Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
591 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 591 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ δεν ήθελα να βγάλω κανένα όνομα γονιών προτιμούσα να διάλεγα κάποια που να μου αρέσαν. Αλλά ο άντρας μου είχε άλλη γνώμη ήθελε να τιμήσουμε τους γονιούς μας... Έτσι υποχώρησα αλλά προσπάθησα να μου αρέσουν και τα ονόματα. Αν το πρώτο ήταν αγόρι θα έπαιρνε το όνομα του πεθερού μου. Αλλα ήταν κοριτσάκι και έτσι ο άντρας μου ήθελε να βγάλει τη μαμά μου γιατί χωρίς την βοήθεια της δεν θα κάναμε τίποτα. Έτσι την βγάλαμε Μοδεστίνα. Τώρα στο δεύτερο είπαμε ότι ότι και να ήταν θα βγάζαμε το όνομα του πεθερού. Είναι και πάλι κοριτσάκι και θα το πούμε Στυλιάνα και έτσι θα γεννήσω 26/11 που είναι και του Αγίου Στυλιανού. Ευτυχώς δεν ήθελε να βγάλει τη μάνα του. Very Happy Very Happy Very Happy

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΕΓΩ Η ΦΟΒΕΡΗ ΜΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ,ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ!ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!!ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΝΟΜΑΤΑ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ΙΣΑΒΕΛΛΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!ΤΟ ΠΡΟΒΑΡΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ!ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ,ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΜΑΡΙΑ-ΣΑΒΒΙΝΑ(ΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΒΒΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΙΟΥΧΟ ΑΓΙΟ ΤΗΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ)ΚΑΙ ΘΑ ΤΗ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΜΑΡΙΣΑ!ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΙ!!!!ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΠΛΑΝΑ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΘΑ ΟΝΟΜΑΣΤΕΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΔΕ ΖΕΙ ΠΙΑ!ΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ,ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ!ΒΕΒΑΙΑ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟ,ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΛΕΩ ΔΗΜΗΤΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΙΟΛΑΣ!ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΞΑ ΜΠΕΜΠΗ!ΤΩΡΑ,ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!ΜΑΡΙΣΑ!!!

anthaki

anthaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν το διαλεξα ...απλα θεωρειτε δεδομενο...οποτε παρε ενα Κιμων ναχεις και ενα Μηνας που τον γεννησα στην μερα της γιορτης του!

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω με το παραδοσιακο τροπο παππους και γιαγιας
αλλα ρε κοριτσια εμεις εδω εχουμε εθιμο αν το πρωτο ειναι
αγορι να παρει το ονομα του μπαμπα του ανδρα και αν ειναι κοριτσι το ονομα της μαμας απο την μαμα!(σας μπερδεψα)
εχω ακουσει ομως οτι σε πολλα μερη ειναι

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ...ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ
ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΔΙΚΟ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΕΘΙΜΟ ΕΧΕΤΕ?ΣΥΜΦΩΝΗΤΕ?ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΜΕΙς ΓΟΝΕΙς ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ η ΦΥΤΡΩΣΑΜΕ?

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalliopi έγραψε:ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΕΓΩ Η ΦΟΒΕΡΗ ΜΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ,ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ!ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!!

χαχαχ δε σε πιστευω...κι εγω το ιδιο ενστικτο ειχα παρολο που ηθελα και θελω γιους!!! μεχρι και ροζ καλτσακια πηγα και πηρα τα οποια φυσικα ειναι ακομα αφορετα.... Wink

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
jojo_mama έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΕΓΩ Η ΦΟΒΕΡΗ ΜΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ,ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ!ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!!

χαχαχ δε σε πιστευω...κι εγω το ιδιο ενστικτο ειχα παρολο που ηθελα και θελω γιους!!! μεχρι και ροζ καλτσακια πηγα και πηρα τα οποια φυσικα ειναι ακομα αφορετα.... Wink

ΝΑΙ ΝΑΙ,ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΡΟΖ!ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΠΑΝΟΥΣΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ! Laughing ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ 5ΕΤΙΑ!! Wink

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω την μια την βαφτισα Ελενα απο την πεθερα μου που την λενε Ελενη . Την αλλη την βαφτισα Παρασκευη-Ιωαννα και την φωναζω Βιβιαννα απο την μαμα μου που την ελεγαν Παρασκευη και τον μπαμπα μου που τον λενε Ιωαννη.

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Kalliopi"]
jojo_mama έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΕΓΩ Η ΦΟΒΕΡΗ ΜΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ,ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ!ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!!

χαχαχ δε σε πιστευω...κι εγω το ιδιο ενστικτο ειχα παρολο που ηθελα και θελω γιους!!! μεχρι και ροζ καλτσακια πηγα και πηρα τα οποια φυσικα ειναι ακομα αφορετα.... Wink

ΝΑΙ ΝΑΙ,ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΡΟΖ!ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΟΠΑΝΟΥΣΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ! Laughing ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ 5ΕΤΙΑ!! Wink [/quote

εγω αντιθετος ηθελα και πιστευα οτι ειναι αγορι!!! που θα βγαζαμε το ονομα του πατερα του αντρα μου... οταν μαθαμε οτι ειναι κοριτσι(αυτο ηθελε ο αντρας μου) εμεινα χωρις ονομα... οπως ειπα και πιο πανω ονομα μαμας και πεθερας μου δεν βαζω με τ-ι-π-ο-τ-α ακομα και αν κανω 10 κοριτσια...

athineta

athineta
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμεις την βγαλαμε νεφελη - ευγενια. Το πρωτο αρεσε σε εμας και το δευτερο της πεθεράς. Εμένα ο άντρας μου δεν είχε πρόβλημα για το όνομα της μαμάς του εγώ επεμενα να την βγάλουμε και ευγενία.

boubouka

boubouka
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΑΝΝΑ-ΚΡΥΣΤΑΛΛΕΝΙΑ! ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΑΝ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΑΝΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΕΙ ΑΓΟΡΙ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ! ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΚΤΗΣΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΑΜΕ ΑΝΝΑ-ΚΡΥΣΤΑΛΛΕΝΙΑ ΤΟ ΑΝΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΤΕΑ ΜΟΥ(ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ Embarassed ) ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΥΣΤΑΛΛΕΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ ΤΕΛΕΙΑ!!!!! Laughing

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anastazia έγραψε:και εγω με το παραδοσιακο τροπο παππους και γιαγιας
αλλα ρε κοριτσια εμεις εδω εχουμε εθιμο αν το πρωτο ειναι
αγορι να παρει το ονομα του μπαμπα του ανδρα και αν ειναι κοριτσι το ονομα της μαμας απο την μαμα!(σας μπερδεψα)
εχω ακουσει ομως οτι σε πολλα μερη ειναι

μάλλον αυτό ισχύει στα νησιά!!και εγώ που είμαι από τη Μύκονο έτσι το έχουμε.
εμείς τα ονόματα τα κανονίσαμε πριν ακόμα αποφασίσουμε ότι θα παντρευτούμε και ότι θα ζήσουμε μαζί(εξηγούμαστε για να μην παρεξηγούμαστε Wink )τη μικρή μου θα τη βγάλω Κωνσταντίνα από τον πατέρα μου γιατί της μαμάς μου το ονομα δε μου αρέσει!! Razz Razz

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι καλά που δεν ασχολούνται με αυτά στο εξωτερικό! Επιλέγουν ένα όνομα που τους αρέσει και τέλος! Εδώ έχουμε παππούδες, γιαγιάδες, τάματα, παρεξηγήσεις!... Έλεος!!!!! πως  και ποτε διαλεξατε το ονομα του παιδιου σας???? - Σελίδα 2 679259

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την κορη μου την λενε Σεληνη-Αγαπη...και τα δυο ονοματα τα διαλεξαμε με τον συντροφο μου επειδη μας αρεσαν.Τον γιο μου θα του δωσουμε του μπαμπα μου για προσωπικους λογους,Γιωργος, και θα βρουμε και καποιο που να μας αρεσει...μαλλον προς το Αλεξανδρος παμε...

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
egw pali eixa megalo provlima...sto islam den akolouthoun paradoseis...oti thes vazeis....ela omws pou i manoula mou eina xristiani kai ithele kati pou na min einai poli parakseno....opote tin onomasa meriem(to onoma tis miteras tou xristou)alla i mama tin fwnazei muriam san tin aderfi mou pou nai xristiani apla exei araviko onoma),,,to deutero omws eipa tha dwsw oti thelei o antras mou kai ton onomasame amar....sto mpampa arese ...i manoula mou pali leei tha ton fwnazei mario [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] .....

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tolazarakimou! έγραψε:Τι καλά που δεν ασχολούνται με αυτά στο εξωτερικό! Επιλέγουν ένα όνομα που τους αρέσει και τέλος! Εδώ έχουμε παππούδες, γιαγιάδες, τάματα, παρεξηγήσεις!... Έλεος!!!!! πως  και ποτε διαλεξατε το ονομα του παιδιου σας???? - Σελίδα 2 679259
ακριβώς!!!
εδώ έχω ακούσει ιστορίες που οι παππούδες δεν πάνε στα βαφτίσια και δεν βλέπουν καθόλου τα εγγόνια τους επειδή δεν πήραν το όνομα τους...
κρίμα...

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ακομη δεν εχω γεννησει αλλα πριν μαθω για την εγκυμοσυνη μου ειχε πεθανει ο μπαμπας μου που τον λατρευα προσπαθουσα πολυ καιρο να κανω παιδι με το αντρα μου κ ηρθε σαν δωρο μεσα στην θλιψη μου οποτε αποφασισαμε να το βγαλουμε το ονομα του μπαμπα μου

http://www.gatospito.com

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω το "διαλεξα" λογω της πεθερας μου το πρωτο ονομα , τ δευτερο γιατι της εχουμε δωσει 2 ονοματα το ειχα ταξει στην Παναγια !!!!

katval

katval
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω τα ειχα διαλεξει πριν ακομα μεινω εγκυος αν ηταν αγορι κωνσταντινος του μπαμπα μου και μου αρεσε γενικοτερα σαν ονομα και προδρομος μου το ειχε ζητησει ο αντρας μου λογω του αδερφου του που πεθανε και για κοροτσι μαρια στην παναγια και στελλα τησ μαμας μου τελικα ηταν κοριτσι και την βγαλαμε μαρια-στελλα αλλα την φωναζουμε μαριστελλα και εντελωσ συμπτωματικα λενε και την πεθερα μου οποτε δεν ειχαμε θεματα τωρα αυτο που περιμενω αν ειναι αγορι τα δυο ονοματα που εγραψα πιο πανω αν ειναι κοριτσι θα πρεπει να αρχισω να ψαχνω ονομα,

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω δεν διαλεξα κανενα.πηραν των πεθερικων μου τα ονοματα...Κατερινα και Βαγγελης.
κι ενταξει,το Κατερινα μου αρεσει,το Βαγγελης ομως πως  και ποτε διαλεξατε το ονομα του παιδιου σας???? - Σελίδα 2 679259 πως  και ποτε διαλεξατε το ονομα του παιδιου σας???? - Σελίδα 2 679259 πως  και ποτε διαλεξατε το ονομα του παιδιου σας???? - Σελίδα 2 679259

αλλα τι να κανω;;;
αφου σκεφτομαι να κανω και τριτο μωρο για να βγαλω οποιο ονομα θελω...

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
την κορη μας την ονομασαμε Αναστασια-Θεοπιστη.!!
το πρωτο ειναι της πεθερας αλλα μου αρεζε και παρα πολυ!!!!!!!!!!!! και το δευτερο ειναι ταμα μου πριν πολλα χρονια που ειχα κανει στην αγια Θεοδωρα!!
στο επομενο με το καλο θα δωσουμε το ονομα της μητερας μου Μαρια που την αγαπω πολυ ε!!! αν ειναι αγορακι εκει ειναι που θα τρελαθω.. οχι για το αγορακι αλλα επειδη θα το λεμε ΣΑΒΒΑ... Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς θα δώσουμε το όνομα της μαμάς μου που δε ζει, το είχαμε κανονίσει αυτό πριν γεννηθεί το παιδί. Ευτυχώς η πεθερά μου το δέχτηκε πολύ καλά, αλλά αν κάνουμε άλλο παιδάκι το όνομα θα βγει από τους γονείς του άντρα μου, είτε αγόρι είτε κορίτσι,

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις