Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
156 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 156 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευτυχώς απ'τη μεριά της πεθεράς μου δεν θα υπάρξουν άλλα εγγόνια εκτός απο τα παιδιά μου.Αλλά και να είχε αποκλείεται να τα ξεχώριζε.Το ίδιο και οι γονείς μου που λογικά θα έχουν πιο πολλά.Ελπίζω μόνο κανένας τους να μη δείχνει αδυναμία στη δικιά μου γιατί τώρα είναι τι μοναδικό και κάνουν σαν παλαβοί όλοι.Αλήθεια θα με πείραζε να την ξεχωρίζουν απο τα υπόλοιπα όπως κάνουν πολλοί με το πρώτο.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενα εχω να πω!δεν ειμαι η μονη τελικα!!!!!!!!!!μπορει να υπαρχουν και πιο στριμμενες πεθερες απο τη δικη μου!!!δεν εχω και κουνιαδα!!!ποιος με πιανει!!!

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν δεν ξαναπάς θα βγεις λάθος είτε είσαι δικαιολογημένη είτε όχι. Είναι μεγάλο βήμα το να μην την ξαναεπισκεφτείς. Αλλά κάνε κουράγιο και κράτησε τις επαφές σας σε αυτό το επίπεδο: μια φορά το χρόνο!!!

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κατω απο αυτες τις συνθηκες μια φορα το χρονο ειναι αρκετη,κ οχι για πολλες μερες

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν μπορουσα θα εστελνα την πεθερα μου να μεινει στην Ιαπωνια!....και ουπς ουτε μια φορα το χρονο μπορουμε να ερθουμε ειναι πολλα τα εξοδα Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil γαμωτο....τι κριμα!!!

Τα τυπικα δυστυχως κοπελια πρεπει να τα τηρεις για να μην σου τη βγει η πεθερουλα κι απο πανω και γιατι τι να κανουμε ειναι η μαμα του ανθρωπου που αγαπησες.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω πλεον το εχω αφησει στον αντρα μου το θεμα ποτε θα παμε!καποτε επαιρνε η πεθερα ελεγε "ευα ποτε θα'ρθειτε?" και τσουπ το σαββατοκυριακο στα καπακια ημασταν εκει,η ευα σα μ@λ@κ@ς ελεγε "παμε βρε βαγγελη,μαμα σου ειναι,θελουν να μας δουν"παταγαμε κι εναν καυγα γιατι αυτος δεν ηθελε αλλα στο τελος πηγαιναμε.τωρα το εχω αφησει στο πολυ φλου!και τι εγινε αν δε μιλησω μαζι τους 10 μερες?!και τι εγινε αν δε παμε καθε 15 μερες?αν τοσο πολυ θελαν θα ερχονταν κι αυτοι και δε θα περιμεναν μονο εμεις να ξεσπιτωνομαστε καθε 15 με 2 μωρα και του κοσμου τα μπαγκαζια!!!κι επειδη ο αντρας μου δεν ηθελε ποτε να πηγαινει εχω βρει την υγεια μου!απο τις εκλογες του οκτωβρη που πηγαμε αυθημερον ξαναπηγαμε μεσα μαη που περναγαμε εξω απο τη λαμια για να παμε στην αθηνα και μειναμε ενα βραδυ και για ακομη ενα βραδυ αρχες αυγουστου!!!τωρα ξανα νοεμβρη στις εκλογες και καλη χρονια!!!και πολυ ηταν 4 βραδιες για το 2010!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:
florentiab έγραψε:
Athin@ έγραψε:
Εγγόνια ήταν μόνο της κόρης της.


ακριβώς το ίδιο μας έλεγε η μητέρα του πατέρα μου. και το έλεγε σε εμας που είμασταν μικρά παιδιά. Ο Θεός να τη συγχωρέσει
ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΒΙΩΝΩ ΑΥΤΟ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΑΥΤΟ!!ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ!!!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΕΝΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΚΡΙΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΝΙΩΘΩ!!!

κοριτσια συμφωνω με ολες τις παραπανω...αλλο τα εγγονια απο την κορη και αλλο απο το γιο..και εγω τα ιδια τραβαω σε αυτο το θεμα..αυτα ειναι παντα τελεια κ η κορη φυσικα αλανθαστη....
αστα μην αρχισω ..και δεν κανει να συγχιζομαι στην κατασταση μου..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:welcome to the club!!!!!

λιτη και περιεκτικη Cool

ioannaki έγραψε:Πάω όμως στο χωριό του άντρα μου, στο σπίτι του και απλώς ΔΕΝ κάνω τον μ....α...Απαντάω σε όλα...Γίνομαι αγενής...Αλλά έτσι τον βάζω στη θέση του...

αυτο κανω και εγω κ με τους δυο (ο πεθερος ειναι πιο σοφτ αλλα κανει κουλαμαρες)...με την διαφορα οτι το κανω καθημερινα Laughing Laughing

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι λυσσανε ολες με το φαι του παιδιου?ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΤΑΙΣΟΥΜΕ!!! Twisted Evil

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:γιατι λυσσανε ολες με το φαι του παιδιου?ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΤΑΙΣΟΥΜΕ!!! Twisted Evil

γιατι μονο αυτες ξερουν!!!!εμεις ειμαστε οι μικρες ασχετες και για να μην ξεχνιομαστε αχρηστες που τυλιξαμε τον κανακαρη τους!!!
και εννοειται οτι αυτες αγαπαν τα παιδια μας 10 φορες πιο πολυ απο εμας...!!! Twisted Evil
συγχιστηκα που τα θυμηθηκα παλι!!!!!!!!

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μιας και ειναι το θεμα πεθερα να σας πω τι μου ειπε πριν και ανεβασα πιεση 22,μιλουσαμε στο τηλ.χτυπαει το κουδουνι και της λεω κλεισε να δω ποιος ειναι μετα απο λιγο με περνει εννοειται πρεπει να μαθει ποιος ηταν αλλιως δεν θα μπορεσει να κοιμηθει ολο το βραδυ και ηταν μια φοιτητρια που νοικιασε προσφατα απο πανω μου και ηρθε να με γνωρισει και τι γυριζει και μου λεει να προσεχεις ποια βαζεις στο σπιτι σου μπορει να στο κλεισει να την ψυχολογισεις καλα.να ειμαι δλδ καμια ζηλιαρα και να μαλωσω στα καλα καθουμενα με τον αντρα μου ποια ειναι αυτη και η μανα σου γιατι τα λεει αυτα.του το ειπα θα γινει θεμα δεν γινεται πριν ενα μηνα μεσα σε ενα μεγαλο τραπεζι με πολλους συγγενεις ο πεθερος να λεει η λιτσα που δεν μιλαει με εμενα γιατι εγω της εκλεψα τον αντρα μου ενω τα ειχαν ολα απο το μυαλο του εννοειται..πω με τρελανε μιλαμε



Έχει επεξεργασθεί από τον/την maria-eva στις Τετ Σεπ 29, 2010 12:49 pm, 1 φορά

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και μαρακι ειμαι της γνωμης να μην χαλας την καρδια σου και προπαντων να μην χαλιεσαι εσυ με τον αντρα σου αν θελει να δει το εγγονακικαι ή η αλλη το ανιψακι ωραιοτατα λεωφορεια και τρενα υπαρχουν να παιζεις και στην εδρα σου και μπορει αν θελει να πηγαινει ο συζυγος μονος για 2-3 μερες να βλεπει φιλους αντε να πας και συ μαζι σε 5 χρονια απο τωρα φυσικα

τανια


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ανεβασα πιεση!!!!!,θυμηθηκα τα δικα μου πεθερικα που δεν παιρνουν απο λογια!!ολα τα ξερουν!!! Twisted Evil Twisted Evil

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω να δεις τι πιεση ανεβαζω οσο σκεφτομαι τα δικα μου πεθερικα Είπα και γω να πάω διακοπες στην πεθερα μου........ - Σελίδα 2 679259 Είπα και γω να πάω διακοπες στην πεθερα μου........ - Σελίδα 2 679259 Είπα και γω να πάω διακοπες στην πεθερα μου........ - Σελίδα 2 679259

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παλι καλα που ειμαι υποτασικη,αλλιως θα χα νοσηλευτει τωρα pale pale

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:παλι καλα που ειμαι υποτασικη,αλλιως θα χα νοσηλευτει τωρα pale pale
ΧΑΧΑΧΑΑΧ ΔΗΛ ΕΜΑς ΜΑς ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΙΕΣΗ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΑΣ Κ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ; tongue tongue tongue Είπα και γω να πάω διακοπες στην πεθερα μου........ - Σελίδα 2 875502 Είπα και γω να πάω διακοπες στην πεθερα μου........ - Σελίδα 2 875502

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Athin@ έγραψε:
Εγγόνια ήταν μόνο της κόρης της.


ακριβώς το ίδιο μας έλεγε η μητέρα του πατέρα μου. και το έλεγε σε εμας που είμασταν μικρά παιδιά. Ο Θεός να τη συγχωρέσει


καλη κι αυτη...σαν το παππου της μαμας μου που δεν με "αναγνωριζε"..τεσπα δεν ζει πια οποτε ας μη μιλησω.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:γιατι η κορη της της εκανε το χρυσο αυγο ;


κοιτα στη ζωή της υπάρχει μόνο η κόρη της η οποια δεν δουλευει ακι όλη μερα αφηνει τα παιδια στην πεθερα μου παλιοτερα που πηγαίναμε ειχε εμας ειχε και τα 2 παιδια της κορης της και καποια στιγμη ειχε φιλοξενήσει και καποιους άλλους συγγενεις της η πεθερα μου αλλα τα παιδια συνέχιζε να τα έχει!!!!! η κόρη πάντα είναι για δουλειες στην αγορα!!!! τωρα τι κανει καθε μερα στην αγορά δεν ξερω!!! και δεν με νοιαζει κιολας. και για ολα η κορη ειναι τελεια και ολοι οι άλλοι ειναι λαθος επισης μονο τα παιδια της κορης της ειναι τα σωστα και στις 10 κουβέντες που λεει οι 9,5 αφορούν την κορη και τα παιδια της!!! η γαμπρος της φυσικα δεν αναφερεται πουθενα και αν πει κατι θα ειναι για αν κατηγορησει τα συμπεθερια ή οτι αυτος σε καποια θεματα δεν εχει σωστη συμπεριφορα!!! αν πει η αδερφη του άντρα μου στην πεθερα μου οτι ο ουρανος ειναι ροζ γιαυτη θα ειναι ροζ και αν πει καποιος άλλος οτι ειναι γαλαζιος θα θυμωσει γιατι μονο η κόρη εχει δικιο. φυσικα μαγειρευει παντα η πεθερα μου αυτη ποτε!!!!!!!βεβαια και αυτο δεν με απασχολει απλα το αναφερω τι να πω εμενα μου φαινονται περιεργα ολα αυτα αλαλ δεν λεω κουβεντα γιατι θα μου πουν τι σε νοιαζει εσενα ειδικα που εισαι και τοσο μακρυα.




Μην ξαναπας αν του λειπει ο τοπος παρε του ενα καρποσταλ η ενα βιντεο αν ψαξεις θα βρεις .

χαχαχαχαχχα
α οαντρα ςμου βεβεια παρολο που εχεουν γινει παρα πολλα σκηνικα και η πεθερα μου εβγαλε το χειροτερο χαρακτηρα της παντα θα ειναι η μαμα του και μετα απο καποιο διαστημα θα ειναι ολα οκ

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μανουλα έγραψε:
litsakos έγραψε:παλι καλα που ειμαι υποτασικη,αλλιως θα χα νοσηλευτει τωρα pale pale
ΧΑΧΑΧΑΑΧ ΔΗΛ ΕΜΑς ΜΑς ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΙΕΣΗ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΑΣ Κ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ; tongue tongue tongue Είπα και γω να πάω διακοπες στην πεθερα μου........ - Σελίδα 2 875502 Είπα και γω να πάω διακοπες στην πεθερα μου........ - Σελίδα 2 875502

μου ανεβαινει ανετα κ γρηγορα,αβαδιστα κ αβιαστα.
ειναι καλοι ανθρωποι αλλα παρεμβατικοι και κουραστικοι,λενε το ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ καθε μερα και πολλες φορες την μερα...ειναι η μεθοδος τους για να σε πεισουν...κ κανουν συχνα τα αντιθετα απο αυτα που του λεμε,κ να σκεφτεις δεν μου κρατουν τα παιδια αφου πια δεν εργαζομαι,μιλαμε για 2 ωρες την μερα..αφου σκεφτομαι αν τα αφηνα 8ωρο τι πανηγυρια θα ειχαμε!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια διαβασα τις απαντησεις σας και συμφωνω με όλες. οσο για το αν θα ξαναπαω ειναι το μονο σιγουρο ο αντρα ςμου οτι και να γινει θα θελει να παει και γω δεν μπορω να τσακωνομαι οποτε κανω υπομονη και παω. εχουν γινει παρα πολλα σκηνικα ολες αυτες τις φορες που εχουμε παει στην αρχη μου εβαζε να φαω λες και ημουν μωρο 2 μηνων ελαχιστο κοριτσια δεν κανω πλακα αφου μετα βγαιναμε εξω σε ταβερνα για να χορτασουμε. πεθαινα στην πεινα 1 βδομαδα που πηγαιναμε.με τη θερμανση προβλημα πηγαμε χριστουγεννα και πεθαναμε στο κρυο γιατι δεν αναβε τη σομπα για αν κανει οικονομια, και γω εχω ενα θεμα με τη ζεστη. στη μετακομιση( που εγω ημουν εγκυος) δεν ηρθε καν να βοηθήσει γιατι ειχε τα παιδια της κορης( η οποία δεν δουλευει το ανεφερα πριν) και εκτος του οτι δνε ηρθε με τη συμπεριφορα της και τα ψεματα με εφτασε σε σημειο να κοντεψω να γεννησω πριν την ώρα μου, στον γαμο σκηνικα γενικα παντα ειχαμε προβληματα. το στομα της κορης και της μαμας επίσης ειναι τεραστιο ειναι διπροσωπες μεχρι εκει που δεν φτανει ειδικα η κορη αλλα παλι λεω υπομονη γιατι δεν ειμαστε κοντα. ομως για τον αντρα μου ειναι συγγενεις του και δεν μπορει να τους ξεγραψει ουτε βεβεια εγω θα το ηθελα γιατι η θρησκεια μας λεει να εχουμε αγαπη για τον συνανθρωπο μας!!! προσπαθω να κανω υπομονη και να να λεω ειναι μεγαλοι ανθρωποι και δεν πρεπει να τους δινουμε σημασια. αααα περσι που ημουν εγκυος και μαζι με μας φιλοξενουσε και καποιο αλλο της συγγενη με εβαλε να κοιμηθω σε ενα κρεβατι που δεν υπηρχε στρομα ειχε λιωσει με τα χρονια το στρωμα λες και κοιμομουν πανω σε ξυλο και οταν ξυπνησα με επιασε πονος στη μεση και στο ποδι και ετρεχα στο γιατρο και τοτε παλι εγω ημουν λαθος γιατι με εχουν καλομαθημενοι ειπαν!!!! παντα για ολα κοριτσια η νυφη βγαινει λαθος οπως ισως και για μας παντα η πεθερα εχει λαθος αλαλ τι να πω η μαμαμ μου δεν φερεται ετσι στη νυφη μου οτι κανει σε μενα τα ιδια κανει και σε αυτη, αν παρει δωρο σε μενα θα παρει και σε αυτη οτι δωσει στα ανηψια μου θα δωσουν και στο μωρο μου -προσπαθουν να μην μας ξεχωρισουν για αν μην στραβωνει η νυφη μου οποτε δεν ειναι ολες οι πεθερες ιδιες!!!

maria82

maria82
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αν πας στην πεθερά για διακοπές, δεν είναι διακοπές, σπάσιμο νεύρων είναι. Όλα τα ξέρουν αυτές και ειδικά άν έχουν και κόρες άστα να πάνε! Εγώ την δικιά μου μετά από κάποια σκηνικά που έγιναν την έχω σε απόσταση, θα πάω μόνο σε γιορτές και πανηγύρια!Ο κανακάρης της φυσικά πάει πολύ συχνότερα με το παιδί,και αν δεν πάει η πρωινή και βραδυνή αναφορά με το τηλέφωνο είναι απαραίτητη. τουλάχιστο έχω ηρεμήσει λίγο΄γιατί τους είχαμε συνηθήσει κάθε σαββατοκύριακο να πηγαίνουμε για φαγητό η οποία προκομένη έβγαζε ότι κρέατα είχε στο τραπέζι και άντε μετά εγώ να βρώ φαγητό να μαγειρέψω μέσα στην εβδομάδα (μάλλον τα μαγείρευε όλα μαζί για να είναι ελέυθερη μέσα στην εβδομάδα γιατί ξημεροβραδιαζόταν στην κόρη για να τη βοηθάει) Έτσι είναι όλοι οι άντρες με τις μαμάδες τους, και φυσικά ποτέ δεν έχουν άδικο αυτές αλλά οι νύφες! τελος πάντων, κορίτσια όσο μπορείται από μακριά, τώρα για εσένα μαρία μου τι να πω, που την έχεις μακριά, υπομονή και θα κανονίζεις να πηγαίνεις για 2-3 μέρες, όχι και μία εβδομάδα!!!!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαχαχαχα τώρα το διάβασα αυτό και γέλασα πολύ!!!Και το λες ακόμα"διακοπές"αυτό που πέρασες?Χαχαχα Τελικά πρέπει να υπάρχει κάποια κρυφή σχολή "κακιάς πεθεράς" γιατί δεν εξηγούνται αλλιώς τα χιλιάδες τέτοια φαινόμενα!!!!!!!!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...υπάρχει κάπου θέμα για τις πεθερές???????Θέλω να γράψωωωωω

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://www.forum.eimaimama.gr/forum-f49/
ΟΡΙΣΤΕ!ΔΙΑΛΕΞΕ ΚΑΙ ΓΡΑΨΕ!!!!!! Wink

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χαχαχαχα ευχαριστώ Twisted Evil

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις