Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
89 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 89 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Νταντά ή Σταθμός??? Empty Νταντά ή Σταθμός??? Δευ Οκτ 11, 2010 11:58 pm

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Για πειτε κοριτσια μου την γνωμη σας για το θέμα που ταλανίζει όλους τους γονεις!!

2Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 12:26 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν και νομίζω οτι έχει ξανανοίξει παρόμοιο θέμα.
σταθμός δαγκωτό! εγώ αυτό επέλεξα και δεν το έχω μετανοιώσει. δεν θα εμπιστευόμουν μια άγνωστη στο σπίτι μου μόνη της με το παιδί μου. επίσης στο σταθμό το παιδί περνάει καλύτερα και κοινωνικοποιείται γιατί έχει επαφή με αλλά παιδάκια. απαραίτητη προυπόθεση είναι να έχεις βρει τον κατάληλο σταθμό με σωστές δασκάλες

3Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 12:29 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:αν και νομίζω οτι έχει ξανανοίξει παρόμοιο θέμα.
σταθμός δαγκωτό! εγώ αυτό επέλεξα και δεν το έχω μετανοιώσει. δεν θα εμπιστευόμουν μια άγνωστη στο σπίτι μου μόνη της με το παιδί μου. επίσης στο σταθμό το παιδί περνάει καλύτερα και κοινωνικοποιείται γιατί έχει επαφή με αλλά παιδάκια. απαραίτητη προυπόθεση είναι να έχεις βρει τον κατάληλο σταθμό με σωστές δασκάλες


συμφωνω!!!!!!!!

4Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 12:29 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ !ΚΑΤΑ ΑΡΧΗΝ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ? ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΗ . ΤΩΡΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ. Η ΝΤΑΝΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΓΝΩΡΙΜΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ !

5Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 1:18 am

mimika

mimika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="athina24"]
florentiab έγραψε:αν και νομίζω οτι έχει ξανανοίξει παρόμοιο θέμα.
σταθμός δαγκωτό! εγώ αυτό επέλεξα και δεν το έχω μετανοιώσει. δεν θα εμπιστευόμουν μια άγνωστη στο σπίτι μου μόνη της με το παιδί μου. επίσης στο σταθμό το παιδί περνάει καλύτερα και κοινωνικοποιείται γιατί έχει επαφή με αλλά παιδάκια. απαραίτητη προυπόθεση είναι να έχεις βρει τον κατάληλο σταθμό με σωστές δασκάλες


Δεν θα μπορουσα να συμφωνω πιο πολυ!
Δεν θα εβαζα αγνωστη γυναικα στο σπιτι, οση αναγκη και να ειχα. Εδω δεν ξερεις τον διπλανο σου και δεν εμπιστευεσαι ουτε τον κορφο σου, ποσω μαλλον μια ενετλως αγνωστη να μενει μονη της με το παιδι μου.
Αν ηταν γνωστη μου και την ηξερα, ισως να το σκεφτομουν.

Σταθμος και παλι σταθμος εχει λιγοτερα μειονεκτηματα απο μια νταντα.

6Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 1:21 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariloy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ !ΚΑΤΑ ΑΡΧΗΝ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ? ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΗ . ΤΩΡΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ. Η ΝΤΑΝΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΓΝΩΡΙΜΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ !


εγώ την πήγα σε σταθμό 8 μηνών και μέσα σε μια εβδομάδα είχε προσαρμοστεί. οι δασκάλες της βέβαια είναι πολύ καλές και αγαπάνε πολύ τα παιδάκια. θα με ρωτήσετε που το ξέρω. η μικρή μου (τώρα είναι 17μηνών) όταν φτάνουμε έξω από τον σταθμό φωνάζει Γιούλα (το όνομα της δασκάλας της) και όταν τη βλέπει τρέχει στην αγκαλιά της και με χαιρετάει χαρούμενη.
θα την άφηνα στο σπίτι μόνο αν την κρατούσε κάποιος δικός μου. (αδελφή, μαμά κτλ)

7Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 1:23 am

newagemama

newagemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σταθμός αρκεί να έχεις τις καβάντζες σου τον πρώτο χρόνο που θα σου αρρωσταίνει

http://newagemama.wordpress.com

8Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 1:25 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
newagemama έγραψε:Σταθμός αρκεί να έχεις τις καβάντζες σου τον πρώτο χρόνο που θα σου αρρωσταίνει

σωστό κι αυτό!!!

9Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 1:28 am

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ ψηφίζω σταθμό παρόλο που δεν χρειάστηκε να μπω σε αυτό το δίλημμα γιατί ευτυχώς έχω την μάμα μου. Αλλα δεν πιστεύω ότι θα το άφηνα με μια ξένη μονο του, παρόλο που η μαμά μου πρόσεχε πάντα παιδάκια ήταν κυρίως ξαδελφάκια μου ή γειτονόπουλα και την γνώριζαν...

10Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 1:49 am

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
k ego eimai apo tis tyxeres poy exo tin mama moy konta.ntanta den tha epairna me tipota,paidiko pali tha ithela to paidi moy na mporei na moy pei ti ginetai ekei k meta na tosteilo diladi kapoy sta 21/2 tora eimaste akomi 15 minon k den leme koyventa

11Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 2:22 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoi24 έγραψε:k ego eimai apo tis tyxeres poy exo tin mama moy konta.ntanta den tha epairna me tipota,paidiko pali tha ithela to paidi moy na mporei na moy pei ti ginetai ekei k meta na tosteilo diladi kapoy sta 21/2 tora eimaste akomi 15 minon k den leme koyventa


αν ένα παιδί είναι ευχαριστημένο ή δυσαρεστημένο το καταλαβαίνεις και από τη συμπεριφορά του. δεν χρειάζεται να στο πει. όταν βλέπω τη δικιά μου και παίρνει αγκαλιά τη δασκάλα της και τη φιλάει και της λέει Γιούλα μου, τρελαίνομαι από τη χαρά μου

12Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 3:44 am

zoi24

zoi24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
florentiab έγραψε:
zoi24 έγραψε:k ego eimai apo tis tyxeres poy exo tin mama moy konta.ntanta den tha epairna me tipota,paidiko pali tha ithela to paidi moy na mporei na moy pei ti ginetai ekei k meta na tosteilo diladi kapoy sta 21/2 tora eimaste akomi 15 minon k den leme koyventa


αν ένα παιδί είναι ευχαριστημένο ή δυσαρεστημένο το καταλαβαίνεις και από τη συμπεριφορά του. δεν χρειάζεται να στο πει. όταν βλέπω τη δικιά μου και παίρνει αγκαλιά τη δασκάλα της και τη φιλάει και της λέει Γιούλα μου, τρελαίνομαι από τη χαρά μου
kala sigoyra to vlepeis vevaia yparxoyn k ekseraiseis alla pano apo ola einai na psakseis k ton stathmo poy tha steileis to paidi soy

13Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 3:49 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoi24 έγραψε:
florentiab έγραψε:
zoi24 έγραψε:k ego eimai apo tis tyxeres poy exo tin mama moy konta.ntanta den tha epairna me tipota,paidiko pali tha ithela to paidi moy na mporei na moy pei ti ginetai ekei k meta na tosteilo diladi kapoy sta 21/2 tora eimaste akomi 15 minon k den leme koyventa


αν ένα παιδί είναι ευχαριστημένο ή δυσαρεστημένο το καταλαβαίνεις και από τη συμπεριφορά του. δεν χρειάζεται να στο πει. όταν βλέπω τη δικιά μου και παίρνει αγκαλιά τη δασκάλα της και τη φιλάει και της λέει Γιούλα μου, τρελαίνομαι από τη χαρά μου
kala sigoyra to vlepeis vevaia yparxoyn k ekseraiseis alla pano apo ola einai na psakseis k ton stathmo poy tha steileis to paidi soy


εννοείται πως πρέπει να τον ψάξεις τον σταθμό και μάλιστα πολύ. εγώ όταν έψαχνα είδα πολλούς που για μένα ήταν απαράδεκτοι.

14Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Τρι Οκτ 12, 2010 6:31 am

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σορρυ αν εχει ανοιξει παλι το θεμα.. δυστυχως ειμαι παντελως μονη με το παιδι και το πολυ να βρω 5 λεπτα να κατσω στο pc. Γονεις και συγγενεις δεν υπαρχουν για να την κρατησουν και επειδη η αναζητηση δεν ειναι κατι που μπορει να γινει σε συντομο χρονικο διαστημα γιαυτο το ανοιγω απο τωρα. Το μονο που σκεφτομαι για τον σταθμο ειναι οι αρρωστιες. Ξερω οτι τον πρωτο χρονο η κοινωνικοποιηση ειναι με συνεπειες. Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

15Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 1:53 am

Eri Flower

Eri Flower
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ υπέρ του σταθμού είμαι ιδιαίτερα αν το μωράκι έχει κλείσει τον χρόνο.....Εκεί κοινωνικοποιούνται και μαθαίνουν πολλά, απλώς θέλει πολύ ψάξιμο και προσοχή γιατί κάποιοι παιδικοί σταθμοί είναι απαράδεκτοι....

16Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 2:42 am

Olivia

Olivia
Admin
Admin
florentiab έγραψε:αν και νομίζω οτι έχει ξανανοίξει παρόμοιο θέμα.
σταθμός δαγκωτό! εγώ αυτό επέλεξα και δεν το έχω μετανοιώσει. δεν θα εμπιστευόμουν μια άγνωστη στο σπίτι μου μόνη της με το παιδί μου. επίσης στο σταθμό το παιδί περνάει καλύτερα και κοινωνικοποιείται γιατί έχει επαφή με αλλά παιδάκια. απαραίτητη προυπόθεση είναι να έχεις βρει τον κατάληλο σταθμό με σωστές δασκάλες


Και εγώ αν χρειαστεί να επιλέξω, σταθμό θα επιλέξω για τους ίδιους ακριβώς λόγους!

http://www.eimaimama.gr

17Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 2:57 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eγω παντως τα παω ηδη στον παιδικο σταθμο.Τη μεγαλη απο 3 χρονων και τον μικρο απο ενος γιατι ξαναγυρισα στη δουλεια.Ειναι ο,τι καλυτερο για τα παιδια.Ειδικα στη Μαρια που ηταν και πιο μεγαλη ειδα τεραστιες διαφορες.Εγινε πιο κοινωνικη,εμαθε να κανει πολλα πραγματα μονη της και εμαθε και πολλα πραγματακια.Και στο Γιαννη τωρα που ειναι ηδη 1 χρονο εκει βλεπω πολλες και μεγαλες αλλαγες.Εχει μαθει ηδη να τρωει μονος του και να πηγαινει τουαλετα ( κοψαμε τελειως την πανα)και ας ειναι μονο 2 πλεον.
Ποτε δεν θα εμπιστευομουν μια γυναικα μονη με το παιδι μου ,οσο και αν μου ελεγαν οτι ειναι καλη.Εκτος αν ηταν η μαμα μου ή η πεθερα μου. Very Happy Very Happy Very Happy

18Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 3:23 am

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olivia έγραψε:
florentiab έγραψε:αν και νομίζω οτι έχει ξανανοίξει παρόμοιο θέμα.
σταθμός δαγκωτό! εγώ αυτό επέλεξα και δεν το έχω μετανοιώσει. δεν θα εμπιστευόμουν μια άγνωστη στο σπίτι μου μόνη της με το παιδί μου. επίσης στο σταθμό το παιδί περνάει καλύτερα και κοινωνικοποιείται γιατί έχει επαφή με αλλά παιδάκια. απαραίτητη προυπόθεση είναι να έχεις βρει τον κατάληλο σταθμό με σωστές δασκάλες


Και εγώ αν χρειαστεί να επιλέξω, σταθμό θα επιλέξω για τους ίδιους ακριβώς λόγους!

To idio kai ego koritsia dialeksa otan itan i megali 2 kai erxotan i mikri kai ego eprepe na epilekso paidiko pige kai den to exo metaniosei katholou den exei arrostisei pote apo ton paidiko den exei kolisei to moro tipota!!!!!!!!(mexri stigmis)

19Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 5:36 am

maroulaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
sta8mos dagwto! to paidi koinwnikopoieitai, ma8ainei symperifores, allote kales ki allote kakes, ki auto einai mia empeiria. mhpws h koinwnia sthn opoia to vgalame den exei kalous kai kakous? ma8ainontas mia kakh synh8eia 8a ma8ei na ksexwrizei kai thn kalh.
Gia xenes gynaikes den to syzhtw, alla kai oi giagiades polles fores den einai h kalyterh ntanta. h ypervolikh agaph kai afosiwsh, se shmeio na mhn mporoun na epivlh8oun se ena nhpio, odhgei ta paidia se la8os symperasmata gia th zwh tous apo poly mikra kai meta dyskoleuontai na prosarmostoun sthn sklhrh pragmatikothta.

20Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 6:44 am

vanessa

vanessa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια! Και εγώ ψηφίζω παιδικό σταθμό. Πιστεύω ότι εκεί γίνονται πιο κοινωνικά τα παιδάκια, μαθαίνουν να συνυπάρχουν με τα υπόλοιπα. ΄Και στην τελική αν είναι να φέρω μία ξένη γυναίκα στο σπίτι καλύτερα να κάτσω εγώ, γιατί και στο κόστος δεν συμφέρει. Πάντως εγώ τον μπεμπάκο μου τον ξεκινάω βρεφονηπιακό σε 20 ημέρες που θα είναι 9 μηνών γιατί επιστρέφω και εγώ στη δουλειά.

21Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 6:52 am

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ενταξει και αυτο με την κοινωνικοποιηση σχετικο ειναι.. ποια απο μας ειχε παει πριν απο το προνηπιο σε σταθμο? Μια χαρα κοινωνικες ειμαστε..

22Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 7:26 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:αν και νομίζω οτι έχει ξανανοίξει παρόμοιο θέμα.
σταθμός δαγκωτό! εγώ αυτό επέλεξα και δεν το έχω μετανοιώσει. δεν θα εμπιστευόμουν μια άγνωστη στο σπίτι μου μόνη της με το παιδί μου. επίσης στο σταθμό το παιδί περνάει καλύτερα και κοινωνικοποιείται γιατί έχει επαφή με αλλά παιδάκια. απαραίτητη προυπόθεση είναι να έχεις βρει τον κατάληλο σταθμό με σωστές δασκάλες

τα πε ολα η φιλεναδα,συμφωνω!

allegra έγραψε:Ενταξει και αυτο με την κοινωνικοποιηση σχετικο ειναι.. ποια απο μας ειχε παει πριν απο το προνηπιο σε σταθμο? Μια χαρα κοινωνικες ειμαστε..

με αλλες συνθηκες μεγαλωσαμε οι περισσοτερες ομως allegra (εισαι αλεγρα ή τσαμπα το ονομα ? Razz Razz )
και εξω πιο πολυ παιζαμε και πιο συχνα βρισκομασταν με αλλους ανθρωπους,τωρα στα μεγαλα αστικα κεντρα ειναι κλεισμενα στο διαμερισμα τα παιδια,παιζουν σε μια βεραντα τυπου κοτετσι με προστατευτικα καγκελα, και οταν δουλευουν και οι 2 γονεις και γυρνουν αργα που να τα πρωτοπανε? στην γειτονια μου ειναι η χαρα της ναταντας, δεν βλεπω γονιο στην παιδικη χαρα, δεν λεω οτι περνουν ασχημα τα παιδακια (αυτες που χω γνωρισει μια χαρα μου φαινονται,ελληνικα δεν μιλουν βεβαια αλλα...αλλο ανεκδοτο αυτο) .Στο σταθμο κανουν φιλους και παιζουν για ωρες με αλλα παιδακια.Ενω με την νταντα ποσο να μεινουν στην παιδικη χαρα?2 ωρες?3?

23Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 8:15 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos[quote="allegra έγραψε:Ενταξει και αυτο με την κοινωνικοποιηση σχετικο ειναι.. ποια απο μας ειχε παει πριν απο το προνηπιο σε σταθμο? Μια χαρα κοινωνικες ειμαστε..

με αλλες συνθηκες μεγαλωσαμε οι περισσοτερες ομως allegra (εισαι αλεγρα ή τσαμπα το ονομα ? Razz Razz )
και εξω πιο πολυ παιζαμε και πιο συχνα βρισκομασταν με αλλους ανθρωπους,τωρα στα μεγαλα αστικα κεντρα ειναι κλεισμενα στο διαμερισμα τα παιδια,παιζουν σε μια βεραντα τυπου κοτετσι με προστατευτικα καγκελα, και οταν δουλευουν και οι 2 γονεις και γυρνουν αργα που να τα πρωτοπανε? στην γειτονια μου ειναι η χαρα της ναταντας, δεν βλεπω γονιο στην παιδικη χαρα, δεν λεω οτι περνουν ασχημα τα παιδακια (αυτες που χω γνωρισει μια χαρα μου φαινονται,ελληνικα δεν μιλουν βεβαια αλλα...αλλο ανεκδοτο αυτο) .Στο σταθμο κανουν φιλους και παιζουν για ωρες με αλλα παιδακια.Ενω με την νταντα ποσο να μεινουν στην παιδικη χαρα?2 ωρες?3?[/quote]


σωστό!! να μην ξεχνάμε ότι και η νταντά είναι άνθρωπος σαν εμάς. παρότι είναι η δουλειά της αποκλείεται να παίζει με το παιδί όλες αυτές τις ώρες που είναι μαζί του.

24Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 8:35 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και να ηταν επαγγελματιες ντανταδες...ανειδικευτες ειναι οι περισσοτερες.

25Νταντά ή Σταθμός??? Empty Απ: Νταντά ή Σταθμός??? Κυρ Οκτ 17, 2010 8:38 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:και να ηταν επαγγελματιες ντανταδες...ανειδικευτες ειναι οι περισσοτερες.

και μέχρι να καταλάβεις ακατάλληλη έχει γίνει το κακό

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις