Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
101 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 101 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και το ενα απο τα δυο καροτσια, εχει καλαθουνα. Οποτε θεωρω δεν θα χρειαστει αλλη.
και 2 παντες και μια κουνουπιερα. Την αλλη που ειχα την επεστρεψα γιατι κρεμιοταν στο ταβανι και δεν θελω να τρυπησω.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λοιπόν : τα πετσετάκια είναι μια χαρά μη σου πω οτι είναι και πολλα. φορμάκια με κοντό μανίκι εννοείες τα ζιπουνάκια που έχουν την κόπιτσα κατω στο pampers ε? ναι είναι μια χαρά μαγαζί ανοίγεις μωρή. Ολόσωμα μια χαρά τα βελουτέ θα σε βολέψουν πιο πολύ όταν χειμωνιάσει είναι πιο ζεστά και όταν συνήθως βγαίνεται έξω και καλά είναι πιο βόλτας γιατί για καθημερινή χρήση έιναι πολύ καλά τα βαμβακερά επειδή στεγνώνουν πιο εύκολα κτλπ. αλλά σαν αριθμός είναι οκ. Αχ με τισ σαλιάρες γελάω εμένα ποτέ δεν με βόλεψαν γιατί τους έκαναν σημάδι στο λαιμό και τις βάζανε στο στόμα συνέχεια οπότε μέτα τους 6 μήνες που αρχίζουν τα πραγματικά σάλια είναι χρήσιμες αλλά ο αριθμος τους είναι μια χαρά. Τα καλτσάκια είναι μια χαρά με την προυποθεση οτι τα φορμάκια έχουν πατουσάκια δηλαδή δεν αφήνουν τα πατουσάκια ακάλυπτα μια χαρά είναι τα 6. Εγώ βέβαια οταν έκανε κρύο πάνω απο το φορμάκι στην πατουσίτσα έβαζα και το καλτσάκι ο παιδίατρος με έβριζε αλλά ελληνίδα μάνα ρε φίλε δεν αλλάζει με τιποτα. Πάνες είσαι υπέρ κομπλέ. και τα σετ σεντόνια είναι οκ δεν θα βάζεις πάπλωμα στην αρχή δεν κάνει είναι πολύ βαρύ θα βάλεις μια καλή κουβέρτα η οποία ναι μεν θα είναι ζεστή αλλά θα είναι και ελαφριά και θα την τυλιγεις δεξια και αριστερα είτε απο την κούνια είτε απο την καλαθούνα ή απο το λίκνο και καλά σαν φασκιωμα. Τις τόσες μωρή μαξιλαροθήκες τι τις θές???? Καλές είναι όμως δεν πάνε χαμένες σε λίγο καιρό μην του βάλεις μαξιλάρι απο τώρα. και τα ολόσωμα μια χαρά θα σε βολέψουν πάρα πολύ. Στα μπιμπερό φιλενάδα θα τα χαλάσουμε, εκτός εαν είσαι 100% αποφασισμενη μόνο μα μόνο για θηλασμό 6 το λιγότερο τουλάχιστον μια φουρνιά αποστείρωσης!!! Άκου με!!! θα με θυμηθείς! Μια χαρά και οι πιπίλες στην αρχή αρχή δεν θα τις πολύ θέλει μετά τις 20 μέρες θα καταλαβαίνει τι σημάινει πιπίλα! το medela ειναι καταπληκτικό αυτό έχω και εγώ βέβαια το βυζί θα γίνει τούμπανο αποφυγέτο αλλά στην αίσχατη οκ τι να κάνουμε. Με τα καρότσια και το κάθισμα αυτοκινήτου ακόμα γελάω! Εσύ μωρή είσαι έτοιμη και για δεύτερο μωρό! Και το μπανάκι μια χαρά έχει μέσα βάση ή όχι, και το πάρκο καλό εγώ τα έβαζα απο νωρίς με παιχνίδια και χαζευαν τριγύρω. Και τα σελτεδάκια καλά. Ναι φωτιστικό χρειάζεται όντως, ριλάξ όπως και δήποτε! Να είναι εύκολο στην χρήση το ρηλάξ μην είναι βαρύ για να το μετακινείς παντού μαζί του και να έχει άνετο και βαθουλοτό κάθισμα σαν αγκαλιά! να προσέξεις το λίκνο μου αρέσουν πολύ του mothercare είναι κουνιστά και ματζέβελα και φαίνεται το μωρό απο το πλάι. Μου αρέσουν και του ήρα α έχει βγεί ένα ώραιο της chicco για δες το αλλά είναι λίγο ακριβο. ααααα πάρε και κανένα σκουφάκι εγώ τους φόραγα μέσα στο σπίτι. Κατα τ άλλα είσαι κομπλε!!! Μπράβο φιλενάδα εύγε!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καταρχην τα περισσοτερα ειναι απο τον ανηψιο μου καποια αγορασε η μαμα καποια εγω καποια η πεθερα. Οπως πχ οι μαξιλαροθηκες.
Τα καροτσια μας τα εδωσαν, δεν εχουμε ασανσερ και ειμαστε στον 2ο σαν 3ος. Το ενα καροτσι θα μενει στο αμαξι δεν θα ανεβαινει γιατι ειπαμε, θα μας φυγει η μεση. Οποτε το ενα θα το εχω στο σπιτι μηπως κ βολευει στο κοιμισμα. Σκουφακια εχω 4 ξεχασα να τα γραψω οπως και κατι μπλουζακια με παντελονακια που εχουν πατουσακια. Ναι οι ολοσωμες φορμες ειναι ολες με πατουσακια. Καθισματα αυτοκινητου εχουμε παλι δυο γιατι εχουμε και 2 αυτοκινητα, και αυτα μας τα εδωσαν,οποτε δεν θα εχουμε βαλε βγαλε. Ειδα στο mothercare ωραια λικνα, και για να "εκδικηθει" ο αντρας μου θελει να το παρει μονος του με την μαμα του χωρις να με συμβουλευτει γιατι και το κρεβατακι δεν το διαλεξαμε εμεις. Εχει πλακα γιατι χθες μου λεει Πως ειναι αυτο το πραγμα το αλλο κρεβατακι που λεγαμε; Του λεω το λικνο; Μου λεει ετσι λεγεται; Καλα λεω θες και να διαλεξεις κιολας! Μου λεει δειξε μου φωτο να το δω δεν ξερω πως ειναι εμφανησιακα... Shocked αντρες! Μπουκαλακια δεν θελω να γεμισω ακομα, γιατι θελω να προσπαθησω να θηλασω, ειπα ομως οτι αν δνε μπορω η δεν εχω η οτιδιποτε δεν θα ζορισω το παιδι, θα δωσω ξενο. Εκει θα παρω και αλλα να εχω για να μην ξεμενω.
Εχω και μια κουβερτα που γινεται σαν υπνοσακος νομιζω. εχει φερμουαρ. Εχω και υπνοσακο με σκουφακι του αντρα μου!!! χαχα δεν ξερω αν θα το βαζω αλλα ειχε πλακα.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είσαι μια χαρά καλέ μην το συζητάς!!! Ε άσε να πάρουν το λίκνο να χουν να χαίρονται !!!!! Τώρα τι θα φέρουν ο Θεός βοηθός!!!! Η χαρά μόνο που έχουν φτάνει!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι πραγματικα.
Το λικνο που λες της Chico το ειδα, αλλα για υφασματινο πολυ ακριβο. Δεν με ενοιαζε να παρω λικνο, δεν το εχεις και για πολυ καιρο, αλλά θελει να παρει κατι η μαμα του, και ηθελε κρεβατακι αλλα την προλαβαν. Ε λεω ας παρει αυτο, θα φανει χρησιμο για 2ο.
αληθεια με το καλο βεβαια, θα πηγαινες για 4ο παιδι;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι αμέ ευχαρίστως!!! Αλλά όχι ακόμα ! Νομίζω έχω κουραστεί λιγάκι και φαντάσου δεν έχω γεννήση ακόμα!!! Αλλά σε 2-3 χρόνια αν το φέρει ο Θεός ευχαρίστως!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πάντα θελατε τοσα παιδια; Εγω θελω σιγουρα αλλο ενα , ο αντρας μου τωρα λεει κανενα αν και θα δουμε. Ειναι ωραιο να εχεις πολλα παιδια. Θα ηθελα και εγω. Αυτο μου λεει η μαμα μου καμια φορα, μακαρι να ειχα κανει και αλλα παιδια. Να μην σταματουσαν στα δυο. Ευλογια ειναι.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και η οικογενεια του άντρα μου είναι σύνολο 3 παιδιά και η δικιά μου το ίδιο. Αλλά όχι δεν το είχαμε προγραμματισει απο την αρχή. Δηλαδή παντρευτήκαμε τον ιουνιο του 2008 ιούλιο ήμουν έγκυος! Το θέλαμε και οι δύο πάρα πολύ και ευτυχώς ήρθε αμέσως.! Το δεύτερο εγώ το ήθελα απο την στιγμή που γέννησα τον γιό μου! Ο άντρας μου όμως σαν σκατούλα είχε άλλη γνώμη δεν ήθελε με τίποτα! Με έσκασε με έφαγε όχι έλεγε είναι νωρίς και τέτοια ! Όταν ο γιός μου έγεινε 3 χρονών έμεινα έγκυος επιτέλους στην κόρη μου!!!! Παρ όλη την ταλαιπωρία που φάγαμε με την μικρή και στην εγκυμοσύνη και μετά μόλις γέννησα του είπα εάν έχουμε σκοπό να κάνουμε και άλλο μωράκι θα το κάνουμε νωρίς και όχι αργά πρώτα ο Θέος πάντα. Ε και το 2013 γέννησα την κορούλα μου και πρώτα ο Θεός το 2015 θα γεννηθεί με την βοήθεια του Θεού και η άλλη!!!! Είναι ωραίο να έχεις μεγάλη οικογένεια μ αρέσει που καθόμαστε όλοι μαζί βλεπουν τηλεόραση τρώμε γίνεται χαμός στο σπίτι είναι κούραση δε λέω και ειδικά αν η μαμά δουλευει αλλά για πόσο μετά μεγαλώνουν και μη τα είδατε!!!!!!!!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε ναι ετσι ειναι. Εμεις ειμαστε 2 και ο αντρας μου μοναχοπαιδι. Γι αυτο δεν θελει αλλο. Αλλά θα αλλάξει γνωμη πιστευω.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εξαρτάται και απο εσένα μην το αφήσεις στο φλού γιατί δεν έρχονται και όποτε θέλουμε εμείς την κόρη μου αργήσαμε να την πιάσουμε! Βέβαια ο γιος μου με τη μικρή έχουν ακριβώς 4 χρόνια διαφορά και είναι μια χαρά τώρα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι δεν θα το αφησω, στα 2 χρονια θελω και αλλο παιδι. Και τον μικρο 6 μηνες καναμε για να τον πιασουμε. Δεν θελω να καθυστερω, περνανε τα χρονια και μετα ειναι πιο δυσκολα.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όταν έχεις νεότερα απο τον γιατρό στείλε μου !!! φιλάκια πολλά!!! θα σου πω και εγώ τι έγεινε το απογευμα στον γυναικολογο για το κολπικό υγρό!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ok !

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι εγινε? Πως πηγε? Εμεις ειμαστς 1150 γραμμαρια! Καλα ειμαστε! Ευτυχως ολα καλα.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!! Μπράβο στον μπουμπούκο σου μεγαλώνει μια χαρά!!! Καλά και εγώ ευτυχώς, τι καλά δηλαδή πόνεσα πολύ γιατί όσο να ναι μια ξηρασία υπάρχει απο κάτω είχα και τον φόβο αλλά εντάξει πήρε τα δείγματα με είδε είμαι οκ απο τράχηλο κτλπ, τα πηγα στο ιαμα στο ελληνικο αυριο το απόγευμα θα βγούν τα αποτελέσματα. Πήγα πήρα και τις ενέσεις για τα πνευμόνια 4 μπουκαλάκια είναι θα κάνω 2 δόσεις την μέρα αλλά όχι ακόμα μου είπε μετά τις 7 σεπτέμβρη δηλαδή να έχω κάνει το doppler και να έχω μπει και στον 8ο πρώτα ο Θεός!!!! Εκτός απροόπτου...!!!! ααα τον ρώτησα και για το καρδιοτοκογραφημα και μου είπε οτι είναι τσάμπα δεν θα πληρώσω τίποτα γιατί θα δεν θά ναι με ραντεβού θα πάω δηλαδή ναι γειά σας έχω ενοχλήσεις και θέλω αυτό ε και ή θα είναι και ο γιατρός εκεί ή τον ενημερώνουν απο το τηλ. Οπότε πάμε βουρ για 7 σεπτέμβρη που είναι το doppler και ο θεός βοηθός!!!! Εσύ για πές κι άλλα τι θέση έχει ? κουνιόταν??

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά πρωτα να σου πω, οτι χθες που σχολασα αποφασισαμε να παμε να χαζεψουμε τπτ μωρουδιακα, αυτα που μας λειπουν και να δουμε για λικνα. Πηγαμε στο Ηρα, ανεβηκαμε με ασανσερ και ειχα την ιδεα να κατεβω με τις σκαλες.... Επεσα! τραγικο! Ευτυχως δεν προσγειωθηκα αλλα κρατιομουν οταν κατεβαινε οποτε ουσιαστικα γλιστρισα 3 σκαλια και κρατηθηκα, εκατσα ηρεμα στα σκαλια, χτυπησα τα ποδια μου. Σηκωθηκα ηρεμα και με πιασαν κατι κλαμματα απο την τρομαρα μου, φυγαμε αρων αρων απο το μαγαζι. Εφυγα και ξυπολιτη γιατι εσπασαν τα πεδιλα!! Ενταξει σοου μπορω να πω. Ευτυχως ειχα γιατρό και ειδαμε τον μικρουλη. Ηταν ησυχος οταν το επαθα, αλλα μετα απο μιση ωρα εδωσε το παρων του και ηρεμησα.
Στην γιατρό τωρα,
ολα καλα ειπε, καλα ελεγχω το σακχαρο αφου δεν ξεπερναω τα ορια της ενδοκρινολογου. Ο μικρος ζωηροτατος! Ηταν με το κεφαλι κατω, λεω στον αντρα μου ελπιζω να μην παιρνει θεση για εξοδο, ειχε πλακα κοιταζε το χερακι του και μετα το πιπιλαγε. Τι να πω αυτο το παιδι. Φυσικα παλι ειδαμε το πουλακι του, μου λεει η γιατρος δεν εχει περασει υπερηχος που να μην δουμε το πουλακι του.
Τραχηλο δεν ειδε, δεν χρειαζεται λεει ακομα. Ραντεβου εχω στις 25 παλι.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι ρε κορίτσι μου τι ήταν αυτό που έπαθες????? πω πω φαντάζομαι την τρομάρα σου!!! Ευτυχώς που είχες γιατρό αλλιώς θα πηγαίνατε άρων άρων!!!! Είναι καλό που είναι με το κεφαλάκι τους κάτω! Εγώ έχω 7/9 το doppler οπότε μου λέει ο γιατρός θα σε ελέγξουν φουλ εκεί και μετά μου έκλεισε ραντεβού εκείνος για 14/9!!!! Μου φαίνεται τόσο μακριά!!!!!! Αλλά λέω σε 25 μέρες είναι το doppler , και μετά το doppler απο 7 μέρες θα δώ τον γιατρό! Έτσι παρηγοριέμαι μόνη μου! Ναι τον τράχηλο δεν χρειάζεται να τον βλέπουν και συχνά αργότερα θα τρελαθείς στο χέρι. Και εγώ αν δεν είχα την καλλιέργεια κολπικού δεν το έβλεπε.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συνηθως ριχνει ματια με τον κοιλιακο υπερηχο. Χθες δεν μου ειπε κατι. Απλα μας ενοιαζε το αμνιακο να μην ειναι πολυ λογω σακχαρου, αλλα ειμαστε φυσιολογικα. Εμενα μου ειπε να με δει και πριν το ντοπλερ. γι αυτο κλεισαμε 25, μετα 5 Σεπτεμβριου εχουμε το ντοπλερ οποτε θα δουμε ποτε θα με δει. Θα λειπψει ο γιατρός σου γι αυτο σου εβαλε τοσο μακρινο ραντεβου;
Ναι πιο πολυ ηταν η τρομαρα μου, δεν μπορουσα να ηρεμησω. Μου λεει ο αντρας μου, που ηταν πισω μου, πως δεν καταλαβε πως δεν επεσα τελειως κατω και πως το εσωσα. Τι να πω, αγιο ειχα!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπα όχι δεν θα πάει μου είπε πουθενά γιατί όλο πάει να φύγει και σπάνε τα νερά και ξαναγυρνάνε οικογενειακώς οπότε έχει λέει 2-3 αυτόν τον μήνα που περιμένει και έτσι δεν θα πάνε κάπου! Πω πω τραγικό και αυτό ρε παιδί μου όλη την ώρα να είσαι stand by! Σχετικά με τα ραντεβού λέω εγώ με το μυαλό μου με είδε την παρασκευή που μας πέρασε , ε μετά απο 20 και κάτι μέρες είναι το doppler που θα με ελέγξει ο γιατρός και με υπέρηχο και στον τράχηλο ε και μετά απο μια εβδομάδα έχω ραντεβού με τον δικό μου οπότε μάλλον θα το σκέφτηκε έτσι. Τι να σου πώ δεν ξέρω , ξέχασα να τον ρωτήσω εχθές που πήγα πότε θα συντομεύσουμε τις επισκέψεις ρε γμτ. Πω πω πραγματικά άγιο είχες!!!! Να πας να ανάψεις ένα κεράκι.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω ναι αυτο με τους γιατρούς ειναι μεγάλη δεσμευση να μην μπορεις να πας πουθενα.
Κοίτα αμα εισαι και οκ και σε ειδε οτι προχωρας καλα χωρις προβλημα, δεν σου κλεινει συχνα, αλλωστε κανονικα οι περισσοτεροι μια φορα το μηνα κλεινουν ραντεβου.
Ρωτησα την γραμματεα για το χαρτι του ΙΚΑ για την αδεια, και μου ειπε οτι μεχρι προτινος η γιατρός μου το εγραφε και το δεχοντουσαν χωρις κανενα προβλημα. Για να μου τα γραφει και εξετασεις-φαρμακα μεσω εοπυ θεωρω οτι ειναι συμβεβλημενη, ετσι δεν ειναι;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μέσα στο μυαλό μου είσαι και ήθελα να στο πω αλλά το ξέχασα . Άκου και εμένα ο γιατρός μου ο τωρινός μου γράφει όλα τα φάρμακα και τις εξετάσεις του ζήτησα και εγώ ένα χαρτί γιατί έχω ραντεβού στο κέντρο μάνας και παιδιού στην αργυρούπολη στις 2/9 για να πάρω τα χαρτιά να πάω στο ίκα γιατί 8/9 ξεκινάει η κυοφορία μου , μου έδωσε λοιπόν ο γιατρός ένα χαρτί που γράφει τα πάντα πάνω δηλαδή τελευτάια περίοδο πότε έχω πήτ σε ποιον μήνα είμαι τώρα και τέτοια, και απο κάτω έχει και βεβαίωση για να συμπληρώσει ο εργοδότης οτι και καλά πία ημερομηνία σταμάτησα την δουλειά 56 ημερες πριν την πητ οτι δεν εργαζομαι κτλπ για να τα πάω στο ικα να τα καταθέσω για να πληρωθώ γι αυτές τις 56 ημέρες. Εκεί σήμερα όμως που καθόμουν τρωγόμουν και κάλεσα στο μάνα και παιδί στην αργυρούπολη και το σήκωσε μια πολύ ευγενική κυρία και μου είπε οτι καλό είναι να πάω στο ραντεβού που έχω κλείσει στις 2/9 να δούνε το χαρτί να μου πουν αν είναι οκ και αν κάνει για το ικα μην τραβολογιέμαι με την κοιλιά τουρλα δεξιά και αριστερά και να έχω μαζί μου και την β επιπέδου και το βιβλιάριο υγείας να με δεί ο γυναικολός του ικα (όχι εξέταση ούτε υπέρηχο απλά να με δεί) να μου δώσει και εκείνος τα στάνταρ χαρτιά που χρειάζεται τα τυπικά. Οπότε το συμπέρασμα?? Πάρε ότι χαρτί μπορεί να σου δώσει ο γιατρός σου για καλό και για κακό να το έχεις μαζί σου αλλά πάρε και στο 14900 να κλείσεις ένα ραντεβού 2 μήνες πριν την πητ μου ειπαν να πάς στο κέντρο μάνας και παιδιού να είσαι σίγουρη μην γίνει καμια πατάτα.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πήρα και εγω τηλεφωνο και εκλεισα ραντεβου στο ιδιο κεντρο με εσενα, στο μαιευτικο τμημα μου ειπε η κοπελα στο τηλεφωνο. Της ειπα οτι θελω γυναικολογο. Για 8 Σεπτεμβριου. Σε αυτο το τμημα σου εκλεισαν και εσενα;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ναι σε αυτό μπράβο είναι επι της κύπρου στο ισόγειο αριστερα. Τι ώρα έκλεισες?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα εχω αδεια τοτε, εκλεισα στις 10
Ας το παρω ειναι και κοντα μου αυτο, σιγα δεν ειναι τπτ. Απ το να παω στο ΙΚΑ και να με τρεχουν περα δοθε... Καλα που μου το ειπες! Ευτυχως ειχαν και ραντεβου.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι εννοείται καλύτερα να έχουμε περισσότερα χαρτιά μαζί μας πάρα λιγότερα. Και μετά όταν είναι η πρώτη μέρα των 56 πριν την πητ. τότε θα πάμε στο ικα να καταθέσουμε τα χαρτιά για να μπουν σε καμια 20αριά μέρες τα λεφτά. Άντε να δούμε τι θα πάρουμε!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις