Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 22]

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια!

Ρουλα μου ναι εβαλα κ αυτα που ειπες!

Μαριαμ κ γω ειμαι σην ιδια βδομαδα με τη Ρουλα, παρα μια μερα μονο!

Δεν πειραζει που θα γεννησεις με καισαρικη, σιγουρα υπαρχει λογος!
Κ γω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη τελευταια στιγμη (38 βδομαδες & 4 μερες ) αποφασιστηκε η καισαρικη κ γεννησα επομενη δηλ 38&5 μερες
Στην αρχη λυπηθηκα κ εκλαιγα που θα εκανα καισαρικη(αχ αυτες οι ορμονες!!!) μετα σκεφτηκα πως σημασια εχει να ειναι καλα το μωρο αλλα κ γω!!! Και οι 2 μας! Δεν εχει σημασια ΠΩΣ θα βγει αλλα να ειμαστε υγιεις!!!

Σιγουρα οτι πιο φυσικο οτι καλυτερο αλλα η καισαρικη ειναι παντα ασφαλης χωρις τυχαια γεγονοτα-ιατρικα κτλ

Ουτε καν θελω να δοκιμασω φυσιολογικη γεννα τωρα!
Το μονο που σε συμβουλευω ειναι να κανεις επισκληριδιο. Ειναι καλυτερη για τον οργανισμο παρα η ολικη, εχεις τις αισθησεις σου κτλ
Πριν 5 χρονια που εκανα καισαρικη δεν ηταν τοσο εξελιγμενη η επισκληριδιος οσο σημερα κ ετσι εκανα ολικη
Δεν ξερω τι αλλο να σου πω,... Θα χρειαστεις εσωρουχα μεγαλα που να ανεβαινουν ψηλα μπροστα κ βολευει νυχτικια περισσοτερο λογω της τομης!
Οτι αλλο θες μας ρωτας!!!

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου Δευτερα (αργα) εχω ραβτεβου στο γιατρο μου κ συ Τριτη!!! Αντε με το καλο!!! Σε ολες μας!!!

Μεχρι τη Δευτερα θα ετοιμασω κ τη δικια μου βαλιτσα!

ΜΑΡΙΑΜ1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝΣΕΣ.ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ......ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ,ΤΟ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΟΦΕΙΛΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ολα καλά Μαριαμ... Μια χαρα είναι και η καισαρική...οι πρώτες 2 μέρες ίσως να είναι δύσκολες αλλά ξεπερνιέται...θα εχεις το μωρακι σου και θα ξεχνάς τον πόνο... Καθε οργανισμός είναι αλλιως...μερικές σηκωνοντε και μετα απο λιγες ώρες... Εγώ σηκωθηκα την επομενη μέρα.. Γεννησα απόγευμα. Συμφωνώ με την πρινσες ... Καλυτερα επισκληριδιο κι αν φοβάσαι ζητάς και μέθη για να μη νιώθεις και πολλα πολλα αλλά θα δεις το μωρο κατευθείαν...ενω στην ολική μέχρι να περάσει καλα καλα θα είσαι σαν ζαλισμενο κοτόπουλο...χιχιχι... Εγώ δεν είχα και την καλύτερη, εμπειρία με την ολική drunken

Άντε Πρινσες με το καλοο... Ανυπομονω κι εγώ για τον υπέρηχο.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια!
Τι νεακια?

Ειμαι πολυ κουρασμενη κ με πονεσε η λεκανη μου...παλι...
Εχω το παιδι αρρωστουλι...εχει απο χθες...πως να ξεκουραστω...ελπιζω να γινει γρηγορα καλα ...ειναι μεσα στην ιδιοτροπια το καημενουλι...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα... Περαστικά σας γρηγορααα!!!
Αχ αυτή η λεκάνη...μια απο τα ίδια κι εγώ!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Ana

Ana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
PRINCESS prepei na to exw ksanapei. to prwto paidaki apla tha to exeis agapisei perisotero kairo Smile to deutero isa isa pou to niowthis poio grigora apo to prwto. egw toulaxiston etsi eniwtha. sto proto as poume gia arketo kairo kathomoun k tin koitaga ti mikri k den to pisteua oti einai diko mou paidi, mou fenotan apisteuto oti vgike apo emena, eno sto deutero auta den iparxoun. oso tha megalwsei k to deutero tha deis tha to agapas to idio. oso tha agxwnesai gia to megalo to idio k gia to mikro. oso tha sou lipei to ena tha sou lipei k to allo. den nomizw na xwrane adinamies sti kardia tis mamas

MARIAM egw exw idi 2 kaisarikes k paw gia 3i. min anisixeis ola tha pane kala. egw gennisa prwi k apogeuma sikothika. apo tin epomeni den ithela pia voithia gia tin toualeta. tha ponas ligo stin arxi alla tha perasei. liges meres einai kapos diskoles. tha pareis omws dinami apo to mwraki sou k tha ta ksexaseis ola grigora. episkliridio tha sou pw kai'gw na kaneis. ekana k tis 2 fores k ola kala Smile

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κορίτσια είμαι χαλια περασα 3 μερες ξαπλα στο κρεββατι με 39 και πυρετο και τα παιδια το ιδιο με αντιβιωση ειμαστε ολοι περναμε ιωση ουτε τρωω ουτε τιποτα σημερα λιγο σηκωθηκα να κανω ένα μπανιο αν και ζαλίζομαι ακομα τι πραγμα είναι αυτό με τις ιωσεις μολις μπηκε ο γενναρης μας ταραξε φοβηθηκα πολύ για τον μπεμπη με τοσο υψηλη θερμοκρασια τωρα κλεισιμο μεσα στο σπιτι ρε γαμωτο από βδομαδα θα ξαναβγω να παω καμια βολτα και να αγορασω επιθεματα στήθους και κανενα νυχτικακι που θελω για το μαιευτηριο.
ρουλα ειχα ουρολοιμωξη στην δευτερη μου εγκυμοσυνη και υπεφερα τι τσούξιμο πονος στην κοιλια δραμα αστα να πανε ειχα περασει δυσκολα επαιρνα και ένα φυτικο σκευασμα από το φαρμακειο granberry λεγεται το διελυα σε νερο και το επινα απομακρυνει το μικροβιο δεν το αφηνει να προσκολλάται στα τοιχώματα της κυστης .
Και εγω για τριτη καισαρικη παω και φοβάμαι πολύ δεν με αναλαμβανει ο γιατρος μου για φυσιολογικο τοκετο μετα από 2 καισαρικες το κακο με εμενα είναι ότι αργει λιγο η τομη να με ενοχλεί είναι μαλλον το σωμα μου αργει να αναρρωσει άλλες γυναικες ακουω δεν εχουν τετοιο θεμα εγω είμαι λιγο ατυχη σε αυτό παντως περιμενω πως και πως να γεννησω για να τον δω μου φαινεται περιργο τωρα που ξεπεταχτηκαν τα παιδια μου που θα εχουμε ένα μικρο μωρακι μεσα στο σπιτι παλι δεν είχαμε σχεδιασει να κανουμε και τριτο παιδακι θελαμε να μεινουμε στα δυο αλλα είμασταν απρόσεκτοι χαχαχαχα

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Souzan περαστικα σε ολη την οικογενεια!!!
Ολος ο κοσμος ειναι αρρωστος καλε!
Εγω ημιυνα αρρωστη για 1.5 μηνα ακριβως! Επαιρνα διαφορες βιταμινες, αλλα ευτυχως γλυτωσα την αντιβιωση! Γρηγορη αναρρωση!

Αννα μου σε ευχαριστω για τα λογια σου!
Ανυπομονω τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της, να την κρατησω αγκαλια, να την φερω σπιτι..... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 875502

Εβαλα αρκετα πραγματα στη βαλιτσα τη δικια μου, τα μισα περιπου...

Φιλια σε ολες!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ Σουζαν εσυ τουλαχιστον καταλαβαίνεις τους πόνους μου... Εδώ περα δε μπορούν να καταλάβουν οι δικοί μου τι περναω... Νομίζουν πως είμαι υπερβολική οταν δε μπορώ καν να περπατησω.
Κοντευω κι εγώ με τη βαλίτσα μου... Έβαλα σήμερα σερβιετες και καινουριο σφουγγάρι.
Περαστικά σας...

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!
Τι κανετε?
Εχω αϋπνιες αποψε... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787

Ρουλα μου δεν γινεται να παρεις αντιβιωση?
Απο τη βαλιτσα μου εμειναν τα καλλυντικα (ολων των ειδων, που ειναι κ αρκετα)... Τα υπολοιπα ειναι της τελευταιας στιγμης...

Τωρα πως περναει ο υπολοιπος καιρος??? Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787

Βαριεμαι που ειμαι σπιτι κ δεν μπορω να κανω κατι...

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοπελιες!
εγω νοσηλευομαι δυστυχως με ηπιας μορφης προεκλαμψια, εδω κ 1 εβδομαδα. το παλευουμε να παω 37 εβδ. για να κανω προκληση για φυσιολογικο τοκετο.οποτε σε 1 εβδομαδα το πολυ θα εχω το μωρακι μου!
το μωρο μου ειναι καλα κ περιπου 3.300γρ!
ευχομαι σε ολες καλη συνεχεια κ με το καλο να γενησετε υγιεστατα μωρακια!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα... Πω πω έγραψα ενα κατεβατο και χάθηκε παλι... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 679259

Μαριλου ολα καλα θα πάνε...αφού θα σε παρακολουθεί κι ο γιατρός όλα καλά... Αντεεε κοντευεις... Σε λίγες μέρες θα δεις το μωρακι σου... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 536304 με το καλό και με ενα πόνο!!!
Τα κιλα του μωρού σου τελειαααα I love you

Πρινσες μου την Τριτη που θα πάρω τα αποτελεσματα της καλλιέργειας ούρων θα ξέρουμε τι έχω κι αν θα πάρω αντιβιωση.
Απο αϋπνίες κι εγώ άλλο τίποτα...
Βασικά πονάει η κύστη που έχω στο συκώτι και έχω να κοιμηθώ 3 βραδια κι αν με πάρει ο υπνος και γυρίσω δεξια στο πλάι ξεπνω με κομμένη την ανάσα απ τον πόνο ... Δε βολευομαι πουθενααα και με τιποτααα!!! Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787
Ζόμπι alien alien

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδια!

Μαριλου ολα θα πανε καλα!
Εισαι σε καλη βδομαδα,36 τωρα, κ τα κιλακια του μωρου τελεια κ νοσηλυεσαι! Ολα θα πανε μια χαρα!
Πως κ επαθες προεκλαμψια? ετσι χωρις αιτια εμφανιζεται?

Βαρεθηκα να περιμενω να περασει ο καιρος...δεν με ενοχλει που ειμαι κλειςμενη σπιτι, απλα θα ηθελα να μπορουσα να κανω διαφορα μεσα στο σπιτι, γενικα, που δεν μπορω γιατι κουραζομαι με την παραμικρη κινηση κ πρεπειν α ξεκουραζομαι αλλιως,,....αρχιζουν οι συσπασεις...
Ετσι βαριεμαι....εχω ακομη 6 βδομαδες...

Ρουλα μου ελπιζω ολα να πανε καλα την Τριτη, να ηρεμησεις κ συ!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μακααρι Respect

Λογικά η πίεση που ανέβαζε η Μαριλου ηταν το πρωμυνημα της προεκλαμψιας ...

Κι εγώ κουραζομαι με το παραμικρό και τα κάνω ολα σε ρυθμούς χελώνας χαχα ... Τώρα πρεπει να φτιαξω το παρκοκρεβατο μιας και θα κοιμάται εκεί το μωρο... Για αρχή γέμισα 3 σκουπιδοσακουλες παιχνίδια... Τώρα πρεπει να το αδιασω καλά καλα και να το καθαρισω με ντετολ αλλα θα το κάνω μετα που θα γεννησω για να είναι καθαρό. Μέχρι να γίνει αυτό θα κοιμάται στην καλαθουνα. Εκεί κοιμόταν ο μικρός 2 μηνες.
Αρχή του μήνα θα αγοράσω και βαλίτσα για τα πραγματακια της μπεμπας. Αποστηροτη και μπιμπερο δε ξέρω ποτε να τα πλυνω. Θα δειξει.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υπουλη αυτη η προκλαμψια, οπως κ ο διαβητης κυησης...
Τελευταια τρωω αρκετα γλυκα, γενικα ζαχαρη κ δεν αντεχω να μη φαω...κ σε ποσοτητα, κ σε συχνοτητα... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787
Εχω αυτο το μηχανακι που τρυπιεςαι κ μετρας τη ζαχαρη σου, θα το αρχισω μου φαινεται, καλου κακου... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787

Απο τη βαλιτσα μου εμειναν τα καλλυντικα, λεω να τα φτιαξω σημερα-αυριο να φευγουν...

Τα υπολοιπα που μου εμειναν, ειναι να πλυθουν: καθισμα αυτοκινητου, παρκοκρεβατο, κρεβατι, ριλαξ... Λεω απο βδομαδας να τα πλυνω, τουλαχιστο για πρωτο χερι...

Ρουλα μου ειχα κ γω ενα καλαθι ολο αρκουδακια κτλ κ τα επλυνα ολα στο πλυντηριο, οπως κ το καλαθι, απο υφασμα ητανε, κ μετα στο στεγνωτηριο για απολυμανση!

Οσο για τον αποστειρωτη, επειδη ειναι πολυ λερωμενος, λεω απο βδομαδας να του κανω 2-3 εντατικα πλυσιματα κ φυσικα ξανα πριν την κλινικη...οπως κ τα μπιμπερο, θα τα πλυνω με σαπουνια για πρωτη φορα, μετα στον αποστειρωτη, πριν την κλινικη κ φυσικα πριν την πρωτη χρηση για το μωρο...

Οι υπολοιπες τι νεακια?

EnVy26


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια ! Χαθηκα και μου λειψατε , περασε ο καιρος ! Με φιλοξενουσε η μαμα μου επειδη ειχα ψιλοπροβληματακια και δεν επρεπε να κουραζομαι πολυ πολυ ! Ευτυχως ολα καλα ! Αισιως 31 εβδομαδες αλλα δεν εχω κανει τιποτα! Τωρα λεω σιγα σιγα να αρχισω να ετοιμαζω βαλιτσες κ να κανω ταψωνια για το μωρο, κουνιες καροτσια και ρουχαλακια ! Mariloo αυιμη η προεκλαμψια αλλα στις εβδομαδες που εισαι να μη φοβασαι ! Το μωρακι ειναι μια χαρα και οτι και αν συμβει εφοσον νοσηλευεσαι θα αντιμετωπιστει αμεσα χωρις προβλημα!

Κοριτσια τι καροτσι, τι στρωμα, τι ψωνια για το μωρο και τι πραγματα βαλατε στην βαλιτσα?? φωτιστε με παρακαλω !!

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Envy, χαθηκες! Καλως ηλθες!
Ελπιζω ολα καλα τωρα!

Στις προηγουμενες σελιδες, θα βρεις λιστουλα για τις βαλιτσες μαειυτηριου, οπως κ γενικα ολα τα ψωνια!
Θα σε συμβουλευα να αρχισεις με τα ψωνια του μωρου! Πρωτα τα ρουχα, αλλα κ γενικοτερα κ επιπλα του μωρου...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πω πω αγχοθηκααα... Δε θέλω να γεννησω... Αλλαξα γνωμη pale pale pale Διάβαζα κάτι για τις καισαρικες...αν η δεύτερη είναι πιο εύκολη απο τον πρωτη... Διάβασα πως είναι πιο εύκολη η δεύτερη.... Αλλα διάβασα για σιμφυσεις και θυμηθικα πως μου είπε ο γιατρός πως μάλλον έχω σιμφυσεις απο την προηγουμένη καισαρική γι αυτό ποναω τόσο πολυ..(δε θυμομουνα τη λεξη).. Και διάβασα πως οσες έχουν σιμφυσεις απο προηγούμενο χειρουργιο έχουν δυσκολη ανάρρωση και πολλους πόνους μετα τη γέννα.... Ουφφφφφ No No pale pale Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 534787 Sad

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι ειναι αυτη η συμφυση κ πως την επαθες? ετσι απλα συμβαινει κ την επαθες στην προηγουμενη καισαρικη? δεν μπορουσες να κανεις θεραπεια πριν μεινεις ξανα εγκυος?
Στις γενικες αναλυσεις, στην αρχη της εγκυμοσυνης, δεν εδειξε κατι?

Οπως κ να χει, κατσε πρωτα να βγουν τα αποτελεσμτα την Τριτη,...
Εξαλλου, μετα που θα γεννησεις, αν δεν θηλασεις, μπορεις να πιεις δυνατες αντιβιωσεις, παυσιπονα κ ολα τα σχετικα για τους αφορητους πονους που λες, αλλα κ για θεραπεια!

Μεχρι την Τριτη, καλου-κακου, να εχεις ετοιμες τις βαλιτσες για την κλινικη!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εδώ κάτι βρηκα...

http://www.ivf-embryo.gr/gynaikologia/laparoskopisi/symfyseis

Οι συμφύσεις είναι μη φυσιολογικές συνδέσεις ή ουλώδης ιστός που αναπτύσσονται στην κοιλιακή χώρα. Τα κύρια αίτια της δημιουργίας των συμφύσεων είναι οι χειρουργικές επεμβάσεις, οι λοιμώξεις και η ενδομητρίωση. Οι χειρουργικές επεμβάσεις με μεγάλες τομές στην κοιλιακή χώρα (λαπαροτομή) προκαλούν περισσότερες συμφύσεις από τις διαδικασίες που πραγματοποιούνται με λαπαροσκόπιο. Η δημιουργία συμφύσεων ποικίλει επίσης πολύ, ανάλογα με την τάση ανάπτυξης που διακρίνει την κάθε ανεξάρτητη ασθενή. Οι συμφύσεις μπορεί να είναι ασυμπτωματικές, ή μπορεί να προκαλέσουν πυελικό πόνο, υπογονιμότητα, ή απόφραξη της γαστρεντερική οδού.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν είναι σίγουρο αν έχω συμφυσεις μου είχε πει ο γιατρός... Δεν φαίνεται στους υπερηχους... Μονο την ωρα της γέννας θα το δει αν έχω η όχι...

Ελπίζω όχι.... Δε μπορουσα να το ξέρω πριν την εγκυμοσύνη μιας και δεν είχα πόνους για να κάνω θεραπεια. Συμβαίνει πάντως στις καισαρικές συχνα. Την εγκυμοσύνη δεν την επειρεαζουν μάλλον... Το μετα είναι το ζόρι... Πόνος και δυσκολη ανάρρωση.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελπιζω ολα να πανε καλα κοριτσι μου!
Υπομονη μεχρι την Τριτη!
Πιες κανενα παυσιπονο να ηρεμησεις λιγακι!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εντάξει δε ποναω συνεχια ευτυχώς ... Πριν πονουσα πολυ και ήπια τα μαγνησια μου... Ετριψα με λίγη ρακή την κοιλιά χαμηλα και πέρασε... Αλλά σε λίγο που θα πάμε για ύπνο θα με πιασει παλι το συκώτι... Χαχα άλλος πόνος αυτός... Ειδη έχει μουδιασει εκεί κάτω απο το στήθος ...σε λίγο θα με πιασει κι ο πόνος... pale Κρίμα να μη μπορω να χαρώ την εγκυμοσύνη....μα δε πειράζει το μωρακι να είναι καλά μα ολα ξεχνιουντε οταν το παρουμε αγκαλιά Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 7 35468

Αρχισαν και οι καούρες... Άργησαν αλλά ήρθαν χαχαχα αυτό παλευεται τουλαχιστον... Πινω χαμομήλι με μελι και περνάνε. drunken

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για τις καουρες, πολυ καλ ειναι το gaviscon, μασωμενα δισκια, παρα πολυ καλο, αφοβο για τις εγκυες.
Εχει ενα μηνα που τα παιρνω...

Υπομονη...οσο γινεται...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις