Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα ιδια σκεφτομαι και εγω. Αντε να κλωτσαει, θεωρω οτι ετσι τουλαχιστον δεν θα ειμαι τοσο αγχωμενη. Ετσι δεν ειναι; Καλα αυτο με την τουαλετα ναι ειναι σπαστικο, και μου λενε οτι οσο μεγαλωνει θα χειροτερευει, ισχυει; Ο αντρας μου λεει το πολυ πολυ να μου στρωνει στο μπανιο να κοιμαμαι. Shocked
Καλα απο ονειρα αλλο τπτ. Ολο θηλαζω... αχχαχα

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ισχύει όσο μεγαλώνει η εγκυμοσύνη τόσο πιο συχνά θα πηγαίνουμε τουαλέτα. Και εγώ συνέχεια εκεί είμαι. Αφού δεν θέλω να πίνω πράγματα αλλά δεν γίνεται στο τέλος θα πάθω αφυδάτωση!! Ναι όταν αρχίσει να κλωτσάει θα σου φύγει ένα τεράστιο βάρος-άγχος! Θα ξέρεις ότι είναι εκεί και σου δίνει το παρόν του και κουνιέται και περνάει μια χαρα!!! Και απλά θα περιμένεις να πάς επίσκεψη στον γιατρό για τα τυπικά μετρημα βάρος για να το δεις κτλπ. Αχ ωραίο όνειρο να θηλάζεις ... Μαγεία!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σχεδον καθε μετα το ιδιο ονειρο οτι θηλαζω... τι να πω...

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φαίνεται υποσεινήδητα θα το έχεις πολύ στο μυαλό σου γι αυτό. Θέλεις να θηλάσεις αποκλειστικά??

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημερα και απο μενα κοριτσια

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι θα το προσπαθησω. Μακαρι να μπορεσω κιολας. Ειμαι τουλαχιστον υπερ, τωρα αν δεν εχω γαλα κτλ ε τι να κανεις θα παρει σκονη. Επειδη κατα καιρους εχω διαβασει απο κοπελες με ντε και καλα εμμονη στο να θηλασουν, ε ενταξει αν δεν παιρνει βαρος δεν χορταινει κτλ τι να κανεις.

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημερα !! Συμφωνω Titino θα δεις και θα πραξεις αναλογως. Εγω την πρωτη φορα λογω μη καλης ενημερωσης και οτι πηφα δουλειά στους 3 μηνες την θηλασα μεχρι 8.5 αλλα οχι αποκλειστικά. Στο γιο τον θηλασα μεχρι 32 μγνων αποκλειστικα ων με αποτελεσμα τωρα να μην πινει τιποτα γαλα ουτε σκονη ουτε φρεσκο και λογω παρατεταμενου νυχτερινου θηλασμου καναμε και αποκατασταση δοντιων . Εγω το κεατησα και τοσο πολυ γιατι εχει συνδρομο κατακρατησης αναπνοης και μετα απο καθε επειδοδιο του δινα βυζι για να ηρεμήσει.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άχ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Έτσι όπως τα λές είναι. Είναι ζόρι πιστεύω να πετύχεις αποκλειστικό αποκλειστικό θηλασμό! Βέβαια υπάρχουν και οι γυναίκες που έχουν πολύ γάλα και τα μικράκια τους το παίρνουν το τζιτζί αμέσως! Εγώ και τις 2 φορές δεν ήμουν απ αυτές! Παιδεύτηκα πάρα πολύ!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα και στις υπολοιπες!
Η μαμα μου δεν καταφερε να μας θηλασει, λιγο στην αρχη τον αδερφο μου αλλα ειχε προβλημα και δηλητηριαστικε και το παιδι απο το γαλα της. Μετα σε μενα δν ειχε καθολου.
Πας και αναλογα τι σου πει ο γιατρος οταν ειναι το παιδι και εχει παρει οτι επρεπε δεν ξερω αν εχει νοημα να συνεζιχεις το θηλασμο. ΜΑκαρι παντως να μπορεσω.

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δυσκολος στην αρχη οντως ο αποκλιστικος θηλασμος την μεγαλη κορη δεν την θηλασα αποκλιστικα γιατι η παιδιατρος μου ειχε δοσει λαθις οδηγιες στην πορεια ανακαλιψαμε οτι η κορη μου ειχε αλεργια στην λακτοζη και μου εκοψε τον θηλασμο. Στην δευτερη μου κορη ειχα αποφασιση να θηλασω αποκλιστικα με βοηθισαν παρα πολυ και οι μαιες απο την πρωτη και ολας μερα παρο ολο τον πονο τις καισαρικης θηλασα 15, μηνες και συτη ειχε αλεργια στην λακτοζη δεν ηθελα να την σταματισω ομως και ετσι η παιδιατροςου αλλη οχι αυτη που ειχα στην μεγαλη μου μου εβγαλε τελειως τα γαλακτομικα τομοσχαρι και καποιες αλλες τροφες απο την φιατροφη μου για να ειναι το γαλα μου πλεον καταλιλο για το μωρο

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσια πως θα γενησετε εμρνα αυτη ειναι η τριτη μου καισαρικη

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια . Τι κάνετε πως πάτε ?? Φουσκώνετε??mpoumpou16 πόσων εβδομάδων είσαι?? Έχεις νιώσει τίποτα? Εγώ στον γιό μου θήλασα με δυσκολία δεν έπαιρνε την θηλή πείναγε συνέχεια του έδωσα και λίγο ξένο ε το πολυ να τον θήλασα 3 μήνες. Στην κόρη μου έπεσε δράμα γιατί γεννήθηκε πρόωρη 34 εβδομαδες και 5 μέρες και μου έλεγαν στην μονάδα του ρέα οτι ουτε για αστείο μητρικό θηλασμό είναι πολύ μικρή πολύ αδύνατη δεν θα πάρει βάρος δώστε της γρήγορα ξένο. Ε εγώ έπαθα σόκ ήταν 2300 και έκανα αυτό που μου είπαν. Έβγαζα με το θήλαστρο όταν γύρισαμε σπίτι αλλά μετά απο κανά μήνα μου κόπηκε και έγινε και το στήθος μου κουρέλια. Και η ψυχολογία μου φυσικά.!!

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Τινακη μου εγω ειμαι στην 20 εβδομαδα. Ευχομαι να μπορεσεις να θηλασεις αυτο το μωρακι σου και να εχεις μια τελειωμηνη εγκυμοσυνη εσυ σε πια ρβδομαδα εισαιΕγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015 - Σελίδα 3 215994

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πωπω μου ριχνεις ενα μηνα! μου φαινεται τοσο μακρυνο. Το νιωθεις πλεον το μωρακι; Δεν μας ειπες και τι περιμενεις!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ πολύ μπουμπού μου! Είμαι 17 εβδομάδων και 1 ημέρας! Και εμένα η τρίτη εγκυμοσύνη είναι τις άλλες 2 φορές είχα γεννήση φυσιολογικά!

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και μενα ειναι η τριτη καισαρικη και δε θελω να το ρισκαρω για φυσιολογικο, αν αποφασισω να γεννησω ιδιωτικα δε θα εχω προβλημα στο δημοσιο ειναι το προβλημα που θελουν λαδωμα ακουσα γιατι μετα απο 3 χρονια σου λενε δεν εχει προβλημα να γεννησεις φυσιολογικα.

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ναι το καταλαβαινω οψι παρα πολυ ομως ακομα δεν ξερω τι ειναι ακομα στις 18 που θα κατω β επιπεδου θα ξερουμε. Και θα σας πω.ο γιατρος μου μου ειπε νακανουμε απολινωση σαλπιγγων

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ποσο χρονων ειναι τα αλλα σας παιδια εμενα 6 και του χρονου πρωτη δημοτικου και 2.5 κσι παιδικο σλλα αγχονομε απο τωρα πως θα τα καταφερω και με τα 3

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε ποιο μαιευτηριο σκεφτεσαι να πας. Βασικα νομιζω οτι και σε δημοσιο αν εχεις γιατρο, αν συννενοηθεις μαζι του σιγα που δεν θα σου κανει καισαρικη.

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω στο νοσοκομειο

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
LAdy σε μπερδεψα με την μπουμπου! Αλλα ναι μπουμπου που θα γεννησεις;

ladyinred


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμενα ειναι 5χρ και 3μην και 3χρ και 2μην. Εγω ειμαι στην Κυπρο και βρηκα μια φιλη μου προχθες που γεννησε το δευτερο μετα απο 14 χρονια στο νοσοκομειο και την προσεγγισαν και της ειπαν οτι ηθελαν λεφτα τελικα βρηκε γιατρο και της εγραψε οτι την πιανει κριση πανικου και της κανανε καισαρικη με αναισθησια. Δεν το πιστευα αλλα βα που εγινε..

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο γιός μου είναι 6 και θα πάει του χρόνου και εμένα πρώτη δημοτικού μου φαίνεται απίστευτο το πόσο γρήγορα μεγάλωσε! Και η κόρη μου είναι 2 χρονών και τον Σεπτέμβριο θα την στείλουμε αν μας την πάρουνε σε δημόσιο παιδικό σταθμό. Οπότε όπως καταλαβαίνεται θα γίνεται ένας πανικός!!! Γιατί και τα 2 παιδάκια ξεκινάνε καινούργια πράγματα στην ζωή τους και πρώτα ο Θεός θα έχουμε και ένα νινί!!!! Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω!!!! Ας πάνε Παναγίτσα μου όλα καλά λέω όμως και όλα θα γίνουν.

mpoumpou16


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Τινακη δυσκολη χρονια μαε περειμενη. Οσο γιατρους που θελουν ακονα φακελακια ρνω ξετουν τι περναει ο κοσμος ντροπη τους

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πραγματικά είναι ντροπή τους!!! Ο γιατρός κάνει λειτούργημα κανονικά!!! Και όχι μόνο ζητάνε λεφτά αλλά ζητάνε και τραγικά πράγματα!!!! Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αχ για πές δεν το νιώθεις συνέχεια το μωρό ε?? Και αγχωνόμουν εγώ που νομίζω το έχω νιώσει 2-3 φορές και εχθές και σήμερα μέχρι τώρα δεν έχω πάρει χαμπάρι τίποτα.!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις