Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

tatu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα!
Εχω μια κορούλα που γίνεται 5 μηνών στις 12/6. Γεννήθηκε στις 36 βδομάδες και έχει παλινδρόμηση. Ο γιατρός μου που ευτυχώς ειναι πολύ υπέρ του θηλασμού μου πρότεινε να την θηλάζω συχνά & μικρά γεύματα. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι πριν από ένα μήνα που πήρε μόνο 200γρ. σε ένα μήνα (είχα αραιώσει τα γεύματα διότι κοιμόταν αρκετά η μικρή). Μου είπε λοιπόν να την βάζω κάθε 2 ώρες το πολύ στο στήθος μέχρι τις 12 το βράδυ και μετά να την αφήνω να κοιμάται το βράδυ. Έτσι κι έκανα. Παρόλ'αυτά έχουν περάσει 3 βδομάδες και έχει πάρει μόνο 300 γρ. Η πεθερά μου με τρελαίνει ότι φταίει το γάλα μου που δεν είναι θρεπτικό. Δεν θέλω με τίποτα να σταματήσω το θηλασμό (τον γιο μου τον θήλασα 19 μήνες) αλλά αγχώνομαι που η μικρή δεν παίρνει το βάρος που χρειάζεται.
Γεννήθηκε 2.950 γρ & τώρα ζυγίζει 6 κιλά. Έχετε να μου προτείνετε κάτι? Έχει σχέση με αυτά που τρώω? Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομίζω ότι δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν το γάλα σου είναι θρεπτικό και εξάλλου όλοι το λένε ότι σαν το μητρικό γάλα δεν υπάρχει! Ο γιατρός σας τι λέει? Μήπως βγάζετε δοντάκια? Η μικρή μου σταμάτησε να τρώει όταν έβγαζε δόντια αλλά αυτά ξεπερνιούτναι... Δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς εκτός αν ο γιατρός σας πει ότι υπάρχει πρόβλημα. Τότε θα σου πει τι πρέπει να κάνεις

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταρχήν μην επιρεάζεσαι από την πεθερά... κι εμένα κάτι τέτοια κουλά μου έλεγε... μήπως δεν της φτάνει, μα πως.. πρεπει να πινει και ξένο κλπ...
κι εγώ θηλάζω αποκλεισατικά. η τελευταία ζύγιση της μικρής, δεν ικανοποίησε πολύ τον παιδίατρο, μα μου είπε να μην ανησυχώ και να το παρακολουθήσουμε. (τους δύο περασμένους μήνες είχε πάρει από 900 γρ. και αυτό τον τελευταίο πήρε μόνο 470.)
βάζε την συχνά όπως σου είπε να θηλάζει για ναχεις κι εσύ παραγωγή. μόνο από το ένα στήθος τη δίνεις; δοκίμασε να της δινεις και απο τα δύο, αλλα μονο οταν δειξει ναχει τελειωσει απο το ενα...

http://lovinghorses.pblogs.gr/

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω στα κιλα νομιζω οτι το μωρακι σου ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια μαλλον το ενοχλουν τα ουλακια του γι αυτο το κανει αυτο . Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Ασε την πεθερα σου να λεει οτι θελει και μην την ακους εσυ κανε αυτο που θεωρεις καλυτερο για το παιδακι σου γιατι μονο εσυ πραγματικα ξερεις τις αναγκες του παιδιου σου.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μια χαρα ειναι τα κιλα τα μωρα πρεπει μεχρι 6 μηνων να εχουν διπλασιασει το βαρος γεννησης τους και εσεις το εχετε κανει!μην αγχωνεσαι με το τι λεει ο κεθενας.Θηλασε χωρις προγραμμα αυτο ειναι το μυστικο,οσο θελει οποτε θελει η μικρουλα σου.Αν βαλεις προγραμμα δεν θα πετυχει ο θηλασμος.Επισης αφου εχει παλλινδρομηση θηλαζε την οσο μπορεις ορθια και κρατα την αρκετα για να ρευτει.Μολις ρευτει της προσφερουμε παλι στηθος μηπως θελει και αλλο.Καλη συνεχεια! Smile

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οταν λεω χωρις προγραμμα δεν σημαινει ομως και να την αφηνεις να κοιμαται 5 ωρες σερι,ειδικα κατα την διαρκεια της ημερας.Θα πρεπει να βρεχει 6-8 πανες με τσισα τοτε θα ξερεις οτι ειναι ενταξει και δεν θα την ξυπνας τα βραδυα Wink

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Η μικρή μου είναι 14 μηνών και 8,5 κιλά Very Happy

Δεν ανησυχούμε για το βάρος της όλα καλά είναι afro

Η δικιά σου έξι μηνών και 6 κιλά?? Μια χαρα σας βρίσκω! Το μωρό μου δεν παίρνει το απαραίτητο βάρος 536304

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaIoanna έγραψε:Η μικρή μου είναι 14 μηνών και 8,5 κιλά Very Happy

Δεν ανησυχούμε για το βάρος της όλα καλά είναι afro

Η δικιά σου έξι μηνών και 6 κιλά?? Μια χαρα σας βρίσκω! Το μωρό μου δεν παίρνει το απαραίτητο βάρος 536304

Δηλαδη εμεις ειμαστε 3 μηνων και 2 ημερων και ειμαστε 5.720

http://lovinghorses.pblogs.gr/

maria2

maria2
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΑ ΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΚΙΛΑ ΞΑΝΑ!!!!!!!!!!!
ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ 200-300 ΓΡ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ!ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 12 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΤΑ 7 ΜΕ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΠΙΤΙ!ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΛΙΠΑΡΑ ,ΣΑΛΤΣΕΣ ,ΛΑΔΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ!ΑΡΧΙΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΛΙΠΑΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!
Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ!
ΕΤΣΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ,79 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 12 ΚΙΛΑ!
ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ!ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ!
ΕΓΩ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ !ΟΥΤΕ ΠΕΘΕΡΕΣ ,ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟ!!!!!!


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ότι πει ο παιδίατρος που επέλεξες. Εκείνος ξέρει καλύτερα!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια χαρα βαρος παιρνει το μωρακι !! αλωστε μιλαμε για θηλασμο και οσο μεγαλωνει θα παιρνει λιγοτερο βαρος δεν νομιζω πως πρεπει να ανυσηχεις !!

sonia

sonia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ πιστεύω ότι το βάρος του μωρού σου είναι μια χαρά!!
Τα μωρά εκτός από τους πρώτους μήνες σταματάνε να παίρνουν πολύ βάρος γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσαν να κουνηθούν.
Εμάς εκτός από την αρχή που θέλαμε να πάρει βάρος γιατί ήταν μικρούλης που έπερνε πολύ κάθε βδομάδα μετά μας είπε η γιατρός ότι είναι μια χαρά να παίρνει 150 γρ την βδομάδα. Και υπήρξαν και βδομάδες που παρόλο που έτρωγε κανονικά δεν πήρε και πήρε λίγο παραπάνω την επόμενη.
Σκέψου ότι ο μπέμπης τώρα είναι 8,5 και είναι 8,5 κιλά και είναι μια χαρά μέσα στις καμπύλες.

renaten

renaten
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tatu έγραψε:Καλημέρα!
Εχω μια κορούλα που γίνεται 5 μηνών στις 12/6. Γεννήθηκε στις 36 βδομάδες και έχει παλινδρόμηση. Ο γιατρός μου που ευτυχώς ειναι πολύ υπέρ του θηλασμού μου πρότεινε να την θηλάζω συχνά & μικρά γεύματα. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι πριν από ένα μήνα που πήρε μόνο 200γρ. σε ένα μήνα (είχα αραιώσει τα γεύματα διότι κοιμόταν αρκετά η μικρή). Μου είπε λοιπόν να την βάζω κάθε 2 ώρες το πολύ στο στήθος μέχρι τις 12 το βράδυ και μετά να την αφήνω να κοιμάται το βράδυ. Έτσι κι έκανα. Παρόλ'αυτά έχουν περάσει 3 βδομάδες και έχει πάρει μόνο 300 γρ. Η πεθερά μου με τρελαίνει ότι φταίει το γάλα μου που δεν είναι θρεπτικό. Δεν θέλω με τίποτα να σταματήσω το θηλασμό (τον γιο μου τον θήλασα 19 μήνες) αλλά αγχώνομαι που η μικρή δεν παίρνει το βάρος που χρειάζεται.
Γεννήθηκε 2.950 γρ & τώρα ζυγίζει 6 κιλά. Έχετε να μου προτείνετε κάτι? Έχει σχέση με αυτά που τρώω? Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ !! ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Κ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.5 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΙΝΑΙ 6 ΚΙΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ!!ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ 11 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΙΝΑΙ 7.300Κ ΕΜΕΙΣ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Κ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΜΟΝΟ 200 ΓΡ ΤΟ ΜΗΝΑ., ΤΩΡΑ ΚΑΝΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ.ΕΙΣΤΕ ΟΚ flower

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο το αγχος εχω και γω.Εχει διπλασιασει το βαρος της η μικρη μου μολις εκλεισε το 2ο μηνα,μετα κολλησε λιγο.Μια φιλικη συμβουλη,για να μη σε πρηζουν οι γυρω σου μη λες τιποτα ,πες ολα καλα και τελος.Και μενα με ειχαν ζαλισει με το θηλασμο η πεθερα και κατι θειες,τα γνωστα που λενε αλλα δεν τους δινω πια αναφορα -επεφτα στην λουμπα και απαντουσα συνεχως με αποτελεσμα να με αγχωνουν πιο πολυ.

tatu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
nikoleta έγραψε: Μήπως βγάζετε δοντάκια? Η μικρή μου σταμάτησε να τρώει όταν έβγαζε δόντια αλλά αυτά ξεπερνιούτναι...

ναι, βγάζει σίγουρα δοντάκια. Έχει ενοχλήσεις, είναι όλη μέρα με την γροθιά στο στόμα κτλπ. Ίσως να της κόπηκε η όρεξη από αυτό...

tatu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
athi έγραψε:
βάζε την συχνά όπως σου είπε να θηλάζει για ναχεις κι εσύ παραγωγή. μόνο από το ένα στήθος τη δίνεις; δοκίμασε να της δινεις και απο τα δύο, αλλα μονο οταν δειξει ναχει τελειωσει απο το ενα...

το θέμα είναι ότι πίνει λίγο και μετά από μόνη της σταματάει...που να της δώσω από το άλλο, το ένα και καλά καλά δεν το αδειάζει. Πίνει γύρω στο 5λεπτο το πολύ...Αποσπάται και εύκολα η προσοχή της...

tatu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
faye έγραψε:εγω στα κιλα νομιζω οτι το μωρακι σου ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια μαλλον το ενοχλουν τα ουλακια του γι αυτο το κανει αυτο . Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Ασε την πεθερα σου να λεει οτι θελει και μην την ακους εσυ κανε αυτο που θεωρεις καλυτερο για το παιδακι σου γιατι μονο εσυ πραγματικα ξερεις τις αναγκες του παιδιου σου.

Τα κιλά της γενικότερα καλά είναι. Απλά ο γιατρός με ανησύχησε λέγοντας μου ότι μέσα σε ένα μήνα πρέπει να παίρνει 800γρ.-1 κιλό. Από τότε αγχώθηκα. Καλά η πεθερά μου γενικότερα είναι πολύ κατά του θηλασμού και ευκαιρίες ψάχνει για να το σταματήσω

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tatu, σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλυτερα από όλους- και όχι η πεθερά εκτός αν είναι καθηγήτρια παιδίατρος! - , αλλά αν χρειαστεί να της δώσεις και ξένο γάλα, μην το πάρεις κατάκαρδα, σίγουρα είναι πολύ καλό που τη θηλάζεις, αλλά εσένα σε ενδιαφέρει η καλύτερη ανάπτυξη του παιδιού σου με όποιο τρόπο και αν γίνει!

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatu έγραψε:
faye έγραψε:εγω στα κιλα νομιζω οτι το μωρακι σου ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια μαλλον το ενοχλουν τα ουλακια του γι αυτο το κανει αυτο . Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Ασε την πεθερα σου να λεει οτι θελει και μην την ακους εσυ κανε αυτο που θεωρεις καλυτερο για το παιδακι σου γιατι μονο εσυ πραγματικα ξερεις τις αναγκες του παιδιου σου.

Τα κιλά της γενικότερα καλά είναι. Απλά ο γιατρός με ανησύχησε λέγοντας μου ότι μέσα σε ένα μήνα πρέπει να παίρνει 800γρ.-1 κιλό. Από τότε αγχώθηκα. Καλά η πεθερά μου γενικότερα είναι πολύ κατά του θηλασμού και ευκαιρίες ψάχνει για να το σταματήσω
κουκλα μου αυτο που σου ειχε πει ο γιατρος σου ισχυει για τους πρωτους 4-5 μηνες . Μετα δεν βαζουν τοσο πολυ βαρος τα μωρακια. Αλλιως θα γινουν υπερβαρα. Αλλα και παλι δεν ειμαι ειδικος μια γνωμη λεω. Razz Razz

MariaIoanna

MariaIoanna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλέ κι εγώ τι να πω που μου ειναι 14 μηνών 8,5 κιλά?? albino

Κι εγώ όμως είμαι σε φάση πάχυνσης. Είμαστε γενικότερα πιτιφρίγκοι στην οικογένεια! Το μωρό μου δεν παίρνει το απαραίτητο βάρος 13953

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatu έγραψε:
faye έγραψε:εγω στα κιλα νομιζω οτι το μωρακι σου ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια μαλλον το ενοχλουν τα ουλακια του γι αυτο το κανει αυτο . Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε. Ασε την πεθερα σου να λεει οτι θελει και μην την ακους εσυ κανε αυτο που θεωρεις καλυτερο για το παιδακι σου γιατι μονο εσυ πραγματικα ξερεις τις αναγκες του παιδιου σου.

Τα κιλά της γενικότερα καλά είναι. Απλά ο γιατρός με ανησύχησε λέγοντας μου ότι μέσα σε ένα μήνα πρέπει να παίρνει 800γρ.-1 κιλό. Από τότε αγχώθηκα. Καλά η πεθερά μου γενικότερα είναι πολύ κατά του θηλασμού και ευκαιρίες ψάχνει για να το σταματήσω

ας μην την χαρακτηρισω την συμπεθερα...

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα!!!!!!!!!!!!!!
μην αγχωνεσαι καθολου!!!!!!!!
μετα τον 3 μηνα αλλαζει η αναπτυξη του μωρου!στην αρχη παιρνουν πολυ..και μετα τον 3 μηνα αρχιζουν και παιρνουν λιγοτερο!
δεν φταιει σε καμια περιπτωση ο θηλασμος!τα κιλακια της ειναι μια χαρα!
μην δινεις και πολυ σημασια στην συμπεθερα!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
να σου ζησει!

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε λίγο θα ξεκινήσετε και τροφές, τότε θα αλλάξουν πολλά πράγματα. Προς το παρόν θα σου έλεγα να απολαύσεις τον θηλασμό και να μην αγχώνεσαι παρά μόνο άν ο γιατρός σου εντοπίσει πρόβλημα. Και σίγουρα μην ακούς κανέναν. Τι θα πει δεν επαρκεί το γάλα? Έκανε κανένας ανάλυση στη σύνθεση; Αυτά είναι μεγάλες χαζομάρες Mad

tatu


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστώ πολύ κορίτσια, έχετε δίκιο. Εάν δεν μου το επεσήμανε ο γιατρός για το βάρος της ούτε που θα έδινα σημασία. Όσο αφορά την πεθερά προσπαθώ να εφαρμόσω την τακτική 'μπενάκης-βγενάκης' αλλά πολλές φορές δεν τα καταφέρνω, ιδίως όταν αρχίζει και διαλαλεί ότι το μωρό μου έχει ασχημήνει διότι έχει ρέψει στο προσωπάκι και εγώ που είμαι πεισματάρα και δεν της δίνω συμπλήρωμα...ευχαριστώ πάντως σας ευχαριστώ όλες για τις πολύτιμες σας συμβουλές!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatu ο θηλασμος θελει πολυ μεγαλη θεληση και κλειστα αυτακια !! εχεις να ακουσεις ακομα ;;;;; μην επιτρεπεις σε κανεναν να μπει αναμεσα σε εσενα και το μωρο σου το οποιο αν μπορουσε να μιλησει θα σου ελεγε τι προτιμα αν και πιστευω το εχεις ηδη καταλαβει !! απλα πραγματα εσυ εισαι η μαμα του ξερεις καλητερα απο ολους το μωρο σου και θα σταματησεις να θηλαζεις οταν θες εσυ και κανενας αλλος !!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις