Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
49 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 49 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κοριτσια..σε τρεις εβδομαδες θα κανω υστεροσαλπιγγογραφημα για να δουμε τις σαλπιγγες..πως ειναι αυτη η εξεταση?ειναι επωδυνη??ειναι αρκετα σημαντικη αυτη η εξεταση για τη συλληψη??εχω ψιλοαγχωθει να σας πω την αληθεια κ θα ηθελα να ακουσω τις εμπειριες σας..σας ευχαριστω πααααρα πολυ!!!

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα,
εξαρτατε απο τον οργανισμο της καθε γυναικας.εγω πονεσα πολυ αλλα για μισο λεπτο.ο πονος αντεχετε,εισαι σαν πονος περιοδου αλλα εντονος.το καλο ειναι οτι κραταει πολυ λιγο,απο την στιγμη που θα μπει το υγρο,το πολυ 2,3 λεπτα.αυτο.άλλες δεν καταλαβαν τιποτα ομως.ειναι συμαντικη η εξεταση,ευχομαι να ειναι διαβατες!!!αν την κανεις σε εξειδικευμενο γιατρο,πιστευω οτι δεν θα πονεσεις πολυ.

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπερα...
Λοιπον εγω προσπαθουσα να μεινω εγκυος κ αφου περνουσε ο καιρος πηγα στον γυναικολογο μου κ μου εγραψε εξετασεις οπου της εκανα κ βγηκαν καλες...αφου εκανε κ ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα βγηκε κι αυτο καλο τοτε μου ειπε να κανω υστερο σαλπιγγογραφια την οποια εκανα στο Ιασω...με το που την εκανα μου ειπε ο γιατρος μου οτι θελει τους επομενους 3 μηνες να ερχομαι σε επαφη συνεχεια κ ειδικα τις πρωτες 3 μρεςμετα την εξεταση...κι αυτο ηταν!!!!!τον επομενο μηνα εμεινα εγκυος δηλ.μετα απο 15 μηνες προσπαθειων..
Τωρα οσο αφορα τον πονο εγω πονεσα παρα πολυ...καποιοι γιατροι δινουν μποσκοπαν πριν την εξεταση για να μην πονας αλλα εμενα δεν μου εδωσε κ οταν τον ρωτησα γιατι μου ειπε οτιδεν ηθελε να παρω για να εχει καλυτερη εικονα της σαλπιγογραφιας..ομω πονεσα τοσο πολυ που λυποθυησα απ τον πονο...ειναι σαν πονοι περιοδου,πολυ εντονοι...γνωριμοι πονοι αλλα εντονοι..τους ιδιους πονους ειχα κ οταν ηρθε η ωρα να γεννησω αλλα εκει δεν λυποθυμησα παρολο που γεννησα και φυσιολογικα...

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις!!ειμαι προετοιμασμενη για να πονεσω αλλα ειμαι ανθεκτικη κ μαλλον θα το αντεξω..
εμεις κοριτσια προσπαθουμε 15 μηνες ανεπιτυχως..ο γιατρος μου προτεινε μια εξεταση η οποια γινεται μετα την επαφη για να παρατηρησει το σπερμα του ανρδρα μου κ αν το περιβαλλον της μητρας μου ειναι φιλικο για τα σπερματοζωαρια κ δν τα σκοτωνει..ολα καλα πηγαν στην εξεταση μου ειπε οτι εχω εξαιρετικο ενδομητριο κ το σπερμα εξαιρετικο..αρα μου ειπε με τετοιο σπερμα που εχει ο ανδρας μου επρεπε να εχω μεινει εγκυος πολυ πιο πριν..ετσι μου εδωσε να κανω τη σαλπιγγιγραφια..να σας πω ειμαι αγχωμενη..αλλα μακαρι να πανε ολα καλα..μου δινετε κουραγιο σας ευχαριστω κ παλι για τις απντησεις

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μετα την σαλπιγγογραφια πιανεις πιο ευκολα !!!!γινεσαι πιο γονιμη γιατι ανοιγουν τελειος οι σαλπιγγες!εχω ακουσει πολλα κοριτσια που εμειναν μετα την σαλπιγγογραφια!ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!!!

kikimam

kikimam
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνω απολυτα με την Εfaki ....εγω εμεινα εγκυος μετα την σαλπιγγογραφια κ μια φιλη μου επισης....η μια μο σαλπιγγα ηταν ελαφρως βουλωμενη αλλα μια γναικα μπορει να μεινει εγκυος κ με μια σαλπιγγα απλα αυτο το υγρο τις "ανοιγει" κ ειναι πιο πιθανο να μεινεις εφοσον δεν υπαρχει καποιο αλλο θεμα...καλη επιτυχια κ περιμενουμε νεα σου...

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ κοριτσια τετοια να μου λετε να παιρνω θαρρος κ κουραγιο!!περιμενω να αδιαθετησω κ μετα θα τη κανω..μακαρι βεβαια να μηναδιαθετησω κ να μη χρειαστει να τη κανω..
να σας πω βρε κοριτσια??αν ειναι δηλαδη οι σαλπιγγες βουλωμενες,με την εξεταση θα ξεβουλβσουν κ δν θα εχω προβλημα??

bebe@


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
να την κανείς την εξεταση και όλα καλα θα πάνε.εγω πόνεσα πολυ λίγο σαν έντονο πόνο περιόδου.αν υπαρχει κάποια μικρή σύμφυση φτιάχνει.ειναι πολυ σπάνιο να ειναι και οι δυο σαλπιγγες κλειστές ,και με μισή σάλπιγγα ανοιχτή εγκυος μένεις..καλη επιτυχία ,εγω έμεινα εφτά μηνες μετα τη σαλπιγγογραφια αλλα δυστυχώς το έχασα ..τωρα προσπαθώ ξανα και θα ξανα κανω και εγω σαλπιγγογραφια τον επόμενο μηνα!!..καλη επιτυχία σου εύχομαι!!

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bebe@ έγραψε:να την κανείς την εξεταση και όλα καλα θα πάνε.εγω πόνεσα πολυ λίγο σαν έντονο πόνο περιόδου.αν υπαρχει κάποια μικρή σύμφυση φτιάχνει.ειναι πολυ σπάνιο να ειναι και οι δυο σαλπιγγες κλειστές ,και με μισή σάλπιγγα ανοιχτή εγκυος μένεις..καλη επιτυχία ,εγω έμεινα εφτά μηνες μετα τη σαλπιγγογραφια αλλα δυστυχώς το έχασα ..τωρα προσπαθώ ξανα και θα ξανα κανω και εγω σαλπιγγογραφια τον επόμενο μηνα!!..καλη επιτυχία σου εύχομαι!!

λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου κ χαιρομαι που ξεκινησες ξανα τις προσπαθειες κ δν το βαζεις κατω....
θατην κανω την εξεταση δν υπαρχει περιπτωση.αν δν γινομαι αδιακριτη ποσο καιρο προσπαθειτε??

bebe@


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω έμεινα εγκυος μετα απο περίπου 17 μηνες την πρώτη φορά, και τωρα προσπαθούμε περίπου 5 μηνες για δεύτερη εγκυμωσυνη..

perperouna

perperouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bebe@ έγραψε:Εγω έμεινα εγκυος μετα απο περίπου 17 μηνες την πρώτη φορά, και τωρα προσπαθούμε περίπου 5 μηνες για δεύτερη εγκυμωσυνη..

σου ευχομαι πραγματικα να μη ταλαιπωρηθεις αλλο κ να μεινεις ξανα εγκυος πολυ γρηγορα!!κ εμεις 15 μηνες προσπαθουμε..ειναι λιγο ψυχοφθορο..

fwlitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα..εγω εκανα σαλπιγγογραφια πριν τρεις μηνες..πηρα 2 voltaren 2 ωρες πριν κ αλλα 2 μια ωρα πριν την κανω..δεν καταλαβα τπτ στην αρχη...προς το τελος ενιωσα πολυ λιγο πονο περιοδου..ευτυχως βγηκε πολυ καλη..μας ειπε οτι για τρεις κυκλους ειναι πιο ευκολο να μεινεις εγκυος..τωρα εχω κανει σπερματεγχυση με διπλο σχημα κ περιμενω...
Καλη επιτυχια σε ολες κοριτσια..γρηγορα με ενα μωρακι...

efaki27

efaki27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω κοριτσια την εκανα μονο κ μονο για να περασω επιτροπη εξωσωματικης,και πηγα με μιση καρδια να την κανω....
εσεις που εχετε ομως πολλες πιθανοτητες να μεινετε εγκυες μετα την σαλπιγγογραφια,μην μασατε καθολου,να πατε νιωθωντας οτι θα πιασετε το λαχειο μετα!!!!!!και εγω πηρα 2 buscopan πριν κ αντιβιωση!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις