Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 11:09 am

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μαριτσακι στο ειπα και παλι τα λεφτα ειναι υπερβολικα!ζητηστε ολοι οι γονεις να σας δωσουν μια λιστα με τα πραγματα που θα χρειαστουν για το σχολειο και θα δεις οτι αν γινει ετσι θα δωσεις το πολυ 30 ευρω.και στο κατω κατω ρε αδερφε αν θελαμε να δινουμε 100 ευρω για κολλες και χαρτονια θα τα σκαγαμε στα ιδιωτικα!δωρεαν παιδεια σου λεει μετα! Mad

52νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 11:20 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευουλα δεν ειδα κανεναν αλλο γονιο να τον εχει πειραξει σαν προβατα πανε οποτε δεν μπορω να κανω και πολλα πραγματα

53νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 11:27 am

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μιλουπακι έγραψε:ευουλα δεν ειδα κανεναν αλλο γονιο να τον εχει πειραξει σαν προβατα πανε οποτε δεν μπορω να κανω και πολλα πραγματα
απο καπου πρεπει να γινει η αρχη!αυριο μαλλον θα μας πουν και εμας τι χρειαζονται οποτε θα σε ενημερωσω!μην δωσεις ακομα λεφτα

54νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 11:33 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι λενε προς το τελους του μηνα να δωσουμε θα δουμε, αν και βλεπω να τα δωσουμε αλλα μη και ζητησουν τιποτα επιπλεον μεσα στη χρονια γιατι θα τους παρει και θα τους σηκωσει θα εχω παρει και το κολάι πια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

55νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 1:28 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιλουπακι επειδη δυο χρονιες ετυχε να ειμαι αντιπροεδρος στο συλλογο γονεων και κηδεμονων του νηπιαγωγειου θα σου πω το εξης .Η πρωτοβαθμια εκπαιδευση δνε δινει δραχμη τσακιστη για τα παιδια οτι χρηματα επαιρναν ηταν αποτα ευρωπαικα κονδυλια .Το 2008 μαζεψαμε εμεις οι γονεις απο 60 ευρω για καθε παιδακι και στο ολοημερο εδειναν 100 ηταν συνολικα 44 παιδια .Και ομως με τα χρηματα αυτα αγοραστκαν πολλα πραγματα οπως καθισματα ραιοφωνο παγκοιεργασιας αναλωσιμα υλικα που πιστεψε με δνε εχεις ιδεα ποσο γρηγρα τελειωνουν επειδη το καθε παιδι εχει τα δικα του μαλιστα με τα χρηματα αυτα καταφεραμε και φτοιαξαμε βιβλιοθηκη και επεισης αγοραστηκαν και τα κρεβατακια για τον υπνο το ολοημερου , τερμα οι επιδοτησεις απο την ευρωπαικη ενωση .Αναμεσα στο να μαθει μερικα πραγματα το καθε παιδι επειδη πρεπει να τα μαθει καλα ναι πρεπει να μαζευτουν τα χρηματα αυτα αλλα φαντασου οα εβγαιναν απο εκει μονο οι εκδροες πληρωνντουσταν ξεχωριστα ακομα και τα δωρα ου μοιραζουν στα αιδακια στις γιορτες απο αυτα τα χρηματα ειναι .Και το 2009-2010 παλι αναμε το ιδιο και μαλιστα βαλαμε και εμεις με τι δασκαλες απο τη τσεπη μας οταν σε ενα νηπιο το μον που εχει ειναι 4 τοιχοι και το κρατος αδιαφορειαναγκαστικα θα πρεπεινα βαλω το χερι στη τσεπη και επειδη ολοι λεμε καλα θα φτοιαξω εγω το νηπιο και να ερθει το αλλο να τα βρει ετοιμα ; δυστυχως ετσι ειναι το συστημα αλλα ανα υπολογισετε και τις ετησιες ζημιες μια η αλλ ειναι ,Στο διπλανο νηπιο τους κοψανε τοφυσικο αεριο ακριβως επειδη δνε πληρωναν τι θα κανεε σε αναλογ περιπτωση να μην στειλεις το παιδι σχολειο η να το αφησεις να παγωσει ; Απλα να ξερεις τα χρηματα τα διναμε σε δοσεις τα πρωτα μεχρι τα Χριστουγγενα και τα αλλα μεχρι πριν το πασχα .Τα μαζευει ενας γονεας και απλα η νηιαγωγος επειδη ειναι γνωστης κανει ερευνα αγορας η νηπιαγωγος και αν ειναιαγοραζει και μας δινει την αποδειξη και μετα εμεις τον πληρωνουμε ,Κατι τελευταιο τη πρωτη χροια που αποφασισαμε να μαζεψομε χρηματα καποιος ενημερωσ το υπουρειο παιδειας οτιοι δασκαλες ζηταγαν χρηματα πραγμα ψευδες με την εννοια που το ελεγε και ετσι τα κανανμε δωρεα .Μην το σκετεσε ανε τοκαλυτερο για τη μικρη

56νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 1:45 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια εκδρομες και τετοια θα πληρωνουμε χωριστα μα ςτο εχουν πει, επισης δεν εκαναν κανενα λογο για αποδειξεις οτι θα δουμε ενω ολα τα αλλα τα ειπαν αναλυτικα και επισης εμεις ειμαστε σε κλασικο και οχι ολοημερο που κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι ιδιο το ποσο

57νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τρι Σεπ 14, 2010 1:46 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οπως οκ για την τουαλετα δεν διαφωνω να πληρωνουμε καθαριστρια να ερχεται ενδιαμεσα για το καλο των παιδιων ασχετα που ο γιος μου δεν κανει τσισα εκει κανει το πρωι και ξανα μεσημερι δεν θα κατσω να μην πληρωσω γιατι θα συμβαλω στην υγεια των παιδιων εννοειται

58νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τετ Σεπ 15, 2010 5:41 am

DIONA1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΕΤΕ.ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝΕ 130e ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΙΕΣ... ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ 50e ΤΩΡΑ ,40 ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ 40 ΤΟ ΠΑΣΧΑ.ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΛΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 70e δεν εδινα για τα υλικα.ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 20e ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΚΑΣΤΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΑΛΙΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΕ 198e!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ,ΠΟΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΝΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΟΚΟΜΟ,ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΑΠΕΖΟΚΟΜΟ,ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ(20euro)ΘΑ ΤΗ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΤΗΝ ΒΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΟΚΟΜΟ.ΤΙ ΝΑΠΩ ΒΡΕ ΜΑΜΑΔΕΣ,ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΣ ΜΑΣ ΜΙΛΑΝΕ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την DIONA1 στις Πεμ Σεπ 16, 2010 6:18 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ)

59νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τετ Σεπ 15, 2010 5:55 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:angel μου το νηπιο ομως δεν ειναι αδειο εχει ηδη μαρκαδωρους ξυλομπογιες κολες κτλ οποτε 5000 ευρω δεν ειναι λιγα που μας ειπαν εμας, και οκ δεν ειναι αυτο το θεμα το θεμα ειναι τι σκατα κανει αυτο το κολοκρατος θα επρεπε καθε χρονο να τους δινει τα βασικα και οκ ας παιρναν κατι και οι μαμαδες οταν πχ θα θελα πιο πολλα χαρτονια για τις γιορτουλες τους κτλ.

ΚΡΑΤΟΣ;;;;;;;; νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 893968

60νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:13 am

μεροπη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ολα τα νηπιαγωγεια χρονια τωρα ζητανε λεφτα απο τους γονεις για τα χαρτικα ειδη της χρονιας........δεν μπορειτε να κατακρινετε καμμια σας και κανενας τους διευθυντες των νηπιαγωγειων γιατι ο καθενας απο αυτους εκτελει εργο και δεν τα βαζει στην τσεπη του.το κρατος μεριμνα για τα κονδυλια που ειναι ελαχιστα και η μορφωση των παιδιων μας δεν λογαριαζεται.αυτο επρεπε να μην εχει ξεκινησει καν χρονια τωρα διαιωνιζετε οσο αφορα το 5ο νηπιαγωγειο ΑΡΤΕΜΙΔΑς ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΑΡΙΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ να μιλατε πιο σωστα και να ρωτατε πρωτα................

61νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:19 am

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μεροπη έγραψε:ολα τα νηπιαγωγεια χρονια τωρα ζητανε λεφτα απο τους γονεις για τα χαρτικα ειδη της χρονιας........δεν μπορειτε να κατακρινετε καμμια σας και κανενας τους διευθυντες των νηπιαγωγειων γιατι ο καθενας απο αυτους εκτελει εργο και δεν τα βαζει στην τσεπη του.το κρατος μεριμνα για τα κονδυλια που ειναι ελαχιστα και η μορφωση των παιδιων μας δεν λογαριαζεται.αυτο επρεπε να μην εχει ξεκινησει καν χρονια τωρα διαιωνιζετε οσο αφορα το 5ο νηπιαγωγειο ΑΡΤΕΜΙΔΑς ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΑΡΙΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ να μιλατε πιο σωστα και να ρωτατε πρωτα................
to ifaki den m aresei katholou....oi kopeles lene tis empeiries tous...kai mena i mitera mou einai nipiagwgos kai kserw posoi ekteloun koinwniko ergo...

62νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:29 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:Από πότε απέκτησαν οι διευθύντριες των νηπιαγωγείων το δικαίωμα να ζητάνε λεφτά αντί να υποδείξουν τα σχολικά είδη που χρειάζεται να αγοράσουν οι γονείς?

Η συγκεκριμένη διεθύντρια του 5ου νηπιαγωγείου αρτέμιδας μας φώναξε σήμερα όλους τους γονείς και μας είπε "δεν μπορούμε να κρατάμε εδώ τα σχολικά είδη π.χ χαρτιά Α4, γραφική ύλη κ.λ.π. και για το λόγο αυτό δεν σας λέμε να τα αγοράσετε εσείς.
Θα τα παίρνουμε εμείς και εσείς θα τα πληρώνετε. Είναι 60 ευρώ για όλη τη χρονιά. Και επειδή και η καθαρίστρια μας αμοίβεται λίγο, θα τη βοηθάμε και για δώρο χριστουγέννων και πάσχα. Είναι άλλα 5 ευρώ. Σύνολο 65 ευρώ για κάθε παιδί. Οποιος δεν μπορεί να δώσει τα χρήματα συνολικά, θα του κάνουμε διευκόλυνση να τα δώσει με δόσεις...."

Μιλάμε για Δημόσιο νηπιαγωγείο (το τονίζω σε αντιδιαστολή με τα ιδιωτικά)

Ερώτηση προς το Υπουργείο Παιδείας:
Το γνωρίζατε κα Υπουργέ??
Τώρα που το μαθαίνετε προτίθεστε να κάνετε κάτι??

Τα στοιχεία μου βρίσκονται στη διάθεση του Υπουργείου (εάν το επιθυμεί)



ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ INTERNET....ΚΑΛΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ????????ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

μεροπη έγραψε:ολα τα νηπιαγωγεια χρονια τωρα ζητανε λεφτα απο τους γονεις για τα χαρτικα ειδη της χρονιας........δεν μπορειτε να κατακρινετε καμμια σας και κανενας τους διευθυντες των νηπιαγωγειων γιατι ο καθενας απο αυτους εκτελει εργο και δεν τα βαζει στην τσεπη του.το κρατος μεριμνα για τα κονδυλια που ειναι ελαχιστα και η μορφωση των παιδιων μας δεν λογαριαζεται.αυτο επρεπε να μην εχει ξεκινησει καν χρονια τωρα διαιωνιζετε οσο αφορα το 5ο νηπιαγωγειο ΑΡΤΕΜΙΔΑς ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΑΡΙΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ να μιλατε πιο σωστα και να ρωτατε πρωτα................

την απαντηση την διαβασες σωστα; ειναι μια καταγγελεια που μπηκε στο ιντερνετ, ειδες πουθενα να λεει καποιος για τον/την διευθυντρια; για το κρατος μιλαει αυτος που το εχει καταγγειλει, επισης να δωσουμε λεφτα αλλα απαιτω απο τον καθε υπευθυνο του νηπιαγωγειου να δω τις αποδειξεις οτι οντως εκει πηγανε τα λεφτα μου, παραλογο; δεν νομιζω ετσι κανουν οι σωστοι ανθρωποι και οσο για το υφακι σορυ αλλα δεν μας αρεσει ο φασισμος!

63νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:39 am

μεροπη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν υπαρχει φασισμος αλλα ετσι οπως αναφερατε πηγε κατηγοριματικα για την διευθυντρια η οποια σας εξηγησε αν δεν καταλαβαινετε τι να πω...................ο νεοπλουτισμος βλαπτει στο τελος της χρονιας θα την ευχαριστιτε γιατι θα εχει φτασει τα παιδια σασ στο επιπεδο να μπορουνε να σταθουνε στο δημοτικο..............εγω παω τον γιο μου τον μικρο και εχει περασει απο το νηπιαγωγειο και το πρωτο μου παιδι το οποιο ακομα την σκεφτεται ειναι η καλυτερη και στο υπογραφω 10 χρονια μενω λουτσα και ειναι απο τους ανθρωπους που ακομα εχουνε αξιοπρεπεια

64νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:41 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σορυ....αλλα επειδη εγω εβαλα το ποστ για την Αρτεμιδα....δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου και ουτε εχω κανενα συμφερον....αυτο ειναι ακομα μια καταγγελεια που βρηκα στο internet!.......o καθενας εκφραζει την αποψη του!α!και κατι ακομα.....δεν νομιζω να ζηταγαν παντα τα ποσα που ακουστηκαν γιατι απ'οτι βλεπω πολλοι εχουν παραπονα!και εννοειτε πως απο τη στιγμη που σου ζητανε να πληρωσεις για οτιδηποτε εχεις και δικαιωμα να ζητησεις αποδειξεις......που ειναι το παραλογο?

65νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:43 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσι μου ξαναδιαβασε την απαντηση της αθηνας στο ποστ της στομονο που αναφερθηκε στην διευθυντρια ειναι στο πραγματικο γεγονος που εγινε, δηλ οτι τους φωναξε και τους ενημερωσε... μετα δεν αναφερετε στην γυναικα αλλα στο κρατος, ολοι με το κρατος τα εχουμε παρει γιατι θα επρεπε να εχουμε ΔΩΡΕΑΝ παιδεια, εμεις δεν εχουμε καν διευθυντρια στο δικο μας νηπιο και γιαυτο το κρατος φταιει, δεν ειπα πουθενα ουτε εγω για τις δασκαλες στο δικο μας νηπιο κατι για το κρατος ειμαι τσατισμενη και εγω, αλλα ναι το σωστο ειναι οπως θα δωσουμε τα λεφτα να αναρτηθουν και οι αποδειξεις στον πινακα να δουμε οτι εκει πηγαν, αυτο θα ειναι καλο και για τις δυο πλευρες εξαλλου



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μιλουπακι στις Πεμ Σεπ 16, 2010 7:44 am, 1 φορά

66νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:44 am

μεροπη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αθηνα μου ζητησε αποδειξη αλλα για ολα φταιει ο δημος αρτεμιδος ο οποιος εχει ξεχασει τα παντα

67νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:47 am

μεροπη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μιλουπακι ζητησε αποδειξη εγω δεν λεω αλλα να ξερετε οτι ειναι δυσκολες οι καταστασεις και το τσαμπα εχει πεθανει..................τριτη δημοτικου και πληρωσα 30 ευρω τα τετραδια και μετα μου λενε ανακυκλωση και φτηνα τετραδια.................. νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 654316

68νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:50 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεροπη δεν αντιλεγω αλλα αν εβαζαν στο τελος και στον πινακα ανακοινωσης φωτοτυπια τις αποδειξης δεν νομιζω ποτε κανεις να μιλαγε, και οι γονεις θα ηταν καλυμενοι και οι ιδιες οι δασκαλες, εγω αν ημουν δασκαλα θα το εκανα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο ας πουμε γιατι εχω αξιοπρεπεια και δεν θα αφηνα κανεναν να εχει και την παραμικρη αμφιβολια για τα λεφτα του, δεν νομιζω οτι καπου ειμαι λαθος σε αυτο

69νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:53 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεροπη έγραψε:αθηνα μου ζητησε αποδειξη αλλα για ολα φταιει ο δημος αρτεμιδος ο οποιος εχει ξεχασει τα παντα

δεν το καταγγελω εγω αυτο για το σχολειο.....το βρηκα σαν καταγγελεια στο tromaktiko και το παραθεσα!το προβλημα ολων δεν ειναι ουτε η δασκαλα ουτε η διευθυντρια ουτε η καθαριστρια ουτε κανεις!το προβλημα ειναι το κρατος......
ολες οι κυριες δεν αμφιβαλλω οτι ειναι αριστες στη δουλεια τους απλα τις παιρνει η μπαλα,γιατι αυτες εκπροσωπουν το κρατος.......δεν ειπαμε οτι τα ζητανε για τη παρτη τους....το θεμα ειναι για ποιον λογο να πληρωνεις για τη δημοσια παιδεια?

70νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:55 am

μεροπη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ρε κοριτσια πρεπει να λεμε και κανα ευχαριστω που μπορουμε και εχουμε ανθρωπους που σεβονται τα παιδια μας και τα βοηθανε στο πιο σημαντικο βημα της ζωης τους.....

71νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 7:58 am

μεροπη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν υπαρχει περιπτωση για δωρεαν πουθενα και ποτε ειμαι 37 χρονων και ο πατερας μου πληρωνε και εγω με την σειρα μου πληρωνω τα παιδια μου σε ολα τους και τρεχω και δεν φτανω οπως ολες οι μανουλιτσες............ Rolling Eyes Wink νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 328109

72νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 8:01 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μεροπη έγραψε:ρε κοριτσια πρεπει να λεμε και κανα ευχαριστω που μπορουμε και εχουμε ανθρωπους που σεβονται τα παιδια μας και τα βοηθανε στο πιο σημαντικο βημα της ζωης τους.....


το εχεις παρει πολυ προσωπικα!το προβλημα δεν ειναι οι δασκαλες ειναι το κρατος!το κρατος δεν παρεχει δωρεαν παιδεια....οι δασκαλες κανουν τη δουλεια τους και εννοειτε πως δεν θα βαλουν λεφτα απο τη τσεπη τους!

73νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Πεμ Σεπ 16, 2010 8:05 am

μεροπη


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
δεν το εχω παρει προσωπικα.....το κρατος δεν με ενδιαφερει πια εχω παψει να ασχολουμε και λειτουργω αυτονομα οσο μπορω δεν μου δινει τιποτα και δεν του χαριζομαι εχω γινει πολυ αναρχικη στις αποψεις μου και δεν ενοχλω κανεναν......................δεν θα ακολουθησω την ελλαδα πια πουθενα ειμαι τριτεκνη και τα ζορια χοντρα

74νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τετ Σεπ 29, 2010 10:38 am

Cendrillon


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΛΙΓΟ ΣΚΟΥΡΑ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ ΛΙΣΤΑ (ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΕΡΕΙ ΑΛΛΙΩΣ) Twisted Evil
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΤΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΑΡΚΕΣ (ΜΑΡΚΑΔΟΡΩΝ κ.τ.λ)ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ?????
ΣΕ ΠΙΑ ΧΩΡΑ ΖΟΥΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ???????

Υ.Γ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ 2 ΒΙΒΛΙΑ ΠΡΟΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΑΡΧΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΙΔΙΑ .....
Ε Λ Ε Ο Σ............

75νηπιο- λεφτα για υλικα; - Σελίδα 3 Empty Απ: νηπιο- λεφτα για υλικα; Τετ Σεπ 29, 2010 10:51 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΝΙΠΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΓΥΡΟ ΣΤΑ 50 ΕΥΡΟ. ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΙΔΙΑ. ΕΜΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕ. ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΝ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις