Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
596 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 596 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ας πω και εγω για τον θηλασμο που ειναι πλεον κοματι της καθημερινοτητας μου !! η μαγικες στιγμες του θηλασμου !! 401147 η μαγικες στιγμες του θηλασμου !! 136747

παντα μου αρεσε η ιδεα και η εικονα του θηλασμου !! απο πολυ μικρη ηλικα θυμαμαι ομως οταν γεννηθηκε η μικρη μου αδερφη ημουν 17 ετων τοτε μια κοπελια στο διπλανο κρεβατι της μαμας μου η οποια εκλαιγε πολυ γιατι δεν μπορουσε να θηλασει καθως δεν ειχε θηλες !! δεν ξερω γιατι αλλα στεναχωρηθηκα και εγω μαζι της κιας ημουν μαθητρια λυκειου τοτε και δεν ειχα στο μυαλο μου να κανω παιδια ! ελεγα οτι οταν κανω παιδια θα θηλασω οπωσδιποτε αλλα οταν εμεινα εγκυος στην εβελινα μου μου ειπε ο γιατρος μου οτι δεν θα τα καταφερω γιατι δεν ειχα θηλες !! καταλαβαινετε οτι μου ηρθε στο μυαλο η κοπελια εκεινη που δεν μπορουσε τοτε να θηλασει και στεναχωρηθηκα αλλα το δεχτηκα !! πηγα λοιπον για τα ψωνια του μωρου μου και πηρα τα παντα οσον αφορα το ταισμα του με μπιμπερο οντας σιγουρη πως δεν θα θηλασω ( δεν τα χρησιμοποιησα ποτε χαχαχαχα και ουτε θελω ) . οταν γεννησα δεν εβαλα την εβελινα να θηλασει και της εδωσαν το πρωτο της γευμα με μπιμπερο στεναχωριομουν ακομα περισοτερο βλεποντας την κοπελια στο διπλανο κρεβατι να θηλαζει και καθομουν και εκλαιγα !!!!!! καλη της ωρα μια μαια ηρθε στο δωματιο και με ρωτησε αν θελω να θηλασω και με κλαματα της ειπα οτι δεν μπορω λογο την θηλων ευτυχως που βρεθηκε αυτη η γυναικα η οποια μου εξηγησε οτι δεν χρειαζονται θηλες για να θηλασεις και μου ειπε να βγαλω απ το μυαλο μου καθε αρνητικη σκεψη για να βαλουμε το μωρο να θηλασει ............ ΜΑΓΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ αξεχαστη !!!!!!!!!!!!!! βρεθηκα υστερα απο 4 χρονια και 2 μηνες να θηλαζω και δεν εχω σκοπο να σταματησω αμεσα !! εζησα την εμπειρια να θηλαζω στην δευτερη εγκυμοσυνη μου και για 4 μηνες να θηλαζω και τις 2 κορες μου !!! δεν θελω να περιαυτολογησω αλλα εχω σταθει στο πλευρο πολλων μαμαδων που θελουν να θηλασουν και θεωρω χαρα μου να μπορω να βοηθησω οπως βοηθηθηκα εγω και απο την μαια που προανεφερα και απο τα κοριτσια του συνδεσμου θηλασμου στον οποιο ειμαι μελος !! κλεινοντας θα ηθελα να πω σε καποιες μαμαδες που θηλαζουν να ειναι πολυ προσεκτικες και να μην κρινουν οταν δεν μπορει να θηλασει η δεν θελει τελος παντων να θηλασει μια αλλη μαμα !!! δεν αγαπαμε περισοτερο τα παιδια μας εμεις οι θηλαζουσες και ουτε τα παιδια μας μας αγαπουν περισοτερο αν τα θηλαζουμε λιγο η πολυ διαστημα !! εχουμε πολλα περισοτερα να δωσουμε στα παιδια μας μεγαλωνοντας τα .............. ΔΕΝ εχουμε δικαιωμα να κρινουμε κανεναν !!!!!!!!!!!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΚΟΜΑ -ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ-. Smile

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΑΓΙΚΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΕΣ ΑΥΤΕΣ! Respect

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΜΑΣ ΟΤΑΝ ΖΟΥΝΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΓΩ Η ΚΟΡΗ ΜΟΝΟ 1,5 ΜΗΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΞΕΧΝΑΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ! ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΦΤΑΝΕ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελιες μου οσο κιαν θηλασει ενα παιδακι καλο ειναι ακομα κιαν δεν θηλασει δεν πειραζει !! εχω ξαναπει οτι ο θηλασμος εμας βολευει γιατι εχουμε την ευκολια του να μην αποστειρωνουμε να μην μετραμε ποτε εφαγε και ποσο κλπ τα μωρα οποιο γαλα κιαν πιουν δεν τα νοιζει αρκει να χορτασουν !!! σας ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε στο θεμα μου και οποια κοπελια χρειαστει μια βοηθεια μια συμβουλη κατι ρε αδερφε ειμαι εδω ειτε στο φορουμ ειτε σε πμ !! η μαγικες στιγμες του θηλασμου !! 315810

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χιλια.....συγχαρητηρια!!!!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να κάνω μια ερώτηση που με καιει?? Εμεινες έγκυος ενω θήλαζες, σωστά? Σε ρωτάω γιατί στον χρόνο επάνω θέλω να αρχίσω να κάνω προσπάθειες για το 2ο παιδάκι μας, αλλά γνωρίζω οτι ο θηλασμός δρα κ αντισυλληπτικά. Περίοδος δεν μου εχει ερθει. Αν μου έρθει μέχρι τότε είναι εφικτό ενω θηλάζω να γίνει σύλληψη?

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xazomammy έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση που με καιει?? Εμεινες έγκυος ενω θήλαζες, σωστά? Σε ρωτάω γιατί στον χρόνο επάνω θέλω να αρχίσω να κάνω προσπάθειες για το 2ο παιδάκι μας, αλλά γνωρίζω οτι ο θηλασμός δρα κ αντισυλληπτικά. Περίοδος δεν μου εχει ερθει. Αν μου έρθει μέχρι τότε είναι εφικτό ενω θηλάζω να γίνει σύλληψη?

Αυτο ηθελα να την ρωτησω κ εγω γιατι κ εγω μολις χρονισει θελω να ξεκινησουμε με το συζυγο για αδερφακι!Κ εχω αρχισει να σκεφτομαι την πιθανοτητα να σταματησω το θηλασμο της!Εμενα αυτο το μηνα μου ηρθε πρωτη φορα περιοδος πριν 3μερες..αλλα καπου διαβασα οτι σε αλλες γυναικες ο θηλασμος δρα αντισυλλυπτικα ενω σε αλλες οχι!!!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fatsoulinaki έγραψε:
xazomammy έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση που με καιει?? Εμεινες έγκυος ενω θήλαζες, σωστά? Σε ρωτάω γιατί στον χρόνο επάνω θέλω να αρχίσω να κάνω προσπάθειες για το 2ο παιδάκι μας, αλλά γνωρίζω οτι ο θηλασμός δρα κ αντισυλληπτικά. Περίοδος δεν μου εχει ερθει. Αν μου έρθει μέχρι τότε είναι εφικτό ενω θηλάζω να γίνει σύλληψη?

Αυτο ηθελα να την ρωτησω κ εγω γιατι κ εγω μολις χρονισει θελω να ξεκινησουμε με το συζυγο για αδερφακι!Κ εχω αρχισει να σκεφτομαι την πιθανοτητα να σταματησω το θηλασμο της!Εμενα αυτο το μηνα μου ηρθε πρωτη φορα περιοδος πριν 3μερες..αλλα καπου διαβασα οτι σε αλλες γυναικες ο θηλασμος δρα αντισυλλυπτικα ενω σε αλλες οχι!!!!


ναι εμεινα εγκυος ενω θηλαζα και συνεχισα κανονικα ! βεβαια το πρωτο τριμηνο ειχα πολυ γαλα λογω ορμονων και πονουσα λιγακι γιατι το στηθος γινεται πιο ευαισθητο αλλα λιγο ενταξει δεν μιλαμε να υποφερεις !! αυτο που θελω να πω ειναι πως αν δεν ειναι ευχαριστος ο θηλασμος πρεπει να διακοπτεται δε υπαρχει λογος να συνεχιζεται !! οτι αλλο θελετε ρωτηστε !! δεν ειναι αντισυλιπτικο 100% ο θηλασμος ειδικα οταν το μωρακι τρεφεται και με αλλο γαλα η εχει ξεκινησει τις στερεες τροφες !!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fatsoulinaki έγραψε:Χιλια.....συγχαρητηρια!!!!


ελα ασε τις βλακειες τωρα που θα μου δωσεις και 1000 συγχαρητηρια !! σιγα το κατορθωμα ! απλα εκλεισα τα αυτιαμου και ποτε μα ποτε δεν σκεφτηκα οτι δεν φτανει το γαλα μου η οτι θα μου κοπει !!!!!!!!!

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fatsoulinaki έγραψε:
xazomammy έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση που με καιει?? Εμεινες έγκυος ενω θήλαζες, σωστά? Σε ρωτάω γιατί στον χρόνο επάνω θέλω να αρχίσω να κάνω προσπάθειες για το 2ο παιδάκι μας, αλλά γνωρίζω οτι ο θηλασμός δρα κ αντισυλληπτικά. Περίοδος δεν μου εχει ερθει. Αν μου έρθει μέχρι τότε είναι εφικτό ενω θηλάζω να γίνει σύλληψη?

Αυτο ηθελα να την ρωτησω κ εγω γιατι κ εγω μολις χρονισει θελω να ξεκινησουμε με το συζυγο για αδερφακι!Κ εχω αρχισει να σκεφτομαι την πιθανοτητα να σταματησω το θηλασμο της!Εμενα αυτο το μηνα μου ηρθε πρωτη φορα περιοδος πριν 3μερες..αλλα καπου διαβασα οτι σε αλλες γυναικες ο θηλασμος δρα αντισυλλυπτικα ενω σε αλλες οχι!!!!
koritsia o thilasmos exei 0 antisyllipsi den isxiei tipota tetoio mporeis na meineis egkyos k meta tis 40 meres

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
valerakievelinaki έγραψε:ας πω και εγω για τον θηλασμο που ειναι πλεον κοματι της καθημερινοτητας μου !! η μαγικες στιγμες του θηλασμου !! 401147 η μαγικες στιγμες του θηλασμου !! 136747

παντα μου αρεσε η ιδεα και η εικονα του θηλασμου !! απο πολυ μικρη ηλικα θυμαμαι ομως οταν γεννηθηκε η μικρη μου αδερφη ημουν 17 ετων τοτε μια κοπελια στο διπλανο κρεβατι της μαμας μου η οποια εκλαιγε πολυ γιατι δεν μπορουσε να θηλασει καθως δεν ειχε θηλες !! δεν ξερω γιατι αλλα στεναχωρηθηκα και εγω μαζι της κιας ημουν μαθητρια λυκειου τοτε και δεν ειχα στο μυαλο μου να κανω παιδια ! ελεγα οτι οταν κανω παιδια θα θηλασω οπωσδιποτε αλλα οταν εμεινα εγκυος στην εβελινα μου μου ειπε ο γιατρος μου οτι δεν θα τα καταφερω γιατι δεν ειχα θηλες !! καταλαβαινετε οτι μου ηρθε στο μυαλο η κοπελια εκεινη που δεν μπορουσε τοτε να θηλασει και στεναχωρηθηκα αλλα το δεχτηκα !! πηγα λοιπον για τα ψωνια του μωρου μου και πηρα τα παντα οσον αφορα το ταισμα του με μπιμπερο οντας σιγουρη πως δεν θα θηλασω ( δεν τα χρησιμοποιησα ποτε χαχαχαχα και ουτε θελω ) . οταν γεννησα δεν εβαλα την εβελινα να θηλασει και της εδωσαν το πρωτο της γευμα με μπιμπερο στεναχωριομουν ακομα περισοτερο βλεποντας την κοπελια στο διπλανο κρεβατι να θηλαζει και καθομουν και εκλαιγα !!!!!! καλη της ωρα μια μαια ηρθε στο δωματιο και με ρωτησε αν θελω να θηλασω και με κλαματα της ειπα οτι δεν μπορω λογο την θηλων ευτυχως που βρεθηκε αυτη η γυναικα η οποια μου εξηγησε οτι δεν χρειαζονται θηλες για να θηλασεις και μου ειπε να βγαλω απ το μυαλο μου καθε αρνητικη σκεψη για να βαλουμε το μωρο να θηλασει ............ ΜΑΓΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ αξεχαστη !!!!!!!!!!!!!! βρεθηκα υστερα απο 4 χρονια και 2 μηνες να θηλαζω και δεν εχω σκοπο να σταματησω αμεσα !! εζησα την εμπειρια να θηλαζω στην δευτερη εγκυμοσυνη μου και για 4 μηνες να θηλαζω και τις 2 κορες μου !!! δεν θελω να περιαυτολογησω αλλα εχω σταθει στο πλευρο πολλων μαμαδων που θελουν να θηλασουν και θεωρω χαρα μου να μπορω να βοηθησω οπως βοηθηθηκα εγω και απο την μαια που προανεφερα και απο τα κοριτσια του συνδεσμου θηλασμου στον οποιο ειμαι μελος !! κλεινοντας θα ηθελα να πω σε καποιες μαμαδες που θηλαζουν να ειναι πολυ προσεκτικες και να μην κρινουν οταν δεν μπορει να θηλασει η δεν θελει τελος παντων να θηλασει μια αλλη μαμα !!! δεν αγαπαμε περισοτερο τα παιδια μας εμεις οι θηλαζουσες και ουτε τα παιδια μας μας αγαπουν περισοτερο αν τα θηλαζουμε λιγο η πολυ διαστημα !! εχουμε πολλα περισοτερα να δωσουμε στα παιδια μας μεγαλωνοντας τα .............. ΔΕΝ εχουμε δικαιωμα να κρινουμε κανεναν !!!!!!!!!!!
mpravo soy! k ego den eixa kales thiles k mporesa mono 4 mines alla toy edina k sympliroma.apo to maieytirio moy legan oti den exo thili k den mporeis na fantasteis ti klama eixa riksei 40 meres eklaiga afou to mono poy skeftomai otan meino me to kalo ksana egkyos einai i loxeia moy. evazes kati sto stithos k se voithise?

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι δεν εβαζα απολυτως τιποτα ! απλα εβαζα σωστα το μωρο στο στηθος και οταν λεμε σωστα εννοουμε οταν δεν μας ποναει ! φυσικα στις αρχες μεχρινα μαθει το παιδακι θα πονας αλλα για 2 3 4 μερες το πολυ ! μην ανυσηχεις ! και εγω σκεφτομουν την λοχεια μου αλλα για αλλους λογους και ολα πηγαν καλα !

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το έχω πει πολλές φορές και θα το ξαναπώ μήπως βοηθήσω από εδώ κάποιες μανούλες ή εγκυούλες που θέλουν να θηλάσουν και ακούνε διάφορα στην κλινική ή και αλλού. Την κόρη μου την θήλασα 13 μήνες και δεν είχα θηλές. Από την κλινική ακόμα χρησιμοποιούσα ψευδοθηλές τις οποίες συνέχισα για 3,5 μήνες. Τους υπόλοιπους επειδή είχε μεγαλώσει το στόμα της και είχε χαλαρώσει το στήθος μπορούσε να το πιάσει κανονικά. Η προσωπική μου εμπειρία μου δίδαξε ότι δε χρειάζονται θηλές για να θηλάσεις αλλά υπομονή και θέληση.

maraki

maraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ !!!!! ΣΥΝΕΧΙΣΕ Κ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ! Κ ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ 14ΜΗΝΩΝ... Κ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΑΝΙ 5.5 ΜΗΝΩΝ! ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.... ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΕΙΧΕΣ ΓΑΛΑ???

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι εννοεις αν μετα τον 4ο ειχα γαλα ;;; ειχα σε ολη την διαρκεια γαλα εκτος απο την τελευταια εβδομαδα με 10ημερο που αραιωσεκαι εγινε πρωτογαλα για τις αναγκες του μωρου

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zoi24 έγραψε:
fatsoulinaki έγραψε:
xazomammy έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση που με καιει?? Εμεινες έγκυος ενω θήλαζες, σωστά? Σε ρωτάω γιατί στον χρόνο επάνω θέλω να αρχίσω να κάνω προσπάθειες για το 2ο παιδάκι μας, αλλά γνωρίζω οτι ο θηλασμός δρα κ αντισυλληπτικά. Περίοδος δεν μου εχει ερθει. Αν μου έρθει μέχρι τότε είναι εφικτό ενω θηλάζω να γίνει σύλληψη?

Αυτο ηθελα να την ρωτησω κ εγω γιατι κ εγω μολις χρονισει θελω να ξεκινησουμε με το συζυγο για αδερφακι!Κ εχω αρχισει να σκεφτομαι την πιθανοτητα να σταματησω το θηλασμο της!Εμενα αυτο το μηνα μου ηρθε πρωτη φορα περιοδος πριν 3μερες..αλλα καπου διαβασα οτι σε αλλες γυναικες ο θηλασμος δρα αντισυλλυπτικα ενω σε αλλες οχι!!!!
koritsia o thilasmos exei 0 antisyllipsi den isxiei tipota tetoio mporeis na meineis egkyos k meta tis 40 meres

Αυτο το ξερω αλλα διαβασα αυτο http://www.mitrikosthilasmos.com/2010/09/121.html κ δε σου κρυβω οτι αγχωθηκα λιγακι!!!!!!!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valerakievelinaki έγραψε:
fatsoulinaki έγραψε:Χιλια.....συγχαρητηρια!!!!


ελα ασε τις βλακειες τωρα που θα μου δωσεις και 1000 συγχαρητηρια !! σιγα το κατορθωμα ! απλα εκλεισα τα αυτιαμου και ποτε μα ποτε δεν σκεφτηκα οτι δεν φτανει το γαλα μου η οτι θα μου κοπει !!!!!!!!!

Για αυτο κ τα 1000συγχαρητηρια γιατι καταφερες να μην αους κανεναν κ να κανεις αυτο που σου ελεγε το μητρικο σου ενστικτο!!!!!!!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ούτε εγώ είχα θηλές, και οι ψευδοθηλές δεν βοήθησαν και ιδιαίτερα, τα μωρά μου τις μασούσανε, φευγαν από το στήθος και άλλα γλαφυρα...
Εμένα με βοήθησε πολύ το θήλαστρο, στο να βγούν οι θηλές και να μπορέσει να πιάσει το μωρό. Πιστεύω είναι καλή επένδυση, αν και το δικό μου ήταν ένα της πλάκας, 10 ευρώ το πήρα από τα jumbo. Δυστυχώς, χρησιμοποίησα πολλά θήλαστρα χωρίς αποτέλεσμα και στον πρώτο μου γιο μου κόπηκε το γάλα στους 2 μήνες... Στον δεύτερο ήμουν και πιο έμπειρη, πιο αποφασισμένη, ήταν και πιο έυκολη η λοχεία για διάφορους λόγους, και ακόμα τον θηλάζω!
Και όντως, είναι μεγάλο κατόρθωμα το να κλείσεις αυτιά σε "συμβουλές" τρίτων! Απλά όταν είσαι πρωτομάνα, κάπου κολλάς, κάπου λες "κάτι θα ξέρουν αυτοί παραπάνω..." scratch

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φατσουλινακι απλα ξερει δεν δεχομαι καποιοι να εχουν το δικαιωμα να ανακατευονται στο μεγαλωμα των παιδιων μου να εχουν το δικαιωμα να μεγαλωσουν τα παιδια τους οπως ηθελαν και να μην εχω εγω τι δικαιωμα να μεγαλωσω οπως θελω εγω τα παιδια μου !!!!!!!

fatsoulinaki

fatsoulinaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
valerakievelinaki έγραψε:φατσουλινακι απλα ξερει δεν δεχομαι καποιοι να εχουν το δικαιωμα να ανακατευονται στο μεγαλωμα των παιδιων μου να εχουν το δικαιωμα να μεγαλωσουν τα παιδια τους οπως ηθελαν και να μην εχω εγω τι δικαιωμα να μεγαλωσω οπως θελω εγω τα παιδια μου !!!!!!!

Αυτο ειναι το σωστο!!!!!Να χαιρεσαι τις κουκλες σου!!!!!

maraki

maraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
valerakievelinaki έγραψε:τι εννοεις αν μετα τον 4ο ειχα γαλα ;;; ειχα σε ολη την διαρκεια γαλα εκτος απο την τελευταια εβδομαδα με 10ημερο που αραιωσεκαι εγινε πρωτογαλα για τις αναγκες του μωρου

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΧΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.. ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ... ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 4ο ΜΗΝΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑ Κ ΜΕΤΑ ΟΧΙ... Κ ΕΤΣΙ Κ ΕΓΙΝΕ. ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΘΗΛΑΖΑ ΤΟ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ... ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΠΑ ΜΑΜΑ ΠΑΠΑ(ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ). ΑΧ ΤΩΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΜΙΣΑ ΑΠΟ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ....... ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΩΡΑ!!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε μην κλαις !! δεν εγινε και τιποτα αληθεια τι διαφορα εχουν ;; εννοω σε ηλικιες

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
swsta polu swsta ta leei h valeriaevelinaki!!!!!!!pote na min fovatai kamia kopela ton thilasmo

maraki

maraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
valerakievelinaki έγραψε:βρε μην κλαις !! δεν εγινε και τιποτα αληθεια τι διαφορα εχουν ;; εννοω σε ηλικιες

ΕΧΟΥΝ 18ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ! Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ... ΣΥΝΕΒΕΙ..ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΕΝΕ ΨΙΛΟΣΟΚ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΕΙΧΑ ΤΟΣΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΛΛΟ ΠΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΑΣΤΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ... ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΜΕΑΤ ΤΟΝ 4Ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑ... Κ ΜΕΤΑ ΕΛΕΓΕ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΥΤΟ Κ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ... ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΦΡΕΣΚΟΤΑΤΟ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΠΡΟΒΑΤΑΚΙ... ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΠΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ... ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Ν ΑΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ... ΤΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ... ΠΙΝΕΙ ΜΙΑ ΓΟΥΛΙΑ Κ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ???? ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΩ???? ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις