Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
324 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 324 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... Empty ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... Παρ Οκτ 01, 2010 6:24 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΕΕ..ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ? ΕΓΩ Κ ΠΑΛΙ...ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΤΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΘΑ ΟΔΗΓΗΣΩ...ΕΧΩ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΣΑ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΗΜΑ ΤΡΕΜΩ ΑΠ'ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ...ΜΑ ΒΛΕΠΩ Κ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΩΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ? ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΒΙΑ??

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα το καταπολεμήσεις ακριβώς όπως το λες!

Καταπολεμώντας το!

Δηλαδή θα δώσεις μάχη ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 186566 με τον εαυτό σου, το τιμόνι και τα πετάλια και θα τα καταφέρεις όπως όλες μας.
Κι εγώ έτσι έλεγα. Πώς θα συντονίσω όλες αυτές τις κινήσεις?
Κοιτάω καθρέφτη-κοιτάω μπροστά.
Πιάνω τιμόνι- αφήνω τιμόνι-πιάνω λεβιέ-αφήνω γκάζι-πατάω συμπλέκτη-αλλάζω ταχύτητα-αφήνω συμπλέκτη-ξαναπατάω γκάζι-ξαναπιάνω τιμόνι...ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 911307
Άστα...
Αν το κάνεις καμιά πεντακοσαριά φορές θα το μάθεις... Laughing
Μετά θα μάθεις να υπολογίζεις και τις αποστάσεις... το παρκάρισμα... και ύστερα να χειρίζεσαι τα υπόλοιπα όργανα (φώτα φλας χειρόφρενο...)

Επιμονή! Και σιγά σιγά - με δευτέρα για αρχή και μετά πας και στις άλλες ταχύτητες.
ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 215994

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εγω ακριβως το ιδιο.διπλωμα ειναι το μονο ευκολο να παρεις το μετα ομως??εγω εχω 4 χρονια διπλωμα κ απο τοτε δεν επιασα τιμονι.
ελα ομως που τωρα το χρειαζομαι κ αρχισα να το παιρνω εκανα 2 μαθηματα ετσι να το θυμηθω κ το παιρνω αλλα οχι μονη ακομα θελω κ καποιον διπλα.
νομιζω οτι ολοι ερχονται κατα πανω μου,φοβαμαι διασταυρωσεις,στοπ,γκαζι,στροφες Laughing Laughing αλλα η αναγκη θα με κανει να αποβαλω τις φοβιες μου.
μισω την οδηγηση αλλα πλεον ειναι αναγκαιο κακο για μενα τουλαχιστον γιατι σε αλλους αρεσει.
παντως απ αυτα που γραφεις νομιζω οτι νιωθεις οπως κ εγω κ ξερεις θελει πολυυυυυ δουλεια να ξεπερασουμε τη φοβια

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα ίδια κι εγώ.. Embarassed
Μισώ την οδήγηση αλλά μένουμε μακριά απ' τη πόλη και έτσι αναγκάστηκα να μάθω.
Τη φοβία που νιώθεις θα τη ξεπεράσεις σιγά-σιγά με το καιρό και με την εμπειρία που θα αποκτάς οδηγώντας..(κι εγώ ακόμη το παλεύω..!)
Πάντως όταν πάρεις το δίπλωμα μη τα παρατήσεις γιατί έτσι θα χάσεις το παιχνίδι. Να πιάσεις το τιμόνι κατευθείαν στα χέρια σου και στην αρχή να κάνεις βόλτες με παρέα και μετά σιγά-σιγά μόνη σου!

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα το βαλεις πισμα οτι πρεπει να μαθεις να οδηγεις!!ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΠΟ ΤΑ 18 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 32 ΧΡΟΝΩΝ!!

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσια ασχετο και σχετικο το συζηταω με τον αντρα μου ολο το καλοκαιρι να παω να βγαλω το ριμαδι το διπλωμα αλλα φοβομαστε για το οικονομικο που ειναι και χαλια μιας και σταματησα την δουλεια μου για πειτε ποσο βγαινει το μαλλι???

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria-eva έγραψε:βρε κοριτσια ασχετο και σχετικο το συζηταω με τον αντρα μου ολο το καλοκαιρι να παω να βγαλω το ριμαδι το διπλωμα αλλα φοβομαστε για το οικονομικο που ειναι και χαλια μιας και σταματησα την δουλεια μου για πειτε ποσο βγαινει το μαλλι???
ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΑΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 900 ΕΥΡΩ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 29 ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΥΤ/ΤΟΥ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΦΟΒΟ!!!ΑΛΛΑ ΕΝΕΚΑ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΦΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ!!!!ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ!!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ κι εγώ έτσι, ποτέ δεν χρειάστηκε να οδηγήσω, πάντα βολευόμουν με αυτοκίνητα άλλων, και εκεί που σπούδαζα δεν το χρειάστηκα ποτέ, λόγω καλών συγκοινωνιών. Άσε που ποτε δεν πίστευα ότι θα μπορούσα να καταλάβω πότε πρέπει να αλλάξω ταχύτητες.. ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 4872
Με αυτά και μ'αυτα έφτασα 30 ετών για να πάρω το δίπλωμα, με την δεύτερη παρακαλώ, διότι την πρώτη φορά απλώς νόμιζα ότι μπήκα σε υποβρύχιο και ξέχασα πού είναι τα πάντα μέσα στο αυτοκίνητο, ούτε μπρος δεν μπορούσα να βάλω από το άγχος... affraid
Καταρχήν πρέπει να ξεκινήσεις να οδηγείς αμέσως μόλις πάρεις το δίπλωμα, σιγά σιγά.
Καλό είναι να έχεις κάποιον που εμπιστεύεσαι δίπλα σου τον πρώτο καιρό, ο οποίος θα ξέρει καλή οδήγηση και ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΤΑΙ (σημαντικό αυτό). Εμένα με βοήθησε πολύ ο άντρας μου, είχε φοβερή υπομονή, και ξεθαρρεύτηκα σιγά σιγά. Το μόνο που μου μένει τώρα είναι να στρίβω με το χειρόφρενο!!!!
ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 875502

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια μην ξεχνάτε το βασικό αξεσουάρ του αυτοκινήτου, τους καθρέφτες! Και δεν εννοώ για να τσεκάρετε το μακιγιάζ, αλλά για βλέπετε τι γίνεται γύρω σας! Οι περισσότερες γυναίκες οδηγοί νομίζουν οτι βρίσκονται μόνες τους στο δρόμο. Μ'αυτά και μ'αυτά μας σούρνουν μπόλικα οι άντρες οδηγοί, τρομάρα τους!

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tolazarakimou! έγραψε:Κορίτσια μην ξεχνάτε το βασικό αξεσουάρ του αυτοκινήτου, τους καθρέφτες! Και δεν εννοώ για να τσεκάρετε το μακιγιάζ, αλλά για βλέπετε τι γίνεται γύρω σας! Οι περισσότερες γυναίκες οδηγοί νομίζουν οτι βρίσκονται μόνες τους στο δρόμο. Μ'αυτά και μ'αυτά μας σούρνουν μπόλικα οι άντρες οδηγοί, τρομάρα τους!
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ!!!!ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΘΑ ΦΡΙΞΕΙΣ!!!ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΕ ΦΑΝΑΡΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΕΣ ΔΙΠΛΑ- ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΙ ΕΚΑΝΕ???ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΦΡΥΔΙ Η ΚΟΠΕΛΙΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]!!!!ΤΟ ΚΑΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΗΡ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ!!!ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΔΗΓΟΙ!!!ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ , ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ!!!!!ΟΠΟΥ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ , ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΒΑΦΕΣΑΙ ΕΝ ΚΙΝΗΣΗ!!!

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
GEODATOU έγραψε:
tolazarakimou! έγραψε:Κορίτσια μην ξεχνάτε το βασικό αξεσουάρ του αυτοκινήτου, τους καθρέφτες! Και δεν εννοώ για να τσεκάρετε το μακιγιάζ, αλλά για βλέπετε τι γίνεται γύρω σας! Οι περισσότερες γυναίκες οδηγοί νομίζουν οτι βρίσκονται μόνες τους στο δρόμο. Μ'αυτά και μ'αυτά μας σούρνουν μπόλικα οι άντρες οδηγοί, τρομάρα τους!
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ!!!!ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΘΑ ΦΡΙΞΕΙΣ!!!ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΕ ΦΑΝΑΡΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΕΣ ΔΙΠΛΑ- ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΙ ΕΚΑΝΕ???ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ ΦΡΥΔΙ Η ΚΟΠΕΛΙΑ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]!!!!ΤΟ ΚΑΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΗΡ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ!!!ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΔΗΓΟΙ!!!ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ , ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ!!!!!ΟΠΟΥ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ , ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΒΑΦΕΣΑΙ ΕΝ ΚΙΝΗΣΗ!!!

Μεταξύ μας δεν έχουν άδικο οι
άντρες, η πλειοψηφία των γυναικών οδηγών είναι φρίκη! Εγώ πάντως φρικάρω όταν βλέπω γυναίκα συνοδηγό π.χ. στην εθνική, με το ένα πόδι στο ταμπλό και το άλλο έξω από το παράθυρο!... Δεν τηρείται κανένας κανόνας ασφαλείας και το χειρότερο είναι οτι τα παιδιά τους το ίδιο θα κάνουν αργότερα...

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tolazarakimou! έγραψε:

Μεταξύ μας δεν έχουν άδικο οι
άντρες, η πλειοψηφία των γυναικών οδηγών είναι φρίκη! Εγώ πάντως φρικάρω όταν βλέπω γυναίκα συνοδηγό π.χ. στην εθνική, με το ένα πόδι στο ταμπλό και το άλλο έξω από το παράθυρο!... Δεν τηρείται κανένας κανόνας ασφαλείας και το χειρότερο είναι οτι τα παιδιά τους το ίδιο θα κάνουν αργότερα...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΡΑΝΕ ΖΩΝΗ!!!ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΟΡΕΣΩ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΤΣΙ....ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΜΠΛΕΧΤΗΣ..ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ..ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΝΗΦΟΡΕΣ...ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ...ΕΠΙΛΕΓΩ ΣΥΜΠΛΕΧΤΗ Κ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ...
ΑΧΧΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΤΕ Κ ΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ Κ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΣ ΣΑΣ.....

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria-eva έγραψε:βρε κοριτσια ασχετο και σχετικο το συζηταω με τον αντρα μου ολο το καλοκαιρι να παω να βγαλω το ριμαδι το διπλωμα αλλα φοβομαστε για το οικονομικο που ειναι και χαλια μιας και σταματησα την δουλεια μου για πειτε ποσο βγαινει το μαλλι???

ΩΡΑΙΟ ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΟΟΟΟ...ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑ 700-800..ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ..ΕΥΤΥΧΩΣ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΑ ΣΥΝ ΤΟΝ ΦΟΒΟ.....

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nomikoula έγραψε:ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ...ΕΠΙΛΕΓΩ ΣΥΜΠΛΕΧΤΗ Κ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ...
Είσαι σιγουρη γι'αυτό?
Ο δάσκαλος που είχα μου είπε ότι γενικά είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείς χειρόφρενο σε εκκινήσεις στις ανηφόρες, ακόμα κι αν είσαι έμπειρος οδηγός, για να μη φθείρεται ο συμπλέκτης. Και νομίζω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις χειρόφρενο στις εξετάσεις, εκτός κι αν σου πουν ειδικα χωρίς χειρόφρενο.
Μπορεί να είναι διαφορετικά απο εξεταστή σε εξεταστή, ομως μου φαίνεται τραβηγμένο να σου ζητήσουν εκκίνηση σε ανηφόρα χωρίς χειρόφρενο στις εξετάσεις.

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Nena"]
nomikoula έγραψε:
Μπορεί να είναι διαφορετικά απο εξεταστή σε εξεταστή, ομως μου φαίνεται τραβηγμένο να σου ζητήσουν εκκίνηση σε ανηφόρα χωρίς χειρόφρενο στις εξετάσεις.

Αυτό δεν παίζει!

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα τωρα το ειδα το θεματακι....τελικα δεν ειμαι η μονη που εχω φοβια Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Ο αντρας μου και η αδερφη μου με κραζουνε γιατι ετσι εκανα και για το μηχανακι"δεν μπορω δεν θα εχω ισορροπια..θα φοβαμαι μπλα μπλα..."και μια χαρα το παω και σουζα τωρα το μηχανακι που λεει ο λογος(οχι τωρα τωρα που ειμαι εγκυος ο γιατρος το απαγορευσε Crying or Very sad )
Ελα ομως που το θεωρω απαραιτητο να μαθω και αυτοκινητο,γιατι καλο το μηχανακι τα παιδια ομως που τα βαζεις?στο κεφαλι???????ελπιζω να μου δωσει ο θεος φωτιση να ξεκινησω τα μαθηματα συντομα......

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Α βρε τι μου θυμίζεις.ΕΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!και τα παρατησα από όταν έμεινα έγκυος.είπα παιδί μέσα και να οδηγώ δεν βάζω μετά απο ένα πολύ ασχημο γεγονός που έμαθα.
Μια είναι η λύση ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΣΥ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.ορμα με τσαμπουκά ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΕΛΛΗΝΩΝ
Τα φλας προδίδουν την επόμενη κίνησή σας. Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός δεν τα χρησιμοποιεί ποτέ.
* Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κρατάτε απόσταση ασφαλείας από το προπορευόμενο όχημα διότι στο κενό που αφήσατε μπορεί να «χωθεί» κάποιο άλλο όχημα φέρνοντάς σας σε ακόμα πιο δύσκολη θέση.

* Όσο πιο γρήγορα διασχίσετε ένα κόκκινο φανάρι, τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να συγκρουσθείτε με άλλο όχημα.

* Ποτέ μα ποτέ μην ακινητοποιήσετε το όχημα σας σε πινακίδα "STOP".
Τα οχήματα που σας ακολουθούν δεν θα περιμένουν αυτή την αντίδρασή σας, με αποτέλεσμα να "καρφωθούν" πάνω σας.

* Ποτέ μην κλείσετε το δρόμο σε ένα σαραβαλάκι. Ο οδηγός του δεν έχει τίποτα να χάσει.

* Το φρενάρισμα πρέπει να γίνετε όσο πιο αργά μπορείτε για να σιγουρέψετε την καλή λειτουργία του ABS, το οποίο με τη σειρά του θα σας ανταμείψει με ένα χαλαρωτικό μασάζ του ποδιού σας. Για τους μη κατόχους ABS είναι μια ευκαιρία να τεντώσουν τα πόδια τους.

* Ποτέ μην προσπερνάτε από αριστερά όταν μπορείτε να το κάνετε από δεξιά.
Είναι μια ευκαιρία να γελάσετε καθώς ο οδηγός του οχήματος που μόλις προσπεράσατε τρομάζει.

* Τα όρια ταχύτητας είναι αυθαίρετοι αριθμοί που δίνονται μόνο ως πρόταση και είναι προφανώς μη εκτελέσιμα στην Ελλάδα.

* Βρίσκεστε στην αριστερή λωρίδα με τρελό μποτιλιάρισμα και δεν υπάρχει χώρος να κινηθείτε ούτε εκατοστό. Ο οδηγός του οχήματος που βρίσκεται ακριβώς από πίσω σας, ο οποίος κορνάρει και αναβοσβήνει τα φώτα, είναι πεπεισμένος πως θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα από εσάς, αν ήταν στην θέση σας.

* Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός ελαττώνει πάντα ταχύτητα για να περιεργαστεί οτιδήποτε του κινήσει το ενδιαφέρον. Αυτό μπορεί να είναι από βιτρίνα μέχρι και γκόμενα (εντός πόλεως) και από ατύχημα μέχρι και αλλαγή λάστιχου (εκτός πόλεως).

* Μάθετε να αλλάζετε λωρίδες με γρήγορους χειρισμούς. Χάρις στον υπουργό συγκοινωνιών, η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε μια απέραντη πίστα με τρύπες-κλειδιά, οι οποίες έχουν τοποθετηθεί σε καίρια σημεία για να ελέγξουν τα αντανακλαστικά σας.

* Είναι παράδοση στην Ελλάδα να κορνάρετε μόλις ανάψει το πράσινο φανάρι, ακόμα και αν είστε πρώτος σ' αυτό.

* Ποτέ μην κάνετε χώρο σε αντίθετα διερχόμενο όχημα όταν κινείστε αντίθετα σε μονόδρομο. Ο οδηγός του, θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει τον παράλληλο μονόδρομο, άρα για να κινείται στον ίδιο δρόμο με εσάς μάλλον το κάνει επίτηδες.

* Θυμηθείτε ότι ο σκοπός κάθε Έλληνα οδηγού είναι να φτάσει πρώτος, και θα κάνει ό,τι χρειαστεί γι' αυτό.

* Πάντα θα υπάρχει ένας πολύ καλός λόγος για τον οποίο εσείς θα βιάζεστε. Αντιθέτως, όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί των οχημάτων που θα συναντήσετε στον δρόμο σας δεν έχουν ιδέα γιατί πήραν τους δρόμους σήμερα.

* Οι Ελληνίδες οδηγοί μπορούν να πλένουν, να μαγειρεύουν, να πλέκουν, να κάνουν sex, να μιλούν στο τηλέφωνο, αλλά δεν μπορούν να οδηγήσουν.

* Το προστατευτικό κράνος φοριέται στον αγκώνα για ανεξακρίβωτους ακόμα λόγους. Σας συμβουλεύουμε να ακολουθήσετε και εσείς τη μόδα.

* Οι προστατευτικές ζώνες είναι επικίνδυνες. Έρευνες στην Ελλάδα έδειξαν ότι χιλιάδες crash test κάνουν λάθος. Άμα είναι γραφτό σας, θα πάτε κι ας φοράτε ζώνη.

* Ανεξαρτήτως άσματος, το στερεοφωνικό του οχήματός σας θα πρέπει να παίζει στο φουλ. Με αυτό τον τρόπο διασκεδάζετε τους πεζούς που
περιμένουν υπομονετικά πότε θα τους δώσει κάποιος προτεραιότητα να διασχίσουν τη διάβαση.

* Οι πεζοί είναι οι κυριότεροι εχθροί των οδηγών, διότι καταλαμβάνουν χώρο στα πεζοδρόμια, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να σταθμεύσουν αυτοκίνητα, και διασχίζουν τους δρόμους αναγκάζοντας τα διερχόμενα οχήματα να ελαττώσουν ταχύτητα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ tongue tongue tongue

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μανουλα έγραψε:
ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΕΛΛΗΝΩΝ
Τα φλας προδίδουν την επόμενη κίνησή σας. Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός δεν τα χρησιμοποιεί ποτέ.
* Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κρατάτε απόσταση ασφαλείας από το προπορευόμενο όχημα διότι στο κενό που αφήσατε μπορεί να «χωθεί» κάποιο άλλο όχημα φέρνοντάς σας σε ακόμα πιο δύσκολη θέση.

* Όσο πιο γρήγορα διασχίσετε ένα κόκκινο φανάρι, τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να συγκρουσθείτε με άλλο όχημα.
















* Ποτέ μα ποτέ μην ακινητοποιήσετε το όχημα σας σε πινακίδα "STOP".
Τα οχήματα που σας ακολουθούν δεν θα περιμένουν αυτή την αντίδρασή σας, με αποτέλεσμα να "καρφωθούν" πάνω σας.

* Ποτέ μην κλείσετε το δρόμο σε ένα σαραβαλάκι. Ο οδηγός του δεν έχει τίποτα να χάσει.

* Το φρενάρισμα πρέπει να γίνετε όσο πιο αργά μπορείτε για να σιγουρέψετε την καλή λειτουργία του ABS, το οποίο με τη σειρά του θα σας ανταμείψει με ένα χαλαρωτικό μασάζ του ποδιού σας. Για τους μη κατόχους ABS είναι μια ευκαιρία να τεντώσουν τα πόδια τους.

* Ποτέ μην προσπερνάτε από αριστερά όταν μπορείτε να το κάνετε από δεξιά.
Είναι μια ευκαιρία να γελάσετε καθώς ο οδηγός του οχήματος που μόλις προσπεράσατε τρομάζει.

* Τα όρια ταχύτητας είναι αυθαίρετοι αριθμοί που δίνονται μόνο ως πρόταση και είναι προφανώς μη εκτελέσιμα στην Ελλάδα.

* Βρίσκεστε στην αριστερή λωρίδα με τρελό μποτιλιάρισμα και δεν υπάρχει χώρος να κινηθείτε ούτε εκατοστό. Ο οδηγός του οχήματος που βρίσκεται ακριβώς από πίσω σας, ο οποίος κορνάρει και αναβοσβήνει τα φώτα, είναι πεπεισμένος πως θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα από εσάς, αν ήταν στην θέση σας.

* Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός ελαττώνει πάντα ταχύτητα για να περιεργαστεί οτιδήποτε του κινήσει το ενδιαφέρον. Αυτό μπορεί να είναι από βιτρίνα μέχρι και γκόμενα (εντός πόλεως) και από ατύχημα μέχρι και αλλαγή λάστιχου (εκτός πόλεως).

* Μάθετε να αλλάζετε λωρίδες με γρήγορους χειρισμούς. Χάρις στον υπουργό συγκοινωνιών, η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε μια απέραντη πίστα με τρύπες-κλειδιά, οι οποίες έχουν τοποθετηθεί σε καίρια σημεία για να ελέγξουν τα αντανακλαστικά σας.

* Είναι παράδοση στην Ελλάδα να κορνάρετε μόλις ανάψει το πράσινο φανάρι, ακόμα και αν είστε πρώτος σ' αυτό.

* Ποτέ μην κάνετε χώρο σε αντίθετα διερχόμενο όχημα όταν κινείστε αντίθετα σε μονόδρομο. Ο οδηγός του, θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει τον παράλληλο μονόδρομο, άρα για να κινείται στον ίδιο δρόμο με εσάς μάλλον το κάνει επίτηδες.

* Θυμηθείτε ότι ο σκοπός κάθε Έλληνα οδηγού είναι να φτάσει πρώτος, και θα κάνει ό,τι χρειαστεί γι' αυτό.

* Πάντα θα υπάρχει ένας πολύ καλός λόγος για τον οποίο εσείς θα βιάζεστε. Αντιθέτως, όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί των οχημάτων που θα συναντήσετε στον δρόμο σας δεν έχουν ιδέα γιατί πήραν τους δρόμους σήμερα.

* Οι Ελληνίδες οδηγοί μπορούν να πλένουν, να μαγειρεύουν, να πλέκουν, να κάνουν sex, να μιλούν στο τηλέφωνο, αλλά δεν μπορούν να οδηγήσουν.

* Το προστατευτικό κράνος φοριέται στον αγκώνα για ανεξακρίβωτους ακόμα λόγους. Σας συμβουλεύουμε να ακολουθήσετε και εσείς τη μόδα.

* Οι προστατευτικές ζώνες είναι επικίνδυνες. Έρευνες στην Ελλάδα έδειξαν ότι χιλιάδες crash test κάνουν λάθος. Άμα είναι γραφτό σας, θα πάτε κι ας φοράτε ζώνη.

* Ανεξαρτήτως άσματος, το στερεοφωνικό του οχήματός σας θα πρέπει να παίζει στο φουλ. Με αυτό τον τρόπο διασκεδάζετε τους πεζούς που
περιμένουν υπομονετικά πότε θα τους δώσει κάποιος προτεραιότητα να διασχίσουν τη διάβαση.

* Οι πεζοί είναι οι κυριότεροι εχθροί των οδηγών, διότι καταλαμβάνουν χώρο στα πεζοδρόμια, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να σταθμεύσουν αυτοκίνητα, και διασχίζουν τους δρόμους αναγκάζοντας τα διερχόμενα οχήματα να ελαττώσουν ταχύτητα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ tongue tongue tongue
ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
nomikoula έγραψε:ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ...ΕΠΙΛΕΓΩ ΣΥΜΠΛΕΧΤΗ Κ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ...
Είσαι σιγουρη γι'αυτό?
Ο δάσκαλος που είχα μου είπε ότι γενικά είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείς χειρόφρενο σε εκκινήσεις στις ανηφόρες, ακόμα κι αν είσαι έμπειρος οδηγός, για να μη φθείρεται ο συμπλέκτης. Και νομίζω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις χειρόφρενο στις εξετάσεις, εκτός κι αν σου πουν ειδικα χωρίς χειρόφρενο.
Μπορεί να είναι διαφορετικά απο εξεταστή σε εξεταστή, ομως μου φαίνεται τραβηγμένο να σου ζητήσουν εκκίνηση σε ανηφόρα χωρίς χειρόφρενο στις εξετάσεις.
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΕΝΑ ΜΟΥ
Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΥΜΠΛΕΧΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΠΕΙΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΠΙΣΩ ΟΥΤΕ ΧΙΛΙΟΣΤΟ..ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΧΤΗ ΕΧΩ 40 ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΣΥΜΠΛΕΧΤΗΣ

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
GEODATOU έγραψε:
μανουλα έγραψε:
ΚΑΝΟΝΕΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΕΛΛΗΝΩΝ
Τα φλας προδίδουν την επόμενη κίνησή σας. Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός δεν τα χρησιμοποιεί ποτέ.
* Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κρατάτε απόσταση ασφαλείας από το προπορευόμενο όχημα διότι στο κενό που αφήσατε μπορεί να «χωθεί» κάποιο άλλο όχημα φέρνοντάς σας σε ακόμα πιο δύσκολη θέση.

* Όσο πιο γρήγορα διασχίσετε ένα κόκκινο φανάρι, τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να συγκρουσθείτε με άλλο όχημα.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ..ΚΑΛΟΟΟΟΟ!!!! ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ....















* Ποτέ μα ποτέ μην ακινητοποιήσετε το όχημα σας σε πινακίδα "STOP".
Τα οχήματα που σας ακολουθούν δεν θα περιμένουν αυτή την αντίδρασή σας, με αποτέλεσμα να "καρφωθούν" πάνω σας.

* Ποτέ μην κλείσετε το δρόμο σε ένα σαραβαλάκι. Ο οδηγός του δεν έχει τίποτα να χάσει.

* Το φρενάρισμα πρέπει να γίνετε όσο πιο αργά μπορείτε για να σιγουρέψετε την καλή λειτουργία του ABS, το οποίο με τη σειρά του θα σας ανταμείψει με ένα χαλαρωτικό μασάζ του ποδιού σας. Για τους μη κατόχους ABS είναι μια ευκαιρία να τεντώσουν τα πόδια τους.

* Ποτέ μην προσπερνάτε από αριστερά όταν μπορείτε να το κάνετε από δεξιά.
Είναι μια ευκαιρία να γελάσετε καθώς ο οδηγός του οχήματος που μόλις προσπεράσατε τρομάζει.

* Τα όρια ταχύτητας είναι αυθαίρετοι αριθμοί που δίνονται μόνο ως πρόταση και είναι προφανώς μη εκτελέσιμα στην Ελλάδα.

* Βρίσκεστε στην αριστερή λωρίδα με τρελό μποτιλιάρισμα και δεν υπάρχει χώρος να κινηθείτε ούτε εκατοστό. Ο οδηγός του οχήματος που βρίσκεται ακριβώς από πίσω σας, ο οποίος κορνάρει και αναβοσβήνει τα φώτα, είναι πεπεισμένος πως θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα από εσάς, αν ήταν στην θέση σας.

* Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός ελαττώνει πάντα ταχύτητα για να περιεργαστεί οτιδήποτε του κινήσει το ενδιαφέρον. Αυτό μπορεί να είναι από βιτρίνα μέχρι και γκόμενα (εντός πόλεως) και από ατύχημα μέχρι και αλλαγή λάστιχου (εκτός πόλεως).

* Μάθετε να αλλάζετε λωρίδες με γρήγορους χειρισμούς. Χάρις στον υπουργό συγκοινωνιών, η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε μια απέραντη πίστα με τρύπες-κλειδιά, οι οποίες έχουν τοποθετηθεί σε καίρια σημεία για να ελέγξουν τα αντανακλαστικά σας.

* Είναι παράδοση στην Ελλάδα να κορνάρετε μόλις ανάψει το πράσινο φανάρι, ακόμα και αν είστε πρώτος σ' αυτό.

* Ποτέ μην κάνετε χώρο σε αντίθετα διερχόμενο όχημα όταν κινείστε αντίθετα σε μονόδρομο. Ο οδηγός του, θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει τον παράλληλο μονόδρομο, άρα για να κινείται στον ίδιο δρόμο με εσάς μάλλον το κάνει επίτηδες.

* Θυμηθείτε ότι ο σκοπός κάθε Έλληνα οδηγού είναι να φτάσει πρώτος, και θα κάνει ό,τι χρειαστεί γι' αυτό.

* Πάντα θα υπάρχει ένας πολύ καλός λόγος για τον οποίο εσείς θα βιάζεστε. Αντιθέτως, όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί των οχημάτων που θα συναντήσετε στον δρόμο σας δεν έχουν ιδέα γιατί πήραν τους δρόμους σήμερα.

* Οι Ελληνίδες οδηγοί μπορούν να πλένουν, να μαγειρεύουν, να πλέκουν, να κάνουν sex, να μιλούν στο τηλέφωνο, αλλά δεν μπορούν να οδηγήσουν.

* Το προστατευτικό κράνος φοριέται στον αγκώνα για ανεξακρίβωτους ακόμα λόγους. Σας συμβουλεύουμε να ακολουθήσετε και εσείς τη μόδα.

* Οι προστατευτικές ζώνες είναι επικίνδυνες. Έρευνες στην Ελλάδα έδειξαν ότι χιλιάδες crash test κάνουν λάθος. Άμα είναι γραφτό σας, θα πάτε κι ας φοράτε ζώνη.

* Ανεξαρτήτως άσματος, το στερεοφωνικό του οχήματός σας θα πρέπει να παίζει στο φουλ. Με αυτό τον τρόπο διασκεδάζετε τους πεζούς που
περιμένουν υπομονετικά πότε θα τους δώσει κάποιος προτεραιότητα να διασχίσουν τη διάβαση.

* Οι πεζοί είναι οι κυριότεροι εχθροί των οδηγών, διότι καταλαμβάνουν χώρο στα πεζοδρόμια, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να σταθμεύσουν αυτοκίνητα, και διασχίζουν τους δρόμους αναγκάζοντας τα διερχόμενα οχήματα να ελαττώσουν ταχύτητα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ tongue tongue tongue
ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
fani έγραψε:Α βρε τι μου θυμίζεις.ΕΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!και τα παρατησα από όταν έμεινα έγκυος.είπα παιδί μέσα και να οδηγώ δεν βάζω μετά απο ένα πολύ ασχημο γεγονός που έμαθα.
Μια είναι η λύση ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΣΥ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.ορμα με τσαμπουκά ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 328109 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304 ΦΟΒΟΣ Κ ΤΡΟΜΟΣ Η ΟΔΗΓΗΣΗ... 536304
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΦΑΝΗ...ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΩ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
purple έγραψε:καλα τωρα το ειδα το θεματακι....τελικα δεν ειμαι η μονη που εχω φοβια Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Ο αντρας μου και η αδερφη μου με κραζουνε γιατι ετσι εκανα και για το μηχανακι"δεν μπορω δεν θα εχω ισορροπια..θα φοβαμαι μπλα μπλα..."και μια χαρα το παω και σουζα τωρα το μηχανακι που λεει ο λογος(οχι τωρα τωρα που ειμαι εγκυος ο γιατρος το απαγορευσε Crying or Very sad )
Ελα ομως που το θεωρω απαραιτητο να μαθω και αυτοκινητο,γιατι καλο το μηχανακι τα παιδια ομως που τα βαζεις?στο κεφαλι???????ελπιζω να μου δωσει ο θεος φωτιση να ξεκινησω τα μαθηματα συντομα......

ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΩ...ΒΕΣΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕΧΡΙ 7 ΜΗΝΩΝ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ..Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟΥ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ?? ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΛΥΣΗ...ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ...ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΘΑ ΓΕΛΑΣ...ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΣΤΕΙΟ ΑΛΛΑ...ΑΚΟΥ...
ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ Κ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ..ΟΣΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΒΗΧΑΣ Κ Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ ΠΙΣΩ..ΤΕΤΟΙΟΣ ΒΗΧΑΣ ΠΟΥ ΠΝΙΓΟΤΑΝ...ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...ΤΑ ΠΗΡΕ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΑΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΟΔΗΓΩ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ...ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΗΤΑΝ Η ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ,ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΦΑΚΕΛΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ...ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΤΡΕΞΑ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΤΑ...ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΦΟΡΜΗ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις