Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι σωστα η κορουλα σου ηταν πρωορη οποτε λογικο. Καλα και εμας αν μας πει η παιδιατρος να τα κανουμε θα τα κανουμε, θα μιλησω απο Σεπτεμβριο μαζι της.
Η γιατρός μου ειπε 1000 ανεξαρτητου τι τοκετο θα κανουμε. Εσενα τι σου ζητησε;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμένα τόσο μου είπε. Εμένα όμως μου παίρνει επισκέψεις! όχι όλες σχεδόν επισκεψη παρά επίσκεψη. Εγώ δεν ήθελα να δίνω επισκέψεις αλλά ντρέπομαι!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα σε ολη την εγκυμοσυνη μου πηρε 3 επισκεψεις των 40 ευρω. Ουσιαστικα μια το τριμηνο. Τωρα το τελευταιο δεν το εχουμε δωσει ακομα. 25 Αυγουστου θα δωσουμε.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάτι είναι και αυτό δεν το συζητώ. Μιλήσατε καθόλου για τον τοκετό που έχεις τις ανησυχίες σου ή όχι?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αληθεια ειναι πως οχι, απλα μου ειπε οτι με την διατροφή το παιδι ισως δεν παρει πολυ βαρος, αλλα επειδη και εγω ημουν 4κιλα λογικα θα ειναι μεγαλο. Αλλα θα δουμε. Υποθετω το ελεγε για τον τοκετο. Δεν της ειπα οτι θελω καισαρικη, θα της το πω ομως. Εσυ πας για φυσιολογικο ειπαμε. Το εχεις πει στο γιατρο σου;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι το ξέρει το έχουμε πει εκτός απροόπτου χτύπα ξύλο φυσικά. Μακάρι να κάνω φυσιολογικό και τώρα και ας ταλαιπωρηθώ δεν πειράζει. Την φοβάμαι πολύ την καισαρική δεν ξέρω.

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειδες εγω φοβαμαι τον φυσιολογικο... χαχα
Πατε για κανενα μπανιο; εχει αδεια ο αντρας σου;

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι γύρισε στην δουλειά αυτη την εβδομάδα τέρμα η καλοκαιρινή έχει ακόμα μια εβδομάδα που θα την πάρει όταν γεννήσω με το καλό ! Δεν πάμε τα απογεύματα γιατί βαριέμαι εγώ πολύ και είμαι και κουρασμένη! Άσε σκ πάλι. Εσείς? πάτε για κανένα μπανάκι?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπα δεν εχουμε παει μονο ενα. Τραγικο τωρα που το σκεφτομαι. Σαββατο ειμαι μονη μου στο σπιτι γιατι δουλευει ο αντρας μου. Κυριακη θα ξεκουραζομαστε, ενω λεμε απο το Σαββατο να παμε για μπανιο τελικα καταληγει σε βαρεμαρα... Οσο μας παιρνει δλδ γιατι του χρονου θα στρωθουμε! Very Happy

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμένα ρε γμτ δουλεύει το σαββατο και μας χαλάει όλο το σκ.! Κοίτα εγώ έχω κάνει αρκετά σίγουρα καμιά 20 αριά! Αλλά τώρα έχω αρχίσει και ξενερώνω βαριέμαι φοβάμαι κιόλας κανένα μικρόβιο αν και μου είπε ο γιατρός οτι κάνει πολύ καλό το μπάνιο στην θάλασσα! Θέλω να μπεί 1η Σεπτέμβριου να πώ καλό χειμώνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι τραγική????? Θέλω να φύγει ο Αύγουστόοος!!!!! Να δροσίσει λιγάκι να λέμε βρε αδερφέ τον άλλο μήνα γεννάω.... πω πω ζώ σε παράκρουση!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ετσι οπως το διαβασα το "Τον αλλο μηνα γενναω" αγχωθηκα και συνειδητοποιω ποσος λιγος καιρος μενει. Ποτε ανυπομονουσα να κλωτσησει και τωρα με ξυπναει! Θα ειμαστε και πιο ανετες το Σεπτεμβριο γι αυτο θες να περασει ο Αυγουστος. Και εγω το ιδιο, εισαι με αλλον αερα ρε παιδι μου! Ο αντρας μου στο τηλ. πως το ειπαμε αυτο το κρεβατακι το μικρο; Λικνο λεω, ααα ενταξει να ξερω τι να πω στην πωλητρια... τι να πω, ξεχναει την λεξη. Να δω που θα μεινει σπιτι με το μικρο τι θα κανει!
Εμεις εχουμε πολλες μερες αδεια. Εγω εχω 15! θα παρω τις 5 το Σεπτεμβριο, μετα μου μενουν αλλες 10.Θα δω τι θα γινει με αυτες.
Ο αντρας μου επισης, αλλα τις 10 θα τις παρει οταν γεννησω να ειναι μαζι μας σπιτι.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α το έχει χάσει το μυαλό του άντρες παιδί μου μια λέξη πρέπει να θυμηθεί και την ξεχνάει!!! Οι πωλήτριες θα γελάνε! Να συννενοηθείς με τον εργοδότη σου να κάτσεις πιο νωρίς δηλαδή πότε είναι η τελευταία σου μέρα της 56ης μέρας πριν την πητ θα υπολογίσεις 10 εργάσιμες πρίν και θα κάτσεις απο τότε. Ε και μετά θα πάς εννοώ με το καλό αφού περάσουν και οι 63 μέρες λοχείας! Εγώ εαν δεν μας έβγαζαν σε αναγκαστική άδεια άνευ αποδοχών έτσι το είχαμε υπολογίσει και έβγαινε να κάτσω περίπου απο τέλη αυγούστου! Αλλά όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Θεούλης γελάει ε έτσι έγινε και με εμάς με την άδεια! Ναι καλο είναι να την πάρει την άδεια για να σε βοηθάει γιατί στην αρχή θα τα δείτε όλα αλλά εμένα θα την πάρει την εβδομάδα όταν θα είμαι στο μαιευτήριο για να τρέχει στα παιδιά πέρα δώθε να τρέχει για τα χαρτιά για να βγάλει αμκα του μωρού πρώτα ο Θεός να το δηλώσει και τέτοια. Να πάμε με το καλό στο σπίτι μας και εγώ δεν τον θέλω μέσα στα πόδια μου να πάει στην δουλειά να έχω το κεφάλι μου και την ηρεμία μου με τα τρια μου ζουζούνια παναγίτσα μου!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω 3! Θα το ηθελα και εγω πολυ!
Ναι ουτως η αλλως στο μαιευτηριο θα εχει νομιζω 2 μερες συν μετα τις 10 εργασιμες, δλδ 2 εβδομαδες. Θα δουμε πως θα γινει γιατι επιστρεφουν ολοι στην δουλεια τελη Αυγουστου οποτε και θα τα κανονισουμε πως θα γινει.
Λεω κοιτα μην ξεμυαλιστειτε και σας πεισουν να παρετε τπτ σεντονια προικες κτλ
Γιατι ολα τα εχω τακτοποιησει τα εχω δειξει αλλα δεν νομιζω να εχει δωσει σημασια.
Λεει χθες στην κοιλια, αντε μπεμπη ολα σου τα πραγματα ετοιμα, ανυπομονω ακομα πιο πολυ να ερθεις! Εχει πλακα...

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά κάτσε να δείς τι θα κάνει μόλις γεννηθεί ο μικρός ! Και ειδικά αν γεννήσεις φυσιολογικά (καλά όπως και να γεννήσεις θα πάθει σοκ με τον μπέμπη) αλλά εννοώ αν είναι και μέσα εκείνη την ώρα θα συγκλονιστή! Εμένα την πρώτη φορά που με έβλεπε και σφάδαζα στον πόνο (γιατί δεν ήθελα και επισκληρείδιο τρομάρα μου ήθελα να τα νιώσω όλα φυσικά...! τι στα λέω βέβαια για καλό???) τέλος πάντων όπως με έβλεπε λοιπόν με κοίταγε με θαυμασμό και δέος σαν να σου λέει πω πω τι κάνει αυτή εκεί ρε φίλε τι τραβάει αφού μετά ήταν χεσμένος!!!!! Δεν μου μίλαγε λές και έφταιγε εκείνος ήταν σαν βρεγμένη γάτα χα χα χα !!!! Ε τώρα την 3η φορά καμία σχέση γι αυτό εκμεταλεύσου τον τώρα όσο μπορείς άκου με!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εδω παιδι μου ειχα το ατυχημα που πηγα να σαβουριαστω, μου λεει μετα, θες να μετακομισουμε σε σπιτι με ασανσερ να μην ξαναπεσεις; Λες και φταιγαν οι δικες μας σκαλες, που εδω που τα λεμε καθε αυγουστο σαβουριαζομαι σε αυτες, φετος εκανα την διαφορα!
Φανταζομαι τον θαυμασμο του, αλλα εδω που τα λεμε, σου αξιζει. Δεν ειναι ευκολο, δεν θα το νιωσει ποτε και φανταζομαι τον πονο. Εκεινη την στιγμη σιγουρα θελει να σε βοηθησει αλλα με τι; Μονο υποστηριξη. Παντως μπραβο του!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πλάκα είχε που πήγαινε να με ακουμπήσει εκείνη την ώρα, ξέρεις να μου χαιδέψει το κούτελο και τα μαλλιά και γυρνάω ξαφνικά με αλλαγμένη φωνή και ύφος που ίσα σε σκότωνε και του λέω μην με ξαναακουμπήσεις !!! Ξέρεις εκείνη την ώρα δεν ήθελα τίποτα ούτε να με ακουμπάει οχι μόνο ο συγκεκριμένος γενικά δεν ήθελα τίποτα! Και κατέβασε ο καημένος το χέρι του και δεν με ξαναακούμπησε!!!! Σου λέω πολύ γέλιο! Τώρα που τα θυμάμαι όχι τότε!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχα Θα λεει τι της εκανα Θεε μου!!! Οπως ελεγε και ο αδερφος μου εγω την δουλεια μου εκανα μια φορα, τους υπολοιπους εννεα μηνες και την γεννα τα περασε η γυναικα μου. εγω ειμαι ανυμπορος να κανω τπτ. Ειχε πλακα ομως που αλλαξες και φωνη...! χαχαχα

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι σκηνές απείρου κάλους!!! Καλά τα λέει ο αδερφός σου! Τι θα φάτε σήμερα? Εγώ τους έφτιαξα σουτζουκάκια με ρύζι, τα μικρά έχουν φάει ήδη 20 σουτζουκάκια 10 το καθένα!!! Στο τέλος δεν θα χουμε να φάμε το βράδυ! Αυτά δεν είναι παιδιά είναι πιράνχας!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις θα εχουμε μπιφτεκια με λαχανικα, μιας και κανουμε την διατροφη.Ε αμα τα κανεις ωραια πως να μην τρωνε τα παιδια! Very Happy αλλη μια ωρα στην δουλεια. Αντε να σχολασω.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ούφ έχεις δίκιο σε καταλαβαίνω! Α ωραία τα μπιφτεκάκια μια χαρά!!! Νιώθω πολύ βαριά τώρα τελευταία την τελευταία εβδομάδα! Σήμερα το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις άντε να δούμε θα έιναι όλα καλά άραγε!!!?

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αν δεν εχεις ενοχλησεις γιατι να μην ειναι καλα, απλα προληπτικα προφανως ηθελε να τις κανεις. Ασε που κοντευουμε οποτε να ειναι ολα οκ.

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μακάρι κοπέλα μου και εγώ αυτό εύχομαι! Άντε να έρθει ο Σεπτέμβρης 19 και σήμερα! Αχ να σκεφτόμαστε ότι τον άλλο μήνα γεννάμε! Φαντάζεσαι να συναντηθούμε στο μαιευτηριο ?? Εγώ θα φοράω ρόζ νυχτικό εσύ??? χα χα χα πλάκα θα χει!!!!!

Titino

Titino
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω πηρα ασπρο! χαχαχα
Καλα ειμαστε κοντα σε μερες, ασε που αν παω και προγραμματισμενα και σου σπασουν εσενα τα νερα θα ειμαστε μαζι! χαχα

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φαντάζεσαι να είμαστε στο ίδιο δωμάτιο ;;;; Αν αποφασίσεις καισαρικη θα σε βάλει 38η μάλλον !! Αν και δεν νομίζω θα σε ξεαγχωσει μέχρι τότε!!

tinag

tinag
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειμαι να σκάσω!!!! Να σκάσω!!! Μέχρι τα κλάματα έχω βάλει !!! Έχω ουρεοπλασμα !!! Μέχρι να πάρω τον γιατρο διάβασα στο Ίντερνετ διάφορα πρόωρης τοκετος εξαιτίας αυτού του μικροβιου καισαρικη τομή για να μην μολυνθεί το μωρο κ α τέτοια!! Τέλος πάντων πήρα τον γιατρο για την καισαρικη μου είπε μην το σκέφτεσαι υπάρχει πιθανότητα ο της πρόωροτητας τοκετού και ρήξη υμενων αλλα γι αυτο μου λέει κάναμε την εξέταση λογω ιστορικού για να προλάβουμε το οτιδήποτε !! Μιυ δώσε αντιβιωση των 500 για 15 μερες πρωί βραδυ !!! Δεν αντέχω να ξανά περάσω τα ίδια θα τρελαθω!!κλαίω μόνο κ μόνο στην σκέψη!! Θέλω να ναι καλα το μωρο μου!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις