Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
307 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 307 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 37]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
litsakos έγραψε:

ηρθες ασωτη?αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα.

Ιτσος ειναι ο μπαμπας??εχει μεγαλωσει πολυ η δικια σου ρε συ!την εβλεπα στις φωτο στο φεις,δειχνει μεγαλυτερη (ή η δικια μου μικροτερη Razz )

ναι βρε Ιτσος ειναι ο πατερας της!τωρα μας λεει και ε μποω....(δεν μπορω)!οτι και ν ατης λεμε αυτη το χαβα της!Ε ΜΠΟΩ!ναι το παιδι μου φαινεται λιγο μεγαλουτσικη ειναι νταβρατισμενη....αν τη δεις δε διπλα στη μεγαλη νομιζεις οτι ειναι διδυμα!

Ειναι ανεπτυγμενη ζωη να χει!κοιταω τις μετρησεις των παιδιων μου και εχουν μεγαλη διαφορα στο υψος τα δικα μου,κ απορω οι ιδιοι γονεις δεν τα εκαναν?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Ειναι ανεπτυγμενη ζωη να χει!κοιταω τις μετρησεις των παιδιων μου και εχουν μεγαλη διαφορα στο υψος τα δικα μου,κ απορω οι ιδιοι γονεις δεν τα εκαναν?
Εμένα τα δικά μου εχουν παρόμοιες μετρησεις, αν και μου φαινεται οτι ο μικρος ειναι πιο γομαρέ από τον άλλο (αλλά λεπτεπίλεπτους δεν μας λές, κανεναν μας Razz ).
Ο Αλέξανδρος προχτες που είχαμε το παρτυ, μολις εσβησε το κερακι φωναξε: "Γιουπιιιιιιιι! Έγινα 4!!!". Τα χρόνια περνανε μονο αν σβησουμε κερακι, αλλιώς παραμένουμε στα ιδια.. Razz Razz Αφου καμια φορά μεσα στη βδομαδα τον μαλωνα, και του έλεγα "αν χτυπάς το Θοδωρη/τσιρίζεις/πετάς πραγματα κτλ κτλ κτλ, θα ακυρώσουμε το παρτυ, θα τους πουμε όλους να μη ερθουν" και μου απαντούσε "καλά, κι εγω τοτε δεν θα μεγαλώσω".. Παιδικες ψυχες Smile Smile
Κι επίσης, μολις εσβησε το κερακι και αναφωνησε "εγινα 4" δινει μια δαγκωνια στην τουρτα, εφαγε τη γωνία! Ετσι, με το κεφαλι! Ουτε με κουταλι, ουτε με το δαχτυλο, απλα εσκυψε το κεφαλι και χλουουπ εκοψε μια δαγκωνια! Και αρχισαν μετα ολα τα παιδακια να τρωνε με το δαχτυλο, με το χερι, πολύ γελιο είχε! Του χρονου θα φτιαξω μια μικρότερη τουρτα (ουτως ή άλλως για τα παιδια γινεται η τουρτα, οι μεγαλοι τρωνε τυροπιτακια και κέικ και τα διάφορα κουμάντα που φτιάχνουμε οι μαμάδες) και μολις σβησουν τα κερακια θα δωσω στα παιδια απο ενα κουταλακι να τη φανε επιτόπου! Κι ας βουτήξουν οσα δαχτυλα θελουν!
Είχα καιρό να γράψω και βγαζω το άχτι μου μαλλον!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γραψε,γραψε!Εγω τα διαβαζω! Smile
αυτο με το φαγωμα της τουρτας παιζει να ειναι κ το πιο διασκεδαστικο που εχω ακουσει!θα στο κλεψω!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Γραψε,γραψε!Εγω τα διαβαζω! Smile
αυτο με το φαγωμα της τουρτας παιζει να ειναι κ το πιο διασκεδαστικο που εχω ακουσει!θα στο κλεψω!
Κλέψτο, απλά θέλω να με αναφέρεις κάθε φορά που γίνεται - ή μάλλον να του δώσουμε ένα όνομα που να με αναφέρει ως πρωτομάστορα, πχ "με την τουρτα εγινε της Νενας" (πως λέμε "της πόπης")...
Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 32 654316 Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 32 654316
Τείνω να λέω βλακείες μέχρι καποιος να με σταματησει... cyclops cyclops

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο που περασαν ωραια τα παλικαρια σου στο παρτυ!!!!!
η μικρη δεν ειναι ιδιαιτερα ανεπτυγμενη...μιας και βη παιδιατρος την βρισκει μικρη...η μεγαλη ειναι απλα ακομα στην κατηγορια φτερο!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:μπραβο που περασαν ωραια τα παλικαρια σου στο παρτυ!!!!!
η μικρη δεν ειναι ιδιαιτερα ανεπτυγμενη...μιας και βη παιδιατρος την βρισκει μικρη...η μεγαλη ειναι απλα ακομα στην κατηγορια φτερο!!
E, σαν γυναικες πρέπει να φροντιζουν τη σιλουέτα τους! Ενώ οι δικοί μου οι άντρες τρωνε ό,τι βρεθεί μπροστά τους, μπήκαν στο πετσί του ρόλου τους που τους θέλει δυνατούς και γεροδεμένους, να υπερασπίζονται την τιμή της οικογενείας... Razz Ειδικά ο μικρός, πολύ φαγάνας.. 12 κιλά είναι το γομαράκι μου! pig

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
athina24 έγραψε:μπραβο που περασαν ωραια τα παλικαρια σου στο παρτυ!!!!!
η μικρη δεν ειναι ιδιαιτερα ανεπτυγμενη...μιας και βη παιδιατρος την βρισκει μικρη...η μεγαλη ειναι απλα ακομα στην κατηγορια φτερο!!
E, σαν γυναικες πρέπει να φροντιζουν τη σιλουέτα τους! Ενώ οι δικοί μου οι άντρες τρωνε ό,τι βρεθεί μπροστά τους, μπήκαν στο πετσί του ρόλου τους που τους θέλει δυνατούς και γεροδεμένους, να υπερασπίζονται την τιμή της οικογενείας... Razz Ειδικά ο μικρός, πολύ φαγάνας.. 12 κιλά είναι το γομαράκι μου! pig

ετσι,ετσι!να παιρνουν τις σωστες βασεις απο μικρα,για μια τιμη ζουμε βρε αδερφε! (τιμη πετρελαιου,τιμη ηλεκτρικου,τιμη νερου....να κανουν μπρατσα γιατι τα βλεπω τα αγορια μας -κ τα κοριτσια μας- να τραβανε πολυ κουπι στην ψαροκωσταινα)

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιτσακι τι εγινε τελικα με τη μετακομιση σας?? Βρηκατε αλλο σπίτι??

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Λιτσακι τι εγινε τελικα με τη μετακομιση σας?? Βρηκατε αλλο σπίτι??

αυριο θα εχουμε ξεμπερδεψει.Θα μεινουμε ενα διαστημα στον μπαμπα μου μεχρι να φυγουν για το χωριο οι γονεις του αντρος. Αποφασισαν....οτι μπορουμε να χρησιμοποιησουμε το ενα απο τα δυο σπιτια,θα ειναι δυσκολο να τα συντηρουν τωρα που βγηκε ο πεθερος στη συνταξη...οποτε σε κανα μηνα θα εχουμε εγκατασταθει ας πουμε πιο μονιμα.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντε μπράβο ρε συ, βρέθηκε λύση.. Τελικά δηλαδη θα μείνετε στο σπίτι που θα μένατε απο την αρχη, ε? And the mom-in-law??? Το ξεπέρασε?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Αντε μπράβο ρε συ, βρέθηκε λύση.. Τελικά δηλαδη θα μείνετε στο σπίτι που θα μένατε απο την αρχη, ε? And the mom-in-law??? Το ξεπέρασε?

δεν γνωριζω,δεν εχω πια επαφη. Θα μεινουμε στο πατρικο του αντρα μου αφου θα φυγουν οι γονεις του (πανε εκει που θα πηγαιναμε αρχικα εμεις).Ειναι λιγο μπερδεμα ε? Laughing ειμαστε για γελια..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δηλαδή οι γονείς του αντρα σου μένουν σε ένα σπίτι, κι έχουν κι ένα εξοχικό στο οποίο θα μένατε εσείς, αλλά επειδή στράβωσε η φάση τωρα δεν έχετε πού να μέινετε, και θα μείνετε λίγο στου πατέρα σου, μέχρι να πάνε τα πεθερικά σου στο εξοχικό που θα πηγαίνατε εσείς και να σας παραχωρήσουν το σπίτι που μένουν τώρα?
Το κατάλαβα?? Razz
Το σπιτι που θα μείνετε τελικά, είναι Αθήνα ή σε χωριό? (πολλές ερωτήσεις κάνω ε??) Embarassed

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια χαρα το πιασες!Να προσθεσω κι αλλο ενα στοιχειο,εμεις θα τελειωναμε το 3ο σπιτι (ακριβως κατω απο το εξοχικο,ειναι δυοροφο ημιτελες).Αρα θα μας παραχωρουσαν τα...τουβλα κ θα το φτιαχναμε. Και ναι,θα ειμαστε στην Αθηνα.Δεν φευγουμε απο την πολη (αυτο μας κοστισε λιγο,γιατι θελαμε να μαστε στην εξοχη). Αλλα εχει κ τα θετικα της η ιστορια, θα ειναι κοντα στην δουλεια του,εγω θα μπορω να εργαστω πιο ευκολα (αν υπαρχουν δουλειες ,εχουμε κ κριση). Και θα βλεπω τους φιλους μου πιο ευκολα.Α,κ θα ησυχασει το κεφαλι μου Wink

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομιζω αυτο με το ησυχασμα της κεφαλής ειναι σημαντικό.
Ασχετο αλλά ο μικρός μου σημερα είναι ανυπόφορος!! Δεν έχει σταματήσει να κλαίει κ να γκρινιάζει, πρεπει να φταιει το εμβόλιο της περασμένης εβδομάδας, αλλά ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Πηγαμε θάλασσα το πρωι, μολις γυρίσαμε έπεσε για υπνο, και εδω κ δύο ωρες που ξυπνησε εχει σκυλιάσει! Νερο δε θελει, να φαει δε θελει, τον εκανα μπανιο στη μπανιερα και ηταν γαντζωμενος πανω μου - μουσκεμα εγινα, καλυτερα να εμπαινα κι εγω στη μπανιερα- και γενικά όλο αγκαλια θελει τωρα τελευταια. Αλλά μόλις τον πάρω αγκαλια τιναζεται και τεντώνεται και τσιρίζει και κλαίει - τι σκ... θελει????????? scratch
Ναι ξερω, δοντια, εμβόλιο, συγκαμα, ολα μαζι...

ΥΓ - τωρα ειναι ηρεμος και βγαζει τα ταπερ απο το συρταρι.. Rolling Eyes

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δοντια θα ειναι Νενα.Κ η μικρη ξυπναει κ κλαιει κανα 2 φορες το βραδυ,βγαζει 2 κατω κ παιδευεται..εχει 2 μερες τωρα που σταματησε να θηλαζει συχνα,μονο μια ή δυπ φορες μεσα στη μερα.Απο τα δοντια ή ξεκινησε να αποθηλαζει??

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι αλλο δοντι - συμπληρώνουμε την 20δα σιγα σιγα! Εβγαλε τον κατω δεξιο προγομφίο, κομματι παραξενο εφόσον δεν εχει βγει ο δεξιος κοπτήρας ακόμα.. Η διάταξη των δοντιών μας πάει κάπως έτσι:

υ-υUUυ-υ
π--πππ--


Λιτσακι, πώς παέι η μετακομιση? Ξεμπερδεύετε???

Δωρα, να ζησετε κούκλα μου, και να χαιρεστε τη μικρή, με το όνομα! Ειδα τις φωτο στο FB αλλα δεν σχολίασα, η γαϊδούρα!!!

Οι άλλες εγκυούλες πώς τα πάτε??? Φουσκώνετε???

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Κι αλλο δοντι - συμπληρώνουμε την 20δα σιγα σιγα! Εβγαλε τον κατω δεξιο προγομφίο, κομματι παραξενο εφόσον δεν εχει βγει ο δεξιος κοπτήρας ακόμα.. Η διάταξη των δοντιών μας πάει κάπως έτσι:

υ-υUUυ-υ
π--πππ--


Λιτσακι, πώς παέι η μετακομιση? Ξεμπερδεύετε???

Δωρα, να ζησετε κούκλα μου, και να χαιρεστε τη μικρή, με το όνομα! Ειδα τις φωτο στο FB αλλα δεν σχολίασα, η γαϊδούρα!!!

Οι άλλες εγκυούλες πώς τα πάτε??? Φουσκώνετε???

καταφερα να μπω στο φορουμ...αθλος!χεχε!αυριο θα καθαριστει το σπιτι,θα τακτοποιηθουν τα επιπλα.Αλλα δεν θα χουμε ξεμπερδεει τελειως.Σαββατο λεμε να φυγουμε για καποιες μερες.Μας εφαγαν τις διακοπες οι μετακομισεις το κερατο μου!
Εβαλε φωτο η Δωρα?Παω να δω,αν τις ανοιγει το φεις....εχω ασυρματη συνδεση αυτες τις μερες κ σερνεται...οποτε δεν πολυ μπαινω.
Βγαινουν και εδω δοντια...δυο κατω (εδω κ καποιο διαστημα) κ τωρα αλλα δυο πανω. Κατα τ αλλα,λιγο κουραση λιγος εκνευρισμος λογω κουρασης,μετριο το καλοκαιρι μας.

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μανουλίνια!!!
Ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!Πραγματικά ήταν όλα υπέροχα και όλα όπως τα είχαμε φανταστεί!!!Εχω βάλει φωτο στο facebook αλλά μπορούν να τις δουν όσοι είναι φίλοι μου!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
που ειστε μαμαδες?Μαζευτηκατε απο τις διακοπες? εμεις γυρισαμε προχθες απο τις -ας πουμε- διακοπες.
Πολυ περα δωθε απο τον Ιουλιο με την μετακομιση..σκεφτομασταν τα μικρα με τον αντρα μου,σε ποσα σπιτια πηγαν μεχρι να ετοιμαστει το δικο μας.Αλλα προσαρμοζονται αμεσως τα πουλακια μου Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 32 669659
Οι αλλαγες που εχουμε ειναι οτι ο μεγαλος κοιμαται πλεον στο δωματιο του,και απο χθες εβαλα κ το μικρο μαζι.Κοιμηθηκε ολο το βραδυ με ενα ξυπνημα μονο.Απο την μερα ου πηγαμε στο πατρικο μου τον εβαλα χωριστα (στο παλιο μου δωματιο) κ κοιμηθηκε μια χαρα! Ενιωθα και εγω ασφαλεια (πατρικο ειναι αυτο,οσο να το πεις νιωθει κανεις μια ασφαλεια). Ελπιζω να το παρει το ιδιο καλα και η μικρη. 3 χρονια εχουμε να κοιμηθουμε μονοι μας με τον αντρα μου,μου χε λειψει.
Τα νεα σας κορες?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α!η μικρουλα αρχισε να "λαλαει",τραγουδαει ολη μερα "Μπαμπε ντε ακογιαγια" (Barbie στην ακρογιαλια) Laughing Laughing ο μεγαλος στην ηλικια της εκανε προτασεις κανονικες,μετρουσε μεχρι το 10....ποσο διαφορετικο ρυθμο εχουν τα παιδια μεταξυ τους!
Θελει να ειναι συνεχεια με τον αδερφο της (ετσι κι αλλιως μαζι ειναι 24 ωρες το 24ωρο..),να κανει οτι εκεινος,να τρωει οταν τρωει εκεινος. Smile

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!
Εδω και κάτι μέρες ο μικρός ξυπνάει 7 παρα 10 με το ρολόι, σηκωνομαι κι εγω σαν ζομπι cyclops και την πέφτω στον καναπε με το ένα μάτι ανοιχτό, διότι ο κύριος δε γουσταρει παιδικό δωματιο, θελει να καρφαλώνει στους καναπέδες. Τις προάλλες σκαρφάλωσε στον πάγκο της κουζίνας πατώντας στα χερούλια των συρταριών, και κρατουσε και αντίσταση με τα ποδια του, ο πίθηκος! Προχτες ανέβηκε στον καναπέ, μετά στο μπράτσο του καναπέ κι απο κει χώθηκε στο καρεκλί του που ήταν δίπλα... Ταρζάν!

Λιτσακι τακτοποιηθηκατε επιτέλους? Αντε βρε, μπράβο, και επίσης ένα μεγάλο μπράβο για το ότι κοιμηθήκατε χωρίς μωρό στο δωμάτιο! cheers cheers

Όντως έχουν διαφορετικούς ρυθμούς ανάπτυξης, και οι δικοί μου το ίδιο, έχω την εντυπωση ότι το μικρό το βλέπουμε σαν "νινι ακόμα". Ο Αλέξανδρος στην ηλικία του έκανε ολόκληρες προτάσεις και συννενοούμασταν μια χαρα - ο μικρός λέει μαμα, μπαμπά, νενε (=νερό) και τωρα τελευταία λέει αγμα, που νομίζω ότι εννοεί το αβγό. Και του λέμε κανε αυτο, κάνε εκείνο, και τα κάνει, και κάθε φορά μας φαίνεται σούπερ γουάου που καταλαβαίνει, λες και δεν θα έπρεπε, λες και ειναι πολύ μικρός για να καταλάβει, ενώ ο άλλος στην ηλικία του έλυνε εξισώσεις ( tongue tongue ). Και βέβαια, η αντιγραφή πάει σύννεφο, και είναι και αμοιβαία.. Ο μικρός τον μεγάλο, κι ο μεγάλος τον μικρό...

Από δόντια κοντεύουμε να βγάλουμε και φρονιμίτες... Μόνο οι κυνόδοντες μας λείπουν, πάνω-κάτω. Σε ένα μήνα μέσα από 6 δόντια φτάσαμε στα 12. Είχε κάποια ζόρια βεβαια, αλλά σε γενικές γραμμές καλά το πήρε, αν σκεφτείς οτι 6 δόντια είναι αυτα..

Ξύπνησε κι ο μεγάλος τώρα και βλέπει τηλεόραση. Ξανάρχισαν οι μικροί Αϊνστάιν!!! 9μιση το πρωι το έχει, αλλά πολύ χαίρομαι!!!

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα μανούλες!!!!
Επιστρέψατε οι περισσότερες,εμείς το Σάββατο φεύγουμε για τις διακοπές μας αν και είχαμε πάει και λίγο στο χωριό!!!
Τα ζουζουνάκια διαβάζω μια χαρά!!!Εμένα η Ειρήνη αποθήλασε μόνη της και κοιμάται όλη νύχτα στο κρεβάτι της πλέον!!!Μεγαλώνουν μωρε γρήγορα αν και απο δόντια είμαστε στα 8 ακόμα κατα τα άλλα όλα καλά!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο Ταρζαν!Νενα εχεις δυο γιους,πολλη τεστοστερονη φιλεναδα! Very Happy
Δωρα τωρα φευγετε εσεις?Τι ωραια!Καλα να περασετε!

ααα..απο Σεπτεμβρη μειον 220 στον μισθο του αντρα μου...σας το ξαναγραψα? Rolling Eyes αν ναι.μην με παρεξηγειτε ειναι το μετατραυματικο σοκ που βιωνω Mad Mad Mad
ααα..επισης εχει αναβαθμιστει η θεση του στην εταιρεια,και ερχεται σπιτι πια στις 7 με 7.30(απο τις 7.30 το πρωι που ξεκιναει δουλεια..).Μ αρεσει που ζητησε και αυξηση..Και γαμω εεε?

manoula2010

manoula2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
litsakos έγραψε:Ο Ταρζαν!Νενα εχεις δυο γιους,πολλη τεστοστερονη φιλεναδα! Very Happy
Δωρα τωρα φευγετε εσεις?Τι ωραια!Καλα να περασετε!

ααα..απο Σεπτεμβρη μειον 220 στον μισθο του αντρα μου...σας το ξαναγραψα? Rolling Eyes αν ναι.μην με παρεξηγειτε ειναι το μετατραυματικο σοκ που βιωνω Mad Mad Mad
ααα..επισης εχει αναβαθμιστει η θεση του στην εταιρεια,και ερχεται σπιτι πια στις 7 με 7.30(απο τις 7.30 το πρωι που ξεκιναει δουλεια..).Μ αρεσει που ζητησε και αυξηση..Και γαμω εεε?
Καλημέρα!!!Ναι τώρα φεύγουμε!!!
Μεγαλο πακετο η μειωση μισθου μαζι με αυξηση ωρων στη δουλεια!!!Πραγματικα που θα φτασουμε δεν ξέρω!!!

xazomammy

xazomammy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι κάνετε μανουλομανούλες??? Βλέπω επιστρέφουμε σιγά σιγά. Όμορφα!!!

Αγνούλα να ζήσετε κ να σας ζήσει, να σας ευχηθώ κ από εδώ!!! Είδα τις φωτο στο facebook κ λάμπετε από ευτυχία!!! Είμαι σίγουρη ότι περάσατε πολύ όμορφα!!!

Λιτσακο κ στον άντρα μου έκοψαν 300 ευρω στο μηνιάτικο Mad .. κ ήθελαν κ να υπογράψει καινούργια σύμβαση η οποία ήταν απαράδεκτη. Το ίδιο έκαναν σε ολόκληρο το προσωπικό. Φυσικά δεν υπόγραψε, αλλά τα 300 ευρω κάτω δεν μπόρεσε να τα αποφύγει.
Άστα δράμα η κατάσταση, δεν υπάρχει πλέον κανένα εργασιακό δικαίωμα. Τώρα περιμένω κ εγώ να δω τι άλλο θα μου κόψουν μιας κ είμαι στο δημόσιο. Τι να πω?? πάμε από το κακό στο χειρότερο μερα με την ημέρα Mad Crying or Very sad

Νένα χάρηκα που τα είπαμε στο face. Εσένα ο μικρός άρχισε να ξυπνά 7 παρά κ εμένα που ξυπνούσε εδώ και 3-4 μήνες 7 παρά άρχισε να κοιμάται μεχρι της 9:00, εδώ κ 3-4 μερες!!! Μακάρι να κρατήσει παναγιά μου κ εσένα σου εύχομαι ο μικρός να ξεπεράσει γρήγορα την φάση αυτή κ να επιστρέψει στις παλιές καλές συνήθειες.

Λοιπόν κ εμείς καλά είμαστε. Η Νεφελίτσα έχει μεγαλώσει κ αυτή πολύ!!! Το καλοκαιράκι έκανε αρκετά μπανάκια κ γενικά πέρασε σούπερ. Κάνει όλο νάζια κ γλύκες κ έχει αρχίσει κ μας λέει συνέχεια διάφορα κ μας ξετρελαίνει. Αποθήλασε εδώ κ περίπου 1 εβδομάδα κ πλέον το πρωί τρώει μόνη της το γάλα με τα δημητριακά της. Το βράδυ κάποιες φορές θέλει κ πίνει αρκετό γαλατάκι κ άλλες ούτε να το δει.. Δεν με αγχώνει όμως καθόλου. Τρώει κ γιαουρτάκι κ τυράκι κ γενικά μόνο εμάς που δεν τρώει Laughing .
Η κοιλίτσα φουσκώνει κ το νινάκι μέσα μεγαλώνει!!! Ακόμα δεν το έχω ακούσει κ ώρες ώρες δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι θα κάνουμε κ δεύτερο παιδάκι. Φύλλο δεν ξέρω ακόμα, δεν μας είπανε στην αυχενική, ούτε μετά στο υπέρηχο ο γιατρός. Ανυπομονώ πάρα πολύ να το <<ακούσω>>!!! Ώρες ώρες νιώθω τελείως εξαντλημένη, αλλά κατά τα αλλά καλά.

φιλιά σε όλες γιατί νύσταξα τρελά Mαμάδες με μωράκια Ιανουαρίου-Μαρτίου 2010! #2 - Σελίδα 32 850933

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις