Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
391 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 391 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 27 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 39]

376ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Απρ 08, 2011 1:59 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσακια μου!!!!!! ποσο χαιρομαι που μαζευτηκαμε παλι ολες!!! σας διαβαζω και ανακουφιζομαι που εχουμε ΟΛΕΣ τα ιδια συμπτωματα! γελασα με τη μπριζολα στεφυ ετσι ακριβως ειναι χαχαχαχα!!!!!! εγω αρχιζω το παιρνω πιο θετικα το θεμα του τοκετου γιατι αρχιζω και ΔΕΝ την παλευω και θελω να ελευθερωθω!!!!!! σημερα μπηκα επισημα στο μηνα μου (μαζι με τη blackrose Wink ) και τωρα πια ολοι περιμενουμε τη μπεμπα..η κορη μου λεει μαμα το πασχα μου ειχες πει οτι θα ερθει το μωρο ηρθε το πασχα??? αχαχαχχαχα!!! εχτες ειδα και κατι αλλο διαβαζα το βιβλιο της Αννας πατσουρου για το θηλασμο (ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ) και ποναγε το στηθος μου και οταν αγγιξα τις θηλες μου εβγαινε γαλα Shocked πωπω η δελτα της γειτονιας!!!! θελω τοσο πολυ να θηλασω ειναι φανταστικα αυτα που λεει το βιβλιο και τοσα τα οφελη για το μωρο και μετα για εμας! να το προσπαθησουμε κοριτσια κι ας μην εχουμε την καταλληλη ενημερωση εδω στην Ελλαδα ειναι οτι πιο υπεροχο μπορουμε να ζησουμε!!! μου φερανε και φυσικο κερι μελισσας και εφτιαξα και κηραλοιφη που ειναι ενα κι ενα για τις πληγωμενες θηλες και για το πωπουδακι του μωρου μου εβαλα σε 2 βαζακια και το ενα θα το παρω στο νοσοκομειο! αντε κοριτσια μετα αυτα θα λεμε οταν με το καλο περασουμε το σταδιο της γεννας!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 564595 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 564595 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 315810 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 315810

377ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Απρ 08, 2011 3:00 am

Ηλιοδωρα

Ηλιοδωρα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κουκλιτσες!!! Ολες λιγο πολυ με τα παραπονακια μας!! Ο αντρας μου με ακουει ολη μερα να λεω πως νοιωθω και δεν βαριεται...ευτυχως! Laughing Laughing Laughing
Blackrose μου, το πρωτο μπεμπακι ειναι και για μενα!! Ειμαι πολυ χαρουμενη, σε ευχαριστω για τις ευχες σου!! I love you Να τα καλοδεχτουμε!!
Κατερινα μου καλημερα! Κι εσυ στον 9ο!! Να πανε ολα μια χαρα I love you !! Εγω θελω λιγες μερες ακομη! Τον 1ο τομο της Πατσουρου τον διαβασα ολο πριν 1 μηνα περιπου! Και ναι εφτιαξα κι εγω κεραλοιφη! Ο θηλασμος ειναι ο,τι καλυτερο για τα μωρακια μας. Εχω ξεκινησει και φτιαχνω και επιθεματα για το στηθος, απο παλια φανελακια! Κι αυτο το βρηκα μεσα στο βιβλιο! Very Happy
Στεφυ μου θα τα λεμε και μετα, μαθαινουμε πολλα συζητωντας μεταξυ μας!! Very Happy
Κateka μου εγω βαλιτσακι για το μαιευτηριο ακομη δεν εφτιαξα. Θα το κανω μολις επιστρεψω Αθηνα σε 1 εβδομαδα! Ειμαστε στο χωριο μας!! Ολα τα αλλα ειναι υπο ελεγχο!
Victoria, Νεφελη και Αλεξανδρα με το καλο και για εσας τα μωρακια σας, δεν ειχαμε ξαναμιλησει!! Smile
Να περνατε ολες οσο γινεται πιο ομορφα!! Οταν θα γεννησουμε θα εχουμε τα μπεμπακια μας, αλλα οχι πια κοιλιτσες!! Εμενα θα μου λειψει αυτη η περιοδος νομιζω κι ας γκρινιαζω καποιες φορες!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 Laughing Laughing Laughing

378ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Απρ 08, 2011 4:09 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια θέλω κι εγω κεραλοιφή!!! Είναι δύσκολο να τη φτιάξω? Και πως χρησιμοποιείται? Την βάζεις πριν ή μετά το θηλασμό? Και για πόσο την αφήνεις? Υπάρχει και έτοιμη στο εμπορίο? Εγω έχω πάρει μια κρέμα για τις θηλες από 100% λανολίνη.

379ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Παρ Απρ 08, 2011 4:19 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Κορίτσια θέλω κι εγω κεραλοιφή!!! Είναι δύσκολο να τη φτιάξω? Και πως χρησιμοποιείται? Την βάζεις πριν ή μετά το θηλασμό? Και για πόσο την αφήνεις? Υπάρχει και έτοιμη στο εμπορίο? Εγω έχω πάρει μια κρέμα για τις θηλες από 100% λανολίνη.

stefy ειναι πανευκολο αρκει να βρεις φυσικο κερι μελισσας οχι ομως του εμποριου γιατι πιθανον να εχει παραφινη μεσα προσπαθησε να βρεις απο μελισσοκομο αγνο φυσικο κερι εγω η αληθεια ειναι παιδευτηκα λιγο αλλα απο γνωστους βρηκα! εχτες την εφτιαξα..χρειαζεται 1 κουταλακι του γλυκου (και λιγο παραπανω) φυσικο κερι μελισσας και 150ml ελαιολαδο λιωνεις το κερι σε μπεν μαρι μετα βαζεις και το λαδι ανακατευεις λιωνουνε ολα μαζι και μετα το βαζεις σε γυαλινο βαζακι εγω τα χωρισα σε 2 βαζακια το ενα να το παιρνω μαζι και το αλλο για το σπιτι! βοηθαει ΤΡΟΜΕΡΑ στις θηλες τις πληγωμενες και δεν χρειαζονται πλυσιμο οι θηλες μπορει να το φαει και το μωρο επισης ειναι τελειο για τα συγκαματα και για εμας σε περιπτωση καψιματος!!! ειναι τελεια!!!!!
Ηλιοδωρα το ειδα με τα επιθεματα καλη ιδεα και αυτη θα κοιταξω μηπως φτιαξω κι εγω!!! θα το παλεψω πολυ με το θηλασμο γιατι τη κορη μου τη θηλασα μονο 40 μερες!!! εγω αυτο που καταλαβα απο το βιβλιο ειναι πως πρεπει να εχεις υπομονη και θετικη σκεψη γιατι ειναι λιγο μανικι στην αρχη μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος μπορει δηλαδη να εισαι ξυπνια και το μωρο να θηλαζει 18 ωρες το 24ωρο! Shocked ειδομεν!

380ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Απρ 09, 2011 12:17 pm

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα στις φιλες μου ολες εδω......

εγω παντως εχτες κοριτσια τετοια ωρα ημουν στην κλινικη με τοκογραφο για 8 ολοκληρες ωρες και με συσπασεις ανα 4 εως 5 λεπτα μετριας και λιγο πιο δυνατης εντασης...αλλα υποφερτου σημειου.......
ολα αυτα απο αγχος...απο τι ναπω.....ανοιξα θεμα στα διαφορα αν θελετε να με βοηθησετε....

το θεμα ειναι στα :

Είμαι έγκυος! » Γενικά » Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 56 ΗΜΕΡΩΝ ΤΟΥ ΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ!!!!!!!

σημερα βγηκα αποτην κλινικη......τραβηξα αρκετα εχτες....αλλα τελικα ο γιατρος ειπε οτι εφοσον ειμαι κλειστη απο κατω και το μωρο ακομη ψηλα να ξεκουραστω λιγο και την τριτη θα με δει και παλι.....εχω πονακια και θα εχω ειπε και συσπασεις αλλα να μηνα ανησυχω αν συμβει κατι πιο εντονο παω κλινικη.......μου φαινεται θα μας ερθει ο μπεμπακος πιο νωρις απο οτι περιμενουμε......

απλα εχτες ημουν χαλια......και να φανταστειτε ετσι απροοπτα που με επιασε πηγα αρων αρων και δεν ειχα τιποτα απολυτως μαζι μου...!!! αυτα ειναι που λενε!! Sad

381ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Σαβ Απρ 09, 2011 1:44 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα σοβαρα μιλας περασες τετοιο πραγμα??? μη συγχυζεσαι ρε συ εχεις 100% δικιο και εγω στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν στην επιθεωρηση εργασιας εκει θα σε κατατοπισουν πιο καλα απο ολους!!!!!
και ηρεμια σκεψου τον μπεμπουκο σου και γραψτους ολους!!!!! τωρα αμα εκεινος βιαζεται να βγει με το καλο να τον υποδεχτεις!!! αλλα ηρεμησε και ξεκουρασου καλο ειναι να περασει αλλη μια με δυο εβδομαδες!!! φιλακια!

382ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Απρ 10, 2011 3:11 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:καλα σοβαρα μιλας περασες τετοιο πραγμα??? μη συγχυζεσαι ρε συ εχεις 100% δικιο και εγω στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν στην επιθεωρηση εργασιας εκει θα σε κατατοπισουν πιο καλα απο ολους!!!!!
και ηρεμια σκεψου τον μπεμπουκο σου και γραψτους ολους!!!!! τωρα αμα εκεινος βιαζεται να βγει με το καλο να τον υποδεχτεις!!! αλλα ηρεμησε και ξεκουρασου καλο ειναι να περασει αλλη μια με δυο εβδομαδες!!! φιλακια!


ναι αυτο λεω κι εγω ας φαμε καμια εβδομαδα ακομη απο τον ενατο καμια δεκαρια μερες.....αλλα αν ειναι να βγει ας βγει!!!!ο καημενος ο ντρας μου ετρεχε να μου παρει νυχτικακια εσωρουχα ...ολοι μπηκαν σε εγρηγορση ,πετσετες κτλ!!! αλλα τσαμπα τρεξιμο....παντως οτι περασα πιστευω ηταν απο το τρομερο αγχος και ταραχη μου απο αυτο που εγινε με την δουλεια μου.και ο εντονος στομαχοπονος ισως να προκαλεσε και τις συσπασεις......! δεν θα το αφησω το θεμα αυριο κιολας θα κινηθω να δω τι χαρτια μπορω να βρω και να παω να τους τα δωσω να τα βαλουν κορνιζα. Twisted Evil

εσυ μαμα κατερινα καλα εισαι?? ολες εδω ,βλεπω κι αλλες μανουλες μαζευτηκαν παραπανω!!! αντε να τα λεμε τωρα που κοντευουμε!! Smile

383ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Απρ 10, 2011 3:14 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντως απο συσπασεις καλα παω....εχω πονακια...και ιδιως χαμηλα και κολπικα......οταν σηκωνομαι δε, να περπατησω, ποναω και νιωθω οτι θα μου πεσει η κοιλια.....τι λετε την βγαζω την εβδομαδα..? ας πανε ολα καλα τελοσπαντων να δω το μπεμπακι και να χαρω λιγο...γιατι ψυχολογικα με επηρεασαν και στεναχωρεθηκα πολυ,απο τους ρου.....νους!!

384ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Απρ 10, 2011 3:25 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:παντως απο συσπασεις καλα παω....εχω πονακια...και ιδιως χαμηλα και κολπικα......οταν σηκωνομαι δε, να περπατησω, ποναω και νιωθω οτι θα μου πεσει η κοιλια.....τι λετε την βγαζω την εβδομαδα..? ας πανε ολα καλα τελοσπαντων να δω το μπεμπακι και να χαρω λιγο...γιατι ψυχολογικα με επηρεασαν και στεναχωρεθηκα πολυ,απο τους ρου.....νους!!

οτι ειναι να γινει θα γινει απλα εχτες συγχυστηκες πολυ γιαυτο ειχες συνεχεις συσπασεις!!! ηρεμησε!!! κι εγω χαλια ειμαι με συσπασεις και πονους περιοδου και αυτος ο πονος στη λεκανη ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ποναω πολυ!!!! εγω θελω να παρω καμια βδομαδα μιαμιση ακομη επειδη ειναι μικρη η μπουμπου μου αλλα αμα θελει να βγει σιγα μη με ρωτησει!!!! Very Happy

επισης εχτες στεναχωρεθηκα γιατι διαβασα πως εκλεισε το νοσοκομειο που ειναι να γεννησω Shocked και τωρα περιμενω τον αντρα μου να σχολασει να παρουμε τηλεφωνο γιατι αμα με πιασει τιποτα που θα παω??? και απελπιστηκα γιατι ο γιατρος μου ειναι σε αυτο που ειναι δημοσιο και σε αλλα 2 ιδιωτικα που εγω ομως δεν εχω τη δυνατοτητα να παω και ουτε και θελω!!! ουφφ πραγματικα εχω αγχωθει πολυ τωρα!!!! Crying or Very sad

385ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Απρ 10, 2011 4:54 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
blackrose έγραψε:παντως απο συσπασεις καλα παω....εχω πονακια...και ιδιως χαμηλα και κολπικα......οταν σηκωνομαι δε, να περπατησω, ποναω και νιωθω οτι θα μου πεσει η κοιλια.....τι λετε την βγαζω την εβδομαδα..? ας πανε ολα καλα τελοσπαντων να δω το μπεμπακι και να χαρω λιγο...γιατι ψυχολογικα με επηρεασαν και στεναχωρεθηκα πολυ,απο τους ρου.....νους!!

οτι ειναι να γινει θα γινει απλα εχτες συγχυστηκες πολυ γιαυτο ειχες συνεχεις συσπασεις!!! ηρεμησε!!! κι εγω χαλια ειμαι με συσπασεις και πονους περιοδου και αυτος ο πονος στη λεκανη ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ποναω πολυ!!!! εγω θελω να παρω καμια βδομαδα μιαμιση ακομη επειδη ειναι μικρη η μπουμπου μου αλλα αμα θελει να βγει σιγα μη με ρωτησει!!!! Very Happy

επισης εχτες στεναχωρεθηκα γιατι διαβασα πως εκλεισε το νοσοκομειο που ειναι να γεννησω Shocked και τωρα περιμενω τον αντρα μου να σχολασει να παρουμε τηλεφωνο γιατι αμα με πιασει τιποτα που θα παω??? και απελπιστηκα γιατι ο γιατρος μου ειναι σε αυτο που ειναι δημοσιο και σε αλλα 2 ιδιωτικα που εγω ομως δεν εχω τη δυνατοτητα να παω και ουτε και θελω!!! ουφφ πραγματικα εχω αγχωθει πολυ τωρα!!!! Crying or Very sad

Να παρεις τηλ. να μαθεις να ξερεις, γιατι μερες μετρας κι εσυ οπως κι εγω κατερινα μου.....και τα αλλα 2 ιδιωτικα??? ωχ....ευχομαι να ειναι αναληθες οτι διαβασες....αλλα οτι και να γινει να βρεθει μια λυση , που σιγουρα θα βρεθει....να μιλησεις και με τον γιατρο σου μην αγχωνεσαι κι εσυ αμαν Razz Razz ...!θα σε αρχησω τωρα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 311356 Razz Razz

386ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Απρ 10, 2011 4:56 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μα κανω κατι λαθη ορθογραφικα που οταν διαβαζω μετα τις απαντησεις λεω ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 606100 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 606100 χιχιχιχι η εγκυμοσυνη φταιει!

387ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Απρ 10, 2011 5:13 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:μα κανω κατι λαθη ορθογραφικα που οταν διαβαζω μετα τις απαντησεις λεω ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 606100 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 606100 χιχιχιχι η εγκυμοσυνη φταιει!

χαχαχαχααχχαχα ρε εισαι τρελαρα γιαυτο σε παω!!! οταν παω Σερρες καποια στιγμη και μιλαμε ακομη θα περασω να σου πω εστω ενα γεια!!!!!!!

388ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Κυρ Απρ 10, 2011 5:20 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
blackrose έγραψε:μα κανω κατι λαθη ορθογραφικα που οταν διαβαζω μετα τις απαντησεις λεω ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 606100 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 606100 χιχιχιχι η εγκυμοσυνη φταιει!

χαχαχαχααχχαχα ρε εισαι τρελαρα γιαυτο σε παω!!! οταν παω Σερρες καποια στιγμη και μιλαμε ακομη θα περασω να σου πω εστω ενα γεια!!!!!!!


εισαι καλα? εννοειται αυτο!!!!! Very Happy τι γεια? καφε ,κουτσομπολιο απο ολαααα!!! χαχαχαχα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994

389ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Δευ Απρ 11, 2011 1:36 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου που ειστε? ολα καλα? μηπως εχουμε κανενα ευχαριστο???
αχ κοριτσια εγω ποναω παρα πολυ στο ηβικο οστο παιρνω και μπουσκοπαν αλλα δεν περναει αφου καταλαβαινω που κανει κρακ κρακ χριστε μου με εχει πεθανει λετε να αργησω ακομη??? και τα πονακια περιοδου και οι συσπασεις καλα κρατουν!!! το σκ παω για υπερηχο αντε να δουμε τι γινεται!!!!!
επισης δεν ξερω τι γινεται και με το αρεταιειο θελω να συζητησω και αυτο με το γιατρο μου γιατι δεν θελω με τιποτα να γεννησω αλλου Twisted Evil αντε υπομονηηηηηηη!

390ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Δευ Απρ 11, 2011 9:41 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πω πω γκαντεμια βρε Κατερίνα !!! Δεν μπορουσες να τον παρεις ενα τηλ τον γιατρο σου να ενημερωθείς?? Μην το αφήσεις τελευταια στιγμη. Εμένα προς το παρόν πονάνε πάρα πολυ τα κόκκαλα της λεκάνης μου! Και μερικές φορές έχω πόνους σαν περιόδου! Αλλά δεν το βλέπω να γεννάω σύντομα. Νομίζω οτι η μπέμπα θα τον πάρει τον χρόνο της. Αφού μεχρι τώρα δεν είχα καθόλου συσπάσεις... ή τουλάχιστον δεν κατάλαβα να είχα. Σε λιγότερο από εβδομάδα... την Δευτέρα για την ακρίβεια μπαίνω στον μήνα μου! Το κοριτσάκι μου πλέον το αισθάνομαι τεράστιο στην κοιλιά μου! Την Πέμπτη έχω πάλι ραντεβού με το γιατρό. Σύμφωνα με τους ρυθμούς που παιρνει βάρος πιστευω οτι την Πέμπτη θα είναι γύρω στα 2600 ίσως και λίγο παραπάνω. Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΕΝΙΑ ΜΟΥ!!! Πρεέπει να είναι και μαγουλού!!!! Οταν προσπαθούσαμε να την βγάλουμε φωτο λίγο που καταφέραμε να την δούμε ετσι μας φάνηκε... ουτε είχε μαγουλάκια !!!Αχ τρελαινομαι!!! Ανυπομονώ παααρα πολύ πλεόν!!! Δόξα το θεό τον φάγαμε και τον 8ο μήνα οπότε δεν εχω να περιμένω τιποτα άλλο τώρα!!! ΌΛα είναι έτοιμα !!!

Κουραγιο κορίτσια... που θα πάει!!! Θα έρθει η ώρα!!!! Και μετα θα λέμε αχ να τα ξαναβάζαμε για λίγο μεσα μας να είναι ήρεμα!!!! Χαχαχχα!!! Κουράγιο περνούν οι μέρες!

391ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τρι Απρ 12, 2011 2:09 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Πω πω γκαντεμια βρε Κατερίνα !!! Δεν μπορουσες να τον παρεις ενα τηλ τον γιατρο σου να ενημερωθείς?? Μην το αφήσεις τελευταια στιγμη. Εμένα προς το παρόν πονάνε πάρα πολυ τα κόκκαλα της λεκάνης μου! Και μερικές φορές έχω πόνους σαν περιόδου! Αλλά δεν το βλέπω να γεννάω σύντομα. Νομίζω οτι η μπέμπα θα τον πάρει τον χρόνο της. Αφού μεχρι τώρα δεν είχα καθόλου συσπάσεις... ή τουλάχιστον δεν κατάλαβα να είχα. Σε λιγότερο από εβδομάδα... την Δευτέρα για την ακρίβεια μπαίνω στον μήνα μου! Το κοριτσάκι μου πλέον το αισθάνομαι τεράστιο στην κοιλιά μου! Την Πέμπτη έχω πάλι ραντεβού με το γιατρό. Σύμφωνα με τους ρυθμούς που παιρνει βάρος πιστευω οτι την Πέμπτη θα είναι γύρω στα 2600 ίσως και λίγο παραπάνω. Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΕΝΙΑ ΜΟΥ!!! Πρεέπει να είναι και μαγουλού!!!! Οταν προσπαθούσαμε να την βγάλουμε φωτο λίγο που καταφέραμε να την δούμε ετσι μας φάνηκε... ουτε είχε μαγουλάκια !!!Αχ τρελαινομαι!!! Ανυπομονώ παααρα πολύ πλεόν!!! Δόξα το θεό τον φάγαμε και τον 8ο μήνα οπότε δεν εχω να περιμένω τιποτα άλλο τώρα!!! ΌΛα είναι έτοιμα !!!

Κουραγιο κορίτσια... που θα πάει!!! Θα έρθει η ώρα!!!! Και μετα θα λέμε αχ να τα ξαναβάζαμε για λίγο μεσα μας να είναι ήρεμα!!!! Χαχαχχα!!! Κουράγιο περνούν οι μέρες!

γεια σου στεφυ μου τον πηρα τον γιατρο θα τον δω το σκ να τα πουμε γιατι μπορει τελικα να μην ειναι και τιποτα και να ξανα λειτουργησει κανονικα!!!! αντε να δω και μενα ποσο χοντρυνε η δικια μου και μενα με εχει πιασει μια ανυπομονησια που δεν λεγεται αλλα ο πονος ειναι αυτος που με κανει να θελω να γεννησω,,,ποναωωωωω!!!!!!!! υπομονη ολο αυτο λεω!!!!!!

392ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τρι Απρ 12, 2011 9:41 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πονατε εσεις ε ποναω κι εγω και συμπασχουμε!!!!

οι συσπασεις συνεχιζονται...σημερα εκανα τις εξετασεις ολες ,πηγαμε και στο γιατρο και ειδαμε τον παιδαρο....που βιαζεται να βγει!!!!
μας ειπε ο γιατρος να ειμαστε προετοιμασμενοι λογω συνεχων συσπασεων που εχω ...και αν με ξαναπιασουν ανα 5 λεπτα να παω προς ολοταχως για κλινικη!η θεση του μπεμπη ειναι οπως πρεπει με μια ελαχιστη κλιση στο κεφαλακι του στο πλαι! ειναι καπου 3100!!! τσουπωτος για την εβδομαδα του ειπε ο γιατρος! μιλησαμε για επισκληριδιο(που θελω να κανω) και για δωματιο,τοκετο και απλα αναμενουμε τωρα!

πονους εχω που μερικες φορες με καθηλωνουν και δεν μπορω να κανω βημα.......συσπασεις μετριας -χαμηλης εντασεως.....επομενως να παρω λιγες μερες ακομη καλο ειναι....!! η κοιλια μου δε αν σηκωθω ,κατω χαμηλα νιωθω 100 κιλα βαρος.....αλλα υπομονη.....κοριτσια φτανουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

393ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τρι Απρ 12, 2011 9:38 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:πονατε εσεις ε ποναω κι εγω και συμπασχουμε!!!!

οι συσπασεις συνεχιζονται...σημερα εκανα τις εξετασεις ολες ,πηγαμε και στο γιατρο και ειδαμε τον παιδαρο....που βιαζεται να βγει!!!!
μας ειπε ο γιατρος να ειμαστε προετοιμασμενοι λογω συνεχων συσπασεων που εχω ...και αν με ξαναπιασουν ανα 5 λεπτα να παω προς ολοταχως για κλινικη!η θεση του μπεμπη ειναι οπως πρεπει με μια ελαχιστη κλιση στο κεφαλακι του στο πλαι! ειναι καπου 3100!!! τσουπωτος για την εβδομαδα του ειπε ο γιατρος! μιλησαμε για επισκληριδιο(που θελω να κανω) και για δωματιο,τοκετο και απλα αναμενουμε τωρα!

πονους εχω που μερικες φορες με καθηλωνουν και δεν μπορω να κανω βημα.......συσπασεις μετριας -χαμηλης εντασεως.....επομενως να παρω λιγες μερες ακομη καλο ειναι....!! η κοιλια μου δε αν σηκωθω ,κατω χαμηλα νιωθω 100 κιλα βαρος.....αλλα υπομονη.....κοριτσια φτανουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

αντε φιλεναδα λες να κανεις πασχα με το γιο σου!??! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994

394ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τρι Απρ 12, 2011 9:42 pm

dimitra77


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αντε με το καλοοοοοο τι πιο ςραιο δωρο πασχαλιατικα?????με ενα πονο και ολα καλα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994

395ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Απρ 13, 2011 9:43 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
blackrose έγραψε:πονατε εσεις ε ποναω κι εγω και συμπασχουμε!!!!

οι συσπασεις συνεχιζονται...σημερα εκανα τις εξετασεις ολες ,πηγαμε και στο γιατρο και ειδαμε τον παιδαρο....που βιαζεται να βγει!!!!
μας ειπε ο γιατρος να ειμαστε προετοιμασμενοι λογω συνεχων συσπασεων που εχω ...και αν με ξαναπιασουν ανα 5 λεπτα να παω προς ολοταχως για κλινικη!η θεση του μπεμπη ειναι οπως πρεπει με μια ελαχιστη κλιση στο κεφαλακι του στο πλαι! ειναι καπου 3100!!! τσουπωτος για την εβδομαδα του ειπε ο γιατρος! μιλησαμε για επισκληριδιο(που θελω να κανω) και για δωματιο,τοκετο και απλα αναμενουμε τωρα!

πονους εχω που μερικες φορες με καθηλωνουν και δεν μπορω να κανω βημα.......συσπασεις μετριας -χαμηλης εντασεως.....επομενως να παρω λιγες μερες ακομη καλο ειναι....!! η κοιλια μου δε αν σηκωθω ,κατω χαμηλα νιωθω 100 κιλα βαρος.....αλλα υπομονη.....κοριτσια φτανουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

αντε φιλεναδα λες να κανεις πασχα με το γιο σου!??! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994

dimitra77 έγραψε:αντε με το καλοοοοοο τι πιο ςραιο δωρο πασχαλιατικα?????με ενα πονο και ολα καλα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994







αχ λετεεεεε???????????μωρε λεμε πες ....αλλα μην ειναι καψονια αυτα και με τραβηξει περα ως περα και μετα να με δειτε να αρχιζω μουρμουρα του τυπου..<< ποτε θα βγει ???? >> χαχαχα.....

οπως και να εχει: ειμαστε κοντα τρωμε την ουρα ! και συντομα θα εχουμε μωρακια αγκαλια!!!!!


(εκανα ποιημα....!!! τυχαιο? δεν νομιζω!) ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994

396ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Απρ 13, 2011 10:15 am

Kateka

Kateka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Koritsares kalispera!Pos ta pate me ta kouragia?Ipomoni kai go san ta dika sas.Exo barinei,me ponaei mesi.Kai go exo kairo akomi.Mama katerina kai blacroce mpikate teliki eutheia e?Me to kalo koritsares.Na doume poios einai poio biastikos o mpempis i i mpempa?Kali dinami katarxin se esas tis dio kai kali ipomoni se emas pou exoume akoma.

397ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Απρ 13, 2011 10:52 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kateka έγραψε:Koritsares kalispera!Pos ta pate me ta kouragia?Ipomoni kai go san ta dika sas.Exo barinei,me ponaei mesi.Kai go exo kairo akomi.Mama katerina kai blacroce mpikate teliki eutheia e?Me to kalo koritsares.Na doume poios einai poio biastikos o mpempis i i mpempa?Kali dinami katarxin se esas tis dio kai kali ipomoni se emas pou exoume akoma.


εσυ ομορφια σε ποια εβδομαδα εισαι??? να εχεις και εσυ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! η τελικη ευθεια παντως σε βαζει και σε φουλ αγωνια!!!!!! ειδες με την μαμα κατερινα παμε μαζι να δουμε ποιος θα βγει πρωτος-η!!!!!! Razz Razz Razz


απο βαρος κοριτσια πως πατε?? εγω ειμαι στα +16 και εχω κολλησει σε αυτα και δεν εβαλα καθολου εδω και 2 βδομαδες...ελπιζω να ειναι ως εδω...και αν τα διατηρησω βλεπω να επανερχομαι γρηγορα!!!!κυτταριτιδα ελαχιστη διακρινω...ραγαδα μηδεν δοξα το θεο! πρηξιμο μονο στα γονατα εχω και στα ποδια..το προσωπο μου δεν θα το λεγα οτι επηρεαστηκε!!!η κοιλια μου να δω που θα φτασει!!!!!
ο μπεμπης μου χαλαρα μου δινει κατι κλωτσιες!!!! κατι στριφογυρισματα....μουρλια!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

398ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Απρ 13, 2011 11:26 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
blackrose έγραψε:
Kateka έγραψε:Koritsares kalispera!Pos ta pate me ta kouragia?Ipomoni kai go san ta dika sas.Exo barinei,me ponaei mesi.Kai go exo kairo akomi.Mama katerina kai blacroce mpikate teliki eutheia e?Me to kalo koritsares.Na doume poios einai poio biastikos o mpempis i i mpempa?Kali dinami katarxin se esas tis dio kai kali ipomoni se emas pou exoume akoma.


εσυ ομορφια σε ποια εβδομαδα εισαι??? να εχεις και εσυ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! η τελικη ευθεια παντως σε βαζει και σε φουλ αγωνια!!!!!! ειδες με την μαμα κατερινα παμε μαζι να δουμε ποιος θα βγει πρωτος-η!!!!!! Razz Razz Razz


απο βαρος κοριτσια πως πατε?? εγω ειμαι στα +16 και εχω κολλησει σε αυτα και δεν εβαλα καθολου εδω και 2 βδομαδες...ελπιζω να ειναι ως εδω...και αν τα διατηρησω βλεπω να επανερχομαι γρηγορα!!!!κυτταριτιδα ελαχιστη διακρινω...ραγαδα μηδεν δοξα το θεο! πρηξιμο μονο στα γονατα εχω και στα ποδια..το προσωπο μου δεν θα το λεγα οτι επηρεαστηκε!!!η κοιλια μου να δω που θα φτασει!!!!!
ο μπεμπης μου χαλαρα μου δινει κατι κλωτσιες!!!! κατι στριφογυρισματα....μουρλια!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

χαχαχαχα να στε καλα βρε κοριτσια μεσα στον πονο μου ευτυχως σας εχω παρεα!!! kateka τι κανεις κι εσυ υπομονη ε? δεν εχεις πονακια??? εγω δεν εχω πολλες συσπασεις πια δεν ξερω τι γινεται αλλα ο πονος στη λεκανη ειναι αφορητος δεν μπορω να περπατησω!
blackrose νομιζω θα δεις πρωτη το γιο σου τα αγορακια βγαινουν και πιο μεγαλα και δεν θα αργησει το νινακι σου!!! αχ εχω τοση αγωνια οχι μονο για μενα αλλα και για εσας!!!!!! ειμαι χαρουμενη που θα γεμισουμε νινακια!!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 215994

399ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Τετ Απρ 13, 2011 10:35 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ σήμερα θα πάω πάλι να δω την μπεμπούλα μου! Την Δευτέρα πρώτα ο Θεός μπαίνω στον μήνα μου αλλά την κόβω να τον παίρνει τον χρόνο της η μικρή.. Σαν την Σκορδά θα γίνω κι εγω που ολοι παρακαλάνε να γεννήσει!!! Εχω προβλημα με τον ύπνο μεγάλο. Δεν μπορω να βολευτω, στριφογυρναω , πηγαινω πλεον τουλαχιστον 2-3 φορες μέσα στη νύχτα τουαλετα κι όλα αυτα εχουν ως αποτελεσμα από ενα σημειο και μετα να μην με ξαναπαιρνει ο ύπνος. Πόσες φορες άλλωστε μπορεί να ξυπνήσει ένας άνθρωπος και να ξανακοιμηθει???? Εγω ήδη ανυπομονώ να γεννήσω. Τόσο που σκεφτομαι αν η μπεμπα δεν το αποφασίσει τελος του μήνα 30/4 να πάω να γεννήσω με πρόκληση. Είναι και πιο βολικό για μένα καθώς λόγο επαγγέλματος του αντρα μου φοβαμαι πολύ μήπως μου ερθει να γεννήσω κάποια στιγμη που θα και είμαι τελείως μόνη μου!!! Θα εχει παρει ήδη 2 εβδομάδες η μπέμπα απο τον 9ο οπότε απο θέμα αναπτυξης και βάρους θα είναι οκ.

Η κοιλιά μου είναι χάλια!!! Εκτος οτι έχω κάνει ραγάδες ο αφαλός μου ειναι μελανιασμένος και σαν χτυπημένος!!! Είναι σαν να τον έχω γδάρει κι εχει βγει και προς τα εξω! Εν τω μεταξλυ είμαι από τους ανθρώπους που πριν μέινω έγκυος ουτε καν αγγιζα τον αφαλό μου. Ανατρίχιαζα. Πως άλλοι ανθρωποι ανατριχιάζουν ας πουμε οταν τριζει ενα πηρουνι σε ενα πιατο... Ε ετσι ανατριχιαζα εγω αν καταλάθος ακουμπούσα τον αφαλό μου ή ακόμη κι οταν έβλεπα άλλουν να αγγιζουν τον αφαλό τους. Οπως καταλαβαινετε τώρα τραβάω μεγάλο ζορι με αυτό. Η μικρή πολλές φορες με χτυπάει ακριβώς κάτω απο τον αφαλό και πονάω πολύ! Το ακόμη χειρότερο βεβαια είναι οταν ο στον υπερηχο ο γιατρός περναει το μηχάνημα πάνω από τον αφαλό μου και τον πιέχει κιόλας. Αφηστε έχω προβήμα και φοβαμαι οτι τις επόμενες εβδομάδες θα χειροτερέψει η κατάσταση! Από κιλά αισίως έχω φτάσει τα + 18 !!! Embarassed Crying or Very sad Να δω τι θα κάνω μετα. Στην αρχη στεναχωριόμουν πααααρα πολύ αλλα τωρα το εχω αποδεχτει. Παίρνω πολυ περιεργα τα κιλά. Επειδή ζυγίζομαι καθημερινα παρακολουθω και βλέπω το εξης.. 1 εβδομαδα δεν παίρνω γραμμαριο και μεσα σε μια μέρα μπορει να παρω 2-3 κιλα!!! Και χςρισ να εχω φαει κατι διαφορετικο. Δεν μπορω να το ελεγξω με καποιο τρόπο και δεν εχει νόημα να στεναχωριέμαι... μετα θα πρεπει να πιεστω να τα χασω.

Πω πω πολλά εγραψα ε?

Τελος... μήπως θα έπρεπε να ανταλλάξουμε κανενα τηλ να ειδοποιήσουμε για τα ευχαριστα να ξερουμε τι γίνεται?

400ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! - Σελίδα 16 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2011!!!!!!!! Πεμ Απρ 14, 2011 1:23 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy σε καταλαβαινω απολυτα πολλες κοπελες το εχουν αυτο με τον αφαλο και ειναι πολυ παιδεμα ομως εγω θα σου λεγα να μην πας με προκληση απο τη στιγμη κι ολας που δεν εχεις και συμπτωματα (συσπασεις και πονους) γιατι ειναι πολυ καλυτερα να ερθει απο μονο του πιστεψε με! στη Φωτεινη πηρα ολο το μηνα 39+5 και ειχα απευδησει αλλα οταν με επιασαν οι πονοι γεννησα σε 4-5 ωρες! τωρα αν δεν αντεχεις αλλο και με το θεμα του συζυγου που αναφερες κανε οτι νομιζεις καλυτερο εσυ για σενα!

εγω κοριτσια η αληθεια ειναι πως το βραδυ κοιμαμαι μπορει να στριφογυρναω και να σηκωνομαι κι εγω πολλες φορες για τουαλετα αλλα κοιμαμαι και κοιμαμαι και αρκετα το μεσημερι!
επισης απο κιλα εχω παρει 5 ειχα ομως πριν μεινω εγκυος κ παραπανισια παρολαυτα τα κιλα δεν με εχουνε κουρασει πολυ ωστε να λεω θελω να γεννησω!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ και εχτες περασα παρα πολυ δυσκολα ειναι ο πονος στη λεκανη! δεν μπορω να περπατησω και να κουνηθω στο κρεβατι και γενικα να παω καπου και να κανω το οτιδηποτε! σημερα το πρωι απο τον πονο δεν πηγα τη μικρη σχολειο γιατι δεν θα μπορουσα να οδηγησω!!!!!!!!!
αυτο με εχει πεθανει αν δεν ειχα αυτο ισως να την παλευα και να μην γκρινιαζα τοσο!!!!!! και οι συσπασεις με πονανε αλλα ειναι ανεκτες γιατι κρατανε 30 δευτερολεπτα και σταματανε!!!!! ουφφφφ!!!!! Rolling Eyes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 27 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις