Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
75 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 75 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

101Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Πεμ Ιαν 19, 2012 9:40 am

phoenix


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ου απο αρρωστια αλλο τιποτα οχι μονο στο ιντερνετ και εξω τι λεμε απλα στο ιντερνετ το κανεις σιωπηλα και υπουλα ανωνυμα και λοιπα και λοιπα

το γιατι ? η κοπελα απλα το κανε αυτο απο αγαπη και το φορουμ και το μπλογκ και οτι εκανε και να σας πω εγω γουσταρω και μπαινω εδω και στο αλλο επειδη δεν το παιζει αρχηγος και τετοια που κυκλοφορουν σε μαμαδοφορουμ αλλα φαινεται αυτο δεν αρεσει ασε και τη ζηλεια σου λεει αυτη γιατι ειναι ετσι κτλ κτλ ε τη χτυπησαν ετσι και σιγα το προφιλ ξαναγινεται τοσο ζωα ειναι αυτοι δεν περιμεναν θα ξανακαναν νεα προφιλ?

102Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Κυρ Οκτ 28, 2012 10:51 pm

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Up

103Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Κυρ Οκτ 28, 2012 11:11 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:Up

ταισα τα ψαρια Wink

καλημερα sunny

104Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Κυρ Οκτ 28, 2012 11:37 pm

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
bell έγραψε:Up

ταισα τα ψαρια Wink

καλημερα sunny

Καλημέρα! Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 868444

105Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Πεμ Μαρ 28, 2013 10:46 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε κοριτσια.εχω αναρτηση ενα θεμα. και ειναι μια τουρτιυσα και μια κανελα. Με αυτα τα ψευδονυμα που ολοι την ωρα σχολιαζουν ειρωνευονται. Επειδη ειχα. Διαβασει την ιστορια καποιας κοπελας με το ονομα δημητρα.η οποια μαλλον τεριαζει με την δικη μου.μου εχουν σπασει τα νευρα. πως γινεται να μημ ξανασχολιασουν θεμα μου?

106Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Πεμ Μαρ 28, 2013 11:09 am

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ!!!! Twisted Evil Twisted Evil

107Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Πεμ Μαρ 28, 2013 11:13 am

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ!!!! Twisted Evil Twisted Evil

108Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Πεμ Μαρ 28, 2013 1:37 pm

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
xrusaki έγραψε:Βρε κοριτσια.εχω αναρτηση ενα θεμα. και ειναι μια τουρτιυσα και μια κανελα. Με αυτα τα ψευδονυμα που ολοι την ωρα σχολιαζουν ειρωνευονται. Επειδη ειχα. Διαβασει την ιστορια καποιας κοπελας με το ονομα δημητρα.η οποια μαλλον τεριαζει με την δικη μου.μου εχουν σπασει τα νευρα. πως γινεται να μημ ξανασχολιασουν θεμα μου?

βλεπω οτι ενα παλιο θεμα που σε αφορα.

109Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Πεμ Μαρ 28, 2013 4:27 pm

Picolina

Picolina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Crazy έγραψε:
marianna έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΛΙΒΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ FORUM. ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕ ΑΛΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ? ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΕΙ ΕΜΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ? ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΑΣΧΕΤΗ!!! Embarassed Embarassed Embarassed

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου Μαριάννα μου...
Είναι πολύ συχνό φαινόμενο σε θεματικά φόρουμς να μπαίνουν άτομα και να δημιουργούν "χαρακτήρες" ταιριαστούς με το αντικείμενο του φόρουμ.
Υπάρχει και ορολογία πλέον γι'αυτό, διαβάστε το παρακάτω και θα καταλάβετε:


Τι είναι ένα ‘troll’ και τι το ‘trolling’;

Σε ένα online forum, μια δημόσια διαδικτυακή συζήτηση ένα troll δεν είναι ένα κακομούτσουνο τέρας που ζει κάτω από γέφυρες και επιτίθεται στους περαστικούς, αλλά ένα προκλητικό μέλος το οποίο με την συμπεριφορά του έχει πρόθεση να προκαλέσει έναν μεγάλο αριθμό απαντήσεων και προστριβών. Το ιντερνετικό troll δημοσιεύει αμφιλεγόμενα και συνήθως άσχετα, ή εκτός θέματος μηνύματα με πρόθεση να προκαλέσει μια συναισθηματική αντίδραση, ή γενικά να διασπάσει τις κανονικές και εντός θέματος συζητήσεις.
Ο όρος χρησιμοποιείται είτε για το άτομο που κάνει μια τέτοια δημοσίευση (το "troll") ή την ίδια την πράξη ("trolling").

Ποιο είναι το αποτέλεσμα του trolling;

Το περιεχόμενο μιας δημοσίευσης από Troll συνήθως εμπίπτει σε μια από τις ακόλουθες κατηγορίες...
α. Μπορεί να εμπεριέχει μια ανόητη αντίφαση με την κοινή λογική
β. Μπορεί να είναι ηθελημένα προσβλητική στους αναγνώστες
γ. Μπορεί να εμπεριέχει μια πρόκληση για έναν μεγάλο αριθμό από αμφιλεγόμενες απαντήσεις.
Το αποτέλεσμα αυτών των δημοσιεύσεων είναι συχνά μια πλημμύρα από θυμωμένες απαντήσεις. Σε κάποιες περιπτώσεις, τα μηνύματα που ακολουθούν την απάντηση σε ένα troll μπορεί να αποτελέσουν ένα μεγάλο κομμάτι της θεματολογίας ενός forum, για ένα χρονικό διάστημα που μπορεί να φτάσει και τις βδομάδες.
Αυτές οι δημοσιεύσεις αναμεταδίδονται σε όλο τον κόσμο, σε χιλιάδες υπολογιστών και σπαταλούν πολύτιμους πόρους, ενώ κοστίζουν χρόνο και χρήμα στα άτομα που αναγκάζονται να τις διαβάζουν. Επίσης, τα νήματα που περιέχουν δημοσιεύσεις από troll, μπορεί να αποτελέσουν μια σημαντική πηγή ενόχλησης για τα άτομα που προσπαθούν να έχουν μια εποικοδομητική συζήτηση.

Πως θα πρέπει όλοι μας να αντιμετωπίζουμε ένα troll;

Τα άτομα που δημοσιεύουν τέτοια μηνύματα το κάνουν για να τραβήξουν την προσοχή και να προκαλέσουν φασαρίες. Ο βασικότερος κανόνας είναι πως:
Η καλύτερη απάντηση είναι μην απαντήσετε.
Αν δώσετε βάση και συνεχίσετε την λογική (ή την απουσία λογικής) την δημοσίευσης του troll, συνεισφέρετε, χωρίς να το θέλετε, στο θόρυβο και στην ενόχληση που ήθελε να προκαλέσει το troll.

Καλό είναι, πριν δώσετε κάποια απάντηση, να σκεφτείτε τα ακόλουθα:
* Έχουν ήδη δοθεί απαντήσεις από άλλους;
* Πρόκειται η απάντηση μου να προσθέσει κάποια πληροφορία που οι υπόλοιποι πιθανώς να μην γνωρίζουν ήδη;
* Πρόκειται να λυθεί το θέμα, ή η συζήτηση φαίνεται πως θα καταλήξει σε ανταλλαγή κατηγοριών ή ακόμα και ύβρεων;
* Μήπως θα πρέπει να στείλω pm για να απαντήσω, αντί να δημοσιεύσω την απάντηση μου και να την δουν όλοι;
* Θα μετανιώσω αργότερα το περιεχόμενο αυτών που δημοσιεύω;

Πως μπορείτε να βοηθήσετε
Σας παρακαλούμε να μας βοηθήσετε να αντιμετωπίσουμε τα troll σωστά και εποικοδομητικά και να μην λαμβάνετε μέρος στο trolling που προκαλούν. Μην απαντάτε!

Υπάρχει και όρος για αυτή την πολιτική στο ίντερνετ: Do not feed the trolls του οποίου η συντόμευση είναι DNFTT. Στα ελληνικά μεταφράζεται σαν "Μην Ταΐζετε Τα Troll".

Επίλογος
Η πρακτική είναι πολύ δημοφιλής στο ελληνικό internet και έχει συνήθως σαν αποτέλεσμα την δημιουργία χάους και την καταστροφή κάθε είδους εποικοδομητικής συζήτησης.

Από: http://news24gr.blogspot.com/2009/09/troll-trolling.html



Πολυ κατατοπιστικο ολο αυτο και πραγματικα ηταν κατι που δεν γνωριζα,ευχαριστω (προσωπικα) για την πληροφορια,αλλα δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα..."γιατι"?
Δλδ ελεος..τι μπορει να κερδισει καποιος με αυτο;τις εντυπωσεις;
Ημαρτον!Τι αλλο θ'ακουσουμε..!

110Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Πεμ Μαρ 28, 2013 4:40 pm

Safer-Internet

Safer-Internet
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πολυ κατατοπιστικο ολο αυτο και πραγματικα ηταν κατι που δεν γνωριζα,ευχαριστω (προσωπικα) για την πληροφορια,αλλα δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα..."γιατι"?
Δλδ ελεος..τι μπορει να κερδισει καποιος με αυτο;τις εντυπωσεις;
Ημαρτον!Τι αλλο θ'ακουσουμε..!

Στη γλώσσα του Διαδικτύου, η λέξη τρολ ή τρολλ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες[/b]. Η συμπεριφορά αυτή πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.

ο χρήστης του ίντερνετ με διάφορα απωθημένα, ο οποίος κάτω από το πέπλο της ανωνυμίας μπαίνει σε forums, chat rooms ή blogs και γράφει άσχετα ή επιθετικά σχόλια με σκοπό να διαταράξει τη συζήτηση.

Ο όρος troll μάλλον προήλθε από την έκφραση trolling for suckers (= ρίχνω δόλωμα για να πιάσω κορόιδα

φυσικα το τρολ δεν εχει παντα κακο σκοπο αλλα υπαρχουν κ τρολ χιουμοριστικα

http://www.safer-internet.gr/

111Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Κυρ Απρ 28, 2013 11:40 pm

Τι σου κάνω Μάνα μου!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ωραία τα λέτε αλλά σε τι γλώσσα τα λέτε ακριβώς;
Βγαίνετε και σε λεξικό;

112Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Δευ Απρ 29, 2013 12:50 am

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τι σου κάνω Μάνα μου! έγραψε:Ωραία τα λέτε αλλά σε τι γλώσσα τα λέτε ακριβώς;
Βγαίνετε και σε λεξικό;


Να τα μας πάλι...

113Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τρι Απρ 30, 2013 6:41 am

Τι σου κάνω Μάνα μου!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαμά2011 έγραψε:[Να τα μας πάλι...
Καλώς σας βρήκα και εσάς. Very Happy

114Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τρι Απρ 30, 2013 10:27 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό είναι νέο σύστημα: Τα τρολ ποΥ Παραπάνω δόθηκε κ ο ορισμός ,μας αυτόσυστήνονται ... Εξελίξεις...

115Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τρι Απρ 30, 2013 10:31 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kaatrin έγραψε:Αυτό είναι νέο σύστημα: Τα τρολ ποΥ Παραπάνω δόθηκε κ ο ορισμός ,μας αυτόσυστήνονται ... Εξελίξεις...

Εχει ηδη φυγει! Απο το μεσημερι κιολας!

116Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τρι Απρ 30, 2013 10:33 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τέλεια Βίβιαν!!

117Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 1:09 am

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:
Σκοπός μας είναι να δημιουργήσουμε ένα ασφαλές, ειρηνικό forum για γονείς.

Σε περίπτωση που εντοπίσετε κάποιο μέλος που προσβάλλει άλλα μέλη ή πιστεύετε ότι πρόκειται για ψεύτικο λογαριασμό, επικοινωνήστε άμεσα μαζί μου με μήνυμα. Σε περίπτωση που το μέλος όντως προσβάλει το χαρακτήρα του forum, θα blockάρεται με ban και θα σβήνονται τα μηνύματά του.

Oι moderators του "Είμαι μαμά" και εγώ θα προσπαθήσουμε να προλάβουμε οποιαδήποτε κακόβουλη κίνηση, σας παρακαλούμε, όμως, να μας βοηθήσετε σ' αυτό.

Επίσης:

- Μην απαντάτε σε κακόβουλους χρήστες, τους προκαλείτε περισσότερο. Επικοινωνήστε άμεσα μαζί μας.

Ευχαριστούμε
- Το forum μας προσπαθεί να προστατέψει τους χρήστες του με διάφορους τρόπους. Για παράδειγμα, οι φωτογραφίες είναι ορατές ΜΟΝΟ στα μέλη του forum.

ευχαριστούμε!  Cool 

118Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 2:38 am

μιτατα

μιτατα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τουρτιτσα έγραψε:
xrusaki έγραψε:Βρε κοριτσια.εχω αναρτηση ενα θεμα.  και ειναι μια τουρτιυσα και μια κανελα. Με αυτα τα ψευδονυμα που ολοι την ωρα σχολιαζουν ειρωνευονται. Επειδη ειχα. Διαβασει την ιστορια καποιας κοπελας με το ονομα δημητρα.η οποια μαλλον τεριαζει με την δικη μου.μου εχουν σπασει τα νευρα.  πως γινεται να μημ ξανασχολιασουν θεμα μου?

βλεπω οτι ενα παλιο θεμα που σε αφορα.
Για πιο θεμα?ΔΗΜΗΤΡΑ

119Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 4:16 am

μιτατα

μιτατα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΞΩ ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 Κακόβουλοι χρήστες!! - Σελίδα 5 186566 

120Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 6:15 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HappyMama έγραψε:
Olivia έγραψε:
Σκοπός μας είναι να δημιουργήσουμε ένα ασφαλές, ειρηνικό forum για γονείς.

Σε περίπτωση που εντοπίσετε κάποιο μέλος που προσβάλλει άλλα μέλη ή πιστεύετε ότι πρόκειται για ψεύτικο λογαριασμό, επικοινωνήστε άμεσα μαζί μου με μήνυμα. Σε περίπτωση που το μέλος όντως προσβάλει το χαρακτήρα του forum, θα blockάρεται με ban και θα σβήνονται τα μηνύματά του.

Oι moderators του "Είμαι μαμά" και εγώ θα προσπαθήσουμε να προλάβουμε οποιαδήποτε κακόβουλη κίνηση, σας παρακαλούμε, όμως, να μας βοηθήσετε σ' αυτό.

Επίσης:

- Μην απαντάτε σε κακόβουλους χρήστες, τους προκαλείτε περισσότερο. Επικοινωνήστε άμεσα μαζί μας.

Ευχαριστούμε
- Το forum μας προσπαθεί να προστατέψει τους χρήστες του με διάφορους τρόπους. Για παράδειγμα, οι φωτογραφίες είναι ορατές ΜΟΝΟ στα μέλη του forum.

ευχαριστούμε!  Cool 

Ναι, ευχαριστούμε πολύ αλλά ο ορισμός ενός κακόβουλου χρήστη θέλω να ρωτήσω ποιος είναι ; Κακόβουλος χρήστης ήταν για παράδειγμα η Stevi_Tasos που σε πολλά θέματα βοηθούσαν πολλές κοπέλες ενώ καλόβουλος χρήστης είναι κάποιος που την έβριζε ;
Μιλάω για την Μαρία που την σούταραν πρόσφατα από εδώ.
Δηλαδή το ερώτημα μου είναι γιατί να "σουτάρουν" μόνο την Μαρία και να μην σουτάρουν ως τρολ και ως κακόβουλο χρήστη, κάποιον που βρίζει συνέχεια, κάποια που ειρωνεύεται συνέχεια, κάποια που μπαίνει για να κάνει πλάκα συνέχεια ;
Δε χτυπάει κάπως ;
Δεν είναι ούτε λογικό ούτε σωστό.
Αν δηλαδή εγώ βρίσω τα παιδιά μιας άλλης και η άλλη μετά με βρίσει, το σωστό δεν θα είναι να σουτάρουν εμένα αντί για την άλλη;
Μου θυμίζει τους Εβραίους που κάνουν τα αίσχη στη Γάζα και δολοφονούν ναζιστικά παιδιά παλαιστινίων που σε αυτό το πόλεμο αυτοί είναι οι καλοί πολεμιστές από την εντολή του Θεού ενώ οι άλλοι , οι εχθροί δεν είναι παιδιά του ίδιου Θεού αλλά ενός κατώτερου Θεού που μάλιστα δεν είναι πολεμιστές αλλά βαπτισμένοι ως "τρομοκράτες" .
Το ίδιο και στην Ουκρανία που εκεί οι Ουκρανοί ναζί οι οποίοι κατά την παγκόσμια κοινότητα είναι πολύ καλοί ,πολεμούν εναντίον των ρωσόφωνων τρομοκρατών !
Με μια λέξη βαφτίζουμε τους εχθρούς ως τρομοκράτες, τρολς στη συγκεκριμένη περίπτωση και ολοι οι άλλοι είναι στην απέξω.
Πολύ ωραία,θαυμάσια .
Ευχαριστούμε πολύ που βγάλατε την Stevi_Tasos και αφήσατε για παράδειγμα άλλες ή άλλους (ονόματα δεν λέμε αλλά τα γνωρίζουμε) .Και επιτέλους ανοίξτε το forum στις εγγραφές.Όσο εύκολα τους σουτάρετε , άλλο τόσο εύκολα μπορείτε να τους ξανασουτάρετε πολλές φορές .Γιατί να κλείνει το φόρουμ ;
Για να ξεσαλώνουν όσες σας εξυπηρετούν;

121Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 6:49 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποια ήταν η stevi_tasos; Α για σένα λες Αντώνη; Συγγνώμη, Μαρία ήθελα να πω; Κι επιτέλους να πω ότι συμφωνώ με τη συναγωνίστρια Αντώνη, ανοίξτε επιτέλους τις εγγραφές, κουράζεται ο άνθρωπος κάθε τρεις και λίγο να πρέπει να επανενεργοποιεί αδρανή προφίλ!

122Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 7:01 am

Σύλβια

Σύλβια
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ που είμαι μαμά ,δεν μπαίνω σε άλλες συναφείς ιστοσελίδες για να ενημερώνομαι και να βλέπω τι γενικώς κυκλοφορεί ;
Στο http://parents.gr/   δεν μπαίνω ; Στο http://www.mama365.gr/ δεν μπαίνω που είναι εξαιρετικό ; Σε άλλα δεκάδες δεν ενημερωνόμαστε ; Βλαμμένες είμαστε για να μην καταλαβαίνουμε τη διαφορά με το eimaimama ;
Για ηρεμήστε όλες γιατί διαβάζω και φρίττω με αυτά που διαβάζω και να σας πω και κάτι άλλο.Και εγώ που έμπαινα με έκαναν να φύγω από μόνη μου και το ίδιο συνέχισαν και με την Μαρία που τυγχάνει να την γνωρίζω γιατί έχουμε το εξοχικό μας πολύ κοντά στο ίδιο μέρος, τα σπίτια μας στον ίδιο δρόμο.Αμέσως να κατηγορήσετε αμέσως να καρφώσετε, αμέσως να δείξετε την αντιπάθεια σας σε κάποια που έχει αντίθετες γνώμες και απόψεις ,για μένα ,για την Μαρία , για την όποια και τον όποιο και αυτό είναι  "δημοκρατικό" και αυτό δεν είναι "κακόβουλο"και αυτό δεν είναι "τρολιά".
Απλά είχα να μπω καιρό αλλά μου είπε το Μαράκι τι έγινε και έφριξα ,έμεινα με ανοιχτό το στόμα με αυτά που μου έλεγε.Απλά ήθελα να σας τα πω για να μη νομίζει καμιά ότι τρώμε και κουτόχορτο οι υπόλοιπες.Άλλες που μπαίνουν και ειρωνεύονται σε άλλα θέματα δεν τις αγγίζετε και ξέρετε γιατί ; Γιατί πολύ απλά είστε οι ίδιες με άλλους λογαριασμούς.Αυτό γίνεται εδώ μέσα.
Έχει η κάθε μία πέντε λογαριασμούς, πέντε ψευδώνυμα και "κάνει το παιγνίδι της".
Ήθελα να σας τα πω και να τα διαβάσουν και κάποιες άλλες που θέλω να πιστεύω ότι από αγαθοσύνη και μόνο αλλά και από καλή προαίρεση δεν καταλαβαίνουν τι τους γίνεται.

Αλλά ξέχασα, το forum εδώ το έκανε η Olivia επειδή αγαπάει τα παιδάκια της και γενικώς τα παιδιά και είπε να κάνει μια ιστοσελίδα για μαμάδες που αγαπούν τα παιδάκια τους όπως και η ίδια και όχι για να βγάζει λεφτά από δράσεις,χορηγούς και πολλά άλλα.Δύσκολο να το καταλάβει κανείς.
Συγνώμη και για τα δύο μεγάλα σχόλια,θα αργήσω να μπω ξανά όπως δεν έμπαινα ένα μήνα.

123Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 8:02 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σύλβια έγραψε:Εγώ που είμαι μαμά ,δεν μπαίνω σε άλλες συναφείς ιστοσελίδες για να ενημερώνομαι και να βλέπω τι γενικώς κυκλοφορεί ;
Στο http://parents.gr/   δεν μπαίνω ; Στο http://www.mama365.gr/ δεν μπαίνω που είναι εξαιρετικό ; Σε άλλα δεκάδες δεν ενημερωνόμαστε ; Βλαμμένες είμαστε για να μην καταλαβαίνουμε τη διαφορά με το eimaimama ;
Για ηρεμήστε όλες γιατί διαβάζω και φρίττω με αυτά που διαβάζω και να σας πω και κάτι άλλο.Και εγώ που έμπαινα με έκαναν να φύγω από μόνη μου και το ίδιο συνέχισαν και με την Μαρία που τυγχάνει να την γνωρίζω γιατί έχουμε το εξοχικό μας πολύ κοντά στο ίδιο μέρος, τα σπίτια μας στον ίδιο δρόμο.Αμέσως να κατηγορήσετε αμέσως να καρφώσετε, αμέσως να δείξετε την αντιπάθεια σας σε κάποια που έχει αντίθετες γνώμες και απόψεις ,για μένα ,για την Μαρία , για την όποια και τον όποιο και αυτό είναι  "δημοκρατικό" και αυτό δεν είναι "κακόβουλο"και αυτό δεν είναι "τρολιά".
Απλά είχα να μπω καιρό αλλά μου είπε το Μαράκι τι έγινε και έφριξα ,έμεινα με ανοιχτό το στόμα με αυτά που μου έλεγε.Απλά ήθελα να σας τα πω για να μη νομίζει καμιά ότι τρώμε και κουτόχορτο οι υπόλοιπες.Άλλες που μπαίνουν και ειρωνεύονται σε άλλα θέματα δεν τις αγγίζετε και ξέρετε γιατί ; Γιατί πολύ απλά είστε οι ίδιες με άλλους λογαριασμούς.Αυτό γίνεται εδώ μέσα.
Έχει η κάθε μία πέντε λογαριασμούς, πέντε ψευδώνυμα και "κάνει το παιγνίδι της".
Ήθελα να σας τα πω και να τα διαβάσουν και κάποιες άλλες που θέλω να πιστεύω ότι από αγαθοσύνη και μόνο αλλά και από καλή προαίρεση δεν καταλαβαίνουν τι τους γίνεται.

Αλλά ξέχασα, το forum εδώ το έκανε η Olivia επειδή αγαπάει τα παιδάκια της και γενικώς τα παιδιά και είπε να κάνει μια ιστοσελίδα για μαμάδες που αγαπούν τα παιδάκια τους όπως και η ίδια και όχι για να βγάζει λεφτά από δράσεις,χορηγούς και πολλά άλλα.Δύσκολο να το καταλάβει κανείς.
Συγνώμη και για τα δύο μεγάλα σχόλια,θα αργήσω να μπω ξανά όπως δεν έμπαινα ένα μήνα.


Αχ, το υπόσχεσαι αυτό;;;

124Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 12:05 pm

kerasoula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γιατι διαγραψατε την στεβη ? επηδη ελεγε την αποψη της ? επηδη ξερει να στηριζει αυτα που λεει ? δν εχει προσβαλη καmια σας δν σας εχει βριση κ παντα προσπαθη να βοηθειση κ δν πιστευο οτι η κοπελα που ανηξε τ θεmα " ειmαι καινουρια αλλα " ειναι οντος καινουργια ειναι παλια mε αλλο προφιλ ενα νεο mελος δν ασχολιτε mε κατι τετοιο κ αγαπητη ολιβια κ διαχηρηστες εγω που σας εστειλα πm κ σας ειπα οτι εχω βρισει εχω προσβαλη γιατι δν mε εχετε διαγραψει ακοmα? περειmενο απαντηση απο ολες σας

125Σημαντικό! Απ: Κακόβουλοι χρήστες!! Τετ Ιουλ 30, 2014 1:06 pm

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α ρε κερασουλα, προσπαθείς να ανθίσεις και φέτος, ε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις