Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
514 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 514 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 39]

701ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Ιουλ 06, 2011 2:05 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
victoria καλημερα δεν μου ειπες πως ητανε η εμπειρια σου με τον γιατρο μας???

702ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 3:09 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι νεα κορίτσια? Εγω αδιαθέτησα την ίδια μερα που η μπέμπα εκλεισε τους 2 μήνες! Αμαν ρε παιδι μου!!! Αλλες κοπελες κανει τους ερθει μήνες... εγω στο 2 μηνο και παρα το θηλασμό! Δεν ξέρω... μου εχει πεσει πολυ βαρυς ο συνδυασμος περιοδος + θηλασμος. Και χάνω τόσο αίμα! 1Η φορα τοσο πολύ. Ανα 2 ωρο αλλάζω και πολλες φορες δεν το προλαβαινω λερωνομαι κιολας. Που εγω δεν λερωνόμουν ποτε. Αισθανομαι εξανλημενη. Νομιζω οτι θα πεσω κατω. Δεν κοιμαμαι καλα.. ολη μερα ειμαι στο πόδι... κανουν εργα παντου απο πανω , απο κατω, από διπλα κι ολη μερα ειμαι σαν να μενω σε οικοδομη και τωρα... + την περιοδο. Μεχρι που σκεφτομαι να αποθηλάσω . Αλλα από την άλλη με πιανουν τοσες τυψεις για την μπέμπα... Αλλα ειλικρινα δεν την παλευω. Νομιζω οτι ειμαι στα προθυρα ή του να πέσω κάτω ή του να πηδηξω από κανενα παράθυρο ή να παω και να αρχισω να βριζω όλους γυρω μου! Λέτε να εχω πάθει καταθλιψη ή να είμαι στα όρια? Την μπεμπα μου όμως ακόμη κι οταν με "παιδευει" την λατρευω.... Help... Τι να κανω? Πιστευω οτι ο θηλασμος με επιβαρυνει αρκετα ... Μου προσθετει μεγάλο άγχος σε συνδυασμο με όλα τα αλλα. Μονο τον θηλασμο τόσο καιρο τον αντιμετωπιζα αλλα τωρα... Από την άλλη σκεφτομαι οτι ειναι κριμα να σταματησω να θηλαζω εξ αιτίας άλλων παραγόντων. Εφ οσον ακόμη έχω γαλα και η μπεμπα μου δείχνει να το απολαμβάνει γιανει να της τι κάνω αυτό? Μιωθω οτι θα ειμαι πολυ κακη μανα αν της το κοψω ...

703ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 3:31 am

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:Τι νεα κορίτσια? Εγω αδιαθέτησα την ίδια μερα που η μπέμπα εκλεισε τους 2 μήνες! Αμαν ρε παιδι μου!!! Αλλες κοπελες κανει τους ερθει μήνες... εγω στο 2 μηνο και παρα το θηλασμό! Δεν ξέρω... μου εχει πεσει πολυ βαρυς ο συνδυασμος περιοδος + θηλασμος. Και χάνω τόσο αίμα! 1Η φορα τοσο πολύ. Ανα 2 ωρο αλλάζω και πολλες φορες δεν το προλαβαινω λερωνομαι κιολας. Που εγω δεν λερωνόμουν ποτε. Αισθανομαι εξανλημενη. Νομιζω οτι θα πεσω κατω. Δεν κοιμαμαι καλα.. ολη μερα ειμαι στο πόδι... κανουν εργα παντου απο πανω , απο κατω, από διπλα κι ολη μερα ειμαι σαν να μενω σε οικοδομη και τωρα... + την περιοδο. Μεχρι που σκεφτομαι να αποθηλάσω . Αλλα από την άλλη με πιανουν τοσες τυψεις για την μπέμπα... Αλλα ειλικρινα δεν την παλευω. Νομιζω οτι ειμαι στα προθυρα ή του να πέσω κάτω ή του να πηδηξω από κανενα παράθυρο ή να παω και να αρχισω να βριζω όλους γυρω μου! Λέτε να εχω πάθει καταθλιψη ή να είμαι στα όρια? Την μπεμπα μου όμως ακόμη κι οταν με "παιδευει" την λατρευω.... Help... Τι να κανω? Πιστευω οτι ο θηλασμος με επιβαρυνει αρκετα ... Μου προσθετει μεγάλο άγχος σε συνδυασμο με όλα τα αλλα. Μονο τον θηλασμο τόσο καιρο τον αντιμετωπιζα αλλα τωρα... Από την άλλη σκεφτομαι οτι ειναι κριμα να σταματησω να θηλαζω εξ αιτίας άλλων παραγόντων. Εφ οσον ακόμη έχω γαλα και η μπεμπα μου δείχνει να το απολαμβάνει γιανει να της τι κάνω αυτό? Μιωθω οτι θα ειμαι πολυ κακη μανα αν της το κοψω ...
Koπελια κουυυυλλλλλλ.Ηρέμησε.Δεν ξερεις πόσο σε καταλαβαίνω αλλα ηρεμα.Για την περιοδο υπομονη και γω την Κυριακη σαραντισα ειχα καθαρισει καμια εβδομαδα τελειως και Κυριακη απογευμα μου ρθε αιμα.Παροτι το θηλασμο και γω.Υπομονη μεχρι να στρωσει το σωματακι σου,κοτζαμαν κουκλα εβγαλε αλλοστε.Οσο για το θηλασμο κανε αυτο που εσυ νομιζεις καλυτερο και για σενα και για το μωρο σου. Ξερω πως θα αποφασισεις το καλυτερο,απλα σου επεσαν μαζεμενα,περιοδος θηλασμος,ζεστα και τα σκαψιματα απο εξω.Λιγη υπομονη και θα στρωσουν τα πραγματα,αλλοστε τοσες ειμαστε στην θεση σου λιγο πολυ.Κοιταξε απεναντι σου το μελαχρινακι σου και σιγουρα θα παρεις δυναμη.Φιλακια κοριτσακι!!!!!!

704ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 3:44 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φφφφφφφφφφφφ..... Ωρες ωρες μου φαινοντε βουνό όλα... Αλλά ειναι και στιγμες που κοιταω την μπεμπα μου και αλλαζει ο κοσμος γυρω μου.. Απλα ειμαι τόσο κουρασμενη... Απορω πως τα καταφερνεις εσυ που εχεις και 2ο μπεμπακι... Θελω κι εγω ενα ακομη μωρακι αλλα με σκεφτομαι ετσι οπως ειμαι τωρα να ειχα κι αλλο παιδι... Τι θα κανα?

705ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 4:22 am

Αγγελική32

Αγγελική32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στέφη ό,τι και να πεις και να σκέφτεσαι είσαι δικαιολογημένη. Εχουμε ακόμα τις ορμόνες ό,τι να΄ναι. Η λοχεία δεν τελείωσε. Ηρέμησε και σκέψου ό,τι όλα θα στρώσουν και τα καλύτερα με το παιδί έρχονται. Όσο μεγαλώνει και γίνεται πιο παιδί είναι όλο πιο εύκολα. Λίγο υπομονή. Τον θηλασμό συνέχισέ τον. Το θωρακίζεις το μωρό πραγματικά.

706ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 4:50 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στεφυ μου εχεις δικιο εγω λεω να κανεις αυτο που ειναι καλυτερο για σενα και το μπεμπακι σου..φυσικα και το γαλατακι σου ειναι αναντικαταστατο αλλα και η ψυχολογια σου το ιδιο! κι εγω ηθελα να θηλασω πολυ αλλα η κατασταση δεν με αφηνε στην αρχη ενιωθα τυψεις κι εγω αλλα μετα ηρεμησε η μικρη απο τους εμετους ηρεμησα κι εγω γιατι ημουνα στην τσιτα και η πολυ κουραση δεν παλευεται γιαυτο και θαυμαζω τις μαμαδες που θηλαζουν πολυ καιρο βεβαια ολα ειναι θεμα ανθρωπου και χαρακτηρα οτι μπορει η καθε μανουλα! ηρεμησε και θα τα βρεις με τον καιρο...παντως σε καταλαβαινω...

κοριτσια κι εμενα μου ηρθε περιοδος στις 5 του μηνα εγω παντως χαρηκα γιατι ξεπρηστηκα και αυτο με βοηθαει και στη διατροφη που κανω οσο για τη μπεμπα εχουμε ακομη λιγους κολικους που συνηθως πιανουνε 9μιση με 11 το βραδυ ευτυχως μετα κοιμαται μεχρι τις 7 μπορει και 8 σημερα την ξυπνησα ΕΓΩ στις 10 και μιση! παναγια μου λεω τι επαθε το παιδι και δεν ξυπνησε?? χεστηκα πανω μου αλλα κοιμοτανε η χοντρουλιτσα μου (σιγουρα ομως ηταν τυχαιο το σημερινο) αλλαξαμε και γαλατακι γιατι δεν εκανε κακα να δουμε τωρα πως θα παει κατα τα αλλα καλα! η μονη μου σκεψη ειναι πως θα παω για μπανιο με το μωρο πρεπει να παω πρωι πρωι και μεχρι τις 12 να εχω γυρισει βλεπεις εχω και τη μεγαλη που με εχει φαει θελει να κανει μπανιο και το μεγαλο μου το κοριτσακι... αυτα τα νεα κοριτσακια μου υπομονη σε ενα μηνα ολα θα ειναι καλυτερα και πιστευω θα μπουνε ολα σε καλυτερη σειρα!!!!! φιλακιααααααα! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 315810

707ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 5:42 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η δικιά μου η μπέμπα ειναι 5260!!!! Και πλέον κάνουμε μπανάκι γύρω στις 09:00 και μέχρι τις 10:00 την εχω βάλει για υπνο. Ξυπναει γυρω στις 05:00-06:00 για να φαει και ξανακοιμαται μεχρι τις 09:00. Παρολο που οταν την εβαζα πιο αργα για υπνο κοιμοτανε μεχρι τις 07:00 θέλω να συνηθισει να πεφτει νωρις για υπνο και με το καιρο θα κοιμηθει και μεχρι τις 07:00 παλι. Μαμα κατερινουλα κι εγω θα αλλαξω γαλατακι. Ειδα στο αλλο θεμα που δοκιμασες το Frisolac Comfort. Κι εγω αυτο θα δοκιμασω. Τωρα πινει το απλό το Frisolac και δυσκολευόμαστε αρκετα. Απλά θέλω να μιλησω και με την παιδίατρο.

P.S.Thanks και τις δύο σας για τη συμπαράσταση....

708ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 5:52 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Η δικιά μου η μπέμπα ειναι 5260!!!! Και πλέον κάνουμε μπανάκι γύρω στις 09:00 και μέχρι τις 10:00 την εχω βάλει για υπνο. Ξυπναει γυρω στις 05:00-06:00 για να φαει και ξανακοιμαται μεχρι τις 09:00. Παρολο που οταν την εβαζα πιο αργα για υπνο κοιμοτανε μεχρι τις 07:00 θέλω να συνηθισει να πεφτει νωρις για υπνο και με το καιρο θα κοιμηθει και μεχρι τις 07:00 παλι. Μαμα κατερινουλα κι εγω θα αλλαξω γαλατακι. Ειδα στο αλλο θεμα που δοκιμασες το Frisolac Comfort. Κι εγω αυτο θα δοκιμασω. Τωρα πινει το απλό το Frisolac και δυσκολευόμαστε αρκετα. Απλά θέλω να μιλησω και με την παιδίατρο.

P.S.Thanks και τις δύο σας για τη συμπαράσταση....

με τα κακα εχετε κι εσεις θεμα???
εμενα εκανε κανονικα με αυτο το γαλα ομως περιμενω ακομη μερικες μερες να δω..ειναι πολυ καλη στα κιλα η μπουμπουκα σου αντε κι εγω να δω τη δευτερα ποσο θα ειναι!

υγ. η φωτο ολα τα ευρα!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472

709ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 6:28 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Με τα κακακια ναι εχουμε θέμα. Σε συχνότητα συμφωνα με την παιδιατρο είμαστε καλα. Το προβλημα το δικό μας ειναι οτι μπορει 2-3 μερες να σφιγγεται συνεχεια για να κανει και δεν μπορει και ποναει και κλαιει η καημενούλα. Αλλα κανει ανα 3-4 μερες που συμφωνα με την παιδιατρο δεδομενου οτι πινει κυριως μητρικό γαλά ειναι απολυτα φυσιολογικό. Γι αυτο και μεχρι τωρα δεν ειχα κανει τιποτα. Αλλα την βλέπω οτι παιδεύεται η καημνουλα. Αν ειναι να τη βοηθησει αυτο το γαλα γιατι να μην της το δωσω?

710ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 6:31 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε: Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Με τα κακακια ναι εχουμε θέμα. Σε συχνότητα συμφωνα με την παιδιατρο είμαστε καλα. Το προβλημα το δικό μας ειναι οτι μπορει 2-3 μερες να σφιγγεται συνεχεια για να κανει και δεν μπορει και ποναει και κλαιει η καημενούλα. Αλλα κανει ανα 3-4 μερες που συμφωνα με την παιδιατρο δεδομενου οτι πινει κυριως μητρικό γαλά ειναι απολυτα φυσιολογικό. Γι αυτο και μεχρι τωρα δεν ειχα κανει τιποτα. Αλλα την βλέπω οτι παιδεύεται η καημνουλα. Αν ειναι να τη βοηθησει αυτο το γαλα γιατι να μην της το δωσω?

ναι κι εμενα εκανε ετσι χωρις μητρικο ομως και με βοηθεια απο εμενα..αλλα αυτο που λες πολυ παιδευονται τα κακομοιρουλια γιατι να μην τα βοηθησουμε? να το δοκιμασεις!

711ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 6:34 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα παρω τηλ την παιδιατρο σημερα κιολας. Να της δώσω κατευθείαν μόνο απο αυτό λες ή να το αναμειξω με το κανονικο το Frisolac οπως, απ οτι διαβασα στο αλλο θέμα που ανοιξες, το κανουν καποιες κοπέλες?

712ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 7:30 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Θα παρω τηλ την παιδιατρο σημερα κιολας. Να της δώσω κατευθείαν μόνο απο αυτό λες ή να το αναμειξω με το κανονικο το Frisolac οπως, απ οτι διαβασα στο αλλο θέμα που ανοιξες, το κανουν καποιες κοπέλες?

ναι εσυ μπορεις να το κανεις αυτο που δεν εχει παλλινδρομηση αλλα ρωτα και τον γιατρο απο οτι ειδες αλλες μανουλες το κανουν...

713ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 12:50 pm

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στεφυ μου μη νομίζεις υπάρχουν στιγμές που ειμαί ετοιμη να πέσω απο τα πόδια μου απο την κούραση.Οταν ομως καμαρώνω τις πριγκιπισσες μου μου φευγουν όλα.Κοριτσακια την Τρίτη πηγαμε παιδιατρο,ζηγησε τη μπεμπα και οπως σας ξαναειπα ηταν 4450 (μονο με αποκλειστικο θηλασμο)Η γιατρος ευχαριστημενη αρκετα και πανω που λεγαμε για το θηλασμο τισ αναφερω οτι η μπεμπα ρουφαει τις γροθιες τις και μου λεει να τισς δωσω συμπληρωμα.Παλευω εδω και 2-3 μερες αλα η μπουμπου ανενδοτη.Δεν δεχεται να πιει με το μπουκαλι με τιποτα.Προχθες το βραδυ ήπιε 60ml αλλα μολις τελειωσε το έκανε εμετο.Το απογευμα που την πηρα και της το ανεφερα μου ειπε να αναλαξω γαλα και μου προτεινε καποιο αλλο.Πηγα τις το πηρα και μολις τις εβαλα το μπουκαλι στο στομα εκανε εμετο και το δικο μου που ειχε πιει πιο πριν.Να σημειωσω πως αναγουλιαζει πολυ ευκολα ακόμα και απο την ρόγα μου.Τι να κάνω?Εγω δεν τις ξαναδινω ξενο.Θα συνεχισω τον αποκλειστικο θηλασμο και όταν δω οτι δεν παίρνει το βαρος που πρέπειτοτε θα ξαναπροσπαθήσω για μπουκαλι.Δεν μπορω να την βλεπω να κανει εμετο συνεχεια και τοσο ευκολα.Τι λετε και σεις?

714ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 1:45 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kateka έγραψε:Στεφυ μου μη νομίζεις υπάρχουν στιγμές που ειμαί ετοιμη να πέσω απο τα πόδια μου απο την κούραση.Οταν ομως καμαρώνω τις πριγκιπισσες μου μου φευγουν όλα.Κοριτσακια την Τρίτη πηγαμε παιδιατρο,ζηγησε τη μπεμπα και οπως σας ξαναειπα ηταν 4450 (μονο με αποκλειστικο θηλασμο)Η γιατρος ευχαριστημενη αρκετα και πανω που λεγαμε για το θηλασμο τισ αναφερω οτι η μπεμπα ρουφαει τις γροθιες τις και μου λεει να τισς δωσω συμπληρωμα.Παλευω εδω και 2-3 μερες αλα η μπουμπου ανενδοτη.Δεν δεχεται να πιει με το μπουκαλι με τιποτα.Προχθες το βραδυ ήπιε 60ml αλλα μολις τελειωσε το έκανε εμετο.Το απογευμα που την πηρα και της το ανεφερα μου ειπε να αναλαξω γαλα και μου προτεινε καποιο αλλο.Πηγα τις το πηρα και μολις τις εβαλα το μπουκαλι στο στομα εκανε εμετο και το δικο μου που ειχε πιει πιο πριν.Να σημειωσω πως αναγουλιαζει πολυ ευκολα ακόμα και απο την ρόγα μου.Τι να κάνω?Εγω δεν τις ξαναδινω ξενο.Θα συνεχισω τον αποκλειστικο θηλασμο και όταν δω οτι δεν παίρνει το βαρος που πρέπειτοτε θα ξαναπροσπαθήσω για μπουκαλι.Δεν μπορω να την βλεπω να κανει εμετο συνεχεια και τοσο ευκολα.Τι λετε και σεις?

κατερινακι τον εμετο στον εκανε μια φορα η σου βγαζει σε καθε γευμα?

715ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Ιουλ 08, 2011 3:23 pm

maria 28

maria 28
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοριτσακια γεια σας κ απο μενα....κατεκα μου αν δεν της εχεις ξαναδωσει γαλα με το μπουκαλι ισως την αηδιαζει κ η πιπιλα...η ακομα κ το γαλα....εχουν περιεργη γευση τα ατιμα...εγω προχθες δοκιμασα λιγο απ'της δικιας μου το S-26 κ αηδιασα,απορω πως τα πινουν...παντως υπαρχει μια πιπιλα σιλικονης που μοιαζει με το στηθος στο θεμα της ροης κ του σχηματος,ισως σε βοηθησει.....κ εμεις πηγαμε για ευχουλα την κυριακη κ τη δευτερα παιδιατρο...μια χαρα μας βρηκε ,οπως σας ειχα πει ειμαστε 3,300 κ 50 cm μποι..η γιατρος εμεινε πολυ ευχαρηστημενη... Smile τρωμε κ μαμαδογαλατακι κ ξενο γιατι δεν χορταινουμε.πρωτα τη βαζω στο ενα στηθος μετα απο λιγο κλαψουριζει,τη βαζω κ στο αλλο κ στον τελος τρωμε κ 40-60 απ'το ξενο....παντως αφου καναμε στην γιατρο μας οτι ερωτησεις ειχα σκεφτει μεχρι τοτε μας επετρεψε να φυγουμε για διακοπες κ να κανουμε το εμβολιο οταν γυρισουμε τον αυγουστο,που θα ειμαστε 3 μηνων..ομως στο θεμα υπνου εσας που σας κοιμουνται απο το βραδυ μεχρι της 5-6 σας ζηλευω βρε κοριτσια.εμεις εχουμε κανει τη μερα νυχτα κ τη νυχτα μερα... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 911307 ξεκιναει κατα τις 12.30 με 1 το βραδυ κ ενω ειναι ταισμενη,αλλαγμενη τα παντα ειτε την παιρνεις αγκαλια ειτε την αφηνεις κατω κανει λες κ τη σφαζουνε...κλαιει,γκρινιαζει κ οσο δεν καταλαβαινω το λογο ,τοσο αυτη γκρινιαζει κ εκνευριζομαστε ομαδικως ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 654655 μεχρι της 3-4 περιπου που αρχιζει κ γλαρωνει. μετα ξανασηκωνεται κατα της 7 για γαλα κ μετα μπορει να παει σερι μεχρι της 11 το πρωι...καθε βραδυ το ιδιο προγραμα.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 606100 .χθες ομως παρατηρησα κατα της 3 οτι οταν τη βαλω στο καροτσι της κοιμαται πιο ευκολα κ αποψε την εβαλα κατευθειαν εκει κ κοιμαται. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 587529 ..αυτο ομως με το να κλαιει χωρις εμφανη λογο μου το κανει κ τη μερα....εκτος απ'το οτι εχει μαθει αγκαλια οταν την πιανει αυτο το πραμα ουτε στην αγκαλια δεν σταματαει...τι να την κανω....;;;εχω να κοιμηθω για βραδυ μια βδομαδα περιπου.. Sleep ..αυριο φευγουμε κ εμεις για διακοπες κ επειδη θελουμε να φυγουμε πολυ πρωι την κρατησα εδω στο σαλονι για να αφησω τουλαχιστον τον μπαμπα μας να κοιμηθει κ εγω θα ξαπλωσω λιγο να γλαρωσω ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 850933 τωρα που κοιμαται μιας κ σε κανενα 3ωρο πρεπει να σηκωθουμε...τουλαχιστον μετα θα κοιμηθω στο αμαξι Sleep (οπως παντα)...!! Laughing Laughing Laughing
θα ξαναμιλησουμε συντομα μολις μπορεσω να παρω καρτα για το ιντερνετ στο χωριο για ν πουμε τα νεα μας...!!!μεχρι τοτε υπομονη σε ολες μας κ καλα κουραγια... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 35468 !!!που θα παει θα μεγαλωσουν κ αυτα...!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 4872
φιλακια πολλααααααααα.............!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472

716ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουλ 09, 2011 12:02 am

Αγγελική32

Αγγελική32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κορίτσια κι από μένα. Εγώ ετοιμάζομαι να τον αφήσω για πρώτη φορά μόνο του. Θα πάμε Θεσ/νίκη αυθημερόν γιατί έχω εξετάσεις για το μεταπτυχιακό πουτ κάνω. Έχω μια αγωνία. Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα με το ξένο που θα του δώσει η μαμά μου. Θα σας ενημερώσω. Φιλάκια και καλες διακοπές σε όσες κάνετε ήδη.

717ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουλ 09, 2011 1:55 am

mary karkgiok

mary karkgiok
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Geia sas koritsia...pws pane ta mwrakia,megalwnoun?Emeis phgame ston paidiatro thn pempth kai o mpempakos einai 56 cm kai 4500 kila kai den eimaste akoma 2 mhnwn!!!Einai faganos mou leei!!!Den 8hlazoume,pinei sanilac kai ola mia xara ektos apo tous kolikous pou exoun arxisei na araiwnoun eutuxws!!!Kai liges anagwges pou den einai provlhma mas eipe o giatros.Mou hr8e kai h periodos kai exei krathsei 10 meres mexri twra polu aima,tis prwtes meres oxi toso.An xerei kapoia as mou pei an einai fusiologiko giati den xerw ka8olou!!!Kala mpania!!!!

718ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουλ 09, 2011 2:12 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="mama katerina"

new2eenmommy εσυ εισαι αξια συγχαρητηριων που θηλαζεις οσο θηλαζεις με 2 μωρα γενικα δηλαδη που τα εχεις και τα 2 μικρα μαζι δεν ξερω αν θα αντεχα εγω το λεω... πεσμου κατι οταν κλαινε μαζι τι κανεις?? πωπω και παλι μπραβο σου![/quote]

κλαίω κι εγώ !!!
χαχαχαχα
πραγματι στην αρχή που έτυχε να είμαι εντελώς μόνη κανα δυο φορές κι έκλαιγαν και τα δύο μαζί έτυχε να κλάψω κι εγώ ! Ειδικά όταν μία φορά ενώ είχα τη μικρή στο στήθος προσπάθησα να βάλω τον μικρό στο ριλάξ και πιάστηκε το δαχτυλάκι του στο κλίκ που κάνει το δέσιμο και μας έπιασαν όλους κάτι κλάμματα άστα να πάνε!!!
Ευτυχώς όμως μόνη δε μένω σχεδόν ποτέ . Η μάνα μου έχει βγεί στη σύνταξη και απο το πρωί μέχρι να γυρίσει ο άντρας μου είναι σε μένα!
Αληθεια κορίτσια διακοπές θα πάτε μόνοι σας ή θα πάρετε μαζί γονείς ή πεθερικά για βοήθεια;;;;
Cool

719ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουλ 09, 2011 2:46 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mary μια χαρα ο μπεμπακος σου !! αυτο με την περιοδο δεν το ξερω εμενα κρατησαν 4 μερες κανονικα δεν νομιζω να ειναι κατι αλλα μηπως να επαιρνες τον γυναικολογο σου?..


new2eenmommy χαχα μου πες πως κλαις και συ με τα διδυμα και σε φανταστηκα!! παντως πρεπει να ειναι πολυ τελεια να εχεις και τα 2 νινακια μαζι και σιγουρα χρειαζεσαι βοηθεια εδω εγω με ενα μεγαλο και ενα μικρο οταν ερχεται η μαμα μου το απογευμα της λεω κρατα τα λιγο να βαλω κανα πλυντηριο..! χαχαχα μια χαρα θα αρχισουν τωρα να μας κανουν και τα ωραια τους και θα κατουρηθουμε πανω μας!!! Wink
οσο για τις διακοπες πονεμενο θεμα εμεις δεν θα παμε φετος γιατι ειναι μικρο το μωρο και δεν θελει και ο αντρας μου αν ειχα ομως σπιτι σε κανα χωριο θα πηγαινα..

720ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουλ 09, 2011 11:39 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mary μου εγω εχω τώρα περιοδο και μιλαμε για παααααααααααρααα πολυυυυυ αίμα! Πρωτη φορά στη ζωη μου. Αλλάζω συνεχεια και παλι λερώνομαι! Εγω τώρα ειμαι στην 4η μέρα. Δεν ξερω ποσο θα κρατησει αλλά εχω ακούσει από άλλες κοπέλες οτι συμβαινει να κραταει παραπάνω. Πάντως μην ανησυχεις. Ειναι καλό να φυγει αυτο το αιματάκι να καθαρίσεις.

Μαμα Κατρινούλα σημερα το βραδυ ήπιαμε για 1η φορα Frisolac comfort. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαιο αλλά η μικρή μου έκανε κακακια της την ώρα που έπινε το γάλα!!!! Μετα την πήγα να την αλλάξω .. και εκανε , εκανε , εκανε... δεν σταματαγε. Εβαζα μωρομαντηλα το ενα πάνω στο άλλο μπας και σωσω την κατασταση και δεν γινουν όλα λίμπα!!! Τελικα τα καταφερα. Πιστευω πάντως οτι η μικρη ήταν να τα κανει σήμερα αλλά με το γαλατακι αυτό τη βοηθησε να τα κανει πιο αβίαστα. Θα το συνεχίσουμε! Ειμαι περίεργη τώρα που δεν θα ποναει και δεν θα σφιγγεται ποσες ωρες θα κοιμαται το βραδυ συνεχομενες!!! Να δούμε!

Φιλακια δε όλες + στα μπεμπάκια σας!

721ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Ιουλ 09, 2011 3:18 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:

Μαμα Κατρινούλα σημερα το βραδυ ήπιαμε για 1η φορα Frisolac comfort. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαιο αλλά η μικρή μου έκανε κακακια της την ώρα που έπινε το γάλα!!!! Μετα την πήγα να την αλλάξω .. και εκανε , εκανε , εκανε... δεν σταματαγε. Εβαζα μωρομαντηλα το ενα πάνω στο άλλο μπας και σωσω την κατασταση και δεν γινουν όλα λίμπα!!! Τελικα τα καταφερα. Πιστευω πάντως οτι η μικρη ήταν να τα κανει σήμερα αλλά με το γαλατακι αυτό τη βοηθησε να τα κανει πιο αβίαστα. Θα το συνεχίσουμε! Ειμαι περίεργη τώρα που δεν θα ποναει και δεν θα σφιγγεται ποσες ωρες θα κοιμαται το βραδυ συνεχομενες!!! Να δούμε!

Φιλακια δε όλες + στα μπεμπάκια σας!

μπραβο κοριτσακι ειδες??? πολυ χαρηκα θα ηρεμησει το μικρουλι σου τωρα θα δεις...και μενα τα κανει καλυτερα τωρα δεν το συζητω αλλα κραταω και επιφυλαξεις γιατι στην εβδομαδα πανω φαινεται το γαλα....επισης 2 μερες που το δινω δεν μου εκανε και κολικους τωρα τυχαιο??? δεν ξερω!!!!! ειδομεν!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 417472

722ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Ιουλ 10, 2011 5:49 am

Αγγελική32

Αγγελική32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμείς κορίτσια τα καταφέραμε πήγαμε Θεσ/νίκη, γυρίσαμε και όλα καλά. Βέβαια πλάνταξε ο μικρός την ώρα του γεύματός του γιατί δεν έπαινε με τίποτα μπουκάλι. Μαρτύρησε η μαμά μου. Αλλά κάποια στιγμή η πείνα του τον θέρισε κι εντάξει το ήπιε όλο. Αυτά είναι τα κακά του αποκλειστικού θηλασμού. Μαθαίνει στήθος και δεν πιάνει μπουκάλι. Τέλος πάντων, τέλος καλό, όλα καλά. Razz Κατά τα άλλα σήμερα λιώσαμε εδώ στην Καστοριά. Φαντάζομαι εσείς παρακάτω, έ;

723ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Ιουλ 10, 2011 12:55 pm

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[kατερινακι τον εμετο στον εκανε μια φορα η σου βγαζει σε καθε γευμα?[/quote]Tις σαραντα μέρες που την θηλαζα αποκλειστικα μου το ειχε κανει 3-4 φορες.Οπως εχω ξαναπει αναγουλιαζει και απο την ρογα μου.Αλλα τωρα που προσπαθησα να τις δωσω και συμπληρωμα αηδιαζει απο την πιπιλα και μου τα βγαζει. Οταν την σηκωνω να ρευτει ακουω που ανεβοκατεβαινει το γαλατακι και καποιες φορες πνιγεται και κλαιει.Μαρακι και μενα καποιες φορες ετσι την πιανει και δεν στεκεται πουθενα και κλαιει συνεχεια.Συνηθως οταν κουραζεται.Φιλακια κοριτσια.

724ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Ιουλ 10, 2011 8:46 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Η μπεμπουλ μου εχτες κοιμήθηκε στις 10:10 και την ξύπνησα εγω στις 07:00 γιατί φοβ ήθηκα να την αφήσω κι άλλο νηστική!!!!! Αχ οταν ξυπναει να δείτε τι μου κανει.... Τι νάζια ειναι αυτά!!!! Χαμογελάκια... τεντωματάκια... ήχους ...! Με κοιταει με τις ματαρες της και δεν θέλω τίποτα άλλο στον κόσμο. Γενικότερα επίσης οσοι την βλέπουν την περνάνε για 5-6 μηνών. Περα από την σωματική αναπτυξη, στηρίζει πολύ καλα το κεφαλάκι της και εχει πολύ καλή αντιληψη για την ηλικία της. Η μπουμπουκένια μου!!! Και η ατιμη... εμενα με κοιταει με διαφορετικο τρόπο από οτι κοιταει οοοοοολους του άλλους. Βάζει μια γλύκα στα μάτια!! ΠΟυ να πει και μαμα!!!!! Θα πέσω στα πατώματα!!!! Σημερα θα κάνουμε και το πρώτο μας εμβόλιο! Θα της τρυπήσουν το πωπουδακι της την κακομοιρούλα! Ελπίζω να μην μου κανει πυρετούλη!

725ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 29 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Δευ Ιουλ 11, 2011 3:37 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Η μπεμπουλ μου εχτες κοιμήθηκε στις 10:10 και την ξύπνησα εγω στις 07:00 γιατί φοβ ήθηκα να την αφήσω κι άλλο νηστική!!!!! Αχ οταν ξυπναει να δείτε τι μου κανει.... Τι νάζια ειναι αυτά!!!! Χαμογελάκια... τεντωματάκια... ήχους ...! Με κοιταει με τις ματαρες της και δεν θέλω τίποτα άλλο στον κόσμο. Γενικότερα επίσης οσοι την βλέπουν την περνάνε για 5-6 μηνών. Περα από την σωματική αναπτυξη, στηρίζει πολύ καλα το κεφαλάκι της και εχει πολύ καλή αντιληψη για την ηλικία της. Η μπουμπουκένια μου!!! Και η ατιμη... εμενα με κοιταει με διαφορετικο τρόπο από οτι κοιταει οοοοοολους του άλλους. Βάζει μια γλύκα στα μάτια!! ΠΟυ να πει και μαμα!!!!! Θα πέσω στα πατώματα!!!! Σημερα θα κάνουμε και το πρώτο μας εμβόλιο! Θα της τρυπήσουν το πωπουδακι της την κακομοιρούλα! Ελπίζω να μην μου κανει πυρετούλη!

κι εμεις εχουμε το εμβολιο σε μια ωρα να μαθω και ποσα κιλα ειναι!!!!

εχουν αρχισει τα ναζακαι τωρα κι εμενα τα κανει εγω μια φορα την αφησα μεχρι τις 10 και μιση να κοιμηθει μετα ξυπνησε μονη της και εφαγε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις