Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
65 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 65 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

newmama

newmama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα σε όλες!

Αύριο κλείνω τη 15η εβδομάδα της εγκυμοσύνης και με ταλαιπωρεί ένα δερματικό πρόβλημα εδώ και 4 μέρες. Έχω δοκιμάσει 2 κρέμες και κάποια γιατροσόφια της μαμάς χωρίς αποτέλεσμα...
Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα βρίσκεται στο πίσω μέρος του ποδιού πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάτσω παρά μόνο ξαπλωμένη μπρούμυτα ή πλάγια. Παρ'ότι η γυναικολόγος μου μου είπε να πάρω CECLOR, η μητέρα μου εμπιμένει να μην το κάνω. Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργήσω πρόβλημα στο έμβρυο?

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
newmama έγραψε:Καλησπέρα σε όλες!

Αύριο κλείνω τη 15η εβδομάδα της εγκυμοσύνης και με ταλαιπωρεί ένα δερματικό πρόβλημα εδώ και 4 μέρες. Έχω δοκιμάσει 2 κρέμες και κάποια γιατροσόφια της μαμάς χωρίς αποτέλεσμα...
Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα βρίσκεται στο πίσω μέρος του ποδιού πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάτσω παρά μόνο ξαπλωμένη μπρούμυτα ή πλάγια. Παρ'ότι η γυναικολόγος μου μου είπε να πάρω CECLOR, η μητέρα μου εμπιμένει να μην το κάνω. Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργήσω πρόβλημα στο έμβρυο?
Εφοσον η γιατρος σου σου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα να παρεις αντιβιωση δεν νομιζω οτι δεν πρεπει να την ακουσεις αφου οπως λες και εσυ ζοριζεσαι.

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
newmama έγραψε:Καλησπέρα σε όλες!

Αύριο κλείνω τη 15η εβδομάδα της εγκυμοσύνης και με ταλαιπωρεί ένα δερματικό πρόβλημα εδώ και 4 μέρες. Έχω δοκιμάσει 2 κρέμες και κάποια γιατροσόφια της μαμάς χωρίς αποτέλεσμα...
Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα βρίσκεται στο πίσω μέρος του ποδιού πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάτσω παρά μόνο ξαπλωμένη μπρούμυτα ή πλάγια. Παρ'ότι η γυναικολόγος μου μου είπε να πάρω CECLOR, η μητέρα μου εμπιμένει να μην το κάνω. Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργήσω πρόβλημα στο έμβρυο?
Δεν είμαι γιατρός για να σου απαντήσω, αλλά μία φίλη που είχε δίδυμη κύηση και το ένα έμβρυο παλινδρόμησε, χρειάστηκε να πάρει αντιβίωση ώστε να μη μολυνθεί το άλλο. Ήταν πολύ ανήσυχη αλλά όσους γιατρούς ρώτησε της είπαν ότι συγκεκριμένες αντιβιώσεις μπορούν πια να παίρνουν και οι έγκυες.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πολλες εγκυμονουσες οταν χρειαστει παιρνουν αντιβιωση !!! εγω πηρα 3 στην πρωτη εγκυμοσυνη περαστικα σου

newmama

newmama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σας ευχαριστώ πολύ! Με τρόμαξε η μητέρα μου!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
υπαρχουν πολλα φαρμακα που μπορεις να παρεις κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και του θηλασμου !! μην ακους κανεναν μονο τον γιατρο σου !

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγω πηρα αντιβιωση στην εγκυμοσυνη μου και ολα μια χαρα! Παντα με συνενοηση με το γιατρο σου!

eirini25

eirini25
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και εγω εχ παρει αντιβιωση στην εγκυμοσυνη και ηταν και αρχη δηλαδη γυρω στην 8η με 9η εβδομαδα για δυο εβδομαδες καιολα μια χαρα......

ioanna

ioanna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΞΕΡΕΙ.ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΠΑΘΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΗΔΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.(ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ)

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω ειμαι στον πεμπτο μηνα και παιρνω ηδη δευτερη φορα αντιβιωση...οι γιατροι πιστευω ξερουν τι δινουν...δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα

Ηλιάννα

Ηλιάννα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ceclor μου ειχε δωσει ο γιατρος μου οταν εκανα αμνιοπαρακεντηση

Περαστικα σου

Lena

Lena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οταν ημουν στον τριτο μηνα, μια βδομαδα πριν το γαμο μας ενω επλενα ενα ποτηρι αυτο εσπασε μεσα στα χερια μου και μου εκοψε τοσο πολυ το δαχτυλο που οταν το εβαλα κατω απο το νερο να φυγει το πολυ αιμα ειδα το κοκαλο μου. επειδη εκανα ραμματα πηρα αντιβιωση.

επισης οταν ημουν στον 6ο μηνα ειχα τρομερο πονοδοντο και ειχε σαπισει ο ενας φρονιμιτης. επρεπε επειγοντως να γινει εξαγωγη αλλιως υπηρχε κινδυνος για αποστημα. παλι αντιβιωση.

αν δε με απατα η μνημη μου και τις δυ οφορες πηρα τη σεκλορ.

μην αγχωνεσαι, οι γιατροι κατι παραπανω ξερουν..

13ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Empty ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Σαβ Ιουν 05, 2010 12:50 pm

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ !ΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΡΟΛΗΠΤΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΙΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ!!ΒΕΒΑΙΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!

newmama

newmama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα σε όλες!
Τελικά όχι μόνο πήρα αντιβίωση, αλλά μπήκα και στο ΙΑΣΩ που είναι η γιατρός μου ώστε να την πάρω ενδοφλέβια γιατί η CRP ανέβηκε στο 6.
Έμεινα 3 μέρες και βγήκα σήμερα αφού η CRP κατέβηκε στο 1, αν και η φλεγμονή δεν πέρασε 100% και συνεχίζω με Amoxil και Flagul από το στόμα.

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ Very Happy ΚΑΛΑ!!

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
newmama έγραψε:Καλησπέρα σε όλες!

Αύριο κλείνω τη 15η εβδομάδα της εγκυμοσύνης και με ταλαιπωρεί ένα δερματικό πρόβλημα εδώ και 4 μέρες. Έχω δοκιμάσει 2 κρέμες και κάποια γιατροσόφια της μαμάς χωρίς αποτέλεσμα...
Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα βρίσκεται στο πίσω μέρος του ποδιού πολύ ψηλά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάτσω παρά μόνο ξαπλωμένη μπρούμυτα ή πλάγια. Παρ'ότι η γυναικολόγος μου μου είπε να πάρω CECLOR, η μητέρα μου εμπιμένει να μην το κάνω. Υπάρχει πιθανότητα να δημιουργήσω πρόβλημα στο έμβρυο?

Θεωρω οτι οι αντιβιωσεις μετα το Α'τριμηνο δεν ειναι τοσο επιφοβες οσο στην αρχη...Η αληθεια ειναι οτι κι εγω εχω παρει αντιβιωση για ουρολοιμωξη στην 19η εβδομαδα και ειχα δισταγμους αλλα δεν γινοταν να το αφησω την λοιμωξη γιατι θα ηταν επικινδυνο για το μωρο.
Πηρα τη Selexid και η γιατρος μου μου ειχε πει οτι δεν κανει κακο στο μωρο.
Γιατι δε ρωτας την γιατρο σου αν ειναι σιγουρο οτι δεν εχει παρενεργειες...Οι μαμαδες ειναι και λιγο πιο υπερβολικες...οποτε μη στεναχωριεσαι... Shocked

newmama

newmama
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σ'ευχαριστώ πολύ Ναυσικά!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πηρα αντιβιωση και στα τρια τριμηνα της εγκυμοσυνης μου ! μην φοβασαι καθολου !! ειναι ελαφρια αυτη η αντιβιωση αλωστε να σκεφτεσαι οτι ακομα και αν γεννηθει ενα μωρακι και χρειαστει να ξπαρει αντιβιωση θα την παρει απο την πρωτη ωρα της ζωης του !!

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είχα κι εγώ ένα παρόμοιο ζήτημα πριν από λίγες ημέρες. Ο γιατρός μου μου συνέστησε amoxil. Tην πήρα.
Περαστικά σου...

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ είχα πάρει στην πρώτη εγκυμοσύνη μου δυο φορές. Μια μετά την παρακέντηση που είχε χρειαστεί να κάνω και μια για ένα κρύωμα με πυρετό και βήχα που με ταλαιπώρησε για λίγες μέρες. Μην ανησυχείς, υπάρχουν πολλές αντιβιώσεις που δε βλάπτουν το έμβρυο και αν ο γιατρός σου το συστήσει κάτι παραπάνω θα ξέρει...

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
symfwna me ta vivlia mou apo tin sxoli to ceclor periexei kefaklori ara den enikei stin penikkilines opote gia allergia sto emvryo einai poly dyskolo..kai an thymamai kala einai poly ddyskolo na perasei apo ton plakounta ara den yparxei fovos..apla prosoxi se mikitiaseis kolpitides ktl gia oso diastima pairneis tin antiviwsi afou kai logw egymosynis eisai pio epirrepis..(kolpitida stomatitida ktl)

exw ola ta vivlia gia tin farmakologia alla apokleietai na thymamai polla pragmata..xe xe oti theleis rwta na to psaxw...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις