Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
121 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 121 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 12:42 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περνάω μια πάρα πολύ δύσκολη εβδομάδα, την Δεύτερα το βράδυ άρχισαν να με πονούν τα κοκκαλα μου απο κάτω στο αιδίο στα πλάγια.
Μιλάμε για πολυ πόνο τόσο που έβαλα τα κλάματα, δεν μπορούσα να γυρίσω πλευρό. Πήρα τον γιατρό και μου είπε έλα να σε δώ, πήγα και μου είπε πως είναι επειδή χαλαρωνουν τα κοκκαλα και σιγα σιγα προετοιμάζεται το σώμα.
Είμαι ξαπλα συνεχεια, εδω και 3 μερες ομως πονάω και χαμηλα στην κοιλιά στην μήτρα δηλαδή και αφήστε δε που τα κλωτσίδια του μπέμπη ειναι καπου εκει κοντα, πάντα χαμηλα.
Δεν ειναι οτι ο πόνος ειναι ανυποφορος η πάρα πολύ δυνατός, τον αντεχω με λίγη υπομονη αλλά την νυχτα δεν κοιμαμαι καθολου είναι σαν πόνους περιόδους αλλα εχω αγχωθεί πολύ, δεν ήμουν έτσι πρίν, με το που άλλαξα τρίμηνο τα εχω αυτα.
Αντιμετώπισε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο; Να νιώθει σαν να εχει περιοδο και τα πόδια να κόβονται;;

2Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 12:46 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γλυκό μου κοριτσάκι στο γιατρό είπες για τους πόνους περιόδου ή μόνο για τους πόνους στα κόκαλα? και αν ναι τι σου είπε εκείνος?
κοίτα λογικό είναι εφόσον εκεί σε κλοτσάει το μωρό να πονάς και περισσότερο αλλά δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω! δεν θυμάμαι να είχα τόσο έντονους πόνους!

3Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 12:48 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΛΕΚΑΝΗ ΣΟΥ!!!ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΟΝΑΣ!!!ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΣΥΝΗΘΩΣ!!!

4Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 12:49 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα συμφωνησω με την μαρια οτι πρεπει να πεις στον γιατρο σου οτι νιωθεις πονους περιοδου μηπως κανεις συσπασεις. Δεν ειναι τιποτα αν κανεις θα σου δωσει χαπια για να σταματησουν .Αλλα καλο ειναι να του το πεις και αυτο. Ευχομαι να ειναι περαστικα.

5Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 12:56 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω (αν και απο τον τίτλο σου μάλλον άργησα) μου είχε πει οτι αν έχω πόνους περιόδου να ξαπλώνω,να μην περπατάω και να ξεκουράζομαι.Και αν γίνονται πιο έντονοι να του το λέω.
Για τα κόκκαλα εντάξει λογικό είναι,όπως και για τους πόνους απο τις κλωτσιές.

6Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 12:59 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝΤΕ ΚΑΛΕ ΜΑΣ ΚΟΨΟΧΟΛΙΑΣΕΣ!ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΗΜΟΥΝ Κ ΓΩ!ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΗΤΑΝ ΑΦΟΡΗΤΟΙ!ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ!ΑΛΛΑ ΜΗ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΑΥΤΟ,ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΛΕΚΑΝΗ Κ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ,ΒΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΝΑ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.ΙΣΩΣ ΣΕ ΑΝΑΚΟΥΦΗΣΕΙ Κ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΥΠΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΥ,ΕΙΧΑ Κ ΓΩ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ,ΚΥΡΙΩΣ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ...ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΡΙΚΟ ΤΟ 3ο ΤΡΙΜΗΝΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ! Very Happy

7Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:01 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΣΕ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΚΤΕΙΝΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟ ΔΕΞΙ!!!!

8Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:03 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου ειπε οτι νιωθω την εγκυμοσύνη, μεγαλώνει και το μωρο και αν εχω πάνω απο 8 συσπάσεις να τον πάρω τηλ, οι συσπασεις εχουν σταματησει όμως εδω και 2 μέρες και εχω αυτην την αισθηση πως εχω περιοδο και τωρα δεν ξερω να τον παρω να του το πω? Θα μου πεί ελα παλι να σε δω και κολοκυθια θα με βαλει μεσα μαλλον κλινικη η θα μου πει για κανενα ντεπον. Γιατι προχθες μου ειπε πως αν ποναω σαν περιοδο θα με βάλει μεσα και τα χω κάνει πάνω μου τωρα. Crying or Very sad
Εντωμεταξυ οι συνθηκες εδω που ειμαι δεν ειναι οτι και καλυτερες για μια ηρεμη εγκυμοσυνη, λέτε να παιζει ρόλο αυτό;;

9Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:05 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: εχω αυτην την αισθηση πως εχω περιοδο και τωρα δεν ξερω να τον παρω να του το πω?

Πάρτον τηλέφωνο παιδί μου.Τι ερώτηση είναι αυτή;

10Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:07 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είμαι ξάπλα συνέχεια αντε να σηκωθω για 5 λεπτα 2,3 φορές.
Ψιλοφοβάμαι γιατί είμαι στο πατρικό τώρα που ειναι μια ωρα και απο κλινικη και απο γιατρό, πήγα προχθες σπιτι μου αλλά δεν μπορουσα να μείνω μόνη, εμεινα ενα βραδυ και μετα ξαναγυρισα.

11Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:09 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω συμφωνω οτι πρεπει να τον παρεις τηλ. Και να σε βαλει μεσα δεν ειναι τιποτα σου βαζει με ορο ενα φαρμακο για να σταματησουν οι συσπασεις . Εγω 2 φορες νοσηλευτηκα γι αυτο το λογο. Σιγουρα και η ψυχολογια παιζει ρολο. Θελει επισης πολυ ξεκουραση . Να σηκωνεσαι μονο για τα απαραιτητα. Ολα θα πανε καλα .

12Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:10 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε συ δεν του το έχεις πει για τους πόνους περιόδου? πάρε τηλέφωνο δεν τα αφήνουν αυτά τα πράγματα έτσι!

13Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:15 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πονους ανυποφορους ομως ειχα κι εγω απο τα κλωτσιδια στον θωρακα,μου ειχε ρημαξει πλευρα και πνευμονα ο κανακαρης μου!
αυτη η αισθηση περιοδου ομως θα με ανησυχουσε,μπορει να ειναι προπαρασκευαστικες συσπασεις αλλα δε χανεις τιποτα να κατσεις στον καρδιοτοκογραφο κανα μισαωρο και προπαντως στα αυγα σου!!! Razz
μην κουραζεσαι!!!

14Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:18 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καρδιοτακογράφο απο τώρα;;; ναι θα τον πάρω σε λίγο τηλ.

15Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:22 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο καρδιοτοκογραφος ειναι για να δουνε αν κανεις συσπασεις και να δουνε πως θα τις αντιμετωπισουν . Δεν ειναι τιποτα. Παρτον τηλ.

16Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:23 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε:καρδιοτακογράφο απο τώρα;;; ναι θα τον πάρω σε λίγο τηλ.

ΚΑΛΕΕΕΕ!ΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ;;;ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ!ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΝΑ ΠΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΑΝΤΕ!ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙΙΙΙΙ

17Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:24 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε:καρδιοτακογράφο απο τώρα;;; ναι θα τον πάρω σε λίγο τηλ.

δεν ειναι τιποτα γλυκο μου,ο καρδιοτοκογραφος θα σου δειξει αν οι κραμπες που νιωθεις ειναι συσπασεις και τι εντασης.δε σημαινει κατι κακο και οπωσδηποτε θα σε ηρεμησει να ξερεις τι ακριβως σου συμβαινει!

18Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Σαβ Σεπ 25, 2010 1:40 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πήρες ή ακόμα? πάρε αφού λες ότι είναι και μακριά ο γιατρός πάρε τώρα γιατί μπορεί να σου πει να πας από εκεί!

19Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Πεμ Σεπ 30, 2010 9:13 am

euphoria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Filenadoula mou...giati mou agxwthikes toso poly??? Katarxin na noiwtheis aneta me ton giatro sou kai na ton pairneis til otan symvainoun auta...Min perimeneis re agapoula...eisai Foinikouda mallon...kai mexri tin Kalamata einai apostasi...na pairneis otan anisyxeis gia kati...,giati to stress den kanei katholou kalo. Emeis ta exoume pei kai sto fb, egw eimai ston ogdoo(molis mpika)...kai eixa apo ton evdomo ponous oi opoioi itan syspaseis. Vlepeis eixa kourastei paaara poly kai idou ta apotelesmata. Amesws pira ton giatro mou kai mou systise apolyti xekoursai kai vevaia to gnwsto yutopar to opoio me anakoufise apotelesmatikotata...,twra eimai kalytera... Na mou prosexeis kai stamata na mou agxwnesai...Ola kala tha pane arkei na enimerwneis to giatro kai na akoloutheis tis odigies tou...

20Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Πεμ Σεπ 30, 2010 9:37 am

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoula έγραψε: Περνάω μια πάρα πολύ δύσκολη εβδομάδα, την Δεύτερα το βράδυ άρχισαν να με πονούν τα κοκκαλα μου απο κάτω στο αιδίο στα πλάγια.
Μιλάμε για πολυ πόνο τόσο που έβαλα τα κλάματα, δεν μπορούσα να γυρίσω πλευρό. Πήρα τον γιατρό και μου είπε έλα να σε δώ, πήγα και μου είπε πως είναι επειδή χαλαρωνουν τα κοκκαλα και σιγα σιγα προετοιμάζεται το σώμα.
Είμαι ξαπλα συνεχεια, εδω και 3 μερες ομως πονάω και χαμηλα στην κοιλιά στην μήτρα δηλαδή και αφήστε δε που τα κλωτσίδια του μπέμπη ειναι καπου εκει κοντα, πάντα χαμηλα.
Δεν ειναι οτι ο πόνος ειναι ανυποφορος η πάρα πολύ δυνατός, τον αντεχω με λίγη υπομονη αλλά την νυχτα δεν κοιμαμαι καθολου είναι σαν πόνους περιόδους αλλα εχω αγχωθεί πολύ, δεν ήμουν έτσι πρίν, με το που άλλαξα τρίμηνο τα εχω αυτα.
Αντιμετώπισε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο; Να νιώθει σαν να εχει περιοδο και τα πόδια να κόβονται;;
επαθα το ιδιο πριν 3 εβδομαδες πρωτα ποναγα εκει που περιγραφεις μετα και στα κοκκαλα εσωτερικα των μηρων και τωρα ποναω που και που στα κοκαλα της λεκανης και στο εξωτερικο μερος χαμηλα στους γοφους.... εχουμε καπου στις 4 εβδομαδες διαφορα... και εγω με το που μπηκα 3 τριμηνο τρελαθηκα νομιζα οτι κατι δεν παει καλα... πονοι περιοδου κραμπες και πονοι στα γονατα... και πολλες συσπασεις(παιρνω και χαπια γιατι ηταν και πολυ δυνατες) μην θυμηθω και τα νεφρα και το εντερο που με πεθαναν για λιγο. μου ειπαν ομως οτι ειναι λογο της προετοιμασιας του σωματος μας για τις μετεπειτα αλλαγες για τον τοκετο! μπαινουμε σε αντιστροφη μετρηση με λιγα λογια... αν επιμεινουν πολυ εξετασε το ξανα εμενα παντως μου περασαν γρηγορα χωρις να κανω τιποτα! τωρα με εχουν τρελανει οι ξινιλες και τσουζουν οι θηλες μου... ελπιζω να φυγουν και αυτα συντομα!

21Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Πεμ Σεπ 30, 2010 11:36 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακι μου κι εγω στο τριτο τριμηνο για περιπου τρεις εβδομαδες δεν μπορουσα ουτε τα ποδια μου να ανοιξω...ηταν σαν να ειχα φαει ξυλο σε εκεινη την περιοχη απο 10 μαυρους χαχαχαχα...κι εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι επειδη ειμαι πολυ στενη προσπαθουν τα κοκκαλα της λεκανης να ανοιξουν..τωρα μαλακωνουν τα κοκκαλα σου για να ανοιξουν και γιαυτο πονας πολυ!!!!!

αλλα γλυκια μου παρε τηλ οπως πολυ σοφα σου λενε ολες οι μανουλες πιο πανω για τους πονους περιοδου !!!!!!ξεκουρασου και μην ανυσηχεις καλε Very Happy Very Happy

22Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Παρ Οκτ 01, 2010 2:44 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα.
Τώρα έδωσα περισσότερη προσοχή στο θέμα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καταλαβαίνω ότι δεν είμαι η μόνη.
Βασούλα αν το τικεράκι σου πάει σωστά, έχουμε λίγες βδομάδες διαφορά...
Κι εγώ από την 25-26 βδομάδα άρχισα να έχω πόνους όχι στην κοιλιά, αλλά εκεί που περιγράφετε και εσύ και το νινάκι.
Στο κόκαλο χαμηλά ανάμεσα από τα πόδια μας (στο εφηβαίο) και λίιιιγο πιο πάνω καθώς και στο εσωτερικό των μηρών όπως είπε και το νινάκι.

Εγώ αυτό που αισθάνομαι είναι σα να είμαι έτοιμη να "ξεκολλήσω", να αποσυναρμολογηθώ...
Όχι όμως όλη την ώρα.
Μόνο αν είμαι στην ίδια στάση για πολλή ώρα και προσπαθήσω να κουνηθώ.
Πχ όταν κοιμάμαι και θέλω να αλλάξω πλευρό, όταν κάθομαι στο γραφείο και μετά πάω να σηκωθώ ή ακόμα και όταν στέκομαι και μετά πάω να κάτσω.
Περπατάω και νιώθω τα κοκαλάκια μου να κάνουν "κρατς-κρουτς". Μπαλατζάρω για να κάνω ένα βήμα, γιατί τα πόδια μου νιώθω να μην κλείνουν πια. Πάει και το σταυροπόδι και όλα....
Με το ζόρι φοράω τις κάλτσες μου, φέρνοντας (τραβώντας δηλαδή με τα χέρια μου) το πέλμα μου πάνω στο γόνατο του άλλου ποδιού, γιατί για να το λυγίσω (σα βατραχάκι) ούτε λόγος!

Τώρα για τις συσπάσεις που λες, δεν έχω συχνά... Συνήθως νιώθω ένα δυνατό τράβηγμα -να τσιτώνει δηλαδή η κοιλιά μου και να μη ζουλιέται, όταν είμαι όρθια. Αν είμαι ξάπλα και χαλαρή ή καθιστή δεν έχω ιδιαίτερους πόνους...

Πάντως όλα αυτά που τα είπα στο γιατρό μου την προηγούμενη βδομάδα, μου είπε ότι είναι φυσιολογικά και ότι ανοίγουν τα κόκαλά μου.

Αυτά.
Ελπίζω να βοήθησα.
Εγώ πάντως μια ανακούφιση -ότι δεν είμαι η μόνη που νιώθει έτσι- την πήρα...

23Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Κυρ Οκτ 10, 2010 8:47 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και ζητώ συγνώμη που άργησα να απαντήσω, δεν έμπαινα καθόλου ιντερνετ.
Είμαι ακριβώς στην ίδια κατασταση όλα όσα λέει και η tziz πιο πάνω, αυξήσαμε τα youtopar και πολύ ξεκούραση.
Ο γιατρός μου είπε πως είμαι πολύ στενή και ειδικά η λεκάνη μου απο μέσα είναι παρα πολύ στενη που σημαίνει πως θα δυσκολευτώ πολύ σε φυσιολογικό τοκετό θα δούμε βέβαια γιατί δεν θέλω να κάνω καισαρική.
Εχω να κοιμηθώ εβδομάδες βράδυ με το που πάω να γυρίσω πλευρό τα πάντα με πονάνε αλλά κάνω υπομονή δεν μπορώ να κανω αλλιώς.
Ευχαριστώ και πάλι.

24Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Κυρ Οκτ 10, 2010 11:00 am

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εμενα αυτο που με ανακουφιζε στον υπνο ηταν να βαζω μαξιλαρι αναμεσα στα γονατα η να κοιμαμι με τις πατουσες ενωμενες (τα ποδια και η λεκανη να σχηματιζουν ρομβο δηλαδη)

Κοντευα να τρελαθω κ εγω απο τον πονο..το ειχα απο 6 μηνων μεχρι τελος!!!!!

25Εχω αγχωθεί πολύ!!! Empty Απ: Εχω αγχωθεί πολύ!!! Δευ Οκτ 11, 2010 12:49 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoula έγραψε: Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και ζητώ συγνώμη που άργησα να απαντήσω, δεν έμπαινα καθόλου ιντερνετ.
Είμαι ακριβώς στην ίδια κατασταση όλα όσα λέει και η tziz πιο πάνω, αυξήσαμε τα youtopar και πολύ ξεκούραση.
Ο γιατρός μου είπε πως είμαι πολύ στενή και ειδικά η λεκάνη μου απο μέσα είναι παρα πολύ στενη που σημαίνει πως θα δυσκολευτώ πολύ σε φυσιολογικό τοκετό θα δούμε βέβαια γιατί δεν θέλω να κάνω καισαρική.
Εχω να κοιμηθώ εβδομάδες βράδυ με το που πάω να γυρίσω πλευρό τα πάντα με πονάνε αλλά κάνω υπομονή δεν μπορώ να κανω αλλιώς.
Ευχαριστώ και πάλι.


έλα βρε κοριτσάκι μου και σε ψάχναμε! σου εύχομαι να πάνε όλα καλά, που θα πάνε, αλλά τουλάχιστον να μην πονάς τόσο βρε παιδί μου! ξεκουράσου εσύ και όλα θα πάνε μια χαρά!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις