Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ας τα παρουμε απ την αρχη !
ξεκινησαμε πολυ ομορφα το προνηπιο !! παρ ολο που το παιδακι μου δεν ειχε παει ποτε σε παιδικο σταθμο προσαρμοστηκε πολυ ομαλα ............ μεχρι την προηγουμενη πεμπτη!! αρχισε να κλαιει και να βρισκει δικαιολογιες του τυπου θελω να παιξω στο σπιτι μου η θα μου λειπει η αδερφη μου η θα θελω την μαμα μου κλπ !! εγω σταθερη και ανενδοτη την εντυνα και την πηγαινα με κλαματα ! μεσα στις δικαιολογιες μου πεταξε 2 3 φορες οτι τρομαζει γιατι η δασκαλα εχει ενα χρυσο μπουκαλι και το κοπαναει στην εδρα για να κανουνε υσηχια ! δεν εδωσα σημασια και συνεχισα να την πηγαινω κανονικα ..... σημερα το πρωι μου ειπε πως θα παει χωρις να κλαιει με την προυποθεση να μιλησω στην δασκαλα της για το μπουκαλι !! πραγματι το εκανα μονο και μονο γιατι ηθελα να ειμαι συνεπης με το παιδι μου και να ξερει οτι οταν κατι της το υποσχομαι το τηρω και ετσι πρεπει να κανει και εκεινη ! στον δρομο συναντησα δυο συμμαθητες της και ρωτησα τα παιδια για το μπουκαλι οχι τιποτα αλλο να ημουν και σιγουρη μην επιανα την δασκαλα και ελεγα τα δικα μου !! με διαβεβαιωσαν οτι υπαρχει αυτο το μπουκαλι και ειναι ξυλινο ( η εβελινα μου το ειπε χρυσο αλλα δεν θ ακολησω σε λεπτομερεια ) και το χτυπαει οντως η δασκαλα τους και αυτα τρομαζουν ! ετσι λοιπον οταν ηρθε η δασκαλα μας της ειπα οτι ενοχλειτε το παιδι μου και οτι αυτος ηταν τελικα ο λογος που δεν ηθελε να ερχετε τις προηγουμενες μερες !! φανερα ενοχλημενη η δασκαλα μας μου ειπε οτι για να σταματησει να το κανει ( δηλ δεν το αρνηθηκε ) θα πρεπει να πιασω ( ναι εγω η ιδια ) ολα τα παιδακια και να πω να μην κανουν φασαρια ! την δικαιολογησα καθως ηταν αρωστη και δεν μπορουσε να φωναξει και οτι εμεις εχουμε 2 παιδια και μας τρελαινουν οχι αυτη που εχει 18 και αυτη μου πουλησε ειρωνια ! της ειπε και η εβελινα οτι δεν της αρεσει αυτο και τρομαζει και μου ειπε οτι η εβελινα γενικα τρομαζει οταν τρωνε ολοι μαζι οταν τραγουδανε ολοι μαζι οταν βγαινουν στο προαυλιο και βαζει τα χερια στα αυτια της ! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ !!!!!!!!!!!! κοριτσια τρελαθηκα σας λεω με επιασε ζαλαδα σκοτοδυνη και ηθελα να κλαψω !δηλ εννοουσε με λιγα λογια οτι δεν μπορει να συμμετασχει το παιδι μου στις δραστηριοτητες με το υπολοιπο συνολο ! και οτι το παιδι τρομαζει γιατι εχει μαθει σε υσηχια και για αυτο δεν μπορει την οχλαγωγια !!!! ΠΟΙΟΣ ;;;;;;?????????? το παιδι μου που οοοοοοολη μερα απο μωρο ακουει τραγουδια στην διαπασων και χορευει που δεν κοιμαται αν δεν εχει φασαρια που τη πηγαμε σε ντισκο το καλοκαιρι και δεν ηθελε να φυγουμε που την πηγα σε πολλους γαμους ( τσιγγανικους και ξερετε οτι το γλενταμε αρκετα ) και καθοταν διπλα στα τεραστια ηχεια !!!!!! που εχει μαθει στις φωνες γιατι δεν ειμαι μια μαμα που δεν φωναζει εδω κοντευω να γινω σοπρανο να πουμε !δεν ηταν δυνατον να τοαφησω ετσι και οταν ηρθα στο σπιτι τηλεφωνησα σε παιδοψυχιατρο και μου ειπε οτι το παιδι εχει τρομαξει και δεν επρεπε να το πιεσω να παει στο σχολειο !! η αρχη ειναι το ημιση του παντως ρε γαμωτο και αν το παιδι τρομαξε στο προνηπιο θα θεωρησει οτι ετσι θα ειναι και τα υπολοιπα σχολικα ετη !δεν εχω σκοπο να το συνεχισω αυτο ! εστειλα το παιδι μου εκει για χαρα και να αγαπησει το σχολειο οχι για να το τρομοκρατησω και δεν μπορω να του επιβαλω να δεχτει αυτες τις συμπεριφορες ειδικα οταν δεν ειναι υποχρεωτικο !! ειμαι απ το πρωι πολυ χαλια και ξερω οτι θα με περνατε για γραφικη αλλα ελατε στην θεση μου και στην θεση του παιδιου μου !
σας ζητω συγνωμη για το μεγαλο κειμενο αλλα ειμαι σε πολυ μεγαλη συγχηση ............ καιεχω ριξει πολυ κλαμα!!!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το τι αποφασισες δεν μας ειπες; αλλα μαλλον να σταματησεις την μικρη απο το προνηπιο, καλα θα κανεις η δασκαλα απαραδεκτη ακου να χτυπα μπουκαλι στο θρανιο ελεος σε μωρα απευθυνεται, ευτιχως εμεις μπορει να ειχαμε θεμα με τα λεφτα που ζητουσαν αλλα ειναι καλες οι δασκαλες αγαπανε τα παιδια και φαινεται

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ ΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ......!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αυτο εχω σκοπο να κανω !! αν καταφερω να της κανω μια μεταγραφη θα την συνεχισω αλλιως θα την κρατησω στο σπιτι και θα την παω σε παιδικο εργαστηρι για 2 3 ωρες για να κανει πραγματα καθως θα συνεχισει και το μπαλετο που της αρεσει !!

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιατι να σε περναμε για γραφικη? Που το εχει δει αυτο η δασκαλα, έτσι τους μαθανε στο παιδαγωγικο να κανουν για να ησυχαζουν τα παιδιά; Πες της να παρει ενα κουτακι αναψυκτικου και να βαλει μεσα χαλικακια να το χτυπαει, ετσι κανει ενας γειτονας που εχει 3 σκυλια οταν γαβγιζουν! Επρεπε να της πεις οτι δεν φταινε τα παιδια που ειναι αχρηστη και δεν μπορει να βρει πιο ανθρωπινο τροπο να τα ηρεμει. Προνηπιο ειναι, δεν θα εχει φασαρία, για να κοιμηθει παει εκει;

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΛΛΑ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΛΗ ΔΑΣΚΑΛΑ?

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιταξτε να σας πω εχω μια δυο μαμδες που λεμε μια καλημερα δεν γνωριζομαστε καλα καιειδικα το πρωι που τρεχω να ερθω στο σπιτι για να κρατησω την βαλερια και να φυγει ο νικολας για την δουλεια του δεν λεμε τιποτα περα απο μια καλημερα ! καποιες ενοχληθκαν που ηρθε αρωστη στο σχολειο και μας κολησε και τα παιδια !!

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
na kanv μια ασχετη ερωτηση το προνηπιο ειναι δημοσιο???γιατι εαν ειναι δημοσιο θα πηγαινα στην διευθυντρια του σχολειου κ θα της ανεφερα τα παντα με καθε λεπτομερεια κ εαν δεν με ακουγε κ αυτη θα πηγαινα στην πρωτοβαθμια εκπαιδευση κ θα της εκοβα το οιπισθιο της νηπιαγωγου ξερετε κ ο αγιος φοβερα θελει

http://www.gatospito.com

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ειναι δημοσιο και φυσικα θα ενημερωσω τον διευθυντη του σχολειου ασχετα αν δεν πηγαινει εκει το παιδι μου η οχι !!!

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οκ απλα θα ηταν καλο να εχεις κ την μικρη μαζι στο διευθηντη για να πει κ εκεινη αυτο που συμβαινει

http://www.gatospito.com

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοπέλα μου,έπρεπε η πρώτη σου στάση φεύγοντας απο τη δασκάλα να είναι ο διευθυντής.
Και να σου πω κάατι;Αυτό που λες οτι έχει 18 παιδιά που πρέπει να κάνει καλά...Είναι η δουλειά της και είναι υποχρεωμένη με ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ τρόπο να τα μάθει να υπακούνε.Και καλώς ή κακώς εφόσον ΕΝΑ παιδάκι τρομάζει με αυτό που κάνει ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ladycat έγραψε:na kanv μια ασχετη ερωτηση το προνηπιο ειναι δημοσιο???γιατι εαν ειναι δημοσιο θα πηγαινα στην διευθυντρια του σχολειου κ θα της ανεφερα τα παντα με καθε λεπτομερεια κ εαν δεν με ακουγε κ αυτη θα πηγαινα στην πρωτοβαθμια εκπαιδευση κ θα της εκοβα το οιπισθιο της νηπιαγωγου ξερετε κ ο αγιος φοβερα θελει

Αν ήταν ιδιωτικό το προνήπιο τι θα έκανες;

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tolazarakimou! έγραψε:
ladycat έγραψε:na kanv μια ασχετη ερωτηση το προνηπιο ειναι δημοσιο???γιατι εαν ειναι δημοσιο θα πηγαινα στην διευθυντρια του σχολειου κ θα της ανεφερα τα παντα με καθε λεπτομερεια κ εαν δεν με ακουγε κ αυτη θα πηγαινα στην πρωτοβαθμια εκπαιδευση κ θα της εκοβα το οιπισθιο της νηπιαγωγου ξερετε κ ο αγιος φοβερα θελει

Αν ήταν ιδιωτικό το προνήπιο τι θα έκανες;
στο ιδιωτικο θα πηγαινα παλι στην διευθυνση κ εκει ειμαι σιγουρη οτι θα συμμορφωνοταν πιο γρηγορα η εν λογο δασκαλα γιατι θα φοβοταν μην την απολυσουν

http://www.gatospito.com

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειλικρινα με συγκηνειτε που δειχνετε ενδοιαφερον για το θεμα μου και πιστευα πως θα υπηρχαν πολλες αρνητικες αντιδρασεις ( τις περιμενω φυσικα και αυτες ) αλλα ρε κοριτσακια μου προκειτε για το παιδι μου και θελω να περναει καλα και να μπορει να συμμετεχει στις δραστηριοτητες με τα αλλα παιδακια αλλιως θα το κραταγα εδω ουτε να μου κουβαλαει ολες τις ιωσεις και να κολαει και ηβαλερια ουτε να ξυπναω πρωι πρωι !!! θα του εδινα καιεγω πλαστελινες μπογιες και θα τραγουδαγαμε ολη μερα αλωστε δεν κανουν και τιποτα το τρομερο στο σχολειο ! αλλα ηθελα να παει για να βγει απ το σπιτι να γνωρισει παιδακια να μαθει να ειναι σε μια ομαδα να μαθει πραγματα ρε αδερφε !! δεν ξερετε ποσο χαρηκα οταν μου ειπε για τον καραισκακη που ποτε δεν της ειχα αναφερει εγω τιποτα !!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:Κοπέλα μου,έπρεπε η πρώτη σου στάση φεύγοντας απο τη δασκάλα να είναι ο διευθυντής.
Και να σου πω κάατι;Αυτό που λες οτι έχει 18 παιδιά που πρέπει να κάνει καλά...Είναι η δουλειά της και είναι υποχρεωμένη με ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ τρόπο να τα μάθει να υπακούνε.Και καλώς ή κακώς εφόσον ΕΝΑ παιδάκι τρομάζει με αυτό που κάνει ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.

ρε συ αθηνα μου τρομαξα τοσο πολυ που εφυγα αρων αρων και μετο που μπηκα στο σπιτι πηρα τηλ σε παιδοψυχολογο και δεν εχω σκοπο να το αφησω ετσι !! απο την στιγμη που δεν το αρνηθηκε η ιδια και το επιβεβαιωσαν ακομα 2 παιδακια !!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ...?ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ,ΜΙΛΗΣΕΣ ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΤΗ ΠΡΑΞΗ ΤΗΣ.....ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ.....
ΕΙΣΑΙ ΟΜΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΕ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙΣ?

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν και είμαι δασκάλα και δε με συμφέρει το αποφασισα και δεν αλαζω γνωμη οτι κιαν μου πει κανεις ! 328109 αλλά όντως πρέπει να πας στο διευθυντη και αν δε συνετιστεί η δασκάλα,να πας να μιλήσεις στον Προϊστάμενο.Γιατί είναι τραβηγμένο αυτό.

Καταρχάς υπάρχουν τραγουδάκια που λένε όλα μαζί τα παιδάκια για την ησυχία ώστε να σταματήσουν να φωνάζουν κλπ. Εμείς δηλαδή στο δημοτικό τι κάνουμε για να σταματήσουν να φωνάζουν;;Ούτε κουδούνες χτυπάμε,όύτε ουρλιάζουμε.Θα βάλουμε μια φωνή και θα σταματήσουν.Μετά τους εξηγούμε ότι μπαίνοντας στην τάξη θα σταματάνε να μιλάνε μεταξύ τους.Μου έχει τύχει σε Στ' τάξη να περνάω από κάθε θρανίο και να λέω "Κάντε ησυχία".Πηγαίνοντας και στο 3ο θρανίο,χαμπάρισαν όλοι και σταμάτησαν.Ιδέες υπάρχουν πολλές,αλίμονο.Η δουλειά μας είναι...

Όσο για το παιδάκι σου,εξήγησέ του ότι η συγκερκιμένη δασκάλα δεν κατάλαβε ότι θα σας ενοχλεί,τώρα που θα βρείτε μια άλλη λύση,θα ξαναπάει στο σχολείο.Καλύτερα έτσι γιατι σε κάθε σχολείο σίγουρα υπαρχουν και εκπαιδευτικοί που δε θα σ'αρέσουν και μετά τι θα κάνεις;

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω θα σχολιασω μονο το γεγονος οτι αυτη διαλεξε αυτο το επαγγελμα, δεν την υποχρεωσε κανεις αν δεν το κανει σωστα ας αφησει να παει καποια αλλη που αγαπαει και καταλαβαινει πραγματικα τα παιδια! τοσες αδιοριστες δασκαλες και νηπιαγωγους εχουμε....

STAUROSZOO

STAUROSZOO
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οπωσδήποτε να πας στον διευθυντή και αν δεν σε ακούσει στον δήμαρχο και όπου αλλού πρεπει.επειδή αυτή είναι ανισόροπη δεν θα παει το παιδί σχολείο?και να ψαξεις να βρεις και άλλες μαμάδες που έχουν πρόβλημα.΄μην το αφήσεις ετσι.το παιδί πρέπει να παει σχολείο και να περνάει καλά.τελος

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν καταλαβα???τι ζορι τραβει η δασκαλα???δεν κανουν ησυχια τα παιδακια???και τι θελει να καθονται σουζα και να διαβαζουν Ελυτη???
Αντε γιατι τα πηρα τωρα...η δουλεια σου ειναι κουκλιτσα μου αμα ξερεις να το εξασκησεις το επεγγελμα καλως διαφορετικα υπαρχουν τοσες αδιοριστες Twisted Evil Twisted Evil
Μην κανεις την βλακεια και δεν το κανεις θεμα στη διευθυνση!!!επειδη αυτη βαριεται θα σταματησεις το παιδακι σου απο το σχολειο οοοοοοοοοοοχι βεβαια!κια να σου πω γιατι πες οτι εσυ ρεπαιδακι μου δουλευες αυτες τις ωρες που το παιδι ειναι σχολειο και δεν μπορουσες να το σταματησεις,παλι δεν θα σε ενδιεφερε να περναει καλα η κορη σου αλλα να μπορεις να εργαστεις???το εφερα σαν παραδειγμα γιατι δεν θα σε πιασει κοτσο μια που μαλλον δεν εχει καν παιδια!

Αννα

Αννα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Απαράδεκτη η συμπεριφορά της δασκάλας. Δουλειά της είναι να βοηθάει τα παιδάκια να αποκτήσουν κοινωνικές δεξιότητες. Οι γονείς δεν πάμε τα παιδιά μας στο προνήπιο για τα "παρκάρουμε" αλλά κυρίως για να μάθουν από την συναναστροφή τους με άλλα παιδιά. Μια σωστή παιδαγωγός θα συζητούσε με το παιδί και θα το βοηθούσε να ξεπεράσει τις όποιες φοβίες του και φυσικά θα σταματούσε να βαράει στο τραπέζι το μπουκάλι εφόσον ενοχλεί έστω και ένα παιδί. Αυτή είναι η δουλειά της. Αν δεν της αρέσει να αλλάξει δουλειά. Είμαι 33 χρονών και όταν η Πρόεδρος στη δουλειά μου βαρέσει το χέρι στο τραπέζι και φωνάζει αναστατώνομαι και χαλιέμαι. Φαντάσου ένα παιδάκι που βρίσκεται σε νέο περιβάλλον.
Στη θέση σου δεν θα σταματούσα το παιδί από το σχολείο. Θα το πάλευα με τη δασκάλα μέχρι να συμπέριφερθεί σωστά. Μην τα παρατάς, ειδικά γιατί η συμπεριφορά των γονέων αποτελεί παράδειγμα στα παιδιά.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αννα στις Πεμ Σεπ 30, 2010 11:11 am, 1 φορά

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δυστηχως το κακο εγινε !! το παιδι τρομαξε και δεν θελει να παει στο σχολειο !! κριμα γιατι οταν εχεις να κανεις με εκπαιδευτικους σκεφτεσαι οτι ξερουν απο παιδια και απο παιδεια !! ολο το απογεμα προσπαθουσα να της εξηγησω οτι στο σχολειο παμε για να γνωρισουμε φιλους να παιξουμε ομαδικα παιχνιδια να τραγουδησουμε κλπ της ελεγα για τα χριστουγεννα και την γιορτη που θα κανουν και ο αι βασιλης θα δωσει δωρα σε ολους τους μαθητες και τα καλαντα κλπ κλπ και αυτη συνεχισε το βιολι της για το μπουκαλι !!!! καταλαβατε ;;;;;; και παλι εγω να της λεω οτι δεν το εκανε με κακια η δασκαλα απλα δεν μπορουσε να φωναξει και καλα εκανε γιατι δεν την ακουγατε κλπ

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


Αννα έγραψε:Απαράδεκτη η συμπεριφορά της δασκάλας. Δουλειά της είναι να βοηθάει τα παιδάκια να αποκτήσουν κοινωνικές δεξιότητες. Οι γονείς δεν πάμε τα παιδιά μας στο προνήπιο για τα "παρκάρουμε" αλλά κυρίως για να μάθουν από την συναναστροφή τους με άλλα παιδιά. Μια σωστή παιδαγωγός θα συζητούσε με το παιδί και θα το βοηθούσε να ξεπεράσει τις όποιες φοβίες του. Αυτή είναι η δουλειά της. Είμαι 33 χρονών και όταν η Πρόεδρος στη δουλειά μου βαρέσει το χέρι στο τραπέζι και φωνάζει αναστατώνομαι και χαλιέμαι. Φαντάσου ένα παιδάκι που βρίσκεται σε νέο περιβάλλον.
Στη θέση σου δεν θα σταματούσα το παιδί από το σχολείο. Θα το πάλευα με τη δασκάλα μέχρι να συμπέριφερθεί σωστά. Μην τα παρατάς, ειδικά γιατί η συμπεριφορά των γονέων αποτελεί παράδειγμα στα παιδιά.


ακριβως ετσι ειναι και εγω δεν θελω να το σταματησω αλλα ακομα περισοτερο δεν θελω να το πιεσω αλλο !! το πιεσα ηδη μια ολοκληρη εβδομαδα και νιωθω απαισια για αυτο !!!!!!!!!!!!!

Αννα

Αννα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σίγουρα εσύ ξέρεις καλύτερα. Θα πρότεινα να αφήσεις λίγο καιρό να περάσει και να ξαναπροσπαθήσεις με τη συζήτηση χωρίς να την πιέσεις... και κρίνεις ανάλογα.
Της δασκάλας όμως να μην της περάσει..

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μα καλα καποιοι ανθρωποι θελουν να λεγονται και παιδαγωγοι...τι να πω!!!!!!υπαρχουν και πολλοι αξιολογοι δασκαλοι -παιδαγωγοι αλλα εσυ επεσες στην περιπτωση... εγω θα ελεγα να την ξαναμιλησεις κι αν δεν αλλαζει σταση μιλα στον διευθυντη...εγω δεν θα το αφηνα ετσι,,οταν προκειται για τα παιδακια μας ντροπες δεν χωρανε...και δυστηχως καποιοι ανθρωποι οταν με το καλο δεν καταλαβαινουν πρεπει να μπαινουν στη θεση τους με αλλους τροπους!!!για να συνελθουν

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις