιας και του φαγητού Razz

883Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τρι Δεκ 16, 2014 12:02 pm

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jollie ωραίος ακούγεται ο παιδότοπος σας που έχει δωμάτια ανά ηλικία!
Τασούλα με ολόσωμη φόρμα εξόδου τον είχα (ανοιχτή στα χέρια και στα πόδια) και με ένα σκούφο που μπαίνει στο κεφάλι (καλύπτει και λαιμό) και φαίνεται μόνο το πρόσωπο. Έτοιμος για ληστεία δηλαδή Razz
Έτσι δυσκολευόταν να το βγάλει και το κρατούσε (συνήθως) παρόλο που δεν του άρεσε...
Γαντάκια του πήρα αλλά δεν τα φόρεσε ποτέ...δεν τα δέχτηκε.

884Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τρι Δεκ 16, 2014 12:28 pm

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nαι, βρε Τασούλα, να την επιβραβεύεις, χαίρονται τόσο πολύ! Ειρήνη, ναι, βρήκα και κάτι ωραίο που έχουμε εδώ! Razz Κική, η φωτογραφία σας είναι αρκετά μακρινή αλλά... πολύ καλλιτεχνική!! Το δέρμα από τα μικράκια σας κοκκινίζει εύκολα; Του δικού μου κοκκινίζει εύκολα από την αρχή, αλλά έχω την αίσθηση ότι από τότε που χρόνισε και τον ξεκίνησα μέλι, κοκκινίζει πιο εύκολα και πιο έντονα...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Της Ηλέκτρας κοκκινιζει με το παραμικρό. Εχουμε την ευαισθησία μας αλλά παρόλα αυτά συχνά είμαστε κόκκινες!!! Embarassed νομίζω είναι και της ηλικίας που παίζουν και τρίβονται.
Πήγαμε στο jumbo και πήραμε το δωράκι της μικρής για τα χριστούγεννα!!! Της το βαλαμε στο δέντρο και θα το ανοίξει τα χριστούγεννα όταν έρθει ο Αγιος Βασιλης. Θα λειπουμε πρωτοχρονιά άρα θα έρθει τα χριστούγεννα!!! santa
Της πήρα το τραπέζι δραστηριοτήτων της fisher price. Το έχει καμία;; αξίζει ή τζάμπα τα λεφτά;;
Ειρήνη έλεγα να της έπαιρνα χοντρό μπουφάν αλλά σκέφτομαι και ολόσωμη φόρμα μηποως και κάνει κρύο πολύ.... Απλά με την φόρμα την ολόσωμη δεν είναι δύσκολο βάλε βγάλε;;; σε κάθε μαγαζί ή στο αυτοκίνητο;;
Jollie και εμένα καλός μου ακούγεται ο παιδοτοπος.
Δηλαδή εσείς φτιαχνετε ένα φαγητό για όλους;; μέλι ε;; εμείς ακόμα δεν τρώμε ούτε το αυγό....

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα....
Η φωτογραφια ειναι απο την βαφτιση της ελισαβετ κ ειναι στην παραλια του χωριου οπου ηταν κ το μαγαζι του κουνιαδου μου που καναμε το τραπεζι...ομως ειναι πολυ μακρυνη κ δεν φαινεται σχεδον τιποτα...προσπαθησα να την μεγαλωσω αλλα δεν τα καταφερα....καλυτερα γιατι η κομμωτρια ηταν για πολλες κλωτσιες κ τα μαλλια μου ειναι λες κ τα επιασα μονη μου μια κοτσιδα....αχ !!!!!θελω ακομα να την δειρω.... Twisted Evil
Πηραμε κ το βιντεο της βαφτισης κ ευτυχως δεν ειναι χαλια(αν θυμαστε ειχαμε γεννητρια στο εκκλησακι οπου εσβηνε συνεχεια)...ομως γενικα δεν μειναμε ικανοποιημενοι απ την φωτογραφο...
Τασουλα μου μ εχεις βαλει κ εμενα στο τρυπακι του ταξιδιου κ οτι ρωτας την ειρηνη που ταξιδεψε προσφατως θα την ρωτουσα κ εγω...καλα θα πανε ολα κ πιστευω θα περασετε ομορφα...
Και γω σκεφτομαι τι δωρο να παρουμε στην ελισαβετ...πειτε καμια ιδεα....εχουμε αρκετα παιχνιδια κ δειχνει να τα εχει βαρεθει...η νονα της θα μας παρει παππουτσια για τα γεννεθλια της

887Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τετ Δεκ 17, 2014 11:22 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα! Χθες το καμάρι μου είχε κέφια από τις 3.15 έως τις 4.45... Μέχρι τότε ξυπνούσε βέβαια ανά ώρα. Τα έχω δει όλα! Εννοείται ότι με έπιασε ημικρανία, εννοείται ότι σέρνομαι όλη μέρα και ο σύζυγος έχει σήμερα υπηρεσία. Τεστάρει τις αντοχές μου;;; Ευτυχώς από αύριο θα έχει άδεια ο άντρας μου και θα πάρω καμιά ανάσα. Λέμε τώρα, γιατί έχω σκοπό να ξεσηκώσω το σπίτι πάλι και να ετοιμάσω και τα γλυκά μας (μελομακαρονα, κουραμπιέδες, βασιλόπιτα). Ελπίζω να τα καταφέρω, γιατί συνηθίζω να βάζω υπερβολικούς στόχους. Όσον αφορά στο δέρμα του, έχω να του δώσω μέλι από το Σάββατο και βλέπω ότι η ερυθρότητα δεν είναι τόσο τραγική. Μα τι σόι αντίδραση είναι αυτή; Τασούλα, μη φανταστείς ότι τρώει τρελή ποσότητα. Μπορεί να φάει κανά 2 μπουκιές και αυτές όχι πάντα, αλλά μάλλον κάτι τον πειράζει. Εσείς μέχρι τι ώρα τα ταίζετε; Εμένα μου είπε ο παιδίατρος ότι μπορώ να τον ταίζω μέχρι 1 ώρα πριν κοιμηθεί. Γι΄ αυτό και σήμερα το πάλευα μέχρι τις 8! Τον καημένο μέχρι μανταρίνι με κοκκινιστό τον έδωσα...

888Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τετ Δεκ 17, 2014 11:48 am

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζολι κ γω κομματια ειμαι σημερα...εχθες το βραδυ πηγαμε σε μια ταβερνα κ γυρισαμε στις 2...η Ελισαβετ κοιμοταν απ τις 9 κ ειχα φερει την μανα μου στο σπιτι μας για να ειιναι μαζι της...γυρισαμε ωσπου να ξεντυθουμε κ να ξαπλωσουμε,ξυπνησε κ η ωρα εχε παει 3....εκανα κανα μισαωρο να την κοιμησω....μετα απο μια ωρα ξανα ξυπνησε....της εφτιαξα γαλα κ ευτυχως κοιμηθηκε αμεσως ομως εγωμετα ξαγυπνησα κ εφερν σβουρες στο κρεββατι...εχω 3 νυχτες που ξαγρυπναω αφου σηκωθω...πφφφφφ......
απο φαγητο της δινω κ γω μεχρι μια ωρα πριν παει για υπνο αλλα δεν τρωει μεγαλη ποσοτητα ετσι κι αλλιως...
σημερα παραδοξως εφαγε σχετικα καλα....αλλα σε γενικες γραμμες ειμαστε στα ιδια...εσυ Τζολι πως τα πατε?

889Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Τετ Δεκ 17, 2014 11:52 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς είμαστε λίιιγο καλύτερα. Από το απόλυτα τίποτα το πρωί θα φάει λίγο φρούτο, το μεσημέρι παραδοσιακά τίποτα και το απόγευμα στις κούνιες ή στον παιδότοπο τρώει λίγο τις τελευταίες μέρες (αβγό ή φρούτο). Ταβέρνα, ε; Τι καλά! Ούτε θυμάμαι από πότε έχουμε να πάμε...

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι ωραία η ταβέρνα!!!! Καλά κάνετε και πάτε.
Εμας βρε κορίτσια δεν μας λέει κανείς μετά την γέννα. Το έχετε πάθει και εσείς;; μα τι να πω.....
Εμείς πηγαίνουμε σε πιτσαρία με το μωρο κάθε εβδομάδα που είναι φιλική στην οικογένεια. Δεν καπνίζουν μέσα. Αν υπήρχαν χώροι για μη καπνιστές θα πηγαινα νομίζω παντού με την μικρή , ε καλά όχι και μπουζούκια Razz (μιλάω εγώ που είμαι πρώην καπνίστρια, πως τα φέρνει η ζωή....)

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα...εμεις πηγαινουμε συχνα πυκνα σε ταβερνακια...αυτα δεν μου ελειψαν να σας πω την αληθεια...και απο προτασεις εχουμε,δεν λεω....απλα δεν μπορουμε παντα....αλλα εμεις παμε κ μονοι μας με τον συζυγο...οι βολτες με το μωρο συνηθως ειναι στα εμπορικα κεντρα που ειναι κλειστα κ βολταρουμε ανετα με το καροτσι...να σας πω την αληθεια ενα ταξιδακι μου χει λειψει κ εχουμε μια προταση απο φιλους για Μιλανο αλλα ο αντρας μου δεν ψηνεται να αφησουμε το παιδι στις 2 γιαγιαδες...εγω ψηνομαι παντως γιατι να παω με το μωρο εξωτερικο δεν το τολμαω ..
βεβαια κ το μωρο δεν το εχω αφησει ποτε ουτε για μια μερα,μονο για 2-3 ωρες,αλλα καποια στιγμη πρεπει να το τολμησω κ να το κανω...θα ριξω ψηστηρι αλλα δεν τον βλεπω να πειθετε....

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι κανετε κοριτσια??? ηρθα αδιαβαστη !! Razz Razz

τα νεα μας ! βγαλαμε δοντακι επιτελους Very Happy Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 215994 επισης μπουσουλαμε πλεον ( δεν θυμαμαι αν σας το πα ) και με χει κουρασει απιστευτα... απ οταν εμαθε το μπουσουλημα δεν καθεται λεπτο να παιξει με τα παιχνιδια της ... το μονο που θελει ειναι να μπουσουλαει και να πιανετε απ οπου βρει και να σηκωνεται.. πριν γκρινιαζα που δεν τα εκανε τωρα γκρινιαζω επειδη ειμαι συνεχεια απο πισω χαχαχαχαχ

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πως είστε κορίτσια???αχ σας διάβασα και ξέχασα κιόλας τι ήθελα να σχολιάσω..αλτσχαιμερ άτιμο!!!
Εμείς συνεχίζουμε να είμαστε Θεσσαλονίκη..πήγαμε στη γιατρό μας σήμερα και.είναι 76εκ και 9675 κιλά..γιγαντακι!!!!!προσπαθεί να περπατήσει αλλά είναι λίγο φοβιτσος και πέφτει. Τρελό γέλιο..
Βασουλα υπομονή,μετά τ μπουσουλημα έρχεται το περπάτημα και εκεί να δεις τρέξιμο..έχω ετοιμάσει και το πάρτι μας σχεδόν με θέμα το Μίκυ..10/1θα τα κάνουμε...

maria_dou

maria_dou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιόλη αύριο έχετε γενέθλια..να χαίρεσαι τα διδυμακια σου να είναι καλοτυχα υγιει και πάντα ευτυχισμένα..χρόνια τους πολλά!!!!!
Προκαταβολικα μήπως και δεν καταφέρω να μπω..Very Happy

895Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Πεμ Δεκ 18, 2014 10:38 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε σημερα εχουν γενεθλια τα δυδυμακια οχι αυριο !! ιολη μου μου χρονια σας πολλα !! να τα χαιρεσαι τα δυδυμακια σου !! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 130627 Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 130627

896Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# Πεμ Δεκ 18, 2014 11:34 am

jollie


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Iόλη, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στα μωράκια σου που πλέον θα είναι νήπια! Να τα χαίρεστε, να είναι καλότυχα και γερά!!! Βασούλα, να το χαίρεστε το 1ο σας δοντάκι και καλά μπουσουλήματα! Κι ο δικός μου δεν παίζει πλέον καθόλου με τα παιχνίδια του. Χθες το βράδυ έμεινε πάλι ξύπνιος από τις 11.30 ως τις 2 παρά... Σήμερα νύσταζε στη βόλτα, γυρίσαμε, γκρίνια και κλάμα όσο τον ξέντυνα να τον κάνω μπάνιο, λέει ο άντρας μου άστον μην τον κάνεις μια μέρα, τον βάζω για ύπνο και, βρε κορίτσια, ΔΕΝ κοιμάται. Ήμουν 1 ώρα μέσα, τώρα έστειλα τον άντρα μου, να καλμάρω λίγο και να ξαναπάω. Μ΄ αρέσει που αγχωνόμουν ότι θα κοιμόταν πολύ νωρίς... Τι κόλπα είναι αυτά; Δεν έφταναν τα πολλά ξυπνήματα, τώρα θα τον έχω και να μένει ξύπνιος 2ωρα και να δυσκολεύεται να κοιμηθεί; Τι θα κάνω, έχουν αρχίσει να παίζουν τα νεύρα μου...

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιολη χρονια πολλα!!!!να χαιρεσαι τα διδυμακια σου...καλοτυχα κ ευτυχισμενα...
Αχ βρε τζολι τι τραβας;;και εμεις που κοιμομαστε ευκολα εχθες πηγε 11 για να κοιμηθει...κ ελεγα δεν θα ξυπνησει την νυχτα αλλα τελικα ξυπνησε στις 3 οπως καθε βραδυ...πηγε 5 σχεδον ωσπου να κοιμηθει για τα καλα κ εγω αλλη μια φορα ξαγρυπνησα...και στις 8 ξυπνησε καλε!!!

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!!! Πάντα καλότυχα!!!
Βασούλα έχεις πολύ γέλιο! Με τίποτα δεν είσαι ευχαριστημένη Razz
Καλορίζικο και το δοντάκι σας!
Υπομονή Jollie, και εμείς με τον ύπνο τα ίδια έχουμε...
Κική πολύ ωραία η φωτογραφία αν και μακρινή!
Maria_dou μια χαρά τα νέα σας από τον παιδίατρο! Άντε σύντομα θα περπατήσει!!

tassoula

tassoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιόλη χρόνια πολλά και καλά στα διδυμακια σου!!! Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #13# - Σελίδα 36 860530 κάνατε γενεθλιακια;;;
Βασούλα καλά μπουσουληματα τώρα!!!
Εμείς έχουμε ακόμα 2 δόντια, αν και προχθες που με δάγκωνε η μικρή στο παντελόνι μου άφηνε στάμπες με αιματακι.... Ελπίζω να είναι απο δόντια σπό τι άλλο μπορεί;;;
Ειρήνη ειδες επειδή με τρώει συνέχεια για το ταξίδι ακυρωσα το ξενοδοχείο στην Ρώμη και εκλεισα διαμέρισμα. Στην Φλωρεντία μέχρι ώρας δεν έχω βρεί διαμέρισμα αλλά τουλάχιστον θα είναι μόνο 2 μέρες οπότε δεν πειράζει για τόσο λίγο να πιεί γαλατάκι. Εδώ της jollie δεν τρωει καθόλου μεσημεριανό Rolling Eyes
Εμάς κορίτσια φτου φτου έφτιαξε ο ύπνος μας!!ξυπνάμε 2 φορές το βράδυ αλλά κοιμομαστε εύκολα, αγκαλιτσα και στο κρεββατακι της. Το ταξίδι φοβάμαι πάλι που δεν θα πάρουμε παρκοκρεββατο δεν χωράει και θα χαλάσει πάλι ο ύπνος της.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τασουλα για πες εντυπωσεις απ το τραπεζακι δραστηριοτητων....σκεφτομαι να παρω κ εγω γιατι δειχνει να τα εχει βαρεθει ολα τα παιχνιδια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις