Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
45 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 45 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 18 ... 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 22]

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κορίτσια βλεπω ηρθαν τα πρωτα μωράκια στην ομαδα μας γερα και καλοτυχα να είναι !!!!!!!
εμεις εχουμε ραντεβού την άλλη τεταρτη να δουμε τον μπεμπη και να μου πει ποτε θα παω να γεννησω θα εχω μπει στον μηνα μου και θα μου τον παρει μεχρι τις 38 εβδομάδες .
να σας εξομολογηθω και κατι υπαρχουν βραδυα που ξυπναω και σκέφτομαι ολο αυτό που θα περασω παλι και αχγωνομαι πολύ φοβιτσιαρα εχω γινει

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ήρθα κι εγωωω απ το γιατρό.... Η μπεμπουλα είναι καλα...2500 έφτασε... Με είδε ζορισμενη απο το βήχα και είπε να πάρω αντιβιωση παλι... Οι πόνοι τα τραβιγματα και τα σπρωξίματα είναι φυσιολογικά απο τώρα και μετα.... Αλλά μου είπε πως 25/2 αν ζοριζομαι ακόμα θα με βάλει για γέννα... Αγχοθηκα Shocked Shocked Γενναω την αλλη εβδομαδα;;;!!!!! Σοκ!! pale pale του είπα να το κρατήσουμε όσο μπορούμε για να μη χρειαστεί καθόλου θερμοκοιτιδα.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ανα μου μεθαυριο γεννας!!,
Αντε με το καλο! Ολα θα πανε καλα! Θα περιμενω με ανυπομονησια τα νεα σου!!! Επισκληριδιο θα κανεις ή ολικη?

Σουζαν τωρα ποσο βδομαδων εισαι! Σε ποσες μερες γινεσαι 38 βδομαδων δηλ? μπερδευτηκα!

Ρουλακι μου τελεια τα νεα σου με την μπεμπα! Αμα το μωρο ειναι 2 κιλα κ ανω δεν μπαινει θερμοκοιτιδα, ετσι ξερω.... Το αλλο σημαντικο για το μωρο ειναι πολυ πολυ καλυτερα να ειναι 2500 κιλα, δεν ξερω για ποιο λογο, ισως για το ανοσοποιητικο, για την αναπτυξη των οργανων....δεν ξερω... Οποτε μη σε αγχωνει απο τη μια, απο την αλλη σιγουρα οσο περισσοτερο μεινει μεσα τοσο το καλυτερο

Οσο για μενα, εχω τωρα κρυολογημα, συναχι, βουλωμενη μυτη, μυξες, βηχας φυσικα....
Για να δουμε τι θα μου πει ο γιατρος που θα παω μεθαυριο...με ολα αυτα...

Κ τ μωρο που εναι οριζοντιως δεν αντεχω, δεν μπορω... Πολυ δυσφορο....

Πρεπει να αντεξω,...αναγκαστικα... Κ που ειμαι ακομη που θα μεγαλωσει περισσοτερο .... Ηδη δεν τη χωραει οριζοντιως... Σκεψου αργοτερα... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αντε με το καλο κοριτσια βλεπω ολες σιγα σιγα σε μια σειρα. Αλλα πολλες καισαρικες βλεπω βρε παιδια καμια δε γενναει φυσιολογικα τι ειναι αυτο το πραγμα. Ρουλα μου στις 25 θα εισαι 37 εβδομαδων εγω θα ελεγα να υου πεις του γιατρου να το καθυστερησει μεχρι τις 38 για να γλυτωσει σιγουρα θερμοκοιτιδα το νινι. Εγω γεννησα τη κορη μου 38 κ 3 κ βγηκε 2630 οριακα δεν μπηκε γιατι κατω των 2500 τα βαζουν πιο πολυ για αναπνευστικα θεματα αλλα εμεις τυχεροι ημασταν γιατι παρολο που τα μωρακια χανουν λιγο μολις γεννηθουν μας αφησαν κ τη πηραμε σπιτι 2470 κ μαρεσει που στους υπερηχους την εβγαζε 2800-2900. Τελοσπαντων η αποψη μου ειναι αφου κανουμε υπομονη τοσους μηνες τι πηραζουν μια δυο βδομαδες παραπανω αν ειναι να ειναι πρρισσοτερο τα κιλα κ πιο ολοκληρομενο το αναπνευστικο του μωρου εξαλου μια φυσιολογικη κυηση διαρκει κ μεχρι 42 εβδομαδες.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι προσπαθούμε να το καθηστερισουμε όσο μπορούμε....
Ο συγκεκριμενος γιατρός πριν τις 38 εβδομαδες δεν ξεγενναει αν δεν υπάρχει λογος...
θα με είχε βάλει ηδη με τόσους πόνους που έχω αλλά λέει θα το κρατήσουμε όσο αντεξω...
Δλδ την τριτη που έχω παλι ραντεβού αν δεν προκύψει κάτι η αν δεν χειροτερέψει η κατασταση θα περιμενουμε κι άλλο... Wink Wink

Πρινσες δυσκολη και η δικιά σου κατασταση με τη θέση του μωρού..πω πω pale
Για το κρυολόγημα δεν τον ενημέρωσες μπας και σου δώσει να περάσει;;;
Εμένα μου είπε να πάρω παλι αντιβιωση Crying or Very sad
Μου είπε πως η έγκυος ξεπερνάει πιο δύσκολα το κρυολόγημα δυστυχώς.
Α..έχασα κι 1 κιλό Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 328109 χαχαχα
Δεν το περίμενα..

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου καλα λεει η Μαιρη, πρεπει να αντεξεις, κ συ κ γω!
Δεν ενημερωσα τον γιατρο πως ηρθε πισω σημερα το κρυολογημα μιας κ θα παω μεθαυριο. Αντιβιωση ηδη ηπια... Τωρα θα δουμε το θα γινει με αυτο το κρυολογημα...

Το δυσκολοτερο για μενα ειναι η θεση του μωρου,...μερα με τη μερα χειροτερευει....
Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787

Ρουλα μου περαστικα σου!

Αννα μου καλο πακεταρισμα!
Ξεκουρασου τωρα που ειναι η μαμα σου μαζι σου!...οσο μπορεις φυσικα! Κανε ζεστο μπανακι να χαλαρωσεις κ ολα θα πανε καλα! Θα σε σκεφτομαι την Πεμπτη!!!I love you

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια Smile

Θα αντεξουμε...τι να κάνουμε;;; οταν περάσει ο βήχας πιστεύω πως θα σταματήσει να ζοριζεται τόσο πολυ η κοιλιά μου.
Φαντάζομαι ποσο δυσκολευεσαι με τη θέση του μωρού...λογικά θα πιεζοντε πολυ τα πλευρα σου ε;
Δυσκολη κατασταση.

Χθες πήρα λίστα απο το νοσοκομειο και πρεπει να τσεκαρω παλι τις βαλίτσες. Και να πλυνω αποστηρωτη και μπιμπερο γιατί γράφει οτι πρεπει να έχω μάζι μου κι αυτά.

Ο γιατρός μου ειπε να μετραω και την πίεση μου Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787  δεν του άρεσε αυτό που είδε χθες... Η πρωτη μετριση 15 και η δεύτερη 14... Ελπίζω να μην πηγαινω για προεκλαμψία... Θα δειξει.

Περαστικά μας...
Και μια απορία γιατί τα έχω ψιλομπερδεψει....σήμερα μπαίνω στο μηνα μου...έτσι δεν είναι;;;  Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 328109

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδια Ρουλιτα μου!

Σημερα μπαινεις επισημα στο μηνα σου! Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 654316
Αντε με το καλο θα σου περασει ο βηχας επιτελους! Θα σε βοηθησει η αντιβιωση!

Οσο για μενα, το μωρο δεν πιεζει καθολου τα πλευρα μου αλλα γενικα νιωθω μεγαλη πιεση σε ολη την κοιλια, νιωθω να μην τη χωραει την καημενουλα κ με χτυπα δυνατα πολυ κατω χαμηλα, στο κοκκαλο μου με το ποδι της κ στην αλλη πλευρα με το χερι της. Πραγματικα τη νιωθω που δεν τη χωραει...
Η κατασταση γινεται χειροτερη το βραδυ που κοιμαμαι, γιατι πεφτω στο πλαϊ κ την πιεζω, πεφτω στο αλλο πλαϊ κ παλι την πιεζω...
Τα τελευταια βραδυα, ολο κ κατι μου κανει σαν κοιμαμαι, απο αναγκη χωρου, αφου πιεζεται...
Πχ μου εδωσε κατι δυνατες κλωτσιες κ μου προκαλεσε ταχυκαρδια καθως κοιμομουνα... Κ ψες παλι κατι δυνατες κλωτσιες κ μου προκαλεσε εμετο....κ ολα αυτα απο αναγκη χωρου...
Αν ειναι τα πραγματα οπως τα λεω, οπως τα νιωυθω, δηλ να μην τη χωραει αλλο λογω εγκαρσιας θεσης τοτε ο γιατρος λες να μου πει να γεννησω νωριτερα?
Τι γινεται στα εμβρυα με εγκαρσια θεση? σιγουρα γεννιουνται ολα με καισαρικη αλλα νωριτερα απο τις 38 βδομαδες αραγε???
Εψαξα στο ιντερνετ κ δεν βρηκα κατι γιατι η εγκαρσια θεση ειναι σπανια θεση εμβρυου...
Νιωθω υπερβολικη δυσφορια...πραγματικα δεν αντεχω, δεν ξερω αν θα τα καταφερω πλεον μεχρι τις 38 & 4 μερες που προγραμματισαμε
Θα τηλ του γιατρου σε λιγο, να του μιλησω κ αν εχει ραντεβου θα παω σημερα...

Οσο για το κρυολογημα, κανονικοτατο σημερα...αλλο κ αυτο!


roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μια κοπελα που ηταν σε αυτή τη θέση το μωρο της έσπασαν τα νερά 35 εβδομάδων. Διάβασα ή άκουσα παλι δε θυμάμαι πως αν το μωρο νιώσει δυσφορία ή ζοριστει εκρινει μια ουσία στο σακο δε θυμάμαι πως τη λένε και σπάνε τα νερα για να γεννηθεί. Δεν ξέρω αν υσχιει.
Αυτό ήθελα να σου πω...μήπως αν δει ο γιατρός σου οτι ζοριζεσαι εσυ η το μωρο θα σε βάλει πιο νωρίς για γεννα;;;

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλησα με το γιατρο, του τα ειπα ολα κ μου πε 38 βδομαδες η γεννα! Οχι νωριτερα! Χωραει, κ θα συνεχισει να χωραει το μωρο ασχετα της δυσφοριας κτλ... Αυριο πρωι εχω κ το ραντεβου...
Θα αντεξω αναγκαστικα!...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όλα καλα λοιπον Smile αφού δεν υπάρχει θέμα για το μωρακι!!!! Υπομονή μα θα περάσει ο καιρός γρήγορα !!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υπομονηηηηηηηηηη

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσα πως ειστε; Τ νεακια;
Αυριο εχω ραντεβου στο γιατρο κ ανυπομονω!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα σε όλες.... Πως είστε;;; Σήμερα έχουμε γεννητουρια αν δε κάνω λάθος;;;; με το καλοο!!!

Πρινσες πως είσαι;; το κρύωμα; πως πάει;; εγώ είμαι κάπως καλύτερα.
Περιμένουμε νεακια σημερα απο το γιατρο....

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδια κοριτσια!
Σημερα εχουμε γεννητουρια! Γεννηθηκε ηδη ως τωρα!

Πηγα στο γιατρο, το μπεμπε ειναι 2200... Πολυ λιγα μου φανηκανε, αλλα ο γιατρος μου πε πως ολα απολυτως ειναι φυσιολογικα! Κ στο καρδιοτοκογραφημα, κ αναλυσεις ουρων κ ολα!
Αγχωθηκα να ειμαι ειλικρινης κ τον τρελλανα στις ερωτησεις, ολων των ειδων για το βαρος του μωρου... Το υπολογιζει να γεννηθει 2600 που παλι τα βρισκω λιγα...
Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, το κοριτσακι μου γεννηθηκε 3100 κ μεχρι να βγουμε ηταν 3.
Μου πε ο γιατρος πως ειναι σημαντικοτερο για το μωρο η εβδομαδα κυησης που θα γεννηθει, παρα το βαρος του κ οτι ολα ειναι φυσιολογικα κ υπο ελεγχο κ δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος ανησυχιας κ αγχους (που ειναι το χομπι μου!)
Μου πε επισης, αφου ειπαμε τον τρελλανα στις ερωτησεις, πως δεν θα χρειαστει ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια...
Ξερω κ γω τι να πω... Το απογευμα θα ενημερωσω τον παιδιατρο,...καλου κακου...
Α! Το μωρο γυρισε!!! Κανονικοτατη θεση! Τωρα γιατι νιωθω δυσφορια κτλ δεν ξερω!...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όλα καλά λοιπον... Τέλεια!!! Λογικό είναι να μη νιώθουμε καλα κι εγώ ζοριζομαι ειδικα μερικές φορες που μου σπρώχνει τα πλευρα κάτω απ το στήθος... Κοβετε η ανάσα μου...μα δε δίνω σημασία.
Αφου γύρισε μια χαρα...θα βολευεται καλυτερα... Όσο μπορεί δλδ.

Μη στεναχωριεσαι για τα κιλακια της...θα είναι απλα μια μικροκαμωμένη πριγκιπεσσα σαν και τη δικια μου...τι τα θέλουν τα περιττά κιλά;;; να ταπαιπωρουντε με διαιτες μεθαύριο;;;;.... Χιχιχι
Όλα καλα είναι!!!!!

Γιατί να θέλει κορτιζόνες;;; αφού μπηκες στο μηνα σου... Τα πνευμονακια μέχρι τις 38 εβδομαδες θα είναι έτοιμα...κι ας είναι μινιόν η μικρή.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ απο το ενα πρόβλημα στο άλλο....
Δε θα ηρεμισω Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787
Τώρα που αρχισε να περνάει ο βήχας λίγο....
αρχισε άλλο θέμα που είχα παλι στην αρχη της εγκυμοσυνης...στον 3ο-4ο μήνα δε θυμάμαι ακριβώς και με ταλαιπωρισε....
Ξαναγεμισε πύον η κύστη κόκκυγα και δε μπορώ να κατσω..ποναω πολυ παλι...
Μάλλον φλεγμονή ξαναεκανε και θα θέλει παλι άνοιγμα και μαρτυρικές αλλαγές κάθε μερα....πολύς πονος να σου βάζουν γάζα μεσα στην πληγή.... No No No Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 ζω για να υποφέρω...

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλα μου τι ειναι αυτη η κυστη? μου εξηγησες παλια,αλλα δεν θυμαμαι... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787
Περαστικα, οσο πιο γρηγορα γινεται!

Η ιωση μου κανονικη, σταθερη, κανονικοτατο συναχι! Ελπιζω να φυγει το συντομοτερο! Τουλαχιστο πριν γεννησω...

Μιλησα με τον παιδιατρο, κ μου ειπε πως ειναι σημαντικο να γεννηθει πανω απο 2500
(πρωτα πανω απο 2 κιλα κ μετα πανω απο 2500, οπως ηξερα κ γω!)
Ο γιατρος το υπολογιζει 2600, ναι αλλα το μηχανημα δεν ειναι ακριβειας εχει περιπου 200-300 γρ αποκλιση, πανω-κατω,...ας ελπισουμε να ειναι προς τα πανω ....
Αγχωθηκα κ δεν το κρυβω...
Ενας συγγενης μου γεννηθηκε 2500 ακριβως κ ειναι 1.95 υψος, πετυχημενος επαγγελματικα, εξυπνος κτλ κτλ...
Ξερω κ γω, τι να πω...

Απο την αλλη σκεφτομαι....πως ...Δοξα Σοι Ο Θεος, που ειναι ολα μα ολα φυσιολογικα....

Ειχε εκει περα μια κοπελα, εγκυο, που πηγε επειγον να την δει ο γιατρος, κρατωντας τα αποτελεσματα απο τη Β επιπεδου, λουσμενη στο κλαμα... Μπηκε μπροστα απο ολες επειδη ηταν επειγον κ ακουσα να λενε πως θα στειλουν αιμα στο εξωτερικο, για να δουν τι θα δειξει...με το εμβρυο...μακαρι ολα να πανε καλα! Πολυ λυπηθηκα κ ας μην την ξερω!
Οποτε κ μεις κ γω να ηρεμησω λιγακι αφου ολα ειναι νορμαλ!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαζευεται πύον στην περιοχή που τελειώνει η σπονδυλική στιλη...στην ουριτσα....και πονάει πολυ γαμωτο Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 οσο περνάνε οι μέρες μεγαλώνει η κύστη γεμίζει πύον και χειροτερεύει η κατασταση και δυστυχώς δεν υπάρχει τροπος να γιατρευτει αλλιως...η μονη λύση είναι να το ανοίξει χειρούργος και να αδιασει το πύον... Πολυυυς πόνος... Μονο ξυλοκαινη κανει και τα νιώθεις όλα...ακόμα και το νιστερι που σε κόβει...και την πίεση για φύγει το πύον...και την γάζα που σου βάζει μέσα στην πληγή μέχρι να αδιασει καλά καλά το πύον...και θέλει αλλαγές μερα παρα μέρα ...και αντιβιωση...

Ολα σ εμένα... Ελεος... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787
Δε μπορώ να κάτσω απο τον πόνο!!!!

Εσυ μην αγχονεσαι και μη στεναχωριεσαι αφού είναι μια χαρά η μικρή κι αναπτησετε κανονικά.

Εύχομαι να είναι όλα καλά για την εγκυουλα που λες.

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ βρε Ρουλα μου...!!!
Ξαπλωνε, μην καθεσαι!
Η αντιβιωση που πινεις τωρα δεν βοηθαει?
Μηπως πρεπει μαζι με τον πυο να αφαιρεθει κ η κυστη ολοκληρη...?
Δεν υπαρχει κατι αλλο να κανεις για να ... Βοηθηθεις? πχ παγο?
Ελπιζω να σου περασει!!!
Το συντομοτερο!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν πινω αντιβιωση...δεν την πήρα γιατί δε θέλω να επιβαρυνω κι άλλο το μωρο με τοσα φάρμακα που χω πάρει αλλά με αυτο που μου έτυχε παλι δε τη γλυτωνω...δυστυχώς... Δεν βοηθάει όμως αν την πάρω τώρα ... Πρωτα πρεπει να ανοιχτεί να φύγει το πυο και μετα δίνουν την αντιβιωση. Δεν υπάρχει αλλη λύση δυστυχώς.ουτε για ανακούφιση ούτε για Θεραπεια. Μονο να το σκισουν να αδειάσει.

Κι όταν γεννησω πρεπει να μπω χειρουργιο για να το καθαρίσουν καλά καλα και τοτε ίσως να μην ξαναεμφανιστεί...αν το καθαρίσουν καλά.

Θα πιω ντεπον μπας και περάσει ο πόνος και κοιμηθώ λίγο λίγο.... Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Περαστικα σου!!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787 Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 534787
Χειροτέρεψε και δε μπορώ να κοιμηθώ. Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!! - Σελίδα 15 679259

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Princess

Princess
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδια!
Ρουλα μου πως εισαι? εμεις οι 2 μειναμε...
Ρουλα μου ελπιζω να εισαι σημερα, οσο γινεται καλυτερα!...!!!

Το συναχι μου συνεχιζει κανονικοτατα...

Χθες με εβαλε ο γιατρος να κανω κατι αναλυσεις αιματος, γιατι εχει καιρο να κανω λεει, τις εκανα χθες κ ολα καλα ευτυχως!
Τελικα ψαχνοντας στο διαδυκτιο για "χαμηλο βαρος εμβρυου" βρηκα πως αυτα που μου ζητουσε στις αναλυσεις εχουν αμεση σχεση-αιτια για χαμηλο βαρος εμβρυου, που ετσι κ αλλιως ολα ειναι μια χαρα, παλι καλα δηλαδη...
Διαβασα λοιπον πολλες αλλες περιπτωσεις που τα μωρακια τους γεννηθηκαν απο 2-2.700 κ ολα μα ολα ηταν φυσιολογικοτατα, οπως εμενα δηλαδη. Απλα ελεγαν πως ητανε μινιον αλλα καλυψανε το ελλειπες βαρος συντομα εγραφαν...ολες οι περιπτωσεις...
Δεν εχει να κανει με τη διατροφη της μητερας(που δεν μπορω να τρωω τιποτα το βραδυ, αλλα οοολη μερα τρωω πολυ πολυ καλα!), ουτε με κατι αλλο...απλα....ετσι...

Τωρα θα πρεπει να αγορασω ακομη λιγα
(2-3 κομματια λεω) ρουχαλακια newborn γιατι αυτα που εχω ειναι 1-2 μηνων κ μετα μεγαλυτερα 0-3 μηνων...

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια τι κανετε που να σας τα λεω εχτες το βραδυ τρομερους πονους στη μεση κ σημερα ειχα ραντευου με τη γιατρο κ παω κ τι μου λεει: διαστολη 3 σημερα βραδυ αυριο το πολυ μεχρι κυριακη εχω γεννησει

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 18 ... 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις