Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 10:40 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελιες εγω τωρα μολις ηρθα απ το νηπιαγωγειο και δεν μας ζητησαν τιποτα !! οταν λεμε τιποτα τιποτα !! εχουν απ ολα λεει και αν λειψει κατι θα μας το πουν !! ειδατε εμεις εδω στην φτωχολογια χαχαχαχα !!

27νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 10:45 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενω εμεις εδω ειμαστε πλουσιοι, τι να σου πω δηλαδη, ειδικα στα ανω που ειναι το σχολειο μονο πλουσιους δεν τους λες, μην κατηγοροποιουμε με περιοχες επειδη υπαρχει μια συγκεκριμενη εικονα που δεν ισχυει καθολου

28νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 10:47 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:το θεμα βασικα ειναι οτι εσυ ποτε δε θα μαθεις ποσα λεφτα δωσαν για προμηθειες γραφικης υλης ποσα εμειναν και που πηγαν οσα εμειναν...και δε μπορεις να κανεις και ενσταση γιατι δε θα σου εχουν κοψει ουτε αποδειξη!!!!!!!!!!! Shocked
πληρωνε μανααααααααα!!!!!!

δλδ απο οτι καταλαβα σου λενε "δωσε γιατι αλλιως το παιδι σου δεν θα χει να κανει τιποτα"?τι ξεφτιλα ειναι αυτη.... Mad ακουγα τωρα την Διαμαντοπουλου σε μια εκπομπη.Μηπως θα πρεπε οι συλλογοι γονεων να αντιδρασουν?δεν ξερω κιολας,υπαρχει αντιδραση απο τους γονεις?μαζι με τους εκπαιδευτικους να φωναξουν κ να διεκδικησουν.

29νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 10:49 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε μιλου παρεξηγηθηκες ;;;; δεν ξερω καν που μενεις !!

30νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 10:50 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε εγω να ρωτησω και το αλλο!στον παιδικο σταθμο δινω 75 το μηνα και το φαι δικο μου!!!75 ευρω το μηνα τι κοστιζει?ενα κουλουρακι ή μια φετα ψωμι που του δινουν το πρωι και ενα φυλλο χαρτι που τους δινουν που και που να ζωγραφισουν???και αν τον αφηνω να κοιμαται θελει αλλα 20 το μηνα!!!τι κανουν δηλαδη με 20 ευρω?αγοραζουν καθε μηνα σετ σεντονια???γιατι αμα ειναι ετσι να μας τα δωσουν πισω για την προικα του καθοτι ειναι και σφοδρα ερωτευμενος με μια δημητρα συμμαθητρια του!!!!!!!!!! νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 35468 νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 50580

31νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 10:54 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:βρε μιλου παρεξηγηθηκες ;;;; δεν ξερω καν που μενεις !!

οχι βαρβαρα μου δεν παρεξηγηθηκα απλα επειδη μενω ανω γλυφαδα εχω βαρεθει να με περνει η μπαλα συνεχεια γιατι μολις λεω που μενουμε ακουω την κλασικη ατακα α μια χαρα εσεις εκει εχετε λεφτα, ε δεν εχουμε αποδειξη ποσες ελλειψης εχει και το νηπιο το δικο μας

32νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 10:59 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:καλε εγω να ρωτησω και το αλλο!στον παιδικο σταθμο δινω 75 το μηνα και το φαι δικο μου!!!75 ευρω το μηνα τι κοστιζει?ενα κουλουρακι ή μια φετα ψωμι που του δινουν το πρωι και ενα φυλλο χαρτι που τους δινουν που και που να ζωγραφισουν???και αν τον αφηνω να κοιμαται θελει αλλα 20 το μηνα!!!τι κανουν δηλαδη με 20 ευρω?αγοραζουν καθε μηνα σετ σεντονια???γιατι αμα ειναι ετσι να μας τα δωσουν πισω για την προικα του καθοτι ειναι και σφοδρα ερωτευμενος με μια δημητρα συμμαθητρια του!!!!!!!!!! νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 35468 νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 50580

αν μιλας για δημοσιο που μαλλον για δημοσιο λες κοιτανε και το φορολογικο σου εισοδημα δηλ αν περνεις πανω απο ενα ποσο επειδη τον πηγαινεις σε δημοσιο και δεν πληρωνεις σου ζητανε παραπανω λεφτα, εκει δεν ειναι ιδια για ολους κοιτανε τα εισοδηματα και βγαζουν το κονδυλι

33νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 11:07 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
περυσι πληρωναμε ολοι το ιδιο,οι μονες που πληρωναν λιγοτερο ηταν οι πολυτεκνες μαμαδες και οσες ειχαν 2 παιδακια στον ιδιο παιδικο σταθμο!τεσπα μου αρεσαν τρομερα οι δασκαλες,ειδα προοδο στο παιδι μου και λεω χαλαλι!να σκεφτεις ενω ανοιγουν κανονικα στις 7 κι εγω ειμαι η πρωτη που παω το παιδι 7 το πρωι ακριβως μου ειπε η δασκαλα θα ανοιγει 6.45 για να μην αργω στη δουλεια μου(πιανω στις 7) Laughing

34νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 11:11 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο της ειναι μερικες οντως πολυ καλες δασκαλες, ειδικα στις μαμαδες που δουλευουν πρεπει να βοηθουν, εμενα που ρωτησα αν γινει κατι εκτακτο θα μπορει να παραμεινει εκεινη την ημερα στο ολοημερο; και μου ειπε οχιιιιι, της λεω μα αμαγινει κατι σοβαρο και δεν υπαρχει κανεις να τον παρει; απαντησε μια φορα το χρονο μονο να κανω μια εξαιρεση, ελεος το οτι δεν δουλευω δεν σημαινει οτι κατι δεν μπορει να μου συμβει εχω μωρο στο σπιτι και μια μανα που μπορει να ανεβασει πιεση βρε αδερφε και να την τρεχω τι θα κανω δηλ θα παω πιο νωρις να παρω τον μικρο απο τα νηπια να τρεχω με δυο παιδια; δεν ειπαμε να γινει συνηθεια αλλα λιγη ανθρωπια ρε παιδι μου

35νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 11:24 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα παω στις 11:30 και θα σας πω ακριβως τι ζητησανε

36νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Δευ Σεπ 13, 2010 11:25 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι εγω δεν εχω κανενα παραπονο!!και περυσι που δεν ειχε ωραριο φαγητου η μικρη με το θηλασμο δεν ειχαν κανενα προβλημα να παω λιγο αργοτερα να τον παρω και τα προσεχαν τα παιδια σαν τα ματια τους!!!δεν ηρθε ποτε σπιτι ουτε με γρατσουνια που λεει ο λογος!και παντα οταν αλλαζε συμπεριφορα ο κωνσταντινος μου ελεγαν να τον προσεξω και να του λεω να μην ειναι ατακτος και τετοια γιατι τον παρασερνει ενα αλλο και γινονται συμμορια οι 2 τους!!!

37νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 12:31 am

ρουλα

ρουλα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και μενα μου φαινονται πολλα τα 100ευρω.εμας μας ειπαν να δωσουμε 60 για υλικα σε μελος του συλλογου γονεων και κηδεμονων.μπορει να μας γλυτωνουν απο το τρεξιμο και το ψαξιμο αλλα δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να πληρωνουν τοσα λεφτα για υλικα που μονοι τους μπορει να αγοραζαν στη μιση τιμη.

38νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 1:23 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχω έναν ανιψιό που φέτος θα πάει για δεύτερη χρονιά στα νήπια.
Η δασκάλα μοίρασε στους γονείς μία λίστα με πράγματα που θα πρέπει να αγοράσουν ο καθένας προκειμένου να εξασφαλιστεί η γραφική ύλη της χρονιάς.. Το κόστος αυτών των πραγμάτων ήταν γύρω στα 70-80 ευρώ!!! Και σαν μην έφτανε αυτό τους ενημέρωσαν πως την φετινή χρονιά λόγω περιορισμένων πόρων από το Υπουργείο θα πρέπει οι ίδιοι οι γονείς να πληρώσουν το πετρέλαιο της θέρμανσης!!!! Μα επιτέλους για ποια δωρεάν εκπαίδευση μιλάμε???? ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ
Αναρτήθηκε από tro(ma)ktikos στις 11:26 π.μ. Google


ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ....

39νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 1:27 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:Έχω έναν ανιψιό που φέτος θα πάει για δεύτερη χρονιά στα νήπια.
Η δασκάλα μοίρασε στους γονείς μία λίστα με πράγματα που θα πρέπει να αγοράσουν ο καθένας προκειμένου να εξασφαλιστεί η γραφική ύλη της χρονιάς.. Το κόστος αυτών των πραγμάτων ήταν γύρω στα 70-80 ευρώ!!! Και σαν μην έφτανε αυτό τους ενημέρωσαν πως την φετινή χρονιά λόγω περιορισμένων πόρων από το Υπουργείο θα πρέπει οι ίδιοι οι γονείς να πληρώσουν το πετρέλαιο της θέρμανσης!!!! Μα επιτέλους για ποια δωρεάν εκπαίδευση μιλάμε???? ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ
Αναρτήθηκε από tro(ma)ktikos στις 11:26 π.μ. Google


ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ....

το υπουργειο οικονομικων να κοψει το δωρεαν πετρελαιο στη βουλη και ας φοραν οι 300 κανενα πουλοβερακι παραπανω!!!ετσι κι αλλιως με τα δικα μας λεφτα θα το αγορασουν κι αυτο....
κι οχι απο τα αθωα μας παιδακια......

40νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 1:58 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα βρε Μαρίτσα! εμάς δεν μας έχουν πει τίποτα ακόμα! λες να μας το φυλάνε για έκπληξη! πραγματικά το ποσό μου φαίνεται και μένα υπερβολικό! αν μας πουν τίποτα θα σε ενημερώσω!

41νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 2:03 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον μολις γυρισα απο το νηπιαγωγειο! μας μιλησαν και εμας για λεφτα συγκεκριμενα για 30 ευρω το καθε παιδι αλλα ειπανε πως δεν πιεζουνε οποιος δεν θελει μπορει μονος του να παει να παρει καποια υλικα και γενικα οτι μπορει ο καθενας! βεβαια εμεις συμφωνησαμε να δωσουμε τα χρηματα ολοι και να τα αναλαβουνε εκεινοι!!!! ενταξει νομιζω πως 30 ευρω ειναι καλα!!!

42νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 2:33 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια χαρα καλε ειναι 30 ευρω και 50 ευρω λογικα τα βρισκω, αλλα 100 σε μας τι σκατα θα τα κανουν, μα ολα τα στραβα το δικο μας τα εχει;

43νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 2:53 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:μια χαρα καλε ειναι 30 ευρω και 50 ευρω λογικα τα βρισκω, αλλα 100 σε μας τι σκατα θα τα κανουν, μα ολα τα στραβα το δικο μας τα εχει;


έχεις δίκιο. 100 ευρώ για ξυλομπογιές και χαρτόνια?

44νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 3:04 am

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπον ακουστε και τα δικα μας σκ@τ@. Μενω Κυπρο.
Ιδιωτικο θελεις περιπου 200-250 ευρω το πιο λιγο το μηνα.
Στο δημοσιο θελεις 50 ευρω το λιγοτερο το ΜΗΝΑ. Τωρα γιατι λεγετε ΔΗΜΟΣΙΟ δεν καταλαβα ακομα..... νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 534787

45νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 3:52 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ακουστε τωρα να φριξετε!!!!!!!!!!!!
πηγα να πληρωσω σημερα που ειχα χρονο και υπολογιζα 75 το μηνα οπως περυσι!!
αλλα υπολογιζα με το μικρο και απονηρευτο μυαλο μου!!!
και μου λεει η τυπισσα δεν εχουμε βγαλει ακομη το ποσο που θα πληρωνει η καθε μανα!δηλαδη ρωταω?α λεει οι μη δημοτες θα πληρωνουν περισσοτερο!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
γιατι ρε κοριτσια δε καταλαβα!!!θα εχουν τα παιδια μας ειδικη-καλυτερη μεταχειριση??!?!?!?!
και τι θα πει δημοτης και μη-δημοτης?δεν ειμαι κατοικος του δημου?δεν πληρωνω δημο με τη δεη οπως οι δημοτες?να μου κανουν διαχωρισμο κατοικο και μη-κατοικο να πω παει κι ερχεται αλλα μονο για τον ψηφο??????αλλιως αν δε μας ψηφιζεις θα σε κανουμε ντα?????τι ξεφτιλες!!!!!
στο δια ταυτα τη λυπητερη δεν μας την ειπαν ακομη... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

46νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 4:28 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Από πότε απέκτησαν οι διευθύντριες των νηπιαγωγείων το δικαίωμα να ζητάνε λεφτά αντί να υποδείξουν τα σχολικά είδη που χρειάζεται να αγοράσουν οι γονείς?

Η συγκεκριμένη διεθύντρια του 5ου νηπιαγωγείου αρτέμιδας μας φώναξε σήμερα όλους τους γονείς και μας είπε "δεν μπορούμε να κρατάμε εδώ τα σχολικά είδη π.χ χαρτιά Α4, γραφική ύλη κ.λ.π. και για το λόγο αυτό δεν σας λέμε να τα αγοράσετε εσείς.
Θα τα παίρνουμε εμείς και εσείς θα τα πληρώνετε. Είναι 60 ευρώ για όλη τη χρονιά. Και επειδή και η καθαρίστρια μας αμοίβεται λίγο, θα τη βοηθάμε και για δώρο χριστουγέννων και πάσχα. Είναι άλλα 5 ευρώ. Σύνολο 65 ευρώ για κάθε παιδί. Οποιος δεν μπορεί να δώσει τα χρήματα συνολικά, θα του κάνουμε διευκόλυνση να τα δώσει με δόσεις...."

Μιλάμε για Δημόσιο νηπιαγωγείο (το τονίζω σε αντιδιαστολή με τα ιδιωτικά)

Ερώτηση προς το Υπουργείο Παιδείας:
Το γνωρίζατε κα Υπουργέ??
Τώρα που το μαθαίνετε προτίθεστε να κάνετε κάτι??

Τα στοιχεία μου βρίσκονται στη διάθεση του Υπουργείου (εάν το επιθυμεί)



ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ INTERNET....ΚΑΛΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ????????ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

47νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 4:30 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις δεν εχουμε διευθυντρια, και η δασκαλα ακομα δεν εχει ερθει οεο

48νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 9:12 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτό που μπορείτε να ζητήσετε είναι να "καρφιτσώσουν" στον πίνακα ανακοινώσεων τις αποδείξεις από τα υλικά που θα αγοράσουν. Η αλήθεια είναι ότι τα χρήματα που χρειάζονται για υλικά είναι πολλά.Σκεφτείτε ότι ένα πακέτο με 500 λευκά χαρτιά κάνει 5-6 ευρώ.Ζωγραφίζουν κάθε μέρα και φωτοτυπίες και πολλά παιδιά ζητάνε δεύτερο χαρτί γιατί χαλάνε το πρώτο.Μιλάμε για πολλά λεφτά όλο το χρόνο.

Ζητήσανε όμως να αγοράσετε και δικούς σας μαρκαδόρους,ξυλομπογιές,μπλοκ και τέτοιας ή όλα θα τα δίνει το νήπιο;

Για να γίνει πραγματική δουλειά στο σχολείο (νήπιο και αργότερα) χρειάζονται χρήματα. Υπολόγισε πόσα θα έδινες μόνη σου: χαρτόνια,γκοφρές,λευκά χαρτιά,μπλοκ ζωγραφικής,μαρκαδόρους κλπ.Υπολόγισε ακόμα ότι οι μαρκαδόρο χαλάνε,τα χαρτιά τελειώνουν και αγοράζονται καινούρια.Ακόμα και τα χαρτομάντιλα που θα τους δινουν χρεώνονται!

49νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 10:12 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
angel μου το νηπιο ομως δεν ειναι αδειο εχει ηδη μαρκαδωρους ξυλομπογιες κολες κτλ οποτε 5000 ευρω δεν ειναι λιγα που μας ειπαν εμας, και οκ δεν ειναι αυτο το θεμα το θεμα ειναι τι σκατα κανει αυτο το κολοκρατος θα επρεπε καθε χρονο να τους δινει τα βασικα και οκ ας παιρναν κατι και οι μαμαδες οταν πχ θα θελα πιο πολλα χαρτονια για τις γιορτουλες τους κτλ.

50νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 2 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 10:14 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτα που εχει ειναι περσινα φαινεται, ασε που παιχνιδια που εχει κατι τουβλακια κτλ ειδικα στην ταξη του κλασικου φαινονται πανω απο χρονο οτι ειναι παλια περσι τι καναν με τα αλλα 5000ευρω που μαζεψαν; δεν ξερω αλλα οταν αποδειξης δεν θα δεις οταν δεν πας εσυ να παρεις τα χαρτονια και μαρκαδωρους και απλα πας λεφτα, τι θα γινουν αυτα τα λεφτα, ας πληρωνα και 150 ευρω αλλα να πηγαινα υλικα να ειμαι σιγουρη που πηγαν τα λεφτα μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις