Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
509 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 509 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 6:42 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φυγε κοριτσακι μου και μη χαραμιζεις ουτε τη δικη σου ζωη ουτε της κορουλας σου. απ'τη στιγμη που εκανε την κινηση να σε χτυπησει, θα το ξανακανει. το παιδι δε φταιει σε τιποτα να ζησει τετοιες καταστασεις.πολλες φορες ειναι προτιμοτερο ενα παιδι να μεγαλωνει με ενα γονιο αλλα σωστο, παρα με δυο προβληματικους.

27Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 6:59 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εισαι παντρεμενη Ερρικακι μου?

28Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 7:00 am

gennie


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα επίτρεψέ μου να σε ρωτήσω κάτι άλλο, και να επεκετείνω λίγο το σχόλιο της marion με την οποία συμφωνώ απολύτως (και με όλες τις υπόλοιπες εδώ που τα λέμε).
Παρατήρησα ότι λές πολύ συχνά "...αλλά το προσπερνάω" "...αλλά το προσπέρασα κι αυτό." Μήπως "προσπερνάς" εσύ η ίδια τον εαυτό σου και τις ανάγκες σου και γι αυτό επιτρέπεις να σε "προσπερνάνε" και οι άλλοι? Δεν είναι δείγμα εγωισμού να βάλεις σε απόλυτη προτεραιότητα τις ανάγκες τις δικές σου και του παιδιού σου (ναι, δουλεύει, αλλά κι εσύ δεν είσαι διακοπές!). Ούτε υπάρχει λόγος να προσπαθείς να αλλάξεις κάποιον που δεν είναι πρόθυμος να το κάνει. Βάλε σε σειρά τις απαιτήσεις σου και έκφρασέ τες. Αν θέλει να έίναι εκεί, καλώς. Αν όχι, έτσι κι αλλιώς μόνη σου είσαι, οπότε ξέρεις τι να κάνεις. Καλή τύχη, μέσα από την καρδιά μου.

29Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 8:43 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλό θα ειναι να ωριμάσεις και να ζητήσεις από την μητέρα σου να σε στηρίξει για να μεγαλώσεις το παιδί σου. Όταν θα θυμηθεί ο νεαρός ότι έχει κι ένα παιδί μαζί σου απλά να ξέρει που θα μπορεί να το βρεί.
Στάσου στα πόδια σου και φέρσου σα μάνα για το παιδί σου και για το δικό σου καλό.
με αγάπη
Rolling Eyes

30Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 9:55 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω σε ολα με τα κοριτσια!το οτι αυτος δουλευει δε σημαινει οτι εχει δικαιωμα να ειναι μεσα στα νευρα και να σηκωνει και χερι μαλιστα!εχεις σκεφτει οτι μπορει πολυ ευκολα αφου εχει ηδη σηκωσει το ξερο του να χτυπησει εγκυο θα χτυπαει και το παιδακι σου?γιατι κοριτσακι μου εχεις τοσο χαμηλη αυτοεκτιμηση???καθε ανθρωπος εχει δικαιωμα στη χαρα και την ευτυχια!εσυ δηλαδη γιατι οχι δε το καταλαβα?και ακομη απορω με την αναισθησια του να λειπει για μερες και να μην παιρνει ενα τηλεφωνο και να ειναι και στην μανα του η οποια κανει σαν να μην υπαρχετε εσυ και το παιδι σου!μηπως λεω εγω τωρα θελει να σου πει κατι με αυτη τη σταση?και τελος τελος ειστε παντρεμενοι?αν οχι ωρα καλη στην πρυμνη του!αν ναι εχετε διαδικασια μπροστα σας δυστυχως αλλα οπως ειπες ηδη για τα παιδια μας γινομαστε σουπερμαν!οποτε μη μασας!!!!!!!ευχομαι να γινει οτι ειναι καλυτερο για το παιδι αλλα και για σενα κουκλα μου!

31Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 10:14 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
gennie έγραψε: Παρατήρησα ότι λές πολύ συχνά "...αλλά το προσπερνάω" "...αλλά το προσπέρασα κι αυτό."

Ναι αυτό ήθελα να το σχολιάσω κι εγώ.Δηλαδή τι πρέπει να κάνει για να πεις φτάνει πια;;;;;

32Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 10:16 am

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω κ εγω με τα κοριτσια.
αλλα θα επιμεινω στο να τον βγαλεις απ τη ζωη σου δε σου προσφερει τιποτα πλεον παρα μονο στεναχωριες.
οτι χρειαστεις ειμαστε εδω

33Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 2:34 pm

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markellajohny έγραψε:φυγε κοριτσακι μου και μη χαραμιζεις ουτε τη δικη σου ζωη ουτε της κορουλας σου. απ'τη στιγμη που εκανε την κινηση να σε χτυπησει, θα το ξανακανει. το παιδι δε φταιει σε τιποτα να ζησει τετοιες καταστασεις.πολλες φορες ειναι προτιμοτερο ενα παιδι να μεγαλωνει με ενα γονιο αλλα σωστο, παρα με δυο προβληματικους.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΑΝ ΣΗΚΩΣΕ ΧΕΡΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΟΥΤΖΩΝΕΣΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕΣ ΕΓΚΑΙΡΩΣ.

34Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Σαβ Νοε 20, 2010 2:53 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αφησε τον και φτιαξε τη ζωη την δικη σου κ του παιδιου σας.Απαιτησε τα νομιμα για το παιδι σας απο τον πατερα του γιατι του αξιζουν και πηγαινε παρακατω. Εχεις την μανα σου στηριγμα,καποια στιγμη θα σταθεις στα ποδια σου Ερικα, απευθυνσου και σε καποιον ειδικο οπως σου ειπαν και πιο πανω. Μην αφηνεσαι.

35Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Κυρ Νοε 21, 2010 12:36 am

momirene


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι να πω? Διαβαζω τοση ωρα και εχω μεινει καγκελο Shocked
Αυτο που θα σου πω ειναι οτι το μωρακι σου ειναι πανω απο ολα. Η ψυχικη του υγεια ειναι πανω απο ολα, η ηρεμια του, η γαλήνη του. Τα ιδια λεω και σε μια φιλη μου που η μονη σας διαφορα ειναι οτι δεν την εδειρε ακομα και μενουν μαζι. Ε και? το μωρο τους ειναι λιγων μηνων και πιστεψε με καταλαβαινει την ενταση. Μολις λιγο σηκωσουν φωνη το καημενο κλαιει. Τα μωρα αισθανονται τα παντα και ειναι κριμα αυτη η ψυχουλα να ποναει απο τοσο μικρη. Πιστεψε με και καντο δωρο στο μωρο σου...καντο ευτυχισμενο

36Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Κυρ Νοε 21, 2010 2:11 am

nopi30


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ερικα φυγε τωρα και μην γυρισεις πισω! Θα ειναι αδικο και για σενα και για το παιδι σου! Εχε δυναμη για το παιδι σου. Γινε εσυ η δυνατη και ποτε μα ποτε μην χρεισημοποιησεις το παιδι σου ως σωσιβιο! Εσυ πρεπει να εισαι το στηριγμα για εκεινο. Ζητα και βοηθεια απο ειδικους, δεν ειναι κακο! Κι εγω εχω παει σε ψυχολογο και ψυχιατρο ( για αλλους λογους) και δεν ντρεπομαι.

37Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Κυρ Νοε 21, 2010 2:38 am

manoulaa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπον κοιτα να συνελθεις και να παρεις τα πανω σου,εχεισ ενα μωρο που περιμενει απο σενα.μην στεναχωριεσαι για το θεμα της βοηθειας της μαμας σου καθε μανα αυτο θα εκανε, το καλυτερο για το παιδι της αυτο λοιπον πρεπει να κανεις και συ.οσο για τον πατερα δεν εχω λογια, δεν μπορω να φανταστω οτι αυτοσ ο ανθρωποσ που συμπεριφερθηκε ετσι σε εγκυο γυναικα μπορει να σεβαστει κατι.μην αφηνεις το παιδι σου να μεγαλωσει με εναν τετοιο ανθρωπο. παρε δυναμη και ξεκινα..

38Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Κυρ Νοε 21, 2010 2:44 am

manoulaa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχεισ σκεφτει το ενδεχομενο να σου λεει ψεματα οτι κοιμαται και να ειναι με την πιτσιρικα η καποια αλλη?παραπανω λες οτι δεν εχει παρει ρεπο εδψ και μηνεσ ποσο σιγουρη εισαι γιασ ολα αυτα?μην ανεχεσαι αλλο τα ψεμματα δεν σου αξιζει να χανεισ χρονο!

39Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Κυρ Νοε 21, 2010 2:57 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tha sinfonisw kai egw me ti manoules poio panw errika mou arketa anextikes mexri twra kai eidika gia to spiti den to sizitw einai aparadektos gia auto pare tin zwh sta xeria sou an den mporeis na to kaneis gia sena pou den to pisteuw auto kanto gia to paidi sou giati auto to aggeloudaki den tou aksizei na megalwsei se ena pseftiko perivalon apo tin meria tou patera.kane mia sizitisi me tin mama sou giato paidi an mporei na se voithisei me tin apopsi na koitakseis na vreis mia douleia kai na sou krataei tin mpoumpou sou tha mou peis stis meres pou eimaste?nai stis meres pou eimaste psakse apo siggeneis gnwstous kai filous kai genika!kai pistepseme koristara mou tha vreis tin dinamei gia polla pragmata pou den ta fantazese kai i idia!!kai oso gia ton patera an eisaste pantremenei apeuthinsou se ena dikigoro gia na analavei kai autos tis euthines tou!

40Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Δευ Νοε 22, 2010 3:25 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το μονο τεραστιο λαθος που διαβαζω ειναι οτι ΣΗΚΩΣΕ χερι πανω σου!!!!πως το επετρεψες?
αυτο δεν ειναι αγαπη ειναι εχω βαλει την κυρια παροπιδες κ δεν βλεπει τπτ περα απο μενα,τις εχω κλεισει κ τα αυτια με ωτοασπιδες για να ακουει μονο εμενα!
οταν αποφασισατε να φερεται αυτο το παιδι στον κοσμο τι σκεφτηκατε?πως θα τα βγαζατε περα?η οικογενεια σου τι λεει για ολη αυτη την κατασταση?
καθισε να ηρεμησειςμην του δινεις καθολου σημασια κ οταν νιωσεις ετοιμη απλα μιλα μαζι του!να παρεις τη σωστη αποφαση για σενα κ το κοριτσακι σου!

41Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Δευ Νοε 22, 2010 9:28 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχχ ποσο σε νιωθω..αν κ δεν εχω περασει οπως εσυ...Ειχα κ εγω προβληματα βεβαια αλλα οχι σε τετοιο βαθμο.Απο οτι βλεπω '''''' Η ωριμοτητα δεν ειναι προσων μεγαλου ανθρωπου αλλα γνωρισμα ''ΣΩΣΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ'''''''''''
Συνεχισε με δυναμη για το αγγελουδακι σ!Ολες λιγο πολυ φτανουμε σε σημεια που δεν αντεχουμε κ λεμε θα ''σκασουμε'' αλλα τα αστερακια μας ειναι το παν! Very Happy

42Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Δευ Νοε 22, 2010 9:35 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχχ ποσο σε νιωθω..αν κ δεν εχω περασει οπως εσυ...Ειχα κ εγω προβληματα βεβαια αλλα οχι σε τετοιο βαθμο.Απο οτι βλεπω '''''' Η ωριμοτητα δεν ειναι προσων μεγαλου ανθρωπου αλλα γνωρισμα ''ΣΩΣΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ'''''''''''
Συνεχισε με δυναμη για το αγγελουδακι σ!Ολες λιγο πολυ φτανουμε σε σημεια που δεν αντεχουμε κ λεμε θα ''σκασουμε'' αλλα τα αστερακια μας ειναι το παν! Very Happy

43Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Δευ Νοε 22, 2010 11:44 pm

nina

nina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koritsaki mou ena tha sou po fige tora pou einai noris,argotera tha ponas perisotero kai den tha exeis ti dinami oute na ta prosperaseis alla oute kai na ta antexeis kai auto to moro ti ftaiei,se exei anagki eisai i manoula tou.epeidi omos den eisai katholou kala psixologika kai einai poli eukolo na xaseis ton euato sou kai na mpeis se ena tripaki poli asximo kai na min exeis kouragio gia tipota kai oute kan gia to moro apefthinsou se ena eidiko to exeis anagki kai prepei na to kaneis tha boithitheis poli an toulaxiston de mporeis na kaneis tipota apo ola auta kane toulaxiston auto mila me ena eidiko giati exeis pesei poli psixologika.

44Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Τρι Νοε 23, 2010 12:28 am

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ? ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ...
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΙ ΣΚΑΤΟΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ.ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΤΣΙ..ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?
ΤΕΣΠΑ..ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΚΕΙ Κ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΟ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΣ Κ ΤΗΝ ΜΑΜΑ...ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ Κ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΩΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ.

45Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Τρι Νοε 23, 2010 3:39 am

Lia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν μπορώ να καταλάβω ένα πράγμα... σε τι ακριβώς θα σε βοηθήσει να είναι δίπλα σου αυτός ο άντρας... αφού ούτε όριμος είναι να αναλλάβει τις ευθύνες του ούτε κύριος, ούτε μπορεί να κοντρολάρει θέματα και καταστάσεις που δημιουργούνται συνεχώς.
Από ό,τι καταλαβαίνω αυτός δε θέλει πολλά πολλά μαζί σου ούτε με το παιδί, οπότε τι το παλεύεις? για μένα κάνεις κακώς που ασχολήσε... το μόνο που θα πετύεις είναι να πέφτεις χαμηλά στα μάτια της οικογένειας του... και να δίενις λαβες να σε σχολιάζουν. Προφανως αυτή η οικογένεια δεν κάνει για σένα... αφου τα πεθερικά δεν μπορούν να δεχτούν το εγγόνι τους και να συμβουλέψουν σωστά το γιο τους.. νομίζω ότι δεν έχουν να σου δώσουν τίποτα καλό... μόνο προβλήματα και εντάσεις.
Ενα κι ένα κάνουν 2 πάντα έτσι μιλάω κι έτσι προσπαθώ να κάνω στη ζωή μου... γιαυτό συγχώρεσέ με αν ήμουν απότομη αλλά προσπαθώ να σου δείξω ότι κάνεις κακό στον εαυτό σου με το να κυνηγάς κάποιον που κανονικά αυτός έπρεπε να σε έχει κορώνα στο κεφάλι του.

46Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Τρι Νοε 23, 2010 3:53 am

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
koritsia sas euxaristw oles gia tis sumvoules k ola auta dn kserw akoma pws na apantw se kathemia sas apo katw (an mporei kapoia na m pei )
den eimaste pantremenoi
proxthes eixame ena kavga k uponoouse pws tha m parei to paidi
fovamai dn thelw na m parei to paidi tha trelathw
k skeftomai pws mporei gt egw dn douleuw k oute menw s kana megalo spiti
dn exw xwrisei dn kserw fovamai ...epishs oute me th mana m ginete na meinw gia polu kserete pws einai auta olo k kapoion tsakomo exw k me authn genika h atmosfaira me olous einai kapws ...

47Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Τρι Νοε 23, 2010 4:02 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
errika έγραψε:koritsia sas euxaristw oles gia tis sumvoules k ola auta dn kserw akoma pws na apantw se kathemia sas apo katw (an mporei kapoia na m pei )
den eimaste pantremenoi
proxthes eixame ena kavga k uponoouse pws tha m parei to paidi
fovamai dn thelw na m parei to paidi tha trelathw
k skeftomai pws mporei gt egw dn douleuw k oute menw s kana megalo spiti
dn exw xwrisei dn kserw fovamai ...epishs oute me th mana m ginete na meinw gia polu kserete pws einai auta olo k kapoion tsakomo exw k me authn genika h atmosfaira me olous einai kapws ...


1. το παιδί είναι τόσο μικρό που δεν νομίζω οτι μπορεί να στο πάρει.
2. χωρισέ τον με συνοπτικές διαδικασίες. δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει να σε χτυπάει και κατά κανόνα αυτοί που χτυπούν τη γυναίκα τους χτυπάνε και τα παιδιά τους και μάλιστα πολύ άσχημα.
3. κάνε λίγο υπομονή σε σχέση με τη μάνα σου. ρίξε λίγο νερό στο κρασί σου. όλες τα ίδια περνάμε με τις μανάδες μας, αλλά αυτή τη στιγμή μόνο αυτήν έχεις να στηριχτείς και σίγουρα δεν θέλει το κακό σου

48Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Τρι Νοε 23, 2010 4:02 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφου μας ειπες οτι δεν εισαι παντρεμενη,να σε ρωτησω κατι αλλο.....το παιδι σας το εχει αναγνωρισει?και ρωτα ενα δικηγορο για το αν μπορει να σου παρει το παιδι....

49Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Τρι Νοε 23, 2010 4:03 am

Lia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχχχ θεε μου τι άλλο θα ακούσω?
καταρχήν το έχει αναγνωρίσει?
αν οχι καληνύχτα
αν ναι και πάλι δεν μπορεί να στο πάρει γιατι θα πρέπει να είσαι ... 3 μόνο πράγματα.
δε θα τα πω τώρα.
δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που λες εσύ σπίτια και λεφτα
πως θα στο πάρει αφού δε ζει μαζι με το παιδί και αφού δεν το θέλουν οι γονεις του. αν κατάλαβα καλα ειναι αδιαφοροι.
και μόνο που σε χτύπησε τότε να ξέρεις ότι θα το ξανακάνει... 100%
μη δέχεσαι να έχεις επαφή μαζί του γιατί το παιδί θα αρχίσει να καταλαβαίνει πολλά σιγα σιγά και θα του κάνει κακο στην ψυχολογία του.

50Den antexw allo kourasthka psuxologika ... - Σελίδα 2 Empty Απ: Den antexw allo kourasthka psuxologika ... Τρι Νοε 23, 2010 4:21 am

imanth

imanth
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσάκι μου περνάς πολύ μεγάλο ζόρι, το οποίο μπορεί τώρα να φαντάζει γολγοθάς αλλά θα δεις με τον καιρό ότι όλα ξεπερνούνται...αρκεί να πάρεις τις σωστές αποφάσεις!!!
Συμφωνώ με τα κορίτσια ότι θα πρέπει να μιλήσεις με έναν ειδικό και κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να σκεφτείς τι είναι αυτό που αγαπάς σε αυτό τον άνθρωπο...
Σε αυτή την ηλικία όταν ερωτευόμαστε και αγαπάμε,,, αγαπάμε χωρίς να ξέρουμε τι και ποιον αγαπάμε....
Μάθε να ζητάς πολλά παραπάνω για τον εαυτό σου, γιατί τα αξίζεις!!!!!!!!!!!!!
Μην αφήνεις κανέναν να σε υποτιμάει...
Σιγά σιγά θα σταθείς στα πόδια σου και να ξέρεις ότι κρύβεις τεράστια δυναμη μέσα σου..και θα τα καταφέρεις!!!!!
Έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου, διεκδικησέ την...για εσένα και για το παιδι σου....γιατί σίγουρα αξίζετε πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αξίζετε την αγάπη, την ασφάλεια, την ευτυχία!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις