Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εν τω μεταξυ παει με βαση τι επαιρνες το Δεκεμβριο του 2014 και εμενα μου εγινε αυξηση μεσα στο 15. Θα παρω λιγοτερα οπως και να εχει. Τεσπα.
με πητ 9/11 σωστα υπολογισα να παω 14/9 ; Το ειχα απορια

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοίτα και αυτό είναι ένα θέμα με τις μέρες το πρωί που πήρα στο κέντρο την ρώτησα αν πιάνεται η πητ και μετριέται. Και μου είπε οτι ή τώρα θα μετρηθεί δηλαδή στις 56 ημέρες πριν ή όταν γεννήσουμε με το καλό. Δηλαδή εσύ ή 14/9 θα έιναι η 56η σου μέρα ή στις 15/9 καταάλαβες τι εννοώ? Αν για παράδειγμα είναι στις 14/9 σημάινει οτι δεν θα σου μετρήσουν την πητ τώρα αλλά όταν θα γεννήσεις.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαλιστα, πιο πολυ με νοιαζει μην μου πουν αργησες να ερθεις ή ελα αυριο! γι αυτο σε ρωτησα. Οποτε θεωρητικα αν παω 14 θα ειναι οκ. Αληθεια αν πας πχ 3-4 μερες πριν να σταματησεις, τα δεχονται;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι όχι δεν το δέχονται. Ακριβώς την 56η μέρα και μετέπειτα! Μην ανησυχείς έχεις διορία μέχρι 2 μήνες απο τότε που ξεκινάει η πητ σου , απλά εμείς πάμε νωρίς γιατί υπάρχει και το δικαίωμα να το προκαταβάλουν γι αυτό πάμε ακριβώς στις 56 ημέρες γιατί δεν υπάρχει σάλιο!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι καλε και εγω στην μερα μου θα παω, γιατι βαλε και κανα 2 βδομαδες μεεεεχρι να μπουν. Ασε που για να τα σηκωσεις θες και κατι εβδομαδες, γιατι και στην δουλεια μεσω τραπεζας μας πληρωνουν.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α ναι καλά αυτό που το βάζεις!!! Και εμάς μέσω τράπεζας! Μου είπε ο γιατρός μου πως τώρα που ήταν κλειστές οι τράπεζες στο ρέα γινόταν χαμός και τα έδιναν λίγα λίγα τα λεφτά δηλαδή 700 και 700 όχι μαζεμένα μα πως θα τα έπαιρνε ο κόσμος για να βγεί ... άχ μας βλέπω εκεί μέσα να κατασκηνώνουμε!!!! Για υπολογισε και εμένα λίγο που έχω πητ 3/11 εγώ το βγάζω 8/9 ε?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι και εγω 8/9 το βγαζω.
Ενας γνωστος μου, δεν ξερω αν στο ειχα αναφερει,οταν ηταν κλειστες οι τραπεζες πηγαν να γεννησουν στο Ρεα, και τους ειπαν να τα προπληρωσουν μετρητα για να την δεχτουν! πηγαν στο ιασω οπου δεν ειχε θεμα και πληρωσαν με e-banking κανανε μεταφορα. Καλα λεω ειναι δυνατον να μην εχουν εναν τραπεζικο λογαριασμο να μπορεις να πληρωσεις μεσω e-banking?
Θα βολευε παρα πολύ.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά σοβαρολογείς η άλλη γένναγε και εκείνη θέλανε μετρητό για να την πάρουν?? έλεος που ζούμε τραγικό! Στην τηλεόραση θα βγώ δεν το γλιτώνουν!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν νομιζω να της ειχαν σπασει τα νερα, πηγαινε προγραμματισμενα, αλλα που να το ξερεις τοτε, επεσε και εκεινη στις μερες. Θα ρωτησω οταν παω αν δεχονται τραπεζικη μεταφορα.
Θελω να πιστεω να εχουν στρωσει λιγο τα πραγματα με τις τραπεζες κτλ η εστω να ειναι και πιο ελαστικο το Ρεα. Τι να πω...

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλέ θα πάρουμε τηλέφωνο να ρωτήσουμε σιγά μην περιμένουμε μεχρι τότε!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πηρα αλλα μου ειπαν οτι εκλεισε το λογιστηριο

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μολις τώρα το δεξί μου στήθος έβγαλε το κίτρινο υγρό που μοιάζει με το πρωτογαλα!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχω διαβασει οτι μπορεί να συμβει. Εμένα ξεφλουδιζει.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα τι κάνεις? Ευτυχώς σταμάτησε ! Τι άλλα? Και εμένα ξεφλουδίζει στην θηλή. Πήρα τον γιατρό και τον ρώτησα και είπε οτι είναι φυσιολογικό αν είναι αυξημένες οι ορμόνες. Γιατί τις άλλες 2 φορές έβγαινε αφού γένναγα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Εχω ταραξία τελικα εγω! χθες πηγαινε να με παρει ο υπνος και εριξε 2 γερες αφου ξυπνησα λεω θα με εσπρωξε ο αντρας μου... χαχα
Ναι ειναι φυσιολογικο λενε. Εγω δεν εχω κατι τετοιο ακομα. Ειδες που εγκυμοσυνη με εγκυμοσυνη εχουν διαφορα μεταξυ τους. Ακομα και στην ιδια γυναικα.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και οι τρεις μου εγκυμοσύνες είναι τελείως διαφορετικές μεταξύ τους. Χα χα το αγόρι σου δίνει παρόν και εμένα μου ρίχνει τόσο γερές το βράδυ ειδικά που κουνιέμαι ολόκληρη! Τι ωραία που είναι! Έχω πολύ συχνοουρία ρε γμτ εσύ?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω ειχα πολυ εντονη το πρωτο 4μηνο. Μετα σταματησε και τωρα επανηλθε πολύ εντονα. Ειδικα το βραδυ ειναι κουραστικο, σηκωνομαι 3 φορες προς το παρων. Θα χειροτερεψει αραγε;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ και εγώ έτσι είμαι σε όλες τις εγκυμοσύνες αυτο το έχω ίδιο. Ειδικά το βράδυ όχι μόνο 3 φορές αλλά κάθε μια ώρα!!!! Χωρίς υπερβολές και κατουριέμαι τόσο πολύ που όταν πάω να σηκωθώ νομίζω ότι θα μου φύγουν, καλά έχω και 2 φυσιολογικούς τοκετούς στην πλάτη μου που μου έχει πει και ο γιατρός οτι παίζει όσο να ναι το ρόλο του! Εγώ νομίζω ότι θα χειροτερέψω και άλλο όσο περνάει ο καιρός. Αλλά και εσένα προς τα εκεί σε βλέπω αφού το πάς το σπόρ βλέπω να το έχεις και εσύ όσο θα σε πιέζει ο μπέμπης!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι και εγω αυτο νομιζω. Για να δουμε. Μεσα στην ημερα αντε εινα ευκολο, αλλα το βραδυ δεν μπορω. Εδω ειχαμε παει σινεμα, και λεω μην πιω πολυ νερο, θα τρεχω μεσα στην ταινια...

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παιδί μου σου λέω έχω καταντήσει μια βλακεία και μισή! Δεν τολμάμε να πάμε πουθενά μα πουθενά έχω μάθει όλες τις τουαλέτες απο καφετέριες εστιατόρια mall σινεμά τα πάντα ρώταμε για όποια θές!!! Δεν αντέχω πάνω απο 3 τέταρτα χωρίς τουαλέτα!!!! Την νιώθω την ζουζούνα μου κάτω ακριβώς απο το στήθος να με κλωτσάει ακριβώς!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Λογικο, εχει γυρισει με το κεφαλακι κατω ε; μπορεί να ξαναγυρισει ετσι δεν ειναι ; Γιατι και ο δικος μου ετσι ηταν στον υπερηχο.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μερικες φορες τον νιωθω να κλωτσαει στα πλευρα, αλλες φορες λες και ειναι οριζοντια και χτυπαει χερια ποδια.. Αληθεια δεν το περιμενα οτι θα τον ενιωθα σε δυο σημεια...

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι άνετα μπορεί να ξαναγυρίσει υποτίθεται οτι μπορεί να γυρίσει μέχρι και την 36η εβδομάδα! Βέβαια εμένα πάντα στον 7ο ήταν με το κεφάλι κάτω και έτσι έμεναν μέχρι τέλος! Ναι και εμένα με χτυπάει κάτω απο το στήθος και συγχρόνως κάτω αριστερά χαμηλά. Πήρα στο ρέα λοιπόν φτ 1520 σε τρικλινο για τρεις μέρες και θέλουν την επόμενη του τοκετού σε μετρητά το 50% και εξόφληση με το εξιτήριο ή μετρητά ή τραπεζική επιταγή ή μεταφορά ή e-banking μου είπαν. Μέσα σε αυτά τα χρήματα είναι η επισκληρείδιος αναισθησιολογος κτλπ εκτός απο την αμοιβή γιατρού φυσικά και κάτι λέει συμπληρωματικές εξετάσης του μωρού αφού γεννηθεί που κοστίζουν γύρω στα 300 ευρώ παρακαλώ που αν υπογράψεις γίνονται. Εγώ και τις 2 φορές τις έιχα κάνει.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παλι λοιπον, εχω διαβάσει οτι δεν ειναι υποχρεωτικές εξετάσεις, αφου καποιες βασικες στις κανουν ουτως η αλλως. Μετα εχεις και τον παιδιατρό σου που θα στο εξεταζει. Εσυ τι λες; Δεν ξερω αν θα τις κανουμε. Ενταξει αρα προφανως το φτιαξανε το συστημα τους να μπορεις να πληρωσεις και με μεταφορα. Ευτυχως.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι αλλά την προκαταβολή τα μισά μετα τον τοκετό δεν τα είχα ξαναδώσει δηλαδη πάντα με το εξιτήριο εξοφλούσα. Τέλος πάντων να δώ τι σκ...θα απογίνω!!! Πόσα σου έχει ζητήσει η γιατρός σου? Στον γιό μου τις είχα κάνει τις εξετάσεις μου είχε πει ο παιδίατρος οτι εξετάσεις να σου πουν θα τις κάνουμε όλες ε έτσι και έκανα . Στην κόρη μου που ήταν και πρόωρη καταλαβαίνεις ότι όχι μόνο αυτές αλλά είχαμε πληρώσει σε επιπλέον εξετάσεις περίπου 1 χιλιάρικο!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις