Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
426 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 426 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Δευ Σεπ 27, 2010 10:46 pm

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,
ΧΤΕΣ ΠΗΓΑ ΤΗΝ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ 150 GR!!!!
ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ.ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ..ΟΧΙ ΤΡΕΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ...
ΟΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΒΑΡΟΣ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΞΕΝΟ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΑΡΧΙΣΑ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ ΒΕΒΑΙΑ!!!! ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...

2ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Δευ Σεπ 27, 2010 10:58 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα βρε φιλενάδα! σου έστειλα και μήνυμα στο facebook! βρε και παλιά ανησυχούσες και τελικά μια χαρά κιλά είχε πάρει! η γιατρός τι σου λέει? δεν είναι καλή στα κιλά για την ηλικία της?εγώ στη φωτό μια χαρά στρουμπουλή την είδα!

3ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Δευ Σεπ 27, 2010 11:04 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην αγχωνεσαι καλε....ποσα κιλακια ειναι η μικρη σου??????

4ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Δευ Σεπ 27, 2010 11:07 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο γιατρός σου τι είπε? Μη σταματάς το θηλασμό γιατί νομίζεις οτι έχει πρόβλημα βάρους το μωρό. Ρώτα το γιατρό σου πρώτα.
Η μπεμπούλα μου γεννήθηκε 3700. Δεν τη θήλαζα. Μέχρι 7 μηνών είχε γίνει 8900. Από τον 7 μέχρι 13 μηνών πήρε μόνο ένα κιλό. Είχα φρικάρει. Το ψάξαμε πολύ γιατί δεν έπαιρνε βάρος (λόγω άλλου προβλήματος) και το παιδί εννοείται πως δεν είχε τίποτα. Ετρωγε πολύ αλλά ήταν και πολύ δραστήριο.

5ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Δευ Σεπ 27, 2010 11:44 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δες τις κμπύλες ανάπτυξης στο πίσω μέρος του βιβλιαρίου της. Αν είναι στην ίδια καμπύλη δεν υπάρχει πρόβλημα! Και λίγο να έχει πέσει, ίσως δε χρειάζεται συμπλήρωμα για έναν μήνα μόνο! Περίμενέ το λίγο και θα δεις! Ο οδηγός είναι οι καμπύλες γιατί αν τα μωρά μας έπαιρναν από μισό κιλό το μήνα όλους τους μήνες στο χρόνο πάνω θα ήταν καμιά 20αριά κιλά!

6ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Δευ Σεπ 27, 2010 11:57 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nomikoula, αντιμετωπισα και εγω το ιδιο με την μικρη.Ενω τον 1ο μηνα εβαλε 1,5 κιλο,τον 2ο επισης 1,5 κιλο,τον 3ο εβαλε 250 γρ και τον 4ο 350 γρ. Με αποκλειστικο θηλασμο. Απο τοτε αυξησα τους θηλασμους -κυριως το βραδυ. Το βαρος παιζει στα 500 γρ πλεον ,μεσο ορο σου λεω.Τωρα με τις τροφες θα το δουμε απο βδομαδα αν πηρε κι αλλο. Και μενα μου προτεινε να αρχισω γαλα εμποριου η παιδιατρος αλλα 1ον.η μικρη αρνειται να δεχτει μπιμπερο κ 2ον.το εψαξα,και ειναι απολυτα φυσιολογικο στα μωρα που θηλαζουν.Εννοειται οτι εχεις αποκλεισει καποιο αλλο ενδεχομενο (ο παιδιατρος δλδ κανεις και μια εξεταση αν κρινεται απαραιτητη).
Το μωρο που θηλαζει μεσα στο πρωτο 6μηνο πρεπει να εχει διπλασιασει το βαρος γεννησης. Ενας μεσος ορος μηνιαιου βαρους απο τον 3ο μηνα και μετα ειναι τα 350 γρ.
Συζητησε και με τον γιατρο σου,εγω την ρωτησα οταν μου το προτεινε αν ειναι κατι σοβαρο,δλδ αν το κρινει απαραιτητο να δωσω αλλο γαλα και ηταν διστακτικη.Μου ειπε οτι ειναι συνηθες στα μωρακια που θηλαζουν να παιρνουν λιγοτερο βαρος και αν δεν συντρεχει ιατρικος λογος (και απο οσο εψαξα μονο η γαλακτοζαιμια ειναι λογος να διακοπει ο θηλασμος) τοτε δεν σταματουμε τον θηλασμο.Αλλα χρειαστηκε να την πιεσω για να καταληξουμε στο οτι δεν θα πιει αλλο γαλα το παιδι.Αν θελεις να το ψαξεις καλο θα ηταν να κανεις μια συζητηση με τον παιδιατρο του μωρου σου,για την διατροφη τους ειμαστε εμεις υπευθυνοι ,οι γονεις,ο γιατρος μονο υποδειξεις μπορει να κανει (παντα μιλαω για μια φυσιολογικη κατασταση ετσι?). Smile

7ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:05 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:καλημέρα βρε φιλενάδα! σου έστειλα και μήνυμα στο facebook! βρε και παλιά ανησυχούσες και τελικά μια χαρά κιλά είχε πάρει! η γιατρός τι σου λέει? δεν είναι καλή στα κιλά για την ηλικία της?εγώ στη φωτό μια χαρά στρουμπουλή την είδα!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ..ΤΟ ΕΙΔΑ..Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΗΡΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ...ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

8ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:06 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athina24 έγραψε:μην αγχωνεσαι καλε....ποσα κιλακια ειναι η μικρη σου??????

7,130....ΗΤΑΝ 6,980 Κ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ..

9ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:09 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποσο γεννηθηκε βρε νομικουλα? μια χαρα ειναι το βαρος της Shocked

10ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:10 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην τρελλαινεσαι!εμενα η μεγαλη μου ειναι μονιμως κατω απο τη καμπυλη!σκεψου οτι ειναι 21 μηνων και ειναι μολις 10 κιλα(9800)για την ακριβεια!δεν εχει τιποτα!!!!!!μας τρελλανε η παιδιατρος...εξετασεις κλπ!το αποτελεσμα ειναι οτι ειναι ολιγοφαγη και ΠΟΛΥ δραστηρια....σημειωτεον οτι γεννηθηκε 3200!

11ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:11 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:nomikoula, αντιμετωπισα και εγω το ιδιο με την μικρη.Ενω τον 1ο μηνα εβαλε 1,5 κιλο,τον 2ο επισης 1,5 κιλο,τον 3ο εβαλε 250 γρ και τον 4ο 350 γρ. Με αποκλειστικο θηλασμο. Απο τοτε αυξησα τους θηλασμους -κυριως το βραδυ. Το βαρος παιζει στα 500 γρ πλεον ,μεσο ορο σου λεω.Τωρα με τις τροφες θα το δουμε απο βδομαδα αν πηρε κι αλλο. Και μενα μου προτεινε να αρχισω γαλα εμποριου η παιδιατρος αλλα 1ον.η μικρη αρνειται να δεχτει μπιμπερο κ 2ον.το εψαξα,και ειναι απολυτα φυσιολογικο στα μωρα που θηλαζουν.Εννοειται οτι εχεις αποκλεισει καποιο αλλο ενδεχομενο (ο παιδιατρος δλδ κανεις και μια εξεταση αν κρινεται απαραιτητη).
Το μωρο που θηλαζει μεσα στο πρωτο 6μηνο πρεπει να εχει διπλασιασει το βαρος γεννησης. Ενας μεσος ορος μηνιαιου βαρους απο τον 3ο μηνα και μετα ειναι τα 350 γρ.
Συζητησε και με τον γιατρο σου,εγω την ρωτησα οταν μου το προτεινε αν ειναι κατι σοβαρο,δλδ αν το κρινει απαραιτητο να δωσω αλλο γαλα και ηταν διστακτικη.Μου ειπε οτι ειναι συνηθες στα μωρακια που θηλαζουν να παιρνουν λιγοτερο βαρος και αν δεν συντρεχει ιατρικος λογος (και απο οσο εψαξα μονο η γαλακτοζαιμια ειναι λογος να διακοπει ο θηλασμος) τοτε δεν σταματουμε τον θηλασμο.Αλλα χρειαστηκε να την πιεσω για να καταληξουμε στο οτι δεν θα πιει αλλο γαλα το παιδι.Αν θελεις να το ψαξεις καλο θα ηταν να κανεις μια συζητηση με τον παιδιατρο του μωρου σου,για την διατροφη τους ειμαστε εμεις υπευθυνοι ,οι γονεις,ο γιατρος μονο υποδειξεις μπορει να κανει (παντα μιλαω για μια φυσιολογικη κατασταση ετσι?). Smile

ΕΚΕΙ ΗΜΟΥΝ ΧΤΕΣ..ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ..ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ...ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ..ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΩ ΜΕΧΡΙ 3 ΦΟΡΕΣ...ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΞΕΝΟ..ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΞΕΝΥΧΤΑΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ..ΑΠΤΟ ΠΡΩΙ ΞΕΚΙΝΑΩ Κ ΠΕΦΤΩ ΞΕΡΗ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...
Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΞΕΝΟ,ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ..ΘΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΟΥΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ...ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ?

12ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:12 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:ποσο γεννηθηκε βρε νομικουλα? μια χαρα ειναι το βαρος της Shocked
ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3115

13ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:12 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:ποσο γεννηθηκε βρε νομικουλα? μια χαρα ειναι το βαρος της Shocked


ναι βρε Νομική δίκιο έχει η φίλτατη εδώ! μια χάρα είναι! πόσο γεννήθηκε παιδί μου?

14ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:14 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:
litsakos έγραψε:ποσο γεννηθηκε βρε νομικουλα? μια χαρα ειναι το βαρος της Shocked


ναι βρε Νομική δίκιο έχει η φίλτατη εδώ! μια χάρα είναι! πόσο γεννήθηκε παιδί μου?

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ,3,115

15ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:19 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να πω! δεν είμαι και ειδικός αλλά νομίζω ότι είναι μια χαρά και μέσα στην καμπύλη! αν και όπως λέει και η Αθηνά και η δική της κόρη που είναι εκτός καμπύλης πάλι μια χαρά είναι! εφόσον δεν έδειξαν τίποτα οι εξετάσεις!
στην τελική κάνε αυτό που σου είπε η γιατρός, δες και τον άλλο μήνα πώς θα πάει και μπείτε στην διαδικασία των εξετάσεων, τουλάχιστον για σας φύγει και εσάς το άγχος!

16ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:19 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:Ο γιατρός σου τι είπε? Μη σταματάς το θηλασμό γιατί νομίζεις οτι έχει πρόβλημα βάρους το μωρό. Ρώτα το γιατρό σου πρώτα.
Η μπεμπούλα μου γεννήθηκε 3700. Δεν τη θήλαζα. Μέχρι 7 μηνών είχε γίνει 8900. Από τον 7 μέχρι 13 μηνών πήρε μόνο ένα κιλό. Είχα φρικάρει. Το ψάξαμε πολύ γιατί δεν έπαιρνε βάρος (λόγω άλλου προβλήματος) και το παιδί εννοείται πως δεν είχε τίποτα. Ετρωγε πολύ αλλά ήταν και πολύ δραστήριο.

ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟΟΟ..ΑΠΛΑ ΔΙΝΩ Κ 1 ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΞΕΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

17ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:19 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nomikoula έγραψε:
Μαρία έγραψε:
litsakos έγραψε:ποσο γεννηθηκε βρε νομικουλα? μια χαρα ειναι το βαρος της Shocked


ναι βρε Νομική δίκιο έχει η φίλτατη εδώ! μια χάρα είναι! πόσο γεννήθηκε παιδί μου?

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ,3,115

ε καλα ειναι τοτε!μη σου πω και πολυ καλα! Very Happy ξεαγχωσου και βαλτην στο στηθος λιγο πιο συχνα.
Να σκεφτεις εμενα το μεσημεριανο γευμα σπανια το τρωει,αλλα τι να την κανω? την θηλαζω οσο πιο συχνα γινεται κ προσπαθω να τρωει και το αλλο φαι της.Ειναι μια χαρα το παιδι σου κουκλα σου!

18ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:21 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:τι να πω! δεν είμαι και ειδικός αλλά νομίζω ότι είναι μια χαρά και μέσα στην καμπύλη! αν και όπως λέει και η Αθηνά και η δική της κόρη που είναι εκτός καμπύλης πάλι μια χαρά είναι! εφόσον δεν έδειξαν τίποτα οι εξετάσεις!
στην τελική κάνε αυτό που σου είπε η γιατρός, δες και τον άλλο μήνα πώς θα πάει και μπείτε στην διαδικασία των εξετάσεων, τουλάχιστον για σας φύγει και εσάς το άγχος!

ΝΑΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ....ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

19ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:22 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
nomikoula έγραψε:
Μαρία έγραψε:
litsakos έγραψε:ποσο γεννηθηκε βρε νομικουλα? μια χαρα ειναι το βαρος της Shocked


ναι βρε Νομική δίκιο έχει η φίλτατη εδώ! μια χάρα είναι! πόσο γεννήθηκε παιδί μου?

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ,3,115

ε καλα ειναι τοτε!μη σου πω και πολυ καλα! Very Happy ξεαγχωσου και βαλτην στο στηθος λιγο πιο συχνα.
Να σκεφτεις εμενα το μεσημεριανο γευμα σπανια το τρωει,αλλα τι να την κανω? την θηλαζω οσο πιο συχνα γινεται κ προσπαθω να τρωει και το αλλο φαι της.Ειναι μια χαρα το παιδι σου κουκλα σου!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΙΤΣΑΚΟ.....ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ...

20ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:25 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε ναι μια χαρα ειναι η μικρη σου!αν τρωει κιολας μην σε ανησυχει!εμας το μονο που μας σωζει ειναι οτι ειναι φαγανη.....!χαλαρα!!!!!!!!!

21ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:26 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
"ειναι μια χαρα το παιδι σου κουκλα μου" ηθελα να γραψω Laughing Laughing ας οψεται το ξενυχτι,και που γραφω παλι καλα...
στουμπωστην!στουμπωστην! Laughing Laughing

22ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:30 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:"ειναι μια χαρα το παιδι σου κουκλα μου" ηθελα να γραψω Laughing Laughing ας οψεται το ξενυχτι,και που γραφω παλι καλα...
στουμπωστην!στουμπωστην! Laughing Laughing


xaxxaxaaxaxa ΟΚΚΚΚΚ......

23ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 12:33 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athina24 έγραψε:καλε ναι μια χαρα ειναι η μικρη σου!αν τρωει κιολας μην σε ανησυχει!εμας το μονο που μας σωζει ειναι οτι ειναι φαγανη.....!χαλαρα!!!!!!!!!

ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ...ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ..ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ...ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...Ο ΛΟΥΚΑΣ ΜΟΥ ΕΤΡΩΓΕΕΕ ΟΥΥΥ..ΙΣΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ..ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΤΑΝ 10 ΚΙΛΑ 7 ΜΗΝΩΝ...

24ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 4:12 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nomikoula σου στειλα πμ,αδειασε τα μυνηματα σου για να το παρεις Smile Very Happy

25ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Empty Απ: ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΒΑΡΟΣ Τρι Σεπ 28, 2010 11:28 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα πες στον γιατρο σου τα χαιρετισματα μου!!!13 μηνων και 10 ημερων ηταν 7,970 κιλα!οσο και οταν χρονισε!!!με ειχαν τρελανει οι γνωμες ολων περι θηλασμου και βαρους!αμα η φτιασια του παιδιου ειναι τετοια δε γινεται τιποτα!ουτε 8 κιλα δεν ειναι η δικη μου και κωλο κατω δε βαζει!μην αφηνεις κανεναν να σε αγχωνει!γνωμονας θα ειναι η αντιληψη του παιδιου και η κινητικοτητα του που πρεπει απο μηνα σε μηνα να προοδευει και οχι τα κιλα του απαραιτητα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις