Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
374 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 374 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Pote tha ginw mana??? Empty Pote tha ginw mana??? Παρ Μάης 28, 2010 2:31 am

neneka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Loipon kalispera k apo mena!! Mias k den eixe themataki edw anoiksa egw mipws k mou ferei gouri. Loipon thelw na kanw ena mwraki. prospathoume arketo kairo me on antra mou alla den ta katafera me polu kala.... Twra eimaste pali stis prospathies... Eseis prospatheite, sas irthe, to perimenete....???


Oliviaki einai super to foroum...

2Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Μάης 28, 2010 2:35 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλη μου εγω με τον αντρα μου προσπαθουσαμε κοντα δυο χρονια αλλα σε εμας το προβλημα ηταν οτι δεν ειχα σταθερο κυκλο . με την βοηθεια ομως της γιατρου μου παρακολουθησαμε να δουμε ποτε θα ειναι η γονιμη μερα μου για να μπορεσουμε να κανουμε παιδι. Τελικα οχι ενα αλλα διδυμα πιασαμε με την μια . Βεβαια και το αγχος δεν βοηθαει και πολυ στην διαδικασια της συλληψης. Γι αυτο χαλαρωστε οσο μπορειτε και απολαυστε το. χαχχαχαχαχα

3Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Μάης 28, 2010 2:37 am

Olivia

Olivia
Admin
Admin
neneka έγραψε:Loipon kalispera k apo mena!! Mias k den eixe themataki edw anoiksa egw mipws k mou ferei gouri. Loipon thelw na kanw ena mwraki. prospathoume arketo kairo me on antra mou alla den ta katafera me polu kala.... Twra eimaste pali stis prospathies... Eseis prospatheite, sas irthe, to perimenete....???


Oliviaki einai super to foroum...

Γεια σου κοριτσάκι!!! Εύχομαι πολύ πολύ γρήγορα να μας ανακοινώσεις ένα Θετικό!! !!!!

Πάρε και λίγη νεραιδόσκονη!! Pote tha ginw mana??? 377361

http://www.eimaimama.gr

4Pote tha ginw mana??? Empty Pote tha ginw mana??? Παρ Μάης 28, 2010 2:39 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτο θα σου ελεγα και εγω!!να μην εχεις καθολου ανχος και να μην σκεφτεσαι ειμαι αυτο το μηνα?και γιατι παλι τα ιδια?απλα βγαλτο απο το μυαλο σου και σου ευχομαι συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!!!

5Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Μάης 28, 2010 3:29 am

nina

nina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ti mou thimiseis!!!!kai go etsi me poli anxos arxisa na prospatho gia ninaki kai dostou kathe mina klamata pou to test itan arnitiko mexri pou eipa telosssss!!!!
an thes na ertheis ela,ego edo eimai kai perimeno kai tsoup ton allo mina ena thetiko testaki mas xarise aperanti xara kai esvise ta klamata pou eixa rixei me ta arnitika!!!!tora eimai stin 22 ebdomada kai perimeno na paro stin agkalitsa mou to ninaki mou!!!1

6Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Μάης 28, 2010 3:32 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nina έγραψε:ti mou thimiseis!!!!kai go etsi me poli anxos arxisa na prospatho gia ninaki kai dostou kathe mina klamata pou to test itan arnitiko mexri pou eipa telosssss!!!!
an thes na ertheis ela,ego edo eimai kai perimeno kai tsoup ton allo mina ena thetiko testaki mas xarise aperanti xara kai esvise ta klamata pou eixa rixei me ta arnitika!!!!tora eimai stin 22 ebdomada kai perimeno na paro stin agkalitsa mou to ninaki mou!!!1
Νίνα μου είδατε το φύλο του παιδιού;

7Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Μάης 28, 2010 3:38 am

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΟ ΜΕΤΡΑΓΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΤΡΕΧΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΗΡΘΑΝ. ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΕΛΕΓΑ ΠΑΛΙ ΤΖΙΦΟΣ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΟΣΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΣΠΟΥ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΠΡΩΙΝΙ 15/3/2009 ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΥΤΣΟΥΝΑ 6 ΜΗΝΩΝ

8Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Μάης 28, 2010 7:31 am

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nina έγραψε:ti mou thimiseis!!!!kai go etsi me poli anxos arxisa na prospatho gia ninaki kai dostou kathe mina klamata pou to test itan arnitiko mexri pou eipa telosssss!!!!
an thes na ertheis ela,ego edo eimai kai perimeno kai tsoup ton allo mina ena thetiko testaki mas xarise aperanti xara kai esvise ta klamata pou eixa rixei me ta arnitika!!!!tora eimai stin 22 ebdomada kai perimeno na paro stin agkalitsa mou to ninaki mou!!!1

Κι εμείς 1,5 χρόνο περιμέναμε. Όταν είπα καλά άφησέ το για τον άλλο μήνα, να δούμε μήπως πάμε και στον γιατρό, τσούπ! ήρθε η μπεμπούλα μας

9Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Μάης 31, 2010 4:31 am

nina

nina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kai mena mallon koritsaki einai!!!alla den einai sigouro giati einai ntropalo kai girnaei otan pame na to doume!!!
elpizo tora stin b epipedou na doume ti einai!!!

10Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Τρι Ιουν 01, 2010 1:02 am

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kai ego mia apo ta idia ...trelo agxos eixa...logo polukistikon den eixa stathero kuklo kai den mporousa na bro tis gonimes...empleja kai me lathos giatrous....asta...polu klam,a...duo mines mou ebriske o giatros tis gonimes...ton trito mina den piga...pigame diakopes kai ekei irthe...den to skeftomoun katholou....
sou stelno tin thetiki mou energeia kai sou euxomai na mas anakoinoseis suntoma euxarista....bgalto ommos apo to mualo sou....filakia

11Pote tha ginw mana??? Empty pote tha ginw mana? Παρ Ιουλ 16, 2010 5:43 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια κι εγω νομίζω οτι εχω αγχωθει ήδη παρ οτι ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο οι προσπάθειες μας και το χειροτερο είναι πως το μεταφέρω και στον συντροφό μου.... αλλα πώς να το καταπολεμίσω??

12Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Ιουλ 16, 2010 5:50 am

Nefeli_Natasa

Nefeli_Natasa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν θελει αγχος !!!Ελπιζω να δεις συντομα οχι ενα αλλα πολλα Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! Θετικό τεστ!! !!!
Η ευχη μιας προσφατης μανουλας θα πιασει!!!
Pote tha ginw mana??? 990599 Pote tha ginw mana??? 990599 Pote tha ginw mana??? 990599 Pote tha ginw mana??? 990599 Pote tha ginw mana??? 990599 Pote tha ginw mana??? 990599

http://www.ntexhibit.gr

13Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Ιουλ 16, 2010 5:50 am

kloklo

kloklo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
EMEIS DEN TO SKEFTOMASTAN K DEN PROSPATHISAME , ETUXE K TIS 2 FORES.MIN TO SKEFTESAI.PRPEI NA XALARWSEIS K NA APOLAYSEIS TIN STIGMH.NA MIN SKEFTESAI , TWRA THA KANOUME ERWTA PROSPATHWNTAS NA KANETE PAIDI, KANTE APLA ERWTA ME POLU POLU AGAPH KAI........TSOUP!!!!!!!!!THA RTHEI TO ZOUZOUNAKI

14Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Παρ Ιουλ 16, 2010 5:53 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μακαρι βρε κοριτσια... Νεφελη το κοριτσακι σου ειναι μια ζωγραφια....!!!!!! Θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι αν και είναι δύσκολο...

15Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 23, 2010 1:21 am

xrisafenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για να μην ανοιξω αλλο θεμα.. θα σας πω πολυ συντομα την περιπτωση μας Wink, λοιπον προσπαθουμε απο τον Δεκεμβρη του 2009, εγω δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα, εχω σταθερο κυκλο, οποτε λεω οκ δεν ετυχε τον 1ο, τον 2ο, τον 4ο μηνα αρχισα να το σκεφτομαι πολυ εντονα, τον 6ο μήνα με επιασε τρελο αγχος και μπηκα στο τρυπακι να ξεκινησουμε εξετασεις.. ο καλος μου εκανε ενα σπερμοδιαγραμμα το οποιο ηταν χαλια!! Sad πολυ στεναχωρια.. πηγαμε στον γιατρο ο οποιος μας ειπε οτι ειναι κιρσοκηλη και οτι πρεπει να χειρουργηθει, τελικα αποφασισαμε να κανουμε την επεμβαση και τωρα ειμαστε στο σταδιο της αναρρωσης και της αναμονης.. που μπορω να πω οτι ειναι λιγο μαρτυρικη γιατι απο οτι μας ειπε σε μεγαλο ποσοστο υπαρχει βελτιωση της εικονας αλλα σε καποιες αλλες υπαρχει υποτροπη..
μανουλες, αν καποια εχει εμπειρια στο συγκεκριμενο θεμα ας μου πει... ποτε τελικα εμεινε εγκυος???

16Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 23, 2010 1:30 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμας μας ηρθε απρογραμματιστα και ξαφνικα,δεν σκεπτομουν για μωρακι.Νομιζω και εγω πως το αγχος ειναι σημαντικος παραγοντας της καθυστερησης της συλληψης,ευχομαι οτι καλυτερο συντομα! Laughing I love you

17Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 23, 2010 3:04 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η απίστευτη ιστορία μιας πελάτισσας μου και φίλης.
Ο γάμος της είναι πετυχημένος, η οικονομική της κατάσταση είναι υπέρογκα ποσά σε τράπεζες και η καριέρα της στα ύψη.
Περνούν 2 χρόνια και δεν έχει μείνει έγκυος, η ίδια το αποδίδει στην κούραση και στην έντονη ζωή.
Απο εκεί και πέρα αρχίζει ο γολγοθάς της 12 χρόνια με εξετάσεις, εξωσοματικές απειρες, αγωνίες και κλάματα.
Εμενε έγκυος αλλά τα έχανε αμέσως, ξανα πάλι απο την αρχή, οι εξετάσεις και των δύο είναι άριστεες αλλά παρόλα αυτά με κανέναν τρόπο η Λία δεν μπορεί να μείνει έγκυος.
Τα παρατάει, είναι κουρασμένη και ψυχολογικά και σωματικά, πουλάει την εταιρεία της, τις μετοχές της και αποφασίζει να κάτσει σπίτι με το όνειρο της μητρότητας χαμένο.
Περνά ένας χρόνος και η Λία αρρωσταίνει, εκεί που είναι όρθια ξαφνικά πέφτει κάτω, πονάει η κοιλιά της, το κεφάλι της, δεν πάει στους γιατρούς δεν θέλει να ξανακουσει για γιατρούς, με πολύ πίεση αποφασίζει να πάει για έναν υπέρηχο να δεί την χολή της που κάποτε είχε κάποιες ενοχλήσεις και την ταλαιπωρούσε.
πρώτα όμως πηγαίνει στον γυναικολόγο της να δεί αν έχει καποιο γυναικολογικό πρόβλημα καιεχει αυτές τις ενοχλήσεις.
Μπαίνει στον γιατρό λέγοντας του ¨ βιάζομαι γιατρέ για να προλάβω τον γαστρεντερολόγο, μην με αργήσετε ¨
Η Λία κάθεται στην καρέκλα του γυναικολόγου και ο γιατρός αρχίζει και εξετάζει και η Λία του μιλάει¨ δεν αισθάνομαι καλά, πάλι τα ίδια μου έρχεται εμετός¨ και ο γιατρός ε βέβαια και σου έρχεται εμετός λογικό είναι αφού είσαι έγκυος.
Η Λία ούρλιαξε, έβγαλε κραυγή, ο άντρας της τρόμαξε, μπήκε αμέσως μέσα τι έγινε τι έπαθες την ρωτάει αλλά η Λία δεν μπορούσε να αρθρώσει λέξη και τότε του λέει ο γιατρός ¨ περίμενετε παιδάκι¨ ο Νίκος έπεσε ξερός κάτω. Πήγαν σπίτι, περίμεναν να περάσουν 2 μήνες ώστε η Λία να κρατήσει μέσα το φασολάκι της.
Όλα πήγαν καλά, η μικρή Αννουλα είναι σήμερα 2,5 ετών και υγιέστατη και η Λία με τον Νίκο τόσο ευτυχισμένοι όσο ποτέ!!
Tα 2 χρόνια και τα 12 χρόνια που προσπαθούσαν μόνο αυτό είχαν στο μυαλό τους, οταν σταμάτησαν τις προσπαθειες και δεν το σκεφτόντουσαν τότε η Λία έμεινε εγκυος.
Κορίτσια δεν θέλει αγχος μόνο αυτό έχω να πώ.
Εγώ λόγω κάποιων σοβαρών οικογενειακών καταστασεων ( λόγοι υγείας ) δεν προσπαθούσαμε, ημουν πολύ κουρασμένη απο το τρέξιμο όλο το χειμώνα κι έτσι προσέχαμε αλλά τσούπ έμεινα έγκυος Very Happy δεν αγχώθηκα και δεν το σκέφτηκα καν!

18Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 30, 2010 1:48 am

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θελω να σας πω κ εγω τον δικο μου πονο κ ελπιζω να μου δωσετε τις συμβουλες σας.Ειμαι 1 χρονο παμτρεμενη αλλα προσπαθειες για μωρο ξεκινησαμε απο πριν.Δηλ.1μηση χρονο το περιμενουμε.Εγω με σταθερο κυκλο κ χωρις κανενα γυναικολογικο προβλημα στη ζωη μου.Δεν ειμαι βεβαια μικρη κ στην πιο γονιμη ηλικια αλλα ποτε πριν δεν σκεφτηκα για μωρο ωσπου γνωρισα τον αντρα μου.Λογω του οτι λοιπον δεν υπηρχε το παραμικρο προβλημα πιστευα οτι αμεσως θα εμενα εγκυος κ ημουν χαλαρη.Μετα ομως κανα εξαμηνο αρχισα να στενοχωριεμαι κ να τρεχουμε στους γιατρους.Ολα καλα μου ελεγαν απλα το αγχος μου θα φταιει..Εγω ομως καθε μηνα που εβλεπα την περιοδο ενιωθα οτι πεθαινα κ σιγα σιγα αρχισα να εχω δυσπνοιες ταχυπαλμιες πονους στην πλατη κνα τρεχω σε ολους τους γιατρους μηπως εχω κατι σοβαρο.Τιποτα.Εγω ομως μηνες πονουσα κ ενοιωθα αρρωστη ολο κ πιο πολυ.Εκανα κ ενεσεις πηρα κ χαπια που μου εδωσε ορθοπεδικος αν κ δεν εβλεπε κατι σοβαρο...κ το μωρο αφαντο.Ωσπου ενας γυναικολογος μου βρηκε ανεβασμενη προλακτινη.Ουτε ηξερα ως τοτε τι ηταν αυτο.Εκανα εξετασεις η υποφυση δεν εχει προβλημα αρα ΑΓΧΟΣ ειπε ο γιατρος.Ανεβηκε απο το αγχος μου κ εμποδιζει την συλληψη.Εκανα 1 μηνα θεραπεια με dostinex κ απο το 95 επεσε στο 4,4. Ολα καλα ειπε ο γιατρος παρακολουθησε κ την ωορηξια μου κ στις 17 να το ενα ωραιο ετοιμο ωαριο για γονιμοποιηση.Μας ειπε κ λιγες μερες πριν να μην εχουμε επαφες για να ειναι πιο δυνατο το σπερμα.Το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου δε αριστο.Ειχαμε λοιπον στις 17 επαφη κ η ερμη 3 ωρες ξαπλωμενη ημουν με μαξιλαρι κατω απο την λεκανη μου να βοηθησω στην συλληψη.Αγκυλωση επαθα.Ημουν σιγουρη μασα μου οτι αυτη την φορα κ με κατεβασμενη προλακτινη ολα θα πηγαιναν καλα.Λιγε μερες μετα την ωορηξια αρχισαν πονοι στην μεση κ απο τοτε ως σημερα δεν σταματησαν.Πολλες μερες κ μεγαλος πονος.Σαν να ειχα περιοδο.Σημερα εχω ραντεβου για τεστ κυησεως κ πριν λιγο...μου ηρθε η περιοδος.Νιωθω διαλημενη.Νιωθω τοσο πονο μεσα μου που θελω να ουρλιαξω να μ ακουσουν ολοι..φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω ποτε..κ η ηλικια περναει κ πεθαινω μεσα μου.. Pote tha ginw mana??? 534787 Pote tha ginw mana??? 534787 Pote tha ginw mana??? 534787 Pote tha ginw mana??? 534787 Pote tha ginw mana??? 534787 pale pale No No

19Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 30, 2010 2:02 am

evita83

evita83
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΟΠΕΛΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΔΑΓΚΩΣΩ!!!ΣΤΕΙΛΕ Π,Μ!!

20Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 30, 2010 2:23 am

Aretoula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
emeis de to programmatisame..de to epidioksame kan..eixame4 xronia sxesi kai exomastan se epafi xoris profilakeis (me travigma)ospou mia mera etyxe k piasame ke pali anarotiemai pos...den eixa kai stathero kyklo..pote mou erxotan stis 29 meres pote 2,3 meres noritera, pote argotera...telika kamia fora ke ta proekspermatika ygra kanoun douleia!!
koita na to apolauseis, mi milas gia ayto kai tha sou erthei apo kei pou de to perimeis.otan eimaste sti prospatheia de mporoume na to katalavoume ke mas troei to anxos!

21Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 30, 2010 2:27 am

xrisafenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΑΝΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ??
sorry για τα κεφαλαια.. απο ολους τους γυρω μου που εχουν γινει γονεις, εχω καταλαβει ότι το μονο που δεν βοηθαει ειναι το αγχος..

ηρεμησε, δεν σου λεω να μην το σκεφτεσαι γιατι και εγω περιμενω να ερθει ενα μωρακι και ξερω οτι δεν μπορεις να μην το σκεφτεσαι, αλλα δεν ειναι απαραιτητο να αρρωστησεις και να φταει το παιδι..

γνωμη μου ειναι αφου δεν αντιμετωπιζεται κανενα προβλημα να το απολαυσετε!! το μωρο θα ερθει, ισως ειναι στο προγραμμα για τον επομενο μηνα, αλλα μην αγχωνεσαι!!

εχω παρα πολλα παραδειγματα που παρολα τα προβληματα που αντιμετωπιζε το ζευγαρι (εννοω υγειας) τελικα τα καταφεραν!!

σου ευχομαι ολα να πανε καλα και συντομα να εχεις ενα θετικο τεστακι!!

22Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 30, 2010 3:26 am

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σ ευχαριστω πολυ χρυσαφενια.Αυτο με πνιγει εμενα.Το οτι αλλα ζευγαρια με σοβαρα προβληματα,οργανικα,τα καταφερνουν κ εμεις που μεχρι κ την μερα κ τις ωρες μας ειπε ο γιατρος ..τιποτα.Εδω κ ωρες που ειδα παλι την περιοδο κλαιω συνεχεια.Ο αντρας μου με στηριζει πολυ δοξα το θεο κ ειναι πολυ καλος κ υπομονετικος αλλα εγω δεν αντεχω.Το ξερω οτι το αγχος φταιει κ την κατεβασαμε την προλακτινη αλλα παλι τιποτα κ σιγουρα θα ανεβει ξανα κ πααλι οολα απο την αρχη.Μακαρι ν α ημουν μικροτερη να ειχα καιρο μπροστα μου κ θα ηταν πιο ευκολο να διωξω το αγχος

23Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 30, 2010 3:34 am

evita83

evita83
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μανουλα έγραψε:
Μακαρι ν α ημουν μικροτερη να ειχα καιρο μπροστα μου κ θα ηταν πιο ευκολο να διωξω το αγχος


ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ???ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 27 ΕΚΑΝΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΘΕΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ!!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Η ΗΛΙΚΙΑ??ΔΗΛΑΔΗ Η ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 3ο? ΠΙΟ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΣΕΝΑ?ΑΝΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ!!!ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ!!!ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΣ ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΗΤΑΝ??ΑΠΛΑ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ? Pote tha ginw mana??? 417472

24Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 30, 2010 3:35 am

evita83

evita83
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΦΑΛΑΙΑ ΑΠΛΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟΝΟΥΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ!!!

25Pote tha ginw mana??? Empty Απ: Pote tha ginw mana??? Δευ Αυγ 30, 2010 3:40 am

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evita Pote tha ginw mana??? 417472 Pote tha ginw mana??? 417472 Pote tha ginw mana??? 417472 Ναι αλλα η μενεγακη εκανε 40 το τριτο οχι το πρωτο.Ειχε γινει νωριτερα η αρχη κ μετα το ενα μετα το αλλο τα εκανε.Οσο για σενα μακαρι να ημουν στην ηλικια σου Pote tha ginw mana??? 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις