Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
419 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 419 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

ονομα μπέμπη

ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_lcap9%ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% [ 8 ]
ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_lcap10%ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% [ 9 ]
ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_lcap24%ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% [ 23 ]
ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_lcap9%ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% [ 8 ]
ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_lcap34%ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_rcap 34% [ 32 ]
ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_lcap14%ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% [ 14 ]
Σύνολο Ψήφων : 94

Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ορφεας!οβερ!

κοριτσάκι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ψήφισα Φοίβος

αλλά και το "Ορφέας" μου αρέσει πολύ

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ορφεας ψηφισα κ εγω αλλα κ το Αχιλλεας μου αρεσει

ninaki.

ninaki.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ψηφισα λεωνιδας... και το αχιλλεας μου αρεσει... το ορφεας σορρυ αλλα το εχω συνδιασει με ενα σκυλακι στη γειτονια που ειχαμε και δεν εχω αντικειμενικη γνωμη για το αν πραγματικα μου αρεσει ή οχι. το απολλωνας δεν θα διαλεγα γιατι μου κανει για λιγο βαρυ ονομα. παντως να κοιταξετε σιγουρα να εχει και γιορτη... δεν ξερω αν εχουν ολα...
ααα και κατι ασχετο να κοιταξεις εκτος απο το να ταιριαζει στο επιθετο και τον αριθμο του στην αριθμολογια να δεις τι συμβολιζει το καθενα (με επιασαν τα υπερφυσικα μου)....

katsaridoula

katsaridoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω εβαλα Ορφεας Very Happy

http://neamageirisa.blogspot.com

sonia1994

sonia1994
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Vivian έγραψε:Ορφέας και εγω!!!!!!! Wink
& εγω Very Happy Very Happy

http://www.pet2pet.gr/

elena

elena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχιλλέας!!!!

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τουλαχιστον εχετε επιλογη απο δικα σας ονοματα, οχι σωνει και καλα του πεθερου, πεθερας, μαμαδων, μπαμπαδων, θειων, ξαδελφων και δε συμμαζευεται!!!
ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 679259 ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 679259 ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 679259

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχιλλεας ψηφισα εγω!!!!βεβαια κ το απολλωνας μ'αρεσει,αλλα ειναι πιο σπανιο!!χιχι!!φαντασου να φωναζετε απολλωνααα πως τα πηγες στο σχολειο???ενω αχιλεεα ειναι πιο ευηχο!!εεε μαλλον!!! Razz

jojoma

jojoma
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:αχιλλεας απο μενα μου αρεσει τρελα!!!



και μένα το ίδιο

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
manoula3 έγραψε:αχιλλεας ψηφισα εγω!!!!βεβαια κ το απολλωνας μ'αρεσει,αλλα ειναι πιο σπανιο!!χιχι!!φαντασου να φωναζετε απολλωνααα πως τα πηγες στο σχολειο???ενω αχιλεεα ειναι πιο ευηχο!!εεε μαλλον!!! Razz

εχουμε ενα αγορακι στο εξοχικο που το λενε Απολλωνα και ο γιος μου ολο το καλοκαιρι τον φωναζε "Απομονα"
Laughing Laughing Laughing Laughing ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 536304 ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 536304 ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 536304

manoula3

manoula3
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mimika έγραψε:
manoula3 έγραψε:αχιλλεας ψηφισα εγω!!!!βεβαια κ το απολλωνας μ'αρεσει,αλλα ειναι πιο σπανιο!!χιχι!!φαντασου να φωναζετε απολλωνααα πως τα πηγες στο σχολειο???ενω αχιλεεα ειναι πιο ευηχο!!εεε μαλλον!!! Razz

εχουμε ενα αγορακι στο εξοχικο που το λενε Απολλωνα και ο γιος μου ολο το καλοκαιρι τον φωναζε "Απομονα"
Laughing Laughing Laughing Laughing ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 536304 ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 536304 ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 536304

Respect Respect

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ ψήφισα Ορφέας αλλά θα πρότεινα και το ΑΛέξανδρος που ναι το αγαπημένο μου Smile

Olivia

Olivia
Admin
Admin
sonia1994 έγραψε:
Vivian έγραψε:Ορφέας και εγω!!!!!!! Wink
& εγω Very Happy Very Happy

Και εγώ!!!!

http://www.eimaimama.gr

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω στο ορφεας και φοιβος ημουνα ψηφισα φοιβος ομως τελικα

athineta

athineta
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα και απο εμένα,

Εγώ ψήφισα Απόλλωνας, θεός.

Καλή απόφαση

Φιλιά
Αθηνέτα

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω ψηφησα Ορφεας!!!ειναι πολυ ωραιο ονομα!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω ορφεας!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ημουν μεταξο του ορφεα και του φοιβου ψηφισα Ορφεα αλλα μετα απο την ερμηνεια τω ονοματων πιστεω οτο θα αποφασισεις πιο ευκολα
ΑΧΧΙΛΕΑΣ :Γρηγορος στα ποδια δραστηριος και θαραλλεος .Καθόλου απλος χαρακτηρας -περηφανος εγωιστης ευθικτος θυμωνει ευκολα και εχει συναισθηματικα ξεσπασματα .Αγαπαει τη φυση και ειναι παρορμητικος .
ΦΟΙΒΟΣ (ΦΑΟΣ-ΦΩΣ ) ο ακτινοβολος Θεός που αρχικα ειχε τη δικη του υποσταση αλλα τελικα ταυτησητκε με τον Απολλωνα .Περιεργος τον ενδιαφερει η μελετη της ανθρωπινης ψυχης .Γλεντεαει και χαιρετε τη ζωη του ειναι κοινωνικος και γεεοδωρος .
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ : Με βαση το Μπαμπινιωτη δεν υπαρχει ελληνικη ετημιολογια παραμενει αγνωστη αλλα αν παρομε τη λεξη ΑΠΕΛΛΟΣ σημαινει δυναμη καιμε το ουσιατικο απελλαι σημαινει ιερα .
Εδω πρεπει να ξερεις οτι τα ονοματα φοιβος και Απολλωνας ειναι μαζι τα κανουν και ενα
Ορφεας:και εδω εχουν δοθει πολλες ετυμηολογιες συγγενες λεξη ειναι ο ορφανος (μακρια απο εμας ) σημαινει θρηνω τραγουδω αγρια μαγευω .Εξαιτειαςτου μαντειο δινου ομως και τη σημασια απο το ΟΡΦΝΗ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΚΟΤΑΔΙ
ΑΛΙΝΟΟΣ : Χαρουμενος γελαστος βλεπει την καλλη αποψη της ζως εχει εμπιστσυνη στους ανθρωπους ειναι πιστος φιλος αλλα πληγωνετε βαθια .
Λεωνιδας : ιδεολογος ειλικρινης πληγωνειαθελα του τους φιλους του ειναι μονογαμικος και παιρνει δυναμη απο τη γυναικα πο τον αγαπαει (χαρα η νυφη!)
Αυτα ειναι πιστευω να σε βοηθησουν να καταληξεις

Μυρτακι


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ψηφισα Ορφεας γιατι μου αρεσει πολυ οπως και το Ορεστης ασχετο αλλα μου αρεσει

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
βανια έγραψε:εγω ημουν μεταξο του ορφεα και του φοιβου ψηφισα Ορφεα αλλα μετα απο την ερμηνεια τω ονοματων πιστεω οτο θα αποφασισεις πιο ευκολα
ΑΧΧΙΛΕΑΣ :Γρηγορος στα ποδια δραστηριος και θαραλλεος .Καθόλου απλος χαρακτηρας -περηφανος εγωιστης ευθικτος θυμωνει ευκολα και εχει συναισθηματικα ξεσπασματα .Αγαπαει τη φυση και ειναι παρορμητικος .
ΦΟΙΒΟΣ (ΦΑΟΣ-ΦΩΣ ) ο ακτινοβολος Θεός που αρχικα ειχε τη δικη του υποσταση αλλα τελικα ταυτησητκε με τον Απολλωνα .Περιεργος τον ενδιαφερει η μελετη της ανθρωπινης ψυχης .Γλεντεαει και χαιρετε τη ζωη του ειναι κοινωνικος και γεεοδωρος .
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ : Με βαση το Μπαμπινιωτη δεν υπαρχει ελληνικη ετημιολογια παραμενει αγνωστη αλλα αν παρομε τη λεξη ΑΠΕΛΛΟΣ σημαινει δυναμη καιμε το ουσιατικο απελλαι σημαινει ιερα .
Εδω πρεπει να ξερεις οτι τα ονοματα φοιβος και Απολλωνας ειναι μαζι τα κανουν και ενα
Ορφεας:και εδω εχουν δοθει πολλες ετυμηολογιες συγγενες λεξη ειναι ο ορφανος (μακρια απο εμας ) σημαινει θρηνω τραγουδω αγρια μαγευω .Εξαιτειαςτου μαντειο δινου ομως και τη σημασια απο το ΟΡΦΝΗ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΚΟΤΑΔΙ
ΑΛΙΝΟΟΣ : Χαρουμενος γελαστος βλεπει την καλλη αποψη της ζως εχει εμπιστσυνη στους ανθρωπους ειναι πιστος φιλος αλλα πληγωνετε βαθια .
Λεωνιδας : ιδεολογος ειλικρινης πληγωνειαθελα του τους φιλους του ειναι μονογαμικος και παιρνει δυναμη απο τη γυναικα πο τον αγαπαει (χαρα η νυφη!)
Αυτα ειναι πιστευω να σε βοηθησουν να καταληξεις

διαβάζω τις απαντήσεις απο όλες σας. Ναι το έχουμε ψάξει το θέμα με τις σημασίες των ονομάτων γι'αυτο έχουμε καταλήξει στα συγκεκριμένα.
Ο καλός μου έχει ένα "κόλλημα" με την αρχαία ελληνική ιστορία, οπότε το έχει ψάξει πολύυυυυυυυυυυυυυυ το θέμα , και ιστορικά, και ετυμολογικά και αριθμολογικά και μεταφυσικά και δε συμμαζεύεται ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 654316 ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 654316
Εκείνος θέλει πολύ ή το Απόλλωνας ή το Φοίβος... τώρα θα δούμε και με το δημοψήφισμα. ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 328109 ΣΟΣ!!! Βοηθήστε μας με το όνομα (μια κόντρα μαμάς- μπαμπά  ) :) - Σελίδα 2 328109

nicole159


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
orfeas ....me 10000000000!!!!!!! den to suzhtw.... I love you I love you I love you I love you

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν μπορω να ψηφισω μου αρεσουν εξισου το ιδιο το φοιβος και το ορφεας!
μοναδικα σαν το παιδακι σου!εσυ προς τα που κλεινεις δεν μας ειπες?

oneirena

oneirena
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ ήθελα το αλκίνοος Very Happy
αλλά ακόμη δεν μπορώ ν'αποφασίσω.... Shocked Shocked Shocked

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
απολλωνας ή ορφεας!υπεροχα κ τα 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις