Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

tolazarakimou!

tolazarakimou!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mpoumpou έγραψε:Εγω γέννησα στο Ιασώ πριν λίγες μέρες..
Εχω να πω πολλά θετικά και ΠΟΛΛΑ αρνητικά...(Καποια στιγμή θα σας τα αναλύσω)
Ομως εχω χρόνια το γιατρό μου και δεν θα τον άλλαζα με τίποτα στον κόσμο, τον εμπιστεύομαι, με χαλαρώνει και νιώθω άνετα μαζί του που είναι πολύ σημαντικό..
Οπότε όπου και να μου έλεγε οτι θα γεννησουμε εκει θα πηγαινα!

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

mpoumpou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tolazarakimou! έγραψε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!

ευχαριστώ πάααααααρα πολύ Very Happy Very Happy

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mitsi έγραψε:κοροτσια και εγω ειμαι υπερ του δημοσιου νοσοκομειου..

ηταν να γεννησω στο αρεταιειο αλλα επειδη την περιοδο εκεινη που γεννησα ειχαν κλεισει την νεογνολογικη μοναδα λογω λοιμωξης(κατι που μπορει να συμβει και σε ιδιωτικο)δεν γινοντουσαν γεννες..

πηγα λοιπον στο λητω και περα απο το οτι ηταν σαν ξενοδοχειο δεν θεωρω οτι σε καλυπτει σε κατι αλλο απο το δημοσιο
και ο γιατρος μου που το ειχαμε συζητησει(πριν την λοιμωξη)μου ειχε πει "τι το θες το ιδιωτικο?τζαμπα λευτα ελα στο νοσοκομειο"

στο αρεταιειο γεννησαν 2 πολυ δικοι μου ανθρωποι και διαπιστωσα και εγω τις μερες που ηταν μεσα οι φιλες μου οτι ηταν πολυ καθαρα και οι μαιες αψογες...
το μονο που με χαλαει ειναι οτι εχεις εσυ το μωρο συνεχεια στο δωματιο και θεωρω πρωτον οτι αυτο ειναι καπως κουραστικο κυριως μετα απο καισαρικη
και δευτερον τι γινεται με το επισκεπτηριο ολος αυτος ο κοσμος που ερχεται σε σενα ή και στις διπλανες σου ειναι ολοι μεσα σε ενα δωματιο?μαζι και τα μωρα?


κι εγω γεννησα στο αρεταιειο και συμφωνω για την καθαριοτητα και τις μαιες αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι που λες πως τα μωρα τα εχεις μαζι! εγω πηγαινα συγκεκριμενες ωρες και την επαιρνα απο τις νοσοκομες πηγαιναμε διπλα σε ενα δωματιο κ εκει ηταν ολες οι μανουλες και θηλαζανε..ποτε δεν ηρθε σε επαφη το μωρο με καποιον επισκεπτη ισα ισα που εγω πηγαινα επανω αυτους που ηθελα για να την δουνε και γιαυτο θεωρω αυτο το νοσοκομειο ΚΟΡΥΦΑΙΟ στην κατηγορια του και φυσικα τον καταπληκτικο γιατρο μου!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ γέννησα 15/5/2009 στο Αλεξάνδρα.
Πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο συνειδητά παρότι υπήρχε δυνατότητα οικονομική για ιδιωτικό. Το επέλεξα για δύο λόγους. Καταρχήν γιατί το μωρό το έχεις μαζί σου. Δεύτερον τα δημόσια νοσοκομεία έχουν μεγαλύτερη εμπειρία σε άσχημα περιστατικά. Όσον αφορά το "ξενοδοχειακό κομμάτι" , ήμουν σε δωμάτιο πλήρως ανακαινισμένο με δύο κρεβάτια, πεντακάθαρο και πλήρωσα μόνο 125 ευρώ. Ο γιατρός μου δεν πήρε τίποτα. Εγω του έδωσα κάτι από μόνη μου. Η φίλη ήταν στο Ιασώ με 5 κρεβάτια και πλήρωσε 6000 ευρώ. Πάντως αυτό είναι πολύ προσωπικό θέμα και ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο.

Georgia1984

Georgia1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!

Εγώ γέννησα στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων.Δεν έχω παράπονο από τον γιατρό,οι μαίες όμως απαράδεκτες!Δεν ήταν πάρα πολύ καθαρά αλλά τι να κάνουμε!Το μωρό το είχα συνέχεια μαζί μου και μου άρεσε!Πέρναγε και η ώρα πιο ευχάριστα και γρήγορα! Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 2 215994 Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 2 215994 Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 2 215994

Έχουμε και εδώ ιδιωτική κλινική(Μητέρα),αλλά δεν την προτίμησα.Στο γιατρό έδωσα 500 ευρώ(καισαρική με ολική νάρκωση)και το δωμάτιο(δίκλινο)4 νύχτες,360 ευρώ.Έκανα και μια καινούργια φίλη από το νοσοκομείο!χιχιχι! Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 2 654316 Δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο???? - Σελίδα 2 654316

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
egw gennisa sti geniki kliniki thessalonikis giati ekei ekane tis gennes o giatros mou,twra pou metakomisame otan me to kalo kanw deutero einai makria na pigainoerxomai alexandreia lew na paw sto panepistimiako sti larissa!

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:Εγώ γέννησα 15/5/2009 στο Αλεξάνδρα.
Πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο συνειδητά παρότι υπήρχε δυνατότητα οικονομική για ιδιωτικό. Το επέλεξα για δύο λόγους. Καταρχήν γιατί το μωρό το έχεις μαζί σου. Δεύτερον τα δημόσια νοσοκομεία έχουν μεγαλύτερη εμπειρία σε άσχημα περιστατικά. Όσον αφορά το "ξενοδοχειακό κομμάτι" , ήμουν σε δωμάτιο πλήρως ανακαινισμένο με δύο κρεβάτια, πεντακάθαρο και πλήρωσα μόνο 125 ευρώ. Ο γιατρός μου δεν πήρε τίποτα. Εγω του έδωσα κάτι από μόνη μου. Η φίλη ήταν στο Ιασώ με 5 κρεβάτια και πλήρωσε 6000 ευρώ. Πάντως αυτό είναι πολύ προσωπικό θέμα και ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο.


κοίτα εγώ που γέννησα Ιασώ με καισαρική επισκληρίδιο έδωσα 3.900 μαζί με την αμοιβή του γιατρού. αλλά από όσο ξέρω όσον αφορά στην πείρα που έχουν στα δημόσια νοσοκομεία, τουλάχιστον εδώ στην Κόρινθο, αν συμβεί το οτιδήποτε με το μωρό σε στέλνουν κατευθείαν Παίδων δεν έχουν τις υποδομές για τέτοια πράγματα!ούτε θερμοκιτίδες για να κρατήσουν το μωρό αν χρειαστεί, επαναλαμβάνω ότι μιλάω για την πόλη μου δεν ξέρω τι γίνετε αλλού! και ξέρω περίπτωση που επειδή είχαν σπάσει τα νερά σε μια κοπέλα και κόντευε να στεγνώσει μέσα το μωράκι, την έστειλαν άρον άρον στην Αθήνα, δεν την αναλάμβαναν εδώ!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ!!!(ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 3ο!!!)

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ!!!(ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 3ο!!!)

κι εγω εκει γεννησα και εκει αμα ερθει το δευτερο με το καλο εκει θα παω παλι!!! λες να εχουμε και τον ιδιο γιατρο???

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama katerina έγραψε:
markellajohny έγραψε:ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ!!!(ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 3ο!!!)

κι εγω εκει γεννησα και εκει αμα ερθει το δευτερο με το καλο εκει θα παω παλι!!! λες να εχουμε και τον ιδιο γιατρο???
ΕΓΩ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗ 2η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΠΜ ΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΕΙΣ. ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ!!!

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
egw gennisa se dimosio kai diklino..
dipla mou loipon itan mia kopela h despoina...na nai kala to koritsi ekane kaisariki gia to 3o paidaki tis kai enw ponouse frikta me voithouse k mou elege pws na thilasw to mikro mou...pws na ton valw gia ypno k alla polla...makari na mporesw na tin vrw kapote na tin eyxaristisw pragmatika...
pantws mia xara itan k sto dimosio..ligo fasaria alla 3 meroules itan k perasan toso grigora pou den prolava na enoxlithw!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία μου ίσως να έχεις δίκιο για την πόλη σου, όμως νομίζω ότι στην Αθήνα στα ιδιωτικά αν συμβεί κάτι "δύσκολο" σε διώχνουν και πας Αλεξάνδρα ή Έλενα.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί στα ιδιωτικά πρέπει να πληρώσεις τον γιατρό ανάλογα με το δωμάτιο. Δηλαδή αν είσαι σε σουίτα κάνει κάτι παραπάνω? Επισης αυτό που δεν μου αρέσει στα ιδιωτικά είναι ότι μπορεί να σου χρεώσουν μέχρι και το νερό που θα πιεις. Όσον αφορά τους γιατρούς: καλοί και κακοί γιατροί υπάρχουν παντού, όμως στο δημόσιο είναι πιθανότερο να του έχουν τύχει περισσότερες δύσκολες περιπτώσεις λόγω εφημεριών.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ γέννησα 15/5/2009 στο Αλεξάνδρα.
Πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο συνειδητά παρότι υπήρχε δυνατότητα οικονομική για ιδιωτικό. Το επέλεξα για δύο λόγους. Καταρχήν γιατί το μωρό το έχεις μαζί σου. Δεύτερον τα δημόσια νοσοκομεία έχουν μεγαλύτερη εμπειρία σε άσχημα περιστατικά. Όσον αφορά το "ξενοδοχειακό κομμάτι" , ήμουν σε δωμάτιο πλήρως ανακαινισμένο με δύο κρεβάτια, πεντακάθαρο και πλήρωσα μόνο 125 ευρώ. Ο γιατρός μου δεν πήρε τίποτα. Εγω του έδωσα κάτι από μόνη μου. Η φίλη ήταν στο Ιασώ με 5 κρεβάτια και πλήρωσε 6000 ευρώ. Πάντως αυτό είναι πολύ προσωπικό θέμα και ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο.




και εγω στο Αλεξανδρα γεννησα και αν γεννουσα παλι ξανα εκει θα πηγαινα.Ο γιατρος μου αψογος,το δωματιο ηταν σαν δωματιο ιδιωτικης κλινικης αφου οσοι ερχονταν δεν το πιστευαν και απο λεφτα εδωσα στο γιατρο μου οτι ειχα και ηθελα απο ευχαριστηση και το δωματιο 300 ευρω για 4 ημερες που εκατσα.Ολα αυτα 14.12.09

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mariposa έγραψε:και εγω στο Αλεξανδρα γεννησα και αν γεννουσα παλι ξανα εκει θα πηγαινα.Ο γιατρος μου αψογος,το δωματιο ηταν σαν δωματιο ιδιωτικης κλινικης αφου οσοι ερχονταν δεν το πιστευαν και απο λεφτα εδωσα στο γιατρο μου οτι ειχα και ηθελα απο ευχαριστηση και το δωματιο 300 ευρω για 4 ημερες που εκατσα.Ολα αυτα 14.12.09

Και γώ για εκεί οδεύω, μήπως ήσουν στην αίθουσα Κόνσολα?? Έχω ακούσει τα καλύτερα. Ποιόν γιατρό είχες?

peppy-mama

peppy-mama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
apla sto dimosio prepei na xekathariseis me ton giatro sou oi vrexei-xionisei...o kosmos na gyrisei toumpa tha erthei oti wra ki an einai gt se exei analavei..
ayto prepei na ginei stin 1h episkepsi..

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
allegra έγραψε:Καλημέρα και από μένα

Εγώ είχα αποφασίσει να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και είχα από την αρχή δύο γιατρούς, έναν του ΕΣΥ και έναν ιδιωτικό. Τώρα 10 μέρες πριν μπώ στο μήνα μου άλλαξα γνώμη γιατί οι λόγοι που με είχαν κάνει να διαλέξω το δημόσιο δεν ισχύουν πια όπως ότι δεν λειτουργεί πια η μονάδα νεογνών. Στην πόλη που μένω είμαι μόνη μου από μαμά και πεθερά και αν τελικά κάτι στραβώσει και μου κάνουν καισαρική θα έχω το μωρό από την πρωτη στιγμή μαζί μου και δεν ξέρω αν θα είμαι σε θέση αμέσως να το φροντίσω.. Επίσης δε μου αφήνονται περιθώρια επιλογής σε περίπτωση που θελήσω επισκληριδιο (μόνο αν έχεις μέσο ή αν είσαι αλλοδαπή και δεν μπορούν να συννενοηθούν μαζί σου, όπως με πληροφόρησαν). Ο γιατρός του ΕΣΥ μου είπε ότι έχω την παιδεία να επιδείξω χαρακτήρα και να μη λυγισω εκείνη τη στιγμή (ακουσον ακουσον).. Ε με κατι τέτοια με οδηγησαν στο να τα σκάσω τελικά στο ιδιωτικό..

Φιλιά πολλά!
αγαπητη μου αλεγκρα μαλλον δε στα παν καλα τα πραγματα!γεννησα πριν ενα χρονο και κατι στο νοσοκομειο των χανιων καιεχω να πω πως ολα ηταν τελεια, απο την παρακολουθηση μου στην εγκυμοσυνη, μεχρι τον τοκετο (με καισαρικη) μεχρι το δωματιο, την προσοχη που μας επεδειξαν γιατροι και νοσηλευτικο προσωπικο και για να μη μακρυγορω, ηταν ο,τι καλυτερο θα μπορουσα να επιλεξω. οσον αφορα τη μοναδα νεογνων, μπορει να μη λειτουργει πληρως, αλλα λειτουργει κι αν δεν ειναι κατι σοβαρο η αιτια για την οποια ενα μωρακι θα τη χρειαστει, αντιμετωπιζεται πολυ καλα, ειδικα το συλλογισμο σου για την απορριψη του νοσοκομειου επειδη δε λειτουργει η μοναδα νεογνων δεν τον καταλαβαινω, ξερεις εσυ καμια ιδιωτικη κλινικη στα χανια που να εχει μοναδα νεογνων? συγνωμη που στο λεω, αλλα αυτες οι πληροφοριες που σου εδωσαν για το νοσοκομειο, μου φαινονται λιγο εκ του πονηρου. με το καλο το μωρακι σου!
α! κι επειδη ουτε κι εγω εχω μαμα και πεθερα, και καποιες στιγμες χρειαστηκε να μεινω μονη, οποτε χρειστηκα βοηθεια οι μαιες ηταν παντα εκει

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elena_D έγραψε:
mariposa έγραψε:και εγω στο Αλεξανδρα γεννησα και αν γεννουσα παλι ξανα εκει θα πηγαινα.Ο γιατρος μου αψογος,το δωματιο ηταν σαν δωματιο ιδιωτικης κλινικης αφου οσοι ερχονταν δεν το πιστευαν και απο λεφτα εδωσα στο γιατρο μου οτι ειχα και ηθελα απο ευχαριστηση και το δωματιο 300 ευρω για 4 ημερες που εκατσα.Ολα αυτα 14.12.09

Και γώ για εκεί οδεύω, μήπως ήσουν στην αίθουσα Κόνσολα?? Έχω ακούσει τα καλύτερα. Ποιόν γιατρό είχες?

Και εγώ στο Αλεξάνδρα γέννησα στην πτέρυγα Κόνσολα και ήταν καταπληκτική. Με plasma τηλεοράσεις, μεγάλα δωμάτια, πεντακάθαρα. Ο γιατρός μου είναι ο Πρωτοπαππάς. Φοβερός γιατρός αλλά και άνθρωπος.

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω γεννησα σε ιδιωτικο μαιευτηριο και συγκεκριμενα στο Ιασω στις 16/1/2010 και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη και στο 2ο σιγουρα εκει θα παω.Βεβαια πρωτα πιστευω ειναι να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου και οπου ειναι αυτος πας!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελατε μωρε κοριτσια κακομαθαμε μου φαινεται !!! παλια οι γυναικες γεννουσαν στα χωραφια να πουμε και τωρα εμεις θελουμε ανεσεις κλπ λες και θα το παρουμε στο σπιτι το μαιευτηριο !!
εγω πηγα στο ελενας και στο αττικον και πηρα μονοκλινα για τον μοναδικο λογο οτι σιχαινομαι να πηγαινω σε τουαλετες που πανε αγνωστοι που ξερω εγω τι μπορει να εχει η καθεμια ;;;ασε που μπορει να κατουριεμαι εγω και να κανει η αλλη λεχωνα μπανιο ολα αυτα σκεφτηκα και πηρα μονοκλινα αν δεν ειχε δεν θα πεθαινα κιολας !!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:ελατε μωρε κοριτσια κακομαθαμε μου φαινεται !!! παλια οι γυναικες γεννουσαν στα χωραφια να πουμε και τωρα εμεις θελουμε ανεσεις κλπ λες και θα το παρουμε στο σπιτι το μαιευτηριο !!
εγω πηγα στο ελενας και στο αττικον και πηρα μονοκλινα για τον μοναδικο λογο οτι σιχαινομαι να πηγαινω σε τουαλετες που πανε αγνωστοι που ξερω εγω τι μπορει να εχει η καθεμια ;;;ασε που μπορει να κατουριεμαι εγω και να κανει η αλλη λεχωνα μπανιο ολα αυτα σκεφτηκα και πηρα μονοκλινα αν δεν ειχε δεν θα πεθαινα κιολας !!

στο 2ο παιδι ημουν σε μονοκλινο στο Ελενα,στα καινουρια,ωραιο δωματιο ,και μονο που ημουν εκει ενιωθα πιο ξεκουραστη.Αλλα και σε δικλινο παλι στο Ελενα στο 1ο μου παιδακι παλι καλα ηταν,αλλα μου την εδινε το επισκεπτηριο της διπλανης,μπηκαν 20 ατομα μαζι Shocked Shocked δεν μπορουσε να τους βγαλει ο security με τιποτα -καμια αγωγη!
οπου και να σαι αν ειναι καθαρα και αν οι επισκεπτες σου φερονται σωστα -δλδ μπαινουν 2 καθε φορα και για λιγο,δεν φωναζουν λες και ειναι σπιτι τους και σεβονται τη λεχωνα κ το μωρο τοτε ειναι καλα.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elena d ναι στην κονσολα ημουνα!έχω γιατρό τον Γουμαλάτσο υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας!

neneka


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
egw den exw gennisei ara den exw idia empeiria. kserw omws apo dikous mou anthrwpous to mitera k to iasw pou nai men einai kala nosokomeia alla to episkeptirio einai toso travigmeno oso k sta dimosia... kamia diafora.. opws k sto gaia pou nosileutika mia apo ta idia itan. i eksupiretisi apsogi alla eixan erthoi oloi oi dikoi mou oi filoi mou, oi goneis mou, o antras mou, i giagia mou k itan oloi sto ddwmatio mou k kaneis den eipe tpt pou kseperasan tis wres tou episkeptiriou. den kserw an eixa alles kopeles sto dwmatio ti tha ginotan giati imoun moni mou se ena 3klino. to episkeptirio pantou ta idia einai. Epipleon gnwrizw pws an uparksei epiploki to idiwtiko den analamvanei tin euthini k se stelnei se dimosio. Den einai tuxaio auto nomizw. K egw ta goustarw ta idiwtika isws epeidi niwthw megaluteri asfaleia alla den nomizw oti exei na kanei me to nosokomeio. exei na kanei me to giatro. an empisteuesai to giatro sou pas sto nosokomeio pou einai k eisai mia xara. k na sas pw tin alitheia otan tha erthei i wra mou to skeftomai ligo gia to idiwtiko giati einai polla ta lefta re koritsia...

Elena_D

Elena_D
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
florentiab έγραψε:Και εγώ στο Αλεξάνδρα γέννησα στην πτέρυγα Κόνσολα και ήταν καταπληκτική. Με plasma τηλεοράσεις, μεγάλα δωμάτια, πεντακάθαρα. Ο γιατρός μου είναι ο Πρωτοπαππάς. Φοβερός γιατρός αλλά και άνθρωπος.

mariposa έγραψε:elena d ναι στην κονσολα ημουνα!έχω γιατρό τον Γουμαλάτσο υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας!

Ωραία!! και γώ για μονόκλινο στην Κόνσολα έχω συννενοηθεί. Ο γιατρός μου είναι ο Σίνδος πολύ καλός γιατρός και πάνω απ όλα άνθρωπος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις