Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
395 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 395 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φανη δεν παρακολουθεις, η κοπελα πιο πανω ειπε οτι ειναι φορεας του ειντζ

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειναι λυπηρο το 2010 να φοβόμαστε το AIDS το 1980 που δεν υπηρχε καποια ενημερωση το καταλαβαίνω.
Αυτα τα ατομα δεν πρπει να ειναι στο περιθωριο επειδη η αρρωστια του εχει συνδιαστει με το αν ο αλλος ειναι στρειτ,γκει,ελευθερο σεξ ,ναρκωτικα κοκ. ειναι κριμα πολυ κριμα και αδικο για αυτούς τους ανθρωπους γιατι αν ειχαν οποιαδιποτε αλλη ασθενεια οπως καρκονο ολοι θα ηταν διπλα τους.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:ΑΘΗΝΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ!ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΣΑΙ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ,ΠΧ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΑΣ;;;;ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΝΟΣ ΕΙΔΙΚΟΥ!ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΣΑΣ "ΑΚΙΝΔΥΝΗ",ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ!

Είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μου γιατί ήμουνα έγκυος όταν το έμαθα και μας είχε πει οτι ο μόνος φόβος είναι στο σεξ,αν ενωθεί πληγή με πληγή και να μην φάμε απο π.χ. την ίδια σαλάτα (για λόγους ουλίτιδας)αυτά που ξέρουμε δηλαδή.Στον παιδίατρο θα το πω σήμερα που θα έρθει (άργησε κι αυτός σήμερα απο τις 2 τον περιμένω)

allegra


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fani έγραψε:εντάξει ο άντρας σου το κάνει καθαρά από θέμα φόβου και αγάπης να μην πάθεις εσύ και το παιδί κάτι,εχει τα δίκια του δεν το συναντας και κάθε μερα το aids(ευτυχώς)για να ξερεις τι να κάνεις και πως να αντιδράσεις.Σαφώς και έχουμε ενημερωθεί πολλά επί του θέματος αλλά δεν είναι το ίδιο η ανάγνωση με την θεωρία.Κάτσε και συζήτα μαζί του τα συναισθήματά σου για τον φίλο σου και για την οικογενειά σου.Εάν δεν έχει πολλές πληροφορίες σχετικά με την ασθένεια κάτσε και εξηγησέ του.Εγω με τον φίλο μου ναι μεν θα ήμουν εκδηλωτική αλλά και προσεκτική πολύ προσπαθόντας να μην τον κάνω να νιώσει άσχημα.Μπράβο του και μόνο που στο είπε γιατί συνήθως δεν το αναφέρουν για να μην μείνουν μονοι τους και για πολλούς άλλους λόγους που οι ίδιοι γνωρίζουν.

Θα συμφωνήσω. Αυτο πρεπει να κανεις, να συζητησεις με τον αντρα σου και να προσπαθησετε να βρειτε ενα κοινο δρομο.Το να εξοστρακιζουμε τον αντρα σου δεν ειναι δικαιο και στην τελικη δωσε του να διαβασει τις απαντησεις μας για να μπορεσει να εξηγησει και αυτος πως νιωθει. θα πρεπει να σεβαστει την ανθρωπινη βουληση και να δεχτει αυτο που θες αλλα και συ θα πρεπει να δεχτεις οτι ο,τι κανει το κανει για το παιδι σας και οχι για σενα. Μπορει να ειναι ισως λιγο πισω η ενημερωση του επι του θεματος αλλα ισως με υπερβολικο και λαθος τροπο προσπαθει να "υπερασπιστει" το παιδι σας που αυτη τη στιγμη δεν έχει λόγο ακόμα για την ζωή του. Θα βρειτε κοινη λυση και θα μπορεσεις και συ να δεις τον φιλο σου χωρις να σε τρωει που ο αντρας σου δεν συμφωνει..

Φιλακια!

fani


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μιλουπακι έγραψε:φανη δεν παρακολουθεις, η κοπελα πιο πανω ειπε οτι ειναι φορεας του ειντζ

ζητώ 1000 συγνώμη δεν ήθελα να προσβάλω

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε ποιον να προσβαλεις ηρεμησε, απλα το διευκρινησα εγω αφου δεν το ειχες δει, απο μονη της το ειπε η κοπελα δεν προσβαλες κανεναν καλε

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αθηνα μου κ εγω πιστευω οτι το να ανταλαξεις 2 κουβεντες με το φιλο σοθ δε λεει κατι κ δεν ειναι επιφοβο απ την αλλη ο αντρας σου δικαιως φοβαται κ το κανει επειδη νοιαζεται για σενα τρομαζει μονο στο ακουσμα της λεξης.
μπορεις να καθησεισ κ να του εξηγησεις ηρεμα οτι δεν υπαρχει προβλημα κ ισως βρειτε μια λυση.διοτι γαι να ε παρει τηλ κ να σου το πει ο φιλος σου σημαινει οτι εχει την αναγκη σου σε νοιωθει κοντα του.

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ συμφωνω με τατιανα οτι ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ρθει το οτιδηποτε

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις δηλαδη που στο νοσοκομειο καθε μερα ερχομαστε σε επαφη με το αιμα του καθενος και δε παθαινουμε τιποτα ειμαστε υπερανθρωποι?εχουμε μαθει να χειριζομαστε τα βιολογικα υγρα του καθενα σα να ειναι φορεας και απο εκει και περα και μας αγκαλιαζουν και μας φιλουν για να μας χαιρετησουν οταν βγαινουν και ολα καλα!στην τελικη ας αποφυγει να κανει χειραψια με ολους για να μην προσβληθει το παιδι με τη δικαιολογια οτι εχει ανοιχτες πληγες στα χερια να μην λερωσει κανεναν.
γιατι στο συνεργειο δε νομιζω να του φερνουν και ειδικες εξετασεις αντισωματων οι πελατες πριν του παραδωσουν το αμαξι για επισκευη!!!!!!!!!!ταρακουνησε τον λιγο!!!ειναι κριμα να μην εχεις κι εσυ τον φιλο σου για τοσο ανοητο λογο!!!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι την περίμενα την απάντησή σου ως νοσηλεύτρια.
Ξέρεις τι γίνεται και να του τα πω ή μάλλον ξαναπω δεν θα βγει κάτι.Μωρέ κι ίδιος το ξέρει οτι έχει άδικο και στεναχωριέται που με αναγκάζει να φέρομαι έτσι.Απλώς δεν μπορεί να το ξεπεράσει.Μου λέει οτι μετά θα σκέφτεται συνέχεια οτι έχει κολλήσει.Με ενοχλεί η αντίληψή του και δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο (πλέον) απο το να σεβαστώ τον φόβο του.Αυτό που θέλω είναι να μην αφήσω εμένα να με πείσει.Όταν σου τριβελίζουν τα αυτιά κάποια στιγμή γυρνάνε τα μυαλά σου.
Και κάτι άλλο που με ενοχλεί είναι οτι οι περισσότεροι απο την παρέα μας συμφωνούν με τον άντρα μου και λέω μωρέ λες να έχω τόσο άδικο;

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΘΗΝΑΚΙ ΗΡΘΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΠΙΤΙ;ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΛΙΚΑ;;;

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kalliopi έγραψε:ΑΘΗΝΑΚΙ ΗΡΘΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΠΙΤΙ;ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΛΙΚΑ;;;

Ξέχασα να τον ρωτήσω Embarassed Embarassed Embarassed

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Athin@ έγραψε:
Kalliopi έγραψε:ΑΘΗΝΑΚΙ ΗΡΘΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΠΙΤΙ;ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΛΙΚΑ;;;

Ξέχασα να τον ρωτήσω Embarassed Embarassed Embarassed

ΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑ!ΔΕ ΠΑΙΖΕΣΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑ!!! Razz Razz Razz ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ! Wink

ioannaki

ioannaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ καταλαβαίνω τον άντρα σου απόλυτα.....
Ακόμα και με την απλή χειραψία αν έχετε πληγές στα χέρια, μπορεί να μεταδοθεί η ασθένεια...
Σίγουρα ο φίλος σου έχει καταλάβει ότι η συμπεριφορά σου έχει αλλάξει...
Αλλά να σας πω κάτι ρε κορίτσια;;;;
Μη λέτε ρατσιστή τον άντρα της....
Στην τελική όπως δε ζούμε στην αρχή εποχή για να έχει τέτοιες αντιλήψεις ο άντρας της έτσι και στην περίπτωση του φίλου της δε ζει στο μεσαίωνα για να μην ξέρει πως μεταδίδεται ο ιός και τι προφυλάξεις πρέπει να παρει.....
έλεος!!

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αθηνα δεν θα σχολιασω τον αντρα σου. Ο ιος δεν κολλαει ευκολα, δεν κολλαει με καθημερινη επαφη, ουτε με απλα φιλια κλπ Επισης να γνωριζεις οτι αν ο φιλος σου ακολουθει την απαιτουμενη αγωγη τοτε το ποσοστο φορτιο του ιου στον οργανισμο του μπορει να ειναι ελαχιστο. Ο ανθρωπος δεν νοσει, ειναι απλα φορεας, και πλεον με τα νεα φαρμακα η ασθενεια ελεγχεται κ τεινει να γινει χρονια. Ο φιλος μου ηταν χειρουργος και σε χειρουργειο τρυπηθηκε με εργαλειο που χειρουργουσε φορεα ειτζ και ηπατιτιδας. Ευτυχως το φορτιο του ιου στο σωμα του ασθενους ηταν ελαχιστο, ακολουθησε το απαιτουμενο πρωτοκολλο κ δεν κολλησε. Θελω να σου πω με αυτο το παραδειγμα οτι η ασθενεια δεν μεταδιδεται τοσο ευκολα, αλλιως θα ειχαμε κολλησει ολοι. Αλλα αυτα τα ξερεις και εσυ φανταζομαι.Ο αντρας μου σημερα εργαζεται στην Αφρικη, μερος της δουλειας του ειναι τα προγραμματα για ειτζ, ερχεται καθημερινα σε επαφη με χιλιαδες ασθενεις κ φορεις, ποτε δεν μου περασε απο το μυαλο οτι κινδυνευουμε. Δεν θα κρινω τον αντρα σου διοτι καταλαβαινω την προκαταληψη και ολοι λεμε μεγαλα λογια οσο το προβλημα δεν μας αγγιζει. Εχω ακουσει μαμαδες να παθαινουν παρακρουση αν ενα παιδακι σε παιδικη χαρα εχει μυξες κ ερθει σε επαφη με το δικο τους και μονο σε κλιβανο δεν βαζουν τους επισκεπτες οταν εχουν μωρο..Εεε οι ιδιες μαμαδες πιστευω θα αντιδρουσαν σαν τον αντρα σου αν ειχαν να κανουν με παρομοιο θεμα...Εγω Αθηνα μου, θα αγκαλιαζα τον φιλο μου, θα τον αφηνα να κρατησει το μωρο οσο θελει, ειναι ο ιδιος ανθρωπος που ηταν κ πριν νοσησει, ο ανθρωπος που γνωριζες κ εκτιμουσες. Σε τετοιες περιπτωσεις εχουμε την ευκαιρια να κανουμε την θεωρια πραξη, να δειξουμε τον πραγματικο μας εαυτο και κυριως να παραμεινουμε ανθρωποι. Στην τελικη κρινομαστε απο οσα κανουμε κ απο οσα ΔΕΝ κανουμε..

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannaki έγραψε:Σίγουρα ο φίλος σου έχει καταλάβει ότι η συμπεριφορά σου έχει αλλάξει...

Ε ναι δεν είναι χαζός.Αλλά είναι και διακριτικός ώστε να μη με φέρει σε δύσκολη θέση αναφέροντάς το.

ioannaki έγραψε:δε ζει στο μεσαίωνα για να μην ξέρει πως μεταδίδεται ο ιός και τι προφυλάξεις πρέπει να παρει.....
έλεος!!

Ναι ρε γαμώτο κι αυτός.Απο βλακεία του κόλλησε.

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioannaki έγραψε:Εγώ καταλαβαίνω τον άντρα σου απόλυτα.....
Ακόμα και με την απλή χειραψία αν έχετε πληγές στα χέρια, μπορεί να μεταδοθεί η ασθένεια...
Σίγουρα ο φίλος σου έχει καταλάβει ότι η συμπεριφορά σου έχει αλλάξει...
Αλλά να σας πω κάτι ρε κορίτσια;;;;
Μη λέτε ρατσιστή τον άντρα της....
Στην τελική όπως δε ζούμε στην αρχή εποχή για να έχει τέτοιες αντιλήψεις ο άντρας της έτσι και στην περίπτωση του φίλου της δε ζει στο μεσαίωνα για να μην ξέρει πως μεταδίδεται ο ιός και τι προφυλάξεις πρέπει να παρει.....
έλεος!!

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΡΑΤΣΙΣΤΗ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΣΕ ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ.ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΜΕ ΣΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ Η ΑΓΝΟΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΓΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ Κ ΟΙ 2 ΠΛΗΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ.ΤΕΛΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ "ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ" ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΛΕΣ,ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΣ ΜΙΛΑΕΙ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ;;;;;;

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannaki έγραψε:Εγώ καταλαβαίνω τον άντρα σου απόλυτα.....
Ακόμα και με την απλή χειραψία αν έχετε πληγές στα χέρια, μπορεί να μεταδοθεί η ασθένεια...
Σίγουρα ο φίλος σου έχει καταλάβει ότι η συμπεριφορά σου έχει αλλάξει...
Αλλά να σας πω κάτι ρε κορίτσια;;;;
Μη λέτε ρατσιστή τον άντρα της....
Στην τελική όπως δε ζούμε στην αρχή εποχή για να έχει τέτοιες αντιλήψεις ο άντρας της έτσι και στην περίπτωση του φίλου της δε ζει στο μεσαίωνα για να μην ξέρει πως μεταδίδεται ο ιός και τι προφυλάξεις πρέπει να παρει.....
έλεος!!

σορυ ιωαννακι αλλα οταν εναν ανθρωπο που ανηκει σε μια συγκεκριμενη ομαδα δεν θες να τον δεις ζωγραφιστο ουτε καν να τον εχεις απεναντι σου να μιλησεις μορφη ρατσισμου λεγεται αυτο, ρατσισμος δεν ειναι μονο ο ναζισμος κτλ ειναι καθε ομαδα που την απομωνονουμε την απεχθανομαστε και δεν θελουμε καν να μιλησουμε μαζι της υπαρχουν πολλες μορφες ρατσισμου και ξερω πολυ καλα γιατι το χαρακτηρισα ετσι

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οσο για τις προφυλαξεις εχεις δει παιδακια και οχι μονο που ηταν αρρωστα και στην μεταγγιση αιματος αντι για καλο αιμα τους βαλαν μολυσμενη παρτιδα; και σε αυτες τις περιπτωσεις δεν μπορεις να πεις ελεος πως το παθαν, οπως και πριν μια κοπελα ειπε οτι την κολησε η 10 ετων σχεση της μη μου πεις οτι μετα απο δεκα χρονια δεν υπαρχουν στιγμες που δεν θα βαλεις προφυλακτικο; καλο ειναι να μην μιλαμε ετσι ακραια γιατι μπορει πολυ ευκολα να κολησει εκτος απο το σεξ και με αλλους τροπους ο καθενας

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οπως και απο το σεξ αν εμενα ο αντρας μου παει με καποια και κολησει και εγω παω κανονικα με τον αντρα μου και κολησω και δεν το ξερω, δεν μπορει να μου πει κανεις οτι δεν προσεχα με τον αντρα μου θα ειχα παει που δεν θα ηξερα οτι με απατα, ειναι τοσο ευκολο να τυχει σε μας απλα δεν το εχετε καταλαβει



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μιλουπακι στις Πεμ Οκτ 14, 2010 7:20 am, 1 φορά

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ειπα την αποψη μου παραπανω. Επειδη το θεμα αφορα το Ειτζ, βρισκω την ευκαιρια να σας προσκαλεσω να δειτε ενα βιντεο που ειχα στειλει στην Ολιβια πριν καιρο κ η οποια αμεσως το αναρτησε στο μπλογκ. Δυστυχως περασε απαρατηρητο. Μηπως ειναι ευκαιρια να το δουμε ολες και να σκεφτουμε?
http://blog.eimaimama.gr/2010/06/aids.html

oh mummy

oh mummy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια για όνομα του Θεού! Σε ποιον αιώνα ζούμε;! Αυτός ο άνθρωπος έχει ανάγκη τους φίλους του αυτή τη στιγμή και ο αποκλεισμός το μόνο που θα του προκαλέσει είναι γρηγορότερος θάνατος. Σήμερα οι άνθρωποι που πάσχουν από τη νόσο μπορούν να έχουν μια καλύτερη ζωή γιατί αντιμετωπίζεται πολύ καλύτερα από την επιστήμη. Κι εμείς έχουμε φίλο ομοφυλόφιλο που πάσχει από aids και μάλιστα ο άντρας μου δε μου το είχε πει από την αρχή που τον γνώρισα. Το έμαθα πολύ αργότερα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Και στη βάφτιση του παιδιού μας ήρθε και τον φιλάμε όταν τον βλέπουμε και εκείνος, εδώ και χρόνια που νοσεί, ζει μια (όσο γίνεται) φυσιολογική ζωή έχοντας μάλιστα ερωτικούς συντρόφους. Συγγνώμη κορίτσι μου αλλά το βρίσκω απάνθρωπο να μην του συμπαραστέκεστε τώρα που σας έχει πιο πολύ ανάγκη.

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρίσκω τη στάση του άντρα σου υπερβολικότατη, αλλά προφανώς δε γίνεται να του αλλάξεις μυαλά.
Όμως εσύ γιατί έχεις 3 χρόνια να δεις το φίλο σου??? Εξήγησέ του το ταχύτερο την κατάσταση και συμπαραστάσου του όσο μπορείς... Στο 2010 ζούμε...

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Pelio έγραψε:Όμως εσύ γιατί έχεις 3 χρόνια να δεις το φίλο σου???

Είχα καιρό να τον δω για διάφορους λόγους,μετά γέννησα και χάθηκα απο πολύ κόσμο έτσι κι αλλιώς κι αυτός δούλευε σε νησιά και δεν βλεπόμασταν.Αλλά δεν επιδίωκα μετά να τον δω γιατί σεβόμουν και αυτό που ήθελε ο άντρας μου.Σωστό λάθος αυτή την άποψη έχει, ε δεν θα χωρίσω κιόλας έναν τέλειο κατα τα άλλα άνθρωπο επειδή έχει αυτή τη φοβία.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εννοειτε πως οχι να τον κανεις να τον δεχτει σπιτι δυσκολο αλλα να τον ενημερωσεις εστω να δεχτει να πατε στο γαμο και να τον δεις εκει το βρισκω πιο εφικτο και πιο ευκολο ασε που αμα τον δει και απο κοντα θα δει οτι ειναι μια χαρα ο ανθρωπος και οχι αυτο που φανταζεται καλη τυχη αθηνουλα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις