Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!! Τι κάνεις?? Καλά ε ψώφισα εχθές αλλά ήταν ωραία έφαγα ένα ταψί καρυδόπιτα!!!! Μπήκα στην 28η επιτέλους!!!!!!!!! Πως είσαι?????

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα! Καλα ειμαστε, αφου περασατε τοσο ωραια!
Αχ καρυδοπιτα! Δεν θα γεννησω, θα γεννησω! Θα πλακωσω τα γλυκα!!! χαχα

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτά είναι τα καλά να περιμένεις να γενήσεις για να φας!!!!!!!! Σήμερα έχω την εξέταση για καλλιεργεια κολπικού υγρου το απόγευμα. Έχεις αργά ραντεβού ε?? Άντε να περάσει ο καιρός 10 αυγούστου πήγε!!! 20 μερούλες ακόμα!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγω εχω σημερα γιατρό, αργα και εγω. Αντε να δουμε τι κανει ο μικρος και ποσο πηγε. Καθε μερα ζωηρευει ολο και πιο πολυ, ισως αρχιζει να μειωνετε ο χωρος και να "χτυπαει" πιο πολυ.
Ονομα σκεφτηκατε για την μπουμπου;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι όσο περνάνε οι μέρες θα ζωηρεύει και θα λιγοστεύει και ο χώρος. Εμένα μου ειπε ο γιατρός οτι έχω μπόλικο αμνιακό υγρό. Ναι άντε έφτασε η μέρα να δείς τον μπεμπάκο σου. Δεν ξέρω για όνομα σκέφτομαι διάφορα. Σκέφτομαι και το όνομα της πεθεράς μου Σοφία θα δούμε. Ο άντρας μου μου λέει δεν με πειράζει ότι θέλεις εσύ. Τα άλλα δύο έιναι ο γιός μου απο τον πεθερό μου και η κόρη μου απο την μαμά μου.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ε ενταξει εχεις δωσει και των δυο μεριων οποτε δεν νομιζω να εχει καποιος παραπονο. Ωραιο ομως ονομα η Σοφια, Σοφακι, Σοφουλα.
Εμεις ακομα δεν ξερουμε. Δεν θα δωσουμε απο γονεις, δεν μας αρεσουν, πεταξε και ο πεθερος μου ατακα οτι ειμαστε υποχρεωμενοι να δωσουμε το δικο του και φουντωσα. Αλλά ειναι αλλο θεμα αυτο. Το θελει μονο και μονο για να μην δωσουμε κανενα ονομα απο την μερια της πεθερας μου!!! (ειναι χωρισμενοι) Οποτε ειπαμε για ασχετο για να μην υπαρχουν γκρινιες.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά ο καθένας με τον πόνο του. Τι να πώ?? Καλά κάνατε πάντως και το σκεφτεστε έτσι είναι το πιο δίκαιο πιστεύω. Σου έχει κάνει καθόλου κολπικό υπέρηχο ή εξέταση κολπική η γιατρός σου?? Στην β επιπέδου πως σου μέτρησαν τον τράχηλο?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κολπικο υπερηχο μου εκανε η γιατρός μου εως το 1ο τριμηνο και μετα στην αυχενικη ειχα κανει και κολπικο. Στην β επιπεδου δεν μου εκανε. Δεν ξερω γιατι. Αλλά ετσι που παω στην γιατρό μου, ηταν οκ με τον κοιλιακο υπερηχο. Τωρα σημερα δεν ξερω τι θα μας κανει και τι θα μας πει.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οσο για τον πονο του ναι, δεν υπαρχει αυτο, αρκει οτιδιποτε μην τυχον και ειναι απο την πεθερα. Που εδω που τα λεμε, αν ειχα κοριτσακι θα εδινα το ονομα της. Ειναι ωραιο και ειλικρινα θα ενιωθα πολυ ωραια αν το εδινα. Βεβαια η γυναικα δεν το εχει θιξει ποτε το θεμα ονοματος.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πως την λένε?? Είδες καμια φορά πως έρχονται τα πράγματα? Όταν δεν σε πιέζουν είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα σε πολλά θέματα!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι δεν το συζητω! Βιργινια.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α ωραίο και ασυνήθιστο δεν το ακούς συχνά!! Ε δεν πειράζει το δεύτερο μωράκι σου μπορεί να είναι κοριτσάκι και να το ακούσεις το ονοματάκι.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι οντως γι αυτο μου αρεσε πολυ, αλλα φαντασου τον πεθερο μετα! Shocked

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ου ου ου πυρ και μανία θα γινόταν!! Και μιλάμε για καθαρά προσωπικό τους θέμα που το περνάνε στον γιό τους και κατά συνέπεια στην οικογένεια του παιδιού τους!!! Έτσι νευριάζω και εγώ με κάτι τέτοια. Για πές πως σου μέτρησαν τον τράχηλο στην β επιπέδου?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με τον υπερυχο. Τι εννοεις πως; Δεν εχεις ξανακανει κολπικο;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι κ εμενα με κολπικο υπερηχο μου τον μετρησε τον τραχηλο στην β επιπεδου, αλλα πχ στην αυχενικη μου το μετρησε απο υπερηχο απο την κοιλια οχι απο κατω, αλλα που θελω να καταληξω? σημερα θα παω στον γιατρο για την εξεταση κολπικου υγρου κ ειπε οτι θα δει κ τον τραχηλο και φοβαμαι μηπωσ μου προκαλεσει τιποτα πονουσ ρε γμτ

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην αυχενικη δεν πονεσα. Τωρα εχω μηνες να κανω, και να σου πω και εγω θα φοβομουν μην με πονεσει, ηδη και τοτε ηταν ενοχλητικο. Ενταξει βεβαια γιατροί ειναι ξερουν τι κανουν.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά έχω μαζέψει ένα σωρό ερωτήσεις να του κάνω και σήμερα. Μόλις μπώ μέσα θα του πώ πόσο αγχωμένη είμαι θέλω να τον έχω συνέχεια μαζί μου τον γιατρό!!!! Νόμίζω ότι η εγκυμοσύνη είναι απο τον 7ο μέχρι και την 37η εβδομάδα οι πιο δύσκολες εβδομάδες. Έτσι πάντα το έβλεπα και τις προηγούμενες φορες και τώρα. Έχεις φουσκώσει έχεις βαρύνει φοβάσαι μην πάει κάτι στραβά περιμένεις με ανυπομονησία τι σκ.... άντε να περάσουν οι μέρες! Ούφ δεν φαίνεται καθόλου οτι είμαι αγχωμένη ε???????? Πάλι καλά που μείναμε οι δύο μας και τα λέμε!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ευτυχως τα λεμε, γιατι και με γνωστες μου που μιλαω ε δεν ειναι το ιδιο. Το βλεπουν τοσο απλα το θεμα, ελα μωρε μπες βγες και τελειωσε γεννησες. ΑΑΑ σιγα, εχεις καλη εγκυμοσυνη τι αγχωνεσαι; Ε αυτα ακουω. Πως να μην αγχωθεις. Φτανεις σιγα σιγα στην πηγη και σιγουρα θες να πιεις νερο. Προσπαθω να μην διαβαζω ιστοριες με κοπελες που δεν πηγε καλα η εγκυμοσυνη, αλλα το αγχος παραμενει.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις απόλυτο δίκιο μην διαβάζεις τίποτα!!! Έγώ όταν βαριέμαι και χαζεύω στο ιντερνετ πέφτω πάντα πάνω σε τέτοια ε μετά γίνομαι σαν ράκος λέω δεν μπορεί υπάρχουν τόσα πράγματα που του πουσ....η κάτι δεν θα πάει καλά. Ε τα λέω στον άντρα μου με κατσαδιάζει μου κρύβει και το ταβλετ και τελειωνει η υπόθεση. Δεν μπορούν οι απ΄εξω να καταλάβουν το άγχος!!!! Ο παιδίατρος μας μου είχε πει πάντως οτι όταν συμπληρωθεί και η 30η εβδομάδα εγκυμοσύνης δεν υπάρχει φόβος για το μωρό ακόμα και εαν γεννηθεί . Εντάξει εννοειται οτι θα είναι μικρό και θα μπει στην θερμοκοιτιδα αλλα δεν υπάρχει πρόβλημα σοβαρό και είναι απολυτα βιώσιμο! Τέλος πάντω ας αλλάξουμε συζήτηση ε??? Πως είναι η προίκα του μωρού?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμενα με κατσαδιαζει και δεν σηκωνει κουβεντα καν για την περιπτωση που κατι δεν παει καλα. Ειναι πεπεισμενος οτι ολα θα πανε καλα.
Εχθες στρωθηκα, επλυνα την κουνια και τακτοποιησα τα συρταρια της με τα σεντονακια να τελειωνουμε. Λιγοστευει ο χωρος, τα εχω τιγκαρει ολα! Δεν εβγαλα την σακουλα απο το στρωμα και το βαλαμε ετσι, γιατι λεω θα σκονίζεται. Ε εκει που τακτοποιουσα, βρηκα ενα σετ ισα ισα να σκεπαζεις την κουνια, που ηταν του αντρα μου! χαχα το εστρωσα να φαινεται και ωραιο, το ειδε ο αντρας μου και συγκινηθηκε. χαχα
Η προικα ειναι γαλαζια με ασπρο και πρασινο, με αρκουδακια. Ταιριαξε ωραια, αλλα θελουν πλυσιμο.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α ωραια !! Ναι καλά έκανες και δεν εβγαλες το ναιλον απο το στρωμα να κοιτάξεις όμως να πάρεις θήκη για το στρώμα έχουν στα βρεφικά καταστήματα είναι καλό να υπάρχει θα την βγάζεις θα την πλένεις μην ακουμπάει κατευθείαν στο στρώμα το σεντονάκι και επειδή θα γεννηθούν και χειμώνα πρώτα ο θεός θα είναι πιο χουχούλικα. Ά να πάρεις και σελτεδάκια να βάζεις κάτω απο το σεντόνι γιατί επειδή είναι και αγόρι θα κατουριέται συνέχεια μα συνέχεια θα πρέπει να του φτιάχνεις το πουλάκι του όταν θα τον αλλάζεις να του το τακτοποιείς προς τα κάτω . Εμένα την ώρα που τον άλλαζα σήκωνε το πουλί του και κατούραγε και πιτσιλιόταν στην μούρη του και έπαιρνα τον παιδίατρο έντρομη και του έλεγα γιατρέ έφαγε τα τσίσα του και γέλαγε και μου έλεγε δεν παθαίνει τίποτα να τον αλλάζεις πιο γρήγορα!!! αααα ξέφυγα πάλι απο το θέμα την πάντα εγώ δεν την πολυεπλενα γιατι μου έμπαινε την έκανα με πολλά μωρομάντηλα και την άφηνα και έξω να αεριστή 1-2 μερες και ήταν οκ.Α επίσης πρόσεχε μην σιδερώσεις την κουνουπιέρα στο λέω γιατί εγω η ξύπνια το έκανα και την έκαψα και τρέχαμε να πάρουμε καινούργια τι χαζή θεέ μου δεν μου άρεσε που φαινόταν τσαλακωμένη παναθεμά με!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχαχαχαχα ναι τα αγορακια το εχουν το θεμα, κατουρανε ολο τον τοπο και κανουν και συντριβανι!
Την μια παντα που μου εδωσαν την επλυνα και ειναι οκ. Δεν μαζεψε. Την καινουργια λεει στους 30 αλλα θα το βαλω στην επιλογη πλυσιμο στο χερι για να μην μαζεψει.
Καλα που μου το ειπες για την κουνουπιερα, εχθες αυτο σκεφτομουν θα την σιδερωσω και θα κατσει τελεια.χαχαχα με γλιτωσες!
Πηρα ενα σαν αδιαβροχο που μπαινει πανω στο στρωμα κατω απο το σεντονι. Το πηρα απο Jumbo, το ανοιγω το βλεπω υφασματινο. Λεω τι στο καλο, αυτο θα βρεχεται. Το εβαλα κατω απο την βρυση και τελικα δεν περναγε το νερο Shocked τι υλικο ειναι δεν ξερω.
Σελτεδακια εχω 5. Νομιζω φτανουν ετσι δεν ειναι;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι φτάνουν τσίμα τσίμα αλλά φτάνουν. Στην αρχή θα βάζεις πολλά πλυντήρια με τα ρούχα μόνο του μωρού εγώ έβαζα συνέχεια 3-4 την ημέρα. Φαντάσου κάθε φορά που έτρωγαν κάνανε κακάκια και τις περισσότερες φορές λερώνανε το ζιπουνάκι και το φορμάκι ε τις άλλες φορές το λέρωναν απο τσίσα ή απο γαλατάκι γουλίτσα κτλπ και εμένα δεν μ άρεσει καθόλου να μυρίζει ο γιακάς τους ξινίλα ξέρεις απο το γάλα ε έτσι τα έπλενα συνέχεια! να πάρεις πολλά πετσετάκια για τον ώμο και πολλές πάνες.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι και εμενα δεν μου αρεσει να μυριζει η ξινιλα αυτη, σιγουρα θα το αλλαζω και εγω. Λοιπον σαν εμπειρη μανουλα πες μου αν μου λειπει κατι: Εχω:
Πετσετακια μικρα εχω 15,
τα φορμακια με κοντο μανικι 20,
φορμακια με μακρυ μανικι 20,
ολοσωμα βελουτε 30,
βαμβακερα ολοσωμα 10,
8 σαλιαρες,
6 καλτσακια (νομιζω θα πρεπει να παρω και αλλα),
πανες αγκαλιας καμια 20ρια,
5 σετ σεντονια με παπλωματοθηκες, 10 μαξιλαροθηκες,
2 ολοσωμα μπουφαν,
6 κουβερτες διαφορες,
1 παπλωμα,
3 μπιμπερο,
5 πιπιλες,
ενα σετ medela θηλαστρο με 5 μπουκαλακια,
ενα που θερμαινει γαλα και βαζακια,
2 καροτσια,
2 καθισματα αυτοκινητου,
1 μπανακι,
1 παρκο,
5 σελτεδακια

και θελω να παρω:

1 παιδικο φωτιστικο,
1 ριλαξ,
1 λικνο (θελει να μας το παρει η πεθερα μου)

Τι αλλο μου λειπει;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις