Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
433 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 433 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 39]

601ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουν 03, 2011 4:15 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Να σας ζήσουν τα μωρακια σας κορίτσια!!!


Κι εμεις μαμα Κατερινουλά μπηκαμε σε πρόγραμμα!!!! Αν δεν ειχαμε και την κοιλίτσα μας θα ήταν όλα τελεια. Εγω την κάνω μπάνιο γύρω στις 22:00 μετα τρώμε και μετα πέφτουμε για υπνο γύρω στις 23.00. Λόγω της κοιλίτσας μας ομως πρεπει να την νανουριζω για κάμποση ωρα και κοιμάται γύρω στις 23:30 στην καλύτερη αλλα το πιο συνηθισμένο είναι γυρω στις 00:00-00:30 και κοιμάται εως τις 06:00. Αν δεν ειχαμε και τους παλιο κολικούς θα ήατν τέλεια. Βασικα στις 06:00 ξυπνάει αλλα δεν γκρινιαζει για φαγητό.. Δηλαδη θα μπορουσε να μεινει νηστικη και παραπάνω πιστευω. Με το θηλασμο όλα πανε καλα. Εχουμε βρει τους ρυθμούς μας!!


πολυ ωραια στεφυ και μενα ετσι κοιμαται σημερα ξυπνησε στις 6 και μιση μια χαρα ειναι τα μπεμπακια μας και το γαλατακι μας βοηθαει στα πονακια εμενα εχουν αραιωθει κατα πολυ! εσυ θηλαζεις αποκλειστικα??? ποσες φορες σου κανει κακα? εμενα δεν κανει συχνα φτανει και ανα 2 μερες!! εχω κ ενα θεμα με το βαρος αν παιρνει αυτο που πρεπει γιατι δεν ξερω ποσα ml τρωει καθε μερα πρεπει να βγαλω μια μερα με το θηλαστρο να δω! σε 8 μερες θα ερθει και ο γιατρος μας και θα μας δει αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η μικρη ψηλωσε.. παντως με το γαλα μου βλεπω πως χορταινει αφου τρωει ανα 3 ωρες με σπανιες φορες που τρωει στις 2 με 2μιση ωρες! επισης εμενα εχει και παλινδρομηση και μου βγαζει αρκετες φορες γουλιες!!! τι να πω θα μας πει ο γιατρος!

602ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουν 03, 2011 4:40 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα κακά της συνήθως τα κάνει 1 φορα την ημέρα το μεσημερακι ... αλλα κανει πολλα!!! Το βραδακι συνήθως σφίγγεται για να κανει και δεν μπορει και εκει ειναι που εχουμε τις γκρίνιες. Από βάρος τη ζυγίζω καθε εβδομάδα να δω αν παίρνει 200 γρ. ΑΠό την προηγούμενη τα πήραμε τα 200 και με το παραπάνω. Οτε μήνα δεν εχει κλείσει και ειναι ήδη 4280 ζωή να έχει. Το τρώει το φαγάκι της. Δεν εχω αντικαταστασει κανένα γεύμα με ξενό αλλα συνήθως 1 φορα ημερισιώς μετα από κάποιο γευμα μου ζητάει κι αλλο με αποτελεσμα να της δίνω. Πίνει γύρω στα 50-60 ml συνηθως και ειναι οκ. Στην αρχη αισθανόμουν ασχημα και ειχα τυψεις που της εδινα που και που και ξένο αλλά οι πιο νεοι παιδιατροι δεν το θεωρουν και τοσο κακό αυτο. Αφού ισως η διατροφή η δική να ειναι ελλειπης και να μου λειπει καποια βιταμίνη. Τη βιταμίνη αυτή θα την πάρει από το συμπλήρωμα. Η μπεμπουλα δείχνει να εχει συνηθίσει κιόλας ετσι οπότε σχεδόν το έχουμε καθιερώσει. Ο λόγος που λενε οτι ειναι καλύετρα να θηλάζουμε 100% αποκλειστικα κυριώς ειναι ωστε να μην μ'αθει στο παιδι στο ξένο και μετα δεν θέλει το μητρικό. Εμενα η μικρη ισα ισα που δειχνει να προτιμαει κατα πολύ το δικό μου. ΑΠό την άλλη εγω δεν εχω σκοπό να την θηλάσω και κανενα χρόνο. Θα προσπαθήσω για 3 μηνο και μαξ 6 μηνο. Παραπάνω με τίποτα. Ασε και το άλλο ... μια φίλη μου θηλαζει αποκλειστικα 10 μήνες. Ουτε με θηλαστρο δεν ειχε βγαλει να της δωσει. Μετα δεν το επαιρνε το μπουκάλι με τιποτα. Ηθελε στήθος ακόμη και για να κοιμηθεί! Ισως κανω λάθος αλλά αυτη ειναι η δική μου οπτική γωνία των πραγμάτων. Της δίνω μια φορα ημερισιως και λίγο ξένο. Ελπίζω οτι θα μπορουμε να το συνεχισουμε αυτό χωρις πρόβλημα για 6 μήνες ή τουλάχιστον για το 3 μηνο που το θεωρω το ακρως απαραίτητο.
Από γουλιτσες και μένα μου βγάζει αλλά όχι τόσο συχνα. Η βλακεία ειναι οτι το ξένο το ρευεται αμέσως ενω το μητρικό κανει πολύ ωρα να το ρευτει και πολλες φορες ρευεται ανεπαίσθητα. Την ξαπλώνω πλαγιαστα όπως την ξάπλωναν και στο μαιευτήριο κι ετσι οταν εχει γουλίτσες πέφτουν κατευθείαν στο σεντονάκι της. Αλλά εχω το νου μου συνεχεια γιατί η αλήθεια ειναι οτι με φοβίζει αυτό. Πάντως ετσι στο πλάι δεν νομίζω να εχει πρόβλημα.

603ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουν 03, 2011 5:22 am

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσάκια.Εμείς την παλεύουμε με το θηλασμό.Τρώμε περίπου κάθε 2 ωρες.Μονο που σήμερα πόναει πολύ το δεξί στήθος μου και μου φαινεται πετρωμένο.Τί να κάνω?

604ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουν 03, 2011 6:45 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy μου καλα κανεις καθε μανουλα βρισκει το δικο της τροπο για το μωρακι της γιατι να νιωθεις τυψεις καλε?? μια χαρα εισαστε..εμενα μου χορταινει μονο με το δικο μου προς το παρον αλλα με ανησυχει γιατι δεν ξερω ποσο πινει βεβαια εινα 4 κιλα που σημαινει πως χορταινει αν παρουμε και το γεγονος πως τρωει καθε 3 ωρες!!! kateka το στηθος ποναει γιατι τωρα κατεβαζεις την μεγιστη ποσοτητα γαλακτος και μενα στν αρχη πονουσε και επινε και πιο συχνα γαλα αυτο θα φτιαξει με το καιρο αν το παλεψεις και οι ρωγες που με ποναγανε στην αρχη τωρα σταματησε κι αυτο κανε λιγακι υπομονη!!!

605ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 04, 2011 4:22 am

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαμά Κατερίνα ευχαριστώ για την απάντηση.Είδη σήμερα είμαι καλύτερα.

606ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 04, 2011 4:53 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kateka έγραψε:Μαμά Κατερίνα ευχαριστώ για την απάντηση.Είδη σήμερα είμαι καλύτερα.

πωπω ομορφιες!!!!!! ωραια φωτογραφια!!
και παλι να σου ζησουν τα ζουζουνια σου!

607ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 04, 2011 5:28 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Katekoula κουκλιά !!! Να σου ζήσουν!!!!!!!!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472

608ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 04, 2011 7:25 am

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eυχαριστώ πολύ κοριτσάκια.Να τις χαιρόμαστε ολες τις πριγγίπισες μας να ειναι γερές και καλότυχες.Τί να γινε η Μιτσι 75?Τελευταία δεν είναι η περιμένουμε και αλλη?

609ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 04, 2011 3:15 pm

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[b] Κοριτσια γεια σας κ απο μενα......Καταρχας να μας ζησουν τα ζουζουνια μας....!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 50580
Εγω τελικα μπηκα την παρασκευη στις 27 για την καισαρικη κ στις 9:25 π.μ ηρθε στον κοσμο η 2η μπουμπου μου ,το φασολακι μου... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 875502 ειναι ομως πιο μικρουλα απ'οτι την υπολογιζαμε, βγηκε 1,990 κ ετσι μου την βαλανε στη θερμοκοιτιδα για να παρει βαρος...μεχρι να την δω το απογευμα ενιωθα περιεργα, σαν να μην ειχα γεννησει...μολις ομως την ειδα την λατρεψα...
Η ψυχουλα μου αυτη τη βδομαδα ταλαιπωρηθηκε για 3 μερες γιατι εβγαλε λιγο αιματακι στα κακακια της κ πανω που ειχε αρχισει να τρωει γυρω στα 15 γρ στο 3ωρο (ειναι φαγανη) την ειχαν 3 μερες τελειως νηστικια κ μονο με ορο για να δουν αν θα ξαναβγαλει....πηγαινα να την δω κ εκλαιγα μαζι της,επι 2 μερες εκλαιγα με το παραμικρο κ φοβηθηκα μηπως με πιασει η επιλοχεια καταθλιψη.. καποια στιγμη αρχισα να κλαιω μπροστα στην αλλη μου κορουλα κ η καημενη με πηρε αγκαλια κ με ρωταγε γιατι κλαιω...προσπαθησα να της πω με απλα λογια οτι ημουν ετσι γιατι οι γιατροι δεν ταιζαν την μπεμπα μας κ μου ειπε "μην κλαις μανουλα,μολις την παρουμε σπιτι θα την ταιζουμε εμεις" ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 966307 ..ευτυχως ομως απο την παρασκευη το πρωι ειμαστε καλυτερα μιας κ της δινουν παλι γαλατακι.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 446177 βεβαια σιγα σιγα, την ξεκινησαν παλι με 5 cc κ σημερα μου ειπαν οτι της το πηγαν 7...κ παλι δεν χορταινει...το φασολακι μου 2 μερες τωρα οσες φορες πηγα την δω,κοιμοταν κ οι κοπελες μου ελεγαν να μην την ξυπνησω γιατι ειχε ταλαιπωρηθει πολυ...μονο σημερα το απογευμα μου ειπαν οτι δεν πειραζει να την ξυπνησω γιατι εχει ηρεμησει...κ οντως την χαιδεψα λιγο ξυπνησε κ καθως την χαιδευα γυρισε να πιπιλισει το δαχτυλο μου..χαχαχα...μετα της εβαλα την πιπιλα (την καθιερωσαν οι κοπελες αυτες τις μερες για να την ξεγελανε) την χαιδεψα στο κεφαλακι της λιγο ακομα κ ξανακοιμηθηκε.....το αγγελουδι μου περιμενω πως κ πως να την παρω στην αγκαλια μου....το καλο ειναι οτι εστω κ με τον ορο σιγα σιγα φτασαμε τα 2,120 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 328109 οποτε πιστευω αν πανε ολα καλα πρωτα ο θεος,να την παρω μεχρι τελος της εβδομαδας....θα δειξει....συγνωμη αν σας ζαλισα.......!!!!
μολις την παρω σπιτι θα σας πω τα ευχαριστα.....!!!
προς το παρον δωστε πολλα φιλακια στα ζουζουνακια σας κ υπομονη μεχρι να βρειτε τους ρυθμους σας....!!!!
φιλακια πολλα.... Wink
[/b]

610ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 04, 2011 10:45 pm

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria 28 έγραψε:[b] Κοριτσια γεια σας κ απο μενα......Καταρχας να μας ζησουν τα ζουζουνια μας....!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 50580
Εγω τελικα μπηκα την παρασκευη στις 27 για την καισαρικη κ στις 9:25 π.μ ηρθε στον κοσμο η 2η μπουμπου μου ,το φασολακι μου... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 875502 ειναι ομως πιο μικρουλα απ'οτι την υπολογιζαμε, βγηκε 1,990 κ ετσι μου την βαλανε στη θερμοκοιτιδα για να παρει βαρος...μεχρι να την δω το απογευμα ενιωθα περιεργα, σαν να μην ειχα γεννησει...μολις ομως την ειδα την λατρεψα...
Η ψυχουλα μου αυτη τη βδομαδα ταλαιπωρηθηκε για 3 μερες γιατι εβγαλε λιγο αιματακι στα κακακια της κ πανω που ειχε αρχισει να τρωει γυρω στα 15 γρ στο 3ωρο (ειναι φαγανη) την ειχαν 3 μερες τελειως νηστικια κ μονο με ορο για να δουν αν θα ξαναβγαλει....πηγαινα να την δω κ εκλαιγα μαζι της,επι 2 μερες εκλαιγα με το παραμικρο κ φοβηθηκα μηπως με πιασει η επιλοχεια καταθλιψη.. καποια στιγμη αρχισα να κλαιω μπροστα στην αλλη μου κορουλα κ η καημενη με πηρε αγκαλια κ με ρωταγε γιατι κλαιω...προσπαθησα να της πω με απλα λογια οτι ημουν ετσι γιατι οι γιατροι δεν ταιζαν την μπεμπα μας κ μου ειπε "μην κλαις μανουλα,μολις την παρουμε σπιτι θα την ταιζουμε εμεις" ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 966307 ..ευτυχως ομως απο την παρασκευη το πρωι ειμαστε καλυτερα μιας κ της δινουν παλι γαλατακι.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 446177 βεβαια σιγα σιγα, την ξεκινησαν παλι με 5 cc κ σημερα μου ειπαν οτι της το πηγαν 7...κ παλι δεν χορταινει...το φασολακι μου 2 μερες τωρα οσες φορες πηγα την δω,κοιμοταν κ οι κοπελες μου ελεγαν να μην την ξυπνησω γιατι ειχε ταλαιπωρηθει πολυ...μονο σημερα το απογευμα μου ειπαν οτι δεν πειραζει να την ξυπνησω γιατι εχει ηρεμησει...κ οντως την χαιδεψα λιγο ξυπνησε κ καθως την χαιδευα γυρισε να πιπιλισει το δαχτυλο μου..χαχαχα...μετα της εβαλα την πιπιλα (την καθιερωσαν οι κοπελες αυτες τις μερες για να την ξεγελανε) την χαιδεψα στο κεφαλακι της λιγο ακομα κ ξανακοιμηθηκε.....το αγγελουδι μου περιμενω πως κ πως να την παρω στην αγκαλια μου....το καλο ειναι οτι εστω κ με τον ορο σιγα σιγα φτασαμε τα 2,120 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 328109 οποτε πιστευω αν πανε ολα καλα πρωτα ο θεος,να την παρω μεχρι τελος της εβδομαδας....θα δειξει....συγνωμη αν σας ζαλισα.......!!!!
μολις την παρω σπιτι θα σας πω τα ευχαριστα.....!!!
προς το παρον δωστε πολλα φιλακια στα ζουζουνακια σας κ υπομονη μεχρι να βρειτε τους ρυθμους σας....!!!!
φιλακια πολλα.... Wink
[/b]
Mαράκι να σου ζήσει το φασολάκι σου να ειναι πανο απ' όλα γερο καικαλότυχο.Εύχομαι όλα να γίνουν σύντομα παρελθόν και να πάρεις γρήγορα την μικρή πριγγκιπισσά σου στην αγκαλιτσα και στο σπιτακι σας.Τα ζουζούνια μας εχουν μια μέρα διαφορά,εγω γεννήσα στις 26.Φιλάκια στη μεγάλη πριγγιπισσά σου!!!!!!!!!!

611ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 04, 2011 11:03 pm

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ευχαριστω πολυ kateka μου...κ εσυ να χαιρεσαι τις πριγκιπισσες σου, ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 50580
ειναι κουκλες κ οι 2..να'ναι παντα γερες κ εσυ διπλα τους,να τις καμαρωνεις οπως επιθυμεις..!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472

612ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 12:32 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι μου κουραγιο... λίγη υπομονή και θα την εχεις στην αγκαλιά σου!!! Να σου ζήσει και να ειναι πάντα γερή!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!!

Αλήθεια όταν λές οτι βγήκε λίγο πιο μικρή από οσο την υπολογίζατε ο γιατρός πόσο σου ειχε πει οτι είναι. Γιατι μου κανει εντυπωση. Για να πήγατε για καισαρικη πρεπει να ειχε μεγάλη απόκληση απο αυτό που περιμενε ο γιατρος. Άλλο να πέσει έξω ο γιατρός για 100 γραμμάρια άλλο για 500!!

Όπως και να εχει ευχομαι η ταλαιπωρία σας να τελειώσει σύντομα κι όλα αυτα να τα ξεχάσετε αμέσως!!! Τρελάθηκα και με αυτό που σου είπε η μεγάλη σου κορουλα.... καρδούλα μου... Φιλιά πολλά κοπέλα μου .. περιμένουμε τα ευχάριστα!!!

613ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 12:37 pm

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Stefy μου η αληθεια ειναι οτι απο την αρχη αυτης της εγκυμοσυνης στους υπερηχους μου τη βγαζανε γυρω στις 2 βδομαδες μικροτερη απ'οτι ο "Κυκλος" ξερεις αυτο το δισκακι που βασει της τελευταιας ημερομηνιας περιοδου που βρισκει τις εβδομαδες....
κ μετα τον 5 μηνα βγηκε κ αλλο προβληματακι,στα καλα καθουμενα ενω ειχα κανει την β επιπεδου κ ηταν ολα καλα ξαφνικα σ'εναν υπερηχο ρουτινας μας παρουσιασε ολιγαμνιο κ υπερηχογεννες εντερο...εκανα εισαγωγη για μια βδομαδα κ μεσα στο νοσοκομειο εκανα κ αμνιοπαρακεντηση στην οποια φανηκε οτι το αμνιακο υγρο ηταν αιματηρο κ ο γιατρος που εκανε την παρακεντηση μου ειχε πει οτι πιθανον να ειχα κανει καποια αποκολληση κ να πηγε προς τα μεσα το αιμα γιατι εγω αιμα δεν ειχα δει....
καπως ετσι εξηγηθηκε κ η σκια στο εντερο κ ευτυχως τα αποτελεσματα της παρακεντησης ηταν φυσιολογικα κ το υγρο αποκατασταθηκε σαν ποσοτητα σιγα σιγα...παντα ομως υπηρχε αυτη η διαφορα στις εβδομαδες...κ εννοειτε κ στα κιλα...
οταν λοιπον φτασαμε στις 37 εβδομαδες βασει κυκλου κ εκανα τον τελευταιο υπερηχο,την εδειχνε 1,980 κ επειδη υπηρχε η προηγουμενη καισαρικη κ ειχα αρχισει να εχω συσπασουλες κανονισαμε με το γιατρο την ημερομηνια της καισαρικης...κ ο γιατρος μου ελεγε οτι θα ειναι μικρη αλλα υπολογιζε οτι μεχρι την ημερα που θα μ'εβαζε μεσα θα εφτανε τα 2,500 κιλα...πεσαμε ομως εξω...
τωρα βεβαια ευτυχως η μικρη παιρνει κανονικα το βαρος της (σημερα ηταν 2,150) κ αν δεν μας εκανε την ιστορια με το αιματακι τωρα θα κοντευα να την παρω σπιτι αλλα καλυτερα που το παρουσιασε μεσα στο νοσοκομειο κ το αντιμετωπισαν αμεσα παρα να μου το κανει εδω στο σπιτι κ να τρεχω.....
συγνωμη κ παλι για το μεγαλο κειμενο αλλα οταν αρχιζω να γραφω ξεχναω να σταματησω ..(χιχιχι).... σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας....εννοειται πως οταν θα εχω τα ευχαριστα θα τα μοιραστω μαζι σας....μια παρεα ειμαστε..με τις ιδιες σχεδον αγωνιες κ προβληματισμους...κ ειναι αληθεια πως οταν μοιραζεσαι καποιο προβλημα νιωθεις μια μικρη ανακουφιση...

614ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Ιουν 05, 2011 11:08 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρακι μου να σου ζησει το μωρακι σου ευχομαι να την παρεις γρηγορα στην αγκαλιτσα σου και καλη λοχεια να εχεις!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472

615ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Δευ Ιουν 06, 2011 4:36 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περασατε πολλά κοριτσακι μου... Αλλά η ταλαιπωρία σας φτάνει στο τέλος της!!! Περιμένουμς νεάκια!!! Φιλάκια πολλά

616ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Ιουν 08, 2011 12:55 am

mitsi75


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κι από εμένα!! Γέννησα κι εγώ την περασμένη Πέμπτη με φυσιολογικό τοκετό (δόξα το Θεό τα καταφέραμε αφού ο μπέμπης είχε διπλή περιτύλιξη λώρου στο λαιμό και μια στον αριστερό ώμο...) αλλά τέλος καλό όλα καλά!! Γεννήθηκε 3400 και 51 πόντους και όταν πεινάμε ξεσηκώνουμε τον κόσμο Laughing Έχουμε ένα θέμα με το θηλασμό, αφού ούτε εγώ έχω καλές θηλές, ούτε ο μπέμπης έιναι υπομονετικός να πιάσει και θηλαία άλω κι έτσι τρώμε ξένο και του δίνω όποτε βγάζω και λίγο δικό μου με το θήλαστρο αλλά δυστυχώς δεν έχω πολύ... Στεναχωριέμαι πολύ που δεν κατάφερα τον αποκλειστικό θηλασμό.. Θα το παλέψω λίγο ακόμα αλλά δε βλέπω φως... Εσείς όλες καλά??

617ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Ιουν 08, 2011 3:07 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγχαρητηρια Μιστι !!! Να οσυ ζήσει!!! Μην στεναχωριέσαι καθόλου!!! Σιγουρα ειναι πολύ καλο να θηλάζεις αποκλειστικα αλλά δεν θα πεθανουμε κιόλας. Ξέρω παιδακια που τα θηλασαν αποκλειστικα και ειχαν περασει οτι ασθενεια κυκλοφορουσε και παιδακι που πιναν μόνο ξενο και δεν περασε αρρωστια απο πάμω τους. Ειναι και λίγο θέμα τυχης. Εμεις προσπαθουμε για το καλυτερο που μπορουμε να προσφέρουμε στα παιδια μας. Εσυ δεν ειναι οτι μπορεις και δεν θέλεις. Ισα ισα που αυτο με το θήλαστρο ειναι πολυ επιπονη διαδικασία και σε θαυμάζω που το κάνεις. Εγω δεν θα το έκανα, Αν δεν μπορουσα να θηλασω θα το εκοβα και θα εδινα αποκλειστικα ξένο. Ειδικα στην αρχη πονουσα φοβερα στις θηλές μου. Ουτε καν μπορουσα να τις ακουμπήσω δεν μπορουσα με το χέρι μου. Μονο το μωρακι μου δεν με πειραζε να το εχω πανω μου κι ας πονουσα. Το θήλαστρο δεν θα το αντεχα με τίποτα. Εδω στο μαιευτηριο ερχόντουσαν οι μαιες να δουν πως παω αν εχω γαάλα και με το που πηγαιναν να με αγγίξουν ουρλιαζα!!! Μετα από ενα σημειο στραβωσαν κιολας και εκοψαν λάσπη!! Very Happy
Μην στεναχωριεσαι καθόλου!!! Και πάλι να σου ζήσει και να τον δεις όπως επιθυμείς!!! Φιλια πολλα

618ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Ιουν 08, 2011 3:28 am

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mitsi75 έγραψε:Καλημέρα κι από εμένα!! Γέννησα κι εγώ την περασμένη Πέμπτη με φυσιολογικό τοκετό (δόξα το Θεό τα καταφέραμε αφού ο μπέμπης είχε διπλή περιτύλιξη λώρου στο λαιμό και μια στον αριστερό ώμο...) αλλά τέλος καλό όλα καλά!! Γεννήθηκε 3400 και 51 πόντους και όταν πεινάμε ξεσηκώνουμε τον κόσμο Laughing Έχουμε ένα θέμα με το θηλασμό, αφού ούτε εγώ έχω καλές θηλές, ούτε ο μπέμπης έιναι υπομονετικός να πιάσει και θηλαία άλω κι έτσι τρώμε ξένο και του δίνω όποτε βγάζω και λίγο δικό μου με το θήλαστρο αλλά δυστυχώς δεν έχω πολύ... Στεναχωριέμαι πολύ που δεν κατάφερα τον αποκλειστικό θηλασμό.. Θα το παλέψω λίγο ακόμα αλλά δε βλέπω φως... Εσείς όλες καλά??
Nα σου ζήσει κοριτσακι να ειναι γερός και καλότυχος και να τον καμαρώσεις όπως επιθυμείς.

619ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Ιουν 08, 2011 3:53 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mitsi75 έγραψε:Καλημέρα κι από εμένα!! Γέννησα κι εγώ την περασμένη Πέμπτη με φυσιολογικό τοκετό (δόξα το Θεό τα καταφέραμε αφού ο μπέμπης είχε διπλή περιτύλιξη λώρου στο λαιμό και μια στον αριστερό ώμο...) αλλά τέλος καλό όλα καλά!! Γεννήθηκε 3400 και 51 πόντους και όταν πεινάμε ξεσηκώνουμε τον κόσμο Laughing Έχουμε ένα θέμα με το θηλασμό, αφού ούτε εγώ έχω καλές θηλές, ούτε ο μπέμπης έιναι υπομονετικός να πιάσει και θηλαία άλω κι έτσι τρώμε ξένο και του δίνω όποτε βγάζω και λίγο δικό μου με το θήλαστρο αλλά δυστυχώς δεν έχω πολύ... Στεναχωριέμαι πολύ που δεν κατάφερα τον αποκλειστικό θηλασμό.. Θα το παλέψω λίγο ακόμα αλλά δε βλέπω φως... Εσείς όλες καλά??

Να σου ζησει κοπελα μου ο μπεμπαρος!!! καλη λοχεια να εχεις!κ μενα ετσι ξεσηκωνει τον κοσμο οταν πειναει οσο για τον θηλασμο εχει δικιο η στεφυ σε αυτα που ειπε συμφωνω τωρα τελευταια κι εγω εχω θεμα δεν χορταινει και της εδωσα κι εγω ξενο τωρα παλι το παλευω αλλα δεν το βλεπω να το αποφευγω! κοριτσια να κανουμε οτι ειναι καλυτερο για τα μωρακια μας υγεια να εχουμε και να τους δινουμε πολυ αγαπη! φιλακια σε ολες!

620ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Ιουν 08, 2011 12:46 pm

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κοριτσια.....Μιτσι να σου ζησει ο μπεμπης,ευχομαι να'ναι παντα γερος κ καλοτυχος κ μην αγχωνεσαι με το θηλασμο...οπως ειπαν κ τα κοριτσια,εμεις θα κανουμε οτι μπορουμε αλλα ειναι κριμα να ταλαιπωρουμαστε κ εμεις κ τα μωρακια μας.γιατι αν πονας ουτε εσυ το ευχαριστιεσαι ουτε το μωρο σου....
Εγω εχω να σας πω ευχαριστα νεα...σημερα πηγα να δω τη μικρη μου κ της ειχαν βγαλει τον ορο κ της πηγαν το γαλα στα 25γρ στο 2ωρο...μαλιστα τωρα το απογευμα που ρωτησα τον γιατρο μου ειπε οτι η τωρα το βραδυ η αυριο το πρωι θα τη βγαλουν απ'τη θερμοκοιτιδα κ αυριο μαλλον θα ξεκινησω να τη θηλαζω κι ολας.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 401147 .. αυριο θα παρω τη μπεμπουλα μου αγκαλια για πρωτη φορα μετα απο 13 μερες που ηρθε στον κοσμο... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 654316 ανυπομωνω να ερθει αυτη η στιγμη... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 536304
θα σας πω το βραδυ τα νεοτερα......κ παλι σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας κ το κουραγιο που μου δωσατε... Respect φιλακια πολλα σε ολες σας..... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472

621ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Ιουν 08, 2011 9:46 pm

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria 28 έγραψε: Καλησπερα κοριτσια.....Μιτσι να σου ζησει ο μπεμπης,ευχομαι να'ναι παντα γερος κ καλοτυχος κ μην αγχωνεσαι με το θηλασμο...οπως ειπαν κ τα κοριτσια,εμεις θα κανουμε οτι μπορουμε αλλα ειναι κριμα να ταλαιπωρουμαστε κ εμεις κ τα μωρακια μας.γιατι αν πονας ουτε εσυ το ευχαριστιεσαι ουτε το μωρο σου....
Εγω εχω να σας πω ευχαριστα νεα...σημερα πηγα να δω τη μικρη μου κ της ειχαν βγαλει τον ορο κ της πηγαν το γαλα στα 25γρ στο 2ωρο...μαλιστα τωρα το απογευμα που ρωτησα τον γιατρο μου ειπε οτι η τωρα το βραδυ η αυριο το πρωι θα τη βγαλουν απ'τη θερμοκοιτιδα κ αυριο μαλλον θα ξεκινησω να τη θηλαζω κι ολας.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 401147 .. αυριο θα παρω τη μπεμπουλα μου αγκαλια για πρωτη φορα μετα απο 13 μερες που ηρθε στον κοσμο... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 654316 ανυπομωνω να ερθει αυτη η στιγμη... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 536304
θα σας πω το βραδυ τα νεοτερα......κ παλι σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας κ το κουραγιο που μου δωσατε... Respect φιλακια πολλα σε ολες σας..... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472
Aντε κοριτσάκι μπράβο,ευχομαι σύντομα να πάτε και σπιτάκι σας!!!!!

622ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Πεμ Ιουν 09, 2011 12:36 pm

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ευχαριστω πολυ kateka μου...!!!Σημερα πηρα επιτελους την μπεμπουλα μου αγκαλια... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 654316..ειχε ανοιξει τα ματακια της κ με κοιταγε καλα καλα....καναμε κ προσπαθεια να θηλασουμε...το πρωι κατι επιασε,τωρα το απογευμα ομως κ τις 2 φορες που την εβαλα κοιμοταν ....μου εδωσε η νοσοκομα το μπιμπερο να δοκιμασω αν θα φαει κ τα ρουφηξε κ τα 40 γρ που της ειχε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 8172 κ μολις την ξαναεβαλα στο στηθος ξανακοιμηθηκε...χαχαχα...που θα παει δεν θα ερθει σπιτι...Μας ειπε η παιδιατρος οτι απο αυριο εως κ τη δευτερα το πολυ θα την παρω σπιτι...για να δουμε...τελειωνει η περιπετεια μας.....!!!!
Πηραμε κ την "μεγαλη" τωρα το απογευμα να τη δει απο τη τζαμαρια κ γελαγε..μολις βγηκα απ'τη μοναδα με ρωτησε αν θα παρουμε τη μπεμπα μαζι στο σπιτι...δειχνει να την περιμενει πως κ πως...η πορεια θα δειξει.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 215994 ...εννοειται πως οταν ερθουμε σπιτι θα το μοιραστουμε μαζι σας... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 536304 μεχρι τοτε φιλακια πολλα..... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ....!!!!

623ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 11, 2011 3:56 am

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας Μανούλες και λεχωνήτσες.Πώς τα πάτε με τα αγγελούδια σας και με τη ζέστη?Εμείς με την ζέστη την παλεύουμε και η μικρή σε γενικές γραμμές είναι ήσυχη.Το βράδυ τρώμε σχεδον καθε 2 ωρές απο το στήθος της μαμάς ενω το πρωί θέλούμε παραπάνω στήθος.Περιμένουμε πώς και πώς να σαραντήσουμε,να βγούμε καμια βόλτα και να πάμε στην παιδίατρο να δούμε τι κάναμε το πρώτο μήνα με το θηλασμό.Φιλακια πολλα σε όλες και καλά κουράγια.

624ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 11, 2011 6:28 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατεκούλα εμας ολη μας η ζωη περιστρεφεται από το αν θα κάνουμε κακακια!!! Όλη μερα σφογγεται για να τα κάνει και τσαντιζεται και κλαίει και πονάει η καημενούλα και μετά κλαιει γιατί τα έκανε!! Very Happy Very Happy Very Happy Ένα δράμα ζούμε. Από θέμα ζέστης προς το παρόν την παλεύουμε. Ανοιγουμε όλα τα παράθυρα και κάνει ρευματάκι. Εμείς σαραντίζουμε την Τρίτη αλλά θα πάμε αυριο Κυριακή μετά τη λειτουργία να πάρουμε την ευχή και μετά καπακια λέμε να πάμε με το καροτσάκι μας στο Άλσος Βεικου!!! Εχει και μια καφετερια εκει μεσα στα δέντρα. Μαζευεται πολύ κόσμος με τα παιδακια του κάθε ηλικίας. Θα πάμε και με τα κουμπάρια μας που εχουν 2 μωρακια. Μια μπεμπα 2 ετών κι εναν μπέμπη 6 μηνών!!! Ανυπομονούμε!!!! Εγω βέβαια εχω βγει 3-4 φορες από το σπίτι. Για να πάω στο γιατρό, supermarket και μια φορά για καφέ! Και σήμερα πηγαμε με τον αντρα μου να αλλάξουμε από τα Lapin House ρουχα που μας έφεραν δώρο! Αλλάξαμε μέγεθος γιατι είναι κρίμα. Τα πήαρμε για του χρόνου το καλοκαίρι. Φέτος δεν θα προλαβαίναμε να τα χαρούμε πάνω της όλα τα νέα της ρουχαλάκια!!! Πανακριβα βέβαια αλλάάάά πανέμορφα! Της πήρα ενα φορεματακι και πίσω στο ποπο εχει ενα τεραστιο φιόγκο και φρουφρου!!! Απίστευτο φορεματακι!!! Μαζι με το μπλουζακι του 100 ευρώ. Εγω δεν θα χαλουσα τοσα λεφτα να της πάρω τόσο ακριβα ρούχα εκτος αν ήταν κάποια ειδική περίσταση. Αλλά αφού μας τα εφεραν δωρό........ τουλαχιστον τα άλλαξα για του χρόνου που θα περπατάει και θα είναι αφασία με τα φρουφρου!!!!!
Φιλάκια σε όλες κορίτσιααααα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 417472

625ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουν 11, 2011 9:50 am

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας κ απο μενα κοριτσια....!!!Stefy μου με το καλο αυριο να παρετε την ευχουλα σας κ να περασετε καλα στην πρωτη σας βολτουλα....!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 429657
Εμεις επιτελους βγηκαμε εχθες το πρωι κ γυρισαμε σπιτι μας ολοι μαζι..!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 25 536304 Μου ειχε πει απο προχθες η παιδιατρος οτι θα εφτιαχνα το εξιτηριο χθες αλλα δεν ηταν σιγουρη ποτε θα βγουμε κ μολις πηγα χθες το πρωι για το θηλασμο μου ειπε τα ευχαριστα οτι θα βγουμε...!!! μεχρι στιγμης δεν ειχαμε καποιο ιδιαιτερο προβληματακι εκτος απ'το οτι λογω του οτι εχει συνηθησει τοσες μερες στη μοναδα να τρωει με το μπουκαλι,δεν πιανει το στηθος μου...ουτε για πιπιλισμα που λεει ο λογος...απο χθες που ηρθαμε μονο 2 φορες εχει κατσει απο κανενα 15λεπτο το πολυ....κ οχι τιποτα αλλο αλλα μεχρι σημερα την βολεψαμε με τα 2 μπουκαλια που ειχα μαζεψει τις προηγουμενες μερες τωρα τελειωσαν κ πρεπει να βγαζω αναμεσα στα γευματα κ να της το δινω...βρε κοριτσια ομως δεν βγαζω πολυ γυρω στα 25-30 cc κ απ'τα 2 μαζι....φοβαμαι οτι δεν προκειται να κρατησει για πολυ το μαμαδογαλατακι μας...τι να κανω..ειλικρινα επειδη στην πρωτη μου κορη θηλασα 2 μηνες τωρα ηθελα να κρατησει περισσοτερο αλλα δεν βλεπω να τα καταφερνω...πειτε μου καμια γνωμη..!!!οσο για την ζεστη η αληθεια ειναι οτι την εχω μονο με ενα ραντακι φανελακι κ το βραδυ την σκεπασα μ'ενα σεντονακι διπλωμενο στα 2...χθες την ειχα μ'ενα κοντομανικο που ειναι σαν υπνοσακος απο κατω με κορδονι αλλα ειχε πολυ γκρινια κ νομιζω ζεσταινοταν κ ετσι της εβαλα μονο ενα ραντακι κ την σκεπασα...!!!εσυ kateka μου ειναι ισα στις μερες πως την ντυνεις...;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις